IJ sselmeervogels ook punt tegen verspeelde Excelsior Via heuvelachtig Vreeswijk kwam RCL in halve finale Zaterdagelftal voor week naar Saarland Quick Boys en Haarlem probeerden aanwinsten Telstar maakte weinig indruk op Noord wijk Bacing-doel ontsnapte na rast aan doorboring Bijna 500 zwemmers in 2 km-strijd NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JUNI 196: Landscompetitie ExcelsiorIJsselmeervogels J sselmeervogels 2 0 2 0 2 Tolwegbeker Heinoord—RCL HeerjansdamWGZ Excelsior PAchilles HZW-WS Bronzen Zwaluw Finale geen Kat wij ks onder-onsje De eindstrijd om de Bronzen Zwaluw gaat zaterdag tussen favoriet Quick Boys 2 en outsider Barendrech» 2. Het terrein waar gespeeld' wordt ls nog niet vast gesteld. Quick Boys 2 versloeg de reserves van DOVO, terwijl Barendrecht wist te voorkomen dait de finale een Katwijks onder-onsje werd. (Van onze sportredactie) De start van het oostelijke Excelsior is in de lands» competitie beter geweest dan we hadden verwacht. In Rijssen verspeelde IJsselmeervogels zijn tweede winstpuntje door een 11 gelijkspel, zodat Zwart Wit over twee weken de kans krijgt de leiding te ne men. Overigens kom.t er evenmin als vorig jaar wei nig krachtsverschil tot uiting in de bereikte scores. Vorig jaar vijfmaal achtereen 21, nu na 00 de stand 11. Niettemin verwachten we dat Excelsior in de uitwedstrijden zijn kansen zal verspelen. De tot nu toe vlot verlopen strijd de Tolwegbeker krijgt naar alle w schijnlijkheid hl de slotfase nog met strubbelingen te maken. In Hoogeveen werd namelijk de wedstrijd HZW- WS na 25 minuten bij de stand 10 gestaakt wegen? een ernstig ongeval een VVS-speler. Afgewacht dient te worden daarover kon sectieleider J- Veldkamp uit Groningen onrt zaterdag avond nog niets meedelen of de wed strijd moet worden overgespeeld. Mocht HZW tot winnaar worden verklaard, dan ligt daar het verzoek van Heer jansdam de halve-finale een week uit tie stellen, omdat men spil Visser af staat aan het Ned. zaterdagelftal, dat zaterdagavond eerst laat uit Saarland terugkeert. Inmiddels staat dus vast dat Heer jansdam in de halve eindstrijd is ge komen door een overigens zeer be nauwde zege op WGZ, die eerst in de laatste seconden tot stand kwam. De Heerj ansdammers moeben op neutraal terrein spelen tegen HZW of WS. De andere twee clubs die elkaar in de halve eindstrijd ontmoeten zijn Excel sior en RCL. De Pernissers zagen inder daad kans ook Achilles E. als laatste ROTTERDAM Vanmorgen is het Ned. zaterdagelftal per trein uit Rotter dam naar Saarbrücken vertrokken voor de trip naar Saarland. De Oranje-equipe, bestaande uit zestien spelers en zes of ficials, hoopt zaterdagavond in ons land terug te keren. Er zullen in Saarland twee wedstrijden worden gespeeld: de eerste morgenavond In het industriestad je Tholey, de tweede vrijdag. Deze laatste wordt gezien als officiële interland. Er zal dan in nationaal tenue, wellicht ln Saarbrücken worden gespeeld. De trip van het zatcrdagelftal geldt als tegenbezoek voor de visite, die de Saarlandcrs vorig jaar aan Nederland brachten. Men speelde toen drie wed strijden. In Middelburg tegen het Ned. amateurelftal (20 voor Saarland), in Zwolle tegen het B-zaterdagelftal (20 voor het zaterdagelftal) en in Leeuwar den de interland tegen het Ned. zater dagelftal. die Saarland met 21 won. Niet voor het eerst Het is echter niet de eerste keer dat een Ned. amateurformatic naar Saarland gaat In 1961 was het Ned. amateurelftal daar te gast. Evenals het Ned. zaterdag- elftal nu, was men ondergebracht in het uitstekend geoutilleerde sportcentrum 7 km buiten Saarbrücken. Het Ned. amateurelftal speelde destijds drie wedstrijden, waarvan de amateurs er destijds twee wonnen. De hoofdwed strijd eindigde in een gelijkspel. Het is de eerste keer dat het Ned. Gelukkig gelijk spel van IJsselmeervogels EXCELSIOR IJSSELMEERVOGELS 11 (00). Na een fiks openingsoffen sief van de Rjjssense club goed doorstaan te hebben, al bolften de Vogels wel mei een schot van linksbuiten Wold tegen de paal, begonnen de Spakenburgers aan een lichte veldmeerderhcid te bouwen. Deze bleef echter zonder resultaat omdat alles wat te rustig en ip een te traag tempo geschiedde. De tweede helft bracht volop sensaitie Erat knalde Ter Haar tegen de lait, even later gevolgd door zijn clubgenoot Ane- ma. Aan de andere kant deed Wold de lat boven de onzekere keeper Heinen trillen. In de 31e minuut bracht de zelfde Wold grote vreugde in de Rijs- sense gelederen (10). Drie min later maakte Vedder zij het op vrij geluk kige wijze gelijk (1—1), waarna de thuisclub het in de laatste minuten nog even moeilijk kreeg, maar met de uit rekende keeper Leijendekker aan hel hoofd wist de versterkte Excelsior de fensie het gelijkspel vast te houden, daarmede boven verwachting goed in deze kampioenscompetitie debuterend- RESERVEKL4SSEN Zwart Wit 2 won van ARC 2: 4-0 In de eerste de beste wedstrijd van da noodzakelijk geworden nacompetitle om de tweede degradatieplaats in de Res. 2e klas KNVB heeft Zwart Wit 2 zich voor degradatie weten te hoeden. De Rotterdammers versloegen ARC 2 met Men kan rvu hooguit met de Alphena- ren nog op een gedeelde laatste plaats in deze na-competitie eindigen wanneer SSS 2 tweemaal zou weten te winnen. Maar in dat geval geldt het doelgemld- rielde van de normale competitie en dat is van Zw. Wit 2 het beste en van ARC 2 het slechtste. Res 2: Zwart Wit 2—ARC 2 4—0 RVVH 2 1827 Zw. Wit 2 19—18 Q. Boys 2 IS—24 Heerjansd 2 18—17 CSVD 2 18—23 SSS 2 18—16 Zwaluwen 2 18—20 ARC 2 19—16 DOTO 2 18—16 Excelsior P 2 18— 3 terdagelftal zon lange trip maakt. De reizen naar Frankrijk. België en Zwitser land namen nooit meer. dan twee, hoog uit drie dagen in beslag. Goede voetballers De Saarlanders, die vorig jaar in Ne derland waren, bleken goede voetbal lers, maar boven alles physiek sterk. Het merendeel is werkzaam als mijnarbeider. Men speelde robuust, zonder unfair te zijn, maar imponeerde de meeste Oranje- spelers daarmee toch wel. Dat zal nu stellig niet anders zijn. Niet temin is de ploeg met vertrouwen naar Saarland vertrokken. De achterhoede is sterk en bestaat uit knapen, die het zware werk niet schuwen. Evenals in de jongste interland tegen de Belgen zal het succes afhankelijk zyn van de kracht, die de middenveldspelers en de voor hoede kunnen ontplooien. Het invoeren van het 4-2-4 systeem heeft defensief positief uitgewerkt, maar aanvallend zijn er nog duidelijke tekorten. oostelijke vertegenwoordiger te wippen. RCL werd op knappe wijze de derde afgevaardigde van West II in de halve eindstrijd doordat de Leiderdorpers het voor de finale getipte Geinoord thuis versloegen. Waar de beide halve-rtnales zullen worden gespeeld, is op dit moment nog niet bekend. Excelsior P in halve finale tegen RCL EXC. P.—ACHILLES 4—2. In te genstelling met vorige week speelde Exc. dit keer een vrij goede wedstrijd, waarbij de Pernissers in ieder geval verdiend wonnen. Toch nam Achilles de leiding en wel door Winink (01). Uit een vrije trap van grote afstand kogelde v. Dijk nog voor rust 1—" In de tweede helft kwam Excelsior in de elfde minuut dank zij midvoor C. Birkhoff op 21, twee minuten ter werd het door rechtsbinnen Birkhoff 31 en ten slotte weer door C. Birkhoff op 41. Schaapman kon Achilles nog wel op 42 brengen, maar verder liet de goed op dreef zijnde defensie van Excelsior het niet komen. Junioren-A 1 LFC is zaterdagmiddag in de promotie competitie naar de junioren-A 1 goed van start gegaan. De Leidse geel-zwar- ten versloegen Albion op het ARC-ter- (Van één onzer verslaggevers) KATWIJK Gerard van der Kwaak liep met een verongelijkt gezicht maar wat rond. De man, die altijd de „architect" van Rünsburgse Boys was, voelde zich zaterdagavond op Nieuw-Zuid (nog) niet helemaal op z'n gemak met het blauwwitte Quick Boys-shirt om zijn schouders en een grote 10 op zijn rug. Met enige weemoed heeft de Rtfnsburger waar schijnlijk teruggedacht aan de „Boys". Aan zijn vertrouwde „zwervende" rechtsbuitenplaats. Het „teruggetrokken linksbinnen" spelen lag hem in de Katwijkse ploeg tegen een sterke Haarlem-combinatie niet. Nog geen verband in Katwijkse ploeg Als schakelspeler had Van der Kwaak een ondankbare taak. Hij had de aanval len moeten opbouwen. Maar alles zat hem tegen. De Katwijkers houden nu eenmaal van een reoht-op-het-doel-af- spelletje en omdat ook rechtsbinnen Cor va>n Duivenbode weinig lust vertoonde het ..gat" op het middenveld wat op te vullen, liep de Rijnsburger als een ver dwaalde ..vreemdeling" eenzaam rond. Zelfs de Haarlemmers, die de „talenten show" met 02 zegevierend afsloten, schonken vooral in de eerste helft weinig aandacht aan de bezetting van het middenveld. Proberen De vriendschappelijke wedstrijd heeft volldig aan haar doel beantwoord. De ruim twee duizend toeschouwers kregen af en toe aantrekkelijk voetbal voorge schoteld en beide clubs probeerden met ïcces nieuwe spelers uit. Rechtshalf Leen de Best begreep de aanvallende rechtsachter Aad Remmers aal voortreffelijk, waardoor de lange Haarlemse linksbuiten Vreeken i zelden gevaarlijk kon worden. Ook spil Arie Haasnoot vormde met Kees Ver- does en Leen Aandewiel een heoht ver- dedigingsblok. In de eerste helft is Quick Boys door. lopend in de aanval geweest. De tech nisoh betere Haarlemmers, die naast Smit. Wenting en Vreeken als vaste (be taalde) eerste elftalspelers acht „nieu welingen" (o.w. de Leidenaar Hans der Starp) een kansje gaven, konden zich niet aan de Katwijkse greep ontworste- Het duurde in de Quick Boys-voorhoede echter allemaal te lang. De goede Haar lemse verdediging met de uitstekende doelman Sohil (ex-GVAV) en spil Kos ter (ex-Cambuur) aan het hoofd kreeg daardoor steeds weer de gelegenheid om te grijpen. Treffers Roodbroeken wonnen met 4-1 (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK Toen vrfjdag het bericht binnenkwam dat de Duitse senii-profclub Duisburg niet naar Noordwljk kon komen, kon te elfder ure het bestuur van Telstar bereid worden gevonden een combinatie te stu ren om tegen Noordwfjk te voetballen. Het is een leuke, aantrekkelijke wedstrfjd geworden waarin de badplaatsbewoners duidelijk superieur waren en verdiend met 41 wonnen. De Telstar-combinatie had enkele contractspelers in de gelederen, waaronder de oud-Noordwftkspeier Map Marjjt. Voorts werden enkele nieuwe spelers geprobeerd, zoals doelman De Waal (ex-Hillegom) en midvoor Hol (ex-UVS). Wij geloven niet dat dc manager van de Velsenaren opzienbarende ontdekkin gen heeft gedaan, want de combinatie niet ingespeeld en bracht er daar- .door weinig van terecht. Map Marijt kon het alleen ook niet en liep daarom wat verloren rond te zwerven. Bij Noordwijk vlotte het aanzienlijk beter. De roodbroeken hadden ook een nieuwe aanwinst in de ploeg opgenomen, Arie Weyers, (ex-S.J.C.). Tegen de ver houding in namen de gasten de leiding door een fraai hard schot van links binnen Van Straten. Het antwoord liet niet lang op zich wachten. Enkele minuten later kreeg Piet v d Lippe. die een magnifieke partij speelde. vrije trap te nemen. Oerhard en zuiver schoot hij door het muurtje de bal in de touwen. Keeper De Waal stak zijn handen pas in de lucht toen de bal al achter hem lag. Noordwijk hield het beste van het spel en drukte dit na een half uur uit en kopbal van Jan v d Lippe die doel trof. 21. In dc laatste minuten van de eerste helft kon Jan vd Lippe zich nog dc weelde veroorloven een straf schop te missen. Heer en meester In de tweede helft was Noordwijk heer i meester De Tclstarcombinatie kwam incidenteel wel tot enkele tegenstoten de harde schoten van Hol en Van Straten werden door Jaap vd Niet op sublieme wijze gestopt. Na een kwartier legden Piet en Jan d Lippe met Dick Heemskerk een fraaie combinatie op de grasmat, die door Heemskerk prachtig werd afgerond, 31. Noordwijk bleef doordrukken en kee per Van Gerven die in de tweede helft onder de lat stond, kreeg het zwaar te verduren. In de 23ste minuut kreeg Arie Weyers de bal toegespeeld en met een beheerste beweging bracht hij de stand op De start van de heren op de vrije slag tijdens de zaterdag in Kor- tenhoef gehouden 2 km zwem wedstrijd. Na de hervatting zat er wat meer ver band in de Haarlemse ploeg. De „verve lende" Argentijn Calvo was door coach Kick Smit vervangen. Van der Starp verhuisde van de rechtsbinnenplaats naar de middenlinie en de schotvaardige Couperus (ex-Cambuur) kwam de voor hoede versterken Niettegenstaande de Katwijkers de beste kansen kregen, ging de zege toch naar Haarlem. Zonder dat doelman Vooijs er iets aan kon doen, opende midivoor Couperus in de 27e minuut met een kopbal de score en be paalde de naar binnengezwenkte links buiten Vreeken kort voor het eindsignaal van scheidsrechter Honsbeefk de eind stand op 02. Heinen en De Graaf namen afscheid SPAKENBURG—HUIZEN 3—0. De wedstrijd die Spakenburg eergisteren te gen zijn aloude rivaal Hulzen speelde, itond in het teken van het afscheid van wee gerenommeerde krachten der Spa kenburgers, namelijk midvoor Wout Hei- :n stopper Rutger de Graaf. Beide spelers werden voor de aanvang toege sproken door voorzitter v. Diermen en door Huizen's voorzitter Schaap, Op initiatief van W. v. d. Schuur en W. Koelewijn hadden spelers en suppor ters een flinke som bijeengebracht. Daar- dioor was het mogelijk de bestaande waardering voor alles wat Heinen en De Graaf voor Spakenburg hebben ge daan vergezeld te doejn gaan van de aanbieding aaai ieder van een fraaie an tieke wandklok. Beide dames werden verrast met bloemen. De wedstrijd leverde een 3—0 zege op oor Spakenburg. Heinen doelpuntte voor rust tweemaal, waarvan vooral de goal waarmee de stand op 20 kwam, juweel van een kopbal wa? H. Koe lewijn zorgde voor de eindstand 3—0 en hoewel Huizen alles in het werk stelde beter resultaat te bereiken zorgde een voortreffelijk spelende De Graaf dat de nul gehandhaafd bleef. Treffer van Ederveen was voldoende (Van onze sportredacteur) VREESWIJK Een geestdriftig Geinoord heeft op eigen terrein RCL toch niet van de halve finale om de Tolwegbeker kunnen houden. De Leiderdorpse Racing zegevierde verrassend dank zij een doelpunt de snelle Bas Ederveen in de dertigste minuut van de eerste helft. In de tweede helft hebben de Vreeswijkers hun tegenstanders het vuur na aan de schenen gelegd. De Leiderdorpse zege was meer dan eens in gevaar aan de kant kregen de meegekomen supporters het dikwijls erg benauwd. Zelfs doelman Maaskant werd zenuwachtig van de gevaarlijke situaties voor zijn doel, dat op vaak wonderbaarlijke wijze aan doorboring ont snapte. De enige die in deze kokende strijd rustig en koel bleef, was ar biter Leguit die een voortreffelijke leidsman bleek. Hij was de beste van het veld. Feitelijk had een gelijk spel de ver houding nog het best weergegeven. Voói rust domineerde RCL. Er kwamen tal n gevaarlijke aanvallen, die doelman Dijk geassisteerd door stopper Groe nendijk. ternauwernood de baas kon den. RCL combineerde heel snel en ope reerde in 4-2-4 systeem, hetgeen aardig lukte. De Leiderdorpers zijn de laatste maanden zienderogen vooruitgegaan in hun spel. Jammer echter dat ditmaal de voorhoede enigszins gewijzigd moest aantreden en halverwege de tweede helft Van Luik nog kwijtraakte. waar- Zonneveld, die het verdienstelijk deed, erin kwam. Voorsprong De treffer van Bas Ederveen kwam uit een voorzet van rechtsbuiten Thijs de Witt, wiens plaats -In de achterhoede was ingenomen door Rietveld. Er kwa men nog meer kansen en eenmaal kreeg Dc Wltt zelf ook nog een kans vanuit een moeilijke positie, zyn effectvolle schot ketste echter buiten bereik van Van Dijk die na rust ook werd vervan gen, tegen de kruising van paal en lat. Reeds tegen de rust kwam Grebioord wat onder de Leiderdorpse druk vandaan. Na rust zette Geinoord alles op alles om alsnog naast RCL te komen. RCL moest het hebben van schaarse uitval len, die echter niet van gevaar waren ontbloot. Zo schoot Zonneveld een hoek schop van Versteegen oerhard in. Het leer kwam tegen het lichaam van een Vreeswijker, die beslist de eerste drie dagen niet meer zal kunnen zitten. Hij had hc1- gebaatj Maar de hechte RCL-defensie mocht Zwaar gehinderd door spil Groe nendijk iveet Bas Ederveen (achter Groenendijk verscholen) toch de uitlopende doelman Van Dijk te passerenterwijl Verhcy bezorgd toekijkt. De treffer van Bas was voldoende voor de' Leiderdorpse ook niet klagen over de grotere dosis geluk. Een mislukte Geinoord-hoekschop werd bijna in eigen doel gewerkt. Maas kant liep eenmaal zenuwachtig te ver n een boogbal ging net over. Rechts binnen Van der Heijden een van de besté spelers lanceerde menigmaal de 18-jarige middenvoor Groenendijk, die harde schoten en kopballen inzond. Maaskant kreeg open doekjes voor zijn Geen kans Trouwens dat was een van de groot ste verdiensten van de RCL-defensie, Ze wist wie de gevaarlijkste man namelijk de midvoor wiens produktivi- teit Geinoord in de derde klas had ge holpen en die tegen ADM binnen half uur voor vier treffers zorgde. Groenendijk had geen prettige middag, want hij kreeg nauwelijks een kans Drie minuten voor het einde wilde hij dan een kans nemen. Dwars door twee RCL-spelers heen wilde hij op Maaskant afstormen. Hij blesseerde zichzelf zeei ernstig, terwijl de twee granieten Lei derdorpers verbaasd bleven staan. Het publiek smeekte om een straf schop maar arbiter Leguit, zag die er niet in zitten. En hy had goed gezien, want Groenendijk deed het allemaal In Loosdrechtse plassen KORTENHOEF Het langebaansel- len is zaterdag geopend met de tradi tionele (voor de 16e maal gehouden) 2 eemwodstrijd van de Rob- ivedstrijd telt mee voor de om de Zwemkroniek-beker i zwemsters gin- bilometer-i ben. Deze competitie BUM 500 gen bij het zwembad De Zuwe in Kor- tenhoef van start voor de 2 km over de Loosdrechtse plassen. De temperatuur van het water viel mee: 17 graden, Bii de heren nam Tino Jansen, naar werd nu de jeugdzwemmer Johan naar van het vorig jaar. niet deel. Win- bchans, die sinds kort in de nationale zwemploeg is opgenomen. Hij won in snelle tijd van 27 min. 15.4 sec. Bij de dames waren Adrie Lasterie Ineke Tigelaar niet erg op dreef. Ze werden verslagen door Betty Heukels en Carla Jansen. De uitslagen waren: 2 km vrije slag heren: 1. Johan Schans (Vechtstreek) 27.15.4: 2. Chris van Lint (PSV) 27.39.2; 3. Gerrit van der Kamp (Naarden) 28.02.5; 4. Bob Walter (DJK) 28.06.0: 5 J. Gruppelaar (Njord) 28.09.5. Dames: 1. Betty Heukels (PSV) Adrie Lasterie (Naarden) 30.18.1: 4. 29.04.9: 2. Carla Jansen (Jord) 30.05.8" Ineke Tigelaar (Robben) 30.21.0: 5. Corry Mulder (Merwede) 30.23.5. 31.50.0; 3. P. Serier (.Dolfijn) 33.20.5. Dames: 1. Jos Veldhuizen (Naarden) 33.43.0: 2. Rita Tigelaar (Robben) 36.03.0. 3. L. Briex (Naarden) 36.40.1. zelf. Even tevoren was er ook al gelotü om een strafschop. Men zag de hand vat Maaskant aan voor die van Teske, Maar Leguit, die tegen sommige narrige Vree wijkers heel kwade gezichten Irok i zullen er wel nachtmerries van hebben gehad had het beter gezien. Tien minuten voor tijd kreeg Geinoor werkelijk de grote kans op de gelijkmr. ker. Maaskant raakte te ver voor zil doel staande een voorzet slechts ha!1 rechtsbuiten Klein schoot op het Ier doel. maar de bal kwam tegen de par- De toestormende Van der Heijden schor opnieuw in. maar nu was het Teske d met een enorme knal voor de zoveelst: hoekschop zorgde. Alles tegen Een bekerwedstrijd moet nu eenmaa: een winnaar hebben. Zonder chauvinism: kon men in Leiderdorp gerust zeggen dat dan RCL toch de meest aangewezen ploeg hiervoor was. De Racing had na melijk nog enkele deprimerende fakto- ren tegen. Geinoord verkeerde het laat- ste half jaar in een „winning mood" er. speelde op eigen terrein, dat nog sterker met hoogteverschillen is bedeeld dan het Zuidlimburgse heuvellandschap. En ove rigens is het toeh wel verbazingwekkend dat de KNVB de kleedaccommodatie ('n veel te duur woord voor het hok waarin men zich moest verkleden) goedkeurde Het stak allemaal nogal schriel af bij het naastgelegen ultra-moderne zwem bad. Elek Schwartz naar Eintracht Frankfurt LISSABON Elek Schwarr, de vroe gere coach van het Nederlands elftal, zal voor een salaris van 7500 mark per maand in dienst treden van de Duitse Bundesligaclub Eintracht Frankfurt. Hij wordt daarmee de best betaalde trainer van Duitsland. Elek SchwarU het afgelopen seizoen in dienst var. Portugese kampioensclub Bentfica en bracht deze club in de finale van het Europese bekertoernooi voor landskam pioenen. Het is nog niet bekend wie Schwartz als trainer van Benfica zal opvolgen, Men noemt de namen van oud-trainer Bela Guttman-n en de Hongaar Sandot Hidegkuti. Promotiestrijd junioren Gelijk spel voor Katwijk en UVS KATWIJK, Katwijk heeft hel zaterdagmiddag voor de promotie/ degradatie-competitie naar de regiona le afdeling tegen het Schiedamse Her mes DVS niet verder kunnen brengen dan een 22 gelijkspel. Door deze puntenverdeling is de kans van de Katwijkse junioren tot een zuiver theoretische gedaald. UVS deed tegen Neptunus weer een stapje in de goe de richting: 22. Een stand, die reeds dij de rust was bereikt. In de Hoornespolder hebben Katwijk en HDVS elkaar weinig toegegeven. Technisch sloeg de balans wel door in het voordeel van de Rotterdamse junio ren, maar het enthousiasme van de Kat wijkers woog daar volkomen tegen op. Binnendijk en Van Cruisten zetten kort Na de hervatting kroop Hermes door het oog van de naald toen een schot van Geijteman de paal op zijn weg vond. Rost scoorde op de valreep de Sohie- damse gelijkmaker, nadat Katwijk-spil Nooteboom in het beruchte gebied hands had gemaakt. UVS is er niet in geslaagd het Rot terdamse Neptunus op de knieën te krij gen. "Van Weerlee gaf de Leidse junioren in de eerste minuut de leiding, maar even later rondde Wannet een Rotterdamse aanval doeltreffend af (1--1). Toen Van Weerlee midvoor Van Tilburg een niet te kans bood kreeg UVS opnieuw in invaller-spil Mieloo de stand weer in •enwicht: 22. De tweede helft leverae wel veel spanning maar geen doelpunten Alblas. UVS HDVS Katwijk 4—5 Neptunus 43 Gouda iSparta 6—4 ALPHEN A.R.C. 4 is gepromo- veeiu naar de eerste klasse B. afdeling Leiden KNVB na promotiewedstrijden tegen T.A.V-V. 2 uit Ter Aar. Woens dagavond speelde men2—2 op het A.R.C. terrein. Zaterdag op het veld van Altior in Langeraar won A.R.C. met 20. Eur. rolliockeytitel voor Portugal LISSABON Zoals verwacht heef» het rolhockeyteam van Portugal zater dag in Lissabon voor eigen publiek d# Eur. titel behaald. In de beslissende wedstrijd versloegen de Portugezen Spanje, dat overigens aJ een achterstand van 2 punten had. mei --—0. Daarmee behaalde Portugal ae maximale 16 punten. Het jonge Nederlandse team heeft een uitstekende indruk gemaakt. Op de laai- ste dag kwamen dc Nederlanders tot twee overwinningen. Eerst werd België met 8—1 geklopt en vervolgens werd Ewiserlar.d van de vierde plaats ver drongen door een fraaie 3—0 zege. rJ,De^i"ds.ta"ll™ h" toer--»" on, het Eur. kampioenschap ziet er als volgt uir Portaal 16 pt: 2 Spanjo IJ pt; 3 Itóli» P 1 ^olaijd 10 pt; 5 Zsri«.rland 10 pt, 6 En-geland 6 pt; 7 België 2 pf I West-Duitsland 2 pt; 9 Frankrijk 2 pt.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6