Drie beroemde huizen: geheel in eigen stijl Zo slecht hebben we 't nooit meegemaakt" Dior. PatouGriffeGeen sensatie Ook bij ii hen rokken kort Nijmegen telde gisteren 177 uitvallers Juichende ovaties voor Claudio Abbado Terneergeslagen wandel legioen Stijve spieren, veel uitvallers Lagerhuis geeft kabinet van Wilson vertrouwen DE NIEUWE SK0DA1Q00 MB f5495 Weer gebreken geconstateerd bij lesauto's Elfde kernwapencongres negeert Russen NIEUWE LEIDSE COURANT 7 VRIJDAG 30 JULI 196.5 (Van onze moderedactrice! PARIJS Drie beroemde huizen toonden gisteren op één dag en op bijna hetzelfde uur hun collectie voor de eerste keer. Dior. Patou en Griffe. Bij alle drie drukte en nerveusiteit, geëerde gasten en kijkers, die zich tevreden moeten stellen met een hoekje achteraf. Dior heeft nog steeds de grootste naam. hoewel de tijd dat in dit huis de opzien- bare new look gebracht werd reeds in een grijs verleden schijnt te liggen. Marc Bohan, die na het korte inter mezzo van Yves St. Laurent de tra ditie vab de grote Christian Dior heeft voortgezet, is ditmaal geheel in de hui dige modetendenz van korte gerende rokken gebleven. Maar natuurlijk heeft hij wel een zeer eigen stempel op de collectie gezet. Sommige rokken herin nerden nog aan de jupe hollandaise of de paysannerok van vorige seizoenen, de licht bollende rok, maar de gladde even gerende rokken waren toch het talrijkst. De naad middenachter van deze rokken blijft open en dan komt de gladde kokernauwe rok van zelfde materiaal tevoorschijn. Een rok waar de vrouwen de ontwerper wel eens dankbaar voor konden zijn, want dat gespleten achterpand maakt het elegant zitten ondanks de korte rok mogelijk. De voorkant behoeft nu niet meer op te trekken, maar kan keurig glad gestreken worden omdat er im mers ruimte genoeg is. Die tendens van het. accent op de rug zagen later ook bij de japonnen, hetzij door draperieën hetzij door decolletés. Tailleure MAAR later we bij het begin beginnen en dat zijn altijd de tailleurs: dus korte gerende rokken, jasjes van kort tot vrij ver op de heup Dikwijls behoort bij het tailleur met kort jasje een driekwart mantel. Hier veel tailleurs met blouse of pullover. De blouses zijn mouwloos en vallen losjes over de rok. De pullovers zijn strakker en worden in de rok gedragen. Deze blouses en pullovers zijn mouw loos in tegenstelling tot de japonnen, die dikwijls lange gladde mouwen heb- Ook bij Dior doet men mee met de veertjes mode. zowel een blouse als 'n mantel waren geheel met veertjes be zet, terwijl bij de avondkleding ook hier struisveren wuifden. De mantels zijn wijd en hebben vleer- .»i!i muismouwen. Ze sluiten hoog en hebben het even af staande ronde Wisselvallig weer DE BILT De kern van de depres sie die het weer in ons land beheerst was vanmorgen bouen het Kattegat aangekomen. Hij verplaatste zich ech ter maar weinig meer. De fronten van deze depressie drongen over Duitsland tot Zwitserland en Oostenrijk door. waardoor daar met enige regen een einde kwam aan het mooie weer van de voorgaande dagen. Bij de ingang van het Engelse Ka naal manifesteerde zich vanmorgen een storing die over Frankrijk naar Zuid-Duitsland zal trekken. Onder tn- vloed hiervan zal de wind ir ons land tijdelijk afnemen. Boven de Noordzee btijven krachtige noordwestelijke win den waaien, die tamelijk koude en onstabiele lucht naar ons land aanvoe ren. ;Wij.'verwachten daarom ook mor gen een wisselvallig weertype, waar bij enkele buien door opklaringen zul len worden afgewisseld. In de tempe ratuur komt wéinig verandering. ïjbogwater Scheveningen 31 juli: 5.01 v.m.; 17.31 n m. Zon cn maan Zaterdag 31 juli: zon op 5.—: onder 20.32: maan op 8.41. onder 22.27. Woensdag 4 augustus: eerste kwartier. Strandverwachtinp Ook voor morgen is nog geen be langrijk beter strandweer te verwachten, doordat er nog een randstoring bij Zuid- Engeland gelegen, naderbij komt. Tot kraahtig afnemende westelijke wind. Te koel; 15 tot 17 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: een voor juli abnor maal; herfstachtig weertype met op zijn vroegst zondfcg een langzame verbeta- 'HÉT~ WEER IN EUROPA Raffporten hedenmorgen zeven uur Ypcuburg Vlissfaigen Eelde De Bilt Ict-Umb" Helsihki Stockjholm München Zürich Madri'd Mallorca LAsoabon 10 18 13 21 windstil 20 15 0.1 indstil 23 15 bieskraagje. dat ook in andere col lectie veel gezien werd. Inplaats van een hoed werd liever een capuchon van bont gedragen. Bij Dior veel zwart en gebroken wit, het gmijs was hier donkerder üan bij de meeste couturiers. Blauw lijkt deze winter wel in discrediet te ge raken, terwijl felrood steeds meeir gezien wordt. De collectie van het huis Dior was mooi en kostbaar, maar een senitationele nieuwe mode is er zeker niet uit voortgekomen. "f^OOR het huis Jean Patou had Michael Goma een serie prachtige tailleurs ontworpen in reversible stoffen, waar van de binnenkant dan altijd wit was. Combinaties van blauw-wit, mosterd- geel-wit grijs.wit. Deze tailleurs hebben rechte rok ken en re wordt een witte jum per op gedragen, of misschien is het een lang wit lijf. Terwijl de manne quins voorbij snelden was dat niet pre cies te zien. Ook Goma werkt me: dubbel gestikte naden, maar de naden blijven plat, waardoor de belijning rustiger wordt Nog een tweede lijn heeft Goma ont worpen, daarbij waaieren de rokken in wijde klokken uit. De stiksels zijn hier in het lijf aangebracht in grote V. of X-vorm. Merkwaardig is dat de zijden japonnen wel op stijf linnen of vliseline gezet lijken. Ze staan stijf uit. Ook de cein tuurs zijn stijf en breed. Evenals bij Dior japonnen met aangeknipte ca puchons en een mantel bezet met struis- Patou kondigde aan dat de spor tieve tailleurs spoedig in de con fectie zullen verschijnen en dat de warenhuizen reeds hun bestellinuen gedaan hebben. Een opzienbarede mededeling, die er wel op wijst, dat de couturiers er genoeg van krijgen om links en rechts gecopieerü te worden, dikwijls op een manier waar ze het zelf helemaal niet mee eens zijn, Dan kunnen ze die con fectie beter zelf in de hand ;<ou- den. Jacques Griffe Courrèges werkelijk niet overal door gedrongen is. Ook Jacques Griffe heeft volkomen zijn eigen stijl gehouden. Zijn tailleurs hebben -rechte rokken- korte niet aangesloten manteltjes. Zelden hoorden we hem zo ingetogen. kwart mantel met ceintuur De schou ders zijn breed en de rokken kort. maar bij beide is de juiste m~a; ge houden. Bij de japonnen is opmerkelijk veel aandacht aan de afwerking verdelingen in trapezium of H-vorm. afgewerkt met platte brede naden. Als materiaal veel zwaar laken. Hier veel grote kragen en bontranden langs de zoom Ook de cocktailjaponnen, die wijdere rokken hadden door ingezette godets. waren dikwijls met bont om zoomd. Evenals bii Dior hier veel zwarte japonnetjes, die in de overige collecties bijna niet te vinden waren. NIJMEGEN Tegen alle verwach ting heeft de derde Vierdaagse ondanks de bijzonder ongunstige weersomstan digheden slechts 177 uitvallers opgele verd. In dit aantal zijn 50 wandelaars be- grepen die gistermorgen niet aan ae start versohenen en die dus tot de uit vallers van de tweede dag moeten wor- den gerekend. Zo mogelijk regende hpt vanmorgen nog harder dan de beid# voorgaande dagen. Voor de 'afwisseling' vielen er ook nog enkele hagelbuien. Tegen ne genen klaarde het weer echter op en begon af en toe de zon te schijnen. Het zag er naar uit, dat de ruim 11.800 wan delaars voor de rest van de dag tamelijk droog weer zouden houden. Yehudi Menuhin in Beethoven DEN HAAG, Een uitzonderlijk con cert! Daarover bestond in de Kurzaal gisteravond geen twijfel, een meer dan uitverkochte zaal met tientallen plaatsen op het podium, heeft na het Beethoven- concert gast-dirigent Claudio Abbado een langdurige ovatie gebracht. Men was laaiend enthousiast, en geen wonder. Abbado is dé verrassing van dit seizoen. Bovendien hoorde men Yehudi Menuhin in Beethoven's Vioolconcert en dat alles bijeen maakte deze avond tot een be- Bij de inzet van de Ouverture ..Die Ge schopte des Prometheus'' was 't reeds duidelijk, dat Claudio Abbado een diri gent is van wereldformaat. Momenteel is hij assistent-dirigent van The New York Philharmonic en 't valt niet moei lijk hem een grote toekomst te voorspel len. Hij bracht het Residentie Orkest a.h.w. in zijn ban. men kénde het en semble nauwelijks terug. Zoals men de Zevende Symfonie speelde, fris en le vendig. in feite volkomen nieuw, zo vol spanning. meeslependheid. vurigheid, uitbundigheid en fascinerende geladen heid. zo intens. Abbado ging er met de muzikale zweep over en er is gewerkt! Het was een verrukking het orkest zo aan het werk te zien. Voor de leiding van het Holland Festival is Claudio Ab bado een gemiste kans (en hoe!), voor de Kurzaal-leiding een groot compliment. Abbado heeft het Haagse publiek met één slag voor zich gewonnen en men kan 't betreuren, dat hij slechts twee con certen leidt. Maandagavond komt hij te rug. geen enkele muziek-liefhebber mag deze kans missen. Aan het schier eindeloze aantal ver. tolkingen van Beethoven's Vioolconcert .heef; Yehudi Menuhin er dus één toe- egd. Doch doorleefd. Welk een ongelooflijk bege nadigde muzikaliteit sohuilt er In deze violist, doch ook .wat een Inspanning. Menuhin maakte een vermoeide indruk, doch in zijn spel bleef alles vol spanning. de zoom gegeven. We zagen smalle Wonderschoon en ontroerend van teder- volantjes of ranken van bloemblaad-1 hcid speelde hij het Larghetto, technisch jes. De lijven zijn lang door de laagfameus in beide hoekdelen met cadenzen aangebrachte ceintuurs, die soms ge-j zo volmaakt als men zelden hoort. In incrusteerd zijn. Bü de mantels vlak-1 Claudio Abbado trof hij een voortreffe lijke begeleider, het Residentie-Orkest speelde licht en speels, steeds op achtergrond en zo ontstond een groots en onvergetelijk geheel. Na dit alles wist het publiek na een minutenlang applaus hem nog tot een Bach-toegift te bewegen. Hopelijk zal Menuhin nog vele jaren de muzikale wereld in verrukking kunnen brengen, doch reeds nu is deze violist een legendarische figuur. Adr- Hager (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN Wat 'n ellende, wat 'n ellende op de totaal verregende derde Vierdaagsedag. Kou. slagregens en storm hadden een gezamenlijk offensiéf geopend waartegen hel Vierdaagse-leger maar nauwelijks be stand was. Van start tot finish spookte het gevaar van stijve spieren door de rijen wandelaars: onzichtbaar tot het ogenblik, waarop opnieuw iemand met een pijnlijk vertrokken gezicht naar de kant van de weg strompelde. Tien tegen een betekende dat weer een uitvaller, weer slachtoffer in de meest barre Vierdaagse sinds mensheugenis. Dal. zouden graag de taaie volhouders een bijzondere beloning geven! In Eist cn m Wijchen, de rustplaat sen van de eerste en tweede dag, ston den toeschouwers rijen dik langs de kant, maar in Mook was niemand bekennen. Wie niet. zoals de maiw van de Rijkspolitie op straat hoefde zijn, bleef thuis, bij de eleotrische kachel of bij de snel aangestoken kolenhaard. Met de tanden op elkaar, vastbesloten geen krimp te geven marcheerde het legioen verder De meeste wandelaars sopten in hun schoenen en hadden klets natte broekspijpen, die de beenspieren in en in koud maakten Maar toch zet ten ze door. de schijnbaar onvermoeide soldaten, de kranige verpleegsters e stoere wandelgroepen, waarvooor Vierdaagse zoiets is als een kampioens wedstrijd voor voetbalelftallen Zelfs de veteranen, die toch echt wel wat gewend zijn, knagen het gis teren voor hun kiezen. In de cafeetjes van Mook en Gnoesbeek vertelden zij tegen iedereen, die het maar wilde 'noren, dat ..ze het zó slecht nog nooit hadden meegemaakt.Ei> dat zegt toch wel iets, gezien de indrukwek kende cijfers boven hun Vierdaagse- kruisen. Er waren er ook. die voorstelden, aan alle wandelaars, die deze Vier daagse uitlopen, een extra kruis te geven. Die opmerking was niet ern- stig bedoeld, maar allen, die gisteren getuigen waren van de marteltocht over de zeven „heuvelen'' in Berg Na rumoerig debat LONDEN Het Britse Lagerhuis heeft gisteravond, na rumoerige de batten. een door de conservatieve fractie ingediende motie van keuring over de nieuwe economische maatregelen, met 306 tegen stemmen verworpen. De meerder heid daalde echter tot vier stemmen, toen een motie, waarin de regering werd gelukgewenst met de vorde ringen die tot dusver zijn gemaakt bij het nakomen van de verkiezings beloften, met 298 tegen 294 stem men werd aangenomen. De oorzaak was, dat de liberale leden, die wel tegen de conservatieve motie van af keuring hadden gestemd, zich bui ten de gelukwensen aan de regering hielden. Premier Wilson heeft op dit rumoerig debat zijn deze week aangekondigde bezu iai-igi r.g'rmaatregelen verde r.gd. ..Het ts van vitaal belang, dat de in ternationale handelsgemeenschap op nieuw verzekerd wordt van onze vast- 120 km/u; 0-80 km/u in ±14 sec. ,vingertop"-pookschakeling laag zwaartepunt grootremopperw!.:770 cm2 slaapbanken, laadvloer. nu met luxueuze kunstlederen bekleding SKOOA-OEALERSAutobedrijf V. REYS. Hoge Rijndijk 55. Zoetorwooie. telefoon 22381 Automobielbedrijf L. C. 0TT0. Herenweg 21. Moordwljk linnen, tel. 2820 beslotenheid om Engeland krachtig en het pond sterling krachtig te maken" Hijoogstte grote bijval van de zijde van de socialistische parlementsleden toen hij zei; ..Het verzekeren van levensvat baarheid houdt het brengen van offers in. Wij hebben nooit nagelaten, dit dui delijk te maken. Wij zijn ook niet bang offers te brengen door uitstel, zoals wij ook hebben gedaan, van dierbare en be langrijke politieke programma's", aldus Wilson. Schim pschruten De premier had in het debat niet Ed ward Heath, de nieuwe conservatieve1 leider, als tegenstander Niettemin gaf hij Heath wat schimpscheuten, o.a. ove$ diens vroegere meningsverschillen met Reginald Maud-lfog de voornaamste rivaal van Heath bij de verkiezing van deze week voor het conservatieve lei derschap en noemde hij hem ..deze nieuwe sir Galahad''. In het Lagerhuis is voorts door de minister van defensie een plan bc- kendgemaakt om op de militaire uit gaven te bezuinigen. Aangezien voor de uitvoering van dit plan toestem ming van het parlement nodig is. ver wacht men niet dat het voor 1970 za1 worden verwezenlijkt. Geen rust Rusten was er niet bH ..Zo weinig mogelijk stilstaan was het parool laat de kou geen vat op je spieren krijgen, want dan is het fout". Een van de Ame rikaanse detachementen had er iete op gevonden: de soldaten legden hun be- nakktng langs de kant cn begonnen dood gemoederd een half uur gymnastiek te doen. Toen zij daarmee klaar sen zij geweer en rugzak weer op de rug en liepen zingend verder. Zelfs de la conieke Engelse soldaten, die de Ameri kanen zo bezig zagen, vonden dat wel Wandelaars zijn vindingrijk als het erom gaat zich legen kou cn regen te beschermen. Zij demonstreerden vreemdste hoofddeksels: om hun kui hadden velen stukken plastic gebonden als bescherming tegen de kou. De meis jes werden er niet charmanter op. maai dat vonden ze n-iet zo erg Veel be langrijker was. dat dit middeltje goed werkte Stormvlagen Iedereen had het moeilijk op deze derde dag. maar de wandelaars od de 40. 50 55 kilometer kregen toch wel een extra portie narigheid, toen ze na Mook nog een eind over de bochtige, smalle dijk langs de Maas moesten lopen. Bijna met de kracht van een flinke novembersto-m eenzame ftiik dfin _de,.tippelaars alleen toegejuicht door een paar eenzame kampeerders, die zich met de Vierdaagselopers verwant voel den: beiden waren zo goed als verre- De oudere wandelaars en jeugdgroepen gingen na Mook regelrecht richit:n« Groesbeek- Zij hadden tenminste no-z -jnige bescherming togen de regen onder het dikke bladerdak vsn de bomen. Ove rigens was het daar ook no? geen pretje: op sommige plaatsen was hot zo grauw sis op een herfstdag. Zon Het anders to vriendelijke, maar ni ók sombere Groesbeek was de plaat" raar alle groepen weer bijeenkwamen Vele strandhuisjes Zweedse wil niet weggespoeld op ter dood veroordeelde corresponderen Walcheren VLISSINGEN De storm en de zee hebben vannacht deerlijk huisgehouden op de kust van Walcheren en hun uiter ste best gedaan om het vakantleplezler duizenden badgasten nog meer te bederven Op de strandstrook Zoutelande BiggekcrkeKoudckcrke werden bij hoogwater, omstreeks drie uur in de vroege ochtend, enige honderden strand huisjes van het strand gespoeld, waarbü vele bezittingen van de vakantiegangers in de golven verdwenen. Tot b(j Vllssin- gen zün brokstukken aangespoeld. De rijkspolitie is nu bezig de scnade op te nemen en te trachten orde te schep pen In de chaos van de op het strand achtergebleven overblijfselen. Op het strand van Koudekerke is het nog toe gestaan in de strandhuisjes te overnach ten. De bewoners waren echter bijtijds gewaarschuwd voor de komende cata strofe. Enige gezinnen, die het er toch op gewaagd hadden, moesten een goed heenkomen zoeken over de duinen. Bij Biggekerke is weer een gedeelte van de duinen weggeslagen. De tientallen campings achter de duinen-rij hebben ook duchtig te lijden gehad van het nood weer 'windkracht acht met slagregens) De kampeerders, die hier nog niet door het slechte weer van de vorige dagen waren verjaagd, blijken te behoren tot het soort, dat van geen wijken weet, Nie mand ziet namelijk in de ervaringen van de afgelopen nacht een reden om weg te gaan. De laatoto' berichten luiden dat do campingbewoners bezig zijn dijkjes rond hun tenten op te werpen STOCKHOLM Mevrouw Johansson, een Zweedse hulsvrouw die drie Jaar geleden een brief schreef aan de ter dood veroordeelde Amerikaanse neger Edgar Labat. waaruit zich een geregelde correspondentie ontwikkelde, is woedend dat de gevangenisautoriteiten haar ver boden hebben verder met de neger te corresponderen. Edgar Lapat is veroordeeld wegens verkrachting van een blanke vrouw Zijn vonnis is al negen keer uitgesteld. Mevrouw Johansson is vast van plan deze kwestie door te drijven tot de hoogste autoriteiten, als het moet tot president Johnson zelf. Zij ral echter eerst proberen contact te zoeken met Mercedes de oudste dochter '-an Labat Volgens de gevangenisbepalingen kan een gevangene slechts corresponderen met zijn verdediger, zijn geestelijke cn familieleden. Utrecht zit er warmpjes bij UTRECHT De kalender mag ons voorspiegelten, dat het zomer is het weer is er bepaald niet naar. Dien tengevolge heeft men in Utrecht een drastisch besluit genomen. Het provin ciaal en gemeentelijk Utrechts stroom- lil Amsterdam; AMSTERDAM De Amsterdamse verkeerspolitie heeft gisteren voor dc tweede keer deze maand een onder zoek ingestejd naar de technische staat waarin lesaiitos verkeren. Van de 23 gecontroleerde lesauto's bleken er vijl gebreken te vertonen. Een van de wa gens bevond zich in zo'n slechte toe stand, dal vermoedelijk tol sloop zal worden overgegaan. Evenals bij de controle op 14 juli ble ken weer vele instructeurs het geven van rijles niet als hoofdberoep te hebben Onder de 23 instructeurs waren er name lijk zestien die het vak als bijverdienste uitoefenden. Op 14 juli waren dat van de 26 leveringsbedrijf Pegus heeft namelijk de stadsverwarming aangestoken. Het is voor het eerst sinds 1923. dat de Utrechtse stadsverwarming midden in de zomer brandt. Overigens heeft de stadsverwarming deze zomer al extra gebrand en wel van 8 tot 16 juli. Zomer en winter maakt dit jaar bij de Pegus overigens weinig verschil. In de afgelopen kwakkewinler was de gemid delde temperatuur van het in de leiding gepompte verwarmingswater tachtig graden, nu is de verwarmingsinstallatie afgestemd op zeventig graden. Moskou wil conflict niet verergercu TOKIO Het elfde wereldcongres tegen kernwapens dat in Japan wordt gehouden, heeft gisteren een Rus sische boodschap waarin wordt opge roepen tot eenheid in de communis tische wereld, als „onbevredigend" ter zijde geschoven. Het congres nam het de Russische vredesraad kwalijk dat deze een soortgelijke boodschap aan een andere vredesconferente wil stu die volgende week eveneens In Japan wordt gehouden. Deze conferen- :a! worden georganiseerd door ue Moskou-gezinde Japanse socialistische partij- De Chinezen, die op het eerste congres »rre in de meerderheid ziin. deden gis teren weer een felle aanval oo de Rus sen, die van collaboratie met de VS den beschuldigd. De organisatoren van het tweede gres hebben laten weten, dat de Russen geen afgevaardigden naar hun bijeen- op dit soort congressen niet komen, om dat ze eventuele verergering van Donner wint liet IBM -toernooi AMSTERDAM De Nederlander Jan Hein Donner is winnaar geworden van de grootmeestergroep van het I.B.M.- schaaktoernooi door zijn partij in de ne gende en laatste ronde tegen de Zuidsla- vische grootmeester Bruno Parma af te sluiten met een remise. Donner. die on geslagen is gebleven, kwam daarmee tot een score van 6'i: punt uit 9 partijen. Parma eindigde bet toernooi met 6 pun ten. Harwichboot keerde terug UTRECHT - Wegens lichte schade aan de stuurmachine is de Avalon, een lijn schip van de Britse spoorwegen, dat de dienst onderhoudt tussen Harwich en Hoek van Holland, vannacht halverwege de reis teruggekeerd naar Harwich Chinees-Russisch conflict door openbare ruzies willen vermijden. Genève De ontwapeniar.gseonferar.tie ln Ge- r.ève is gisteren slechts 50 min bijeen geweest voor het aearhoren van lord Chalfort, de Brit. en de Italiaanse mi nister Fanfani. Chalfont zei. dat de kwestie-Vietnam niet van invloed op -■9 co-'fer-rt:« mag ziir. maar mar te genover stelde Tsaraplin dat dc jongste verklaring van Johiuo.. ..vanzelfspre kend geen bijdrage tot het weislagen var: de conferentie betekent". Fanfani zei dat de landen die bijna kernwapens kunnen maken, zouden moe ten afspreken hun pogingen gedurende een nader te bepalen datum te staken. Nadien zouden ze hun vrijheid van han delen kunnen hernemen als men er niet in slaagt tot een internationale afspraak te komen, zoals een verdrag dat verder verspreiding tegengaat WIELRENNEN Hagenaars Romijn en Kroon in stayersfinale AMSTERDAM. - Op de wielerbaan van het Olympisch stadion zijn gisteren door de buien door twee voorritten voor het amateur-stayerkarnpiocnschap ver reden. Zes renners plaatsten zich in eerste instantie voor de finale die op don derdagavond 12 augustus wordt ver reden. Het zijn de Hagenaars Bert Ro mijn en Edward Kroon, de Nijmegenaor Theo Nikkesen, de Bosschenaar Fred Li- bregts. Huizinga uh Amstelveen en Rei- merink uit Zaandam. De storm van gisteren heett wat be treft de uitslag nogal wat stof doen op waaien De sterke Amsterdammer Gerard Koel. een van de kanshebbers voor de wereldkampioenschappen in San Sebas tian, werd het slachtoffer van deze storm Volkomen gedemoraliseerd eindigde hij in zijn serie op de zesde plaats met zeven ronden achterstand. Koel heeft echter nog een kans om in de finale uit te komen. De sportcom- missie zal namelijk nog een of twee ren ners voor de finale aanwijzen. Het is vrijwel zeker, dal Koel een van de ge lukkigen is. F.ven sag het er naar uit. dat ln Groes beek de victorie zou beginnen. Kort na het middaguur brak plotseling de zon door hot wolkendek, en dat was de af gelopen dagen nog niet gebeurd. De zon had zich nlot op een beter tijdstip kun nen laten zien. want de stemming onder de wandelaars had bUna het fatale diep tepunt bereikt, ondanks de enthousiast spelende muziekkorps n applaudisse rende bewoners, die zich niet door del gen hadden laten weerhouden. Jammer was alleen, dat de vreugde va«t zo korte duur was. want de paar zonse- werden gevolvd door een serie VlEBPAAOSg NMMeOEN-tcQAG F.n dan nog die zeven heuvels, de be ruchte zeven heuvels van Berg en Dal. die in de afgelopen reeks van jaren al zo veel wandelaars zoveel bloed, zweet en tranen hebben gekost. Dat was ook giste ren weer het geval alleen de trans- plratledruppeltjes ontbraken. Maar daar voor was het ook de barste Vierdaagse sinds mensenheugenis, want zó. en niet anders, zal de 49ste Vierdaagse da ge schiedenis Ingaan. Klachten Dn jaar heett de organisatie enkele wljaigingen vn het parcours aangebracht Lang niet iedereen is daarmee ingeno men, ..Het is lang niet meer ao leuk als verléden jaar", zo zeiden enkelen. Dat vond ook de genaturaliseerde Deen J H. Petersen '70), dde in Laren bij Het Gelderse Lochem woont. De heer Peter sen behoort tot de senioren en als het aan hem ligt blijft het nog lange tijd ®o Hij is van plan tot zijn negentigste jaar mee te doen. ..Dit jaar is heit mijn zes tiende keer", vertelde hij een beetje trots. Daarna stapte hij op en begon hij zo te zien zonder de minste moette>— aan de klim naar de top van dé eerste heuvel T roost EHBO-ers hebben gisteren weer tien tallen meters piefeters op evenzovele blaren geplakt. Als het goed Is, blijven hun vcrbandtrommcls vandaag dicht, want op de laatste dag voelt niemand pijn. 7,o wil het de traditie en dan zal hrt ook zo zijn. De wandelaars, die zich gistermiddag terugmeldden, hadden in elk geval de troost, ook de vierde •Jag tc halen, want het is een uitge maakte zaak. dat de laatste dag geen uit vallers kent: Ondanks bar tccer Geen uitvallers in Apeldoorn APELDOORN Storm en reien hebben gisteren het wandelleger van de twaalfde Apeldoornse Vierdaagse ge teisterd. Van de 1362 deelnemers die ln de ochtenduren onder barre omstandigheden in plastic gehuld van start gingen, viel er niet ten uit. en dat was gezien *de weerssituatie wel een bijzondere pres tatie. want het parkoers dat lnngs Vaas- sen en Ernst en voor de vijftigers over Epe voerde, was herschapen in een complete modderpoel. De EHBO had het bijzonder druk met de behandeling van stramme en stijve spieren en met het prikken en beplakken van blaren Ondanks dit alles was de stemming irtstckend cn waren de wandelaars tyd/E binnen. D.W .S. volledig lull-time profclub AMSTERDAM. De ere-divisie-cUib DWS is nu een volledige full-time prêJ- club. Onlangs hebben de zestien spelers van het eerste elftal het desbetreffende contract getekend. Dit heeft voor de spelers natuurlijk diverse consequenties. Zo mogen zij ge^n tweede werkgever hebben. Vanaf woens dagavond 10 uur mogen zij geen café s bezoeken. Naar het voorbeeld van diver- grote zuidelijke clubs komen de spe lers elke zaterdag bij elkaar om zich voor bereiden op de wedstrijd Het betreft hier nog een experiment Of de toestand van full-time prof finan cieel is te verantwoorden, moet nog wqr- den bezien. Er is een fonds waaruit ge- >ut kan worden, maar voorzitter Solle- •cld hoopt op gemiddeld 25.000 tocschou- vers per wedstrijd, zodat er niet teveel uit dit fonds betaald hoeft, te worden WIELRENNEN Wel Oostduitsers naar strijd om wereldtitels SAN SEBASTIAN Voor hel eerst linds 1961, toen de wereldkampioen- schappen wielrennen In Zwitserland werden gehouden, zullen aan de komende titelstrijd van 2—12 september In het Spaanse San Sebastian weer Oostduitse wielrenners deelnemen. In de jaren 1962 (Italic)1963 (Belglren 1964 (Frankrijk) kregen de Oostdultaer* geen fnrel»vl«i.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7