Rembrandt-molen aan Rijndijk verdwijnt Te kust en te keur Leidse etalages straks anders dan anders Greep in kostbaarheden aan Haarlemmerstraat vaderdag! Achttien gewonden bij busramp terug Weer politieke crisis in Zuid-Vietnam Flora: geen enkele soort goedkoop Baarnse jongen (7) in Katwijk verongelukt Twee jubilerende broers koninklijk onderscheiden NIEUWE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 8 JUNI 1965 HAZERSWOUDE De Rembrandt-molengelegen aan de Rijndijk ter hoogte van het kruispunt met de Gemeneweg, valt onder slopershamers. In de plaats van het sinds jaren als een lomp gevaarte afstekend bouwsel wordt ten behoeve van de heer W. C. Schrier een graansilo gebouwd. Dat graan is dan nog het enige dat in de toekomst zal herinneren aan de be langrijke plaats, die de Rembrandt-molen in het graanverkeer in het ver leden heeft ingenomen voor Hazerswoude en omliggende plaatsen. Het afgeknotte gevaarte is in dt loop der jaren ter sprake geweest on der verschillende namen: de stenen molen, de Rembrandt-molen. de dikke molen. Overigens heeft de molen in vroeger tijden iedereen die iets van molenbouw afwist, door zijn fraaie bouw wel aangesproken. In 1921 ver loor de stellingmolen zijn roeden, ba lie en staartwerk. De ..doodsklok" luid de in feite in 1926: de kap werd ver wijderd. Over de geschiedenis van de „Steene Core Mole" doen allerlei verhalen de ronde. Vast staat dat het een van Rijn lands oudste en merkwaardigste mo lens is geweest. Op een landkaart van Rijnland uit de zeventiende eeuw wórdt al gesproken over de ,.Core Mole". Weer elders kan men verne men. dat de molen in 1746 de boeren van Hazerswoude ten dienste stond Lange tijd heeft bij velen de me ning post gevat, dat de schilder Rem brandt in de Hazerswoudse molen woonachtig is geweest. Men vergat dat Neerlands grootste schilder ge boren en getogen is in een molen in Leiden, bij de Weddesteeg. Maar al met al hadden Rembrandts vereerders Dinsdag Rehoboth, Rapenburg 10, 8 u.: Ver. vrijz. Hervörmden Leiden - Oegstgeest, feestavond loterij-actie voor de kerkbouw. Breestraat 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „King Lear". Woensdag Antonius-clubhuis, 8 u.: feestavond t.g.v. 25-jarig bestaan van Avond-mulo. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met ..Candida". Den Haag: Goede-Vrijdagkerk, 8.15 u.: improvisatie-orgelconcert Jan v. d. Berg. Nico v. d. Hooven en Johan van Domme- le. Den Haag: Zuiderpark: 2 u.- circus Pe- Donderdag Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Na de zondeval". Den Haag: Evang. Lutherse kerk. Luth. Burgwal, 8 u.: orgelconcert Feike Asma. Breestraat 19. 8 uur: spreekbeurt ds. J A. Smink. Vrijdag Louise de Coligny-H.B S„ 7.45 u leer lingenuitvoering Leidse Muziekschool. Breestraat 19. 8 uur: alg. ledenverg. De Natuurvriend. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „De methode Ri- badier" Scheveningcn: Kurhaus-paviljoen, 8 u.: einduitvoering balletklas Kon. Conserva torium. Zaterdag Sportpark Leidse Hout. 10 uur: Ned. atletiekkampioenschappen voor invali- Oude Vest 13, 7.30 uur: CJ.V- De Valk. instuif. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met ..Candida". Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 uur: film over het leven van de inheemse be volking van Noord-Australië. ingeleid door dr. S. Kooijman. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Tot Hulp der Menschheid. Hooj- grachit 48. tel. 21060. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordit even eens waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeester Apotheek en apotheek Voorschoten zijn geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Der Zi geunerbaron (alle leeftijden» Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Kissm Cousins (alle leeftijden). Luxor (2.30. 7 cn 9.15 uur» Zet je zorgen op zij. (alle leeftijden» Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De drie Stooges in het wilde westen. (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Als de kater komt. (14 jaar). Trianon (2 30, 7 en 9.15 uur): Gold- finger. (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling „Een boek wordt gemaakt" (typografisch werk van Mart Kempers) en de best verzorg de vijftig boeken van 1963 <7mei7 juni) Rapenburg 127, 4-6.30 u.: expositie rota- prints Jan Asselbergs (tot 15 juni). diens naam al op de Hazerswoudse molen laten bevestigen. In de tijd van de Spanjaarden zou de Molen dienst hebben gedaan als kruittoren. De molen zou ook gediend hebben als versterking van het ridder slot Rhynenburch. Een onderaardsp gang zou een verbindingsweg zijn ge weest tussen molen en slot- In de on deraardse weg zou zich een gouaen wieg hebben bevonden. Houten molen In 1428 werd Lodewijck van Mont- foort leenheer van de heerlijkheid Ha zerswoude. Deze leenheer zou toen de houten molen aan de Rijn hebben ver kregen. Maximiliaan van Kruiningen op zijn beurt liet de houten molen, al dus de geschiedvorsers, in 1593 in steen optrekken toen hij ambachtsheer van Hazerswoude werd. Vast staat ook. dat ene Joannes van Rhyn in 1803 de molen kocht voor ongeveer zesduizend gulden. Het mo nopolie van korenmalen in Hazers woude berustte overigens lang bij deze Van Rhijn. want in 1808 werd hij ook eigenaar van de molen Nieuw Leven, die enige tijd geleden door de gemeen te Hazerswoude werd gerestaureerd. In 1855 resideerde in de stenen molen een zekere Bartholomeus Braat en m dat jaar brandde de molen af. Een jaar daarop stond de molen, die een verhoging tot stelling had gekregen, alweer de graanhandelaren ten dien ste. Aart Sloof uit Ridderkerk nam in 1853 de molen over en in 1894 kwam de familie Schrier in het bezit van de Rembrandt-molen. In 1921 werden, zoals gezegd, enkele belangrijke attri buten verwijderd. LEIDEN. Zoals bekend is, zullen ter gelegenheid van het 78ste lustrum de Leidse Universiteit Burgerij- dagen worden georganiseerd, ditmaal onder de naam „Sleuteldagen". Een van de manifestaties is een win- keletalage-actie van woensdag 30 juni t.m. zaterdag 3 juli. Het deelnemen hieraan is kosteloos en voor elke zaak mogelijk. Het is de bedoeling dat in een - meer etalages opvallend en op origi nele wijze artikelen worden geëtaleerd die normaal niet tot de collectie de zaak behoren. De actie geschiedt onder het motto: „Anders dan anders". LEIDEN Vannacht omstreeks half 2 heeft iemand een steen gegooid door de etalageruit van de juwelier Somerwil aan de Haarlemmerstraat vervolgens een greep uit de etalage gedaan. Er wordt een aantal kostbare voorwerpen vermist tot een bedrag enkele duizenden guldens (naar schatting). Tot de voorwerpen beho ren heren- en damesringen, heren- en dameshorloges (zowel goud als doublé chroom) en ook jongenshorloges. De inbraak werd pas vanmorgen ont dekt. In de afgelopen nacht is ook een ruit van een sigarettenautomaat aan de Stationsweg ingeslagen. Er wordt naar het scheen, niets vermist. In de nacht van vrijdag op zaterdag is iemand ingeslopen in het chr. ly ceum aan de Kagerstraat. Bureaus kasten werden grondig doorzocht, m de buit bestond uit slechts enkele pakjes sigaretten. Zaterdag werd by het Bevrydings- plein een uit Wassenaar ontvreemde auto aangetroffen. Zondagmorgen is. de 78-jarige wed. J. Kikkert-Leugering, won. aan de Tiener-muziekfeest op 26 juni LEIDEN Beatklanken en populaire songs zullen op het Lustrum-teenager muziekfestival, dat in het kader van het 78e lustrum van de Universiteit zal wor den gehouden, het Io Vivat overstemmen. Op dit feestivaL dat zaterdag 26 juni van uur af in de Stadsgehoorzaal, wor den alle muziekamateurs uit Leiden en omstreken (zowel solisten als bandjes en combo's) uitgenodigd hun beste beentje voor te zetten, waarbij een des kundige jury hun optreden zal beoor delen. Naast evrschillende bijzondere prijzen is er ook kans op een grammo foonplaatauditie Na het concours wordt de dag met een groot bal besloten. De muziek hierbij is handen bij „Danny and his Flying Arrows" met zang van Eddy Jones. Inschrijfformulieren voor dit concours kunnen worden aangevraagd bij de Sleutelraad van de Universitaire Lus trum Commissie, Breestraat 48-50. Leiden. Afd. Leiden Middenstandsbond LEIDEN De heer A. J. P Eich- horn, Haarlemmerstraat 43-45, is se cretaris geworden van de afd. Leiden an de Kon. Ned. Middenstandsbond. Is opvolger van de heer J. H. v d Kloof. Zeilwedstrijden om de Garuda-cup OEGSTGEEST Zaterdag om 3 uur klonk het startschot voor de eerste zeil wedstrijd van de -Ned. Padvinders om de Garuda-Cup over de Kagerplassen. De eerste wedstrijd had een vlot verloop. Vlet no 172 van de Mac Donald II-groep uit Den Haag ging als eerste over de startlijn maar werd nog voor het eerste merkteken ingelopen door vlet no 291 van de Paus Pius XII groep uit Leidschen- dam. De boot heeft een grote voorsprong opgebouwd en finishte als eerste, ge volgd door no 172. Dp Garuda-Cup werd zondag aan de schipper van de Mac Donald II-groep uitgereikt. Einduitslag 1 J. Andrea, Mac Donald II-groep Den Haag 21: 2 G. Terp, Paus Pius XII-groep. Leidschendam 1—2; 3 F. Dreesse. Rijswijkse Meeuwen, Rijs wijk 46; 4 .1. van Ruiten, Rijswijkse Meeuwen. Rijswijk 3—9; 5 M Durang, Toussaintikade. door kolendamp on wel geworden. Men waarschuwde haar dochter. De vrouw werd naar een ziekenhuis gebracht Gistermiddag brak op het voetbal veld van Roodenburg de 19-jarige J. Hupper zijn rechteronderbeen toen hij in botsing kwam met een speler van de tegenpartij (Stompwykse Boys). Gistermiddag tien voor vier reed een auto. zonder inzittenden, het Ra penburg in. De brandweer heeft hem erijtt gehaald. Brand in garage van Noordwijks hotel NOORDWIJK Zondagavond brak brand uit in de garage van het Palace hotel aan de Jan Kroonsweg. De brand weer die met groot materieel zeer spoedig aanwezig was, sleepte tal van auto's naar buiten, die voor het me rendeel ernstig waren beschadigd. Dit gevaarlijke karwei werd met succes bekroond en hierdoor kon uit breiding worden voorkomen. Hierna kon de eigenlijke brand worden geblust De schade is uiteraard aanzienlijk. Een jury zal de etalages beoordelen en voor de meest geestige prijzen toe kennen. Deelnemers wordt verzocht zich te melden vóór 23 juni aan het bureau VW, Steenstraat la. Als bewijs van deelneming wordt daar een raamaf- fich'e per etalage verstrekt,dat in de etalage dient te worden aangebracht. Nog 12 dagen... en dan is het De beroemde gas-aansteker 5.95/7,95 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie DE ZUIDSIISGEL Jongen (9) bijna in Noordwijks duinhol gestikt NOORDWIJK Een Amerikaanse jongen, de 9-jarige Jeffrey Miller uit Indianopolis. is gistermiddag in de Noordwijkse duinen ternauwernood aan de verstikkingsdood ontsnapt. Doortastend optreden van twee poli tiemannen redde hem het leven. De knaap, die met zijn vriendjes aan het spelen was in de duinen aan de Beethovenweg, ontdekte daar een door andere jongens gegraven hol. Toen Jeffrey erin kroop, stortte het duin in en werd de jongen onder het zand be dolven. Een omwonende waarschuwde de politie. De hoofdagenten Huijbers en Knauf groeven, gewoon met de handen, want spade of schep zou gevaar opleveren, de jongen uit. De knaap, die 20 a 25 minuten onder het zand heeft gelegen, is thans weer op reis met zijn ouders, die een tocht door West-Europa ma- Met slaapwagen uil Oostenrijk (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Achttien gewon den van de vreselijke busramp met de Nederlandse touringcar bij het Oostenrijkse plaatsje Zirl zijn zater dagmorgen in Rotterdam aangeko- Met een speciale eerste klas slaap wagen die aan de normale Austria- express was gekoppeld, zijn zy vrij dagavond uit Innsbruck waar zij in het Universiteitsziekenhuis werden verpleegd aangekomen. Eerder was een Rode Kruisteam on der leiding van de arts G. Beek en ver der bestaande uit drie verplegers en twee verpleegsters naar Oostenrijk vertrokken om de terugreis voor te be- Conflict rond benoeming minister President Su wil decreet niet tekenen RIJNSBURG Wie de Pinksterdagei en bloemetje in huis wilde hebben, heeft r veel geld voor moeten betalen. Want r was nu letterlijk geen enkele bloem' soort goedkoop Door de kou en het ont breken van zonneschijn verloopt ed groei zee rtraag. Een aanvoerverlagende factor is ook dat er dit jaar weer beduidend minder tuinbloemetjes zijn uitgezaaid. De teelt van zaaibloemen was de laatste jaren geen vetpot. Een witte margriet werd in de pinfc- sterweek afgedrukt voor 3%6% ct per stuk. Pyregthrum komen een cent per stuk hoger. Ook duizendschoon deelde mee in de prijzenwedde: 110150 ct per bos voor kasgoed en 90130 ct per bos voor de buitenteelt. Mimi's gingen weg voor 250350 ct per 100 stuks, terwijl bruidsanjers werden afgedrukt voor 280- 360 ct per 100 stuks. Papavers leveren 917 ct per stuk op er boerenpioenen 1419 ct per stuk. Doro- nium kost 300450 ct per 100 stuks. Zo af en toe verschijnt ook een partijtje ge verfde margrieten onder de klok; de kwekers worden daar f 57 per 100 stuks Uit de kassen komen vry veel anjers, die in eerste kwaliteit 2540 ct per stuk opbrengen. Geplakte anjers doen 1625 ct en 2e soort van 814 ct per stuk. Rozen gaan van de hand voor 1270 ct per stuk; baby-roosjes 2035 ct per tak of 130160 ct per 100. Violieren zijn met Schaakclub Geiswcid weer naar Rijnsburg RIJNSBURG Deze week zal de zeer vlot verlopende zomercompetitie van de Rijnsburgse Schaakclub worden onder broken, want woensdag komt een twin tigtal leden van de Schaakclub Geisweid op bezoek. De gasten blijven tot zater dagmorgen. De uitslagen: groep I: M. J Goudrlaan- ic. P. Nooit 01: R Tijstermna-D Schoneveld 10; A. Ravensbergen-G. Slingerland 10: groep II: A. de Mooy- L. J. Goudriaan 01; W. Schoneveld-J. Schoneveld 01; T. Beekhuis-C. van Paus Pius Xlï-groep, Leidschendam 65. Starkenburg 01, opbrengsten van 22—33 ct per stuk nog steeds een rijke teelt, mara Antihurium spant met 100180 ct per tak de kroon. Fresia wordt afgedrukt voor 130180 ct per bos, tweede soort voor 90110 ct per bosje. „Spinnekop-chrysanten" <hyo- na's) lijken met 380470 per bos erg duur. Verdere pryzen: gerbera's 1838. irissen 110175 per bos: gladiolen 2140 ct per stuk; rolvi'llein 1632 ct per stuk Dagomzetten: f 90.000f 137.000. KATWIJK AAN ZEE Gister avond omstreeks zes uur is de 7-jarige Johannes A. Burkhardt uit Baarn bij het oversteken van de Zeeweg door een auto gegrepen Het jongetje werd levensgevaarlijk gewond overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden, waar het kort na aankomst is overleden. De jongen, die niet zijn ouders bij familie in Katwijk logeerde, stak de op dat tijdstip zeer druk bereden Zee weg over met zijn kinderfietsje aan de hand. Hy lette daarbij onvoldoende op. Noordwijkse ballons in Noord-Oostpolder NOORDWIJK Veel ballons van de Rode K ruis - wedstr ij d zijn in de Noord- Oostpolder terecht gekomen. Ook rijn er meldingen uit Diepenveen, Delden, Njj- verdal en zelfs het Duitse Duisburg bin nengekomen. Op 26 juni worden in Den Haag de pryzen uitgereikt SAIGON De politieke crisis in Zuid-Vietnam rondom het ontslag en benoeming van enkele ministers, welke men vrijdagavond bezworen waande, is opnieuw acuut geworden doordat het staatshoofd Phan Khac Suu zaterdag weigerde het decreet te tekenen waarbij de ministers van binnenlandse zaken en van economie van hun functie ontheven zouden worden, zoals tussen de president en premier Qoeat was overeengekomen. In een communiqué van het presiden tiële kabinet wijst Suu de nationale wet gevende raad op zijn verantwoordelijk heid als handhaver van de grondwet Het staatshoofd is van mening dat de raad zelf de crisis zou moeten oplossen door het mogelijk te maken dat tegen twee ministers, die de premier verwij derd wil zien. een motie van wantrou wen wordt aangenomen Onrust Intussen zijn de pogingen van pre mier Qoeat om zich met de Zuidviet- namese r.k.-autoriteiten te verzoenen mislukt. In een volkswijk van Saigon hebben groepen rooms-katholieken terdagavond twee politieagenten a gevallen en de dag daarop werden in de hoofdstad betogingen gehouden te gen Qoeat. Op dezelfde dag ontplofte ;r een bom in een r.k.-kerk in een Chinese wijk in Saigon. Drie mensen werden gedood en vier gewond. De strijd tegen de Vietcong-rebellen gaat echter onverminderd voort. Ameri kaanse vliegtuigen vielen gisteren doe len aan op Noordvietnamees grondge bied. De Amerikanen verwachten dat de Vietcongs een aanval gaan ondernemen op Pleikoe, waar Amerikaanse kampe menten staan. Volgens een woordvoerder van het leger zijn voorzorgsmaatregelen hiertegen getroffen. iAuvertentie) Ds. Elfferich gaat Voorhout verlaten VOORHOUT Ds. M. J. Elfferich, Herv. predikant van Voorhout, is met ingang van 1 september benoemd tot leraar cultuurgeschiedenis van het christendom en Hebreeuws aan het Dalton-lyceum te Voorburg. Ds. Elffe rich werd op 5 januari 1964 in het ambt van predikant te Voorhout be vestigd. Drs. Elfferich is 18 december 1935 ge boren te 's-Gravenhage-Loosduinen. Van 1947 tot 1953 bezocht hij het 's-Graven- haagsch christelijk gymnasium. 1957 kand. theol., 1960 doet theol. (cum laude), 1961 kerkelijk examen, winter 1962-'63 pasto raal werk in Leidse wijkgemeente Staal- wyk. Was van 1958 tot 1 januari 1964 we tenschappelijk assistent voor kerkgeschie denis in de theologische faculteit te Lei den. Van 19541959 godsdienstonderwij zer aan de openbare lagere scholen aan de Java. en Medusastraat, later Karei Doormanschool te Leiden. Sinds 1960 gods dienstleraar aan het openbaar Dalton- Lyceum te Voorburg. Hy heeft veel stu die gemaakt van de geschiedenis van Kerk en cultuur, het Oude Testament en de sociale verhoudingen in Nederland. VOORHOUT De Nederlandse Ver eniging voor Mindervaliden zal te Voor hout van 1419 juni een huis-aan-huis collecte houden. Door mild te geven kan A.V.O.. de nood van deze medemens belangrijk verlichten. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30 en 40.—. Oi het allerbeste van J 200.- en 400.—. Horlogen v d Water - Haarl.str. 181 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer Altijd voordelig. reiden. Twee mensen zijn nog tn Oos tenrijk achtergebleven. Hun toestand was nog zo ernstig dat zij niet vervoerd konden worden. Het zijn de heren J. Groenenboom uit Rotterdam (de chauf feur van de ongeluksbus) en de heer P. A. Franssen. Bij de passagiers die zaterdagochtend aankwamen bevonden zich zes zwaar ge wonden. Het zijn de heren K. de Jong uit Amstelveen, R. de Jong uit Hilversum, J. Kemper uit Rotterdam, het echtpaar Klerk uit Zaahdam en M. J. Krop uit Den Haag. Zij zijn met speciale Rode Kruis- ambulances direct naar ziekenhuizen in hun woonplaatsen vertrokken, behalve het echtpaar Klerk dat thuis zal worden verpleegd. Vlotte regeling Het duurde geruime tijd voor de aluminium wagon voor het eerste per ron was gerangeerd. Om voldoende ruimte te hebben bij het naar de ambu lances brengen van de patiënten en om het publiek op een afstand te houden, werd het perron van het stationspost kantoor gebruikt Daar konden ook de zes Rode Kruis-ambulances stuk voor stuk het perron oprijden. Dertig leden van de Rode Kruis Colonne Rotterdam onder leiding van de kolonel W. P. Roodenburg zorgden voor een vlotte regeling. Tientallen familieleden hadden reeds geruime tijd op het perron staan wachten. Velen hadden bloemen bij zich om de on gelukkige vakantiegangers te verwel komen. Toen de wagon langzaam achter uit het eerste spoor kwam oprijden, werd de ontroering bij velen zowel in de trein als op het perron te machtig. Het weer zien van de familieleden en de vakantie gangers was bijzonder hartelijk. Her innen» Het echtpaar Grabijn (van wie me vrouw Grabijn was gewond) uit Delft was bijzonder te spreken over de verzorging in Oostenrijk en op de terugreis. De heer Grabijn was een van de wei nigen die zich nog iets van het verschrik kelijke ongeluk kon herinneren. Hij zat met zijn vrouw in het rechter gedeelte van de bus dat het minst beschadigd was. ..Hoe het is gebeurd, weet ik niet meer precies. Maar ik heb nog stoelen uit el kaar getrokken om mensen te bevrijden. Daarna ben ik gewoon met mijn koffer in de hand het wrak dat van de bus was overgebleven uitgestapt". Mevrouw Grabijn werd evenals de an dere passagiers met bloemen overladen door haar familieleden. Zij had met een kaakwond veertien dagen in het zieken huis gelegen. Enkele passagiers konden niets vertel len over het ongeluk. Zij waren nog steeds te zeer onder de indruk van het gebeur de. Wanneer de twee laatste mensen terugkeren is nog niet tc zeggen. SASSENHEIM Het is wel een bijzon derheid dat twee broers bij hetzelfde be drijf tegelijk hun 40-Jarlg Jubileum ren. Zaterdag was dat het geval met de heren L. W. v. d. Hoorn uit Oude Wete ring en M. Th. v. d Hoorn uit Sassen- heim. beiden schipper bij rederij W' ling Directie en voltallig personeel uit Rotterdam. Amsterdam, Sasscnheim Anna Paulowna waren in „Het Bruine Paard" om de gebeurtenis te vieren. Als gasten waren aanwezig, burgemees ter J. baron van Knobelsdorf. de heren Balhuizen en Schuitemaker van het Ned. Binnenvaartbureau, de heer J. J. Linde, hoofdbestuurslid van de Kath. Bond voor het Vervoerspersoneel diverse zakenrelaties. De burgemeester prees de broers Ongevallen in Sasscnheim SASSENHEIM Zaterdagmorgen half 11 had een verkeereongduk plaats op het kruispunt Parklaan/Provimciale weg. Een personenwagen, komende van de Park- Laan, gaf geen voorrang aan een scooter. De scooter werd totaal vernield. Aan het linkerbeen liep de berijder schaafwon den en kneuzingen op Op hertzelfde punt had zondagmorgen n tien voor 10 een verkeer.wngeval plaarts. Een Duitse automobilist, komen- irt de richting Noordwijk. gaf geen voorrang aan een personenwagen. Beide wagens werden zodandg beschadigd, dat de takelwagen er aan te pas moest ko- hun werk en speldde hen de zilveren medaille, behorend bü de Orde van Orange-Nasau. op De heer Balhuizen memoreerde daarna de beurtvaart van het verleden en overhandigde de Jubila rissen de erepenning met oorkonde van het Nederlandse Binnenvaartbureau. Ook bood hij de draagmedaillc. behorende bi) de koninklijke onderscheiding, aan. De heer Sohuitema gaf rookgerei. De heer Van der Linde speldde de heer M. Th. van de Hoorn de zilveren bondsmedaille op. Namens de directie sprak de heer J. Wesseling; hij bood een envelop met inhoud aan. Nadat verschei dene redaties hun gelukwensen vergezeld hadden doen gaan van attenties, werd de samenkomst met een door de directie aangeboden diner besloten. Wedvlucht De Blauwband SASSENHEIM De postduivenüef- hebberevereniging De Blauwband hield zaterdag een wedvlucht met oude duiven var St. Denis. 397 km. In concours 180 duiven, gelost te 6.10 u. Aankomst eerste duif 12.35.03. snelheid 1030 meter per mi nuut, laatste duif 13.20.32. snelheid 922 meter per minuut Uitslagen: L J Drost 1 8 11- Gebr v d Krogt 2 3 6 7 15 16 2. 21 22 38 39; Th Onderwater 4 36; J Wowijs 5 19; W v d Zwart 9 10 27 42; H Spaargaren 12; L de Ridder 13; N Koelewyn 14 37; G Am- merlaan 17 32 35; C Vonk 18 41; W v Harskamp 23 31 34 44; P Wolvers 24 43. H v d Lans 25 33; A Ouwenkerk 26: S Reewijk 28 30: A Schrama 29; L Slik kerveer 40; Th van Haaster 45.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3