Maatschappijen wachten op de „natte mijnwet" Vrouwenlijken zonder hoofd in Liberia Rijke voorraden in Noordzee Ontwerp vandaag in Kamer Schroder wil zakenlieden per jet vervoeren Rome blijft met zijn vuil zitten Militaire training leidt tot goede resultaten ft e&fi étoate Kij, Poging tot verbranden van een ambtenaar 7 WOENSDAG 30 JUNI 1965 Akkoord over „RaTtii" van Koetsj NIEUW DELHI Vandaag hebben India en Pakistan een akkoord gete kend over het omstreden moerasgebied „Rann" verlaten oord) van Koetsj, waar olie is gevonden. Bijzonderhe den over het akkoord zijn nog niet bekendgemaakt. Men neemt aan, dat beide landen hun troepen uit het omstreden gebied zullen terugtrekken. Op ministerieel niveau zal waar schijnlijk over een definitieve rege ling worden gesproken. Mcoht dit overleg falen, zo menen gewoonlijk goed ingelichte diplomatieke kringen, dan zullen beide landen zich onder werpen aan een onpartijdig scheids gericht, zoals in het verdrag van 1960 tussen India en Pakistan ook is vast gelegd. India meent, dat de „Rann" van Koetsj geheel Indisch is, terwijl Paki stan aanspraken maakt op het noorde lijk deel van het gebied. In maart van dit jaar is er hevig gevochten, terwijl in mei opnieuw schermutselingen plaats hadden. Belkacem Krira in Algiers ALGIERS De vroegere vice-pre mier van de Algerijnse regering ir ballingschap, Belkacem Krim, is sinds gisteren weer in zijn land gerugge- keerd. Hij was ruim twee maanden geleden naar Zwitserland gegaan. In het najaar van 1963 is hij een der leider^ geweest van de opstand in Kabylië :e tegen Ben Bella was gericht. Zijn terugkeer wordt in ver band gebracht met de pogingen van Boumedienne om het na de val van Ben Bella aan de macht zijnde be wind een bredere basis te geven. Krim was leider van de Algerijnse delegatie bij de onafhankelijkheids- onderhandelingen in Evian. DEN HAAG Na de verlo vingsfestiviteiten van gisteren is de Tweede Kamer vandaag weer overgegaan tot de orde van de dag. Vanmiddag startte ze met de openbare behandeling van wat rende maatschappij te beslissen of staatsdeelneming al of niet gewenst is. Minister Den Uyl heeft erop gewezen, dat een winning van aardolie in vrijwel alle gevallen gepaard gaat met de win ning van aardgas. Indien olie en gas in dezelfde structuur werden aangetroffen en de staat uitsluitend zou deelnemen in de winning van aardgas, zou dit moei lijkheden kunnen geven bij de verreke ning van de exploratie- en produktie- kosten voor wat betreft de zg. „gemeng de putten". „Er kunnen" wet" wordt genoemd en wat in de officiële stukken de Mijnwet Continentaal Plat heet. Dit wets- (Van onze parlementsredactie) minster vóortsj „zich omstandigheden ontwerp, ingediend door de vo- voordoen, dat een zo goed mogelijk rige minister van economische zaken prof. Andriessen en gewij zigd overgenomen door zijn op volger drs. Den Uyl, bevat regels voor het onderzoek naar en de winning van delfstoffen in het Nederlandse deel van de Noord zeebodem, Zoals bekend hebben de oliemaat schappijen voor die delfstoffen (aard olie en aardgas) grote belangstelling. Hoewel boringen in het Waddengebied tot dusver slechts „droge putten" heb ben opgeleverd, vermoeden de maat schappijen terecht rijke voorraden onder de „Nederlandse" Noordzee. Maar ze kunnen daar pas goed gaan boren als de nieuwe Mijnwet in u~* Staatsblad staat en de minister economische zaken bij algemene maat regelen van bestuur de voorwaarden heeft vastgesteld waaronder de opspo ring en winning van de olie- en gas reserves ter hand kunnen worden ge nomen. Op die voorwaarden komt het vooral aan, want de natte Mijnwet zelf is niet meer dan een raamwet. Ze be vat een aantal beginselen, waarvan de hantering aan de Kroon wordt Verdeling MAC gaat uitbreiden Staatsbemoeiing Het wetsontwerp gaat ervan uit, dat de in of op het plat aanwezige delf stoffen eigendom van de staat zijn. De eigendom van de gewonnen delfstoffen gaat van de staat over op de vergun ninghoudende maatschappij. De staat moet er echter op blijven toezien, dat de gemeenschap zoveel mogelijk profijt heeft van die delfstoffen. Het gemeen schapsaandeel in de baten van de win ning die op een (succesvolle) opsporing van olie en gas volgt, dient zo groot mo gelijk te zijn. Via belastingheffing, royalties en bomissen kan de staat ruim schoots aan zijn trekken komen, maai kan ook nog verder gaan, nl. door een direkte staatsbemoeienis met de winning te introduceren. Ook die weg heeft de regering geko zen, zij het dat minister Andriessen in dit opzicht veel minder ver ging dan zijn opvolger drs. Den Uyl. Prof. An driessen opende de mogelijkheid, dat de staat aan de winning van aardgas zou kunnen gaan deelnemen. Staatsdeelne ming óók in de olie-exploitatie achtte hij echter niet juist. De staat zou zich ook moeten bezighouden met de verwerking en de afzet van aardolie. Daarvoor mist, volgens prof. Andriessen, de overheid niet alleen de nodige kennis en ervaring, maar ze zou er zich bovendien enorme, riskante investeringen mee op de hals halen. De gemeenschap kan dat allemaal beter an het particuliere bedrijfs- SCHIPHOL De directeur van Martin's Air Charter, de heer J. M. Schroder, maakt thans serieuze plannen om zijn vloot binnenkort te gaan uitbreiden met een straal vliegtuig. Hij heeft namelijk zijn oog laten vallen op de door de Dassaultf abrieken in Frankrijk ontworpen en gebouwde Mystère- 20, een twee-motorig zakenvlieg- tuig, waarmee 8 tot 10 passagiers vervoerd kunnen worden. Gisteren werd dit snelle en comfortabele vliegtuig op Schiphol voor het eerst gedemonstreerd. Met dit nieuwe vliegtuig, waarvan het eerste exemplaar begin van dit jaar van de produktielijn kwam en waarvan de Pan American World Airways als eerste belangstellende reeds 54 toestellen heeft besteld met een optie op nog 106 andere, hoopt de heer Schroder in Nederland een nieuw tijdperk in te luiden in het zakenliedenvervoer. Het ligt in de bedoeling de Mystère-20, die ook wel de Fan Jet Falcon wordt genoemd, te verhuren aan zakenlieden en directies van grote bedrijven, die veel reizen en dat graag snel en gerieflijk willen doen. „Er bestaat thans in Nederland een grote vraag naar snel transport", aldus de heer Schroder, „het bedrijfs leven toont grote belanstelling voor een vliegtuig waarmee men als het nodig is enkele steden in Europa op één dag kan bezoeken. De meeste bedrijven zijn echter niet kapitaal krachtig genoeg om zelf een vliegtuig van dit formaat te kopen en te Tito en Kosygin zijn 't roerend met elkaar eens MOSKOU President Tito van Zuid-Slavië en premier Kosygin van de Sowjetunie hebben gisteren bij hun besprekingen in de Russische hoofd stad „volledige overeenstemming" be reikt op politiek en ideologisch gebied. Dit is in Moskou meegedeeld. Er wer den geen nadere bijzonderheden ge daan, dan dat gesproken was over de onderlinge betrekkingen en inter nationale vraagstukken President Tito, die bijna twee weken geleden in Moskou arriveerde, heeft behalve met premier Kosygin ook met partijleider Brezjnef en president Mi- kojan gesproken. Het Russische rege ringsblad Izwestia schreef, dat het overleg in een sfeer van „vriendschap, wederzijds begrip en hartelijkheid" was verlopen. De Zuidslavische ambassadeur in Moskou bood gisteravond president Tito en zijn gezelschap een receptie aan in het Sowjetskaja-hotel. Tot de gasten behoorden zeven leden van het uit twaalf man bestaande Sowjetrur sische partij-presidium, een ongewoon groot aantal. onderhouden. De Fan Jet Falcon kost bijna vier miljoen gulden. Het huren van een dergelijk toestel voor kortere of langere tijd behoort evenwel tot de mogelijkheden". De onderhandelingen, die de heer Schroder met het oog op een econo mische en doelgerichte exploitatie van een aan alle wensen van het bedrijfsleven beantwoordend zaken- vliegtuig momenteel met een aantal Nederlandse bedrijven voert, zijn in een ver gevorderd stadium. De Mystère-20, die een snelheid heeft van meer dan 800 kilometer per uur en een vliegbereik van 2.500 tot 4.000 kilometer, legt de afstanden van Amsterdam naar Parijs en Londen af binnen een half uur. Chinees gezinde Fransen moeten uit Zwitserland BERN Op 20 juni zijn aan de Zwitserse grens drie leiders van de pro-Chinese Franse communistische partij aangehouden toen zij naar hun land wilden terugkeren na uitvoerige besprekingen op de Chinese ambassa- i Bern, zo is gisteren officieel in Zwitserse hoofdstad bekendge maakt. De drie mannen mogen het land niet meer binnenkomen, evenals drie leden van een andere Franse groep die op 24 juni soortgelijke besprekin gen op de ambassade had gevoerd. Alle zes wordt illegale politieke acti viteit in het neutrale Zwitserland verweten. Bij de Chinese ambassade is geprotesteerd tegen ontoelaatbare activiteit. Volgens een officieel communiqué hadden de pro-Chinese communisten met leden van de Chinese ambassade staf gesproken over het komende congres van de partij, de „Federatie van Marxistisch-Leninistische kringen van Frankrijk", en over de bestaande onenigheid in deze partij. De Fransen wilden klaarblijkelijk instructie krij gen aangaande de toekomstige activi teit van de federatie. Twee der Fran sen kregen ieder 200 dollar van de Chinese ambassade. Overeenkomstig afspraken, gemaakt bij de kabinetsformatie, heeft minister Den Uyl het wetsontwerp nu zo ge wijzigd, dat niet alleen voor; gas, maar ook voor olie en andere delfstoffen deelneming van de staat in de winning mogelijk wordt. Hy denkt daarbij aan een maximum-percentage van 50 pet. In verband met deze wijiziging heeft de minister ook een scheiding gemaakt tussen vergunningen voor opsporingen en winningen. Dat versterkt de onder handelingspositie van de overheid. Zij kan nu rustig de resultaten van een opsporing afwachten, om pas daarna aan de hand van die resultaten en van de verdere plannen van de opspo- Bedreigingen tegen Johnson KNOXVILLE Een brandweerman te Knoxville in de Amerikaanse staat Ten nessee, de 34-jarige Joseph Anthony Clarke, is gearresteerd wegens het uiten van bedreigingen tegen het leven van president Johnson, zo is vandaag offi cieel bekendgemaakt. De man moet 7 juli voor de rechter verschijnen. Waar van hij precies beschuldigd wordt, is niet bekendgemaakt. delfstoffen alleen kan worden verkregen als de staat erin deelneemt". Hij acht het dan ook niet juist om bij voorbaat de moge lijkheid uit te sluiten dat door de staats deelneming een groter resultaat gemeenschap wordt verkregen. Nederland volgens het Geneetse verdrag 1958 inzake het contmentale plateau ereine rechten kan uitoefenen (dat deel beslaat ongeveer tweemaal de op- Servlakte van ons land), kan de bestaan- e Mijnwet voor het vasteland niet als basis fungeren. Die wet kent o.m. een volledige vrijheid van opsporing van delfstoffen. Alleen van de grondeigenaar is toestemming vereist. Op het continen taal plat is een dergelijke vrijheid niet mogelijk. De nieuwe wet wil voor het proefboren op zee de verschillende maat schappijen elk een eigen terrein toewij zen om aldus voor een efficiënte en rechtvaardige verdeling van het gebied zorg te dragen. Spoed Men mag aannemen, dat het Kamer debat deze week vooral zal gaan over de nader vast te stellen opsporings- en winningsvoorwaarden en over de kwestie van de staatsdeelneming. De grote inter nationale oliemaatschappijen staan klaar om in ons deel van de Noordzeebodm te gaan boren, maar z willen eerst weten waar zij aan toe zijn. Zij moeten v: voren bekend zijn met de condities v onder zy bij een geslaagde opsporing de ontginning ter hand kunnen nemen. Ge zien de enorme investeringen waarvoor zij staan, hebben zij daar alle recht op. Voor het bouwen van een boorinstallatie op de Noordzee is alleen al 30 miljoen nodig. De opsporingskosten ter zee zijn. twee- a driemaal zo hoog als op het vasteland. Het ontwikkelen van een enigszins redelijk olieveld vergt honder den miljoenen guldens. Als de regering niet tijdig condities bekend maakt die voor de oliemaat schappijen minstens zo aantrekkelijk zijn als die waaraan zij elders moeten vol doen, dreigt zo schreef een dagblad onlangs het gevaar dat de winning van olie en gas nog meer vertraagd wordt en in het ergste geval in het ge heel niet zal plaatsvinden, zodat unieke kansen voor ons land voorbij zouden In Zuid-Afrika Campagne voor fondsverdrukte' Nederlanders PAUL ROUX (Oranjevrijstaat) - Na een campagne van meer dan tien dagen heeft de collecte voor het fonds, dat de gemeenteraad van Paul Roux wil stichten tot steunverlening aan Nederlanders, die in hun vader land het slachtoffer zijn geworden van het communisme en socialisme zich in Paul Roux willen vestigen, bedrag van 520 gulden opgeleverd. De bedoeling is een som van 100.000 gulden bijeen te brengen, eenzelfde bedrag als de Nederlandse regering zal schenken aan het Defense and aid fund, dat steun verleent aan slachtof fers van de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. ROME De gemeente-ambtenaren van Rome. waaronder de vuilnismannen de verkeersagenten, zijn vandaag staking gegaan om kracht bij te zetten aan hun looneisen. De staking geniet de steun van zowel de communistische als de niet-communis tische vakbonden. De vuilnismannen blij ven drie dagen thuis. Proefschrift J. C. van Gooswilligen UTRECHT De heer J. C. van Verder heeft de heer Van Gooswilligen bij enige militairen de maximale zuur stofopneming gemeten bij intensieve lichamelijke arbeid, die werd verricht op fiets-ergometer. Hij heeft de hierbij Gooswilligen uit Utrecht is aan de Rijksuniversiteit in Utrecht ge promoveerd tot doctor in de ge neeskunde op het proefschrift: „Onderzoek naar de invloed van de training op de fysieke conditie van een groep militairen". Het werk van Van Gooswilligen speelt zich grotendeels af in het militaire vlak. Hij heeft zijn proefschrift kuünen be werken tijdens zijn diensttijd als reserve officier van gezondheid. Bij een groep jeugdige militairen, die bij de Koninklij ke militaire school te Weert in opleiding kwamen voor onder-officier, heeft hij met behulp van de Schneidertest de fysieke conditie maandelijks bepaald ge durende de eerste negen maanden van de opleiding. Daarbij bleek, dat deze condi tie dank zij de militaire training na twee maanden duidelijk was verbeterd, om daarna vrijwel stationnair te blijven. VERANDERINGEN De heer Van Gooswilligen conclu deert daaruit, dat de militaire training tot behoorlijke resultaten leidt. Wel stelt hij enige veranderingen waardoor deze training meer b pekt van een sporttraining zou krijgen. In verband daarmee meent hij dat het gunstig zou zijn als de militaire artsen een opleiding in sportgeneeskunde zou den krijgen. verkregen uitkomsten vergeleken met die welke op dezelfde wijze verkregen wa ren bij top-sportbeoefenaars (schaatsen rijders, hockeyers, waterpolospelers). Daarbij bleek dat de militairen in dit opzicht weliswaar achterbleven bij de topsporters, maar dat zij toch zeer gunstig afstaken tegen ongetrainden. Ook op deze wijze werd dus de betekenis van militaire training aangetoond. Nadeli ge volgen van deze training heeft dr. n Gooswilligen niet gevonden en hij meent dat tegen de huidige gang van zaken geen bezwaar bestaat, al acht hij het wenselijk dat in de toekomst in een sportmedische begeleiding wordt voor- HOCKEYSPELER Dat de heer Van Gooswilligen voor zijn promotie een onderwerp heeft geko zen dat direkt verband houdt met de sport is niet zo verwonderlijk: hij is een goede bekende in de sportwereld. Jaren lang heeft hij in het Nederlandse hockey team gespeeld en hij is onder andere bij de Olympische Spelen in Tokio als aanvoerder opgetreden. Zwarte magie MONROVIA Clarence Simpson, de voormalige vice-president van Li beria, is ervan beschuldigd met be hulp van zwarte magie president te hebben willen worden. Simpson zou duizend gulden hebben betaald aan Amos Magbe, directeur van een han delsschool in Monrovia, voor het hoofd van een vrouw, dat bij een rituele plechtigheid een rol moest spelen. Magbe uitte deze beschuldi ging, toen hij wegens moord werd gearresteerd. Het verminkte lijk van de vrouw werd in Kakata gevonden, waar later nog meer vrouwenlijken, eveneens zonder hoofd, werden aangetroffen. De burgemeester van Kakata is een van degenen, die in verband met deze afschuwelijke affaire zijn aangehou den. Het onderzoek werd door president Tubman, die het slachtoffer had moe ten worden van de zwarte magie, persoonlijk geleid. Functionarissen van de bank, waarvan Simpson de eigenaar is, hebben bevestigd, dat aan Amos Magbe duizend dollar is uitbe taald. ,Grenscommissie West-Irian" ingesteld DJAKARTA President Soekarno heeft een „grenscommissie West- lrian" ingesteld, die een onderzoek moet 'instellen naar het verloop van de grens tussen dat gebied en Austra lisch Nieuw-Guinea. In het desbetref fende regeringsbesluit wordt ver klaard: „Nu West-Nieuw-Guinea is terugge keerd onder het gezag van de Indone sische republiek, heeft de regering het noodzakelijk gevonden de grens lijn tussen dit gebied en het oostelijk deel van het eiland, dat door de Australische regering wordt bestuurd, vast te stellen". Voorzitter van de tien man sterke commissie is brigade-generaal Soekar- to, hoofd van het directoraat voor Oost-Azië en zaken van het gebied van de Stille Oceaan van het Indone- nesische ministerie van buitenlandse zaken. Vice-voorzitter is brigade-ge. neraal Sorjosoemarono, hoofd van de afdeling topografie van het ministe- I De arbeiders in de Oeral, belast met de re paratie van de olie-in stallaties, dienen aan de overheid van de Sowjet unie elk jaar een hoe veelheid schroot ter hand te stellen. Om tien ton reparatie-materiaal te krijgen moet 200 ton schroot worden ingele verd. Zodoende, zo staat te lezen in de Prawda, zijn de arbeiders ertoe overgegaan goede buls- Ieiding en zelfs bruikba re boren in te leveren. Anders zouden ze geen materiaal krijgen en niet meer kunnen repareren. I Het Oostduitse passa giersschip Völkerfreund- schaft is gisteren na een rondvaart door Skandi navië negen (Tsjechi sche) passagiers lichter naar de DDR terugge keerd. Vijf Tsjechen vroegen politiek asiel in Zweden, één in Noorwe gen en drie in Kopenha gen. Een Oostduitse ver pleegster, die tot de be manning hoorde, ging voordat het schip uit de Deense hoofdstad ver trok, naar de Westduitse ambassade en werd prompt op de trein naar de bondsrepubliek gezet. T Het Ku Klux Klan- achtige brandende kruis, dat kortgeleden voor de deur van een huis in Londen met gekleurde bewoners werd aange troffen, blijkt „voor de grap" door drie tieners te zijn neergezet. De drie jongens zullen binnen kort terecht moeten staan op beschuldiging van brandstichting. I De omgekeerde wereld in de onderwereld van Hamburg. Een vrouw heeft daar gistermiddag een overval gepleegd op een bank. De buit be droeg ongeveer tweedui zend mark. De vrouw, die in het bezit was van een vuurwapen, vluchtte in een auto met een man achter het stuur, die had staan wachten voor het bankgebouw. Een B-70 straalverkeersvliegtuig van de Amerikaanse maatschappij Panam, dat met 153 passagiers en tien bemanningsleden boven San Francisco vloog, heeft na een brand de rechterbuitenmotor ver loren. Toch slaagde de piloot er in de machine een noodlanding op de vliegbasis Travis in Cali- fornië te laten maken. Het toestel kwam met de inzittenden behou den aan de grond. Dat dit zeker geen gemakkelijk karwei was, toont deze foto. GUATEMALA De drie Mexicaan se vrouwen, die in het gezelschap waren van acteur Steve Cochran toen deze op zee overleed, zijn dinsdag door de politie vrijgelaten. Zij keren terug naar Mexico. Zij werden 'in verband met het onder zoek naar de doodsoorzaak vastgehouden. Man bijt leeuw LISSABON Joaquim Chan- ca uit Mozambique is voor en kele minuten teruggekeerd naar de oertijd. Hij moest wel want zijn broer Lucio werd door een gewonde leeuw aangevallen en op de grond gegooid. Onver vaard sprong Joaquim er op af, lichtte de leeuw pootje en zette zijn tanden in de nek van de leeuw. Het dier was zo ge schrokken van dit machtsver toon dat het Lncio los liet, die opsprong, zijn geweer ?reep en van dichtbij het beest het gena deschot gaf. Achttien maanden geëist ARNHEM De officier van jus titie bij de rechtbank te Arnhem, mr. J. J. R. Bakker, heeft gisteren tegen de veertigjarige uit Ambon afkomstige fabrieksarbeider J. M., wonend te Doesburg, die wordt verdacht van poging tot doodslag op de 61-jarige sociale ambtenaar G. de Brink uit Deventer, achttien maanden cel geëist met aftrek. De ambtenaar bezocht op 22 april de man om een kleine geldkwestie te regelen. De Ambonees wond zich steeds meer op, greep een fles was benzine en stortte deze leeg over de bezoeker met de woorden: „Nu ga ik je verbranden". Voordat de Ambonees zijn aansteker kon gebruiken, wist de ambtenaar uit de kamer te komen. De vrouw van de verdachte en een zoon hielden hem echter op bevel van de Ambonees tegen. Eerherstel voor dichter Dante ROME Op het ogenblik is men bezig een pauselijke encycliek, gewijd aan de dichter Dante, in het Latijn te verta- 'en. Deze maand verwacht men de publikatie. Deze encycliek zal naar men aanneemt de rehabilitaitie zijn van de dertiendeeeuwse dichter, wiens naam lange tijd op de index heeft geprijkt. Dit jaar is het zevenhonderd jaar gele den, dat Dante werd geboren en iedere belangrijke Italiaan, ook de paus. heeft al eer bewezen aan de nagedachtenis van de grote dichter, die in ziin Divina Comedia scherp de spot dreef met het toenmalig pausdom. Een vrachtauto met aanhangwagen van een groenten-exportbedrijf uit Ven- lo is gisteren op de autobaan bij Hanno ver achterop een Duitse vrachtwagen gereden. De 18-jarige hulpchauffeur H. Halder uit Venlo werd bij deze botsing op slag gedood. „Hij moet dood", riep verdachte en begon er met een boksbeugel op los te slaan. Met moeite kon de ambtenaar zich bevrijden. De Ambonees had zijn aanvankelijke bekentenis ingetrok ken. Het was maar een kleine fles benzine geweest van 50 cc, zo zei hij, niet van 300 cc, zoals de ambtenaar beweerde. Hij had zijn aansteker voor de dag gehaald om een sigaret aan te steken. SIMPELHEID De officier zei. dat wat de man in zijn simpelheid had gedaan, geen schertsgeval is. Hij is nu veertien jaar in ons land en moet weten, wat hier de normen zijn. Mr. H. J. Ewoudt Vermeulen, de verdediger, vroeg vrij spraak. Zelfs als zijn cliënt, geheel overstuur, de ambtenaar had willen doden, dan zou de poging altijd tot mislukken zijn gedoemd, omdat het maar een kleine fles was en boven dien maar half gevuld, zo zei hij. Amerika en Japan Uitwisseling van militair materiaal TOKIO De Japanse regering schijnt besloten te hebben in te gaan op het Amerikaanse voorstel om vrachtauto's, jeeps, materiaal voor het onderhouden van verbindingen en be paalde hulp bij het onderhouden van straalvliegtuigen van nationalistisch China en Zuid-Korea te ruilen voor 72 Amerikaanse luchtdoel raketten van het type „Nike" en „Hercules" en radaruitrusting voor de verdediging van Japan. Van officiële Japanse zijde wordt vernomen dat het Amerikaanse aan bod een tiental dagen geleden doof een raadgever van het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is gedaan. De Japanse regering heeft officieel nog geen besluit terzake genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7