Weekagenda Hollandteam drijft verder uit op Friese concurrentie Rijkspolitie onderzoekt drie inbraken rond Hazerswoude Bouw van Wijk toonde klasse; derde zege Spanker-Brinksma EEN BEZORGER BUSCHAUFFEUR Vuil leidingwater uit Hillegomse kranen Sommige firma's zijn al klaar met bollen pellen NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG II JULI 1965 KAAGWEEK VERDER MET WEINIG OF GEEN WIND (Van onze speciale verslaggever) WARMOND Het is zo langzamerhand traditioneel geworden, dat er tijdens de Kaagweek regen valt. Dat bleef de zeilers ook op de vierde Kaagdag niet bespaard, maar dat was pas toen rond zes uur in de na middag de laatste zeilers aan het eind van hun wedstrijden waren. Lan ge tijd hadden donderwolken boven de Kagerplassen gehangen, maar eerst tegen het eind van de middag ontlastte het onweer'zich boven de plassen. Voordien hadden dez eilers het met wéinig of geen wind moe ten doen en dat rekte de zeilwedstrijden ondanks de korte banen, niet weinig. De dag was begonnen met de Hol. land-Frieslandteamwedstrijd in de Regenboogklasse, waarbij het Kaag team weer danig van zich deed spré ken. Jammer was het, dat de krach teloze wind de echte teamstrijd ver re hield. Iedere zeiler dreef maar, zoals 'n zuchtje wind het beliefde. Dat Bouw van Wijk er toch weer in slaagde de leiding te nemen orh deze niet meer af te staan, pleit vóór zijn kunnen. Ook de overige leden van het Kaagteam behaalden weer zodanig goede plaatsen, dat zij in punten ver uitkwamen boven de Friezen. De tweede wedstrijd ein digde met 33-122 punten in hel voordeel van het Hollandse Regen boogteam, waarmee de stand op 69.2 —41 in zijn voordeel werd gebracht. Woensdag Pieterskerk, 7.30 uur: avondstilte. Pieterskerk, 8.30 uur nam., concert Michigan Youth Chorale. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: The Swingle Singers, instrumentale muziek van Bach en zijn tijdgenoten. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Den Haag: Nieuwe Kerk, Spui, 8.15 uur: orgelconcert Albert de Klerk. Donderdag Station, 7.15 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, vertrek voor dag tocht naar Zuid-Limburg (vertrek u" Noordwijk 6.45 uur, uit Rijnsburg 7 uur)., Katwijk aan Zee: Triumfatorkerk, 3 uur: orgelconcert Jan Welmers. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Scheveningen: strand, 10.30 uur nam.: vuurwerk. Den Haag: Lutherse kerk, Luth. Burg wal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Vrijdag Garenmarkt, 8 uur: vertrek voor 'K. en O.-exeursie naar de Biesboscn. Noordwjjk-Binnen: Herv. kerk, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: The Swingle Singers, instrumentale muziek van Bach en zijn tijdgenoten. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Den Haag: Zuiderpark. 8 uur: Haagse Operettezangers, operette lm weissen Rössl. Zaterdag Klein Auditorium universiteitsgebouw. Rapenburg 73, 10 uur: opening studie dag t.g.v. 35-jarig bestaan Medisch-Op- voedkundig Bureau. Den Haag: Luth. kerk. Luth. Burgwal 9, 3 uur: orgelconcert Nivo v. d. Hooven. Scheveningen: Kurhaus-paviljoen, 8.30 uur: cabaret Lurelei. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De Zwit serse familie Robinson (alle leeftijden). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De kunst van het beminnen (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Winnetou keert terug (alle leeftijden). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Agent K8 neemt ze in de heupzwaai (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Kare John (18 jaar); 's morgens 10.30 beh. zondag: avonturenfilm voor de jeugd. Trianon (2 en 8 uur): 't Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). Films van donderdag af: Camera: (2.30 uur) Eén tegen allen (met Charlie Chaplin) (alle leeftijden); (7 en 9.15 uur) Desperate Hours (18 jaar). Lido: (2.30, 7 en 9.15) Girl Happy (met Elvis Presley) (alle leeftijden). Luxor: (2.30, 7 em 9.15 uur) Winnetou keent terug (alle leeftijden). Rex: (2.30, 7.15 en 9.15 uur) Doelwit voor twee revolvers (14 jaar), Studio: (2.30, 7 en 9.15 uur) Kare John (18 jaar), 's morgens 10.30, behalve zon dag: Dik Trom voor de jeugd. Trianon: (2 en 8 uur) 's Is een gekke, rare, dolle, dwaze wereld (14 jaar). Apotheek Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136, apotheek Van Breest Smallenburg LEIDERDORP en apotheek VOORSCHO TEN. De OEGSTGEESTER apotheek is zon dag gesloten van 8 tot 24 uur. Behalve apotheek Reijst is op zat. 17 juli 's-morgens van 8 tot 12 uur alleen voor spoedeisende gevallen ook geopend de apotheek Herdingh en Blanken, Ho- gewoerd 171, tel. 20502. De apotheken LEIDERDORP, OEGST- GEEST en VOORSCHOTEN zijn op zat 17 juli ook 's morgens geopend. Tentoonstellingen Hortus Botanicus: tentoonstelling vaD hedendaagse Ned beeldhouwkunst, Tijds beeld '65, tot 6 sept., 10—21 uur. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstr.: tentoonstelling Univisie 65, tg.v. lustrum Universiteit, beeld van het dage. lijks werk v«r de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 september, 105 u„ op zondag van 1—5 uur. Wassenaar: kunstzaal Heutf, Hoflaan 7. tentoonsteling van aquarellen Her man Bogman en van keramiek Wim Duller (van zat. 17 juli 4 uur tot en met 5 aug., dag. van 1017 uur, ook op vrij dagavond van 810 uur; op zondag al leen na afspraak). Het waren echter niet alleen de grote schepen, die de aandacht vroegen. Ook in andere klassen werd aardig strijd ge leverd. Dat was doorgaans afhankelijk van meer of minder wind, want ook bij weinig wind mag een zeiler zijn kansen niet verwaarlozen. Fraaie zege De Leidenaar W. Guldemond hoekte in de tweede wedstrijd van de 12 m2- klasse een fraaie overwinning op E. Boom, die gedurende de hele strijd in zijn kielzog had gevaren. Bij de Olympiajollen zegevierde dit maal Koert F. Jansen, waarmee hij zich weer wat dichter bij de winnaar van de twee vorige wedstrijden, de Rotterdam mer C. Visser, bracht. Deze kwam ditmaal niet verder dan een zesde plaats. Ook in de Vrijheidsklasse was het de Rotter dammer P. R. Ossendorp, die de c winning behaalde, terwijl F. Weller tweede en B. Heuvelen derde werd. De strijd in de Valkenklasse, was ditr maal gedecideerd voor E. Rolf v. d. Bau- men, die een sterke rape zeilde en van uit het middenveld naar de overwin ning wist te komen. Zijn oude concur rent E. Hoppe moest met de vijfde piaats genoegen nemen. De derde De Spankerklasse laat geen twijfel meer over voor de winnaar B. Brinks- ma, die tot zijn derde zege kwam en in de laatste wedstrijd geen zorg meer heeft voor de overwinning. In de Regenboogklasse boekte Bouw m Wijk zijn tweede overwinning in iccessie en weer was het ir. G. A. Bak ker. die hem als tweede volgde. De Sneek-zeiler J. de Wilde kwam tot zijn tweede derde plaats en J. van Staveren werd vierde. Agenda voor Leidse raad LEIDEN De agenda voor de maandagmiddag om 2 uur te houden gemeenteraadsvergadering vermeldt o.m. de volgende punten: Benoeming van docenten aan Gymnasium, het Rerrobrandt-lycéum en de Louise de Coligny-H.B.S.; pre advies op het verzoek van het bestuur van de Eerste Leidse Schoolvereni ging voor de verbetering van de ver lichting in zijn sohool voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1; voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor het vernieuwen van radiatoren en het eventueel ver vangen van het leidingnet van de cen trale verwarmingsinstallatie van de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Kernstraat; voor stel om de dag- en avondcursus voor de opleiding tot laborant, uitgaande van de Stichting ter bevordering van het Leidse opleidingsinstituut voor analisten, met ingang van 1 septem ber 1965 nodig te oordelen; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor de uitbreiding van de ga rage in het sportpark in de Leidse Hout; voorstel inzake het aankopen van het pand Breestraat 24; voorstel om de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk te verzoe ken de termijn, waarbinnen inzake de ontwerp-monumentenlijst opmerkin gen kunnen worden gemaakt^ te ver lengen van vier tot acht maanden; voorstel inzake het beschikbaar stel len van gelden voor het aanschaffen van een tweede uitbouw van het po-1 dium voor de grote zaal van de'Stads gehoorzaal; inzake het beschikbaar stellen van gelden voor aanvullende voorschotten op de aan de gczinsco- lonnes toekomende gemeentelijke sub sidies over 1964; inzake wijziging van de subsidieregeling met betrekking tot de avondverzorging van geestelijk ge handicapten; voorstel tot het instellen van een commissie voor de Civiele Verdediging en het in verband hiermee vaststellen van een verordening; pre advies betreffende de instelling van een commissie van advies inzake de voorlichting; pre-advies betreffende de uitgave van een stadsperiodiek als gemeentelijk voorlichtingsorgaan. De Nieuwe Leidse Courant VRAAGT VOOR VASTE STADSWIJK EN ENKELE RESERVE-BEZORGERS. Nadere inlichtingen: Abonnementenafdeling. Steenstraat 37. Telefoon 31441. Uitslagen 3 J Dickhout, 4 I Olympiajolienlcla- Beukman. 3 F Westerwa], 4PLM mei. 5 J M Wilkens. 6 C A A Visser Vrijheidsklasse A: 1 P R Ossendorp. 2 F Weller, 3 B A van Heuveln, 4 T Hattem, 5 J Bol. paying Juniorklasse A: 1 H Ozinga. 2 mej. M L van Duyl, 3 R W Bijl, 4 P Kramer, 5 G W A JLamsvelt. O.K. Jollenklasse: l F Lschotzki. 2 R Ver- weymeren, 3 E Verharen. 4 HL 'Schaaf. Soloklasse AX: 1 A F van Vernde 2 G J v d Elshout, 3 B R de Vries, 4 F H A Beck. S Th Schakenbos. SoloWasse AH: 1 J A Vósser, 2 B Haag man. 3 R Bakker. 4 G T .Brouwer, 5 J R ïr. 4 P de Rooy. 5 12 voetsjollenklasse A; 1 F Daniels 2 W Stoutenbeek. 3 P L v d Elshout 4 mevr M E Plantenga-Tims, 5 L H de Goederen. Valkenklasse A: j E Rolf v d Baumen. 2 H Bakker.. 3 J de Wilde. 4 J van Staveren 5 mr. A v d Werf. 16 m2 streepküasse: 1 W Spaargaren. 2 J de^Ruijter, 3 F Paulsen, 4 J P van Dijk, 5 PampusWasse: jHJde Ruyter, 2 E Ydema 3 D Veerman, 4 G Biesot. 5 P J Zaayer. 5 T Theunissen. Vauiienklasse A: 1 B J Wilton 2 W C de Bie. 3 A J Sarabèr, 4 A Borra, 5 R Meijer LeMenaar slaagde als beste van de klas LEIDEN De 29-jarige Leidenaar HL Panmekoek (Bachstraat 298) heeft gisteren als de beste van zijn klas het einddiploma van de afdeling bouw kunde van de h.ts. (avondschool) te Amsterdam behaald. HEBT U EEN RIJBEWIJS? Dan hebben wij voor u dicht bij huis EEN GOEDE BAAN! In het werk van e zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. STANDPLAATSEN: VOORBURG EN LEIDEN THANS IN KATWIJK OOK REGELMATIG KENNISMAKINGSAVONDEN De eerstvolgende wordt gehouden op donderdag 22 juli van half acht tot negen uur in Hotel-Restaurant „RICHE", Boulevard 73, Katwijk. Onze vertegenwoordigers zullen u gaarne inlichten over de mogelijkheden in ons bedrijf. Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. HOOFDKANTOOR: Leidsevaart 396 HAARLEM Telefoop (02500)-18460 EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF. KIES DE N.Z.H. HILLEGOM De kwaliteit van het leidingwater in sommige gedeelten van het dorp laat te wensen over. De heer Th. Bakker toonde gisteravond tijdens de raadsvergadering een doek, waardoor 25 liter water was gefil terd in een woning in Elsbroek. De doek was niet bepaald schoon gebleven. Ook bewoners van de Weeresteinstraat hebben al geklaagd over vuil water. Wethouder P. van de Boer deelde mede, dat deze zaak de vol le aandacht van B. en W. en het waterleidingbedrijf heeft, doch pas over enige maanden kan op verbetering worden gerekend. Er wordt te veel water gebruikt door sommige bedrijven in Sassenheim, waarvoor een op lossing wordt gezocht. Ook moesten er een paar winputten worden uitge schakeld, omdat er brak water naar boven kwam. In verband met het bevel van G.S. aan het gemeentebestuur inzake de te bouwen openbare kleuterschool" ze? de heer W. van der Vinne, dat het oe" meentebestuur in beroep moest gaan bij de Kroon. De voorzitter maakte duidelijk, dat dit slechts uitstel zou betekenen en dat de kleuterschool drie klassen zal krijgen, zodat ook voor katholieke en protestantse kinderen een deel ter beschikking kan komen. Of er schuttingen zullen komen tussen de verschillende speelplaatsen werd nog niet vastgesteld; evenmin is de plaats van de school bepaald, al zal dat wel Elsbroek worden. De raad stelde de namen vast van een aantal straten in Meer en Dorp m. Bakkum en Elsbroek-Zuid. Ook alle andere voorstellen werden goed gekeurd, al kwam de heer J. G. Stok man er tegen op dat de onkostenreke- ning van het gemeentelijke gymlokaal niet klopte met de cijfers in de be- Vanmorgen ontdekt in Benthuizen, Moerkapelle en Zoeterwoude (Hoge Rijndijk) - buit gering (Van een onzer verslaggevers) BENTHUIZEN/MOERKAPELLE In de afgelopen nacht zijn inbra ken gepleegd te Benthuizen, Moer- kajpelle en Zoeterwoude (de tot heden ontdekte tenminste) waar bij niet zozeer de buit spectaculair is, maar wel heit verband dait de rijkspolitie van Hazerswoude er tussen vermoedt. Het ziet er dan ook naar uit dat een of meer in brekers vannacht „op karwei zijn gegaan", met meer dan alleen een vaag idee omtrent de te bezoeken percelen. Eigenaar Jan Verheul (Dorpsstraat 71, Benthuizen) ontdekte vanmorgen vóór het personeel arriveerde al, dat in zijn.drogisterij annex kruideniers er huishoudelijke-artikelenzaak Dorps straat 59 de latjes waarin de winkel- deurruit de vorige avond nog zat ge klemd. waren verwijderd en het glas er was uitgelicht In zijn zaak trof hij Enkele honderden guldens grootste buit Benthuizen enige wanorde aan, die wees op onge node gasten. Er was voor een bedrag van enige honderden guldens in de zaak aanwe zig, toen die gisteravond werd afge sloten. Wat er verder precies wordt vermist is nog niet bekend. De politie van HazerswoudeKoudekerk heeft vanmorgen o.m. met een speurhond een onderzoek ingesteld. De inbraak wekte te meer verba zing, omdat aan de overkant van de winkel een straatlantaarn het be treffende gedeelte van de Dorps straat de gehele nacht goed verlicht. Of iemand iets verdachts heeft ge zien vannacht was ook nog niet be- Twee jongetjes bij het spelen gewond geraakt LEIDEN Twee Leidse jonge tjes liepen gisteren bij het spelen verwondingen op, waardoor zij per E.H.D. naar het Academisch zieken huis werden gebracht. De tweejarige Pim Perquin speel de omstreeks twaalf uur op de Haag- weg met een karretje. Hij viel en brak zijn rechterbovenbeen. De negenjarige René van den Berg liep om tien voor half één op de Lo- rentzkade tegen een fiets en liep daarbij een gebroken rechteronder- been op. I11 fabriek Bepaald opgewekter was gen boekhouder De Leeuw van machi nefabriek D. Ottevanger Zn N.V., Zijde 32 in Moerkapelle. Hij kwam om tien voor zeven in de zaak, waar ongeveer 30 man personeel werkt. Hij zorgde er eerst voor dat de ,,karwei- auto's" naar buiten werden gereden. Een kwartier later begaf hij zich naar het kantoor, waar hij ontdekte dat zijn (gistermiddag afgesloten) bureau lade was opengebroken. „Geschrokken stortte ik mij op de brandkast, waar wegens va kantie van een der directeuren deze week het normale maximum van f 1000 het tienvoudige in was opgeborgen. De kast was gelukkig zo „safe" als wat Wel waren vrij wel alle bureauladen opengebro ken. Hooguit kan de kleine kas van een kantoormeisje zijn leeggehaald, maar daar zat gisteren nog maar f 16 in. Toen de politie kwam mochten wij ner gens meer aankomen natuurlijk, dus dat weten wij niet zeker of het weg is. Verder neem ik aan dat de inbrekers zijn binnengekomen door het verbre ken van een ruit in het overdekte gedeelte tussen de fabriekshal en het magazijn. Er zijn hier nog meer ruiten gebroken. Of uit de fabriek voorwer pen zijn verdwenen hebben wij ook nog niet kunnen constateren". Het is overigens de eerste inbraak sinds 55 jaar geleden de heer Otte vanger als molenbouwer begon. Men fabriceert momenteel uitsluitend ma chines voor graan-, meel- en veevoe derfabrieken. De derde inbraak betreft een gebouwtje bij de zoutsilo van Rijks waterstaat aan de Hoge Rijndijk na bij het viaduct van Rijksweg 4a. Daar trof men vanmorgen een ge broken ruit aan, waarop men de po litie waarschuwde. Of er iets wordt vermist, konden wij nog niet te we ten komen. ROTTERDAM De N.V. Neder- landse Aardoliemaatsohappij heeft mee gedeeld dat zü gisteren in haar explo ratieboring Suawoude opnieuw in de provincie Friesland gas heeft aange- Dit is de vijfde gasvondst van de N.A.M. in deze provincie. Deze nieuwe gasvondst zal door produktieproeven op waarde worden geschat. groting van de dienst openbare ken. Hij achtte het mogelijk dat daar door het onderhoud van de bijzondere scholen wordt verminderd. De burge meester en wethouder Van Dam zeg den de raadsleden toe, dat zij steeds alle gewenste inlichtingen zullen ont vangen. Aangezien Hillegom óp 1 juli een gemeente eerste klasse is geworden, konden verscheidene salarissen en vergoedingen worden verhoogd. De raad stelde f 10.000 beschikbaar jor doortrekking van de beschoeiing tegenover de insteekhaven van N.V. De Ringvaart. De heer Van Lierop zei, dat deze oplossing op den duur niet voldoende zal zijn, doch er is geen geld voor doeltreffender maat regelen. ZOEKT C EEN SCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Maandag de gehele dag gesloten. AMSTERDAM Voor het examen boek houden mO zijn geslaagd P D J Waaning (Amsterdam), L A H van Waardenburg (Eindhoven). J Pees (Den Haag), Th de Jong (Leeuwarden) en H J G van Lalk (Almelo). HOOGMADE wordt bij steeds meer watersportliefhebbers een begrip, ofschoon een van de aantrekkelijkheden van dit dorp gelukkig nog zijn rust blijft. Het dorpje zelf geeft al verpozing aan de ontspanning zoekende mens, maar de om geving is voor wie van lamd- sthapsschoon houdt paradijse lijk. Het dorp begint zich meer en meer op de gasten in te stellen. Verkeerstechnisch zal de ope ning van de nieuwe brug ach ter de Hervormde kerk, ter vervanging van de rustieke maar voor het grote en inten sieve verkeer onbruikbaar ge worden ophaalbrug, van grote betékenis zijn. Het zal de ver binding met dit graag-gezochte watersportcentrum zeer ver eenvoudigen. En dat is in deze tijd een van de voorwaarden om te kunnen „meedoen". Deze fotó toont voldoende dat Hoogmade speciaal voor de watertoerist een veelbelovend plekje is. B. Erades, koster van Oosterkerk, overleden LEIDEN In de afgelopen nacht is, na een langdurig ziekbed, in zijn woning aan de Langestraat overleden de heer B. Erades, die vooral bekendheid genoot als koster van de Oosterkerk. De heer Era des is 64 jaar geworden. Hij was secre taris van de afdeling Leiden en omstre ken van de Prot.-Chr. Kostersvereniging en heeft vroeger ook een actief aandeel gehad in de leiding van het Vrijwilligers corps van de Herv. Gemeente, dat enkele jaren geleden werd opgeheven. Zaterdagmorgen om 10 uur zal in de Oosterkerk een rouwdienst worden ge houden. Om 12 uur volgt de begrafenis op Rhijnhof. SASSENHEIM Gisteravond omstreeks kwart over acht kreeg een personenwagen uit de richting Am sterdam geen voorrang van een per sonenauto op het beruchte kruispunt Parklaan/Provinciale weg. Door sterk afremmen en naar rechts uitwijken kon de eerste wagen een botsing voor komen Als gevolg hiervan werd het schrikhek ter plaatse over de gehele lengte vernield. SASSENHEIM De buscollecte van „De Fakkels bijeen" bracht f 552,89 op. De Hjstcollecte bracht f 395.50 op. BOLLENSTREEK De werkloosheid in de bollenstreek is thans zeer gering. By het Gewestelijk Arbeidsbureau Lisse, waaronder ressorteren Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwykerhout, Voorhout en Noordwijk, stonden volgens de laatste telling ingeschreven 53 werkzoekenden tegen 23 in dezelfde periode van 1964. Dat het aantal iets hoger ligt, komt door het feit, dat de werkzaamheden in de bloembollenbedrijven wat later op gang gekomen zijn dan in 1964, terwijl het voorts opmerkelijk is, dat op dit ogenblik een groter aantal minder-valide arbeidskrachten staat inge schreven, namelijk 19, tegen 6 in 1964. Het aantal aanvragen om arbeids krachten is in vergelijking met 1964 vrijwel hetzelfde: 870. De jeugdige ar beidskrachten die van de scholen zijn gekomen, konden vrijwel onmiddel lijk worden geplaatst; vooral in de metaalsector was er belangstelling voor, terwijl de vraag in de bouwsec tor wat minder sterk was. In de bollenbedryven wordt al vrij veel arbeid verricht door vakantie gangers, doch de grote trek moet nog komen, omdat de examens voor velen pas geëindigd zijn of nog niet afge lopen zijn. Voor het bloembollen pel len is minder personeel nodig dan voorheen, omdat men, ook al om kos tenbesparing, de gerooide bollen eerst grondig met de machine voorsorteert. Nu het bollen pellen al aardig be gint op te schieten en verscheidene firma's er zelfs al mee gereed geko men zijn of binnen enkele dagen er mee klaar komen, staat op korte ter mijn een grote drukte voor de deur wanneer men aan de grote pakkerij voor de export begint. Daarvoor zijn al veel scholieren en studenten inge schreven. De vraag via het Arbeids bureau om scholieren of werkgevers door de scholieren is niet zo omvang rijk als enkele jaren geweest is, om dat velen de relaties van voorgaande jaren aanhouden. Wel komen vrijwel dagelijks doortrekkende kampeerders op het Arbeidsbureau om werkgele genheid vragen. Door het ongunstige weer was de vraag in de badplaatsen minder sterk. Men kan het bijna overal wel aan met het eigen personeel

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3