Kruisen Ku Klux Klan branden nu ook in Engeland Algemene Bank Nederland Vervoerders gaan samenwerken Gemeente omheint gezin Raketten met atoombom in baan om de aarde Dertig blanken omsingeld Kwaliteit consumptie-ijs valt nog wel mee Protesten tegen gift aan steunfonds Z.-Afrika Aspirin helpt elke dag overal ter wereld mensen vlug en feilloos van hun pijn af. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. Koreanen tegen verdrag met Japan 5 DINSDAG 22 JUNI 1965 Uitpad in geding (Van i onzer verslaggevers) OPHEUSDEN Het gezin van de heer D. Hendriksen zit aan de Hamsestraat in Opheusden in een openluchtgevangenis van ijzer en kippengaas. Maandagmorgen hebben gemeentewerklieden een stevig hek met betonnen palen voor het huis van de familie Hendriksen geplaatst en daardoor werd een zaak, die al een poosje sleepte, op de spits ge dreven. Tien jaar geleden liet de heer Hendriksen vlak by de woning van zijn ouders een eigen huls bou wen en hjj verkreeg een uitpad naar de Hamsestraat tussen z\jn huis en dat van zijn ouders. De grond van dat pad bleef even wel eigendom van de gemeente en de familie pachtte het voor 12.50 per jaar. De gemeente echter wilde dit pad (voor de prijs van bouw grond) aan de familie Hendriksen verkopen voor een bedrag van 3500. TE HOOG Zowel de ouders, als de heer D. Hendriksen vonden dit bedrag te hoog. Zij boden 500. De gemeente bleef bij de door G.S. goedgekeurde prijs, die neerkomt op een tientje per vierkante meter. En omdat dit stukje grond nooit bebouwd zal kun nen worden en ook omdat de familie zelf de sloot dempte die vroeger ter plaatse van dit pad liep, vond men dat te veel. Maar van het huis uit is een pad naar de weg nodig, omdat het ge zin niet van de eigen grond weg kan. zonder op de erven van buren te komen. THUIS Toen gisteren het hek was gezet, ging de heer Hendriksen niet naar zijn werk in Wageningen. De kinde ren Rini en Ton ie bleven eveneens thuis. De hoofdonderwijzer kwam door het gaas van het gemeentelijke hek naar de stand van zaken infor meren. Maar vader Hendriksen wei gerde zijn kinderen over de heining te zetten en zo via „verboden" ge bied naar school te laten gaan. OPLOSSING En Hendriksens moeder bleef even eens op haar stukken staan. Haar huis heeft nog een uitpad naar de Smachkampstraat. Dit had haar zoon natuurlijk kunnen gebruiken, maar nu de zaak er zo voor stond, wilde zij dat beslist niet. Burgemeester Pott van Kesteren (waartoe Opheus den behoort) gelooft nog wel in een oplossing. Hij meent, dat Hendrik sen jr. wel bereid zal zijn alleen het uitpad te kopen en niet tezamen met zijn moeder, zoals aanvankelijk de bedoeling was. In Opheusden wacht men in span ning de verdere loop van deze zaak Foto hoven: Achter het gemeen telijke hek van kippegaas keken Rini en Tonie Hendriksen met hun kleine zusje naar de foto graaf en naar de kinderen die over de Hamsestraat wèl naar school gingen. LONDEN In Groot-Brittan- nië met zijn ongeveer één mil joen gekleurde immigranten is de Ku Klux Klan actief gewor den. Verscheidene kleurlingen, waaronder een bejaarde man en enige kinderen, zijn gisteren uit een huis in Londen gevlucht, na dat voor de voordeur een met benzine overgoten kruis in brand was gestoken. In de VS, waar de KKK vandaan komt, is dit het teken, dat de Klan geweld zal gaan gebruiken. Voor het huis, gelegen in de Lon- dense wijk Liimehouse, waren op het trottoir de letters „KKK" gekalkt. De Britse recherche zoekt naar twee jonge mannen, die men heeft zien wegrijden, nadat het kruis in brand was gestoken. Het huis, waar de kleurlingen wonen, ligt op nog geen honderd meter van de woning van Maurice Folley, de minister uit de Labour-regering, die in het bijzonder verantwoordelijk is voor de immigra tie. Voor de eerste keer in de geschie denis van Groot-Brittannië is een KKK-pleohtigheid gehouden. Dat ge beurde te Rugby (waar de gelijknami ge sport op de kostschool aldaar werd uitgevonden) in de Midlands aan de spoorlijn van Londen naar Birming ham. Volgens de politie hebben tien mannen en twee vrouwen een meer dan drie meter hoog kruis op een ame heuveltop verbrand. Toen het eenmaal goed brandde, wierpen rij er kleinere brandende kruisen naar toe en gingen vervolgens weg. Hun leider heeft meegedeeld, dat dit de eerste keer was, dat de Klan Groot-Brittannië bij het verbranden van kruisen mantels en kappen heeft gedragen en dus „geheel in stijl'' De leider van de plaatselijke Klan liet erop volgen, dat hij contact had gehad met Robert Shelton, de „impe rial wizzard" (grote tovenaar) van d( KKK in Amerika. Volgens hem zou Shelton naar Groot-Brittannië komen, ook al had men deze de toegang ontzegd. De leider ontkende iets te maken te hebben met de groep Brit ten, die verleden week in Birming ham een Britse afdeling van de KKK hebben gesticht. Russen zien er kans toe MOSKOU De Sowjetunie be schikt over raketten met atoom koppen die in een baan om de aar de kunnen worden gebracht, zo onthult het jongste nummer van het Russische maandblad „Ogo- niok". In een artikel over de Rus sische „speciale" raketeenheden worden deze kernwapens genoemd naast de al bekende. Een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 van f.lOO is op 1 maart 1970 aflosbaar met f.130 per stuk Een nieuwe, voordelige spaarmethode voor iedereen die spaart voor een doel dat over enkele jaren moet worden bereikt. Elke 100 gulden, waarvoor u een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 koopt, groeit in vier jaar en acht maanden met een bedrag van f30.-. Storting op 1 juli 1965. Inlichtingen (ook over de fiscale voordelen) en inschrijvingen bij alle kantoren van de Algemene Bank Nederland. (Nederlandsche Handel-Maelschappij - Da Twanlache Bank) Gjoen spioneerde voor Rusland OSLO De Noorse luchtmachtofficier kapitein Gjoen, die vorige week wegens spionage tot twaalf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, werkte voor de Sowjetunie. Dit is voor het eerst officieel oekendgemaakt in een maandag in Oslo uitgegeven verklaring. Daarin werd ge zegd dat tot dusver nog geen beeld ii verkregen over de schadelijke gevolgen van Gjoens spionage voor Noorwegen zijn geallieerden, doch men neemt i dat zij aanzienlijk zijn. Volgens de verklaring, door het gerechtshof uitgege ven, onderhield kapitein Gjoen contacten met de vroegere militaire attaché vs sowjetunie in Oslo, kolonel Zjoek. LEOPOLDSTAD Een vliegtuig van de Kongolese luchtmacht is giste ren op zoek gegaan naar ongeveer dertig blanken, die volgens waarne mingen van een verkeersvlieger door opstandelingen zijn omsingeld in Nio- ki, op 320 kilometer ten noordoosten van Leopoldstad. De groep zou zich ophouden in een houthakkerskamp aan de oever van de rivier de Loeke- nie, die door Nioki stroomt. De om singelden beschikken over geweren, Sowjetunie neemt berekend risico STANFORD Eencomputer en ne gentien studenten in de politieke weten schappen aan de universiteit van Stan ford in Cal-fornië zijn het erover eens dat de Sowjetunie bepaalde berekende risi co's neemt, maar net voor oorlog stopt. De groep heeft in een periode van twee jaar 29 belangrijke crises tussen 1945 en 1963 bestudeerd Ten aanzien van het Sowj et op treden daarbij worden woorden gebruikt als conservatief, voor zichtig, bedachtzaam en redelijk. Het optreden van de Sowjetunie in Cuba was een typisch voorbeeld van een berekend risico, aldus de onderzoekers, die hun werk verrichtten onder leiding van dr. Jan F. Triska. de directeur het programma voor de bestudering het communisme aan de universiteit. Opium in Nederlands schip gevonden WELLINGTON Douane-ambte naren hebben maandag bij een over val op het ruim 3.600 metende Neder lands vrachtschip Tjitarum van de Kon. Ned. Java-China Pakketvaartlij- nen, dat in de haven van Wellington (Nieuw-Zeeland) ligt, rond 40 pond ruwe opium in beslag genomen. De waarde hiervan wordt geschat op 12.000 gulden. Ook werden 57 transistorradio's en 46 polshorloges ter waarde van rond 20.000 gulden in beslag genomen. Een woordvoerder van de douane zei dat de opium mogelijk bestemd was voor Sidney, de haven die de Tjitarum na Wellington zou aandoen. In dit ,«,1 i, h.t niet de teehnfcche 5= °f^,er!n „van d.e Nederlanders, de rest van de beman- de kwestie die de «nndeebt1 nmg Chinezen. tekent AFP hierbij aan, maar. kant trekt, het feit van de bekendmaking zichzelf. Het is natuurlijk mogelijk om aan boord van een kunstmaan een atoombom te plaatsen. Belangwekkend is dat de Russen, die er tot dusver steeds angstvallig voor gewaakt hebben bij het ruimte-onderzoek de nadruk te leggen op vreedzame doeleinden, nu voor het eerst het bestaan van kernwa pens die om de aarde kunnen cirkelen hebben onthuld. Zaterdag nog keerde het Russische legerorgaan „Rode Ster" zioh tegen de genen „die beweren dat de Sowjetunie de kosmos voor militaire doeleinden wil gebruiken". Het beschuldigde de Ver enigde Staten ervan, wel pogingen in die richting te doen. De kop boven het artikel luidde: „Gemini 4 opent de weg naar de maan, of naar de militarisatie van de kosmos?' „Ogoniok" wijdt vijf met foto's geïllu streerde pagina's aan de Russische strate gische luchtstrijdkrachten en aan d< Russische verdedigingsinstallaties tegen raketaanvallen. Het artikel, ondertekend door drie officieren, vormt een aanvulling op een televisieprogramma dat kort na de feeste lijkheden van 9 mei werd uitgezonden waarin voor het eerst het Russisch afweersysteem met kernwapens werd onthuld. Na deze uitzending was het niet duidelijk geworden of de beelden van de getoonde kernontploffingen na de 5c augustus 1963, de dag waarp het gedeel telijk kernstopakkoord werd getekenr waren opgenomen. In het artikel wore meegedeeld dat deze beelden van vo VASTE BRANDSTOF Volgens „Ogoniok" wordt bij de lance ring van de Russische raketten vaste brandstof gebruikt. De lancering kan plaatsvinden vanaf vaste lanceertorens, maar ook vanaf mobiele lanceerbases of vanuit lanceerinrichtlngen die volledig ondergronds liggen. Tegen vrijstelling Duitse Joden BONN De secretaris-generaal vt Centrale Joodse Raad in Duitsland, dr. H. G. van Dam, meent, dat het uit moet zijn met de vrijstelling van Joden va militaire dienst in Duitsland, wil nieuwe discriminatie van de Joden komen. In het medelingenblad van de Joodse vrouwenbond in Duitsland „De vrou de gemeenschap" schrijft hij. dat wie niet bereid is, de gebruikelijke plichten op zich te nemen, ook van het Duitse staatsburgerschap moet afzien, of andere konsekwenties uit zijn houding moet trekken. Als „overgangsregeling" kan dr. Van Dam de huidige vrijstelling van militaire dienst van Joden in West-Duitsland bil lijken, maar eens zal deze beëindigd moeten worden, omdat anders uit per- Staatssecretaris Bartels: DEN HAAG Staatssecretaris Bartels acht verscherping van de bepalingen van het consumptie-ijs- besluit noch intensivering van de controle nodig. Hij deelt niet de verontrusting van het Tweede- Kamerlid J. J. Voogd (soc.), die hierover schriftelijke vragen had gesteld, maar antwoordt hem, dat uit de controles is gebleken, dat het consumptieijs dat niet aan de gestelde eisen voldoet slechts een klein gedeelte vormt van de totale produktie. Aanleiding voor de vragen van het Kamerlid was de inaugurele rede prof. ir. E. A. Vos in Wageningen, die daarin had gesteld, dat wat in ons land wordt gepresteerd aan kwaliteitsbederf van consumptie-ijs ongelofelijk is en dat de Keuringsdienst voor Waren som tot 40 procent van de monsters bacteriologische redenen afkeurt, staatssecretaris merkt hierover op, dat prof. Vos, zoals bij navraag is gebleken, met het woord kwaliteitsbederf niet alleen doelt op de bacteriologische toe stand van het consumptie-ijs, doch ook op de organoleptische eigenschappen daarvan. In 1963 hebben de keurings diensten van waren van de onderzochte 14.547 monsters er 2991 (ca. 20 pet.) afgekeurd. Dit geschiedde echter ook bijv. omdat de samenstelling niet voldeed aan de voorschriften van het consumptie- ijsbesluit (warenwet). In de laatste jaren "is dit percentage, 'op jaarbasis berekend, in het ressort van een enkele keurings dienst wel eens opgelopen tot 31. In dit verband merkt de staatssecretaris even wel op, dat de keuringsdiensten veelvul- diger controleren daar, waar naar de ervaring heeft geleerd aan de bestaande >ORDRECHT In een tele- am aan minister-president als heeft de stichting „Johan- ïes Althusius" bezwaar gemaakt tegen de Nederlandse gift aan het Zuidafrikaanse steunfonds. Het doel van de stichting is „het weer tot gelding brengen van het reformatorisch vrijheidsbeginsel op staatkundig, sociaal en eco nomisch gebied". Het is fijn weer te leven zonder pijn Hoofdpijn Verkouden Kiespijn Neem snel Aspirin. /"ÉTN DAAR STAAT Daarknaptuvanop, ASPIRIN f H BAYER ACHTER 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. 7ü eea Kij, De leider van de Indi sche expeditie naar de top van de Mount Eve rest in het Himalayage- bergte, M. S. Kohli, heeft gisteren op een perscon ferentie meegedeeld, dat de uit negentien perso nen bestaande expeditie gedurende de tocht veer tien knorbuffels, 21 gei ten en 73 kippen heeft verslonden. Hij zei, dat een vegetariër niet zo veel kans heeft de top te bereiken. De enige vege tariër, die zijn expeditie telde, was hoofdzakelijk belast met de zorg voor het basiskamp. I Volgens gisteren in Brussel bekendgemaakte cijfers geeft België per jaar 1,1 miljard gulden uit aan alcohol. In de afgelopen vijf jaar heeft whisky zeer sterk aan po pulariteit gewonnen bij onze zuiderburen. De hoeveelheid ingevoerde whisky verviervoudigde. Een volwassen Belg drinkt per jaar 165 liter bier, 11,6 liter wijn en 1,1 liter gedistilleerd. I De 91-jarige Emma Mo- rey en de 86-jarige James Wilson zijn gisteren in Southbury (Connecticut, VS) in het huwelijk ge treden in het bijzijn van vier generaties van hun nakomelingen. „We wa ren eerst bang, dat we uitgelachen zouden wor den en daarom hebben we het een paar keer uitgesteld', zo zeiden zij. Na de bruiloft trokken zij zich gauw terug. „Vermoeid, maar geluk kig", zei de directrice van het bejaardentehuis, waarin zij beiden ver blijven. kennis genomen van het ongelukkige besluit der Nederlandse regering een bedrag van 100.000 ter beschikking te stellen van hen, die hebben gehandeld in strijd met de in Zuid-Afrika geldende wetten. Zij stelt vast, dat de toch al voor verbetering vatbare betrekkingen tussen Nederland en Zuid-Afrika in ernstige mate zijn geschaad door dit voorbarige besluit, vrucht van christelijk-humanis- tisch regeerbeleid. De stichting zegt, dat tengevolge van de stap der Nederlandse regering, welke in Zuid-Afrika als eer uitdaging wordt opgevat, zich nu in Zuid- Afrika spanningen hebben ontladen, wel ke onder meer tot gevolg hebben gehad voor Nederland pijnlijke demonstraties en mogelijke boycot van Nederlandse waren De stichting Johannes Althusius verzoekt de regering van haar besluit terug te komen en roept regering en volk op tot bezinning, welke moet zijn ge toetst aan Schrift en historie. Het tele gram werd ondertekend door de heren mr. dr A. Zeegers (Amsterdam), m van Heyningen (Den Haag) en mr Beernink (Dordrecht). INSCHRIJVING ui Roux, een plaatsje in Oranje staat, heeft een inschrijving geopend steun aan Nederlanders die het slachtoffer zijn geworden van het socia lisme en communisme. Het gaat hier reactie op het besluit van Nederlandse regering om honderdduizend gulden te schenken aan het Defence and aid fund. t nu toe is er bij de gemeentekas Paul Roux nog geen cent binnenge komen. Het gemeenteraadslid Voster is echter van mening dat het geld er wel zal komen gezien de telefonische reacties uit Johannesburg, Pretoria en Bloemfon tein. Paul Roux heeft 577 inwoners van Europese afstamming. FEITEN Het Nederlandse comité van de Zuid afrikaanse Stichting, dat bestaat uit vooraanstaande Nederlandse zakenlieden in Zuid-Afrika. heeft op een speciale bijeenkomst in Johannesburg besloten tot publikatie van feiten die. naar het comité meent, over het hoofd zijn gezien bij het besluit van de Nederlandse regering tot schenking van honderdduizend gulden aan het Defence and aid fund. Nederland doet er beter aan om ten aanzien van Zuid-Afrika niet de alge mene tendens te volgen, doch waarde ring te hebben voor het groots dat in dit land verricht wordt, hetgeen een voort zetting is van het werk dat Nederland daar in 1652 begon. Dit schrijft de raad-van Die Vrye Gereformeerde Kerk te Pretoria in een brief aan minister president mr. J. M. L. Th. Cals. De raad zegt in deze brief onder meer dat hij aanneemt dat ons land op deze wijze een kleine bijdrage tot de rechts zekerheid in Zuid-Afrika wil leveren. Hij meent, dat Nederland hierbij van een onjuiste Draemisse uitgaat. Integendeel, aldus Die Vrye Gereformeerde Kerk, wij voorschriften niet altijd de hand wordt gehouden. Afkeuring van een groot aantal mon- iters wil daarom niet zeggen, dat al het consumptie-ijs in vele gevallen niet aan de gestelde eisen voldoet. Ook herinnert hij eraan, dat in het consumptle-ijsbeslult reeds stringente eisen zijn gesteld. On deugdelijk ijs komt daarom niet op rekening van het ontbreken van stringen te bepalingen, maar op het ontduiker daarvan. SANTO DOMINGO - Van de algeme ne staking die de federatie van christelij ke vakbonden en het verenigd arbeiders front in de Dominicaanse Republiek hadden afgekondigd, was maandag in de hoofdstad Santo Domingo niets te mer ken. De staking zou 's ochtends om acht uur beginnen en 72 uur duren, maar de bedrijven waren geopend en het open baar vervoer functioneerde nonnaal. De vakbonden hadden op deze wijze steun willen verlenen aan het bewind van kolonel Caamano. Steun voor de VN van 6 landen schenken en de vier Scandinavische landen Zweden. Denemarken. Noor wegen en IJsland zullen de volkerenor ganisatie samen 3.780.000 dir. geven. De Britse minister van buitenlandse zaken, Michael Stewart, verklaarde in het La gerhuis. dat zijn regering secretaris-gene raal Oe Thant van de VN 10 miljoen dlr had toegezegd in verband met de moeilij ke financiële situatie waarin de volkeren organisatie verkeert. Hij hoopte dat hierdoor een betere kans zou worden geschapen voor een compromis inzake de vredesmissie van de VN. Zweden schonk 2 miljoen dollar, Dene marken 1 miljoen, Noorwegen 100.000 en IJsland 80.000. De Canadese regering heeft besloten de Verenigde Naties een vrijwillige bijdrage te verlenen van vier miljoen dollar ter bestrijden van de financiële crisis waarin de volkerenorganisatie verkeert. Het totaal van de tot dusver gedane schenkingen van Engeland. Canada, Zwe den, Noorwegen, Denemarken en IJsland beloopt 17.780.000 dollar. DEN HAAG Er is iels aan veranderen in de Nederlandse ver voerswereld. De ruim negenduizend ondernemers die ons land op dit terrein kent, zijn in snel tempo bezig samenwerking te zoeken. Dit proces is langzaam op gang gekomen, want vervoerders zijn een nogal onafhanke lijk en op hun zelfstandigheid gesteld slag mensen. Maar naarmate bij hen het inzicht veld won, dat men in een veranderende wereld niet bezig kan blijven met elkaar op leven en dood te beconcurreren, ging het proces van overleg plegen, bij elkaar gaan ritten en elkaar vinden zich met toenemen de snelheid voltrekken. Het is gelukt in vele plaatsen in ons land in onderlinge samenwerking bo dencentra te stichten waardoor veel betere coördinatie en efficiency werd bereikt. In deze bodencentra wordt bezien welke vraehtautodienst het vervoer het snelst en meest efficiënt kan verrichten. Voor de verladers (de opdrachtge vers dus) is het voordeel ontstaan, dat ze voortaan hun gehele goederen- pakket aan het centrum kunnen aan bieden, waar dan overigens eventueel zelf de vraehtautodienst gekozen wordt, waarmee de goederen hef snelst naar de verschillende bestem mingen gebraoht worden. Men is bij de bestudering van dit onderwerp tot de conclusie gekomen, dat 34 steden in ons land van zodani ge betekenis zijn, dat totstandkoming van een bodencentrum daar gewenst is. Nu, na vijf jaar, is in 28 van die 34 steden een centrale voorziening voor het geregeld vervoer aanwezig. OPSPOREN Voor de toekomst heeft men grote plannen. Binnenkort komt er een centrale manco-meldingspost, die zich voor het gehele land zal bezighouden met het opsporen, verzamelen en te bestemder plaatse brengen van zoek geraakte zendingen. En het ongeregeld vervoer? Ook in dit ongeregeld vervoer dat zich kenmerkt niet alleen door een veel groter omvang dan het geregeld ver voer, maar ook door een veel uitge breider specialisatie (kippenvervoer, koel vervoer, bulkvervoer, vervoer van lange ladingen, van machinerieën etc. etc.) wordt de noodzaak tot en de drang naar samenwerking groter. Een van de voornaamste „spelre gels" bij de samenwerking is, dat vervoerders die „overvracht" hebben (meer vrachtaanbod dan ze kunnen vervoeren dus) dit melden. Via het gezamenlijke kantoor wordt die over vracht dan van de ene vervoerder overgeheveld naar de andere. Pieken het vervoer kunnen op deze wijze veel beter worden opgevangen dan vroeger. regeert opdat, overeenkomstig artikel -- van de Nederlandse Geloofsbelijdenis, de ongebondenheid der mensen bedwongen worde en alles met goede ordinatie on der de mensen toega Zij betreurt het dat Nederland een land dat uit de Reformatie is voortgeko men door genoemd besluit, eigenlijk voet geeft aan de revolutie, die wettige - het rijk Hoe staat nu de consument tegen over dit alles? De vervoerders zijn er zich van bewust dat er vooral in het begin een zekere argwaan van verla ders overwonnen moest worden. Toen deze echter ervoeren, dat de persoon lijke band met de vervoerders niet verloren behoefde te gaan, dat er meer service geboden werd, dat de prijzen niet omhoog gingen maar wel stabiel werden, dat dat voor grote opdrachten nog steeds, net als voor heen, bepaalde „eenheidstarieven" te bedingen zijn, lieten ze hun beducht heid varen. SEOEL - Ongeveer 9000 studenten hebben gisteren in de straten van de Zuidkoreaansc hoofdstad Seoel gede monstreerd tegen het verdrag tot normalisering van de diplomatieke betrekkingen tussen Japan en Zuid- Korea. Dit zal vandaag in Tokio worden getekend. Bij botsingen tus sen politie en studenten werden 90 politiemannen gewond, van wie 67 ernstig. Ongeveer 600 studenten wer- de gearresteerd. De politie is in het gehele land in staat van paraatheid gebracht. Vragen over de samenstelling steunfonds DEN HAAG Het lid van de Tweede Kamer de heer Moorman (kath.v.) heeft de minister van buitenlandse zaken schriftelijk gevraagd, of deze kan meede len hoe het bestuur ts samengesteld van de particuliere organisatie Defence and aid fund, aan welke hij in 1966 een bijdrage uit 's rijks schatkist van 100.000 wil verstrekken ter verzorging van de juridische bijstand van vervolg den (krachtens de apartheidswetgeving van Zuid-Afrika) alsmede ter verstrek king van financiële bijstand aan hun familieleden. De heer Moorman heeft voorts ge vraagd. of de minister kan meedelen welke de normen zijn die door het bestuur van dit fonds worden gehanteerd bij het nakomen van bovenaangehaalde doelstelling, hoe groot het bedrag is waarover het fonds beschikt en wie de contribuanten van dit bedrag zijn, aan wie reeds steun uit de middelen van dit fonds gegeven werd. hoe g^oot de ver strekte bedragen zijn en op welke gronden de ontvangers als slachtoffers der Zuidarfikaanse apartheidspolitiek be schouwd worden. Mag worden aangenomen, aldus het Kamerlid, dat de regering bereid is in vergelijkbare gevallen meerdere soortge lijke bedragen op te brengen op de begroting van buitenlandse zaken voor het dienstjaar 1966 ter ondersteuning LOESAKA In Livingstone werd maandag een Afrikaanse schooljongen gelyncht omdat hij te goed voetbalde. Zijn tegenstanders vielen hem aan en regeringen wil omstoten, i.. an Jezus Christus tegenstaat i KU De raad verzoekt de Nederlandse re- raakte dusdanig gewond dat hij lering daarom terug te komen van haar twee uur ,ater i" het ziekenhuis »esluit het Defense and Aid Fund te overleed. De jongen had al twe« steunen. J fraaie doelpunten gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5