Te waar om mooi te zijn HOOG TUD DAT WU SAMEN SPREKEN R blijf jong, blijf fit fiets I DUET Nog drie ton is nodig Jubilerend Rekken kreeg een ton om de kerk te bouwen Diaconale vakantieweken voor 250 invaliden Medische zending in nood! Kerk en sport onder één dak vaderdag! Puzzelhoek VRIJD AG 18 J I'M 1163 Een woord voor vandaag Er zijn van die uitdrukkingen in de bijbel, die soms een glimlach oproepen. Zo lezen we in Handelingen 6:6 „En het woord Gods wies." Onze Nieuwe Vertaling zegt het wat ouderwets. De rooms-katholieke nieuwe vertaling zegt echter hetzelfde: „Het woord Gods breidde zich uit." Worden de preken langerof kunnen de apostelen vaker preken? Hoe kan het woord Gods zich uitbreiden? Misschien dat het ver band ons dit duidelijk kan maken. Lucas ziet dit als een direct gevolg van de verkiezing van de diakenen. De apostelen hebben daardoor de handen vrij gekregen om meer aandacht aan hun prediking te besteden. Maar zij hebben ook nu de tijd om meer te bidden. De preken worden nu meer gedragen door gebed en bezinning. Een preek is een menselijk werkstuk. Maar een preek is tevens verkondiging van het woord Gods. Nu er diakenen zijn om veel van het dagelijkse werk van de apostelen over te nemen wordt de preek meer Gods werk. En de vrucht blijft niet uit: Het getal der discipelen te Jeruzalem nam zeer toe. staat er. En ineens zien we hier, hoe we betere preken van onze dominee kunnen verwachten: Als we naar hem toe gaan en zeggen: Laat mij doen wat ik kan doen, opdat u beter kunt doen ivat. u moet doen. We lezen vandaag: Genesis 27 1-17. Gere f.-bonder tot confessionelen (Van onze kernredactie WOUDSCHOTEN Het is de hoogste tijd dat de Confessionele Vereniging en de Gereformeerde Bond met elkaar gaan spreken. Deze woorden van de gereformeerde-bonder. ds. P. M. van Galen uit Hilversum, ontlokten een enthousiast applaus op de vergade ring van de Confessionele Vereniging. De Utrechtse hoogleraar, prof. dr. H. Jonker voegde er aan toe dat ook hij van mening was dat nu eens wezenlijk met elkaar gesproken wordt. De verschillen mogen de voortgang van het evangelie en de gemeenschap niet langer in de weg staan. De voorzitter van de vereniging drs. C. M. Luteyn beloof de dat het hoofdbestuur zich zeer ernstig op dit voorstel zal bezinnen. PROF. DR. H. JONKER Beroepingswerk de COTlSUmeilt zicll N'ed. Hen-. Kerk t7 genomenvoelen? Proefschrift over den Akker te Gouda, die dit beroep aannam; te Rotterdam (studen tenpastoraat): E. van Bruggen, academie predikant te Delfshaven, die dit beroep aannam; te De Bilt (3de pred.pl.): A. de Jonge, leraar godsdienstonderwijs aan het christ. lyceum te Goes; te Kloosterhaar (toez.) J. H. Dorgelo te Antwerpen; te Papendrecht: G, van Estrik te Genemuiden. G''REFORMEERDE KERKEN Beroepen te Vorden: J. Rowaan te Westmaas; te Zuilichem-Gameren: G. Lie- vaart, voorheen vrijgemaakt predikant te Aangenomen naar Werkendam (vac. H. Moll): C. van Ommen, wonende te Utrecht, die bedankte voor Borger; naar Oegstgeest (vac. J. H. Koppen, tweede beroep): K. Vegter te Papendrecht. GEREF. KERKEN' (VRIJGEMAAKT) DEN HAAG Het Nederiandsche Roode Kruis heeft vandaag 500 dekens naar Zuid-Slavië verzonden ten behoe ve van de slachtoffers van de overstro mingsrampen aldaar. spaar plezierigmet IVYLOTVS 4? met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart prijsvorming in de industrie door de kosten, welke aan hun produktie en distributie verbonden zijn? Of is het gezien de overmatige winst, die in een prijs besloten ligt, voor de band liggend dat de consument zich genomen voelt? Deze vragen vormen het centrale the ma van de dissertatie, waarop gisteren drs. F. W. Rutten, aan de Katholieke Hogeschool bij prof. dr. D. B, J. Schouten is gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen. Bij het onderzoek zijn de bedrijfstak ken, waar de produktie wordt verzorgd door vele, relatief kleine ondernemingen, gesteld tegenover de branches, waar enkele relatief grote ondernemingen een aanzienlijk deel van de produktie in j handen hebben. In de eerste categorie wijkt de prijs normaliter niet veel af van het peil der gemiddelde kosten. Dit kan tel het geval zijn in de laatstgenoemde •o«jr-D<rhdpgTr van d<foveSt^tsk:die lar op lange termijn kan Vorden gehandhaafd, is afhankelijk van de krachtsverhoudingen tussen de grote on dernemingen enerzijds en de kleine gevestigde ondernemingen of nieuw te vestigen bedrijven anderzijds. De voor sprong van de grote ondernemingen en daarmc-e ook de overwinst per eenheid produkt correspondeert niet zelden met 5 a 10 procent van de gemiddelde kosten. Hogere overwinstpercentages komen slechts bij uitzondering voor. In de industrie als geheel genomen bedraagt de overwinst naar schatting ten hoogste 5 procent van de produktie-waarde. Het reële loon van de werknemers (consu menten) wordt daardoor waarschijnlijk met enkele procenten gedrukt. Nieuwe boeken! Strijd tegen onrecht, door J. L. Egger-I mont. In Kleine-Beverserie. Uitgave De Spaarnestad. Haarlem. (136 blz.. ƒ3.90) Sesam-Geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog in foto's en documenten.! Delen 13-16. Uitgaven Bosch en Keuning! NV. Baarn. 2.50 per deel» Telepathie en helderziendheid, doori prof. dr. W. H. C. Tenhaeff. Vierde1 druk. Uitgave W. de Haan NV Zeist. (164 blz.. f 3.501 j'tuur. door Kurt Lange. Edelstenen, door J Hammes F.G.A. Tweede druk. Uitgave W. de Haan NV. Zeist. (203 blz.. f3.50> Van moeras tot lusthof. Honderd jaar. Vondelpark, door Jo Elscndoorn Uitgave Broekman De Meris NV. Amsterdam.I (47 blz.. f" 2,50) Stelt synode gesprek over vrouw uit? (Van onze kerkredactie) UTRECHT - De mogelijk heid is niet uitgesloten dat deze synode van de Gereformeerde Kerken het voorstel om de ambten open te stellen voor de vrouw niet in behandeling zal nemen. Dit schrijft ds. H. W. H. van Andel, actuarius van de synode, in het b'ad „Het Diako- naat". Het rapport over „De plaats van de vrouw in de dienst van de kerk" is zowel te vroeg als te laat ingediend. Te vroeg, omdat volgens de opdracht van de synode van Apeldoorn het rapport nu nog niet klaar had behoeven te zijn. Te laat. omdat de deputaten er niet in geslaagd zijn hun rapport een half jaar voor het begin van deze synode aan de kerkeraden ter bespre king te zenden. Dit laatste zou als een bezwaar naar voren gebracht kunnen worden. In de Gereformeerde Kerken zijn reeds 160 vrouwelijke be roepskrachten aan het werk. Een enquête onder de gerefor meerde vrouwenverenigingen heeft uitgewezen dat zeventig procent van de verenigingen zich uitsprak vooi de voorstel len in dit rapport Brood voor liet hart AMSTERDAM Nog steeds komt per dag ongeveer 10.000 gulden binnen voor de actie „Brood voor het hart". In totaal is reeds bijna f 1.200.000 geschonken. Gehoopt wordt op anderhalf miljoen. De collecten van 1624 kerken en gemeenten zijn nu geteld. Zij brachten ip totaal f 840.864.83 bijeen. Op giro 500.100 werd tot nü' ÜTe 305.4(50,lA'gëètort. aantal mensen brachten 880,50 contant naar het kantoor van de Nederlandse Zendingsraad in Amsterdam. De actie van de Wilde Ganzen bracht 18.536,94 op. Nog ruim driehonderd plaatselijke kerken en gemeenten moeten hun collec te afdragen. Deze opmerking werd gemaakt aan het slot van de jaarlijkse conferentie van de Confessionele Vereniging en vloeide in zekere zin voort uit het referaat van prof. dr. H. Jonker, die sprak over de „waarde en onwaarde van de kerkelijke traditie." Hij zooht daarin naar wat Traditie is, het wezenlijke van het evangelie dat ons is overgeleverd, en wat tradities zijn, Tijdens deze conferentie overhan digde ds. C. A. van Harten het bedrag: dat als jubileumgeschenk in het afge lopen jaar bijeen is gebracht in verband met het honderdjarig be staan. Ds. Van Harten kon 5000 gul den overhandigen. Drs. Luteyn deelde mede dat bovendien nog een legaat van 12.000 gulden is ontvangen. Het onderwerp „Traditie en tradities" waarin het gaat om het blijvende en het vergankelijke staat op het ogenblik in het middelpunt van belangstelling, omdat het ook ter sprake is gekomen op de jongste wereldvergadering van Faith and Order" (belijden en kerkorde» de Wereldraad van Kerken. NOODZAAK Prof. Jonker wilde niet de definitie volgen, die Traditie noemt: het blijvende goddelijke Woord en de tradities: de menselijke gedachten, noch de verdelin gen ..schilderij en omlijsting", „inhoud en vorm". ..kern en entourage." Hij zocht een eigen benadering. Hij ging uit van de noodzaak de traditie. De mens is nu eenmaal een traditioneel wezen, die niet hele maal nieuw en zonder geschiedenis kan beginnen. Maar tevens ii sprake van een vernieuwing van de traditie in het menselijk en kerkelijk leven. „Wij zullen daarom de traditie die op ons af komt," zo meende hij, „niet klakkeloos mogen overnemen, maar evenmin klakkeloos mogen af schrijven, zoals in onze dagen wel wordt gedaan." 50-jarig bestaan inrichtingen (Van c i onzer verslaggeefsters) De traditie is geen repetitie zonder meer. Dan komen we in de woestijn van het orthodoxisme. We moeten de erfenis van de vaderen steeds weer opnieuw ons eigen maken. In de derde plaats schonk prof. Jonker ook aandacht aan het blijvende in de traditie. DONKER Het grote wonder is dat God zijn Woord en zijn Waarheid in het hart. de gemeenschap en wereld van de mensen wil leggen. Dat is de taak van de Heilige Geest, die het buitengewone, dat wat geheel buiten de mensenwereld 6taat, tot een gewone zaak maakt, vermenselijkt. Maar dat brengt met zich mee dat de mensen het heilige kunnen bezoedelep en zelfs verloochenen. het opmerkelijk dat het woord „traditie", afgeleid van „tradere" in die oorspronkelijke betekenis zowel gebruikt kan worden voor de overlevering van de leer, als bijvoorbeeld voor het verraad van Judas. Er is een lichte en donkere kant aan de traditie en onrecht heeft de Rooms Katholieke Kerk geprobeerd om die donkere kant uit te sluiten. Als God zijn Woord door de Heilige Geest aan de mensen geeft, grijpt de mens naar een vorm, een instituut om wat God door openbaring overlevert te ontvangen. Zo ontstaan tradities. Juist in onze tijd zijn nieuwe vormen, nieuwe tradities nodig. Maar we zullen ook aandacht moeten schenken aan het blij vende in de Traditie, aldus prof. Jonker. Dat blijvende is het „onaantastba re", dat door onze vuile handen niet bezoedeld kan worden, omdat het geheel buiten de mens ligt. Het wordt door openbaring overgeleverd, en zijn Woord moet dan verkondigd worden door ambtsdragers. Zij behoren daar om tot de onveranderlijke traditie. De kerk zal niet zonder hen kunnen. Ook de kerk zelf is begrepen in het wezen van de blijvende Traditie en eveneens het apostolaat, de opdracht om het evangelie in de wereld uit te dragen. Ook de belijdenis wilde prof. Jonker rekenen tot het wezen van de Tradi tie. i MEESTERWERKEN VAN Z TOT A UTRECHT Ongeveer 250 in validen gaan deze zomer met va kantie, dank zij de zorgen van het hervormd en gereformeerd diaco naat in ons land. Deze vakantie weken, waarvoor ongeveer, hetzelf de aantal medewerk (st)ers nodig is, worden gehoüden op Marijke- hoeve in Hattem, in het Dunant- huis op Woudschoten, in het pad vindershuis te Baarn en op De Blis- cap te Amerongen. Deze vakanties worden in de mees te gevallen plaatselijk door het dia conaat van de kerken georganiseerd. Slechts één week wordt door de landelijke diaconale bureaus van de Prof. Jonker waarschuwde dat vaak tradities tot Traditie, tot het eigenlij ke. worden verheven in het gerefor meerde, protestantisme.. M^annhetoom- gekeerde is ook gebeurd, soms werd een stuk van de Traditie tot mense lijke en vergankelijke traditie ge maakt. Dit is bijvoorbeeld gebeurd toen in de kerk tegen de wil van Calvijn de kerkdienst tot preek- dienst werd en de liturgische elemen ten werden uitgeschakeld. Dat is gebeurd dank zij een Zwin- gliaanse invloed die via ds. Farel uit Genève tijdens de Reformatie zijn invloed heeft doen gelden. Calvijn heeft nog kort voor zijn dood daar tegen gewaarschuwd. Wij zullen in onze tijd weer hel evenwicht moeten terugvinden, zodat ook de schuldbelijdenis, de genadeverkondi ging, de voorbede en de dankzegging weer een plaats in onze kerkdiensten nervormde en gereformeerde kerken krijgen, omdat zij niet zo maar tradi- geregeld. Doel is echter steeds een ties zijn, maar behoren tot de onver- volledige eigen plaatselijke aanpak te Tanke|ijke Traditie, bevorderen. Dit gebeurt deze zomer van de plaatsen Amsterdam, Den Haag. Utrecht, Zwolle. Haarlem en ROTTERDAM Het gouden jubileum van de Rekkense Inrichtingen is een feest van vreugde en dankbaarheid ge worden. Vreugdeom de grote belangstelling van zo velen, vreugde om de mijlpaal die werd bereikt, vreugde ook om de giften ter gelegenheid van dit vijftigjarig bestaan. Honderd duizend gulden, als beginsom voor de bouw van een nieuwe kerk op eigen terrein, dat was het overweldigende feit, tijdens de jubileumherdenking, gisteren in Rekken bekendgemaakt. Een ton, bijeengekomen door bijdragen van ontelbaar velen. Maar deze financiële verrassing was niet het enige wat vreugde bracht. De voorzitster van de Vereniging Rekkense Inrichtingen, mejuffrouw C. S. van Ouwenaller, kreeg te ho ren, dat zij was benoemd tot offi cier in de orde van Oranje Nassau („officier van justitie", zoals zij zich later zou verspreken). En boven dien kon de burgemeester van Eibergen, de gemeente waaronder Rekken ressorteert, nog de rijks- goedkeuring voor de bouw van acht personeelswoningen bekendmaken, en de vereniging tevens een flink geldbedrag overhandigen. Dankbaarheid In de kerkzaal, die dus in de nabije toekomst als zodanig niet meer in gebruik zal zijn, werden naast vele woorden van vreugde ook evenvele van dankbaarheid gesproken. Zo memoreerde mejuffrouw Van Ouwen aller, die de rij van sprekers open de, het baanbrekende werk van haar vader en van ds. Slot, de twee „op richters" van de inrichtingen. De mi nister van justitie, prof. dr. I. Sam- kalden, sloot zich hierbij aan.. Hij gaf tevens een historische schets van de ontwikkeling van de begrippen „straf" en „verpleging". Voor het werk van de inrichtingen had hij de grootste bewondering en sympathie, en het bereidverklaren van de ver eniging, een goedkeuring voor de behandeling van ter beschikking ge stelde kinderen aan te vragen, juich te hij van harte toe. Daarna speldde de minister mejuffrouw, Van Ouwen- zodat ook na de vakantie contact kah blijven bestaan. Vakantieweken worden door het Algemeen Diaconaal Bureau van de Gereformeerde Kerken dit jaar verder gehouden voor rond 550 bejaarden en 220 rustbehoevende huisvrouwen. Voor hen zijn zes weken voorbereid op De Blije Werelt in Lunteren en verder in het CNV-centrum en op Kerk en Wereld in Driebergen. Boekbespreking Prettig geschreven dorpskroniek, in verteld wordt hoe een tapijtfabrikant zijn aandacht verdeelt tussen zijn weve rij en zijn vrij wispelturige vr~ van wie hij aanneemt dat zij zich ii romance stort met een Italiaanse antiek handelaar. De Vlaamse auteur is voor zijn werk bekroond met de derde prijs van de Kosmos Eerstelingenprijs, een alleszins redelijke beloning voor intelligent boek. (106 blz., ƒ7,90). (Van onze kerkredactie) TUEBINGEN - „Wanneer de christenen in Duitsland niet van hu n overvloed artsen beschikbaar kunnen stel len. dan zullen in West-Ajrika mensen lij den en sterven. Natuur lijk kunnen de .ckriste nen niet de nood van de hele wereh lenigen, maar ze moeten bereid zijn daar hulp te bie den. waar de nood het grootst is". Dit is een deel van de inhoud van een brief, die alle jonge dokters in West-Duits land hebben ontvangen. Hij is geschreven door ds. Martin Scheel, direc teur van het Duitse in stituut voor de medische zending dat in Tübin- gen staat. Deze arts roept zijn jonge colle ga's op hulp te bieden aan het kleine aantal zendingsartsen, dat in West-Afrika werkt. Gemiddeld werkt er ■n Duitsland één arts op ■cdere 697 mensen. In Afrika daarentegen staal er één ter beschik king ran twintig- to- dertigduizend inwoner Wanneer hier geen ver 'indering in komt. do. zullen twee door d< Duitse protestantse ker ken opgerichte zieken huizen in West-Afriki aan het eind van dit jaar gesloten moeten wordeix. Dat beteke in dan meteen heëindigim van de medische rerzor ling n dat gehied. In rijn schrijven rengl dr. Scheele naar voren, dat van de 83001' Duitse artsen er maar 56 bij de zending werken Hel percentage artsen uit het oostblok, dat vo«r de ontwikkelings hulp werkt is beduidend groter. Hij vraagt zich clan ook bezorgd af, of :<ct marxistisch-leninis- 'ische ideaal meer drijf kracht heeft dan het christendom. Hij schrijft letterlijk, de toestand van d< nedische verzorging in [frika en Azië is zc benauwend, dat geen >nge arts die zich christen noemt, ■raag kan ontwijken of hij een paar jaar in de- r gebieden wil werken. Aanvankelijk kwamen 'p zijn oproep positieve reacties binnen; toch is het eindresultaat tegen gevallen. Van de hon derd artsen, die eerst sterk geïnteresseerd ren. hieven er slechts drie over, die werkelijk in dienst van de zending Naar een nieuwe school op 'n nieuwe fiets! S Geef 'm nu vast (voor de vakantie) alle de koninklijke versierselen op de borst. Maar haar niet alleen, ook de heer H, Annevelink, die veertig jaar werkmeester op de boerderij was, kon hij verblijden met een on derscheiding, en wel met de zilveren ere-medaille, verbonden aan de or de van Oranje Nassau. )e commissaris van de Koningin ir Gelderland, mr. H. W. Bloemers, sprak de wens uit dat de inrichtin gen nog lange tijd de „rechte weg" zouden mogen volgen, een woord speling in verband met de betekenis van de naam Rekken. Na deze toespraak begon het geld te stromen. Burgemeester F. J. Herm- sen van Eibergen startte met zijn rijksgoedkeuring en cadeau onder couvert, daarna volgde mr. J. H. Kessler, die namens de propaganda- en jubileumcommissie „de honderd duizend" overhandigde, en tot slot kwam de heer A. J. van Vuuren met een gift van het personeel, ten be drage van 3644,28. „Een goed begin is het halve werk' dacht kennelijk de vereniging, want direct na de bijeenkomst in de kerk zaal zaagde de commissaris van de SCHOORL Kerk en sport hebben elkaar gevonden. Ze zullen in dit vakan tiecentrum gebruik maken van één ge bouw. Gisteren werd door de geestelijke C. G. van Trigt namens de rooms- katholieke bisschop van Haarlem een nieuw kerkgebouw ingewijd. In de zo mer zullen de rooms-katholieke vakan tiegangers er kunnen kerken. Van sep tember tot mei zal de plaatselijke jeugd het gebouw kunnen gebruiken voor zaalsport. In de Carillon-Reeks van d< uitgeverij W. ten Have N.V. U Amsterdam is als nr. 38 een bundel overdenkingen verschenen van d« hand van (prof.) J. de Graa getiteld Te waar om mooi te zijn „verkenningen in het grensgebe tussen leugen en waarheid". De uitgever omschrijft het boekj als volgt. ,Aan de hand van fragmenten uit meestal hedendaagse romans en toneelstukken wordt in het licht gesteld, dat de waarheid meer ei andere dimensies heeft dan mei nog mooi kan vinden: de waarhei' blijkt maar zelden symmetrisch comfortabel of strelend voor he menselijk zelfrespect en komt vrij wel nooit gelegen. Een special' uitwerking ontvangt dit thema not in een reeks overdenkingen ovei gezag en mondigheid en in een viertal door toneelstukken van Ha rold Pinter geïnspireerde voo- trachten Dr. J de Graaf (geb. 1911) r hoogleraar in ethiek en de encyclope die van de theologie aan de Rijksun- versiteit van Utrecht. Voor de oorlog was hij predikant in Medan op hij door de Japannei. werd geïnterneerd. Na 1946 stond hi, te Haarlem en Arnhem. De Graaf oezocht Rusland vele malen en staat bekend als pacifist. De meditaties die n het onderhavige pocket-boek (17: blz.. 1.95) gebundeld zijn, waren •orspronkelijk radiovoordrachten vooi de VPRO. Preekt een orthodoxe iominee ovei bijbelteksten, dr. de Graaf mediteert hier naar aanleiding van boeken en toneelstukken, van auteurs als Salinger, Van der Veen. Geissler. Simone de Beauvoir. Arthur Schnitzler, Willem G. van Maanen ?.a. Men telt vier Nederlands schrij vers tegen tien buitenlandse. Maar elkens vindt hij gelegenheid terug te vallen op bijbelse uitspraken, perso- icn en gebeurtenissen. Voor uitspra ken op het gebied van de ethiek is dc Schrift voor hem duidelijk de moe dercodex. Ondanks zijn verblijf in hei losten merkt men in deze voordrach ten nauwelijks iets van oosterse reli gies nf Kvstemen en hun ethiek vreffend Er staan heel wat treffende gezeg •len in dit boekje. Mag ik er enkele >anhalen° ..De waarheid (is) niet bij de doorhebbers, al ontmaskeren ze nog zoveel leugens, zolang zc het in liefdeloosheid doen" (blz. 14). „Als e werkelijk de echtheid prefereren nieten we het ook eens opnemen •oor de echtheid van de echte burger boven de onechte bohémien" (blz. -0>. „De waarheid wordt leugen, ah ie mens die haar verkondigt, er per ;e zijn eigen schuld buiten wil hou den" (blz. 29). „De waarheid wordl aderdaad gebruikt. Dat verlaagt er vernedert haar" (blz. 30). ,,De waar heid staat bijna altijd in de verkeerdi krant" (blz. 35) „De waarheid is een schone zaak, maar het moet niet zr worden overdreven, dat hart en ge weten er onrustig van worden", ironi seert de schrijver op blz. 51. „Het is de erfenis van een optimistisch libera le eeuw, dat vele mensen denken, dat vrijheid altijd per definitie construe tieve vrijheid is. Ze kan ook destruc •ief zijn en destructief werken" (blz 1.02). En ten slotte nog een iets lange' •itaat, ontleend aan blz. 135: „De diepste gezagscrisis is daa vaar niet meer gerebelleerd wordl maar verbijsterd wordt geconsta teerd en bijna nuchter wordt gere listreerd, dat men zich niet mee kan laten gezeggen, omdat e ..iemand praat, die niemand is" Ik geloof niet dat de orthodoxh voldoende zelfkritiek kan opbrenger om een boekje als dit naast zich neei te leggen. Persoonlijk ben ik cr dankbaar voor, dat er mensen zijn, die we niet tot onze naaste geestver wanten kunnen rekenen, maar die ons voor zelfgenoegzaamheid en inslapen kunnen bewaren. Het werkje richt zich trouwens niet tegen de ortho doxie, de vrijzinnigheid, of welke richting ook. De schrijver wil bij het licht dat hem gegeven is, eerlijk zoeken naar waarheid in de menselij ke verhoudingen. Het menselijk hart is arglistig en het is er een meester in waarheden die onwelkom zijn te negeren. Schuld Twee dingen zijn er, die ons andaag aan de dag wel heel luidelijk onder de orthodoxe neus lewreven worden (en wie goed .iet, bespeurt hier genade en goe- lertierendheid Gods): onzeschuld - denk b.v. aan de Joden en >ns gebrek aan consequente waar- 'chtigheid zie het onderhavige 'oekje Men wordt er werkelijk ■en beetje verslagen van en vraagt net de discipelen Wie kan dan 'ehouden worden? Jezus ant woordde: Bij de mensen is dat nmogelijkmaar bij God zijn alle lingen insgelijk. C. RIJNSDURP Koningin een boom om, als start sein voor de kerkbouw. Een bouw, mogelijk gemaakt door de zojuist gegeven honderdduizend gulden. De ontwikkeling van de Rekkense In richtingen gaat wel vlug. Niet vergeten overmorgen is het De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag attractie (alleen voor vaderdag). Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje Vui mi 1—2 scheepstros, 2—3 het gezantschap, 1—4 dood lichaam van paard, koe, enz., 3—4 hoekbalkon, 3—6 rampzalige toestand. 4—5 liniaal (ZN) 56 brugje over een smal water. Bij juiste oplossing leest men in de dikomrande hokjes de naam van een plaats in N Brabant. Oplossing vorige puzzel Horizontaal 1. sla, i. via, 6 abt. 9. Ee. 10. veste, 12 e.e. 13. meter, 15. enter, 17. net, 19 Dan 21 genegen, 25. toe. 26. gom, 27. legende. 31. hei. 32. ant, 34. genet, 36. basis, 38 ei 39 negen 41 ee 42, sté. 43, lijn. 44. elk. Vertikaal i sem z ueeri. 3. ver, 4. is, 5 ate, 7. been. 8. ter, 10. vete. 11, ende, 14. tegelen 16 tangens. 18. de, 20. sta, 22. nog. 23. gen. 24. Ems. 28 eten, 29. ei, 30. Daan. 31 hert, 33. Tiel, 34. ges. 35. tel. 36. ben, 37. sek, 40. gij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2