Film week Arnhem begon met moord en doodslag De zaterdag is voor de kappers te druk kapp< Algemene Bank Nederland Diploma hbs-b voor 12-jarige jongen Maatregelen tegen gebruik telelenzen? V- S5 A Onderzeeboot Tonijn gleed te water Veel vissers kunnen niet zwemmen DINSDAG IS JUNI 196S Geen James Bondjes, maar toch... FILMWEEK-ARNHEM ARNHEM Na de toespraak van burgemeester .Matser van Arnhem, na de korte openingstoespraak door minister Vrolijk „ik zal mijn beste krachten inspannen om de vicieuze cirkel van het bioscoopbedrijf (d.i. dalend bezoek en zware belastingdruk) te doorbreken" na de dave rende taptoe van het tamboerskorps van Grenadiers en Jagers onder de martiale aanvoering van tambour-maitre nr. 1 Reinders is in een smoorheet Rembrandt de Int Film week 1965 begonnen. Vissterfte door regenval MEi&W'EL Door verontreiniging .an het water drijven in de Drentde HoofdVaaA1 tussen Smilde en Meppel duizenden \dode vissen. Hengelaars pro beren de noy levende vis te redden door ze uit het \Vater et scheppen en naar schoon water V»« te brengen. De verontrtVwg'ng is veroorzaakt door de abnorm»1 ware regenval van de vorige week. fc'nkele rioolzuiverings installaties vtjn cta,ardoor overstroomd met het gevolg, dat vuil in de vaart terecht is gekomen. Hij begon althans als men het voor programma met een goed Polygoonjour naal en de korte film van Boud Smit over de Haagse Van Speykstraat als toe gift beschouwt met moord en dood slag. Een gerecht dat men steeds meer op het filmmenu ziet staan. Ditmaal uit Amerika geen James Bond, maar er kwam toch niet veel liefs uit San Fran cisco, waar de film van Ralph Nelson „Once a Thief" (Niemand ontkomt zijn noodlot) heet te spelen. VS-WV Herinvoering fooienstelsel geloenst Maandag algemene sluitingsdag (Van onze soc.-econ. redactie) LUNTEREN Het hoofdbestuur van de Chr. Kapperspatroonsbond zal zich gaan bezinnen op maatregelen die ertoe kunnen leiden, dat gepensioneer den en kinderen niet langer op zater dag naar de kapper gaan. Op deze dag kunnen vele kappers de drukte nau welijks aan, terwijl het op andere da gen in de week soms heel rustig in de salons is. Daarom moet worden ge zocht naar wegen om die klanten, die zich evengoed op werkdagen knnnen laten knippen, zaterdags uit de salons te honden, vinden de kappers. Dit probleem is gisteren aan de orde gekomen op de jaarvergadering van de CKB jn „De blije werelt" en de discus sie leidde tot de toezegging van het hoofdbestuur de zaterdagdrukte in stu- Koeler na regen DE BILT. Boven' liet Europese vasteland bevond zich vanmorgen een gebied van hogedrukdat via de Golf van Biscaje in verbinding stond mei een hogedrukgebied bij de Azoren. Met zuidwestelijke winden bleef de aanvoer van vochtige en tamelijk warme lucht aanhouden. Het front van een depressie ten zuiden van IJsland bracht in Ierland aanzienlijke hoeveel heden regen. Een storing aan dit front naderde vanmorgen Ierland en ver oorzaakt daar een snelle daling van de luchtdruk. Verwacht wordt dat deze storing naar Noord-Schotland zal trék ken en dat het bijbehorende koufront ons land zal passeren. Dit zal waar- schijnlijkin de komende nacht en vroe ge ochtend gebeuren. Het voorbijtrek ken van dit front zal met regen ge- ïjpbard gaan. Daarna zal de koelere 1 lucht met vrij krachtige wind ons land binnenstromen, zodat de temperaturen morgen lager zullen zijn dan vandaag. ■Hr zullen in de koele lucht opklarin gen voorkomen. ZON EN MAAN Woensdag 16 juni: zon op 419. onder 2ü'i02; maan op 23.21. onder 5.56. •jÖinsdag.. 22 juni: laatste kwartier. ^OOGWATER SCHEVENINGEN 1)3 juni: 4^28 v,m.; 16.56 n.m Strandverwachting Eèrvoceaanfrontje boven Engeland ver stooft morgen tijdelijk het strandweer. Enig«' regen en een vrij krachtige wind tussen zuid en zuidwest. Overdag 16 tot 18 grt'den. zeewater 13 graden. VoonirtZichten: een meer zuidwestelijke luchtsfccbom met nog te wisselvallig strandweer, HEX !WEER IN EUKOPA Beppohles hedenmorgen teven uur U1! it Vlissingen sw. t Eel de h- i De Bilt Twente zw. bew, Eindhoven Zd.-Llmb. Stockholm h. bew. Oslo «hybfcw. Kopenhagen h. bew. Aberdeen regen Londen zM'.bew Amsterdam jprlst Brussel nVTJew. Luxemburg h. b*rw Parijr Helsinki Bordeaux Gren< Nice l-Av IrH windstil 19 10 3 22 15 wzwi 23 11 Windstil 28 11 0 3 19 11 0 windstil n 10 ^3 die te zullen nemen. Ook werd uitvoerig gesproken over de wenselijkheid een voor het gehele land geldende sluitings dag, bij voorkeur de maandag, in het le ven te roepen. Reeds in vele plaatsen gaan de kapperszaken op die dag dicht, maar in tal van andere plaatsen wordt op dinsdag of woensdag gesloten. De ver gadering nam een resolutie aan waarin zij zich voor de maandag als uniforme sluitingsdag uitsprak. Gezwel De christelijke kappers brachten ook twee andere vraagstukken ter sprake waarmee het kappersbedrijf thans wor stelt, te weten de herinvoering van h< de c.a.o, verboden fooienstelsel en beunhazerij. Mede aan de hand van de artikelen die daarover onlangs in bladen verschenen, werd geconstateerd, dat tegen het snel om zich heen grijpen de kwaad van het onbevoegd uitoefenen van kapperswerkzaamheden, scherpere maatregelen van het ministerie van eco nomische zaken nodig zijn. De secretaris, de heer F. X.. Bosker, constateerde, dat er in Nederland geen kapper meer is die geen last van beunhazen heeft Hij noemde het een kwaadaardig gezwel en deelde, zoals wij reeds eerder berichtten, mee. dat het hoofdbestuur een kort ge ding voorbereidt met het doel een dui delijk afschrikwekkend voorbeeld stellen. Boetes helpen niet, aldus de heer Bosker. De economische rechters moeten gebruik maken van him bevoegdheid Uit de discussie ov de kappers het c.a^.-verhod niet langer vinden, mede omdat het pu- de „tip" nogal gehecht blijkt te zim. Stille armoede De heer Bosker noemde het zeer be grijpelijk, dat de kappers welbe meewerken aan de berinvoering van het fooienstelsel, -omdat velen van hen, voor al op het jüattelaod, stille armoede_lijden en buiten hun schuld geen redelyk be staan meer hebben. De oorzaak hiervan is, dat de kappers hun tarieven niet gen aanpassen aan de sterk gestegen kos ten. De heer Bosker deelde mee, dat de onderhandelingen over een nieuwe c.a.o. voor het kappesrspersoneel dit keer heel zwaar zullen worden, omdat de kappers, gezien de economische positie van hun bedrijven, hoe graag ze dat ook willen, gewoon niet in staat zijn een loonsver hoging te geven, tenzij die op het eigen inkomen zou worden gekort. De secreta ris zei. dat deze situatie mede te wijten is aan het optreden van de werknemers organisaties zeil, die de regering voort durend onder druk hebben gezet geen prijsverhogingen "toe te staan. De heer Bosker pleitte in dit verband o.m. ook voor afschaffing van de vier procent om zetbelasting. „Waarom artsen en advo caten wel hiervan vrij gesteld en de kleine man. die moeite heeft het hoofd boven water te houden, uitzuigen?", zo vroeg hij zich af. Oncl ersch eidin een Kon. ingenieurs HENGELO Tijdens de jaarvergade ring van het Koninkliik Instituut van in-( gonieurs op vrijdag 18 juni zal de presi dent van het instituut, ir. A G. Maris, twee onderscheidingen uitreiken De heer W F. Engel zal de gouden instituutsmedaille voor speurwerk krij gen. terwijl de gouden Conrad's medaille zal worden toegekend aan dr. J J. Dronk ei» De heer Engel heeft deze bijzondere onderscheiding verworven op grond van zijn uitgebreid onderzoek op bet gebied van de katalyse en de toepassing van de resultaten in de industrie. De heer Engel staat bekend als een typisch autodidact, die beschikt over grote experimentele vaardigheid en inventiviteit. De Conrad's medaille wordt aan dr. Dronkers verleend naar aanleiding van zijn publikaiie ..Tidal computations in rivers and coastal waters". Het boék. dat enig in zijn soort is. vormt een zeer waardevolle verhandeling over de bere keningen van getijbeweging in rivieren en kustwateren PERSONALIA Ds. N. O. Steenbeek oud-voorzitter van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, te Amersfoort, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. bij bevor- James Bondjes vraagt men zich af of er uit Amerika pog wel één fatsoenlijk mens kan komen. Het portret van sadis me en gangsterdom, verslaving aan ver dovende middelen en beat-muziek ls zo allesoverheersend tegenwoordig, dat men zich niet kan voorstellen dat de Ameri kaanse filmmakerij in handen is geval len van de V.S.—V.V.V. Een visitekaartje voor het buitenland is het allerminst. Technisch knap Wél van knap en dan vooral tech nisch knap filmwerk. Ralph Nelson is er volkomen in geslaagd het milieu van het Italiaanse gangsterdom, dat in San Francisco een pact schijnt te hebben aangegaan met het Chinese dito, in al zijn miserabele en mensonterende wer kelijkheid te tekenen. Ditmaal is men er getuige van hoe een Chinese winkelierster in haar zaak wordt neergeknald; hoe er een enorme kraak bij een fabriek op touw wordt gezet; hoe de bendeleden elkaar gaan uitnodigen en hoe tenslotte zelfs het goede boefje nog door de politie wordt neergeschoten. Overlevenden zijn er niet. dan wat politiemensen en toe vallige voorbij gangers. Niettemin moet gezegd worden dat deze film razend knap gemaakt is, met een uiterst welgekozen Cast: Alain Del® als de jongen die het goede pad op wil; Jack Palance als de gangster die hem steeds verleidt; Ann-Margret als de goe de huisvrouw en moeder van kleine Kathy (een voortreffelijke kinderrol) en Van Heflin als een voortreffelijke va derlijke politie-inspecteur die ook wel eens een steekje laat vallen. Complex Zij allen zijn gewikkeld in een strijd met het noodlot, een onontkoombaar complex van dingen die gebeuren moe ten, want zo de berustende titel var de film „Once a Thief* Eens eer dief... altijd Arnhem '65 opende aldus met eei slagvaardig gemaakte füm, maar helaas niet bepaald aantrekkelijk. Voor mij voorlopig geen reisje naar San Francisco. Ev. Grolle Bij de Raiffeisenbanken en boeren leenbanken is in mei f 61,6 (vorig Jaar 59,9) miljoen gespaand, waardoor het spaartegoed toenam tot f 7,3 miljoen. Mies kon aVch overtuigen Vice-admircspl is geen viezè\ admiraal (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Mies Bouw man heeft gisteren van dichtbij kunnen meemaken, dat vice- admiraal P. Cool helemaal geen vieze admiraal is, integendeel. Zij gaf hem deze benaming in een van haar radio-programma's naar aanleiding z'tiw de opmer kingen die hij in jarttiari maakte ter gelegenheid van de stapel loop van de onderzeeboot Potvis In plaats van over voortsut wing te praten, had de vice-ad- miraal het toen over mensen die in de loop der eeuwen dingen hebben uitgevonden, wxxarmee- men zich onderwater kon voort planten. Het gelach was fo?n niet van de lucht en ook Mies admiraal Cool vond dit op zijn beurt zo leuk dat hij Mies Bou w man en haar echtgenoot Leen Timp uitnodigde bij de stapel loop van de volgende onderzee boot aanwezig te zijnv De vice- admiraal heeft zich dit keer niet versproken. '/96:S/7Q Een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 van f.100 is op 1 maart 1970 aflosbaar met f.130 per stuk Een nieuwe, voordelige spaannethode voor iedereen die spaart voor een doel dat over enkele jaren moet worden bereikt. Elke 100 gulden, waarvoor u een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 koopt, groeit in vier jaar en acht maanden met een bedrag van f 30.-. Storting op 1 juli 1965. Inlichtingen (ook over de fiscale voordelen) en inschrijvingen by alle kantoren van de Algemene Bank Nederland. (N«d«rl»ndsc** HMdtHrfMtachopptf - Da Twwttcte Br*) Onmiskenbare wiskundeknobbel (Van onze speciale verslaggever) HILVERSUM Hoewel des eind examen uitslagen van het tlieu- Laatste uit serie van vier (Van onze R'damse redactie) ROTTERDAM Gisteren is op de werf van Wilton-Fijenoord de Neder landse onderzeeboot Tonijn te water gelaten. De officiële worp met de fles champagne geschiedde door mevrouw M. Wieffering-Otto, echtgenote van de secretaris-generaal van het ministerie van defensie. Na de tewaterlating ging vice-admiraal P. Cool (vlagofficier materieel) in op de geschiedenis van de naam Tonijn Ook in de afgelopen eeuwen waren er marine schepen die de naam Tonijn droegen, in totaal drie. Primeur Deze vierde Tonijn \is de laatste uit een serie van vier onderzeeërs. De andere boten zijn: Dolfijn, Zeehond en Potvis. De schepen zijn gebouwd volgens het ontwerp van ingenieur M. F. Gunning, naar een principe waarvan Nederland de primeur heeft. In afwijking van het con ventionele een-cilindertype bestaat romp uit drie cilinders. De twee onderste naast elkaar de derde daarboven. 78 m lang De Tonijn is ruim 78 meter lang, bijna achte meter breed en heeft een gemid delde diepgang van bijna vijf meter. De waterverplaatsing is 1190 ton. Twee dieselmotoren van elk 1550 pk zorgen voor een bovenwatersnelheid van 14,5 knopen. Onder water wordt met twee elektromotoren van elk 2200 pk maximaal 17 knoop gevaren. De Tonijn krijgt de beschikking over acht lanceerbuizen van 53 cm. De bemanning zal 67 koppen tellen, Men hoopt het schip nog dit jaar te kun nen opleveren. Bernard van Leer vervangt Brandaris AMSTERDAM De nieuwe motor reddingboot Bernard van Leer van de Kon. Noord- en Zuid-Hollandse red dingsmij. zal in Scheveningen worden gestationeerd. De Bernard van Leer zal de Brandaris vervangen. „Alleman' ook in Rusland DEN HAAG De film .Alleman" van Bert Haanstra zal in een Russische versie worden gebracht. Binnen enkele maanden begint de roulatie van de film in de Russische bioscopen. Op de rijksweg 35 Almelo—Hengelo in de plaats Borne is gisteravond de 20- jarige metaalarbeider H. M. Groot-Rou wen uit Deuringen dodelijk verongelukt. Toen hij met zijn bromfiets de weg over stak, werd hij gegrepen door een op volle snelheid rijdende personenauto en 40 meter meegesleurd. Hij was op slag Miuimumprijsregeling vroege aardappelen DEN HAAG Gisteren is op de Ne derlandse veilingen een minimurpprljs- ragcling in werking getreden voor vroege aardappelen. Deze gaat uit van het Centraal bureau van de tuinbouw veilingen en zal duren tot en met 24 juli. De hoogte van de ophoudipifis voor vroege aardappelen op de veilingen zal wekelijks worden bekendgemaakt, even als de vergoedmgBprifren bfl doordraai. Voor deze week is de ophoud® rijs vijftien cent per 'kg en zijn de vergoedin gen klasse 1 twaalf cent en klasse 2 vier cent per kg. Doorgedraaide aardappelen worden bestemd voor veevoer De aanvoer van vroege aardappelen gaat thans toenemen, vooral in de be langrijkste teeltaebieden in Noordhol- land. De prijs voor de gewone maat ligt op "het ogenblik tussen veertig en vijftig cent per kg voor de goede kwaliteiten. Dit seizoen zal van vroege aardappelen op de veilingen geen heffing mogen wor den ingehouden. Staatssecretaris Grosheide: DEN HAAG Vele op varenden van Nederlancse visserijschepen kunnen heeft van onderwijs en weten schappen verklaard in ant woord op schriftelijke vra gen van hot Eerste Ka merlid Bührmann (chu). Dit kan een gevolg zfla. aldus de staatssecretana. van het feit dat de opva renden tevoren geen oplei ding aan een dagschool hebben gevolgd of omdat visserij scholen in Urk of in Vlissiwgen. waar noch ter plaatse noch in de naas te omgeving regelmatig zwemles mogelijk is we gens hot ontbreken van een overdekt zwembad. Verder verklaart de heer Grosheide mede namens minister Biesheu vel (landbouw en visserij) dat de leerlingen van de visserijschool in Katwijk waarschijnlijk met ingang van het volgend schooljaar in Katwijk zelf zwemles kunnen krijgen, omdat de gemeenteraad op 22 april heeft besloten een zwem bad te bouwen. Tot dui ver krijgen deze leerlin gen één keer per veertien dagen les in het zwembad in Wassenaar. De vragen van de heer Bührmann waren gesteld naar aanleiding van de si tuatie in Katwijk. De staatssecretaris antwoordt dat de regering geen aan leiding ziet tot bijzondere maatregelen voor deze leerlingen, nu het er naar uitziet dat daar een zwem bad tot stand zal komen. we lyceum in Hilversum vandaag nog niet officieel bekend waren, twijfelt niemand er aan dat Mare Krusemeijer uit Soestdijk zijn h.b.s.- B-diploma heeft gehaald. Het bij zondere aan deze leerling is dat hy eigenlijk nog een kind is. Hij is pas twaalf jaar en naar algemeen wordt verwacht, de jongste Nederlander, die poit voor een middelbaar examen is geklaagd. Mores geheim schijnt een wiskunde knobbel te zijn, die hij waarschijn lijk vckk zijn vader heeft geërfd. De laatste, yir. H. J. Krusemeijer, is wetenschappelijk medewerker aan het FOMjjnstituut voor plasmafy sica m Jutpiyws. Opvallend. De jongen is ander# nogal kosmopolitisch opgegroeid. Zijn beide ouders zijn In Indonesië géboren «n zelf zag hij in het Amerikaanse Mtagetown bet le venslicht. Op de lagere school ij Verenigde Staten was tói ook al een opvallende leerling. Hi/ sloeg enkele klassen over tijdens zijn voortgezette opleiding op de zogenaamde high school deed hij dit nog een ,keer. Griezelig knap De griezelig knappe Mare kwam in 1961,, acht jaar oud dus, op een N«ierlawdise school terecht. Hij wand de jongste leerling van een middel bare school in Utrecht en werd aart het begin van het afgelopen school jaar op het nieuwe lyceum m Hil versum geplaatst. Toen men hem een proefexamen afnam er wer den opgaven van een HBS-eindexa- rtten gebruikt verbaasde hij zijn leraren in hoge mate door achter elkaar de nodige tienen te halen. In de natuurkundie-opgave ontdekte hij zelfs een fout, die zijn lerares hem zonder meer moest toegeven. Consultatie Amslenradenkom dan maar niet Partisanenkoor: niet op landgoed van de graaf HEERLEN. Het bestuur va* de harmonie De Nederlanden in Amsten- rade heeft gisteravond meegedeeld, dat het geen gebruik zal maken van het Partisanenkoor uit Zuidslavië, nu dit koor weigert te concerteren op het landgoed van de oud-NSB-er graaf De Marchant et d'Ansembourg. Het partisanenkoor uit Ljubljana in Zuidslavië zou maandag 21 juni optre den in Amstenrade ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de harmonie De Nederlanden. Het koor heeft gister avond definitief laten weten, dat het weigert in Amstenrade op te treden op de plaats die het bestuur van de harmo nie had uitgekozen: het park van het kasteel van graaf M. V. E. H. J. M. de Marchant et d'Ansembourg, die in de laatste oorlog als NSB-burgemeester en commissaris in Limburg optrad. De Zuidslaven wensen niet te con certeren „op het landgoed van een voormalige collaborateur van de nazi's", zoals zij aan de hatnmonie mededeelden. De harmonie h'eeft daamop verklaard, geen gebruik van het Zuidslavisohe koor te zullen maken als het niet op het landgoed wil concerteren. De graaf werd na de oorlog tot vijftien jaar gevangenisstraf veroordeeld, nadat tegen hem de doodstraf was geëist Hij heeft tweederde van de straf uitgezeten. eerste orde zegt men op zijn school bracht zijn klasgenoten er toe hem op vele gebieden te consulteren. Men stond hem bij het hek vaak op te waalt, ten om constructies en uitkamsten uit te wisselen. Eenzaam Qverigens leidt de jongen een bijzon der teruggetrokken leven. Op an dere gebieden als fietsen en gymnas tiek is hij bepaald achter. Elke mor gen werd hij per auto naar school gebracht en 's middags ging hij, eveneens per auto, onmiddellijk naar huis. Op verzoek van de ouders wen sen de leraren van het nieuwe ly ceum geen inlichtingen over de briljante leerling te geven. Naar verluidt, ligt het in Marcs bedoeling wiskunde te gaan studeren en al op zyn zestiende jaar zijn doctoraal examen te doen Juristen overuegen op 18 en 19 juni: ALKMAAR Moeten er maat regelen getroffen worden tegen het gebruik van telelenzen, afluister- apparaten en verborgen camera's Over deze vraag zal worden gespro ken op de eerste dag van de alge mene ledenvergadering van de Ne derlandse juristenvereniging die op 18 en 19 juni te Alkmaar wordt ge houden. Als inleiders treden op jhr. mr. P. J. W. De Brauw, advocaat en procureur te Den Haag en dr. Th. W. van Veen. hoofd redacteur van Het Vrije Volk. Mr. De Brauw betoogt in zijn pre advies, dat ieder mens in beginsel vrij is waarnemingen te doen, ook met even tuele hulpmiddelen. Maatregelen zijn volgens hem alleen nodig tegen waar nemingen die gedaan worden op plaatsen waar dit niet vrij is, wanneer de geob serveerde handelingen verricht, die hij niet in het openbaar wil uitvoeren en eer hij zich bevindt op een plaats hij logischerwijs mag aannemen, dat hij niet gezien kan worden. Het komt mr. De Brauw wenselijk voor, het In het geheim plaatsen van afluister, en kijk apparaten in woningen als huisvrede breuk te beschouwen. Het gebruik van deze apparaten is zijns inziens, moeilijk bewijsbaar. Eerst onderzoek De tweede inleider, dr. Van Veen. bepleit instelling van een sociologisch onderzoek naar de wijze waarop in Nederland de privacy ervaren wordt, alvorens tot wetgeving over te gaan. Hij doet onder meer de suggestie het publiceren van foto's die de intimiteit weergeven, strafbaar te stellen, in dien dit zonder toestemming van de betrokkene geschiedt Beide preadviseurs leggen er de na druk op, dat de pers en andere commu nicatiemedia bij het publiceren van prl- vacynieuws een taak in het algemeen belang hebben te vervullen. „Het valt niet te ontkennen", aldus mr. De Brauw, „dat het privé-leven van wie een publieke functie aanvaard heeft en zich daarbij op zekere beginselen be roept, de toetsing kan zijn van de ern6t met die beginselen. Binnen de kring van woning en gezin moeten," aldus de Haagse advocaat „deze personen echter legen ongewenste puhlikaties beschermd wor- Stemmen Dr. Van Veen merkt onder andere op, dat het zijns inziens wenselijk is de Raad voor de journalistiek bij behande ling van klachten in de gelegenheid te stellen aan de pers-ethiek nader inhoud te geven. Na de bespreking zal onder meer gestemd worden over: nadere uitwerking van het brief- en telefoongeheim; de vraag, of er sprake is van een onrechtmatige daad als zonder toe stemming van de betrokkene puhli katies worden gedaan van waarne mingen binnen de kring van woning en gezin; een verbod op het gebruik van foto-, film- en afluisterapparaten, buiten weten van de betrokkene. Op de tweede dag van het congres zal de vraag behandeld worden, of maatregelen getroffen moeten worden voor overeenkomsten met de overheid. Mr. E. Drooglever-Fortuyn, advocaat en prooureur in Den Haag en mr. dr. D. A. der Linde, raadsheer aan het ge rechtshof te Amsterdam, treden hiexbif op als preadviseurs.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7