Luister toch vooral niet naar leken Vliegende mensenredder PER AUTO MET VAKANTIE Rijden in de bergen is niet zo moeilijk Vragen over laatste tram uit Spijkenisse Vrijheid vakbeweging geweld aangedaan Tunesië als lid behouden Geding tegen uitgever Provo uitgesteld Premies soc. verzekering handhaven Stichting keurt cao metgeschiedenis' goed 13 WOENSDAG 14 JULI 1965 In vier talen Rij nk aart voor bootpassagiers (Van onze verkeersredacteur) Bijna duizend kilometer lang is ie stroombedding van de Rijn, die als de belangrijkste levens aders van West-Europa geldt. Meer voor bootpassagiers dan voor automobilisten brengt Stollfuss Verlag in Bonn een viertalige Rijnkaart op de markt, die door beeld en woord een belangrijke gids kan zijn. De kronkelige ri vier. die vooral in Zwitserland en Duitsland van een ongeëvenaarde schoonheid is, is er ten voete uit op getekend. Alle bezienswaardig heden, zoals pittoreske plaatsjes en burchten, worden plastisch weer gegeven. De begeleidende tekst is een randtekst, die zoeken, of na slaan overbodig maakt. De kaart is in kleuren uitgevoerd, kan in hef Frans, Duits, Engels en Neder lands worden nagegaan, en telt nog een handig plaatsenregister. De prijs bedraagt f 5.80. Meulen- hoff in Amsterdam heeft de alleen vertegenwoordiging voor Neder land. Als u van plan bent met de auto op vakantie te gaan, luister dan nooit naar overigens goed bedoelde adviezen van leken. Dikwijls hoort men namelijk zeggen: „Laat vóór het vertrek wat lucht uit de banden ontsnappen, want onderweg gaan ze door de hitte te veel uitzetten". Het opvolgen van dit advies is op z'n minst onverstandig. Een lagere dan de voorgeschreven spanning is het ergste wat u uw banden met warm kunt aandoen. Verminderde spanning doet de band meer venwormen, wammieeir deze oveir de weg rolt. Hierdoor ontstaat een meer dan nominale accumulatie van hitte, wat kaïn leiden tot voortijdige bandenpech en zelfs een klapband. De vereiste spanning van elk type band wordt door de fabriek bepaald, waarbij (Van onze verkeersredacteur) Niemand hoeft tegen rijden in de bergen op te zien. Het is gemakke lijker dan vele mensen denken: al het moeilijke gepraat er over is af komstig van mensen, die er mis schien enorm tegen op hebben ge zien. Hoofdzaak is dat de wagen heus, ook de kleinste auto's zijn te gen steile hellingen bestand! in goede conditie verkeert. Het koel systeem moet voldoende functione ren, de radiator en kachelslangen moeten betrouwbaar zijn, de water pomp mag niet lekken, de ventila- teurriem moet in een behoorlijke staat verkeren en dit is wel heel belangrijk! de remmen mogen niet weigeren. Het geheim van het „beklimmen" van een berg is voorkomen dat de motor over belast wordt. Hoe u dit kunt merken? Via het gaspedaal. Als het gaspedaal wordt ingetrapt' en de motor gaat daar door niet harder lopen of trekken, dan is er van overbelasting sprake Een overbelaste motor is als een paard, dat een te zware last voortzeult. Hij wordt moe en warm. Het koelwater in de radiator gaat koken. Vaak ligt dat ko kende koelwater in de bergen niet aan de auto. maar aan zijn bestuurder, die niet tijdig genoeg heeft teruggeschakeld, of met een te geringe snelheid op een te hoge versnelling heeft gereden. Kalm blijven Als het koelwater gaat koken, raak dan niet in een paniekstemming. Zet de wagen stil, doe de motorkap open en laat alles maar rustig afkoelen. Nooit direct de vuldop van de radia tor (brandwonden). En ook nooit di rect koud water bijvullen (scheuren an cilinderblok). „Vapour lock" is een ander verschijn sel. dat men in de bergen wel eens kan en. Door té grote hitite is er dan een gasbel ontstaan in de benzineleiding, of de benzinepomp, waardoor het on mogelijk is de motor op gang te bren gen. Ook dan rustig laten afkoelen. Rechts houden Het rijden door hair-pins, bergop waarts, moet worden beheerst door zo veel mogelijk rechts te houden. Dit uit veiligheidsoverwegingen, want tegen liggers zijn er natuurlijk altijd. In de meeste gevallen zijn haarspeldbochten in één keer te nemen; het „zagen" komt vrijwel alleen voor. ais er ver keerd is 'gestuurd. Overigens moet men wel met een boog de bocht in om op de rechterweghelft uit te komen. Dubbel uit kijken dan; indien mogelijk op de weg boven u kijken. Op motor remmen Voor het afdalen geldt dat u in de zelfde versnelling moet dalen; als waarin u geklommen bent. Er dient op de motor te worden geremd, terwijl de voetrem alleen moet wordep gebruikt voor afrem- /oor een bocht, of hair-pin. De snel heid miet zo laag worden gehouden dat over een redelijke afstand tijdig kunt stoppen. Let wel: tijdens een afdaling valt de remweg altijd tegen! SOS-bericliten voor toeristen in buitenland (Van onze verkeersredacteur) Voor Nederlanders, die hun vakantie in het buitenland doorbrengen, of op zakenreis zijn, heeft de ANWB elke dag een sterke stem in de ether. Op roepen in verband met ernstige fami lieomstandigheden etc., kunnen da gelijks via Radio Luxemburg be luisterd worden en wel op dc golf lengten 208 meter en 49,26 meter (buiten een straal van 500 kilo meter). De uitzendingen van de ra dio-oproepdienst. die door de ANWB alarmcentrale in Den Haag gevoed wordt, vinden om 11.58 uur in de Nederlandse taal plaats. De uitzendingen via Radio Luxemburg zijn gratis voor ANWB-leden, die in het bezit zijn van een Internationale Reis- en Kredietbrief. Bij de eventuele inschakeling van andere stations (in bijzondere gevallen in over 't algemeen vrij ver van Nederland gelegen lan den) worden extra kosten in rekening gebracht, afhankelijk van de gelden de tarieven. Duidelijk is dat ln het buitenland blijvende, Nederlandse toeristen elkaar kunnen helpen. Als u een bericht hoort voor iemand, die in uw omgeving kan zijn, noteer dan even het autonummer. Uw passagiers, of uw kinderen zullen er graag naar uitkijken. Weer interpellatie over Vietnam (Van on-ze parlementsredactie) ODEN HAAG OPN-fractieleider Mar cus Bakker zal vanmiddag in de Tweede Kamer een korte interpellatie houden over de situatie in Vietnam en de hou ding van de Nederlandse regering ten deze. De Kamer stond gisteren de inter pellatie toe. hoewel de fractieleiders van KVP, PvdA en ARP meedeelden aan nieuw debat over dit onderwerp geen behoefte te hebben. Zij herinnerden er aan, dat de Kamer kortgeleden (18 mei) een motie-Ruygens c.s. over Vietnam heeft aangenomen. Kamervoorzitter Van Thiel wist niet of minister Luns tijdig in ons land kan zijn om de interpellant te antwoorden. Zou hij vandaag nog in Pa rijs moeten zijn. dan neemt minister president Cals zijn taak over. Banrlen moeten voorgeschreven spanning hebben (Van onze verkeersredacteur) rekening is gehouden met een ruime mar ge van omstandigheden, waaronder de band zijn werk moet doen. Het optreden van verhoogde spanning na een lange rit is heel normaal. De band is overigens zo danig dat die extra spanning gemakke lijk kan worden weerstaan. Controle Het beste ls aan het begin van de tocht de spanning te laten controleren. De ban den immers dienen koel te zijn. wanneer ze afgetest worden en wanneer lucht wordt toegevoegd. Als u onderweg, na een flink stuk te hebben afgelegd, de bandenspanning laat controleren, zal deze hoogstwaar schijnlijk een verschil te zien geven van 0,2 of 0,3 kg/vierkante centimeter. Dit is volkomen normaal. Indien on der deze omstandigheden de spanning zou worden verminderd, zakt de band door. waardoor ook de zijwanden en het karkas gaan vervormen. Hierdoor ontstaat meer wrijving, en een band kan hierdoor zó warm worden dat de veilige temperatuur van het rubber en liet weefsel wordt overschreden met alle nare gevolgen van dien. Veiligheid Veel vakantiegangers verhogen de bandenspanning aan het begin van een lange, warme rit tot 0.3 kg/vierkante centimeter. Daar door rijdt de wagen wat minder soepel, maar de veiligheidsfac tor van koeler lopende banden weegt daar wel tegenop. Extra spanning wordt ook aanbevolen, als u met het hele gezin plus vakantie bagage op reis gaat. Meer staatsbemoeienis bij geologische dienst DEN HAAG De ministers Den Uyl en Vondeling (resp. economische zaken en financiën) heben aangekondigd, dat de geologische stichting omgezet zal wor den in een rijks-geologische dienst, dit om het geologisch toezicht op de opspo ring en exploitatie van delfstoffen meer rechtstreeks in handen van de staat te leggen. In beginsel is verer een belang rijke uitbreiding overeengekomen van dat onderdeel van de dienst, dat in het bijzonder is belast met bestudering van gegevens welke door het onderzoek naar de aanwezigheid van aardolie en -gas beschikbaar komen. I snelverkeer heeft geen voorrang I boven het langzame verkeer I Bij richhngverondering moei men voelgongersvtaórzich langs talen gaan, de voetganger heef! voorrang wanneer hr voetga nge rsoversteel I dan moei men stoppen.wijst de I pijl naor hel groene vak.dan kan n doorrijden Ieen wi 1 te ononderbroken streep opdeweg mag niet worden overschreden,noch met de wielen wordenoangerookl, ook kunnen in ploots van de withe streep katlenogen worden gebruik!, hetzejfdy^^^^^ DEN HAAG Het Eerste Kamerlid Geuze (c.h.) heeft de ministers Samkal- den (justitie), Smallenbrock (binnenland se zaken) en Suurhoff (verkeer en wa terstaat) schriftelijk gevraagd, of zij ken nis hebben genomen van de mededeling van de directie van de R.T.M.. waarin staat, dat de laatste tram van Spijkenisse naar Rotterdam op zondagavonden moet vervallen met het oog op de veiligheid van de passagiers en het personeel. Dit vanwege vernielingen, molestaties en het uitslaan van zedeloze taal door jongelui, die met deze tram meerijden. De heer Geuze vraagt de ministers hierover verder of zij niet vinden dat uit oogpunt van gezagshandhaving en uit oogpunt van bescherming van reizigers het wijken voor openbare terreur ontoe laatbaar is. Welke maatregelen denken de ministers te nemen om het mogelijk te maken dat de R.T.M. normaal haar laatste dienst kan uitvoeren en wil minister Suurhoff over deze zaak in overleg treden met de directie van de R.T.M.?. aldus de heer Moeilijk besluit op D I V-congres (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM Het heeft er alle schijn van, dat het Internationaal Ver bond van Vrije Vakverenigingen gis teren een concessie aan de vrijheid de vakbeweging heeft gedaan, on het Tunesisch vakverbond als lid te behouden en haar zwakke positie in Afrika te beschermen. Zoals wij reeds schreven, is de voor zitter van het Tunesisch vakverbond, Habib Achour, verhinderd het congres bij te wonen, omdat hij kort daarvoor gearresteerd en gevangen gezet werd. De secretaris-generaal van het Tune sisch vakverbond, de heer Ahmed Tlili is echter wel op het I.V.V.V.- Dagvaarding ontbrak AMSTERDAM Omdat de dag vaarding op het registratiekantoor der directe belastingen lag, kon het kort geding dat het Nationaal Foto persbureau Stevens en Machielsen had aangespannn tegen de uitgever van het anarchistenblad Provo, Roe land van Duyn, gisteren geen door gang vinden. Roeland van Duyn was in het gerechtsgebouw aanwezig, maar kon er niet toe bewogen worden de rechtszaal bannen te gaan Aangezien volgens de letter van de wet de president van de rechtbank zich ervan moet overtuigen, dat de dagvaar ding aan de gedaagde is uitgereikt, bleef niet anders over dan het geding stellen. Tot twee uur, want dan zou de dagvaarding aanwezig kunnen zijn. De verslaggevers verlieten de zaal reeds. Op het laatste moment riep de rechter hen terug. „De zaak kan vanmiddag toch niet doorgaan, mijne heren, want de gedaag de is niet van de schorsing op de hoogte." Anonsen Roeland van Duyn was, zo bleek later, wel in het gerechtsgebouw aanwezig. Hij was echter niet van plan te komen. Aan hangers van hem reikten verklaringen aan de pers uit. Daarin ontkent hij de uitgever van „Provocatie nr. 3" te zijn. „Men kan voor dit pamflet niet soon aansprakelijk stellen, mi anonieme menigte van subversieve ele menten", zo zeggen de Provo-aanhangers Roeland van Duyn zei, niet te willen verschijnen „voor een rechter, wiens anti-anarchistische en monarchistische mentaliteit bekend is, waardoor rechtvaardig vonnis bij voorbaat mogelijk wordt gemaakt. Te meer daar Provo het vermoeden heeft hier met een indirecte vorm van censuur te ma ken te hebben, aangezien de staat ons blijkbaar niet ronduit een proces we gens majesteitsschennis durft aan te De verklaring van de Provo-aanhan gers besluit met de woorden: „Overigens vervult ons een algemene minachting voor de autoriteiten en voor wie zich in hen onderwerpen". De behandeling van dc zaak tegen Roeland van Duyn is nu bepaald op 22 juli. Man vermist OUD-BEIJERLAND Sedert 2 juli wordt in Oud-Beijerland de 47-jarige kap per Gerrit van Driel vermist. Met zijn personenauto verliet hij zijn woonplaats. De wagen werd drie dagen later in Oister- wijk aangetroffen. VVD-rappurt: DEN HAAG „In de tot nu toe geldende sociale voorzieningen is een natuurlijk evenwicht ingebouwd in deze zin dat het totaal aan uitgaven wordt bepaald door het totaal aan ontvangen premies. Zou men deze laatste geheel of gedeeltelijk door overheidsbijdragen vervangen, dan wordt het evenwicht verbroken en wordt de weg geopend om steeds meer voorzieningen en steeds hogere uit keringen te claimen zonder op de kosten acht ie slaan". Aldus wordt betoogd in een rapport van de prof. mr. B. M. Teldersticht:ng (het wetenschappelijk bureau van de VVD) over de ontwikkelingen in de soc. verzekering. Nok eens duidelijk wordt in het geschrift gesteld, dat de gedachte van de verzorgingsstaat lijnrecht ingaat tegen de liberale visie, die aan de over heid de taak toekent sociale hulp te bieden waar dit nodig is, doch overigens optimale mogelijkheden dient te schep pen voor de burgers om zichzelf te hel pen. „Met de algemene financiering uit de overheidskas wordt ook de structuur van de sociale verzekering geweld aan gedaan". Naar liberaal gezichtspunt zullen de sociale verzekeringen hun eigen karak ter moeten behouden. Zij zullen met het stijgen van de welvaart minder moeten worden gecollecbiveerd en meer afge stemd moeten worden op de toegenomen mogelijkheden van de betrokken groe peringen om zelf voorzieningen te tref fen. „Naarmate de maatschappelijke ont wikkeling met zich meebrengt, dat meer verantwoordelijkheden aan de burgers kunnen worden gelaten, zal voorts aan de sociale bijstand, die oök tihans reeds een belangrijke aanvullende functie ver vult. grotere betekenis moeten worden toegekend voor die individuele geval len, die bij de algemene welvaartsvcr- betering ten achter blijven," aldus het geschrift. De Teldersstichting acht het niet juist, dat wordt overgegaan tot afschaf fing van de loongrens in de ziektewet en in de werkloosheidswet. Drie mannen gepakt wegens diefstal O uit auto's DRACHTEN De politie heeft drie inwoners van Drachten gearresteerd, van 41 en twee van 21 jaar, die ei worden verdacht zich in de afgelopen drie maanden schuldig te hebben ge maakt aan diefstallen uit geparkeerde Het drietal opereerde in noordelijke recreatiecentra, zoals Vledder, Beetster- zwaag en Bakkeveen en sloeg zijn slag als de autobezitters hun wagens onbe heerd hadden achtergelaten bijv. om eer wandeling te maken. De waarde van dc buit wordt op in totaal circa 4000 gulden geschat. In Beet- sterzwaag forceerden zij dc portieren van een geparkeerde afgesloten auto van een vertegenwoordiger uit Heerenveen en ontvreemdden daaruit een bedrag van circa 2400 gulden. (Van onze luchtvaartmedewerker) JfEN nieuw vliegtuigtype, aun- geduid als de Vliegende Mensenredder" is dezer dagen bij de reddingsdienst van de Amerikaanse luchtmacht in ge bruik gesteld. Dit vliegtuig, een nieuwe uitvoering van het be kende Lockheed Hercules trans portvliegtuig, is voor dit doel voorzien van een merkwaardige snavel. Met behulp van deze opvallende „versiering" kan het vliegtuig personen en goederen, tot een gewicht van 250 kilo, op. pikken zonder te landen. Men denkt de machine speciaal te gaan gebruiken voor het oppik ken van gestrande personen, zo als vliegers die een noodlanding hebben gemaakt of op de aarde teruggekeerde ruimtevaarders. De opzet is dat de Hercules eerst een pakket afwerpt; daarin bevindt zich een speciaal type overall en een ballon plus een fles samengeperst helium. De op te pikken persoon trekt de over all aan, blaast de ballon op en maakt die aan zijn overall vast. De ballon stijgt dan aan een 150 meter lange lijn omhoog. Het reddingsvliegtuig komt op ca. 150 meter hoogte overvliegen met de zeven meter lange snavel geopend. Deze pakt de lijn vlak onder de ballon. Er wordt dan een verbinding tot stand ge bracht en de man wordt achter in het. toestel gehesen. Het systeem kan ook worden gebruikt om lichte ruimtecap sules, die aan een parachute naar cle aarde terugkeren, in de vlucht op te pikken. Er zijn thans 63 van deze viermotorige reddingsmachines in aanbouw en het grote vliegbereik van 4000 kilometer stelt het toestel in staat lange patrouillevluchten uit te voeren. De foto toont v.l.n.r. de vier stadia van de redding. De inzet: het vliegtuig met de zwarte DEN HAAG Dc Stichting van de Arbeid lieeft thans haar goedkeuring ge hecht aan dc nieuwe c.a.o. voor de N.V. Balamundi Nederland te Huizen (N.H.) Deze collectieve arbeidsovereenkomst heeft „geschiedenis" gemaakt, omdat dit het eerste aan de stichting voorgelegde contract was, waarin een werkgever zich verplichtte een deel van dc vakbonds contributies der werknemers voor zijn rekening te nemen. De werkgeversvertegenwoordigers in de Stichting van de Arbeid weigerden de Balamundi-c.a.o. in behandeling te nemen als in de beoordeling daarvan niet ook het te vormen fonds voor geor- gandseerden werd betrokken, tegen wel ke procedure de werknemersafgevaar- digden zich fel hebben verzet. Als gevolg van een en ander laaide het conflict over de kwestie georganiiseerden-ongeorganii- seerden hoog op. Dank zij bemiddelings pogingen van de heren H. H. Wemmers en J. van Eibergen, resp. voorzitter het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers en het Chr. Nationaal Vakverbond, den thans al geruime tijd achter de schermen pogingen aangewend om eer voor werkgevers en werknemers aan vaardbare oplossing van het probleem te vinden. De werkgevers in de Stichting Arbeid hebben er thans in toegestemd de extra tegemoetkoming aan georgani seerde werknemers buiten de beoorde ling van de c.a.o. te houden. Het „con tributiefonds" wordt dus buiten dc c.a.o om geregeld. Zoals bekend zal de directie van de N.V. Balamundi 1 procent van d< totale loonsom in dit fonds storten er daaruit maximaal 80 procent van de vak bondscontributies der georganiseerde werknemers vergoeden. congres aanwezig. Inmiddels heeft het congres evenwel telegrafisch bericht uit Tunesië ontvangen, dat niet Achour en Tlili als afgevaardigden aangemerkt dienden te worden, maar twee andere Tunesiërs, die inmiddels ook op het congres aanwezig zijn. Gisteren heeft de commissie voor de geloofsbrieven en het congres beslist over de positie van de voormalige secretaris generaal van het Tunesisch vakverbond, de heer Tlili. Met 59 tegen 36 stemmen bij 20 onthoudingen werd hij niet als af gevaardigde. maar als gast aangemerkt. Uit Tunesië is voorts het bericht ge komen, dat nog negen secretarissen van het betrokken vakverbond zijn afgezet. Het heeft er daarmee alle schijn van, dat de Tunesische regering een paleis-revo lutie binnen de vakbeweging in haar land heeft teweeggebracht, met de bedoeling de vakbeweging van haar vrijheid te be- Het I.V.V.V.-congres stond gisteren voor de moeilijke beslissing het nieuwe bestuur niet te erkennen en daarmee het risico te lopen, dat ook nog Tunesië als lid geschrapt zou moeten worden, of de hand te lichten met het vrijheidsideaal van de vakbeweging en het nieuwe vak bondsbewind in Tunesië toch maar te erkennen. Voor de laatste oplossing, die nogal opportunistisch lijkt, heeft het con gres gekozen. Terwijl een groot aantal afgevaardig den niet aanwezig Was in de congreszaal, werd een kleine meerderheid gevonden dit standpunt. De voormalige secre taris-generaal van het Tunesisch vakver bond. de heer Tlili, is hiermee ook door het I.V.V.V. opzij geschoven en loopt nu doelloos in Amsterdam rond. Hij heeft daarbij het vooruitzicht, dat wanneer hij terugkeert naar Tunesië, hij eveneens aar de gevangenis zal verhuizen. Het Nederlandse N.V.V. heeft zich bij de beslissing van stemming onthouden. Of de positie van het I.V.V.V. hierdoor sterker is geworden in Afrika valt ernstig te bewijfelen. Beroepsofficieren Kamer ging akkoord met nieuwe promotieregeling DEN HAAG De Tweede Kamer heeft zieh gistermiddag z.h.s. vere nigd met een wetsontwerp dat een gunstiger promotieregeling inhoudt voor subalterne beroeps-officieren. Het tijdstip waarop een cadet van do K.M.A. tot officier (eerste-luitenant) werd bevorderd, hing tot dusver af van de plaats die hij innam op de ranglijst. Deze lijst werd samengesteld aan de hand van de examenresultaten. Hoe ho ger men op de ranglijst stond, hoe eer der men officier werd. In verband met de verdieping van het wetenschappelijke onderricht aan de K.M.A. zal voortaan geen onderlinge vergelijking van de examenresultaten meer plaatsvinden. De geslaagden van één jaarklasse worden uiteraard voorzover zij ge zamenlijk geslaagd zijn in het ver volg met ingang van dezelfde datum tot officier benoemd. Zij hebben dus gelijke ouderdom in rang. De bevorde ring kan, volgens het wetsontwerp, niet meer plaatshebben naar kwaliteits- volgorde_ maar slechts in volgorde van ouderdom in rang. Zij die van gelijke ouderdom in rang zijn zullen tezamen met ingang van dezelfde datum bevor derd moeten worden. Deze nieuwe rege ling geldt niet alleen voor oud-K.M.A.- r voor alle subalterne beroeps officieren. Voor de bevordering tot kapitein zal dezelfde gedragslijn worden gevolgd, want de gelijktijdig tot eerste luitenant bevorderden staan op de ranglijst in de zelfde (niet meer door kwaliteit be paalde) volgorde als voordien op de ranglijst der tweede luitenants. De nieuwe bevorderingsmethodiek heeft voornamelijk betrekking op de subal terne beroepsofficieren bij de land. en luchtmacht. Voor de zeemacht zal de rangschikking naar kwaliteitsvolgorde voorlopig nog wel gehandhaafd blijven. Alleen de VVD-fractie heeft zich gis teren in de Kamer tegen de wetswijzi ging gekeerd. De liberale woordvoerder, gen. Couzy, diende een amendement in om de jaarsgewijze bevordering onmo gelijk te maken, omdat z.i. de bevorde ring een aangelegenheid is die niet la de wet behoort te worden geregeld. Mi nister De Jong meende de Kamer de aanvaarding van het amendement ern stig te moeten ontraden, omdat het z.i. het hart uit het wetsvoorstel zou halen. Daarmee was de overgrote Kamermeer derheid het eens. Het amendement werd bij zitten en opstaan verworpen en daar mee stemde de liberale fractie tegen de nieuwe regeling. CNV bepleit ook hogere loongrens in andere wetten (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Het Christelijk Natio naal Vakverbond meent dat de verhoging van de maximum premie- en uitkerlngs- grens in het wetsontwerp arbeidsonge schiktheidsverzekering tot f 20.000 ge volgen moet hebben voor de dagloon- en premiegreuzen van dc werkloosheids- en ziektewetten. Volgens het C.N.V. zal voor deze wet ten een grens op dezelfde hoogte dienen te worden vastgesteld. Het verbond heeft blijkens zijn orgaan „De Gids" van deze week zeer veel waardering voor het ini tiatief van de a.r. fractieleider in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink, om bij motie verhoging van de premie- en uitkeringsgrens in de w.a.o te vragen. De aanvaarding van deze motie door de Kamer noemt het C.N.V. „van zeer grote betekenis". Nieuwe Italiaanse ambassadeur ROME Italië heeft Giorgio Boi bassei Frascani de Vettor benoemd ambassadeur in Nederland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13