Bourguiba hekelt Chinese chtspenetratie in Afrika ma Vliegers mijden rampbaan Kairo Nasser naar Rusland Indonesische boeren eisen terugkeer van Dominggus Havenstaking in Montreal Intrede van de vrouw in de vakbondsbesturen Westduits plan voor herenigd Duitsland Nachtlanding te gevaarlijk In noodgeval uitwijken naar Beiroet IVVV OP DE BRES VOOR DE VRQUW Kindercrèches gevraagd „Papandreoe wil affaire in doofpot stoppen" /a eeft Êofite Ky 9 WOENSDAG 14 JULI 1965 Johnson wil niet over verkiezing discussiëren WASHINGTON President John son heeft gisteren gezegd niet in dispuut te willen treden over wat aan zijn verkiezing tot vice-president ia vooraf gegaan. Hij zei John Kennedy op de hoogte gesteld te hebben van zijn aarzeling dit ambt te aanvaarden. Daarna had Kennedy met verscheidene vrienden overleg gepleegd. „Daarna belde hij me en zei dat hij een verklaring voor de televisie zou voor lezen, tenzij 'ik er bezwaar tegen had. Ik luisterde ernaar. Nadat ik die gehoord had, voelde ik dat ik doen moest wat ik gedaan heb", aldus Johnsons eerste en laatste reactie. Oproep tot staking sooorwegen Italië ROME De communistisch-socia- listische vakbond van personeel bij de Italiaanse spoorwegen heeft zijn leden opgeroepen, op zondag 25 en maandag 26 juli te staken. De drie andere vakverenigingen zullen niet aan de actie deelnemen. Aangezien de com- munistisch-socialistische organisatie echter de meeste leden heeft, ver wacht men dat het spoorwegverkeer ernstig te lijden zal hebben van de actie. BERLIJN President Bourguiba van Tunesië heeft de pogingen van China zijn machtsinvloed uit te breiden tot Afrika en Azië scherp aan de kaak gesteld. Bourguiba beschuldigde het regime in Peking! ervan een imperialistische politiek te voeren met de bedoeling Azië en Afrika aan zich te onderwerpen en India in bezit te nemen. Hij waarschuwde voorts tegen een nieuw soort kolonialisme in Afrika en j Azië dat verkapt werkt onder de dekmantel van ideologie. Bourguiba, die dit zei tijdens een vraaggesprek dat door de Westduit- se televisie is uitgezonden, keerde zich voorts fel tegen de machtsaan spraken van de Egyptische presi dent Nasser in het Arabische ge bied. Hij noemde de stichting van de Verenigde Arabische Republiek een fiasco. „De VAR bestaat helemaal niet, zij bestaat alleen uit Egypte. President Nasser wil niet toegeven dat de houding van de Egyptenaren tot deze breuk heeft geleid. Daardoor wordt elke unie met een Arabisch land illusoir en onmogelijk", zo be toogde Bourguiba. VERDEELD De Tunesische president is van mening, dat de Arabische wereld nog nooit zo verdeeld is geweest als nu, terwijl Nasser zich toch als hoofd van alle Arabische landen beschouwt en Cairo als hoofdstad van alle Arabi sche landen opvat. In werkelijkheid blijken de Arabi sche landen souverein en onafhanke lijk te zijn, met hun eigen belangen. De jongste crisis zowel met betrek king tot West-Duitsland als tot Pales tina, heeft dit aangetoond. Overgangsperiode noodzakelijk Bourguiba gaf ook zijn visie op de recente ontwikkelingen in Algerije. De president gaf de nieuwe leiders het advies zich meer met de economi sche opbouw van hun land bezig te houden. De fout van Ben Bella was dat hij te sterk het accent gelegd had op een leidende rol van Algerije in de derde wereldmacht. „Het Algerijnse volk heeft bewezen met grote meer derheid vertrouwen te stellen in de regering van Boumedienne", zo zei Bourguiba. Frans-Algerijnse olie-overeenkomst gesloten PARIJS Frankrijk en Algerije hebben de onderhandelingen over een nieuwe olieovereenkomst vandaag af gesloten, zo is in Parijs vernomen. De overeenkomst zal binnen de komende acht tot tien dagen worden gepara feerd en vervolgens aan de Franse en Algerijnse regeringen ter goedkeuring worden voorgelegd. Het voornaamste punt van de Frans- Algerijnse olieovereenkomst is een nieuwe formule voor „coöperatieve associatie", die naar venvacht wordt van revolutionaire betekenis zal zijn voor de toekomstige samenwerking tussen de westerse industrielanden en de Afrikaanse, Aziatische en Latijns- amerikaanse ontwikkelingslanden. Volgens de overeenkomst zullen de regeringen van Frankrijk en Algerije een gezamenlijke staatsoliemaat schappij oprichten op fifty-fifty basis. Deze maatschappij zal alle nieuwe olie- en gasconcessies in Algerije ex ploiteren. Beschuldiging tegen India DJAKARTA Het Indonesische ministerie van landbouw heeft giste ren de Indiase regering ervan be schuldigd de verscheping van jute zakken ter waarde van zes miljoen gulden te vertragen onder het voor wendsel, dat de prijzen zijn gestegen. Volgens contract hadden de zakken, besteld door de Indonesische staats- suikermaatschappij, vijf maanden ge leden moeten worden afgeleverd. De Indonesische regering zal een eis tot schadevergoeding indienen, als India de zakken niet spoedig aflevert. Hongaar vluchtte door draineerbuis EISENSTADT Een 16-jari- ge Hongaar heeft de vrijheid in Oostenrijk bereikt door via een draineerbuis te kruipen die on der de mijnenvelden van het ijzeren gordijn ligt. Hij werd achterna gezeten door een com munistische bewaker die door een ontploffende mijn gewond werd, aldus deelt de politie mee. De vluchteling werkte met een groep landarbeiders onder bewaking van twee met gewe ren bewapende soldaten op een veld bij de prikkeldraad ver sperringen. Toen de aandacht van de bewakers verslapte, maakte hij een wilde sprong en dook in de draineerbuis die van Hongaars naar Oostenrijks gebied gaat en in de nabijheid van de stad Schachendorf uitkomt. De bewakers losten waar schuwingsschoten in de lucht, klaarblijkelijk om een massale ontsnapping te voorkomen. Er kwamen versterkingen ter plaatse om naar de vluchteling te zoeken. Een van de soldaten trapte op een mijn en werd gewond. Uit een kanaal bij Drachten is het lijk opgedregd van de 55-jarige oj huwde fabrieksarbeider Van der lest, door onverklaarbare ooi-zaak met zijn bromfiets 'het water is ingereden. De bewoners van het Zwitserse dorpje Libingen vonden het een goede gedachte om op hun nabij gelegen berg een reusachtige klok aan te brengen, om voortaan steeds bij de tijd te zijn. Het kostte nogal wat moeite en im provisatietalent om het twee meter hoge gevaarte de berg op te sjouwen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTELVEEN Vanaf van- iaag zullen de KLM-vliegers 's nachts geen gebruik meer ma ken van de sinds jaren beruchte landingsbaan 34 van het vliegveld van Kaïro. De internationale fede ratie van vliegersverenigingen (waarbij 26000 piloten uit 48 lan den zijn aangesloten) heeft al haar leden een schrijven gestuurd, waar» in wordt aanbevolen de baan irr donker te mijden, de KLM-vliegers ondersteunen deze aanbeveling en zullen alleen overdag nog landen op de baan, zo deelde het bestuuf van de vereniging gistermiddag op een persconferentie mee. BONN Hoewel de hereniging van Duitsland nog veraf schjjnt heeft de Westduitse regering toch al een plan bekendgemaakt voor de vereniging van economische, financiële en sociale stelsels van Oost- en West-Duitsland wanneer het zover is. Het plan is vervat in het vierde verslag van de regeringsadviescom missie voor vraagstukken betreffende de Duitse hereniging. Van deze com missie maken deel uit politici van alle partijen, economen en industriële en landbouwdeskundigen. In het verslag wordt gezegd, dat de Oost -en West duitsers gezamenlijk over de toekom stige ontwikkeling van een herenigd Duitsland zullen moet beslissen. „Dit zal ook de zekerheid geven dat de hereniging geen „Anschluss" van Oost- Duitsland zal worden", zo wordt ver klaard. Het voornaamste doel na de hereni ging is, het Oostduitse volk ^op het economische peil van hun medebur gers in het welvareyde Westen te brengen, hun dezelfde sociale voor zieningen te geven en van het land een economische eenheid te maken. Daarvoor zal een overgangsperiode noodzakelijk zijn. Stookoliegevaar voor Rivièra geweken In het verslag worden de bezwaren! van de hand gewezen volgens welke de speciale maatregelen die nodig zijn j om Oost-Duitsland op het westduitse'; peil te brengen een te zware belasting CANNES Het gevaar dat de kust voor de Duitse financiën zouden bete-1 van de Franse Rieviera bij Cannes kenen. „De verliezen en lasten die deernstig verontreinigd zou worden door verdeling^ ons thans bezorgt wegen stookolie, was gisteravond geweken. Een matroos van het Amerikaanse vliegdekschip Shangri-La dat bij Cannes voor anker ligt, had maandag toen hij opdracht had gekregen de watertanks te laten leeglopen, bij vergissing de kraan van een tank met 12.000 liter olie opengedraaid. Ruim 250 Amerikaanse matrozen werkten die nacht bij het licht van schijnwer pers door om te verhinderen, dat de olie het nabijgelegen strand voor weken onbruikbaar zou maken. Men verspreidde een chemisch middel, waardoor de zwarte brij tot zinken werd gebracht. De olie die al op het strand terecht was gekomen, werd in de loop van dinsdag verwijderd. dek is gebrekkig en ook de voor de navigatie noodzakelijke baanverlich- ting laat zeer te wensen over. Het is levensgevaarlijk hier in het donker op te landen, aldus de KLM-vliegers. Al verscheidene malen is er zowel door de vliegers als door de ICAO (de internationale vereniging voor de burgerluchtvaart) bij de Egyptische autoriteiten* op aangedrongen, de baan en de verlichting te verbeteren, maar tot nu toe zijn geen maatrege len getroffen. Overigens maakten de KLM-toestellen tot nu toe toch al weinig gebruik van baan 34. Bijna altijd landde men op baan 16. Alleen bij een bepaalde sterke staart- wind moest gebruik worden gemaakt van baan 34. Horizont De KLM komt zes maal per week In Kaïro, waarvan viermaal 's nachts. Mocht het dus 's nachts noodzakelijk zijn op de bewuste slechte baan te landen, dan zal worden uitgeweken naar Beiroet, zo verklaarde het bestuur, dat hieraan toe voegde, dat de KLM-directie van dit besluit op de hoogte is gesteld. Van c.® zijde van de directie zullen hiertegen Seen bezwaren worden gemaakt, omdat e wet de gezagvoerder verantwoordelijk s'elt voor zijn handelwijze en niet de maatschappij. Gehoopt wordt, dat de maatregel van slechts tijdelijke aard zal zijn. Aan de aanleg van een nieuwe startbaan in Kaïro wordt hard gewerkt en volgens de Egyptische autoriteiten zal deze over enkele maanden gereed zijn. Zodra deze baan er is zal men de beruchte baan 34 dus kunnen laten liggen. Een argument van de vliegersvereni gingen voor hun vergaand besluit, is het relatief grote aantal ongelukken. Hoewel de gevaarlijke baan slechts in uitzonde ringsgevallen wordt gebruikt, deden er zich de afgelopen zeven jaar drie onge in 1958 raakte een KLM-DC-6 de in het verlengde van de baan liggende heuvel, bij welk ongeluk een dode t® betreuren viel, drie jaar later veron gelukte een Electra van de KLM, waarbij 16 passagiers en drie leden van de bemanning om het leven kwamen en in mei van dit jaar stortte er een Boeing-straalvüegtuig van de Pakistan International Airlines neer, waarbij meer dan 100 doden vielen. Het is volstrekt onverant woord nog langer in het donker van deze rampbaan gebruik te blijven maken, aldus het- bestuur van de KLM-vliegers. De Egyptische minister van oorlog, Abdel Wahab el Bishry. heeft gisteren intussen verklaard, dat het luchtverkeer op het vliegveld van Kaïro geen invloed heeft ondervonden van het ontraden aan piloten van luchtvaartmaatschappijen, in de nacht met straalvliegtuigen op een van de landingsbanen te landen. Hij zei. dat maandagavond 62 vliegtuigen waren geland en opgestegen. Minister Bishry voegde er nog aan toe, dat de hoofdlari- dingsbaan binnenkort in gebruik zal worden genomen, nadat zij van all* faciliteiten is zwaarder", aldus het rapport. Wat de maatregelen betreft wordt onder meer verklaard, dat ook in Oost-Duitsland een stelsel van vrije onderneming zal worden ingevoerd, dat de staatsbedrijven daar onafhan kelijk zullen worden gemaakt, waar bij zoveel mogelijk de huidige be heerders zullen worden gehandhaafd, dat de collectieve boerderijen na een overgangsperiode geheel zullen wor den ontbonden waarbij de boeren die recht op een bepaald stuk land kun nen doen gelden dit terugkrijgen en dat het recht van vrije vereniging en het stakingsrecht zullen worden her steld. CAIRO President Nasser zal te beginnen 27 augustus een officieel bezoek aan de Sowjetunie brengen,! daartoe uitgenodigd door de Sowjet- regering en de Opperste Sowjet. Voorj Nasser is dit de eerste ontmoeting met de nieuwe Russische leiders. Kort j vóór diens val is Chroesjtsjef in Egypte op bezoek geweest. Hij kreeg j na afloop veel kritiek te verduren omdat hij Nasser de onderscheiding ..Held van dc Sowjetunie" had ver leend. Chroesjtsjefs bestrijders acht ten dat te veel eer voor deze buiten lander. Geen wonder dat Nasser, on middellijk na het afzetten van Chroesjtsjef, zijn militaire comman dant Amer naar Rusland stuurde om' poolshoogte te gaan nemen. De Rus sen verzekerden Egypte toen dat de Russische politiek ten aanzien van Egypte geen wijziging zou ondergaan. MONTREAL Als gevolg van een staking van havenarbeiders in de haven van Montreal, die maan dag begonnen is, liggen nu meer dan zeventig schepen in de haven en op de St- Laurens te wachten. De stakers eisen loonsverhoging. DJAKARTA Boerenorgani- saties in Indonesië hebben gisteren de terugkeer geëist van de 21- jarige voetballer Dominggus Wa- wejai, die tijdens een wedstrijd in Nederland te kennen heeft gege ven niet meer te willen terugko men naar zijn land. De boeren wil den voorts een vrijgeleide voor de voetballer uit West-Irian. Zij verklaarden, dat zij krachtig protesteren tegen de verdwijning van Wawejai. Het zal van de hou ding van de Nederlandse regering afhangen of de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië zo nauw blijven als deze thans zijn. aldus het dreigement van de boeren. D« verdwijning van Wawejai zou vol gens de boeren een kolonialistische daad zijn geweest. Plattelandsjongereii iii Nederland bijeen AMERSFOORT Vandaag en gis teren vergaderde in de Internationale School voor Wijsbegeerte het Euro pean Committee for Young Farmers' and 4H-clubs, de internationale over koepeling van niet politiek of confes sioneel gebonden plattelandsjongeren organisaties uit zestien Europese lan den, waarbij in totaal een half mil joen jongelui zijn aangesloten. Voor Nederland is de Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland aangesloten. Deze telt minder leden onder de landbouwjongeren dan onder de niet- agrarische plattelandsjongeren. De Europese organisatie vergadert nu voor de tweede keer in ons land. Men zal spreken over een orgaan voor hulp bij de financiering van het plattelands jongerenwerk. Het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag heeft desgevraagd verwezen naar een verklaring van de Indonesische ambassade van 5 juli. Een woordvoerder van de ambassade zei, dat er geen bezwaar tegen is dat de voetballer voor studie in Neder land blijft, indien hij dat wenst en dat op eigen gelegenheid denkt te doen. Van Indonesische zijde is men van mening, dat de jongeman is weggelopen uit de voetbalploeg maar niet uit Indonesië, aldus de woord voerder van de Indonesische ambas sade op 5 juli. Hij verklaarde de reacties van de boeren best te kunnen begrijpen, want zij vinden hun oor zaak in het „malafide optreden van de Nederlander Van der Werf". (Vol gens mededelingen van Indonesische zijde heeft iemand van deze naam Dominggus tijdens het verblijf van de voetbalploeg in Nederland meegeno men onder toezegging de speler voor een bepaald tijdstip weer naar zijn hotel te zullen terugbrengen, hetgeen nie. is gebeurd- „Zulk /en optelden ze£=r n.e; bevorderlijk voor de„„mj ,t „ritn AMSTERDAM Het wereld congres van het Internationaal Verbond van Vrije Vakverenigin gen (socialistisch), dat gedurende tien dagen tot vrijdag a.s. in ons land vergadert, heeft een van zyn an onze belangrijkste agendapunten afge werkt. Het heeft een verklaring over de rechten van de werkende vrouw opgesteld en een actiepro gramma goedgekeurd, waarin ge streefd wordt naar een verster king van de maatschappelijke po sitie van de werkende vrouw. redactie) In dit verband wijst het actie-program op de afvaardigingen naar congressen en conferenties, ook als het geldt de bijeen komsten van de Ver. Naties. Op het IVW-congres zelf bleken slechts vijf vrouwen aanwezig en het congresembleem toonde alleen drie man nen, die elkaar de hand reiken. De vakbeweging over de hele we reld heeft te worstelen met een te geringe groei van het ledental. Het sterk toenemend aantal beambten vindt te moeizaam de weg naar de vakbonden en ook de werkende vrouw is in meerderheid niet georga niseerd. Het IVW-congres heeft thans geconstateerd, dat de vakbewe ging tot nog toe teveel een mannenor- ganisatie is geweest en dat te weinig; gesteld moeten worden haar moe- HULPDIENSTEN In de verklaring over de rechten van de werkende vrouw werd als eis gesteld, dat een werkende vrouw tenminste zes weken zes weken na de geboorte baby vrij moet hebben met behoud j van loon. zoals in Nederland sinds kort het geval is. De betrokken vrouw zou tevens een jaar lang in de gelegenheid GEEN TUMULT Het tumult, ontstaan tengevolge van het optreden van de Amerikaanse vak bondsleider. George Meany, is met een sisser afgelopen. De heer Meany, voorzit ter van de machtige AFL-CIO (12(4 miljoen leden), heeft ernstige bezwaren tegen de Afrika-politiek van het IVW- bestuur. Het communisme zou onvol doende bestreden worden en ook achtte hij de verhouding tot het Internationaal Christelijk Vakverbond te gespannen. In de wandelgangen van het congres had de heer Meany zich de opmerking laten ontvallen, dat de secretaris-generaal van het IVW, de Belg Omer Becu, meer dan 214 miljoen dollar, bestemd voor het internationale solidariteitsfonds, had ge- Auschwitz-arts Dering overleden LONDEN Op 62-jarige leeftijd is overleden dr. Wladislaw Dering, voorma lig arts in het nazi-concentratiekamp Ausohwitz. De overledene kwam in april jl. in het nieuws toen hij een proces voerde tegen de schrijver vafn Exodus, Leon Uris, die in zijn boek had geschreven dat de arts 17.000 chirurgische ingrepen zonder ver doving had verricht. Het hooggereehshof in Londen kende dr. Dering een schadevergoeding van een halve penny toe. Hij moest echter de kosteh van het proces betalen, die ongeveer een kwart miljoen gulden be droegen. stort in fondsen met andere namen. Toen de heer Meany op het congres publieke- -erantwoording werd geroepen "U1~*:ngen, krabbelde hij wat dat men hem verkeerd i daarmee was de zaak Deze kwestie heeft echter niet nagela ten sterk de aandacht van het congres te richten op Afrika, waar het IVW ernstige verliezen heeft geleden en waar het communisme inderdaad successen boekt. Verwacht mag worden, dat bij het vraagstuk van de onderontwikkelde ge bieden aan deze problematiek nog extra aandacht besteed zal worden. De Tunesische vakbondsleider Ahmed Tlili heeft gisteren op een persconferen- werkende delegatie van Nouri Boudali. waarbij Tlili en zijn afvaardiging werden uitgesloten. In een actie-program is vastgelegd. dat; aan vrouwen evenveel kansen geboden moeten worden om tot functies binnen de vakbeweging door te dringen als aan mannen. De besturen van de vakbonden zullen dus ook vrouwen in liun kring moeten opnemen, indien de betrokken J bedrijfstak ook vrouwelijke werknemers kent. Tot nog toe zijn er in ons land bij de vakbeweging geen bezoldigde vrouwe lijke bestuurders in dienst. Ook de leidende posities binnen de vakbeweging de vrouw Griekse minister, die moet aftreden: ATHENE De 25-jarige koning]de strijdkrachten te beschermen tegen hulpdiensten voor Konstantijn staat voor een uiterst !paIl£;l"^lo®d®n-en infiltraties" i i l. ï- TT- i i i ie voren had de omstreden minister moeilijke beslissing, xiij zal al dan ernstige beschuldigingen gericht i derplichten te vervullen, zonder dat zij haar recht op betrekking, pro motie of pensioen verliest. Aanbevolen wordt voorts hei werken van huisvrouwen te bevor deren door de oprichting dercrèches I huisvrouwen. In de verklaring wordt stelling geno men tegen de discriminatie van de werkende vrouw in verschillende beroe pen en tegen het moeilijk toegangbaar maken van de beroepsopleiding voor de vrouw. De speciale bescherming van de werkende vrouw zal zich in de ontwikke lingslanden vooral richten op de gelijke beloning, gelijke kansen op scholing, I In de bovenzalen van het slot Zuilen aan de Vecht wordt tot 30 sep tember een tentoonstel ling gehouden van antie ke kostuums uit de ver zameling Canter Cremers uit Den Haag onder het motto „Voor nuffen en fatjes". De tentoonstel ling omvat 25 kostuums, een hoeveelheid parasols, waaiers e.d. Het is de tweede expositie in het slot van de familie Van Tuyll van Serooskerken. Vorig jaar waren het poppen en plastieken. I Op een overslagplaats van de Britse spoorwe gen lieeft de 37-jarige controleur Francis Pope de ontdekking van zijn leven gedaan. In een sta len container, waarin duizend blikken motor olie hadden moeten zit ten, bevonden zich mun ten ter waarde van 300.000 gulden. Het wa ren in totaal ongeveer 900.000 muntstukken van een shilling en zes penny. Op de witte zakken, waarin het geld zich be vond, stonden de namen gestempeld van de ban ken Midland en Barclay, twee van de grootste Britse bankinstellingen. niet een decreet moeten onder tekenen dat het ontslag van Petros Garoufalias als minister van defensie bevat. Zoals we reeds in het kort meldden is deze Griekse minister gisteren uit zijn (Ver enigde Centrum) partij gezet wegens zijn verzet tegen de voor genomen zuivering onder de offi cieren die tegen de regering van premier Papandreoe zouden zijn. Papandreoe liet gisteravond dui delijk weten hoe hy over deze zaak Eerste minister Harolddenkt: „Als de koning tekent, zullen Wilson van Groot-Bri-; wij een krachtige regering hebben. Als hy het niet doet zullen wij als volk tonen dat wy machtig zijn." Waarnemers in de Griekse hoofd stad maken hieruit op, dat de rege ring in het laatste geval zal aftreden en de koning zal aanraden nieuwe verkiezingen te doen houden. Garoufalias is echter geenszins van plan het bijltje er bij neer te leggen. Hij verklaarde gisteravond in een communiqué" alles op alles te zullen zetten om minister te blijven teneinde tannië heeft gisteren meegedeeld,' dat spoedig een steen ter herdenking van Sir Winston Chur chill zal worden ge plaatst in de Westminster Abbey, waar de Britten hun grote mannen ge denken. De steen zal ge plaatst worden bij het graf van de onbekende soldaat. adres van premier Papandreoe en de Ver enigde Centrumpartij Papandreoe had volgens hem eerst gepoogd het Griekse leger aan zijn partij ondergeschikt te ma ken door te eisen dat de benoemingen in het leger vooraf werden goedgekeurd door de rechtstreeks onder bevel van de premier staande geheime dienst. „Toen dit plan mislukte" zo verklaar de Garoufalias, „hadden dc leiders van de party een geheime organisatie. „Aspi- ;n het leven geroepen. In de macht te krijger, om het uiteen te doen vallen. Dit was verraad bij uit stek'. aldus Garoufalias. Nu had vol gens hem Papandreoe hem verzocht, als minister van defensie ontslag te nemen om zelf de leiding van het ministerie in handen te nemen en zo de „Aspida-affai- re" in de doofpot te kunnen stoppen. Het persbureau Ass. Press weet ten slotte nog te melden dat Garoufalias de sympathie van koning Konstantijn heeft. „Deze controverse draagt dan ook de kenmerken van een constitutionele strijd. Premier Papandreoe maakt gebruik van zijn recht het land te besturen zonder koninklijke inmenging", zo schrijft AP.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5