Weekagenda Duikelende uil luidde lustrumfestiviteiten in persooYlijke leningen SPOKEN SCHEEPVAARTBERICHTEN HEEL MOOI LELIJK EENDJE 1963 GEZINSKREDIET Levendiger handel door het betere weer Rijks Middelbare Tuinbouwschool Middelbaar vakonderwijs Hogere Tuinbouwopleiding NIEUWE AIITO HUREN STUDENTEN BANDENMONTEUR b. EEN BENZINEPOMP-BEDIENDE HULP-BENZINEPOMP-BEDIENDE assistent bedrijfsleider XT EU WE LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 JUNI 1965 Mooie shoiv in Kikkerpolder LEIDEN Slechts een handjevol sportieve Leidenaars en een grote groep genodigden zijn gisteravond in de Kikkerpolder getuige geweest van de opening van de sleuteldagen van het 78e lustrum van de Leidse universiteit. Het prachtige weer en de goede show van K. en G. zorgden al dadelijk voor een prettige stemming op de tribune, waar toeters en ratels waren uitgedeeld onder de genodigden. Na enkele gulle, ovaties voor K. en G. nam de voorzitster van de Slewtelraad, mevrouw M. C. S. Alexander-De Jager het woord. Na een begroeting liet ze de rector mag nificus, prof. dr. D. J. Kuenen, de detonator van een grote vuurpijl in drukken. Met een enorme knal vloog de pijl de lucht in, waar na een tweede knal een opgeblazen uil naar beneden kwam duikelen. Nauwelijks had het Io Vivat weerklon ken of mevrouw Alexander bracht met een link(s)e punten de bal aan het rollen Zaterdag Pieterskerkplein, 8.30 uur nam.: op voering van Tijl Uilenspiegel Uustrum Universiteit). Schouwburg. 8 uur: „Een avond met Wim Sonneveld". Stadsgehoorzaal, 2 uur nam. tot 's nachts: teenager-muziekfestival (lus trum Universiteit). Zuiderkerk, 8 uur: Lyra-concert, dir. Andre Kaart (lustrum Universiteit). Schuttersveld: van 2 uur af lunapark lustrum universiteit. Oud-Hortuszicht: feestterrein t.g.v. lustrum Universiteit, van 5 uur af Sportvelden Piet Paalljens-pad 9 uur tct 5 uur: Piet Paaltjes-pad-toernooi voetbal voor herenteams, hockey voor mixed teams (deelneming door L.S.C., Catena, Augustinus, S.S.R.. wetenschap pelijke suf, T.A.S., politie, brandweer, s'adhuispersoneel en kokschool. georga niseerd door de L.U.S.V.). Zwembad De Zijl. 1 tot 6 uur: zwem wedstrijden voor leerlingen van het m.o., waarna waterpolo tussen school-zevental en studenten-zevental. Den Haag: Houtrusthal, 8.15 u.: Resi dentie-Orkest. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Rus sisch Poppentheater. Zondar Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 u vertoning film ..Wij Surinamers", inge leid door dr. G. D. van Wengen Pieterskerkplein. 8.30 uur nam.: to neelvoorstelling Tijl Uuilensp:egel( lus trum universiteit) Maandag Nieuwe Vaart. 7 tot 11 uur: hengelwed- strijden (lustrum universiteit). Gehoorzaal. 2.30 tot 1 uur 's-nachts: kaptoernooi met academische steden- wedstrijd, na afloop dansen it.g.v. lus trum universiteit). Museum van Oudheden, 3,30 uur: ope ning tentoonstelling van kindertekenin gen „Hoe ziet het kind de student?" door prof. dr. A. Kiasene Bevrijdingsplein, 6 tot 10 uur nan kleine-baan-skelterwedstrijden voor ur versitaire teams en bedrijfsploegen (t.g. lustrum universiteit) Sociëteit Minerva, 8 tot 12 uur nam.: bridge- en schaakwedstrijden lustrum universiteit) Schuttersveld: gehele dag Lunapark (t.g.v. lustrum universiteit) Feestterrein Oud-Hortuszicht Witte Singel: geopend van 5 uur nam. af (t.g. lustrum universiteit). Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uu Het Ned. Kamerorkest. Den Haag: Waalhdorper vlakte. 2 uur: pistool- en geweerwedstrijd militairen, studenten en burgers (t.gv. lustrum uni- Schevenlngen: Kurzaal. 8.15 uur: Sow jet-Russisch Poppentheater Dinsdag Gebouw V.V.S.L., 2.30 uur: leerlingen huishoudscholen showen zelfgemaakte kleding (t.g.v. lustrum universiteit). Bevrijdingsplein. 2.30 tot 4.30 uur skelterwedstrijden (t.g.v. lustrum uni- versiteit). 6 tot 10 uur finales. Kaasmarkt. 9.30 uur nam.: filmvoor stelling (t.g.v. lustrum universiteit). Schuttersveld: gehele dag Lunapark 't.g.v. lustrum universiteit) Feestterrein Oud-Hortuszicht Witti Singel: geopend van 5 uur nam af (t.g.v lustrum universiteit). Nieuwe gebouw Kamer van Koophan del. Stationsweg. 2.30 uur: opening door mr. J. Klaasesz, commissaris der Konin gin Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestra.t 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Pieterskerk. 7.45 uur: Holland-Festival, uitvoering Hohe Messe door Toonkunst koor o.l.v. Iskar Aribo. Oegstgecst: Patronaatsgebouw. 7 45 uur: Stichting voor huishoudelijke en gezins voorlichting. show van eigengemaakte kledingstukken. Katwijk aan Zee: Nieuwe Kerk. 3 u orgelconcert Kees Bons uit Maassluis. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater, balletten. Scheveningen: Kurzaal. 8.1 Sowjet-Russisch Poppentheate-, Woensdag Binnenplein Rijksmuseum Oudheden. 5 uur: opening instuif „Crazy Owl Saloon 't.g.v. lustrum universiteit). Doezastraat en Vijf-mciplci.i, 2.30 tot 9 uur: braderie (t.g.v. lustrum universi teit), Sociëteit Minerva. 3 uur: hospita-mid dag, t.g.v. lustrum universiteit. Academiegebouw, gewelfkamer. 4.30 ontvangst deelnemers aan opstelwedstrijd en bekendmaking juryrapport, t.g v lus trum universiteit. Gehoorzaal. 8 uur: Studenten-muziek gezelschap Sempre Crescendo er Leids Studenten-strijkensemble. t.g.v. lustrum universiteit. Pelerskerkplein. 8.30 uur nam.: opvoe ring van Tijl Uilenspiegel, t.g v. lustrum universiteit Pieterskerk. 7.15 uur: avonds -bed cives universiteit, voorganger dr V Visser 't Hooft, secretaris-generaal de Wereldraad van Kerken L.F.C.-terrein Boshuizerkad;. d nam.: taptoe cn vuurwerk (t.g lus universiteit). Schuttersveld: gehele dag Lunapark (tg.v. lustrum universiteit» Van der Wcrf-park: poppenkastvoor stcllingcn, t.g v lustrum universitei' Feestterrein Oud-Hortuszicht Witte Bouwval Oud-Hortussicht werd namaak-stad Damme LEIDEN Tot diep in de nacht hebben de eerstejaars-studenten op het feestterrein Oud-Hortuszicht gewerkt om de eerste bezoekers die van middag de lustrumfeesten aan de Witte Singel willen bywonen te ont vangen in het namaak-stadje Damme. Die bezoekers mogen echter pas naar binnen zodra de 20-jarige Suzanne van der Willigen een fles cham pagne tegen de vroegere deur van de sociëteit Minerva heeft laten uiteen spatten. Daarna kan men zich tegoed doen aan de maaltijden in het snel restaurant of zich verlustigen in de talrijke shows die op verschillende punten in dit stadje worden gegeven. meer genoegen van de bezoekers dan ui de biggen. Enkele showbands zorgen het muzikale bij het feest niet ontbreekt en voor an-dere vormen van vermaak zorgen een milkbar „In de clamme uyer" Singel: geopend van 5 uur nam. af (t.g.v. lustrum universiteit). Gymnastieklokaal sóhool Hooglandse Kerkgracht, 8 uur: Geref. schoolvereni ging Leiden, de heer T. M. Gilhuis over „Plus- en mintekens voor de school met de Bijbel", pauze met bestuursverkie zing. Technische school Haagweg, 3.30 uur: afscheid van de heer J. F. de Boer, le- dagschool en machinisten-avond school. Groot Auditorium, Academiegebouw. 15 uur: interconfessioneel forum, met a. dr. W. A. Visser 't Hooft. Chr. Nijverheidsschool Boshuizen. Tous- saintkade. 7 uur nam.: uitreiking diplo- a'? cursus voor bejaardenhelpster. Den Haag: Houtrustkerk, 8.15 uur: or gelconcert Aart 9mink, m.mv. Leids Toonkunstorkest Den Haag: Zuiderpark. 1 uur: Swie- bertje. Bromsnor en Saartje. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Residentie-Orkest Donderdag Zaal Koningskerk, 7.30 uur: opening zo- mertentoonstelling ruilclub Koningskerk door ds. L. Kievit Doezastraat en Vijf-meiplein: braderie g.v. lustrum universiteit) Gehoorzaal. 8 uur: concert Jeugd-ka- merorkest oJ.v. Henk Briër. t.g.v. lustrum universiteit. Pieterskerkplein. 9 uur nam.: officiële opvoering Tül Uilenspiegel, t.g.v. lustrum universiteit Feestterrein Oud-Hortuszicht Witte Singel: van 5 uur af geopend (t.g.v. lus trum universiteit) Garenmarkt. 8.30 uur voorm.: vertrek en O.-excursie naar Zuiderzeewerken- Doelenkazerne. 4 tot 6 uur: receptie g.v. derde lustrum van de militaire koksschool- Leiderdorp: oude Marijkeschool. Hoofd straat. 7.30 uur: stichting Muziekschool Leiderdorp, uitreiking einddiploma's. Noordwuk-Binnen: Herv. kerk, 8 uür: uitvoering Halleluja Katwijk aan Zee en Cantate Domine Noordwyk. o.l.v. Johan Admiraal, orgelbespeling door Piet Egmond. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 Residentie-Orkest en Ned. Kamerkoor, uitvoering van Don Giovanni van Mozart. 1 éb Sïaor rYrUda* Pieterskerk. 1?45 uur: rectorale rede verlening van vier ere-doctoraten. ope ning van universitaire lustrum 1965. Doezastraat en Vijf-meiplein: braderie (t.g.v. lustrum universiteit). Den Burcht. 8 uur: feestavond De Na tuurvriend t.g.v. zevende lustrum Scheveningen: Kurzaal. 8.15 operaconcert, met Omroeporkest. Zaterdag Technische school Haagweg. 9 en 10.30 uur: diploma-uitreiking. Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V, De Valk. slotfestijn. Gehoorzaal. 11 uur: studium generale voor reünisten en civis, prof. dr. B. W. Schaper over ..De revolutie van Westen". Zuiderkerk. 8 uur: concert Lyra Aca demica. Pieterskerkhof. 8.30 uur nam.: opvoe ring Tijl Uilenspiegel voor reünisten er cives. Katwijk aan Zee: Boulevard. 1.30 uur nat. mars- en drumbaadconc .-urs Bond Chr. Muziekverenigingen in Ned.. 8 parade en défilé. 10 uur vuurwerk op Zuid-Boulevard. Den Haag: Zuiderpark. 8.15 uur: Hon gaarse volksdansen. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 Ned. Kamerorkeat. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Le repos de guerrier (18 jaar). Lido <2.30 7 en 9.15 uur): Wat eer rouw (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): Waar lief de schande wordt (18 jaar). Rex 2-30, 7.15 en 915 uur): Apachen in de aanval (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Kare John (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Lime light (alle leeftijden). Welke apotheek? Doeza-apotheek. Doezastraat 31. tel 21313, en Haven-apotheek. Haven 18. tel. 20085. De dienst van apotheek Van Breest Smallenburg Leiderdorp wordt waarge nomen door de Haven-apotheek. D( dienst van de apotheek Voorschoten wordt zondag 27 juni van 8 tot 22 uuv waargenomen door de Doeza-apotheek. De Oegstgeester apotheek is geopend. Tentoonstellingen Zaal Koningskerk, einde Koningstraat: tentoonstelling ruilclub Koningskerk, op 2 juli v,... 2—10 uur en 3 juli van 10—9 Hortus Botanicus: tentoonstelling vat hedendaagse Ned beeldhouwkunst. Tijds beeld '65. van 18 juni tot 6 sept. Boerhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- koorstee»: Gouaches en tekeningen var Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstr. tentoonstelling Univisie 65, t.g.v lustrum Universiteit, beeld van het dage lijks werk v«p de Leidse universiteit, van 27 juni af, 10 tot 5 uur De Lakenhal, tentoonstelling Foto ei "ilm, resultaten van foto- en filmwed- strijd t.g.v. lustrum Universiteit, van 2( juni af. 10 tot o uur. De Lakenhal: tentoonstelling E^en Werk. kunstwerken van de Leidse academicae, t.g.v. lustrum Universiteit, van 26 juni al. 10 tot 5 uur. Ri.titsmuseum Oudheden. Rapenburg: tentoonsteling van tekeningen van scho lieren. t.g.v. lustrum Universiteit, v Wassenaar: kunstzaal Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen Dirk Breed en kerfamiek van Koen Mertens (van 26 juni 4 uur tot en 15 juli, dagelijks vaD 10—5 uur. boven dien op vrijdagavond 810 uur, 's zon dags alleen na afspraak. de voetbalwedstrijd tussen Zwalu- en Oud-Den Haag. De eerste helft was bijzonder aantrekkelijk. Vooral de verfijnde technische trekjes van de oud internationals oogstten bewondering. Langelaan (HBS) opende voor Den Haag de score, maar twee ragfijne passes de Leidenaar Ton Kantebeen (UVS) stelden midvoor Koekebakker (Blauw Wit), die al enige kansen had gemist, in staat twee ouwerwetse keiharde schoten te lossen waartegen doelman Nuis (VUC) geen verweer had. Het mooiste staaltje voetbal kwam echter van Kantébeen zelf. Zijn volley in de lucht op een voorzet van Groeneveld (Haarlem) kwam echter niet tegen het net maar keihard tegen het hoofd van linksachter De Jong (ADO) e even later moest uitvallen. Den Haag kwam nog voor rust gelijk dank zij een strafschop genomen door rechtsbuiten Van Geen (Holland Sport). De inleiding daartoe was een meesterlijke safe van stopper Joop van Stoffelen (Ajax). die een schot van Theo Timmer- ans (ADO) uit doel sloeg. Rustig Na rust deden de „oudjes" het kalm m. Koekebakker voltooide zijn hattrick i de invaller voor Timmermans, rechts binnen Van Nolk van Gogh (HBS) zorgde twee minuten voor het einde voor de gelijkmaker (3—3). Tijdens de pauze ga de langemat-springers van de Haagse academie voor lichamelijke opvoeding Joop Wikkel een spectaculair op treden, waarna een meisjesgroep van de Leidse turnvereniging Nieuw Brunhilde het ritmische balletnummer van de turn- uitvoering ten beste gaven Bedragen van 1 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, Vier maanden hebben de eerstejaars op het terrein gewerkt. De bouwpolitie e is er kind aan huis en de dienst gemeentewerken hebben een wakend oogje in het zeil (lees: hardboard) ge houden. Van de dienst gemeentewerken hebben de studenten een enorme mede- erking ondervonden. Veertigduizend te gels hebben de groenen gelegd en het aantal draadnagels wat werd geslagen is mogelijk nog groter. Doch de heren de (toekomstige) wetenschap heb ben heel wat bouwtechnische kennis op gedaan. Ze waren er reuze blij Het typische studententaaltje werd al thans doorspekt met bouwvaktermen De Paerse Bloterboem, re ede eerder deze week besproken, opent ook haar poorten en de biggen zullen hun ge knor met minder wellust laten horen, omdat ook de vier barbeeue's in gebruik zullen worden genomen. Uiteraard tot Lezers schrijven ons Gaarne enig commentaar op uw alar merende berichtgeving over een op han den zijnde fusie Rouwkoop—SVLV te Voorschoten. In de eerste plaats vind ik het absurd dat u uit het feit dat het gehele Rouw koop-bestuur aftreedt, afleidt dat fusie wordt overwogen. Volgens het huish. regl. treedt nl. bij elke jaarverga dering het gehele bestuur af! Ook is het volkomen uit de lucht ge grepen dat de E.C. is afgetreden „wegens een interne storm". De heren achten ge woon de tijd gekomen het vele werk eens door een ander te laten doen. Misschien vindt u het gek. maar i zondagspelers bedrijven hun sport hoofd zakelijk voor hun plezier. Onze zondag-, maar ook de zaterdagspelers zien de kampioenschappen en promoties echter bepaald niet als een bijkomstigheid. Toen onze zaterdagploeg bij de laatste competitie weer in degradatiegevaar was, werd er behoorlijk voor geknokt spor- tief natuurlij-k om er in te blijven. Wat verder uw vrees voor een ev tuele. fusie betreft: het aanblijven van de heren Schellevis en Verrips is voor mij een meer dan voldoende garantie dat on ze zaterdag afd. niets tekort zal komen! Kortom: u ziet spoken! J. ROTMAN Oranjekade 15, Voorschoten. (De geachte lezer heef' kennelijk de tendens van ons commentaar niet begre pen. Uit het verslag betreffende de jaar. vergadering van SVLY is wel gebleken, Vertrouwelijke be- dat de spoken levensecht besprekingen handeling. i over een eventueel samengaan zijn ge- G - «eest. Dat het be-luur In zjjn geheel af- EMfcFNTELIJKE treedt- hoo*sl ongebruikelijk. ma L L U I\ E. ait vcnjaiiïf nte. opportuir. De retien van IIICMtT UflflD V I t D C U C B f M zaterdaSv°etbal - een toevoeging welke HltlSI lOUN I I 5 D t H t t R t I de inzender blijkbaar over het hoofd heeft gezien is blijkens de uitlatingen KR F O I F T w F 7 F N van enlie'e heren beslist niet uit de lucht U U I t I WEfcE-ïl gegrepen. Tot slot willen we opmerken, dat het aanblijven van de heren Schelle- SUOHtUS. IHDfi, POSTBUS IS!. 1 20?» vis en Verrips er op wjjst dat ze volledig vertrouwen hebben in het gezonde (Advertentie) stand van de mensen die met het zaterdagvoetbal in Voorschoten het goedi voor hebben. Red.) Markt- en visserij berichten groot 1M126. SCHEVENINGEN. 26 juni Visserijbe- ichter., Vangsttoerilchten uit volle zee In kantjes: SCH 4—niet gehoord. SCH 40—12. SCH 167—8, SCH 2—weinig vangst. SCH 5. SCH 19—6 naar huis. SOH 10111 SCH 3246. SCH 87—5. SCHEVENINGEN. 36 juni Visserijbe- richt. Totaal aan de markt: 40 kisten ma kreel 45 kisten verse haring, 290 kisten schelvis. 95 kisten wijting. 700 kisten kool- ,'ENINGEN 26 juni Visserijbe- richen Besommingen in guidens: SCH 234 1000. SCH 1322570, SOH «2—3000. UK 1— 6000 UK 94—1100, KW 142—750 Markten KATWIJK AAN DEN RIJ'N. 25 juni - Groenteveiling: waspeen AI 23.1025.40. AF 14.20—2090. bospeen 76—1.00. andijvie 24- emkooi Al 23—1.07 All 22—65. BI 21- ikToten 28—37. prinsessenbonen 1.30— nijbo-.-.en 1.33—1 90 tuinbonen 41—43, él 18. aardbeie ie—19. t ROELOFABENDSVEEN, 25 juni Bloe veiling: Irissen 41—66 Colvilleis 40—1 60. .thogalüm 40—1.20. Wirrals Supreme 22- 818 Lattivnu- Campanula 1231. spirea zo—au per dos: Am. Anjers- Sim Rood 7—'13. Sim Rose 5—11. Sim Wit 7—10. Princess Ann 8—11. Arthur Sim 8-40, G.J Sim 710. Rozen 4—26 per stuk. ROELOFARBNSVEEN. 25 juni Groen teveiling: aardbeien 38—6 per doos; kas- snijbonen 125—140. idem stek 50—70. dub' stambonen 20. peulen I 80195. II 33—7 capucijners 5674. doperwten 62—72. tuii bonen 32—41. boapeen 32—78. bloemkool —65. kropsla 10—20 per 100. soepbar, benevens tal van manitische zitjes. een muziektent, kloostergang met leuk mozaïek, jukebox en, poffertjeskraam, bars en een midget- golfbaan. Wie de zaak op z'n gemak wil bekijken kan dan ook genieten van een openlucht-filmvoorstelling. En dat allemaal op zaterdag, maandag, dins dag en woensdag, wanneer het feestter- geopend voor de burgerij Zendingsdag: Wassenaar WASSENAAR De classis 's-Graven- hage der Christelijke Gereformeerde Kerken hoopt woensdag 30 juni haar jaarlij'kse zendingsdag te houden op het landgoed „Raaphorst" te Wassenaar. Aanvang half elf. De ingang naar het terrein is aan de Papelaan. Sprekers zijn: dr. W. H. Velema te Leiden, ds. Joh. Prins van 's-Gravenhage-Rijswijk. dr. A. Bikker, voorheen missionair predikant te Mamasa op Celebes (Indonesië) thans te Utrecht, ds. J. P. Versteeg van Wormer- veer. ds. Th. Rutters van Nijmegen. Mej. M. C. Nieuwland van 's-Gravenhage hoopt een kindervertelling te houden. Heropening in Rijnsburg RLJNSBURG De heer G. van Eg- mond. voorzitter van de Chr. Midden standsvereniging. heropende de groente en fruitzaak van de heer Joh- den Don kelaar aan de Vliet. RIJNSBURG Voor het tweede toe latingsexamen van de chr. tuinbouw school zijn geslaagd; Willem Kromhout, Koos de Mooij. Arend Vianen. Cornelis Hogewoning, Jan de Winter, allen te Rijnsburg. In totaal zijn 5 kandidaten af gewezen Zoudt u onmiddellijk bepaalde dingen willen kopen en beschikt u nu niet over contanten? Schroom niet een GEZINSKREDIET aan te vragen. Bij overlijden wordt het restant kwijtgescholden. Vraagt inlichtingen aan: N.V. FINANCIERINGS MAATSCHAPPIJ ESCOFIMA. Groot Hertoginnelaan 83D. Den Haag. Telefoon 070-514611 Fiat K.R.O.- in, welke wagen in uitzonderlijke staat van onderhoud verkeert. U ziet het -aan de km-stand van 47.000 anders zoudt U denken dat deze wagen, die van zuinigheid alle pompen voorbijrijdt, werkelijk nieuw was. haast U Wij hebben er maar eentje. Auto-Baay n.v. van Foreestlaan 17, Alphen aan den Rijn TEL. 01720—3841 b.g.g. 3319. KONTANT GELD zonder borg. Direkt beschikbaar n en wiA Leidse veemarkt LEIDEN Het aanmerkelijk betere weer bracht gisteren op de vee markt ook in de handel een .beter klimaat" met zich mee, welke dan ook een williger verloop had. Hoewel niet groot, maar toch iets ruimer dan de vorige week, viel de aanvoer iets tegen. Met de veemarkt van gisteren werd ook weer de laatste van de zes grote lammerenmarkten gehouden, die nog een goede aanvoer gaf te zien. Bij een willig tot rustig marktbceld herstelden zich de prijzen van vette koeien doch bleken de prijzen van vette kalveren nog niet het dieptepunt te heb ben bereikt. Totaal aanvoer 2964 dieren Gebruiksvee. De aanvoer van melk- en kalfkoeien was niet ruim doch ook niet minder en gaf de handel bij stabiele prijzen en een willig verloop weinig verandering te zien. Het aanbod van vare koeien was gering waaronder geen dieren van topklasse- De boeren hebben gras genoeg en bieden mede daardoor waar schijnlijk weinig te koop aan. De handel verliep lui duur. Notering melk- en kalfkoeien van f 1075/1350 en f 1550 met een enkel dier tot f 1600, vare koeien van f 775/1000 en f 1350. Vette koeien. Bij een gelijke aanvoer als vorige week gaf de handel in vette koeien, in tegenstelling tot het markt- beeld van de andere markten in de achter ons liggende week. een vlotte handel te zien waarbij de prijzen zich herstelden en weer iets opliepen. De oor zaak hiervan is voor een deel toe te schrijven aan de geringe aanvoer van Engels vee terwijl er voldoende vraag voor export is. Notering: f 3,60 tot f 4.40 en 4,70 per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren. Bij een ruim aanood en voldoende vraag had de handel in vette kalveren een vlotte gang van za ken. In verband met de prijzen in het buitenland moest men, aanvankelijk schoorvoetend, weer genoegen nemen met lagere prijzen. Uitermate beste die ren behaalden ternauwernood een prijs van f 3,20 a f 3.25. Notering van f 2.50 tot f 2.90 en f 3,10 per kg. levend ge wicht. Nuchtere kalveren. Geen vraag naar slachtnuka's en werden de aangevoerde dieren, op enkele stuks na. uitsluitend voor de mest verkocht terwijl de handel maar zeer rustig verliep. De beste mest- kalveren waren nog wel goed te verico- pen en brachten tot f 190 per stuk op. Notering van f 120 a 140 en f 180. Wolvee. Ondanks gisteren de laatste van de zes grote lammerenmarkten werd gehouden, was de aanvoer van schapen en lammeren zeker nog redelijk tot ruim te Bij stabiele prijzen bleef de handel ln vette schapen en overhouders vrij stroef doch werden alle dieren verkocht. De Zuiglammeren, waarvan het aanbod niet zo groot was, werden echter vlug ver kocht maar moest men zich in de top klasse tevreden stellen met iets lagere prijzen. Notering vette schapen van f 100 tot f 125 en f 135, vette lammeren .overhou ders) van f 100 tot f 145 en f 155, zuiglam- meren van f 105 tot f 120 en f 130, topdie- ren tot f 135. In verband waarschijnlijk met de vleesprijzen en de hoge prijzen van lammeren viel er meer vraag naar fokmateriaal waar te nemen. De handel in fokschapen was dan ook redelijk was dan ook redelijk en noteerden deze die ren van f 135 tot f 155. Hoewel men voor de weide- en Texel se lammeren iets meer belangstelling toonde dan de vorige weken, had de han del in deze dieren een'lcalm tot rustig verloop. De prijzen van de Noordhollan ders konden zich wel handhaven, doctt dc Texelaren brachten met moeite de prij zen van aankoop in Texel op en moesten zelfs hier en daar met verlies worden verkocht. Notering weidelammeren van f 85 tot f 100 en f 120, Texelselammeicn van f 90 tot f 115 en f 118 tot f 120. Varkens. De aanvoer van varkens was iets minder dan de vorige week. De han del die aanvankelijk matig begon liep nog wel redelijk af, maar lagen de prij zen van schrammen en biggen iets lager dan de vorige week, terwijl de drachtige zeugen vrijwel stabiel in prijs bleven. Notering drachtige zeugen van f 325 tot f 425 en f 450. schrammen van f 90 tot f 95 en f 105. biggen van f 58 tot f 62 en f 68. Slachtvarkens (buiten de markt) Als gevolg van de lagere prijzen in het bui tenland gaf de handel hier een gedrukte stemming te zien met uiteenlopende maar over het algemeen lagere prijzen. Goede slachtvarkens brachten f 188 tot f 194 per kg. leven gewicht op, terwijl extra kwaliteiten tot enkele centen hoger nóteerden Ook de slachtzeugen deden het iets minder in prijs en wel van f 1.50 tot f 1,55, luxe dieren tot l 1,60 per kg. Vanaf 00,- tot 3.000?- t. Wen. voorw. Geen bohandelingskosten voor- It bij overlijden. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. NATIONALE VOLKSBANK DEN HMI^fMV1ERVI8MARKT4,T,L63958G.TEVEN8 TE ROTTERDAM EN All8TER0Mi DIVISIE BOSKOOP, REY/RSKOOP 5tl. TEL. 01727-3002 Boomteelt, bloementeelt, tuinaanleg. Aanmelding voor nieuwe leerlingen staat open. Toelatingseisen: Leeftijd 15 jaar op 1 jan. 1965 Diploma Ulo, 3-jarige HBS of toelatingsexamen. Hiervoor is vereist: diploma M.M.S.. H.B.S., Gymnasim. Ook Mulo B 3 jaar Middelbare Tuinbouwschool richting ..aanleg en onderhoud". Opleiding voor: a. Tuinarchitectuur b. aanleg- en onderhoud van groenvoorzieningen. Spreekuren: 's maandags 11.00-12.00 en vrijdags v. 1.30-2.30 uur. In de maanden juli en augustus na afspraak^ AUTOVERHUUR TIP TOP St. Aagtenstraat 14 Telefoon 25709 Wernink's Tennisvloeren en Sportvelden vraagt voor haar/kantoor te Leiden mnl. of vrl. assistent De taak zal bestaan uit: 0 voorraadadministratie 0 opnemen van telef. bestellingen 0 verdere adm. werkzaamheden. Geboden wordt: een werkkring op een klein dynamisch kantoor in sportieve sfeer. Vereist is tenminste Mulo opleiding. Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken, Hoge Morsweg 148, Leiden. Wij vragen een tijdelijke kantoorkracht (vrl.) Goed kunnende typen. Voor de maanden aug.. sept. en oktober. Bloembollenexportbedrijf N. Zandbergen Wzn RIJSJES 16 RIJNSBURG TEL. 01718-2617 Avonds 4562, jongens en meisjes gevr. voor licht schuurwerk. Boot en Co Export N.V. LOOSTERWEG - VOORHOUT Telefoon 02532-7268. komt niet zomaar in dienst bij het Motorhuis", indien U de juiste mentaliteit hebt om onze^cliënten de échte Mptorhuisservice te geve Het monteren van t banden geschiedt in ons bedrijf niet door de monteur, die de wagen onderhanden heeft, maar vindt door specialisten plaats in een afzonderlijke banden-service-afdeling. De opleiding geschiedt in ons bedrijf en bij een bandenfabriek. Dit is iets voor gepensioneerden, welke per toerbeurt (per week) aan ons pompstation Hoge Rijndijk van 5—8 uur 's avonds behulpzaam kunnen zijn. Sollicitaties schriftelijk aan: ..Het Motorhuis". Morssingel lb. Leiden. Mondeling tussen 5.30 en 6.30 uur namiddags of na een telefonische afspraak. N.V.HET MQTQRHUIS N.V. MEELFABRIEK „DE SLEUTELS' v/h de Koster Co. LEIDEN vraagt voor hel BEDRIJFSBUREAU EEN JONGEMAN Bovendien wordt op dit bureau, in samenwer king met de overige afdelingen, de planning ver richt van de bloemproduktie en de opslag hier- Opleiding MULO minimaal vereist. Houtbouw en Timmerfabriek N.V. PADOX - WARMOND gegadigden moeten op de hoogte zijn van moderne orga nisatiemethoden. Kennis van houtbcwerkingsmachines is gewenst. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Salaris afhankelijk van opleiding en vakkennis. Opname in ons pensioenfonds is mogelijk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4