Weekagenda Scholieren en bloembollen Prettige samenwerking op gezonde financiële basis G. Buurman (47) „vadert' ieder jaar over 200 seizoenwerkers PERSOONLIJKE LENINGEN Veel vette kalveren, maar weinig wolvee Jan Koene Vegter Jongelui zijn er niet op uit om gekkigheid te maken Bedankt voor beroep De Zijl besloot eizoen met overwinning NIEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 24 JULI 1965 Zaterdag Scheveningen: Kurhaus-paviljoen. 8. uur: cabaret LureleL Museum Volkenkunde. 3 uur: verto ning van film „De Nürburgring" en Mekong". Maandag Stadhuis, 2 uur: vergadering vai gemeenteraad. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur. sidentie-Orkest. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: De avonturen van Tom Poes en Ollie B. Bommel. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Clir. Emigratiecentrale. Ereestraat 85. 3.30 uur: alg. vergade ring aandeelhouders Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens voorheel J. C. Zaal berg en Zn., Leiden. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Het ge heim van de oude molen. Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: avondstilte. Den Haag: Nieuwe Kerk, 8 uur: orgel concert Gerard Akkerhuis m.m.v. Koos Verheul, fluit. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: geva rieerd programma met clownerie. Scheveningen: Kurzaal. 2.30 uur: jeugdvoorstelling met de avonturen van Swiebertje. Zoekt u moderne ot klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjer - Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Donderdag Station Leiden, 7.45 uur voorm.: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, ver trek voor dagtocht naar Noordbrabant. 7.15 uur vertrek uit Noordwijk, 7.30 uur vertrek uit Rijnsburg. Katwijk aan Zee: Triumfatorkerk. 8 uur: orgelconcert door Gerard Akkerhuis, organist Nieuwe Kerk Den Haag. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Ie wie waai weg. Den Haag: Lutherse kerk. 8 uur: or gelconcert Feike Asma. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam.: vuurwerk. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Re sidentie-Orkest. Vrijdag Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Charles de Wolff, m.m.v. Daniël Otten. viool. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk, Voor straat, 8 uur, concert Chr. Kamper Man nenkoor Door Eendracht Verbonden, o.l.v. KI. Mulder, met medewerking van solisten. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Prins en bedelknaap. Films Camera: (2.30 uur) Eén tegen allen (met Charlie Chaplin) (alle leeftijden); (7 en 9.15 uur) Desperate Hours (18 jaar) Lido: (2.30, 7 en 9.15) Girl Happy (met Elvis Presley) (alle leeftijden) Luxor: (2-30, 7 en 9.15 uur) Winnetou keent terug (alle leeftijden). Rex: (230, 7.15 en 9.15 uur) Doelwit voor twee revolvers (14 jaar). Studio: (2.30, 7 en 9.15 uur) Kare John (18 jaar), 's morgens 10.30, behalve zon dag: Dik Trom voor de jeugd Trianon: (2 en 8 uur) 's Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). Apotheek Apotheek Centraal, Breestraat 74. tel. 20552, en apotheek Van Beest Smal- lenburg LEIDERDORP. De apotheek OEGSTGEEST is zondag gesloten van 8 tot 24 uur. De apotheek VOORSCHOTEN is zon dag gesloten van 8 tot 24 uur. Behalve de apotheek Centraal, Bree straat, zijn zaterdag 24 juli van 's mor gens 8 tot 12 uur, alleen voor spoed eisende gevallen ook geopend de Doeza- apotheek, Doezastraat 31, tel 21313 en de Haven-apotheek, Haven 18. tel. 20085. De apotheken LEIDERDORP OEGST GEEST en VOORSCHOTEN zijn zat. 24 juli 's morgens ook geopend. Tentoons tellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldbouwkunst. Tijds beeld '65, tot 6 sept., 10—21 uur. Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstr tentoonstelling Univisie 65, Lg.v lustrum Universiteit, oeeld van het dage Ujks werk v„r de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 september, 105 u.. op zondag van 1—5 uur De Lakenhal: tentoonstelling van foto's ■Leiden bestudeerd", tot 12 september. Tweeduizend scholieren Ruim 80 miljoen zomerbollen Zeker f300 miljoen voor de export (Van een onzer redacteuren) SASSEISHEIM In de komende week strijkt een naar schatting 2000 scholieren tellende zwerm seizoenwerkers neer in de bollenschuren van rond 600 exporteurs tussen Leiden en Haarlem. Hoewel een ge deelte van de 2000 scholieren al aan het werk is (geweest), komt de grote drukte na maandag pas op gang. Het inpakken van een kleine honderdmiljoen zomerbol lenvoornamelijk voor Amerika die een Wellicht is er hij sommige ouders nog enige bezorgdheid over het werk in de bollenschuren. Vorig jaar immers publiceerden vele kran ten sombere uitlatingen, die een sociaal werkster in een scriptie had verwerkt over wantoestanden aldaar. Vooral voor jonge dochters zou een bollenschuur geen veilige plaats zijn. Die publicaties hebben nogal wat bollenstof doen opwaaien. Dat was de reden waarom wij over die „wantoestanden" ons licht eens hebben opgestoken. Het belangrijkste in dit economische bollenproces zijn de verdiensten, die scholieren er uit kunnen halen. Niet alleen dat het een kleine verlichting van het zwaar belaste gezinsbudget betekent, maar het is uit pedagogische overwegingen ook verstandig, dat scholieren een deel van hun vakanties besteden om iets te verdienen. Voor al de zelfstandigheid van de verder volkomen afhankelijke (en veeleisen de) jongelui komt dat ten goede. Elke bedreiging van dat zelf te verdienen vakantiegeld is dan ook een onder zoek ten volle waard. En laten wij de uitslag maar meedelen: het valt reus achtig mee. Een man die elk jaar met dit seizoenbijltje hakt, is de heer G. Buurman (47) uit Sassenheim, personeelschef bij A. Frijling Zonen N.V, (ruim 90 export) aan de Zandslootkade. Elk jaar „vadert" hij over een 200 scho lieren. Zakelijk „Als je het zakelijk bekijkt heeft el ke ontevreden of teleurgestelde scho lier direct een nadelig gevolg voor het betreffende bedrijf. Het ligt voor de hand dat men in elke bollenschuur, waar men voor de export-inpak van zomerbollen van scholieren afhanke lijk is. alles zal doen om narigheid te voorkomen, hoe dan ook. Dat is een economisch belang". Een band Maar hij verzekert om, onmiddellijk, dat beslist niet alleen daarom de ver houding tussen bollerihandelaar en scholier zo plezierig mogelijk wordt gehouden. „Ik werk nu al sinds de oorlog met scholieren. Het is prachtig werk, hoewel moeilijk, dat moet u maar eens aan onderwijzers vragen. Als je prettig met de jongelui kunt omgaan, heb je eigenlijk nooit last met ze. Dat ligt voor de hand. Deze vraag je eens naar zijn rap port, de ander naar zijn zusje, dat nt t meer op school is en dus ook niet meer komt werken in de vakantie. Je leert ze al gauw bij naam kennen. En dat schept een band". „Wij beginnen om half acht. Dan is er in de loop van de morgen een kof fiepauze en tussen de middag hebben de jongelui drie kwartier om te eten. Dat doen ze in een zaaltje van De Oude Post, waar ze op een bonnetje van ons een flesje of een kop koffie krijgen. Er is ook toezicht natuurlijk. En in 3 kwartier expres zo kort ge- Bedragen van f 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIERST (OOR KISBEHEER El KREDIETWEZEN SUONUia LHDH, POSTBUS 100. IEL 2ÜM VALKENBURG. Bureau Gemeen tewerken is van 26 juli tot en met 9 augustus wegens vakantie gesloten. VALKENBURG Geboren: Theo. z C van Starkenburg en G van den Eijkel. houden kunnen ze weinig kwaads uithalen. Trouwens, daar merken wij nooit wat van. De meesten hier zijn oude klanten, of meegebracht door broer of zus of door schoolvrienden. exportwaarde van een dikke driehonderd- miljoen gulden vertegenwoordigenhoudt de Bollenstreek in een soort werkroes. Be halve voor de balans van de bollenboeren en voor 's Rijks schatkistis het ook van groot belang voor vele gezinnenwaarvan de schoolgaande kinderen tussen 15 en 20 iaar een behoorlijke hoeveelheid vakantie geld verdienen hebt voor je werk en je kunt niet met jongelui omgaan, dan kan je hier be ter inpakken. Dat is bij alle bedrijven zo. Daarom hebben de meeste bedrij ven helemaal geen moeite om vol doende scholieren te krijgen. Wij sturen voor het seizoen briefjes naar de scholen in de omgeving. De oude klanten vragen we via een kaartje of wij weer op hen kunnen rekenen. Het gebeurt maar hoogst zelden dat wij een beroep moeten doen op het Gewestelijk Arbeidsbu reau in Lisse of Leiden. En ze ko men uit het hele land. Over die „wantoestanden" is mij ook niets bekend. Dat zou ook heel onlogisch zijn, want zoiets gaat toch tegen ieders belang in". Bijleggen De jongelui werken hier acht uur per dat. De verdiensten liggen afhankelijk van de leeftijd tussen 40 en honderd gulden (met overuren) in. Er is van alles te doen; sorteren, tellen, zakken vouwen, cultuurbeschrijvingen invoegen, dozen dichtnieten en lichte transportwerkzaamheden. Is er in een bepaalde groep onenig heid, wat bij jongelui wel eens wil voorkomen, dan is er altijd iemand van het ongeveer 80 man tellende vaste (ook kantoor-) personeel, die ingrijpt. We laten ruzies bijleggen en in een enkel geval zetten wij iemand in een andere groep. Nog kinderen „Vorig jaar kregen wij de lucht van stiekem meegenomen bollen. Een jongen had dat voor zijn tuin gedaan. Ik heb eerst met hem ge praat. Hij kreeg een briefje mee voor zijn ouders, die het hebben be antwoord. Wij hebben verder niet anders dan veel plezier van hem ge had. Want voor wij iemand wegstu ren moet er heel wat gebeuren. Ten slotte zijn het nog jongelui. En ik heb zelf ook twee kinderen, dus ik weet er wel wat van". Overal zo „Het is bij ons heus niet beter dan bij andere bollenbedrijven. Dat moet u echt niet denken. Als je geen hart Overzicht Leidse veemarkt LEIDEN Ondanks de levendige drukte op de veemarkt door de vele vakantiegangers, die vanwege het slechte weer geen beter heenkomen wisten te vinden, was het totale marktbeeld niet veel beter dan vorige we ken en op de andere markten. Behoudens een voor Leiden grote aanvoer van vette kalveren, die ook goed en duurder werden verkocht, bleef de totale aanvoer beneden normaal. Vooral deaanvoer van wolvee was ruim minder. Over het geheel genomen verliep de handel vrij rustig tot matig, I met een iets mildere stemming en voor de meeste rubrieken nog prijs houdend. Totaal-aanvoer 2855 dieren. De heer G. Buurman uit Sas senheim, heeft elke zomer als personeelschef van een bollen- exportbedrijf met zo'n twee honderd scholieren te maken. ,jHij kan er van meepraten"t zogezegd. (Eigen foto) iverkt (en slaapt) zeven ivehen bi Sassenheimse bollenschuur (Van een onzer verslaggevers) SASSENHEIM ,Jk werk hier voor de tweede keer. En heel ple zierig moet ik zeggen. Vooral de omgang van directie en vast per soneel met ons is prettig. Gemoe delijker dan in groentekwekerijen in Groningen of de boomkweke rijen in Brabant, waar ik ook wel vakantiewerk heb gedaan. En de betaling is hier goed. Daarom ben ik vier weken geleden uit Emmen hier naar toe gekomen. Ik zit op de Hogere Tuinbouwschool in Frederiksoord. dus doe ik hier nog praktijkervaring op ook. Neen. ik zou geen enkel bezwaar naar voren kunnen brengen". Deze opmerkingen vertrouwde Jan Koene Vegter (20) ons toe. toen wij hem even van de bollen-sorteerma- chine bij Frijling en Zonen hadden B. E. BUYCK (G.A.B. LISSE): C c (Van een onzer verslaggevers) LISSE „Misschien is het toe zicht op werkende scholieren bü een enkel klein bedrijfje niet volkomen. Bij zo'n 600 be drijven en 2000 scholieren, zal heus wel eens wat gebeuren dat niet door de beugel kan. Maar dat is dan niet speciaal door of in de bollenschuren. Dat gebeurt overal waar veel jongelui zijn. Wij hebben hier nog maar heel zelden met iets vervelends in een bollenschuur te maken ge had. Over wantoestanden kan niemand dus spreken. Integen deel zelfs. De jongelui zijn er niet op uit om gekkigheid te maken, maar om zo vlug en prettig mogelijk iets te verdie- Betrouwhaar Dat klinkt uiterst betrouwbaar uit de mond van de heer B E. Buyck, waarnemend-directeur van het Gewestelijk Arbeids bureau in Lisse. Hij staat per slot van rekening in deze zaak volkomen onpartijdig. „Wij verlenen wel bemiddeling aan scholieren. En aanvragen krijgen wij natuurlijk van bei de kanten. Maar als wij per jaar 250 scholieren plaatsen, dan is het veel. De meesten gaan door aanbeveling naar de bollenschuren toe. Een enkel afgelegen bedrijfje doet nog wel eens een beroep op ons, maar noodkreten zijn het niet vaak". „Wel moet elke werkscholier uan het Arbeidsbureau een arbeids kaart aanvragen. Daarvoor ko men uiteraard alleen 15-jari- gen en ouderen in aanmerking. De bollenhandelaren hebben ook liever geen jongeren. De verdiensten bepalen de be drijven zelf, hoewel zij toch aan een CAO zijn gebonden. Wij oefenen daarop geen in vloed uit. Dat marcheert wel". Machines „Het zwaartepunt van de sei- zoendrukte ligt tegenwoordig geheel in augustus, hoewel het weer een belangrijke rol daar bij speelt. Er zijn dit jaar trou wens opmerkelijk weinig aan vragen voor volwassen sei zoenarbeiders. Het rooien gaat tegenwoordig gemakkelijk met de machines van loonbedrijven. Ook voor sorteren en tellen zijn overal moderne machines te vinden. Nu is dat niet erg, want wij zitten niet erg ruim in het aanbod van seizoenpersoneel" Misschien dat in de tweede helft van augustus de vraag naar scholieren weer sterk zal op lopen. Maar de meesten wer ken eerst en gaan dan met vakantie. Daarom wordt er nu ook extra hard gewerkt. En het gaat prima". weggelokt om een praatje te maken. En hij was heus niet bang om teveel te zeggen, evenmin als trouwens alle anderen die wy spraken. Vier weken geleden stapte de Mep- pelse winkelierszoon met luchtbed en slaapzak onder de arm in de trein. Bij Frijling is een keurige kamer-zol der,, waar in augustus waarschijnlijk wel zo'n 25 „buitenlanders" zullen sla pen. Er is een douche, er zyn heldere toiletten en overdag krijgen ze alle maal een warme maaltijd. „ROKKEN" De directie, die hiermee een extra zorg op zich neemt, heeft bepaald hoe laat de jongens thuis moeten zijn. En dat er natuurlijk geen „rok ken" boven mogen komen. Jan Vegter heeft het bijzonder ge troffen: „Mijn Meppelse verloofde is verpleegster in het Academisch Zie kenhuis te Leiden, dus ga ik met de bus wel eens daarheen. Als zij werkt maak ik hier wat overuren. Of anders werk ik aan mijn verslagen voor school. Daar is hier ook gelegenheid voor". Hij blijft in totaal zeven weken werken. Dan denkt hij toch wei ruim 600 gulden te hebben ver diend. Voor een deel daarvan gaat hij veertien dagen met zijn verloof de kamperen op Terschelling. En voor de rest: „Boeken voor school, want die kosten myn vader nogal wat", zegt de rustige Meppelaar. Jan Koene Vegter (20) uit Mep- pel werkt, slaapt, eet en gaat uit in de Bollenstreek. Zo'n 600 gulden in zeven weken vakan tie op deze manier te verdie nen, vindt hij heus wel ple zierig. (Eigen foto) Gebruiksvee: Melk- en kalfkoeien prijshoudend bij een rustige handel No tering: van f 1075 tot f 1350 en f 1550. Vare koeien: Kortere aanvoer waar onder geen topklasse en weinig lichte dieren. In verband met de kalme nan- •n vette koeien en de in verhouding tot de slachtrunderen hoge prijzen varekoeien, was de belangstelling iets minder waardoor de handel ondanks het kleine aanbod zeer rustig verliep. Note ring: van f 700 tot f 1000 en f 1350. Vette koeien: De ruimere aanvoer gaf handel een matig tot slepend verloop. De goede onge dieren waren, zo als altijd, goed te plaatsen maar de oudere dieren bleven moeilijk prijshoudend, bleven moeilijk prijshouden. Notering in kg geslacht gewicht: vette koeien van f 3,50 tot f 4 en f 4,40, enkele beste die tot f 4,60, worstkoeien van f 3,30 tot f 3,50; slachtdieren van f 3,90 tot f 4,20 en f 4,35. Vette kalveren: Gaven voor Leiden :n grote aanvoer te zien met gevolg, dat handel die toch goed tot redelijk verlie, zich minder willig toonde de hogere prijzen te betalen. Notering: van f 2,80 tot t 3,10 en f 3,30 per kg levend gewicht, enkele prima dieren tot f 3,40 per kg. Nuchtere kalven: nagenoeg geen aan- >er, de enkele dieren werden als mest- kalveren lui-duur verhandeld voor pry- :n van f 200 tot f 260. Wolvee De afdeling wolvee gaf voor de tijd m het jaar een kleine aanvoer te zien, niettemin verliep de handel stug en moesten de zuiglammeren de prijswlnst van vorige week weer met f 5 laten allen. De verminderde vraag moet wor den toegeschreven aan de verminderde aftrek voor het buitenland en de currentie op de binnenlandse markt als gevolg van de invoer uit Engeland Ierland. Behoudens onder de fokdieren zagen we geen overhouders meer op de Notering: vette schapen van f 95 tot f 110 en f 120; zuiglammeren van f 100 tot f 115 en f 120, enkele prima dieren tot f 125. Als gevolg waarschijnlijk van het vele gras was de handel in weidelammeren iets williger en prijshoudend. De fok schapen daarentegen deden het weer zeer kalm aan. Notering: fokschapen (zonder wol) van f 100 tot f 145; weidelammeren van f 75 tot f 95 en f 110, enkele beste zwaardere dieren tot f 115. Varkens Kortebaandraverij VOORSCHOTEN - Maamdagmiddag om 2 uur wordt in Voorschoten de jaarlijkse kortebaandraver. verreden op de Prins Bernhardlaan. Aan prijzen een totaa" drag van f 2000. Er zijn 3ü dravers in geschreven, waaronder Donna Fabiola, Donna Fez, Dorita H, Dibbels W., Crom well W., Buick Margowan. Akino K, Blido, Antoinette van Rehoboth, Benja min. Bijou van '6-Gravenhof, Anja Kitty, Armada Marijke, Zee. Valk S., Zébu'on. April Love, Vlieger D., Zephyrus B. Wings, Zonnestraaltje. Zessetien Hano ver, Y Zella en Xylon S. Het feestprogramma VOORSCHOTEN. Hedenmiddag er -avond: vermaakcentrum op het M.O.C.- terrein van 13 tot 24 uur. Maandag: 14 uur: kortebaan draverij op Prins Bernandlaan; 13 tot 24 uur: maakcentrum op het M.O.C.-ierrei: Dinsdag: 's middags worden de bejaar den en de kinderen van Nieuw-Voordorp onthaald door de exploitanten van vermaakcentrum. Woensdag: 10 uur: opening vai paardenmarkt op de Voorstraat door de loco-burgemeester G. Schrama; 15 uur: op het sohoolsportterrein de J. W. Frisolaan optreden vai ponyclub uit Waddinxyeen; 10 uur: bespeling van rijdend carillon door mr. Romko de Waard, stadsbeiaar- dier Amsterdam, op een aantal plaatsen; 15 uur: voetbalwedstrijd op het M.O.C.- terrein tussen ploeg Van der Helm en de familie Den Hollander; 10 tot 24 uur: vermaakcentrum op het M.O.C.-terrein. Geref. Kerk Voorschoten VOORSCHOTEN Morgenochtend om 9 uur en half elf gaat voor li P. Reedijk te Katwijk. Drachtige zeugen en schrammen konden nog wel prijshoudend worden verkocht, doch de biggen brachten weer iets min der op. Notering: drachtige zeugen van f 325 tot f 425 en f 450; schrammen van f 90 tot f 95 en f 105; biggen van f 54 tot f 58 en f 64. Slachtvarkens: (buiten de markt). Het tuime aanbod, waaronder begrepen de invoer van buitenlandse slachtvarkens. gaf de handel een stug karakter, bij iets lagere prijzen van f 1,94 tot f 1,97 per kg. levend gewicht; extra-kwaliteitsdie- ren tot f 2 per kg. Ook de slachtzeugen deden iets minder en wel van f 1,50 tot f 1,55 per kg. levend egwicht. LEIDEN Ds J. van den Berg te Ermelo heeft bedankt voor het be roep van de geref- kerken te Leiden en Drachten. (Van 'onze waterpolo-medewerker) LEIDEN De Zijl heeft de zomer competitie afgesloten met een goede 52 overwinning op DWK. Hierdoor degradeert de Barneveldse Waterkip naar de derde klas. De overwinning kwam tot stand in een snelle, aantrek kelijke wedstrijd. In de eerste periode ontliepen de ploe gen elkaar niet veel. Na drie minuten verwierf De Zijl een numerieke meer derheid. Het duurde echter vrij lang voor v. d. Moolen uit een combinatie met Bergman kon scoren. Na rust ver speelde DWK de kans om uit een ge lijke situatie de stand in evenwichit te brengen. Na een mislukte poging van Bergman kwam de Leidse ploeg aan een gelukkige tweede treffer, toen Loek van Kampen de bal hard naar voren speelde en DWK- er Minnes de bal achter zijn doelman tikte. Even later scoorde Van Kampen 3—0. In de derde periode kwam de Water kip door een strafworp iets terug. De Zijl was de betere ploeg. Het plaatsen liet echter nog wel eens te wensen over. waardoor goede combinaties vroegtijdig werden afgebroken- Pont maakte uit een korte slingerworp 41. Hans v. d Moo len moest kort voor de laatste rust naar de kant. maar weer kon De Zijl met een man minder doelpunten. Bergman zorgde daar voor uit een goede break - Het spel werd toen ietwat rommelig, maar voor de toeschouwer niet onple zierig. De goed leidende scheidsrechter mevrouw M Hardeveld-Feringa, accep teerde van de spelers geen opmerkingen en stuurde achter elkaar driemaal paars gewijs spelers naar de kant. Joop Bodt stopte nog een strafworp, maar DWK had de langste adem en bracht in de laatste minuut de stand op 52. Mulo-geslaagden Alphen 6 kandidaten, te weten Wil Boerstoel; Anne lies vd Bijl, Zevenhoven; Arjan Groot, Aar- landerveen; Vera den Hertog: Herman de Jong, Aarlanderveen: Rudi Stuivenberg. lijk: Willy Griffioen: Lody Hofman; Willv lijk: Willy Griffoen: Lody Hofman: Willy Kroon: Marlus Oosthoek. Bergambacht; Dick Oudijk; Piet Poot. Aarlanderveen; Ilse dn Bi Greet Sijpestlen; Groot; Ineke Grosheide; Hida Kalkman; Hen- nie v Klaveren; Jlmmy Koster: Nel vd Lin den: Wim Pols; Marrle Vonk, Zevenhoven. Mulo-A Handel met Middenstand: 14 kan didaten. namelijk: Marian Goebel; Marja Griffioen; Gerrie Overvliert: Riki Rijswijk: Gertjan Slingerland. Nieuwkoop; Anneke Strookman; Cobl Verburg. Aarlanderveen; Mlta Wiegman: Annemieke de Jong; Bert Kok: Babs Kraan: Cok vd Kruk; Marian de Kruyf, Zcvenhi 3 kandidaten, namelijk! Gea vd Laarse; Renske Voskuilen: Wlm Arl- Henk Boot; Frans v Heusden. Woubrugge: Jan Evers. Ter Aar: Theun Hegeman. Ter Aar; Corrie Rietdijk, Leimuiden; Joop Vuvk, Ter Aar; Gert Wijnmalen. Hazerswoude. Mulo-A Wiskunde: 24 kandidaten: Rlen v Keeken: Tnidy Zacharlasse: All Kroon, Ter Aar: Elly van der Laar, Addie Lamain: Trix Oosterman. Leimuiden: Riet van Ichalk; Greetje van Triest; Hans Al- :ona: Henk Groeneveid; Gerard Gesman ■Vim v d Wilk; Geeske v d Horst; Kees Kei ter: Kees Jan Besemer. Ter Aar; Elly vm Harten. Ter Aar: Inge vd Blom. Nieuw Vennep: Ineke Wittebol: Corrie Lankhaar, Ter Aar; Truus Donker; Wlm Zijerveld; Auke Vlietstra: Hans Kapteljn. Ter Aar; Dick Verhagen. Hazerswoude Mulo-A Handel met Middenstand: 11 kan daten: Jan Wezelenburg. Boskoop: Elly v wieten; Rla vd Vliet: Fred v Zalingen; Maarten Overvlict; J Slingerland, Woubrug ge; Jaap Saunier, Utrecht (A. a.d. R.); Willy Stapper; Adrie Verboom; Ineke Haring; Fia in Dam, Oude Wetering. Mulo-A Handel: 5 kandidaten: Arle Geer- ling; Dick Booy; Elma van Dam. Leimuiden; Koppe: Hanay vam Duyn, Leimuiden. ir geen plaatsnaam vermeldt, allen Alphen aan de Rijn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aan het Haags Polytechnisch Instituut (Avond- H.T.S.) slaagde onze plaatsgenoot de heer H. Oudshoorn jr. voor het diploma Weg- en Waterbouwkunde. TER AAR VrUdag werden aan de Coöp. Groenteveiling de eerste pronk- bonen van dit seizoen aangevoerd door de heer C. Hoogervorst Li. De grossier Simon Vermeeren uit Haarlem werd er eigenaar van voor de pr|js van 98 cent per kg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3