Weekagenda bpdrt Hollanders superieur Michigan Youth Chorale in Pieterskerk Zangkunst op zeer hoog niveau oogstte bewondering en dank NLC geniet mee van vakantie door originele ansichtkaart Vangrail langs Rijndijk te Hazerswonde Universiteit in 't geweer voor molens Cricket is met recht koning der sporten Gedrang bij top van Finn jollen werd gisteren juist vergroot NIEUWE LEIDSE COURANT S DONDERDAG 22 JULI 196S O LEIDEN Onder auspiciën van de Leidse Volksuniversiteit K. en O. zongen de ongeveer zestig jongelui van het Michigan Youth Chorale in de Pieterskerk. Het zijn, zoals reeds werd vermeld, leerlingen van ,Jiigh schools" en studenten, die na een lange muzikale opleiding in schoolver band, werden geselecteerd uit duizenden andere studiegenoten. Ze blijven een paar maanden in Europa, gemeten zélf en doen anderen genieten. Een vergelijking met 1962 is interes sant, maar zonder waarde. Het koor stroomt immers voortdurend door en is in enkele jaren dus volkomen veran derd. Essentieel is de kwaliteit van toen en nu. Wat dat betreft, veranderde er niets. De zang leek ons technisch relfs nog wat geraffineerder. De beste eigenschappen van de gelsaksische zangkunst vindt men hier op hoog niveau terug: de klank is rein, mild en volkomen zuiver. Mr. Robert Pratt leidt eenvoudig doeltreffend, gaat zuinig om met de uitdrukkingsmiddelen, vermijdt sterke uiterlijke effecten. Deze sublieme klankschoonheid wordt door beheer sing en perfecte samenwerking be- Fortissimo's en overgevoeligheid zijn daarvoor niet nodig. Men werd wel getroffen door de volwaardigheid het pianissimo. Eén van de treffendste vertolkingen was wel het verstilde „How excellent Thy name"' van de mo derne Amerikaanse componist H. Han son. In dit meesterlijk gebouwde werk, waarin de kleine afstand, de chroma tische toonschrede overheerst, wordt bewust en met sterke uitwerking af stand tot het heilige genomen. Donderdag Katwijk aan Zee: Triumfalorkerk, 3 uur: orgelconcert Jan Welmers Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam.: vuurwerk. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma Vrijdag Garenmarkt, 8 uur: vertrek voor K. en O.-excursie naar de Biesboscn. Noordwijk-Binnen: Herv. kerk, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Scheveningen: Kursaal 8.15 uur: The Swingle Singers, instrumentale muziek van Bach en zijn tijdgenoten. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Den Haag: Zuiderpark 8 uur: Haagse Operettezangers, operette lm weissen Zaterdag Klein Auditorium universiteitsgebouw. Rapenburg 73, 10 uur: opening studie dag t.g.v. 35-jarig bestaan Medisch-Op- voedkundig Bureau. Den Haag: Luth. kerk. Luth. Burgwal 9 3 uur: orgelconcert Nivo v. i. Hooven Scheveningen: Kurhaus-paviijoen. 8-3') uur: cabaret Lurelei. •met Charlie Chaplin) (alle leeftijden): (7 en 9.15 uur) Desperate Hours (18 jaar) Lido: (2.30, 7 en 9.15) Girl Happy (met Elvis Presley) (alle leeftijden). Luxor: 230. 7 en 9 15 uur) Winnetou keert terug (alle leeftijden) Rex: (2.30. 7.15 en 915 uur.) Doelwit voor twee revolvers (14 jaar). Studio: (2.30. 7 en 9.15 uur) Kare John '18 jaar), 's morgens 10 30. behalve zon dag: Dik Trom voor de jeugd Trianon: <2 en 8 uur) 's Is een gekke, rare. dolle, dwaze wereld '14 jaar) Apotheek Apotheek Reijst Steenstraat 35. tel. 20336. apotheek Van Breest Smallenburg LEIDERDORP en apotheek VOORSCHO- TEN De OEGSTGEESTER apotheek is zon dag gesloten van 8 tot 24 uur Behalve apotheek Reijst is op zat. 17 jul: 's-morgens van 8 tol 12 uur alleen voor spoedeisende gevallen ook geopend de apotheek Herdingh en Blanken. Ho- gevoerd 171. tel. 20502 De apotheken LEIDERDORP. OEGST- GEEST en VOORSCHOTEN zijn op zat 17 juli ook 's morgens geopend. ren toonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling van hedendaagse Ned beeldhouwkunst. Tijds beeld '65. tot 6 sept.. 102] uur. •.(ijksmuseinn Volkenkunde. Steenstr tentoonstelling Univtste 65, t.g.v lustrum Universiteit, oeeld van het dage. lijks werk v„r de Leidse universiteit tot ongeveer 13 september. 105 u., op zondag van 15 uur. Wassenaar: kunstzaal Heutf Hoflaan 7. tentoonsteling van aquare'Jen Her man Bogman en van keramiek Wim Duller (van zat. 17 juli 4 uur tot en met 5 aug., dag. van 10—17 uur, ook op vrij dagavond van 8—10 uur; op zondag al leen na afspraak). Het koor had wel een zekere aan looptijd nodig. Scarlatti's ..Exultate Deo", licht en bewegelijk uitgevoerd, bleef, door een nog ndet volmaakte aansluiting, tot het einde toe vrij on duidelijk. Een rustige overgang met Da Vittoria's „O magnum mysterium" was echter voldoende om het optimale evenwicht te bereiken. Zulke glan zende, geprofileerde verklankingen van oude meesters (Schütz' ,,Ehre sei Dir, Christe", Pachelbel's „Magnificiat'') zjjn in Nederland helaas te zeldzaam. Verder trof ons een heel mooie compositie van Sibelius: „Onward, ye peoples", en een serie door aller lei Amerikanen gearrangeerde ne gro-spirituals. Behalve de b laatste vooral „Oh, freedom" klonk ongelooflijk mooi en écht) waren deze negerzangen door de geculti veerde bewerkingen van hun na tuurkracht vrijwel beroofd. Maar ze werden bewonderenswaardig uitge voerd met een rijkdom aan kleuren en dynamische schakeringen. De bijbehorende organist begeleidde nu en dan volkomen aangepast. Hij toonde zich ook een voortreffelijk solo speler in variaties van Pachelbel over „Was Gott tut, dass ist wolhgetan" twee koraalbewerkingen van Brahms (o.a. over de bekende melodie van Hassler, die in de Matthaus-Passion vaak wordt gebruikt). Het koor, dat al even gedisciplineerd opkwam en de kerk verliet, mocht zich daarbij door het opstaan van de vele toehoorders, van hun grote dankbaar heid en bewondering verzekerd achten. Joh. van Wolfswinkel GEMEENTE LEIDEN Officiële publicaties Blauwpoortsbrug dicht op de spitsuren LEIDEN B. en W. brengen ter openbare kennis, dat de sluitingstijden voor het scheepvaartverkeer van de Blauwpoortsbrug (over het Galge water) met ingang van 1 augustus als volgt zÜn geregeld: op werkdagen van 8.15 uur9 uur, van 12 uur12.45 uur, van 13.30 uur14.20 uur en (behalve op zaterdag) van 17.15 uur18.30 als mede van zaterdag 16 uur tot maandag 6 uur. Gedurende deze tijden zal derhalve de Blauwpoortsbrug niet voor het scheepvaartverkeer worden geopend, met dien verstande, dat na tijdig ge motiveerd verzoek gelegenheid tot doorvaren zal worden gegeven aan die transporten en/of schepen, waar van het ophouden voor belanghebben den naar het oordeel van het be dienend personeel bezwaarlijk zou De vereniging van hypotheekbanken meldt dat hypotheken in het eerste kwartaal met f63 miljoen zijn toege- ?n, in het tweede met f 49 min. tot f2476 'min., de pandbrieven en schuld bekentenissen met 5* roln. en f 21 min. tot f2296 min. Van een onzer redacteuren) LEIDEN Van morgen keken wij even verrast op, van een tussen de indrukwekkende stapel post zitten de hoogst originele ansichtkaart. Er zat een lila postzegel op van 15 lire. Geen ongebruike lijke gebeurtenis in de vakantietijd. Zoals gewoonlijk draait men bij het ontvangen van een ansichtkaart na een vluchtige blik op het plaatje de schrijf kant voor, om te zien wie de afzender is. Er stond gewoon „Wim en verloofde", waaruit wij het handschrift van onze Rijnstreek- en sportfotograaf Wim Dijkman uit Alphen aan den Rijn lazen. Op diezelfde karnt stond nog iets: „Cordiali sailuti dalla Riviere Adriatica (in drukletters), waaruit wij zo vrij waren „Hartelijke groe ten van de Adriatische Rivièra" te lezen. En toen nog even voor het op prikken naar de plaatjes kijken voorop. En dat was de verrassing. Op de met zekere weemoed bekeken va kantiekiekjes van de Adriatische HAZERSWOUDE Rijkswaterstaat is maandag begonnen met het plaatsen een vangrail langs de Oude Rijn, de rijksweg (de Rijndijk) vlak bij ivier ligt. Een vangrail zal worden geplaatst op het Hazerswoudse gedeelte de Rijndijk; a. tussen de gemeente grens met Alphen en de winkel tegen over Zwaantjes-kerk; b. op het gedeelte tussen de even westelijker gelegen wo ningen schuin tegenover de kerk en de huizen tegenover de bakk. van A. Uljee; c. op het gedeelte tussen de (voormalige) Stenen Molen en de woonwijk, die be kend staat onder de naam „De Slof' Maandag is men begonnen met de plaatsing van de vangrail op het deel tussen Zwaantjes-kerk en de woningen tegenover de bakkerij van de heer Uljee. Per dag wordt een hfstand van ruim twee honderd meter van de tachtig centimeter hoge rail voorzien. „Rijkswa terstaat heeft gezegd, dat omstreeks eind augustus de zaak rond is", aldus de heer W. Soeters, directeur gemeentewerken te Hazerswoude. Dat de plaatsing van de vangrail geen luxe is. staat wel vast. Verscheidene per sonen- en andere wagens geraakten, voor al tussen de Stenen Molen en de Sxof, te water en hierbij vielen ook mensen levens te betreuren. kust ontdekten wij niemand minder dan onze eigen „Willem" bij een kampvuur, daarboven uitgestrekt aan een zonnig strand zijn verloof de, en aan de rechterkant een „droom" van een bergweide-van onderweg, met verloofde Sylvia op de voorgrond en een schitterend rots massief op de achtergrond. Het was een té originele ansicht- Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het ook in BRILJANT Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Margaretha G M, dv W K J M Lange en M M G van Paridon: Augustinus A J. zv T W •Langeveld en C A M v d Veek; Maria T. dv T W Langeveld en C A M v d Veek; Paulus J P. zv J I Huijs- steden de Wit en E H M v Valderen; Boudewijn W, zv W Koele en J Schol ten Wilfred, zv L v Wijk en G G Heijns; Francisca H M. dv J G M v Leeuwen en G Rijsbergen; Cornells, dv K v Asselt en H C v Duijn: Pau lus C J. zv P J v d Laan en H G Koemeester; Johannes, zv A G Ver meulen en J de Laaf. GEHUWD: J W P Genemans en A C v Remundt; W J v Egmond en S A Kreuger; A Goedendorp en J Kante- OVERLEDEN: P J Langeveld, 89; E M Lijtsman Piernbaum. 59, echtg van A R Birsak: G Koelewijn, 67. m. kaart (al is die dan ook van een foto graaf om niet even tussen het harde nieuws in te laten zien. Een kaartje is leuk, maar meegenieten van de verre vakantie is nog leuker. LEIDEN Een aantal hoogleraren heeft onlangs het initiatief genomen tot het in universitaire kring be langstelling wekken voor het werk van de Rijnlandse Molenstichting. Dit heeft tot het resultaat geleid dat een circulaire aan leden van de uni versitaire gemeenschap is gezonden, waarin wordt opgewekt de werk zaamheden van de Stichting finan cieel te steunen. Het comité van aanbeveling bestaat uit prof. dr. D. J. Kuenen, rector magni ficus: prof. dr. J. Danbrneijer, secretaris van de senaat; prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink: prof. dr. P. A. H. de Boer; prof. dr. W. den Boer; prof. dr. P. J. Gaillard; prof. dr. J. H. Oort; prof. mr. C. H. F. Polak; prof. dr. H. van de Waal; prof. mr. K. Wiersma Vrije zaterdag voor Leidse seliolen LEIDEN De besturen van de her vormde. gereformeerde en R.K. scho len hebben besloten voor alle kleuter en lagere scholen een vijfdaagse schoolweek in te voeren. Ook het openbare lagere- en kleuteronderwijs heeft het gehele volgende cursusjaar een vrije zaterdag In de zomermaan den is met de vijfdaagse schoolweek een proef genomen, die dus bevredi gend is verlopen. De zesdaagse schoolweek blijft voor het u.l.o. gehandhaafd; de openbare en bijzondere b.I o.- en v.g.l.o -scholen vallen ook in de vijfdaagse-regeling. Mr. J. J. DE JONGH: (Van onze sportredacteur) OEGSTGEEST Cricket is een zomersport bij uitstek en wordt veelal „king of sports" genoemd. Terecht zeggen de rechtgeaarde liefhebbers maar toch heeft deze koning der sporten" nooit die popu lariteit gekregen, die het eveneens uit Engeland overgekomen voet bal kreeg. Typisch, want er is geen vorm van recreatie denkbaar waarop het woord „sport" zo van toepassing is. Engeland, Australië, Nieuw-Zeeland, India, Zuid-Afrika zijn de grote mogendheden op cricketgebied en ook Nederland heeft een paar duizend actieve cric keters. Cricket is echter voor alles een puur-Engelse sport gebleven. Alle aanduidingen en benamingen zijn in het Engels gesteld en geen cricketer zal het in zijn hoofd halen er een Nederlandse vertaling voor te geven. Dat heeft er waarschijnlijk ook toe geleid dat deze koning der sporten niet door iedereen wordt begrepen. Bovendien vinden vele sportliefhebbers een cricketwedstrijd een tamme vertoning. Aanmoe digingen en luide commentaren zijn er anders dan bijvoorbeeld'bij voetbal taboe. Wie de sporten voetbal en cricket, of omgekeerd, in één adem noemt, komt onwillekeurig terecht bij mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de afde ling Leiden van de KNVB en aan voerder van het eerste cricketteam van Ajax (Leiden), de cricketafde ling van de oudste voetbalvereniging in Leiden, het 73-jarige ASC. De heer De Jongh trekt graag vergelijkingen tussen cricket en voetbaL Niet zo zeer op het gebied van de spelregels als wel op het gebied van de sfeer en de sportiviteit rond beide sporten. Begrip „Bij cricket is er vaak een nau wer contact tussen de leden onder ling en tussen de leden van de wederzijdse verenigingen", vertel de hij eens. Door dat nauwere we derzijdse contact krijgt men een beter begrip van en voor de te genstanders. In Engeland wordt cricket al heel wat eeuwen gespeeld. Hoe lang weet niemand. Zeker is echter dat de eerste spelregels in 1744 werden vastgesteld. Slechts enkele malen werden hierin wijzigingen gebracht. Ook in Nederland is cricket al ouder dan voetbal. In 1845 werd het spel al beoefend op het speel terrein van kostschool Noorthey in Veur bij Voorschoten. In I860 werd ook door leerlingen van de kostschool Schreuders in Noordwijk het spel gespeeld en in 1883 was een Leidse Cricket Club (niet de huidige L.C.C.) al betrokken bij de oprichting van de Nederlandse Cricket Bond. Elftallen Cricket wordt gespeeld door elf tallen op een terrein, waarop twee wickets 22 yards van elkaar worden geplaatst. Een wioket bestaat uit drie ..stumps" (paaltjes van 71,12 cm hoogte) waarop twee „bails" (rond- houtjes van 11.4 cm lengte) liggen. Twee spelers van het team dat aan slag is, de batamen, verdedigen die wickets. Zij proberen de bal die door de bowler (werper) van de veld- partij wordt aangegooid weg te slaan. Slaat hij raak. dan loopt hij zo snel mogelijk naar het andere wicket De tweede slagman loopt dan naar het andere wicket en zo komt een „run" tot stand. Er zijn diverse mo gelijkheden een slagman uit te scha kelen. Is één van de twee slagman nen uit, dan komt de volgende slag man in'het veld. Het aangename bij cricket is, dat een slagman die na het scoren van een aantal runs het speelveld ver laat. op zijn tocht naar de spelers- bank met rustig handgeklap van de veldpartij wordt begeleid. Ook het publiek begroet de man met dit rustige applaus. Dat applaus is nimmer driftig, het is als het ware een ere-saluut voor een sportieve prestatie. Iedere vorm van ge schreeuw of lawaai wordt bij cricket als „onsportief' gekwalifi- Tocli is deze sport daarom niet statisch. Men moet gerenommeerde ploegen eens aan het werk hebben gezien. Het is echter dan wel zaak iets van de spelregels, die echt niet zo ingewikkeld zijn als zij wel lij ken, te weten. Trouwens wie naar een bepaalde tak van sport gaat kijken om er iets van op te steken, moet ook de spel regels van die sport kennen. De meeste sportliefhebbers mijden cricket, omdat ze de spelregels ndet kennen. Ze gaan liever naar voetbaL Maar getuige de opmerkingen, die men talloze malen op tribunes en langs de lijnen van voetbalvelden hoort, kennen de meeste toeschou wers bij voetbalwedstrijden de spel regels ook niet, of onvoldoende. Bij voetbal kan men zich echter roeren en zijn goed- of afkeuringen luide kenbaar maken. Bij cricket mag dat niet. De cricketspelers zelf houden ook him mond. Broederlijk ..Ze hebben er geen behoefte aan. Ze kennen elkaar door en door", zegt de heer De Jongh, die het be treurt dat bij voetbal de partijen dikwijls zo ver uiteen staan. „Dat gebeurt by ons niet. Je tegenpartij komt ruimschoots tevoren op het veld. Dan gaan we eerst broeder lijk een kopje koffie drinken. Daar na gaat men zich rustig omkleden, waarna de wedstrijd kan beginnen. De aanvoerders hebben tevoren be paald wanneer de reglementaire rustpauzes worden gehouden. Tij dens het koffiedrinken wordt ken nis met elkaar gemaakt. De wedstrijd wordt eerst onderbro ken voor een lunch. We zitten dan om en om aan tafel, eten, drinken en praten wat met elkaar. Daarna gaat de wedstrijd weer door. De lunchpauze duurt een half uur. Om ongeveer vier uur houdt men meest al een theepauze van een kwartier en opnieuw zit men om en om aan de tafel Als dan om 6 uur en zo af en toe wel eens eerder de wedstrijd is afgelopen, blijft men nog enige tijd napraten. Zo nu en dan gaat zo'n gezellig, samenzijn gepaard met een etentje. Dat moeten de spelers dan wel zelf betalen, maar ze vinden het erg fijn, want er groeit onder die omstandigheden een hechte vriend schapsband". Vergelijking En dan komt de vergelijking met voetbal. ..De spelers komen gehaast het veld op. Vaak zijn ze nog maar net op tijd. Kennismaken met el kaar is er niet bij. Drie kwartier voetbal, gauw naar de kleedkamer. Ieder naar de zijne. Na minimaal vijf minuten weer in het veld, drie kwartier voetballen en na het laatste fluitsignaal snel onder de douche om zo gauw mogelijk weer te vertrekken. Er is helemaal geen contact met de tegenpartij, zodat je ook niet kunt spreken van een echte .sportgemeenschap", maar meer van een ontmoeting". REGEN BESLISSINGEN NA VIJFDE KAAGDAG (Van onze speciale verslaggever) WARMOND Reeds vijf dagen van de Kaagweek zitten er op en daar door is in verschillende klassen reeds een beslissing gevallen. Dit komt mede door het feit, dat het Kaagbestuur door de grote deelname is over gegaan tot meer spreiding van de wedstrijden door de Kaagweek met een dag te verlengen, opdat iedere klasse tevens een rustdag zou heb ben. De klassen, die reeds aan hun vier wedstrijden toe waren, hebben de Kaagweek beëindigd en de deelnemers ervan konden op tijd naar huis. Merkwaardig evenwel is, dat in de Holland-FrieslandRegenboog- wedstrijd nog één wedstrijd te zeilen was en dat praktisch de beslis sing toch reeds gevallen is. Dat komt door het feit, dat het Kaagteam ook gisteren weer een grote overwinning behaalde. Met de plaatsen 1-2-3-7-9. behaald door K. J. Tol, B. van Wijk. ir. G. A. Bakker. J. Hofland en A. A. Bakker kwamt Hollanders tot 33.1 punt, terwijl de Frie- met 22 punten genoegen r 1. De stand na drie wedstrijden werd daardoor 102.363 punten in hel voordeel van de Hollanders, die in dc laatste wedstrijd maar behoefden te star- zeker te zijn van de klassement overwinning. Zouden de Hollanders ii de laatste wedstrijd niet starten, dan konden de Friezen, indien zij geen fouten maakten. 40.1 pnt. behalen. Dan zouden nog juist boven het Hollandtcam ko- Maar zover kwam het natuurlijk niet. In de open wedstrijden der He- genboogklasse behaaalde Bouw van Wijk opnieuw een overwin ning. Maar 't duurde ditmaal lan ger voor hij de leiding had dan in de voorgaande wedstrijden. Bij het ingaan van de tweede ronde lag hij nog op de derde plaats. Toen op het verdere gedeelte van de baan eerst W. van Staveren ums gepasseerd, bleef alleen J. de Wilde nog over. Maar ook dat was geen onoverkomenlijk bezwaar, zodat de eerste plaats toch zijn deel werd. wat de derde overwin ning voor de Woubruggenaar be tekende waarmee hem de eind zege niet meer kan ontgaan. puwe Nie Fel bleef de strijd ln de Finnjollen- klasse, waar de drie leiders, J. H. de Jong, A. J. M. Otto en H. J. de Jong slechts enkele punten verschillen. Er kwam evenwel een nieuwe kandidaat voor de leidersplaats in de persoon van P H. v. d. Rest. die de overwinning voor zich opeiste en één punt voorkwam op vader zoon De Jong. Beslissingen vielen er in de O.K. Jollenklasse, waar E. Verharen win naar werd, in de Vrijheidsklasse met P. R. Ossendorp als de gelukkige en in de Spankerklasse, waar de over winning door B. Brinksma werd be haald. De resultaten van gisteren zijn. 12 m2 SharpiekJasse: 1 W Guldemond. 2 J Dickhout. 3 E Boom. 4 R P H Paarden- kooper. 5 R Casander. Finnjollenklasse A; 1 H F v d Rest. 2 H J de Jong. 3 J H H J de Jong 4 J N Bodegraven. 5 H W van Berke'. Vrij hel dsklasw A i H Rotswegen. 2 R Numan. 3 B A van Heuveln. 4 J C Wes- Flylng Juniors A: 1 mej. M L van Duy). R W Bijl. 3 G W A Lamevelt. 4 J R iemons, 5 H Azircga. Schakelklasse A: 1 P van Wijk. 2 M van Pelt. 3 C Smit. 4 E R de la Rie. 5 Q F TOl K^Jollenklassc: 1 Laohotzki, 3 H L Schaaf. E Verharen, S F Soloklasse All: l2VoetsJollenklasse A: 1 P J M Buitere. 2 F Daniels. 3 W Stoutenbeek, 4 P L v d El shout. 5 L H de Goederen. Fluylng DutchmanklaSFC j H C Blok, 2 A Jurre de Jongh. 3 J Smit. 4 N Tas. 5 B Ouwehand. Spankerklasse: 1 P Ke.zer. 2 J G Lelie veld. 3 J Westerbeek. 4 L A M Wehmeljer. Wijk 2 J de ir G A Bakker. as. 2 G Bles*, i Asten. 5 H J Middenstandsexamens te Leiden LEIDEN Gisteren zijn voor het Middenstandsexamen de volgende kan didaten geslaagd: J. v. d. Niet, Noord- wijk: L. van de Oever. Oegstgeest; J. Oudshoorn, Leiden; A. Pennings, Leiden; A. Peters, Koudekerk a/d Rijn; C. Pieterse, Zoetermeer; H Pont, Leiden; E. Postma. Sassenheim; V. Postma, Sas- senheim; G. van de Pyl, Langeraar; F. Pynnaken. Leiden; H. Raggers, Wasse naar; H. Ravensbergen, Rijnsburg; P. Romyn, Zoetermeer: J van Rooden, Leiden: W. Roskam. Aarlanderveen; J. Ruiterman. Nieuwkoop: C. van Rijn, Rijs- wwijk; J. van Santen, Woubrugge. J. Schaap. Leiden: W. van Schaik. Leider dorp; P. Schlieker, Leiden: A. Schoonen- berg, Zoeterwoude; G. Schouten, Leiden; G. Selier, Voorschoten; P. Siere, Leiden; G. van de Sluis, Nicuwveen; C. Smit, Voorschoten; H. Someren, Wassenaar; J. Soulie. Voorschoten: F. Stikkelbroek. Noorwijkerhout; H Swanenburg, Leiden; G. van Tilburg, Rijnsburg: L. Tisseur; Leiden; J Toussaint. Leiden; F. Uyter- schout. Alphen a/d Rijn: C. van Veen, Hazerswoude; D. v. Veen, Hazerswoude; H Veerman, Leiderdorp; J. Veldman, Wassenaar; F. van Velsen. Voorhout; C. Verburg, Woubrugge; j. Verhagen, Hazerswoude: E. Verwey, Noordwijk; E. Vink, Noordwijk: P. Vink. Noordwijk; K. van Vliet, Ter Aar; M. van de Vlugt, Leiden. Voorschoter kermis OORSCHOTEN In tegenstelling tot wat gisteren in onze krant stond, zal de kermis, ter gelegenheid van de paardenmarkt volgende week woens dag. geopend zijn van aanstaande za terdag 2 uur af tot 's avonds 12 uur toe (behalve zondag). Dus ook maan dag en dinsdag. Op Paarden-marktdag (woensdag) is de kermis van 's mor gens tien uur af geopend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3