Problemen in land van Tito Nasser staat in Jemen zwak nieuws OAS-troepen schenden bestand Oproep tot bevrijding van joodse regeerders' In 2000 met vakantie op een ruimtestation Fokkers voor Rood-China? Historische episode in Latijns -Amerika Geen Duitse deelname aan Concorde-project 7ü e&n &a*t£e hij Pompeii wordt weer met verval bedreigd ZATERDAG 19 JUNI 1965 Franse aanklaeht: BAMBERG „Burgers van V„„ Bamberg. De jood heeft sinds de NEW YORK De afgevaardigden van Frankrijk en Jordanië hebben °"rl"ï ln stad geregeerd, tijdens de behandeling het Ameri- Bamberg is een stad van lichte ze- kaanse ingrijpen in de Dominikaanse j den geworden. We hebben geen SHekdatd0°are Bamberg nodig. Stuur de strijdkrachten de wapenstilstand heb- U-benen naar Israel Deze schok- ben geschonden en zijn doorgedron- kende tekst is gisteren aangetrof- J-eb!ed'dat d<J°r..d® fen op het monument voor de (niet-joodse) geneesheer dr. Jo- hann Lukas Schönlein in het cen trum van de stad, zoals we giste ren reeds in het kort konden mel den. Weer nazi-leuzen in Bamberg De Verenigde Staten, sprekende na mens de OAS. antwoordden, dat deze acties waren ondernomen om de inter- Amerikaanse strijdmacht te vrijwaren van voortdurende aanvallen van de zijde der rebellen. Zij zouden zich pas terugtrekken, als de rebellen van hun kant de wapenstilstand niet meer zouden schenden. De Russische afgevaardigde, Fedo- renko. vergeleek de Amerikaanse ac ties in Santo Domingo met die van de „nazi-beulen" en zei, dat Washington „gegrasduind had in het propaganda- arsenaal van Göbbels om het optre den te rechtvaardigen". De speciale commissie van de Orga nisatie van Amerikaanse Staten in Santo Domingo heeft aan de twee elkaar bestrijdende partijen voorge steld een voorlopige regering te vor men, binnen zes tot negen maanden te volgen door algemene verkiezingen. Het is de derde keer, dat Bamberg in het wereldnieuws komt vanwege een anti-semitisch incident. Eerder waren op de joodse begraafplaats in Bamberg 23 grafstenen met metersho ge hakenkruisen en anti-joodse leu zen besmeurd. Een paar dagen later bleek kort voor de onthulling van een gedenkteken op de plek waar in 1938 door de nazi's de synagoge van Bam berg met de grond gelijk gemaakt werd, dat jodenhaters met de verf kwast bezig waren geweest. Telefonisch zijn de levens van de ongeveer honderd joodse ingezetenen van Bamberg bedreigd en werd mee gedeeld, dat de verfactie zal worden voortgezet. Op het monument van dr. ST LOUIS (VS) Met vakantie op een in de wereldruimte rondzwe vend ruimtestation, uitgerust met zwembaden, ijsbanen, zonne-ka- mers, enz. kan in het jaar 2000 tot de mogelijkheden behoren. Deze toekomstvisie werd ontvouwd door L. Eugene Root, directeur van de Lockheed Missiles and Space Com pany tijdens een ruimte-symposium, dat werd gehouden tegelijk met de vijfde nationale NASA-conferentie te St. Louis over het vreedzaam gebruik van de wereldruimte. Naar de mening van de heer Root komt er een kleine stad, die gemid deld vierduizend inwoners zal hebben. Het grootste deel van deze inwoners zal bestaan uit vakantiegangers, die verblijven in het ruimtehotel. De andere bewoners behoren tot de vaste staf van het ruimtestation. Zij zullen steeds zes maanden op het ruimteva kantieoord verblijven. „Vanzelfsprekend wordt het een der meest exclusieve hotels ter wereld" zo is de mening van de heer Root, die daarbij de reiskosten om er te komen buiten beschouwing liet, hoewel hij geloofde, dat deze kosten de komende jaren belangrijk zouden kunnen da- Zijn vakantie-ruimtestation is er op ingericht om per jaar ongeveer ze venduizend gasten te verwerken. Een der meest glorieuze ruimten van het „ruimte-hotel" zal de „starlight- room" zijn, waar de heerlijkste diners onder het licht van de sterren kunnen worden genoten. Daarnaast ziet hij zwembaden, ijsbanen, bowlingbanen, een theater, een zonnekamer, gewicht loosheidkamers en een speciaal obser vatorium voor toeristen, van waar men met telescopen de aarde kan bespieden. Uiteraard zou de ruimte-stad ook moeten beschikken over een zieken huis, o.a. voor zieken, die in een aardse atmosfeer niet tot herstel kun nen komen. Voorts zijn er onderhouds- en reparatiewerkplaatsen nodig ten behoeve van de ruimteschepen, die de diensten naar maan en andere hemel lichamen onderhouden. Nodig zijn de faciliteiten om een juiste atmosfeer te handhaven, voor de waterproduktie en voor de vernietiging van afval. Lokale overheidsinstanties zouden moeten worden ondergebracht in een soort raadhuis-complex. Het station zou per jaar al ander half miljard dollar kosten. Daarboven moet nog op een bedrag van zes miljard dollar per jaar worden gere kend voor het onderhoud van het vaste personeel, de transportkosten e.d., zodat met een enkel ruimte- vakantiecentrum per jaar een bedrag van tenminste 7,5 miljard dollar of wel ongeveer 23 miljard gulden zal zijn gemoeid. Vijftig jaar onderwijs aan schipperskinderen VREESWIJK Het onderwijs aan schipperskinderen is sinds 1915. het jaar, waarin de eerste eschool voor schipperskinderen in ons land werd geopend, belangrijk verbeterd. Dit heeft de staatssecretaris van onder wijs en wetenschappen, mr. J. H Grosheide, vanmorgen gezegd bij hei 50-jarig bestaan van de prins Hendrik School voor schipperskinderen met internaat in Vreeswijk. In 1910 ontvingen ruim 1.000 schip perskinderen in Nederland voldoende onderwijs, 4.350 in het geheel niet. Thans zijn er in Nederland 26 schip- persscholen en 27 klassen voor schip perskinderen, die bezocht worden door 2500 schipperskinderen. In het ontwerp voor een nieuwe leerplichtwet zal ook een nieuwe regeling voor de leerplicht van schip perskinderen worden opgenomen, al dus mr. Grosheide. Na stoeipartij overleden AMERSFOORT - Tijdens eenj stoeipartij in de sportzaal van de1 „Boskamp" in Amersfoort is gisteren de twintigjarige dienstplichtige hu zaar H. J. van Leeuwen uit Rotterdam j onwel geworden. Er werd onmiddel- j lijk mond op-mond beademing toege past en de gealarmeerde arts liet de jongen overbrengen naar het zieken huis „De Lichtenberg" te Amersfoort, waar men slechts de dood kon consta teren. Tot vanmorgen was de doods- oorzaak niet bekend. De jongeman was ingedeeld bij het 101 tankbatal- Jon. I HONG KONG In Peking worden op het ogenblik besprekingen gevoerd over de verkoop van Fokker-vliegtui gen aan communistisch Ohina. Dit heeft Sidney James van den Bergh die een Nederlandse missie leidt, die eer bezoek aan Japan heeft gebracht, giste ren in Hong Kong medegedeeld. Waar schijnlijk zal er reeds op korte ter mijn een contract kunnen worden on dertekend. (Een woordvoerder van de Fokker fabrieken heeft desgevraagd de moge lijke verkoop van Fokkervliegtuigen met name Fokker-Friendships gisteravond bevestigd. Er zijn bespre kingen gevoervj tussen vertegenwoor digers van het Nederlandse bedrijf er van de communistisch Chinese lucht vaart, zo zei de woordvoerder van de Fokkerfabrieken.) De heer Van den Bergh deelde tenslotte nog mee, dat Rood-China ook overweegt schepen in Nederland te bestellen. Verleden jaar werd nog een groot vrachtschip uit Nederland aan China geleverd. Tito in Moskou MOSKOU President Tito van Zuid- Slavië is gisteren in Moskou aangekomen voor zijn eerste bezoek aan de Sowjet- unie sedert de val van ex-premier Chroesjtsjef. De nieuwe Sowjetleiders, premier Kosvgin .partijsecretaris Brezj- nef en president Mikojan. waren op het vliegveld aanwezig om Tito te verwelko- Als achtergrond van het bezoek van tien dagen worden gezien de internatio nale spanningen en de economische be trekkingen tussen beide landen. Tito ze bij aankomst dat zijn besprekingen be langrijk zouden zijn voor de versteviging van de vrede in de wereld en d< solidariteit binnen de internationale com munistische beweging. De Zuidslavische leider, die vergezeld is van partijleden en ministers, zal ook naar Wit-Rusland de Oeral en Siberië Schönlein was een biljet geplakt, waarin de bevolking van Bamberg werd opgeroepen zich te bevrijden van haar „joodse regeerders". In het biljet wordt gezegd, dat de besmeu ringen een onderdeel vormen van de .Operatie-Swastika voor Bamberg". NAZI-VETERAAN Beierse procureur-generaal. Franz Weiss, zal, aldus het biljet niets tegen de „Operatie-Swastika" onder nemen, omdat hij tijdens de oorlog zelf een nazi-veteraan is geweest. Weiss heeft bevestigd lid te zijn geweest van Hitler's NSDAP. „Zoals ongeveer negen miljoen andere Duit sers en Oostenrijkers ben ik echter alleen nominaal lid geweest", zo zei hij. e burgemeester van Bamberg heeft intussen verklaard, dat Weiss het onderzoek met veel energie leidt. Er is een beloning van 18.000 mark uitgeloofd voor het opsporen van de antimemieten. Het gemeentebestuur van de stad is akkoord gegaan met het vormen van burgerpatrouilles voor vrijwillige waakdiensten. Herdenking van „Waterloo" kreeg staartje BRUSSEL In de Belgische hoofdstad is gistermiddag met een herdenkingsdienst en het leggen van een krans het feit herdacht, dat 150 jaar geleden Napoleon in de slag bij Waterloo een definitieve nederlaag werd toegebracht. De herdenkings dienst werd in een stromende regen gehouden in de boomgaard van de hoeve van Hougoumont, waar op 18 juni 1815 talloze militairen aan beide zijden sneuvelden. Vervolgens werden kransen gelegd bij de monumenten ter nagedachtenis aan de Franse, Britse, Nederlandse. Pruisische en Belgische gesneuvelden. Bij het Ne derlandse monument werd de krans- legging verricht door brigade-gene raal J. Schoenaker, inspecteur van de oavallerie. De voornamelijk door Engeland geor ganiseerde herdenking alle be roemde Britse regimenten uit de slag van Waterloo waren vertegenwoor digd had blijkbaar niet ieders instemming. Op de muur van de hoeve van Hougoumont waren name lijk opschriften aangebracht met „Hastings 10661966", blijkbaar ter herinnering aan de nederlaag die de Engelsen 900 jaar geleden leden tegen de Normandiërs. President Nasser van Egypte heeft in een openhartige redevoering ge zegd, dat er van bevrijdingvan Palestina (bedoeld werd de vernie tiging van Israël) geen sprake kan zijn zolang vele tienduizenden Egyp tische militairen nog in Jemen moe ten blijven om te voorkomen, dat het revolutionaire bewind van pre sident Sallal onder de voet wordt gelopen. Bekijkt men de situatie in Jemen, dan kan het nog wel eens een hele tijd duren, voordat Israël bang hoeft te zijn voor een gewa pende aanval. Vorige maand werd een Jemeni- tisch vredescongres gehouden. Dit leidde tot een min of meer soliede verzoening tussen de republikeinse richtingen. Het werd niet bijge woond door niet-republikeinse (of wel royalistische) stammen. Als ge volg daarvan werd een delegatie benoemd om contact op te nemen met de aanhangers van de Imam, El Badr. Deze heeft geantwoord dat hij vrede wenst. Men moet echter rekening houden met de wensen van zijn volgelingen en het Egyptische expeditiecorps wegzen den. Twee zaken staan een werkelijke vrede in de weg. De eerste is de haat van de aanhangers van de imam jegens de zgn „derde macht", die de republikeinse rege ring te Sanaa steunt. Het sterke overwicht van de imam na een eventueel vertrek van de Egyptena- ren is het andere probleem. De eerste hindernis kan wellicht door onderhandelingen uit de weg wor den geruimd. De derde macht heeft nl. meer bezwaren tegen de aanwezigheid van de Egyptische mi litairen, dan tegen een terugkeer van de imam. Als de soldaten van Een beeld van de strijd in Je men. Onder dekking van een rook gordijn rukken de Egyptische troe pen op in de woestijn tegen een versterking van de troepen van de Nasser vertrokken zijn, zullen de republikeinen aan de genade van de royalisten zijn overgeleverd. Ge zien de tradities van het land is het hoogst onzeker, of de laatsten zich aan tevoren te maken afspra ken zullen houden. De strijd duurt intussen voort. De verwachte algemene aanval is nog niet begonnen. De Egyptenaren kunnen waarschijnlijk niet meer rekenen op de loyaliteit van de „republikeinse" stammen. Ook maatregelen van Saoedi-Arabische zijde hebben Nasser er van weer houden, een offensief in te zetten. Wel is gevochten aan het zuidelij ke front, waar de Egyptenaren met 5.000 man hebben geprobeerd, een dorp te veroveren. Zij werden teruggedreven. Bij een tegenaanval hebben de aanhangers van de imam gebieden heroverd, waardoor de directe verbinding tussen Sanaa en het zuidoosten van Jemen werd afgesneden. De organisatie van Amerikaanse ledenstaten van de OAS over de staten maakt een historische episo de door. De vorming van Interamerïkaanse strijdmacht der nominaal althans OAS-commando en met voorwaarden, waarop een besluit tot interventie moet worden geba seerd, zullen de meeste landen de Amerikaanse regering niet willen volgen. Zij zijn wel anti- Erhard slaat hoop de bodem in BONN Bondskanselier Erhard heeft gisteren Britse en Franse hoop op deelneming van West- Duitsland aan hun project voor de bouw van een supersoon vlieg tuig, de Concorde, de bodem inge slagen. Hij antwoordde op een tij dens een persconferentie gestelde vraag, dat het project al zover was gevorderd dat deelneming van de Bondsrepubliek practisch niet mo gelijk is. De bondskanselier was wel bereid met Engeland en Frankrijk samen te werken op vliegtuiggebied waar het projecten betreft die een land niet al leen kan bekostigen. Erhard noemde met name het Franse plan voor een „Lnchtbus" Op dezelfde persbijeenkomst sr Erhard zich uit tegen koppeling van een Europese politieke topconferentie aan besluiten aangaande verdere ont wikkeling van de gemeenschappelijke markt. Een conferentie over politieke eenheid van Europa is geen persoon lijke hobby maar een zaak van Euro pees belang, aldus Erhard. Hij is van mening dat een topbijeenkomst niets te maken heeft met interne kwesties van de gemeenschappelijke markt, die zich krachtens de verdragen van Ro me voornamelijk met economische politiek bezighoudt. EVA Verder zei de Westduitse regerings leider dat de gemeenschappelijke markt het initiatief moet nemen na der te komen tot de Europese vrij handelsassociatie (EVA). Ten slotte merkte Erhard nog op, dat over dc datum 1 juli 1967 als einde van de overgangsperiode van de gemeen schappelijke markt wel wordt ge sproken, maar dat er nog geen enkele beslissing is genomen. Rassendiscriminatie in Oost-Afrika? heeft „it" - heeft pit maakt fit! in grote (les! NAIROBI Target, het christelijk maandblad in Oost-Afrika, waarover wij schreven in het kader van de actie Brood voor het Hart, heeft in zijn jongste nummer in een artikel, getiteld „Tweede-klasburgers" de ionge staten van Oost-Afrika beschul digd. ongerechtvaardigde rassendiscri- i minatie te bedrijven jegens blanken I andere minderheidsgroepen. Hoewel de regeringen van Kenia, Tanzania en Oeganda zich steeds hebben uitgesproken voor de opbouw van een multi-raciale samenleving, waarin ieder gelijke rechten heeft, is de werkelijkheid, aldus Target, dat Oost-Afrika een lange weg terug heeft af te leggen, voordat een man, wiens huidskleur niet zwart is. de volle zekerheid kan krijgen, dat hij en zijn kinderen gelijkberechtigd be handeld zullen worden. de organisatie zwaar op de OAS. Indien de Amerikanen revo- proef gesteld door de onrust, die luties willen bestrijden uit angst, het optreden van de Verenigde dat de communisten Staten in de Dominicaanse repu- f bliek in de staten van Zuid- Midden-Amerika heeft veroor- profijt 1 zullen trekken, zullen zij voortaan en alleen moeten handelen. Een be leid, welks onvermijdelijke resul taat een rechtse militaire dictatuur lijkt te moeten zijn, is niet wat de President Johnson heeft enige landen van Latijns-Amerika willen tijd geleden hoog opgegeven over steunen, de mogelijkheid van vorming van een OAS-strijdmacht, die voor handhaving van de veiligheid van de landen van het Westelijk Half rond zou moeten zorgen. Daarbij heeft hij wel wat geïdealiseerd. Ook de rol, die reeds door de OAS gespeeld zou zijn, is niet zo be langrijk geweest, omdat zowel de Amerikaanse diplomaten als de vertegenwoordigers van de Ver Naties het werk van de organisatie hebben doorkruist. Veelal sloot dc OAS zich later aan bij de initiatie ven van anderen. De OAS heeft echter ook in de Verenigde Staten kritiek ontmoet, omdat zij niet sneller is opgetre den. Men kan echter ook stellen, dat het opmerkelijk is zo schrijft de New York Times dal de OAS met zijn ingewikkelde structuur en tradities nog zoveel heeft kunnen bereiken. De Ameri kanen waren in Santo Domingo al tussenbeide gekomen en de OAS weigerde, voor hen de kastanjes uit het vuur te slepen, toen de zaken anders liepen, dan de rege ring te Washington had gehoopt. De Amerikaanse steun aan de militaire junta maakte de verwar ring nog groter. Zolang er geen duidelijke af spraak wordt gemaakt tussen de De communisten in Joegoslavië bevindeji zich niet alleen op eco nomischmaar ook op ideologisch en cultuurpolitiek terrein in moei lijkheden. Het jongste partijcon gres heeft meer verwarring ge sticht, dan dat het oude problemen kon oplossen. Oorzaak hiervan schijnt te zijn de houding van de leiding, die zich niet wil uitspre ken over duidelijke en ondubbel zinnige oplossingen. Enerzijds werd de waarde van de kritiek op alle mogelijk gebie den nadrukkelijk toegegeven en verklaarde men, dat het dogmatis me van allerlei soort overwonnen moest worden. Anderzijds heette het echter, dat de vrijheid van kritiek niet voor „anti-socialisti sche doeleinden" mocht worden gebruikt. Wie echter zal uitmaken, welke kritiek socialistisch en welke anti-socialistisch is? De ver warring gaat thans zo ver, dat het hoogste gezag in den lande er al onder te lijden heeft, zo. schrijft de Weense correspondent van de Neue Zuercher Zeitung. Een voorbeeld hiervan is het proces tegen de jonge Joegoslaviër Mihajlo Mihajlov. Dit werd door Tito zelf aanhangig gemaakt en wel met bepaalde punten in de aanklacht, die in een rede werden genoemd, welke niet voor publica tie bestemd was. Door een of andere abuis kwam de inhoud er van toch aan het licht. Toen het proces plaatsvond bleek, dat in de aanklacht slechts voor een deel was rekening gehouden met de opmerkingen van Tito. In Kroatië verkondigde de partijsecretaris Cvetkowitsch, <jlat er in het cultu rele leven opvattingen bestaan, waarmee men het zonder meer niet eens kon zijn, maar dat het een andere zaak was, of de hoogste politieke organen zich daarmee moesten bemoeien. Hiermede keer de men zich rechtstreeks tegen Tito. De vraag is thans, welke argu menten de vertegenwoordigers van de partij-orthodoxie kunnen in brengen tegen de groeiende stroom van soms intelligent geformuleerde kritiek op het machtssysteem, nadat zij op alle gebieden, van de eco nomie tot de buitenlandse politiek, steeds grotere wanprestaties heb ben geleverd en de bevolking lang zaam de hoop verliest, dat het communistische systeem werkelijk nog in staat is,- de situatie meester te worden. De vrijheid van kritiek wordt het felst bestreden door functionarissen, die beducht zijn voor het verlies van hun machts positie. Ook.-vrezen zij, -dat hun persoonlijke kwaliteiten tot voor werp van kritiek worden gemaakt. De strijcf is nog helemaal open, maar een beslissing kan niet uit blijven. Deze foto van Tito werd geno men in de tijd, dat hij ondanks de moeilijkheden met de Sowjet- unie geen zorgen kende. Nu is dat wel anders I Van alle buitenlander- in West-Duitsland zijn de Nederlanders het kin derrijkst, althans als men afgaat op het aantal ge zinnen met tien of meei kinderen. De Nederlan ders, waaronder kenne lijk zeer veel Limburgers zitten, spannen de kroon 28 landgenoten hebben tien of meer kinderen De Italianen '23), Span jaarden (18) en Turken (5) moeten in ons hun meerdere erkennen. President De Gaulle zal eventjes verschijnen in de film „Is Paris bur ning?" (Brandt Parijs?). De opnamen zullen 14 juli, een nationale feest dag in Frankrijk, begin nen. Het boek, dat onder dezelfde titel verscheen, behandelt een plan van Adolf Hitler om Parib liever te laten vernieti gen dan het te later bevrijden. De Europese Organisa tie voor Kernonderzoek heeft besloten tot de bouw van een apparaat dat uniek is in de we reld. Bij dit apparaat, onderzoek naar dc sa menstelling van de mate rie. wordt gebruik ge maakt van twee stralen protonen met ho"e ener gie, die tegen elkaar in bewegen. Op bepaalde, „kruispunten", worden botsingen veroorzaakt met een wel zestigmaal zo grote kracht als in de huidige „atoomkraker" van de organisatie. Men wordt dus verzocht tij. dens de botsingen uit de buurt te blijven. 1 De 71-jarige Ameri kaanse mevrouw Betty Fore heeft haar in 1908 gesloten huwelijk met de heer L. D. Gentry laten annuleren. De reden: zij was destijds nog maar veertien en baar ouders hadden geen toestem ming gegeven De heer Gentry, van w»e niemand weet of hij nog leeft, vertrok na drie weken kwa POMPEII Het oude Pompeii dreigt voor de tweede maal in jaar tot een puinhoop te ver vallen. Dat zou een ernstige te leurstelling betekenen, voor de rond 800.000 buitenlanders, die dit vroegere Romeinse centrum van vertier telkenjare bezoeken en daarvoor 78 miljoen lire (460.000 gulden) betalen. Pompen werd op 24 augustus 79 door vulkanische as van de Vesuvius bedol ven. In 1755 werd een begin gemaakt met het opgraven van de bedolven ple zierstad nadat de ligging in 1748 was vastgesteld. Het meeste graafwerk is echter in de afgelopen 75 jaar verricht. De laatste tijd waarschuwt de Italiaanse pers echttr dat voor onderhoud, waar door voorkomen moet worden dat de ruines puinhopen worden niet voldoende geld wordt uitgegeven rug. U Giornale d'Itali te Rome schrijft, dat indier Pompeii voor de tweede maal in puin valt. dit de laatste maal zal zijn. Niets waardevol® zal dan overblijven. Door de hete zonnestralen, de zware nooit meer te- winterregens en de erosie als gevolg van I de wind worden de gebouwen van pastel- kleurig steen en baksteen sterk aange tast. Ondanks het vele werk, dat reeds ln Pompeii is verrioht ligt een groot ge deelte van de stad der stadions, winkels, luxueuze villa's en hulzen van plezier, nog onder de as bedolven. Door geld gebrek is het graafwerk echter vrijwel tot stilstand gekomen, terwijl de toeris ten door de reeds blootgelegde gepla- In 1960 wero een geheet nieuwe stads wijk ontdekt Bii het eerste graafwerk zijn in die wijk vorstelijke villa's ont dekt met de versteende lijken van patriciërs die in hun slaap geroosterd werden en van ouders die mummifi ceerden toen zij door de vallende as hol de voor hopeloze pogingen om hun kin deren in veiligheid te brengen. Het graafwerk stopte en dit gedeelte in de stad is door prikkeldraad afge- Twee Oostduitse hefschroefvlieg- tuigen hebben gisteren opnieuw de luchtveiligheidsvoorsohriften boven de Duitse hoofdstad geschonden Dit hebben Amerikaanse functionarissen meegedeeld. Er zijn onmiddellijk pro-1 testen ingediend. Ierse baptisten zoeken contact BELFAST De jaarvergadering van de Baptist Union in Ierland heeft besloten tot versterking van de con tacten met andere conservatieve groe- ..Met behoud van onze uitgesproken tegenstand tegen de huidige oecumeni sche beweging", zo wordt in de resolutie gezegd, „erkent deze vergadering de noodzaak om de banden te tonen en te versterken, die er zijn tussen de Ierse baptisten en degenen, die als wij het beslissend gezag van de Schriften aan vaarden in alle zaken van leer en zede." Met de opdracht om „wegen en midde len te zoeken, om nauwere gemeenschap te bevorderen met belijders van gelijk geloof en geest" machtigde de vergade ring de unieraad, om „waarnemers ta benoemen en te zenden naar elke bijeen komst. conferentie of vergadering van zulke belijders, met dien verstande, dat zo'n handeling op eeen enkele wijze leidt tot aansluiting" Onder de Ierse baptisten, die bij geen oecumenisch lichaam aangesloten zijn, zijn naast enkele sympatisanten met de Wereldraad ook velen, die pleiten voor sluiting bii de ICCC Van de Chinese delegatie naar de Afrikaans-Aziatische conferentie in Al giers zullen deel uitmaken: premier Tsjoe en lal vice-premier rn minister van buitenlandse zaken Tsjen Ji en elf andere ministers. Voorts gaan er zeven tien adviseurs mee naar Algiers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7