W.L. v.d: Guiten Rijnsburg kiest wethouder vol goede verwachtingen Raad Voorhout wil 70 km voor Jac. van Beierenweg VLEET Woningen in plan-West bleken bouwtechnisch geheel in orde RIJNSBURG AGENT-BEZORGER Hervormden en katholieken te Warmond besp raken „zending" Uitstekende zang in de Nieuwe Kerk Katwijk Nieuwe vuilniswagen is in aantocht Visserij nieuws bij de NIEUWE LEIDSE COURANT P. u. cl KWAAK ALS RAADSLID BEËDIGD RIJNSBURG Aan het begin van de raadsvergadering werd de heer P. van der Kwaak beëdigd als raadslid. Daarna koos de raad de heer W. L. van der Gugten tot wethouder op de plaats van de heer K. Zandbergen. Burgemeester Koomans feliciteerde als eerste. Hij noemde het wethou derschap een boeiend ambt. De burgemeester betoonde zich verheugd over de keuze van de raad en zegde toe zich te zullen openstellen voor een harmonieuze samenwerking. der. De heer C. van Egmond (AR) zei dat in het verleden is bewezen, dat de heer van Gugten altijd acht slaat op het algemeen belang. Het zal een moeilijke taak zijn woningbouwexpert K. Zandbergen te vervangen. Agrarische sector De heer T. Kralt (de nieuwe fractie voorzitter van de CHU) vroeg de heer Van der Gugten zich vooral toe te leg gen op de moeilijke problematiek rond de agrarische sector. De CH-fractie mist de heer Zand bergen node, doch heeft volledig ver trouwen in de nieuwe wethouder. De heer D. v. d. Meij (P.v.d.A.) zei dat de afgetreden wethouder zijn ge meentelijke taak als een opdracht zag Hij was ervan overtuigd dat ook de heer Van der Gugten het wethouder schap zo opvat. Collega-wethouder De Mooy was blij met de benoeming. Hij wees er op dat het wethouderschap meer last dan lust is. Die last is alleen te overbrug gen door liefde voor het werk. De verantwoordelijkheid van dit ambt is zwaar, maar we leven in het besef da* God wijsheid geeft aan wie daarom vraagt. De heer Van der Gugten betreurde het dat een zo kundig wethouder als de heer Zandbergen noodgedwongen zijn taak moest neerleggen. De nieuwe webhouder beloofde te zullen probe ren te doen wat van een wethouder wordt verlangd. „Hoewel ik niet pre cies weet wat het wethouderschap in- Geslaagden Katwijk KATWIJK De volgende leerlingen van de Chr. U.L.O.-school, hoofd de heer W. F. Bentsnijder, slaagden voor het type-examen: Nel Brouwer, Dicky Brandsma, Diane van Beelen, Loes van Efferink, Kees Houwaard, Gert Holwer- da, Marianna Langeweg, Anneke Min- nee. Bea van der Meij, Koos Nijgh, Arine Parlevliet Jan van der Plas, Lydia Sip. Bert Theunisz, Arie de Vreugd, Elly Zwaan, Corie van Duijn, Gerret Haas noot, Marianne de Lange, Emmij Min- nee, Truus Parlevliet, Bram Barnhoorn, Gerrit de Best, Bram v. d. Gugten, Floor v. d. Gugten, Ruurd Kemelinge, Hans van Leeuwen, Henk van Leeuwen, Ria Meij vogel, Dick van Rooyen, Ronald Polman, Wally Veerman, Arjan Wanda, Nel van der Meij, Jannie Arnoldus, Piet je Boezaard, Hetty Brouwer, Trientje Durieux, Greet van Genderen, Jaap Haasncfot, Ria de Jong, Anne Kloos, Wim Koelewijn, Kees Korsman, Nel Kwaker- naak, Dick Meyvogel, Joop van der Plas, Gineke Plulmgraaff, Elly van Ros- sum, Albert Rijsdam, Ivonne Schaaij, Sophia Versteegt, Gerda Zwitser. Het hoogste aantal punten behaalde Greet van Genderen: 9 voor vaardigheid, 10 voor proz--tukken en 9 voor brieven. Afgewezen werden 7 kandidaten. R.P.S. te Katwijk KATWIJK Bij de R.P.S. te Katwijk aan Zee werd vorige maand ingelegd f119 685.25 en uitbetaald f 122.417.33; Bij het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn werd ingelegd f63.695.70 en uitbe taald f40.143.63. J. H. Reynders, Katwijk aan Zee. Tandarts Katwijk aan Zee. VRIJDAG 4 JUNI GEEN SPREEKUUR. Camera inruilactie eindigt 5 juni a.s. Ruil nu nog uw oude camera in. U kunt hiervoor f7.50, flO.— of f15.— terug krijgen. FOTOHANDEL D. KRUYT Voorstraat 9 Katwijk aan Zee Telefoon 2851. V oorhouterweg Met het voorstel tot verbetering van de Voorhouterweg kon iedereen zich verenigen. De heer C. van Egmond vroeg zich af of de verbetering wel voldoende was. De heer T. Kralt vroeg of de verbe tering van de Vinkenweg al in zicht is. terwijl de heer D. v. d. Meij graag wilde weten of de verlichting van de Voorhouterweg binnenkort tot stand komt. Beide vragen beantwoordde de voorzitter onder enig voorbehoud bevestigend. Onderzoek Naar aanleiding van een opmerking van dokter Van der Laan in een vori ge raadsvergadering over ziektegeval len in plan west is een onderzoek inge steld. Daaruit is gebleken dat de wo ningen bouwtechnisch volkomen aan de eisen voldoen, terwijl de huizen niet vochtiger zijn dan bij nieuwbouw gebruikelijk is. Het bijgevoegde advies luidde: zo weinig mogelijk afsluitende vloerbedekking te gebruiken, veel ventileren en zo lang mogelijk ver warmen. ^>e NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor haar agentschap Rijnsburg per 1 juli een Nadere inlichtingen bij de heer J. Heemskerk, Langevaart 15, Rijnsburg, Telet 4764. Nieuwe Leidse Courant, Steenstraat 37, Leiden. Telef. 01710— 31441. sportieve gouden ridder, - sinds 1945 in gemeenteraad RIJNSBURG De heer W. L. van der Gugten is sinds de raads vergadering van gisteravond wet houder van Rynsburg. Hy werd ge kozen met 9 van de 11 stemmen bü de eerste stemming, waaruit blijkt dat vrywel alle raadsleden vertrou wen hebben in de kundigheid van de nieuwe wethouder. De heer Van der Gugten is eigenaar van een groot schildersbedrijf, annex auto- spuitery, annex verfwinkel. Een belangrijk deel van zijn leven heeft de heer Van der Gugten gewijd aan de plaatselijke gymnastiekvereni ging D.W.S. Hij vervulde in deze ver eniging vele functies en was de laatste jaren trainer van de keurploeg. Mede door het enthousiasme van de heer Van der Gugten heeft D.W.S. zich kwalitatief en ook kwantitatief tot de beste verenigingen van het K.N.C.G.V. kunnen ontwikkelen. Enige jaren terug is de nieuwe wethouder in verband hiermee ter gelegenheid van zijn 40-jarig DWS-jubileum onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van der Gugten heeft zit ting in de raad aanvankelijk nog noodgemeenteraad sinds 1945. Hij werd in dat jaar ook gekozen in het bestuur van de plaatselijke C.H.U- Tot 1940 had de vader van wethouder Van der Gugten zitting in de raad. De nieuwe wethouder is 53 jaar oud x Ned. Hervormd. RIJNSBURG De woningcommissie zal woensdag van 7 tot 8 uur *savor>'s het publiek zitting houden in het raadhuis. Bromfietser ernstig gewond LEIDENSCHENDAM Doordat hij nsdagmiddag onverwachts de Veurse- straatweg op zijn bromfiets overstak, werd de 65-jarige heer P. J. H. uit Oegstgeest gegrepen door een passeren de vrachtauto, bestuurd door de 31-ja- rige heer P. J. H. uit Voorschoten. Hij smakte tegen het wegdek en is met een gecompliceerde beenbreuk en verwon- n aan het gezicht naar het aca demisch ziekenhuis in Leiden overge bracht. WARMOND Voor de hervormden en katholieken was in 't Trefpunt een gespreksavond georganiseerd waarvoor grote belangstelling be stond. In het verleden was tijdens een dergelijke bijeenkomst het doop sel uitvoerig besproken. Deze avond was zending en missie" het onder- De bijeenkomst werd geopend door pastoor Slijkerman, die er zyn vol doening over uitsprak dat ook thans zo velen gevolg hadden gegeven aan de uitnodiging. In het bijzonder ver welkomde spreker de president van het grootseminarie, het hoofd van het zendingswerk, Ds. Boonstra en kapelaan Weijermans. Het onderwerp leverde voldoende stof tot een uitvoerige discussie. Vol gens de sprekers was de alles over heersende vraag, wie nu eigenlijk „zendt"; de hiervoor betreffende in stanties, personen of kerken. zin Nog gebracht, zich hierdoor gelukkig voe len. En zo dit niet het geval is, heb ben zending en missie dan nog wel zin?. Deze vraag was niet zo een voudig te beantwoorden. Wel was men er van overtuigd dat het weten dat er een God is aan wie men zijn volle vertrouwen kan schenken, hen inderdaad gelukkig kan maken. Samenwerken Samenwerking van de thuisfronten en de steeds nauwer wordende band tussen de k.rken, kunnen er veel toe bijdragen vruchtdragend werk te verrichten. Zending en missie hebben wel degelijk een belangrijke taak in het wereldbestel van vandaag. Ds. Boonstra. die nog maar kort in Warmond zal blijven wegens zijn be roep naar elders zeide dergelijke ge sprekken van grote waarde te achten. Hij hoopte dat zijn opvolger ook het grote nut hiervan zal inzien, want meer dan ooit is in deze tijd een sa mengaan van alle gelovigen van niet te onderschatten betekenis. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee Katwijkse bejaarden een dasje uit KATWIJK AAN ZEE Van morgen om half negen 'zijn drie honderd Katwijkse bejaarden vertrokken voor hun jaarlijkse uitstapje. Het weer zag er niet zo prettig uit, maar de stem ming leed daaronder niet het minst. Men was kennelijk van plan er een reuze gezellige dag van te maken. Om te beginnen reed men via Heemstede naar Bergen-Binnen, waar aangeze ten werd aan een koffiemaal tijd. Deze had een feestelijk tintje in verband met het vier de lustrum. Vervolgens ging het gezelschap heerlijk toeren, waarna men dineerde in Groe ne ndaal. Vanavond omstreeks acht uur zouden de- bejaarden hun intocht in Katwijk maken, vooropgegaan door de muziek. Foto D. Kruyt Scooter botste- tegen brommer in Katwijk KATWIJK Gisteravond om tien voor half zeven zijn op de kruising Zeeweg- Meeuwenlaan een scooter en een brom fiets met elkaar in botsing gekomen. De berijdster van de scooter de 22-jarige verpleegster E. S. C.Blok. Fazantstraat 26, liep een gekneusde schouder op. Brandweerlieden uit Tnbbergen zijn in staking TUBBERGEN Sinds maandag sta ken de (vrijwillige) brandweerlieden van Tubbergen. een kleine twintig in totaal. Zij willen in de vacature commandant een andere man benoemd zien dan het gemeentebestuur wil aan wijzen en omdat zij hun zin niet kre gen, hebben zij de burgemeester doen weten, dat zij niet meer zullen blussen, zolang de commandant van hun keuze niet is benoemd. De burgemeester heeft, om in deze uitgestrekte platte landsgemeente met zijn vele kerkdor pen op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, dezelfde dag nog de brand weer van Almelo gevraagd te hulp te komen, wanneer er brand mocht uit breken. En zo kon het dan gebeuren, dat gisteren de Almelose brandweer moest uitrukken om een strobrand op een boerderij in de gemeente Tubbergen te blussen, terwijl de Tubbergense brandweer zich afzijdig hield. Herboren Jubilate zong met Leids en Lisser koor geestelijke lied KATWIJK AAN ZEE Drie zangkoren, het Katwijkse „Jubilate", „De Lof stem" (Lisse) en „Jubilate Deo" (Leiden) gaven onder leiding van Leen Manneke een uitvoering in de vrij goed bezette Nieuwe Kerk. Het was voor de derde kee'r, dat wij deze verenigingen in één concert hoorden zingen. Een eenvoudige vermelding zou dus, na onze vorige be schouwingen, misschien voor de hand liggen. Maar de uitwendige om standigheden verschilden met die in de Gereformeerde-Gèmeentekerk- gebouwen van Leiden en Lisse toch wel zóveel, dat alles anders klonk en een ander, naar onze mening ook stérker, effect maakte. We zijm om te ebginnen nooit zo verrukt geweest over de Nieuwe Kerk- akoestiek. Het geluid kan te veel in de breedte en hoogte weg. Maiar een vergelijking met de beide andere ge noemde gebouwen viel, wat ons be treft, toch zeker in het voordeel van de Katwijkse kemk uit. Dirigent Manneke had het optreden nu ook veel beter verdeeld, zodat alles rustiger en vlotter verliiep. Ds. Pijlman maakte het met zijn opening en sluiting eveneens kort. Het hele concert was met-dat-ad in vijf kwar tier afgelopen. Al 70 leden Jubilate, dat na een verdwijning van twee jaar, in 1964 met dertig leden opnieuw werd opgericht, is nu al zeventig mannen sterk. We hebben de dirigeer-capaciteiten van Leen Manneke reeds gunstig kun nen beoordelen. De koorleden, ook die van Leiden en Lisse, zongen zuiver, gebonden en voldoende afwisselend. Ten aanzien van de uitspraak, die heel duidelijk is, moeten we ooknu op merken, dat de toonloze lettergrepen (bijvoorbeeld „men" in „amen") vaak juist betoond werden. De voordracht was meesptal vrij strak, een grotere mate van soepel heid, ook in de samenwerking van de stemmen, zou de uitwerking ten goede komen. Hoewel Leen Manneke de zan gers kennelijk goed beheerste en hun aandacht vast hield, bleek het sterk uitzingen niet zonder gevaar voor de zuiverheid en de klankadel. Dit gold ook voor de steeds gecombineerde gemengde koren. De zang bekoorde ons het meest in het mezzo-forte en was. met name in „Middernacht" tref fend ijl het pianissimo. Eenvoudig Het programma bestand geheel en al uit min of meer eenvoudige geeste lijke liederen en een enkele psalm (6), die door de combinatie stijlvol werd gezongen. Wij kunnen hetzelfde opmerken over ..Com nu met sang" en „Lof zij den Heer". Van „Jubilate". Zoeterwoude kan gehuurde auto terugkrijgen VOORHOUT De raad van Voor hout was gisteravond bijeen. Burge meester P. M. F. Smolders zei dat hij de levering van een nieuwe vuilnis auto binnen enkele dagen tegemoet zag. De gemeente heeft langer dan een jaar een vuilniswagen van de ge meente Zoeterwoude in huur gehad. De jaarlijkse verhuur van een per ceeltje grond aan de heer N. Bakker in het Overbos (Exploitatie patates- frites tent), vond de raad wel goed voor f 100.per jaar, maar zij maak te aanmerkingen op de reclameborden aan de bomen. Deze moeten er af, zo zal als voorwaarde worden gesteld. Eigen haard Op 22 november 1963 stelde de raad een krediet beschikbaar van f 25.000 aan het gemeentelijk woningbedrijf voor buitenschilderwerk. Daar de laatste tijd veel woningen aan de be woners zijn '-erkocht, kan dit besluit vervallen en aldus stelden B en W voor. Zonder stemming keurde de raad dit goed. De 39 nog in eigendom der gemeente zijnde woningen, zullen door de fa. van Kesteren te Voorhout worden geschilderd voor f 500 per woning. Hierbij is inbegrepen het ver wijderen van kruisroeden en het aan brengen van grotere ruiten, wat voor de bewoners een gerief zal zijn. Met algemene stmmen werd ge meentesecretaris J. W. v. d. Aardweg benoemd tot administrateur van het gemeentelijk woningbedrijf in de va cature A. de Bekker. Evenzo werd de heer J. J. M. van Ruiten, ambtenaar ter secretarie benoemd tot ambtenaar van de burgerlijke stand. Belastingen De erven Van der Prijt-Pijst hebben bezwaar gemaakt tegen de opgelegde straatbelasting 1964. De raad besliste het voorstel van B en W te aanvaar den en hier afwijzend op te beslissen. De fa. gebr. Vcster had bezwaar gemaakt tegen de aanslag straatbe lasting over 1963 en 1964, omdat hun perceel nagenoeg niet aan te sluiten is op het riool. Enkele raadsleden meenden dat hier wel enige grond voor was. De voorzitter merkte op dat dit gebouw veel te laag was ge bouwd (voordeel voor de bouwer) en dat niet bewezen is dat het per ceel niet kan worden aangesloten. Er zou een verandering van de ver ordening gebeuren als men gemeen tenaren zou willen ontheffen in deze. Op de vraag of de raad soms stemming wenste, antwoordde niemand, dus was conform het voorstel besloten het be zwaarschrift niet te aanvaarden. Houten school De beschikbaarstelling van een kre diet groot f 99.995 voor de bouw van een 3-klassige school voor gewoon la ger onderwijs aan de Rembrandtlaan. bracht enige vragen. Dit zal een hou ten gebouw worden en de heer Huig- sloot. voorzitter der KVP-fraktie merkte op, dat, wanneer men even tueel later een stenen gebouw wil zetten, niet in moeilijkheden zal ko- De voorzitter merkte op dat het ma teriaal voor dit gebouw van dien aard is, dat het gegarandeerd 20 jaar mee gaat. Weloverwogen is de zaak met het stiohingsbestuur voorbereid. Ook de plaats is met opzet gekozen om te blijven. De raad keurde dit voorstel Toch 70 km? Bij de rondvraag releveerde de heer Prins het auto-ongeval op de Jac. v. Beierenweg op Hemelvaarts dag. Na dit zoveelste ongeval meen de hij dat de veiligheid van het ver keer zeker wel gediend zou zijn om daar een maximumsnelheid van 70 km in te stellen. Op een eerdere aanvraag bij Gedep. Staten was af wijzend beschikt. De voorzitter voorzag dit ook nu weer, omdat dit ongeval aan roekeloosheid was te wijten. De raad drong echter aan, en nogmaals zal aan G.S. worden verzocht de maximumsnelheid van 70 km goed te keuren. Spaarbank Voorhout VOORHOUT Aan,het kantoor der PTT werd in mei op spaarboekjes Inge legd f 32705.en terugbetaald f 27211.— Vier nieuwe boekjes werden uitgeschre- en zes afbetaald. dat klankvol en zéker niet geforceerd gevoelig zong, hoorden we, onder meer met genoegen „Dat ons loflied vrolijik rij ze", „Schon die Abend- glocken klangen" en „Jesus unser Trost und Leben". Het is te hopen, dat de drie koren nog verder zullen komen dan deze liederen, al mogen ze het werkelijk mooie geestelijke lied zeker niet on trouw worden. Er wend, op drie uit zonderingen door Jubilate na, steeds a capelle gezongen- Die drie orgel begeleidingen. wat ongelijk ook. de den de zang, ten dele door akoestische oorzaken, enige afbreuk. Dick van Rijn speelde, als onder breking, enkele liederen in bewer king. (Van Türke en Mudde). Joh. van Wolfswinkel. DONDERDAG 3 JUNI 196. Sluitingsmiddag voor de Sassenheimse bejaarden SASSENHEIM. Gisteren werd in het Jeugdhuis de sluitingsmiddag ge houden van de prot.-chr. bejaarden- kring. In het afgelopen seizoen werden de middagen gevuld met lezingen ove. onderwerpen zoals het verkeer, d-_ zending, de nieuwe bijstandswet, me' declamatie en films en met gezel schapsspelen. Van de gemiddeld zeventig bezoe kers, zyn er verscheidene die niet op eigen gelegenheid kunnen komen, dankbaar wordt dan ook gebruik ge maakt van de diensten van autobezit ters. Goede gevers maken het mogelijk dat de boekenvoorraad steeds uit breidt. Presidente is de haast tachtig jarige mevr. Weesterbeek-Klijn. Ver der bestaat het bestuur uit secretaris J. Wiepkema, penningmeester Jac. van Nieuwkoop, zuster Hoogendoorn. bi bliothecaresse en de heer G. Bouw meester. De heer G. Kruik verricht hand- en spandiensten. Financieel wordt het werk gesteund door de drie protestantse kerkgemeenschappen en het gemeentebestuur. De sluitingsmiddag, die gevuld werd met gezelschapsspelen, droeg een ge animeerd karakter. Een aantal dames had cake voor bij de koffie gebakken. De middag werd besloten door ds. P D. Kuiper, die een meditatie hield over een gedeelte uit Spreuken 3. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Bas- tiaan, z v W Bruchem en H v d Boven- kamp; Johannes T, z v W P Zuilhof en C Eigenraam; Hubertha A, d v D van Tol en H A Kikkers; Werner C M, z v C M L Homan en J Samsom; Syl via M, d v A G C Hubers en P C v d Berg; Anne-Marie, d v B Alleblas en N Spaargaren. Ondertrouwd: J Spreeuw, 19 j, Hil- legom, en J C Langelaan, 19 j; Th J A IJsselmuiden, 30 j, Bovenkarspel, en M H M Jonkman, 24 j; H J Vlaming, 24 j, en C H M Verkley, 26 j. Gehuwd: J E Warmerhoven, 19 j, en P P P Vonk, 17 j; A J F Rotteveel, 23 j, en E S M Meyers, 22 j, Oegst geest Overleden: W Moolenaar-van Els- wyk, 88 j; P. Roosendaal-Sikking, 71 j. Bromfietser tegen auto SASSENHEIM Gisteravond om kwart over acht had in de Hoofdstraat een verkeersongeluk plaats. De bestuur der van een bestelwagen stopte bij café Rusthof alvorens rechtsaf te slaan. Op dat moment passeerden hem twee brom fietsen. De ene kwam, vermoedelijk met flinke snelheid, in aanraking met de auto en vloog tegen de muur van het café. Aan het rechterbeen liep hij waar schijnlijk een dijbeenfractuur op en aan het linker een knieblessure. SASSENHEIM In mei werd bij de Rijkspostspaarbank f 99.000 ingelegd en f 69.000 uitbetaald. IJMUIDEN In de Noord waren nog maar een paar Nederlandse sche pen in actie. De meeste vaartuigen zaten op 57.40 NB achter de haring. Met weinig succes overigens. De gelukkigste vaartuigen brachten het tot een dagtotaal van 40 kantjes. Er waren echter ook schepen, die weinig of niets vingen. Nog steeds was de haring klein van stuk. Andere vis werd bijna niet gevangen. De tongvisserij in de omgeving van de Sylt leverde iets mindere resultaten op dan de vorige week. Met trekken van gemid deld 25 kilo en een paar manden andere vis wilde men toch niet moppe ren, men is wel slechter gewend geweest. Onder de Nederlandse kust deden de loggers en kotters trekken van rond vijftien kilo en drie a vier manden andere vis, hoofdzakelijk kleine schol en wijting. Het was aan de IJ muider markt een stille boel. Slechts vijf vaartuigen ver schenen aan de kant. Zij zorgden voor 1672 kisten vis, waarvan 830 kisten schel vis. 120 kisten wijting. 20 kisten gul en kabeljauw, 100 kisten kleine gul, 490 kisten makreel, 50 kisten schol, 3 kisten Prijzen voor De Harpe Davids NOORDWIJKERHOUT Op het bondsconcours van de ANMU te Breda heeft De Harpe Davids twee eerste pry- ;n en een tweede prijs behaald- De eerste prijzen werden verworven 1 de afdeling uitmuntendheid van de concertwedstryd (289% pnt) en in de marswedstrijd met 108 punten (het hoogst te bereiken aantal). De tweede prijs sleepte men in de wacht in de tamboerwedstrijd. Met 191 punten kwam men net 1 punt tekort voor een eerste prijs. Spreekuur wethouder NOORDWIJKERHOUT Wethouder N. H. Hogervorst heeft zijn spreekuur ten raadhuize vastgesteld op de dinsda gen van 9 tot 10 uur voormiddags. Hij spreekt de verwachting uit, dat men hem voor gemeentelijke aangelegenheden niet dan in zeer dringende gevallen thuis bezoekt of opbelt. Burgerlijke stand Noordwijkerhnut NOORDWIJKERHOUT Geboren. Saskia A M. d v J C Hoogkamer en J C Caspers; Carolus C L, z v J J Bergman en J C Karstens. Ondertrouwd: B v d Voort en C G M Slingerland. Getrouwd: H J de Ridder en C J T Duivenvoorden: C M L v d Hoorn en C W A Duivenvoorden. NOORDWIJKERHOUT Voor het eindexamen gymnasium B slaagde onze plaatsgenote mej. Lia de Klerk, leerlinge van Sancta Maria te Haarlem. NOORDWIJKERHOUT Aan de eer ste kerkdienst op pinksterzondag, die om negen uur begint, zal De Harpe Davids muzikale medewerking verlenen. Dit in verband met het gouden jubileum. NOORDWIJKERHOUT In de beide r.k. parochies van het dorp is de kerke-' veiling gehouden. In de huishoudschool aan de Duindoornstraat brachten de pa rochianen van St. Victor een bedrag van f 22.000,— bijeen en de parochianen von St. Jozef zamelden voor kerk en sociale zorg een bedrag van f 24.700,in. tarbot, 35 kisten diversen, 30 stuks stijve kabeljauw en 1200 kilo tong Men kon dus wel merken dat de jacht op de Hol landse Nieuw in volle hevigheid is ant- Brtkele uitzonderiiigen daar gelaten bleven de prijzen stabieL Zo noteerde de tong nauwelijks twee centen meer dan op de voorgaande dagen. Ook de schol profiteerde niet van de verminderde aan. voer. De vraag onderging vrijwel geen wijziging. Voor het eerst sinds weken bleef de vismeelfabriek zonder een ma kreeltoewijzing zitten. De hele aanvoer van 490 kisten werd door de handel af genomen. Weliswaar bleef men maar een weinig boven het minimum maar dat was al vel gewonnen. De schelvis die overigens het best ver tegenwoordigd was, bleef vrij goedkoop. De pennen en de braad zakten zelfs tot ongever vijftien gulden De grote schel vis bleef iets boven de veertig gulden, maar dat is ook geen notering om in vervoering te raken. De gul en dan vooral de grote was duurder. Bij de eerste afslag haalde men zelfs f 72. Van een werkelijke opleving was alleen sprake in de sector van de grote road- vissoorten De middel kabeljauw kwam zelfs boven de f 200 en dat is wel iets om speciaal aan te tekenen. Vandaag aan de markt In IJmuiden lagen vandaag onder meer aan de markt de KW 123 Holland met 1200 kisten, de UM 38 Kemphaan met 705 kisten, de IJM 221 met 500 kisten, de KW 206 Yvonn Yolanda met 500 kis ten en de VL 1 Ursinus met 1000 kisten en 200 kisten klein* haring en makreel. Hiermee bracht laatstgenoemd vaartuig de eerste reis tot een succesvol einde. Voor de vrijdagmarkt waren thuissto- mend de VL 34 Anita met 950 kisten en 200 kleine kisten haring en makreel en de SCH 250 L. R. Koolemans Beynen met 800 kisten uit de IJslandse wateren, waarvan 500 kisten gul en kabeljauw. 100 kisten koolvis, 100 kisten roodtoaars en 50 kisten diversen. In Schevenlngen In Scheveningen werden aangevoerd 30 kisten gul en kabeljauw, 110 kisten schol, 500 kilo tong en 240 kantjes haring. Spreekuren en diertsten in juni te Iiillegom HILLEGOM Wethouder W. F. van Dam houdt in juni geen spreekuur. Ook wordt op vrijdag 11 juni geen spreekuur gehouden door de secretaris van de woonruimte-adviescommissie voor huis vestingsaangelegenheden. In verband met tweede pinksterdag zal het huisvuil van maandag 7 juni worden opgehaald op dinsdag 8 juni en dat van dinsdag op woensdag 9 juni.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9