VLEET God verbergt zich achter tirannie en leugen Ds. Haan verliet Leiden Te kust en te keur Gereformeerde Kerk te Lisse 50 jaar Inbraak, f 800, bakkersbedrijf Zoeterwoude Ongelukken in Sassenheim Henry Dunant vaart met 72 passagiers Brigade Katwijk verrijkt met prachtige loods Visserij nieuws bij de MKUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 14 JUNI 1965 LEIDEN Twee facetten zijn in de afgelopen dertien jaren bijzondere strijdpunten geweest. Het ene was het tirannieke van Gods houding, het andere Zijn leugenachtige masker. God daagde onsachter de fagades van tirannie en leugen, uit om ons geloof op de proef te stellen. Hij verborg Zijn genade voor ons om te zien hoe wij ons in het geloof hielden. God wilde ons daardoor sterken, opdat uiteindelijk onze overwinning in het geloof Zijn overwinning zou zijn. Maandag Aula Acad. Ziekenhuis. 8 reiking door Roode Kruis en penningen ar~ J iransfusiedienst. Van der Werf-park, 8 uur: concert Trouw en Durf. Dinsdag Gehoorzaal. 2.30 en 4 uur: Jeugdcon- cert (uitg. van commissie Esthetische vorming Schooljeugd). Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Cbr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Station Leiden, 7.30 uur voorm.r afd Leiden Ned. Chr. Reisvereniging, ver trek voor dagtocht naar Brugge (vertrek uit Noordwijk 7 uur, uit Rijnsburg 7.15 uur). Derde Binnenvestgracht 22 (kantine C en L.), 8 uur: ruilbeurs Philatelica. .Katwijk aan Zee: Nieuwe kerk. Voor straat, 8 uur: orgelconcert Feike Asma. opname voor radio-uitzending op 25 juni door AVRO. Woensdag Pieterskerk. 7.30 uur: avondstilte Acad. ziekenhuis, 8 uur: avond te ver zorgen door de Filippijnse verpleegsters, een indruk van hun land zullen Schouwburg, 8 uur: opvoering van The Collection, Ned. versie met oa. het combo van Louis van Dijk. uitgaande Artistieke Jeugdproduktie Amers foort. Voorschoten: Hervormde kerk. 8.15 u concert Voorsehotens Kamerorkest o.l.v. Lucius Voorhorst en Jaap Stoten, mede werking van Jaap Stotijn hobo. Rylke der Heide hobo en Lucius Voorhorst fluit. Scheveniugen: Kurzaal. 8.15 u.: Spaan se dansgroep Pilar Lopez. Den Haag: Zuiderpark, 2 uur: Eddy de Valk met „Nieuwe avonturen van Bartje eenwiel". Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid-West Christen-vrouwenbond. le denvergadering. K. en O.: excursie naar Amsterdam en huize Queekhoven te Breukelen Stadhuis, 8 uur: jongerenparlement, de kwestie Vietnam. Scheveniugen: Kurzaal. 8.15 u.: Spaan se dansgroep Pilar Lopez. VrUdag Terrein Churchill-laan, 4 uur: officieel begin heiwerk 336 flatwoningen. Hortus: opening tentoonstel;.ng Deeld- houwwerken door de burgemeester. Zaal Koningskerk (Noord). 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaar». Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Con certgebouworkest, met pianosolist. K. en O.: ochtendexcursie naar de ter reinen in Katwijk van de L.D M. Bevrijdingskerk. 7.30 uur nam.: avond gebed. Elisabeth-ziekenhuis, 4.30 uur: over dracht bestuur en beheer aan nieuwe stichting. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Holland Festival Opera. Scheveningen: Kurzaal 8.15 u.: Spaan se dansgroep Pilar Lopez. Welke apotheek? Apotheek Reijst. Steenstraat 35, tel. 20136. apotheek Van Breest Smallenburg. Leiderdorp en apotheek Voorschoten. De Oegstgeester apotheek »s zondag 13 juni gesloten van 8 tot 24 uur. Ellms Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Summer Place (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Lieve, lieve John (18 jaar)). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De dag na de invasie (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Wagen menners in de arena (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Als de ka ter komt (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goldfir.- ger (18 jaar). hedendaagse Ned. beeldhouwkunst, Tijds beeld '65. van 18 juni tot 6 sept. Rapenburg 127, 4-6.30 u. expositie rota- prints Jan Asselbergs (tot 15 juni). Leidse accordeonsuccessen LEIDEN De drie accordeonvereni gingen „Con Brio", „Vivace" en de Ac- corddiana's o.l.v Joop Lancel hebben op een concours in Zelhem resp in de eerste, ere- en superieure afd. van de Ned. Ac cordeonassociatie een eerste prijs be- „De Accordiana's" kregen voor een uit voering een bijzondere waardering met lof van de jury. Warmondse bejaarden gaan op 29 juni samen uit WARMOND, Evenals voorgaande jaren wordt ook nu een feestelijke tocht gemaakt met de bejaarden. Men vertrekt dinsdag 29 juni om half tien per autobus van de Baan. Woensdag 16 juni tussen twee en vijf uur kan men zich in 't Trefpunt nog opgeven. Ook is er gelegenheid zich aan te mel den in het wjjkgebouw op 16 juni, 's avonds tussen zeven en acht uur. Warmonders die aan deze tocht geld willen bijdragen, kunnen dit storten op giro 79837 van de Coöp. Spaar- en Voorschotbank met vermelding „tocht ouden van dagen". LISSE In de ochtenddienst van de Gereformeerde Kerk werd giste ren het vijftigjarig bestaan van deze kerk herdacht. Ds. F. Ptflman uit Katwijk aan Zee, die deze dienst leidde, preekte naar aanleiding van Psalm 68 20, het strijdlied van Hugenoten en geuzen. Het „geprezen zij de Here" uit deze Psalm mag en moet ook de dank van de Lisser Ge meente tot uitdrukking brengen. Gedenken voert tot danken en ook de geschiedenis van deze Kerk stemt tot danken, aldus ds. Pijlman. God echter de God van ons heil. zo eindigde ds. Pijlman. Bedankt voor beroep Lisse Gelijk David en zijn volk zich ge dragen wisten door Gods goedheid, zo heeft God ook deze Gemeente gedra gen sinds vijftig jaar geleden de har ten der eenvoudigen bereid werden gemaakt tot grote offervaardigheid. Het scheen onmogelijk voor een groepje van 19 gezinnen maar het werk werd in geloof aanvaard. De eerste predikant, dr. K. Th. Ruys. heeft bijna 34 jaar hier mogen arbei den. Ds. K. Schuiten volgde hem op en werkte hier 10 jaar. De kerkscheu ring in de jaren veertig was een zware ag. Boven alle tegenslagen heen bleef Aldus ds. H. J. A. Haan, die een be roep heeft aanvaard naar Amsierdam- Noord, gistermiddag in zijn afscheids- preóikatie in een voledige hoofddienst van de Evangelisch Lutherse Gemeen- Het verhaal van Jozef in Egypte is een spiegel van Gods manier om de dingen te besturen. Jozef deed alsof hij zijn om graan vragende broers niet kende en stelde hen eisen, zelfs ach terlating van Benjamin in Egypte om hen stap voor stap tot boetedoening te leiden. Wij voelen, evenmin als Jozefs broers, schuld en zonde. Ook kennen wij God niet- Die zich als eisen stellen de tiran voordoet om ons strijdbaar te maken. God strijdt met ons om ons te voeren tot kennis van Hem. Gods masker van leugenachtigheid komt naar voren in Jezus' uitdaging van de Kananese vrouw, die voor haar zieke dochtertje tot Hem kwam: „Het brood is voor de kinderen (het uitver koren volk), niet voor de honden (de heidenen)". De heidense vrouw neemt Ds. Groot weer thuis LEIDEN Ds J. Groot, die enige weken geleden in het Diaconessen- huis moest worden opgenomen, is naar huis teruggekeerd voor verder herstel. Hoogleraar te Leiden DEN HAAG Ben K.B. is met in gang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot gewoon hoogleraar in dé faculteit der rechts geleerdheid aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de inleiding tot de rechtswetenschap mr. Th. Koopmans, thans juridisch advi- bij het secretariaat van de raden Europese gemeenschappen te Brussel. Toegelaten tot Leids gymnasium iwke Boers den; Aonemarieke Boersma. ^Leid Bok. Leiden: ie Lelden: Myrna Fab< Leiden: Margreet Gallas. Leiderdorp; Tim ans. Noordwijk: Stephanie Gerlach, War- ond; Roeïie Haag. Leiderdorp; Dirk Jan aitfima. Leiden: Carel Harmsen. Lelden; .-•hanne Hulsman. Leiden; Thérèse de Jong Leiden; Ada Kaag. Lelden; Christine Kaan Sijpesteyn, Oegstgeest; Onn0 Koning. Lei den; Aggie Kooper Voorschoten; Frans Emma Kostense. Vooi Yvonne Laman. Leiden; Joke Langen- berg, Leiden; Roi J~~ 11 ~,J Hanneke i *i, Leiden; i Mul- LISSE Ds. A. Wiersinga te Wilder- vank heeft bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk van Lisse. ZOETERWOUDE/RIJNDIJK, „De buren hebben om een uur of drie een Volkswagen horen stoppen hier vlak voor. Maar verder heeft niemand iets opgemerkt". Dat vertelde zaterdag morgen mevrouw Van der Krogt Hoge Rijndijk 199. 's Nachts was in de bak kerij van haar onlangs overleden man ingebroken. Uit de winkelkassa's, bezorgerstas- sen en een portefeuille is ongeveer 800 gulden gestolen. De ongenode bezoe kers moeten aan de achterzijde via een plat dak zijn binnengedrongen door 'n tuimelraam. Mevrouw Van der Krogt. haar elf kinderen en het dienstmeisje sliepen vast en hebben van het bezoek niets gemerkt. De rijkspolitie is een onderzoek begonnen waarbij van een speurhond gebruik wordt gemaakt. de uitdaging aan. strijdt met Hem die zich hard jegens haar toont en houdt Hem aan Zijn woord, dat genade be looft. Ook wij moeten God aan Zijn beloften houden, ook al verbergt Hij Zijn genade achter voor ons onbegrij pelijke maskers. Na de dienst, waarbij vertegenwoor digers aanwezig waren van het ge meentebestuur. de plaatselijke Kerken de Oecumenische Raad Leiden, de Werkgroep voor het studentenavond gebed. het comité Vrouwengebedsdag. de Leidse Chr. Besturenbond, de com missie geestelijke verzorging Acade misch ziekenhuis, het Leidse Groene Kruis en de Evangelisch Lutherse Ge meenten van Amsterdam. Den Haag Rotterdam en BodegravenGouda zong de gemeente ds. Haan gezang 272. 3 toe. Verliezers De voorzitter van het college var. ouderlingen, de heer J. Moeliker, be dankte de scheidende predikant voo: wat hij voor Leiden had gedaan. „Er is veel gestreden, ook in de kerkeraad U kon ook een goed verliezer zijn, be halve wanneer u dat voor uw gemeen- schadelijk vond. Dan zette u door en er is daarom in de afgelopen der tien jaar veel gebeurd". Mejuffrouw dr. M. C- J. de Meyere. die namens de gemeente een geschenk onder couvert aanbood, merkte op dai zowel ds. Haan als de gemeente in deze jaren een evolutie had meege; maakt. „U drong erop aan. dat wij „andersdenkend" werden en mede door u hebben wij leren begrijpen hoezeer onze Kerk verwant is aan de oer-Kerk". Zeer velen maakten tenslotte ge bruik van de gelegenheid ds. Haan en zijn gezin in de kerkekamer de hand ten afscheid te drukken". SASSENHEIM, Zaterdagmiddag gaf de bestuurder van een Leidse be stelwagen op het kruispunt Van Pal- landtlaanProvincialeweg geen voor rang aan een personenauto. Beide au to's liepen flinke schade op. Zondagochtend was een groep van 55 meisjes en jongens van de r.k. gym nastiekvereniging Teylingen op weg naar Leiden. Op het fietspad tussen de Wasbekerlaan en het viaduct War- monderdam naderde uit de andere richting een bromfietser, die de macht over het stuur verloor. Hij reed op de groep in en kwam evenals twee meis jes te vallen. Een van hen liep een kaakbeenfractuur op, de anderen kre gen hoofdwonden. De drie slachtoffers werden naar het academisch zieken huis vervoerd maar na behandeling konden zij, op één der meisjes na, die een hersenschudding had opgelopen, naar huis worden gebracht. Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG GEBOREN: Anja Wilhelmina, dochter van R. H. van Me ij en G. W. de Ruiter. Geen zon Ook geen bezwaar LEIDEN Ze zijn weer weg. Twee enzeventig langdurige zieken ujt Lei en omgeving met de J. Henry Du nant van het Roode Kruis. Vanmorgen was het aan de Zijldijk bij de Touw- fabriek de gebruikelijke gonzende drukte van Roode-Kruismannen en -vrouwen, aan- en afrijdende zieken auto's, afscheidnemende bestuursleden (afdelingen van het R.K.) en familie leden. Er waren 64 uiterst tevreden mensen aan boord, in kraakheldere bedden. Tot zaterdagmorgen varen ze door Nederland. Deze jaarlijkse vaartocht is weer mogelijk geworden, omdat Roode Kruis, Groene Kruis, Wit-Gele Kruis, bedrijven en particulieren het geld bijeenbrachten. Dat is toch wel mooi Niet op dë laatste plaats vinden dat mej. dokter G. Verbrugge, kapitein Maasbach, zuster M. C. Burghoorn en haar vijf verpleegsters, 25 helpsters en zes helpers, en dominee P. L. Schoonheim. Zij staan borg voor de verzorging van de passagiers. Voor ve len van hen is deze tocht de enige mogelijkheid op vakantie. Derde beroep de lieer Reedijk KATWIJK De heer P. Reedijk. An jerstraat 4b, heeft zijn derde beroep ge kregen, nu van de Gereformeerde kerk Domburg-Westkapelle. Eerder ontving hij beroepen uit Anna Jacobapolder en Hoo- gezand-Sappermeer. Wedvlucht Warmond WARMOND Zaterdag hield de postduivenvereniging „Warmond" een wedvlucht voor oude duiven van Or leans, afstand 512 km. De vogels wer den gelost om 5.45 uur met zuidwesten wind. Aankomst eerste prijsduif 12-23-45 laatste om 13-16-50 uur. De uitslagen luiden: Dr J. Venker 1 2 3 4 5 7; J. de Dunne 6; J. v. Seg- gelen 8; G. Zandbergen 9; C. v. d. Zwart 10 Oosterhoff Leiden; Ruud Oosterhuis Lei den: Frits v Oostrom Leiderdorp; Wijnand Paling. Oegstgeest: Albertine van Peursen Leiden; Heony Pieterse, Leiden; Annemarte de Regt. Voorschoten; Jorrian van der Schaaf. Leiderdorp: Lisette Schaefer. Lei den: Cas Schreuder Leiden; Saskia van Stockum. Lenden; Willy Stuyfzand. Lelden: Wybe Tie eman Leiden; Nettie Vlam. Lel- Ans van der Vlisf. Leiden; Pia de e. Voorschoten: Jelske Zondervan. n; Loek Tjio Leiden. Geslaagden van Chr. Lvceum te Leiden DID EN - gden voor 1 David Hakkenberg (Zoeterwoude). Bi Hogewoning (Rijnsburg). Edward Jon**. (Wassenaar). Carla van Klaveren (Rijns burg). Henny Kromhout (Oegstgeest) Win Laman (Lelden). Ank van der Niet (Sassen heim). Hans Oudendorp (Lelden). Huig Ouwehand (Katwijk), Johan Rade (Voor hout). Truus Schut (Noordwijk). Pim var der Spruit (Lisse). Nella Star (Rijnsburg] Chris Steketee (Noordwijk). Sjaafc Taillie (Katwijk) Janny van Zuylen (Rijnsburg) Afgewezen 4 kandidaten. Inbraakjes in Leiden LEIDEN In de nacht van vrijdag op zaterdag werd door het openbreken van deuren met schroevedraaiers ingebroken bij Minnesota aan de Rooseveltstraat. Er wordt niets vermist. Een nacht later verschaften inbrekers zich toegang tot garage Devilee aan het Levendaal Er werd in totaal f225,50 ont vreemd aan geld. In dezelfde nacht werd ingebroken in het filiaal van De Gruyter aan de Kortevaarstraat. Br werd getracht een metalen brandkast te openen maar er wordt ndets vermist. KATWIJK AAN ZEE Tijdens een korte plechtigheid in hotel Savoy werd zaterdagmiddag de nieuwe materiaal- loods voor de Katwükse Reddingsbri gade, die op de oude plaats bü de rij wielstalling in de noordduinen werd ge bouwd, door het gemeentebestuur aan de KRB overgedragen. In tegenwoordigheid van het bestuur van de reddingsbrigade en de wethou der H. P. Bloot en C. van der Plas, ge meente-secretaris J. C. Tieleman en mr, J. Feenstra gaf burgemeester H- Duiker namens het gemeentebestuur de nieuwe loods in bruikleen. De burgemeester sprak waarderende woorden over het werk van de brigade. Vlagh ii> sen De voorzitter van K.R.B., de heer E. Wouda, bedankte het gemeentebestuur, dat de brigade een warm hart toedraagt. Hierna werd van het hotel uit door middel van een walky-talky het com mando gegeven de KRB-vlag op het nieuwe gebouw te hijsen. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de nieuwe loods om deze te bezichtigen. De loods, uit beton opgetrokken, is driemaal zo groot als de oude. Niet alleen voor ber ging van het materiaal is hij ge schikt. maar er is ook voldoende ruimte om het materiaal te repare ren. De verlichting bestaat uit TL- buizen. Al met al een prachtige aanwinst voor de KRB. Onder de aanwezigen merkten wij ook op de oud-voorzitter van de KRB, de heer D. C- O. Boekhoven, die pas is hersteld van een ernstige ziekte. Zes Katwijkse knapen gearresteerd KATWIJK De politie heeft het afgelopen weekeinde zes Katwükse jongens van 16 en 17 jaar gearres teerd, die ervan worden verdacht de afgelopen maanden een groot aan tal inbraken te hebben gepleegd. Ook zouden zü zich hebben schuldig gemaakt aan insluipingen. Volgens dc politie werkten zü onafhankelijk van elkaar in twee groepen. De knapen zijn in het politiebureau aan de Voor straat in verzekerde bewaring gesteld in afwachting van een beslissing van de officier van justitie- De nieuwe loods die de Kat wijkse reddingsbrigade zaterdag om niet van het gemeentebe stuur in bruikleen heeft gekregen. Foto D. Kruyt. Duivennieuws Katwijk KATWIJK AAN ZEE De P.V. „De Rijnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven van St. Denis af. Afstand 392 km. In concours 176 duiven. De uitslag luidt: J. van Zanten 1, 4. 18. 25, 30, 39, 40; M. Souverein 2, 5, 7, 26, 38; G. Noteboom 3, 9, 13, 20; A. Stravers 6; A. van der Plas 8; B. Paauw 10, 11, 17, 21. 28, 35; J. Pennaarts 12; Th. de Kluyver 14, 19, 34, 36, 37, 42; W. Heemskerk 15. 23; Mulder/Smit 16, 33; Pim Heemskerk 22, 24. 44: C. van Doorn 27; L. van der Plas 29; T. de Mooy 31; J. Meulendijk 32; I. Schaddée van Doorn 41; J. Guijt 43. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE: Dinsdag: hoog water 4.01 uur en 16.26 uur; laag water 12.08 uur. Evangelisatiekring Katwijk KATWIJK AAN ZEE. Voor de Evangelisatiekring spreekt vanavond om 8 uur in de Unizaal de heer Th. Dikkes uit Leiden. KATWIJK AAN ZEE Woensdag avond om 8 uur spreekt ds. P. van Zon neveld uit Bennekom in de chr. geref. kerk. De Henry Dunant haalde vandaag eerst nog acht passagiers op in Al phen aan den Rijn. De tocht zal via kanalen, rivieren en plassen tot Mook in Limburg gaan. Op de terugweg doet het helderwitte schip o.m. de Biesbos aan. Er zal wel volop worden genoten. Zonneschijn, zo hoorden wij vertel len, veroorzaakt felle schittering van het water door de ramen. Dus als er geen zon is, geniet men zeker ook. Dat is in ons klimaat wel plezierig. Laatste waspeen vlot verkocht KATWIJK AAN DEN RIJN Het koele weer van de laatste tijd geeft het algemeen veel reden tot mopperen. Een uitzondering hierop vormden even wel de tuinders, die nog niet door hun oude voorraden heen waren. Bü wat ho gere temperaturen zou deze peen, dankzü de geringe houdbaarheid, totaal onver koopbaar zün. Zoals de zaak nu ligt bleek er nog steeds een goede belang stelling voor te bestaan, ook van de züde der exportlanden. De aanvoeren vermin derden verder en op de Katwükse groen, teveiiing werd nog slechts 164.000 kg handeld, tegen 405.000 kg in de vooraf gaande week. De prijzen handhaafden zich over het algemeen op een gunstig niveau. In het bijzonder was dit het geval bij de voor export bestemde B-peen. Bü de A-sor tering traden nogal wat prijsfluctuaties op, waarbij dinsdag en woensdag de hoogste opbrengsten werden bereikt. Per kist van 20 kg waren de noteringen van de verschillende soorten en kwaliteiten als volgt: A 1 f 5 tot f 19,20, A 2 f 2,40 tot f 10,30 B 1 f 14,20 tot f 20; B 2 f 1,80 tot f 2,60, C 1 f 2,80 tot f 9 en C 2 f 1,20 tot f 1,60. Verwacht wordt dat deze week de laat. ste restanten van de waspeen van de oude oogst aan de veiling komen. Er zyn slechts enkele tuinders die nog enige voorraad hebben. Intussen nam het aanbod van bospeen uit de bakken verder toe, hetgeen tot een prijsdaling in de tweede helft van de week aanleiding gaf. Desalniettemin ble ven de noteringen gunstig, variërend van f 57 tot f 119 per 100 bos. Er was een toenemend aanbod van pootsla te constateren. Vrijdag alleen werd niet minder dan 19.000 krop aan gevoerd. De noteringen bleven echter vrij goed, namelijk van f7 tot f 23 per 100 krop. Er was ook wat exportbelang stelling. Verwacht wordt dat deze week de eerste zaaisla zal worden aangeboden. Bloemkool daalde wat in prijs en bracht, al naar gelang van de maat, f 12 tot f 61 per 100 stuks op. Boskroten f 20 tot f 41 per 100 bos. spitskool f 19 tot f 43. groene kool f 12 tot f 13 per 100 kg, tomaten f 3.50 tot f 7.60. spinazie f 19 tot f 81 per 100 kg. Sla-uitjes f 22 tot f 34 per 100 bosjes, prinsessenbonen f 2,85 tot f 3 per kg, snijbonen f 2,85 per kg, radijs f 16 tot f 25 per 100 bosjes, selderie f 22 tot f 32, peterselie f 22 tot f 32 en krul- peterselie f 16 tot I 31, aardbeien f 0,60 tot fU IJMUIDEN De ranglijst in de IJmuider vishallen gaf in de afge lopen week een heel ander beeld te zien dan men de laatste week gewend was. De eerste plaats werd nu bezet door de gul en kabeljauw met 4400 kisten. De eerstgenoemde soort was ver in de meerderheid en bracht weinig op. Vooral de kleine gul werd slecht betaald. De tweede plaats was voor de schol met 4200 kisten. Deze aanvoer bestond voornamelijk uit de kleinere soorten. Het prijsbeeld vertoonde nogal schommelingen, maar over het algemeen had men toch niet te klagen. Belangrijk was dat de schol van zeer goede kwaliteit was. Met 3B00 kisten legde de schelvis (inclusief radio) be slag op de derde plaats. Over het geheel genomen viel de prijs bijzonder tegen. Enkele uitschieters konden het totale beeld niet in gunstige zin wyzigen. De makreel was heel wat slechter ver tegenwoordigd dan de laatste tijd het geval was. Men kwam niet verder dan tot 1800 kisten die een goede aftrek von den. De vismeelfabriek kreeg maar heel weinig toegewezen. De IJM 24 Utrecht zorgde voor 1750 kisten roodbaars uit de verre wateren. Men kan niet zeggen dat de handel zich rnur uit de sloffen liep om een deel te bemachtigen, maar toch was de be langstelling groer dan men had ver wacht. Zoals gewoonlijk was de wüting niet g in trek, maar ten opzichte van de laatste weken viel er toch een lichte verbetering te bespeuren, vooral de ge stripte wyting stond er beter op. Bijzon der schaars was de koolvis met 200 kis ten. Uiteraard was dc vraag groter dan het aanbod, zodat de prys niets te wen sen overliet. De haring kwam slechts in zeer gerin ge hoeveelheden voor en noteerde een stevige prüs. Nu de vangsten iets ruimer worden zal het aanbod van verse haring binnenkort wel toenemen. Er was finder tong dan de voorgaande weken. Maar er was ook een marktdag minder waardoor men met 65.000 kilo toch niet mocht mopperen. De prijzen lagen iets hoger. De kleinere soorten za ten dicht by de zeven gulden per kilo. De grootmiddel die de laatste weken sterk in prijs was gedaald, herstelde zich keurig en haalde nu byna weer vijf gul den. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de SCH 135 Cor nelia Marie met 280 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 121 Brittenburg met 175 kisten, 200 kleine kisten haring en makreel en 150 stuks stijve kabeljauw de KW 107 Jacoba met 35, de WR 7 Maryanne met 67, de LJM 54 Swift met 91, de KW 126 Agatha Arie met 80. de KW 155 Fiducda met 160, de KW 105 met 12, de KW 21 met 32, dc WR 51 Stella Maris met 152, de WR 56 met 10. de IJM 61 met 20, de KW 120 Flamingo met 30, de KW 42 Nicolaas Senior met 175 kisten stijve kabeljauw, de KW 143 Gys- berta met 66, de KW 14 Zephyr met 38, de KW 177 met 15, de KW 103 Prins Willem met 41, de KW 206 Yvonne Yola/nda met 19, de IJM 30 Adeodatus met 45, de KW 113 Wilma met 38, de KW 11 met 30, de IJM 45 De Hoop 1 met 200, de LJM 65 Frank met 35, de KW 92 Adriana Catharina met 68, de SCH 51 Prinses Margriet met 40, de KW 119 IJsbrand met 18, de KW 110 Rianne met 32, de KW 90 met 60, de IJM 51 met 20, de KW 160 met 20, de KW 52 De Vrouw Anna met 64, de KW 187 Elly met 82, de WR 37 Sagdtta met 141, de KW 200 Antje met 85, de WR 62 met 14. de KW 128 Leunt je met 63, de LJM 41 met 35, de KW 17 Cornells Junior met 25, de KW 211 Geertruida met 4. de KW 148 Dirk van Beelen met 60. de IJM 81 met 25. de KW 33 Limanda met 86. de KW 162 met 132, de IJM 26 's-Gravenhage met 218, de KW 137 Maartje Jacoba met 65. de KW 85 Rijnmond 4 met 450. de WR 32 Petra met 75. de KW 131 met 44. de KW 62 met 68, de KW 8 Deining met 160. de KW 97 Cornelis met 86. de KW 59 Floris met 60, de KW 214 Klaas Dubbe- laar met 130, de KW 84 Neeltje Johanna met 105, de KW 63 Margriet Jozien met 74, de LJM 66 met 34. de KW 172 met 85. de KW 28 Gysbert Jan met 83. de IJM 208 Wiron 5 met 51. de KW 186 Anna Jacob met 52, de KW 91 Jan met 30, de KW 108 Alida met 63. de KW 125 Maar ten Senior met 136, de KW 24 Cornelis met 46, de KW 191 Deo Volente met 135, de KW 210 En Avant met 33, de KW 124 Sursum Corda met 100. de KW 93 met 84, de LJM 15 Emma met 700. de KW 153 Francina met 130. de KW 98 Arendje met 101, de KW 183 met 150. de KW 136 Urania met 71, de KW 80 Dirk Marie met 440 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de WR 50 met 87. de KW 189 Platessa met 202, de KW 39 Wil helmina Johanna met 500 kisten en 25 kleine kisten haring, de KW 88 De De Vrouw Immetje met 85. de KW 212 Mar- lena met 107, de KW 156 met 85, de VL 1 Ursmus met 357 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw de KW 123 Holland met 290 kisten en 60 stuks styve kabeljauw, de WR 58 Sytje met 64, de KW 197 met 65, de KW 164 Helena met 21, de KW 116 Vier Gebroeders met 117, de WR 45 met 70, de KW 152 Soli Deo Gloria met 300, de KW 149 Arie Jacob met 100, de WR 61 Bastiaan met 137, de VL 121 Pe- tronella met 340, de KW 132 Jacoba Ca tharina met 225, de KW 213 Jana met 55. de KW 26 Concordia met 100, de KW 36 Stern met 31, de VL 103 met 170 kisten en 131 kleine kisten haring en makreel, de IJM 239 Nooigedacht met 46 en de IJM 5 Maria Elisabeth met 1100 kisten van de verre wateren. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 42 kisten tarbot, 258 kisten tong. 1131 kisten schol 1205 kisten schelvis. 2000 kisten gul en ka beljauw. 50 kisten koolvis, 852 kisten ma-kreel, 855 kisten haring. 621 kisten wijting. 1076 kisten diversen. Dat is to taal 8050 kisten plus 1100 stuks stijve kabeljauw, 287 kleine kisten haring, 196 kleine kisten makreel en 25 kleine kis ten schelvis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3