Pick - up - beeld in Amerika tv-paleis in Moskou en Tandcaries als volksziekte Ethernieuws uit de wereld Mariene zingt Edithliedjes Toch is het •lesje Senmoet DE STENEN ZONDE 1 VRIJDAG AAUGUSTUS 1965 a'^™NRU-radiocommissie eijden /~i l j LuJ"1| besproken woord (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In verband met het "nauwer samenwerken van de ornroep- nam'"|:iu,isalies in radioverband is thans onder auspiciën van de NRU een commissie voor Gesproken woord in gesteld. selte In deze commissie, gevormd uit verte- ar de ogenwoordigers van alle omroepen, kan berichtyrorden overlegd aangaande verschillende 0 gefwo{(>ce^en van desbetreffende radiopro- s" krijgt de commissie een adviserende taak. Zitting hebben de heren T. Nieuwen- Jiuysen (AVRO). H. Fikkert 'KRO). A. van Duist (NCRV'. J. Smit 'VARA) i H. H. Knap (VPRO); secretaris is de RU-functionaris A. de Beer. De .NRU heeft reeds mer dergelijke SI Hugo Godron kreeg 1 NRU-opdracht j (Van onze radio- en tv-redactie) 1 HILVERSUM In verband met het 0 dat de Bussumse componist Hugo CU\G°dron op 22 november a.s. 65 jaar hoopt te worden, heeft de NRU hem «en opdracht verleend en wel tot het Pfechrijven van een werk voor piano en orkest, in uitvoering 15-20 minuten Het is de bedoeling, dat dit werk op of om zijn verjaardag kan worden ,*f ^uitgevoerd voor de radio. Kt tus- ej Kinderen vertellen VS Bijbels verhaal 1 word J iteloos i maai (Van onze radio- en tv-redactie) e haar uitzending „Woord voor woord' s, on.| deren uit verschillende delen van het zelf laten vertellen, wat zij in de dat afgelopen maanden in dit programma ge. hebben gehoord over de geschiedenis kaa van het volk Israël. Hun vertellingen worden geïllustreerd g van een keus uit de ruim 1000 tekenin- iljoen |en- welke de kinderen naar aanleiding i van' r%in uitzendingen hebben ingezonden, ichij+l reze betreffen de verhalen over Jozef. Mozes, de woestijntocht van het volk tast-j Israël, Gideon en Simson. De uitzending verschijnt op Ned. 1 grote 7 uur en duurt 6 minuten, at zij DEN HAAG Naar de mening van prof. dr. C. den Hartog (Wageningen) gaat de tandcariës zich als een volks ziekte openbaren. De hoogleraar schrijft dit in een voorwoord bij een rapport van de voedingsraad over de betekenis van een goede voeding voor het voorkomen of onderdrukken van tandcariës. In dit rapport wordt gewezen op de belangrijke rol weli:e de voeding en be voedingsgewoonten vervullen en wordt o.m. gesteld, dat de tijd, gedu rende welke suiker in de mondholte achterblijft, een van de belangrijkste factoren blijkt te zijn, die het al of niet ontstaan en het al of niet snel voortschrijden van tandcariës bepa- A LS het een beetje wil, hoeft in de naaste toekomst niemand meer af te wachten, wat een om roep hem aan tv-programma's voorzet: men kan gewoon zijn eigen programma's samenstellen en op de buis brengen. Dit dank zij een uitvinding van de Ameri kaanse firma Westinghouse, die langspeelplaten met beeld en een daarvoor te gebruiken pick-up heeft gedemonstreerd. Het geval heet Phonovid. een soort naam dus als uit de begintijd van de grammofoon. Maar, zegt de firma, dit is ook het begin van een nieuwe tijd. De pick-up wordt aan het televisie toestel gekoppeld en de langspeel plaat er op gelegd. Naast de geluids- groef bevindt zich een beeldgroef. Met twee steentjes wordt de plaat bespeeld en dan krijgt men behalve muziek uit de luidspreker van het toestel ook beeld op het scherm. Frequentie: 40 minuten muziek met 400 beeldjes. Phonovid is een draag baar toestel, maar voorlopig nog zó aan de prijzige kant, dat alleen rijkaards het kunnen kopen, maar ach, die hébben al zoveel vermaak Groter, grootst In Moskou wordt een televisiepaleis Het krijgt een voorgevel van 400 meter lengte en het wordt 10 meter breed. Er komen 17 verdiepingen en naast dit monstergebouw verrijst dan een zendmast die 590 meter hoog wordt, oftewel bijna dubbel zo hoog als de Eiffeltoren. (Van radio- en tv-redactie) len. Aangedrongen wordt op een zo veel mogelijk geïntensiveerde voeaings- voorlichting. Ooi; fioltini wil zendtijd AMSTERDAM Circusdirecteur Toni Boltini wil zendtijd voor radio en tele visie proberen te krijgen door middel van zijn 16.000 leden tellende Boltini- fanclub. Om binnen de richtlijnen van de minister te blijven wil hij zijn fans vragen voortaan vijf gulden per jaar te storten in plaats van de ene gulden, die zij tot nu toe betaalden. Als hij een zendvergunning zou krijgen, is hij van plan een dec! van de zendtijd te gebruiken voor de uitzending van circusprogramma's, maar ook andere programma's zullen in de uitzendingen worden opgenomen. «•organ KRO: 7.00 Meditatie: «■rit rijt Gij. lezing; 8.00 arogramma: (8.30-8.40 Nie_. standen): 12.00 Angelus: 12.0' 12.24 Ma t.b.v. land- i Religie 7.33 De evarieerd 5 Water- Lichte muziek irichten; 12.27 Medede- srkeer: 12.35 Licht instrumentaal ensemble n licht orkest: 13.15 Voor de tieners: 14.10 [usicerende dilettanten: Harmonie-orkeBt; 14.40 Dansorkest en 15.30 Signaal: docu- jonge menston: 15,80 ziek: 16.30 Sportperi- icoop; 18.40 Metro uziek;8 18.00 toeristische Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied; 7.20 Lichte grammofoonmuziek: 7 25 Van de voorpagina: 7.30 Lichte grammofoonmuziek (verv.); 8.00 Nieuws: 8.10 Liedjes (gr.); 8.20 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipper dagen, afgewisseld met grammofoonmuziek; C.30 Lichte grammofoonmuziek; 9.10 Stereo: Klassieke grammofoonmuziek: VPRO: 9.40 Oosten nabij: de bijbel op reis herkend (I). lezlngt 9.55 En raatje: VARA: (Om 11.00 Ni Z.O. 135. ge uwsi^ Sortnieuws: 13-00 13.20 Stereo: Licht orkes "1 Voor de twintigers; Radio jazzclub: 14.45 Vooi lands progr. ie.30-Io.45 Zwemmen, rep. kampioenschappen te Wetteren VANAVOND TE ZIEN 8.40 9.35 i Ned. 1 AVRO mogen in Nieuwe Oogst jonge talenten hun debuut maken, voor twee jury's. 8.35 uur (NTS) tweede aflevering van „Operette USA" met wereld bekende musicalmelodieën. Ned. 2 NTS 8.01 uur laatste deel van de serie literaire meesterwerken iq musi- calvorm van de Italiaanse televisie. „Odvsseus naar Home rus met o.a. de Duitse Kessler-tweeling. hekserijen in de Phil Silvers-show. tweede bezoek aan China, nu de bijna Europees aandoende havenstad Sjanghai. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8.15 uur begint een Weense uitvoering op de plaat van Puccini's ..La Tosca". 10.40 uur Wijd als de wereld met nieuws over kerk, zending en oecumene. 11.00 uur is het weer Studio 2300 een magazine voor late luisteraars. Hilversum 11 VPRO en VARA 8.15 uur chansons door Janine en Nico Knapper. 8.45 uur reisverslag van dr. J. A. Hebly: ontmoeting met protestan ten in Rusland. 9.00 uur (stereofonisch) musicalmelodieën 9.30 uur verslag van de nationale zwemkampioenschappen in Emmcn. 10.40 uur recital door de vinlist Chris Braam en de pianiste Fania Chapiro. 11.10 uur vrolijke plaatjes. groter, grootst, wordt dat toch niet de hoogste zendmast ter wereld, want de Amerikaanse KTHI in Fargo telt 685 jneter Maar goed, het is zó ook al mooi. In het gebouw zullen 18 grote tv-studio's met bijbehorende technische ruimten, kleedkamers, garderobes en koffieka mers worden ingericht. Er zijn verder verdiepingen voor de programmasta ven en administratie geprojecteerd. Wanneer het gebouw klaar is, zal Moskou zes programma's tegelijk kunnen uitzenden, waarvan één ge heel in kleuren. Twee houden zich bezig met cultuur en amusement en drie zijn helemaal educatief ingesteld. Ook op het ogenblik zijn de Russi sche programma's voornamelijk van educatief gehalte. Amusement vormt slechts een klein onderdeel. Nagedachtenis De tv-afdeling van Radio Bremen is ln Parijs bezig met opnamen voor een tv-fikn, welke gewijd is aan de nagedachtenis van de Franse ohan- sonnière Edith Piaf. Edith is zo dikwijls voor tv en film opgetreden, dat men beelden hiervan rijkelijk voor deze produktie kan gebruiken. Niettemin zal Mariene Dietrich, die een grote vriendin van Edith was, overkomen uit Amerika om de pre sentatie te verzorgen en een aantal van Piaf's lievelingsliedjes voor de camera's te zingen. Ook Yves Montand werkt aan de film mee. Beperkt reclame De Noordduitse omroep (NDR) gaat omstreeks Kerstfeest opnieuw begin nen met uitzending van een derde televisieprogramma. De omroep heeft daar concessie voor. maar mag er geen extra inkomsten uit putten. Daarom heeft de NDR een verkla ring ondertekend, waarin hij zich verplicht geen reclame te voeren in deze (regionale) uitzendingen. Heel wat anders is er gaande in Amerika. Daar zal het network CBS morgen (zaterdag 7 augustus) de eerste rugby-wedstrijd van het seizoen uitzenden. Om de kijkers zo breed mogelijk Informatie te geven, heeft CBS iets nieuws toegepast. De halfbacks en de coaches van beide teams worden uit gerust met een verborgen microfoon en een miniatuurzendertje. Dat wordt pas inside-information voor de kijkers. Als het nu maar niet al te warm toegaat in de strijd, zodat de verborgen ether-Instrumenten de spelers niet om de oren vliegen, want dan komt er niks meer door. In Rawhide De Hollywoodse studio's die zich bezighouden met het aan de lopende band vervaardigen van televisie feuil letons, tonen meer en meer interesse voor een neger-acteur tussen de spe lers. Ook Rawhide, het bij ons door de VARA uitgezonden ouderwetse cowboy verhaal, komt er meteen in de vaste cast. Het is Raymond St. Jaques uit Trinidad, die voor de rol werd aange worven. Venvacht u nu niet, hem vol gende week al te kunnen zien: Ray mond heeft zijn contract pas getekend en de opnamen moeten nog beginnen. Maar als de VARA volhoudt, komt hij uiteindelijk wel op het Nederlandse scherm ook. Volhouden Ook Zweden heeft zich nu bij de klagers gevoegd. Meer dan 2 miljoen kronen kwam de televisiedienst dit jaar tekort. Al is de Zweedse omroep een staatsaangelegenheid, toch is de regering niet bereid, het verschil uit de overheidskas aan te vullen. Dan moet er maar bezuinigd wor den. ook en misschien wel vooral op de radio-uitgaven. Het derde radio programma zou moeten worden ge kortwiekt op treffende wijze en van het voor dit najaar geprojecteerde lichte muziekprogramma zou hele maal niets komen. Dit programma „Ochtendecho" wa: bedoeld om het hoofd te bieden aar de concurrentie van de in zee opere rende radio-piraat Britt Wadner. Hilvt ingen; 19.35 Nederlandse lichte muziek (gr.); 20.15 La Tosca. opera (gr.); 22.20 Bespreking van vakliteratuur: 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten: 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk. zending en oecumene; Lichte grammofoonmuziek; 23.35-24.00 Niei VPRO: 18.00 Nieuws: 18.15 Van de week: informatie literair program M Gesprek* ima: 20... Protestanten in Rusland (I), VARA: 2100 Melodieën uit film (ft.): 2130 Nationale zwemkampioenschap- oen in Emmen: 21.35 Onbegrensd: wetei ardigheden uit het buitenland: 21.43 Volksliedjes tropola orkest; 22.30 Niei piano: moderne i Stereo: Me- vs: 22 40 Viool 3.10 Licht< Draadomroep VAN 18—20 UUR I. Mario del Monaco met orkest Crnesto Nicelli. 1. Trobadoriga (Cinque). 2. Na sera 'e Maggio (Gioffl). 3. O sole mio Di Capua). 4. Tu ca'nun chiagne (De Curtis). 5. Varca d' 'o primo ammore (Mainardi). 6. Granada (Lara). II. Gioacchi- III. Giuseppe Verdi, •speien ioi net ie en 3e bedrijf uit „La •iata". RIAS Symphonie Orkest Berlijn Ferenc Fricsay. IV. Ruggiero Leonca vallo. „I Pagliacci". Opera in twee bedrijven -proloog, gebaseerd op een gebeurte- Montalto. Calabrië, in 1865. Cornell MacNeil. Maria del Monaco. Piero de Palma, Gabriella Tucci. Renato Capecchi. Koor en van de Accademia di Santa Cecilia. Dirigent: Francesco Molinari Pradelli. Darget hem had aangedaan, verloren en Claude nu eer schadevergoeding moet betalen. AVRO: 19.06 20.00 Jol AVRO: 20.20 AVRO's Telet zier: 20.40 Nieuwe oogst: TV-del jong» talenten: NTS: •perette U.S.A. :utera: NTS: 22.43-22.48 Journaal. Phil Stivers Show. TV-film (dl. S): 21.35-22.00 Reis door China, documentairs (dl. 2». België. Nederlands programma, kan. 2 en 10- 1930 Teletaalles: Engels: 19.45 Jeufdkron; 10.55 De Weerman; 20.00 Nieuws; 20.20 Stel 10 25 De sheriff Western: 21.55 jrssport: 22.40 Nieut 1884) In 1877 zag de Italiaanse astronoom Schiaparelli op het op pervlak van de planeet Mars iets vreemds. Gewoonlijk vertoont deze planeet zich als een schijfje dat te klein is om het waarnemen van details mogelijk te maken, maar in 1877 stond Mars ten opzichte van de aarde bijzonder gunstig en Schiaparel li, die. een kundig cn geoefend waarnemer was. zag behalve een aantal donkere vlekken ook een heel netwerk van fijne rechte lijntjes, die hij zo goed mogelijk in kaart bracht. 11 ij noemde deze lijntjes gemakshalve „kanalen", omdat het beestje nu een maal een naam moest hebben, maar tevens waarschuwde hfj er voor. dat over het wezen van deze Mars-ver schijnselen niets bekend was, zodat uit het woord ..kanalen" geen ver keerde gevolgtrekkingen mochten worden gemaakt. Deze waarschuwing van Schiaparel li heeft natuurlijk niets geholpen want het duurde niet lang. of in de pers circuleerde het ongehoorde nieuwtje dat op Mars kanalen waren gezien. Niemand maakte zich verder zorgen over het uitdrukkelijke voor behoud van de ontdekker van deze lijntjes, maar ieder sprak over Mars- kanalen, als waren het bestaande waterwegen op een verre planeet. En als er kanalen waren, moesten er natuurlijk ook wezens bestaan die te bestuderen. En zijn bemoeiingen deze kanalen hadden gegraven. Over waren niet vergeefs, want hij koorts, dat hij zich een eigen sterre- wacht in Arizona bouwde, speciaal met het doel het oppervlak van Mars ste bijzonderheden de ronde. Het was dan ook werkelijk een onderwerp om van te smullen, want die kanalen doorsneden hele vastelanden en som- De kanalen van Mars mige hadden een lengte van méér dan 5000 km. een afstand van hier tot Siberië. En van zulke gigantische kanalen bezat Mars niet slechts een enkele maar vele tientalen, want superioriteit Sommigen voelden nu wel enige twijfel opkomen, want zó veel kana len van ontzagwekende lengte leek wel wat veel van het goede. Volgens Lowell moest er echter rekening mee worden gehouden dat de Marsbewo ners een veel hoger beschavingsni veau hadden dan de mensen op aarde. En vanuit die gezichtshoek bezien zou het best mogelijk kunnen zijn dat de hoog ontwikkelde wezens van Mars technische problemen, waarvoor onze ingenieurs staan te duizelen, radikaal tot oplossing hadden gebracht. Dat was een aantrekkelijk gezichtspunt. Niet alleen het bestaan, maar ook de de Marsbewoners Schiaparelli had er 89 geteld, met een nam in het denken van velen dan ook Lowell een voortreffelijk wiskun dige, die o.a. de aanwezigheid van de planeet Pluto voorspelde werd zó gegrepen door de heersende Mars- perd signalen van de aarde naar Mars te zenden, zodat kontakt met de intelligente Marsbewoners zou kunnen worden opgenomen. H. Pétillon 16. De volgende middag gingen ze om half drie op pad. Het was een kleine twee uur lopen naa r-Pinteloo en de commissaris zou zorgen dat hij er tegen half vijf was. Het werd eeh genoeglijke tocht. Blek- kie vertelde onderweg over enkele van zijn avonturen en Jesije en Jqsje luister den met open mond. Wat had die Blekkie al een boel meegemaakt Het was heel stil in het bos. Ze kwamen een keer de postbode tegen op zijn fiets en nog een paar andere wandelaars, die uit de tegenovergestelde richting kwamen, maar verder zagen ze alleen eekhoorns en af en toe een haas. Maar plotseling werd het wild veel talrijker: hazen en konijnen draafder tussen de stammen door en menee Joppers zei bevreemd: ,,Hé, wat zou er met die dieren aan d< hand zijn. Het lijkt wel of ze ergen- vöör vluchten." Ze liepen verder: Eekhoorns render door de bomen en eensklaps riep Blekkie uit: „Ik ruik weer een brandlucht!" Ze holden voort en bespeurden weldr? tussen de stammen door een rosse gloed „Ja, kijk het daar eens vader!" riep Josje verschrikt. eens. daar komen ook herten aange- branden, "er Joppers. „En al zo dichtbij! Lopen ve hier geen gevaar?" ..Welnee," stelde haar mart haar gerust. De brand is nog zeker een kilometer an ons af. Kijk ale dieren eens angstig •ennen. Kom, we gaan kijken of we iets ;unnen doen!" Moeder Joppers en Jesje aarzelden, naar volgden de beide jongens en vader Toppers dan toch. zij het een tikje schoorvoetend. Ze konden de brand nu vrij duidelijk zien. De vlammen laaiden af en toe hoog op: het was duidelijk dat het een flinke bosbrand was. ,.0, kijk eens, moeder!" riep Jesje plotseling verschrikt. „Dat kleine hertje daar! Het lijkt wel of het gewond is!" 80 Het is één grote slok. Voor de tweede keer inschenkend, schuift hij hem naar Joryt. Zo is hel nu, ik kan het anders niet meer dragen, 't Is of er een mes in je wordt omgedraaid. Is niet meer te genezen. Ante is de vader van Dries. Zo zag Joryt hem toen hij binnenkwam, nu ziet hij ineens de vader van Lenter. En alsof hij bewijzen wil dat hij hem zo ziet. drinkt hij de dop leeg. Het smaakt bitter, nog bitterder dan de slok water toen hij op de brits zat. Daarover begint Ante te praten. Dat je gezwegen hebt, zo gezwegen dat hij nu rustig op de diele kan zitten. Je wist genoeg, je wist veel meer dan wie ook in 't Horst. Ik weet niet wat beter voor hem is. om op de diele te zitten of waar jij geweest bent. Het heeft hem ziek j gemaakt. 't zit in zijn hoofd. Voor Ante verder Niettemin hoopt Claude er op, datgaat. neemt hij nog een dop vol rnt het flesje, alles zal worden bijgelegd en hij zijn ,g> da" >l°°r< de l«ndschut hoe het bMt de functie als reporteï bij de ORTF wildeman. Dapper is Dries Borne zeker met. Dan gewoon zal terugkrijgen. Geruchten als zou hij nu chansonnier worden, heeft hij daarom fel tegengesproken: „Ik ben televisiereporter en ik blijf dat", zegt hij ferm. Hoe de ORTF daarover denkt, is I onbekend. Ook al geldnood Mogen de Hilversumse omroepen klagen over geldnood, zij zijn niet de enige in de wereld. De Belgische televisie zit zonder geld. de Noorse eveneens, en de BBC ontkomt er zelfs niet aan. En geen vooruitzichten van I helpende reclame-inkomsten! Duits kijkerstal groeit snel (Van onze radio- en tv-redactie) HAMBURG Het aantal kijkers in de Bondsrepubliek is snel groeiende. In het eerste halfjaar van 1965 was er een toeneming van 731.000 rond. Hier mee staat het totaal thans op 10,71 miljoen kijkers. hij naar „De Groene Specht" gekomen zijn toen de brigadier daar zat, om te vertellen hoe hij de hond van de molenaar doodde en vooraan was om Siewert te schandaliseren op de avond van het oogstfeest. Uit het verhaal van Ante begrijpt Joryt dat deze daarvan niets weet. Daarom zwijgt hij weer. Het is triest te vernemen hoe Dries werd thuisgebracht door Rena Demmer. Ja. die is er ook nog. Van alle kinderen die Martine meebracht om mee te spelen, hield hij het meest van Rena. Weet Ante ook niet wat hij gezegd heeft? Als ik thuiskom, zie ik zijn gezicht, 't Gaat i door DIGNATE ROBBEKTZ 5 mis en hij is toch ook mijn kind. Ante schreit en vult opnieuw de dop. Zou je dat niet laten? meent Joryt. 't Hoort niet bij jou. 'k Geef er niet meer om wat hoort en wat niet. Met dat soort dingen heb ik afgedaan. Als het erop aankomt, zoals nu bij mij, vraag je niet meer wat behoorlijk is volgens de mensen. Ja, da's waar. Joryt weet dat het zo is. Woorden om Ante te troosten heeft hij niet. Daarvoor is diens verdriet te groot. Ga je mee morgenochtend de Oeler op? We moeten verder, Ante, daaraan is niets te verande- Wat zal ik op de berg gaan doen? Ik ontloop het nergens. Je bent er verder van de dagelijkse dingen, 'k Weet niet hoe ik het zeggen moet. maar 't is toch of het minder erf is als je boven bent. Ante schudt zijn hoofd, hij kan dat niet geloven. Als hij weg is. grendelt Joryt zijn deur. maar ontkomen aan de mensen kan hij niet. Ze komen en gaan door zijn gedachten, als een zwerm krijsende vogels. Maar ook Ante, de vader van Dries èn van Lenter beiden, en Jentje, die hun moeder is zijn erbij. Al staat ze nog zo uitdagend met de handen op haar heupen. Diep in het najaar is het behaaglijk bij het houtvuur op de diele. Je kunt er takken en blokken op gooien of in de vlammen kijken. Hoe ze door elkaar kronkelen en opschieten, inhalen, overlaaien, weer krimpen, in elkander verdwij nen om opnieuw uit te schieten en te loeien. Voor Jentje is het vuur iets waarbij je je kunt warmen en waarover ze de pot klaarmaakt. Voor Dries is het heel iets anders. \Vat er in zijn arm verward hoofd omgaat, weet ze niet. Hij lacht tegen de vlammen of balt zijn vuist en soms is hij angstig. Zo ontzet en ontdaan dat haar medelij den met hem nog groter is dan haar verdriet om het verlies van Lenter. Hij is toch haar oudste van wie ze meer hield dan van de andere kinderen. Ze tobt en draagt er ook aan of ze wel goed gehandeld heeft om hem zoveel toe te geven. Nu Lenter er niet meer is, voelt ze hoe veel ze van dat kind heeft gehouden. Anders dan van Dries. Jentje is geen mens om daanover lang na te denken. Voor zich zelf heeft ze uitgemaakt dat het kaad waardoor Lenter het leven verloor, niet uit Dries gekomen is. De zwarte mulder droeg het in zich. De vrouw van Tabe had gelijk toen ze dat zei. In één klap heeft hij haar beide jongens genaakt. Er zijn ogenblikken dat ze niet weet wat erger is. Lenter onder de aarde of Dries zo te zien zitten. De dokter die ze heeft laten halen toen hij midden in de nacht begon te schreeuwen dat het zijn schuld niet was, komt nog eens kijken. Hij moet aan de gang, afleiding hebben, de buiten lucht in. Werken, als het kan zwaar werk, waardoor hij weer zal kunnen slapen van ver moeidheid. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9