SPELDJES AKTIE Brick Bradford Rijnmond in beeld en veel woorden alles kan met cetabmr —Toch is het zo!- P0PLA 1000, Jesje en Josje Senmoet 13 DONDERDAG 3 J CM 196S ETHERGOVVEN-IIHERGOIVIN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN ITHERGOtVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOlVEN-ETHER Nog geen uitslag tv-spelwedstrijd (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De 328 Nederlan ders en Belgen, die hebben meege daan aan de door de NTS en de BRT uitgeschreven wedstrijd in het schrij ven van een televisiespel, moeten nog even wachten op de uitslag. De jury is wel verheugd over zo ongedacht grote deelneming aan je wedstrijd, maar is er niet in geslaagd de 328 manuscripten vóór 1 juni allemaal te beoordelen. Binnenkort zal zij in staat zijn, een nieuwe datum voor de uitslag in vooruitzicht te stellen, zo meldt de NTS ons. VARA-reportage over watersnoodramp (Van radio- en tv-redactie) HILVERSUM Morgen (vrijdag) avond zal de VARA tussen 8.20 en 8.45 uur op Ned. 1 een reportage uitzenden, welke een internationaal team heeft gemaakt van de gevolgen van de watersnoodramp in Oost-Pa- kistan. Twee medewerkers van de actuali teitenrubriek „Achter het nieuws", Hans de Graaf en Huib de Ru \ijn samen met medewerkers van het Duitse programma „Der Weltspiegel" en het Italiaanse „Tv-sette" naar het getroffen gebied geweest. Het gezamenlijk gemaakte filmver- slag komt morgen ook op de Italiaan se schermen. De Duitse kijkers zullen het a.s. zondag pas kunnen zien. Franse elftal voor vanavond PARIJS Het Franse voetbalelftal dat donderdag in het Parijse Pare des Princes tegen Argentinië uitkomt is als volgt samengesteld: doel: Aubour (Lyon), achter: Djorkaeff (Lyon), Artelesa (Mo naco), Herbin (St Etienne) en Cardiet (Rennes), midden: Herbet 'Sedan) en Maryan (Stade), voor: Lech (Lens), Rodighiero (Rennes), Aimon (Nantes) en Hausser (Straatsburg). Het Argentijnse elftal is nog niet samengesteld. De wedstrijd wordt vanavond via TV uitgezonden. Commentator is Leo Paga- Prijs voor Nederlandse film in Montevideo DEN HAAG Op het festival docu mentaire en experimentele films, dat te Montevideo in mei in mei werd gehou den. veroverde de film „Portret van Frans Hals" van Frans Dupont de grand prix. De eveneens ingezonden films „Hoofdkraan van Nederland" van Char les Brijer en „Kokon" van Jan Oonk werden op dit festival onderscheiden met respectievelijk een speciale en een eer volle vermelding. Geen verandering Pools parlement WARSCHAU De parlementsver kiezingen, die zondag in Polen werden gehouden, hebben vrijwel geen veran dering in de samenstelling van de volksvertegenwoordiging gebracht. De Verenigde Arbeiders Partij de com munistische partij onder leiding van Gomoelka kreeg 255 zetels tegen 256 in het oude parlement. De Boeren partij en de Democratische Partij be hielden respectievelijk 117 en 39 ze tels. Voorts werden er 49 partijlozen gekozen tegen 48 in het vorige parle ment. T UISTEREND en kijkend Nederland heeft gisteravond het volle pond gehad bij de uitslagen van de Rijn mondverkiezingen, mede door de ruime wijze waarop radio- en televisieteams met hun apparaturen gebruik konden maken van ons gebouw in Rotterdam, dat zoals men niet alleen kon horen maar ook rustig zien, een concentratiepunt werd voor vele politici uit den lande, alsmede burgemeesters van gemeenten rondom en talrijke andere bij de uitslag zeer geïnteresseerde Rijnmondbewoners. Wat later op de avond voegde ook mr. Marijnen, voorzitter van de Rijnmondraad, zich bij de gasten. Terwijl beneden op de redactie kamers naarstig werd gewerkt om het binnenkomende nieuws uit de Rijn mondgemeenten klaar te maken voor de krant, vonden verslaggevers van radio en televisie in de bovenzaal ruimschoots gelegenheid om tussen het tonen en bespreken van de uit slagen per gemeente vraaggesprekken te voeren met partijfunctionarissen, Geen invochten geen natte persdoeken cr stoom Atü strijkijzer morgen Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ouverture: reportages en com- intaren, wegeninformatie en lichte gram- .foonmuziek (7.30-7.40 Nieuws, pl.m. 8.00 erweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.05 In de platensoos: verzoekprogram- rden. 11.00 Voor de zieken, trumentaal ensemble (opn.). 2.03 Spaanse operetteklanken ■NPL....'dedellngen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Aktualiteiten of grammofoonmuziek. 12.50 Franse :hansons. 13.05 Jazzmuziek en zang. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Muslësta: gevarieerd muzikaal programma. 14.25 Accordeonmuziek (gr.). 14.30 Fit 12.27 ke sacofoon c iziek. 15.0( piano: klass 1530 Voor de zieken. klassieke en moderne liederen. 17.00 Voor de igd. 17.30 Coda: lichte muziek rersum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws. ndgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Te land en te water: informatief programma voor weg- en waterweggebrui kers. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte grammofoon muziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de vrouw. 12.00 Orgelspel. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: uitzending voor de landbouw. 12 40 Licht instrumentaal trio. 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en grammofoonmuziek. 13 25 Beursberichten. 13.30 Schakeringen: Een i Kuituur Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het art. 19.01 Barend de Beer. 19.06 De Verrekijker: internationaal jeugdjournaal. tot Gewest, regionaal weekjournaal. AVRO: 19.35 De Lucy Show - Do vrijwillige brandweer. TV-film. NTS: ".00 Journaal. AVRO: 20.20 TelevJ .40 Bolsjoi Ballet. AVRO: 21.15 De ver- hrikkelijke wraak van Frederik Nagtegaal. TV-spel. NTS: 22.30-22.35 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het KRO: 20.01 Zang en Instrumentaal 20.25-22.15 Voetbalwedstrijd: ensemble. rankrijk-Argentlnië. Belgle: Nederlands progr. Kan. .00 Zandmannetje. 19.05 De koffer met de hat. 19.20 Voor het gezin. 19.55 Hier reekt men Nederlands. 20.00 Journaal. 20.5 Rep. over Noorwegen. 21.15 Filmfestival te 22.05 Het vrije woord. 22.35 Jour- VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 AVRO 8.40 uur kan men voor de derde maal kijken naar optreden van het befaamde Bolshoi Ballet. 9.15 uur televisiespel „De verschrikkelijke wraak van Frederik Nag tegaal", geschreven door Dimitri Frenkel Frank. Nederland 2 KRO 8.01 uur de Amerikaanse zanger Chuck Berry, zoals hij in het begin van dit jaar optrad voor de camera's. 8.25 uur voetbal: in een niet voor de wereldkampioenschappen mee tellende wedstrijd ontmoet het op tournee zijnde Argentijnse nationale elftal het dito Franse. VANAVOND TE HOREN Hilversum 1 NCRV 8.00 uur vrolijke grammofoonplaten en 9.35 uur een programma van Jan Zindel voor degenen die een zon nige vakantie tegemoet willen vliegen. 10.00 uur bespeelt Johan van Meurs het orgel van de Ned. Herv. kerk in Eenrum en om 11.00 uur kan men naar nieuwe platen luisteren. Hilversum II AVRO 8.05 uur begint het 5e programma Dubbelconcerten te geven door het Radio Kamerorkest. O.m. wordt uitgevoerd het concert voor twee hoorns en orkest van Rosetti. Dirigent is Roelof Krol, solisten Iman Soeteman en Adriaan van Woudenberg. 9.05 uur „Het Nederlands over de gehele wereld", een programma van Georgette de Rijcke en Jan van Herpen en om 10.00 uur gaat het Delfts Madrigaalkoor zingen. tussen wie alleen een afgevaardigde van de CHU ontbrak. In de huiskamer 'hing iets van echte verkiezingsspanning. daar zorgden NCRV en VARA, die toevallig zowel de radio- als de televisieprogramma's deze avond in handen hadden, wel voor. Beter dan ooit werd op het beeld- scherm voor afwisseling gezorgd: er waren by de NCRV bijzonder fraaie opnamen van by de verkiezingen betrokken gemeenten te zien, er was ook een aardige omlijstende reportage uit het omstreden „trammetje", dat tot nu toe zorgt voor het vervoer over de voormalige eilanden. Ook werd behoorlijk gecoördineerde voorlichting op het Rijnmondobject verstrekt. De VARA-televisie gaf als humoris tische noot een wat ironische reportage op de bekende leest geschoeid: rond vraag onder het publiek op straat, dat nog niet zo bar vertrouwd bleek te zijn met de Rijnmond-gedachte. Publiciteit t er „nog veel publicistische bege leiding by het optreden van de Rijn mondraad nodig is" bleek mede daardoor een juiste conclusie te zijn. De hoofd redacteur van ons blad, dr. E. Diemer, vestigde in een commentariërende toe lichting daarop de aandacht. „Boven dien", merkte h(j op, „zal de raad zelf in het wezen van zijn arbeid tot de ver beelding moeten spreken". Ook mr. Marijnen hoopt op steun van de publiciteitsmedia: „Wij moeten met belangstelling van de pers rekening houden bij het bepalen van de grootte van de zaal die wij voor onze vergade ringen (welke waarschijnlijk begin sep tember aanvangen) zullen kiezen". De VARA sprak voor de camera's o.a- ook met mr. Klaasesz, commissaris van de Koningin in de provincie, die even eens van mening was dat de Rijnmond nog niet „leeft" bij de mensen. Ook hij gelooft dat dit vanzelf zal terecht komen. Opheffing van gemeentebesturen voor ziet bij niet, wel eventueel samenvoe ging van kleine gemeenten, zulks ech- :r volgens landelijk plan. Hoofdmoot in de vele gesprekken vormde uiteraard informatie bij partij voorzitters en fractieleiders, wier aantal in de loop van de avond steeds groter werd. Er werden allerlei voorzichtige conclusies getrokken, er werd gesproken van voordeel en lichte teruggang, van radicalisering en van het feit, dat door uitbreiding van verscheidene gemeenten men toch geen verband mocht leggen tussen dit streekbeeld en de landelijke situatie op politiek gebied, kortom, het ging alles levendig en ook interessant toe. Hopelijk hebben veie kijkers toch nog aandacht gehad voor een opmerkelijk rustpunt in deze over beide netten zo actuele televisie-avond: het voortreffe lijke gesprek dat Kees van Langeraad voerde met de sympathieke en bescheiden geleerde en auteur prof. dr. P. J. Bou- man uit Groningen, naar wiens ant woorden het goed luisteren was. De NCRV weet deze gesprekken „Onder vier ogen" op hoog niveau te houden e dat verdient bewondering. Gedroomde wraak is zoet, of...? „De verschrikkelijke wraak van Frederik Nagtegaal" is de spottende titel van een televisiespel van Dimitri Frankel Frank, dat de AVRO avond op Ned. 1 vertoont. Men ver- warre deze titel niet met die van de serie Ene Nachtegaal" van de NCRV, want Joop Doderer komt er niet aan te pas. Dimitri Frenkel Frank (men heeft hem beter leren kennen als teamlid het programma „Zo is hetv), beschikt over een onuitputtelijke fan tasie en een gemakkelijkheid in het lanceren van toneeleffecten, welke hem tot een respectabele vaart in het produceren van televisie- en toneel werken brengen. Fantasie en effect liggen ook ten grondslag aan het luchtige verhaal dat vanavond voor de kijkers wordt gespeeld door Guus Oster, Petra La- seur, Coen Flink, Joan Remmelts, Paul Deen, Henk Molenberg en Piet Kamerman. U ziet het: vele mannen rondom één vrouw, en dat is ook het thema van dit spel dat van spotternij aan elkaar hangt. Frederik Nagtegaal (Guus Oster) heetft op reis zijnde zijn vrouw thuis- gelaten en omdat zij een mooie vrouw is, vreest hij zomaar dat zijn huwe lijksgeluk wel eens bedreigd kan zijn. Hij zoekt troost en moed in een café waar hij zich ongebreideld aan zijn ongerustheid en verdenkingen over geeft en besluit, dat hij bloedig wraak zal nemen op de man, die hem zijn ■ouw heeft ontroofd. Maar wie die man dan wel kan zijn is hem niet duidelijk: hij fantaseert verscheidene mogelijkheden, waarin zijn tegenstander varieert van een baron tot de melkboer toe. Deze fantasieën ziet men natuurlijk in beeld en zo worden er vijf „thuis komsten" opgevoerd, waarvan er ten slotte één de echte is. Door het wisselen van de „schuldige hoofdper soon" veranderen ook telkens de si tuaties en de ingebeelde reacties vai mevrouw Nagtegaalen het is de bedoeling dat de kijker overal om kan lachen. Dat de beduchte en wraaklustige Frederik bij zijn echte thuiskomst de dingen natuurlijk heel anders vindt dan hij ze zich in zijn verhitte en jaloerse verbeelding heeft voorge steld, is evident. Evenals het feit, dat er een ontkno ping van het „drama" is te verwach ten, waarvan wij nog niets verklap pen. Voor degenen die niet houden van grappen maken over huwelijks trouw: het is maar een luchtig zomer- avondspel waarover men niet teveel (moet puzzelen of het allemaal wel kan gebeuren! BIJ ELKE 2 PAKKEN POPLA 1000 DAT FIJNE MODERNE TOILET PAPIER gratis speldje 1829) Dc groei is een ondoorgronde lijk wonder. Hoewel alle levende wezens zich uit één enkele eicel ontwikkelen, groeit de ene zoogdier soort uit tot een kolos als een walvis maar de andere soort blijft zo klein als een muis. De oorspronkelijke hoeveelheid levende stof waaruit elk dier zich ontwikkelt, is voor alle dieren ongeveer van dezelfde orde, maar bij de ene soort vindt een geweldige vermenigvuldiging van cel len plaats en bij de andere diersoort is deze vermenigvuldiging aanzienlijk bescheidener. Door welke wetten wordt deze vermenigvuldiging be heerst? En welke factoren bepalen de grens van deze vermenigvuldiging van cellen? Waarom groeit de muis niet uit tot de grootte van een walvis? En waarom groeit het dier tot een bepaalde massa uit en staakt daarna de groei? Deze vragen, die uiteraard ook voor de mens gelden, kunnen we niet beantwoorden, omdat van het wezen van de groeiverschijnselen weinig of niets bekend is. Maar ondanks deze onwetendheid Is toch de detailkennis van dit verschijnsel in de laatste veertig jaren met sprongen vooruitgegaan. Het begon eigenlijk al In 1871, toen Louis Pasteur mededeelde, dat hij gist kon laten groeien in een voe dingsoplossing die uitsluitend glucose en enkele voedingszouten bevatte. De grote Duitse scheikundige Justus von Llebig vond dit verschijnsel interes sant genoeg om de proef te herhalen, maar elke groei bleef achterwege. Er ontspon zich tussen beide onderzoe kers dus een meningsverschil, dat tijdens hun leven niet tot oplossing Het wonder van de groei kon worden gebracht. Pas in 1921 maakte Wildiers waarschijnlijk, dat de oorzaak van de uiteenlopende resultaten gezocht moest worden in het feit, dat Pasteur zijn proeven met een grote hoeveelheid gistcellen had genomen, terwijl Llebig het wat zui nigjes aan had gedaan en weinig gistcellen had gebruikt. BIJ een royaal gebruik van gistcellen zouden er altijd wel wat dode cellen aanwezig zijn, die een bepaalde stof afscheiden, waardoor de groei van de nog leven de gistcellen mogelijk wordt gemaakt. Worden echter te weinig gistcellen gebruikt, dan zou die stof niet in voldoende mate aanwezig zijn. Die raadselachtige stof, die de levende cellen tot groei aanzette, werd „bios" genoemd en de eerlijkheid gebiedt ons er bij te voegen, dat geruime tijd ernstige twijfel heeft bestaan aan de realiteit van deze hypothetische stof, die wellicht een volslagen hersen schim was. Maar gelukkig slaagden Lash Miller en zijn medewerkers erin het bestaan van de bios aan te tonen. En wat nog belangrijker was, hij leverde het bewijs dat deze bios een mengsel is van verschillende stoffen. Kögl en zijn medewerkers werkte de bios uit en vonden in 1933 een cristallinc stof, biotine genoemd. Deze stof bleek in een verdunning van 1 op 400 miljoen een enorme invloed te hebben op de groei van gistcellen. Dit biotine is het vitamine H. Ook het vitamine BI bezit een geringe biosac- tiviteit, evenals B2 en BG. om nog maar niet eens te spreken van andere groeistoffen. Voor de auxinen moeten we echter een uitzondering maken. Daarover een volgende keer! (Nadruk verboden). H. PétUlon. 23. Jesje en Josje trokken de deur tegelijk open en daar, op de stoep, stond oen zuster van hun moeder. „Tante Maartje!" riepen ze allebe' eestdriftig. „Wat leuk dat u er bent' lom'vlug binnen." Tantje Maartje was hun lievelingstante. Ze woonde buiten in een klein dorpje en had drie honden, twee katten en een tam konijn, dat ook vrolijk door het huis huppelde en Jesje en Josje vonden het altijd reusachtig om een dagje naar haar toe te gaan. „Hoe is het met moeder?" informeerde tante Maartje, terwijl ze haar jas uittrok en vader Joppers begroette, die de kinderen had horen roepen en naar beneden was gekomen. „O, het gaat heel aardig," antwoordde Jesje. „Vandaag zouden er foto's worden gemaakt, hè vader? Zou moeder de uitslag al weten als we straks op bezoek gaan?" „Ik denk het niet, Jes." sprak haar vader. „Ik vermoed morgen pas." „Gaat u ook mee op bezoek tante?" vroeg Josje. „U bent prachtig op tijd „Ja, allicht, jongen," laohte tante Maartje. .Waarvoor dacht je dat ik gekomen was? Om je moeder op te Jesje weten. Tobias was het konijn. „En Bello en Piet en Gijs-Jan?" Dat waren de drie honden. „En Klaartje en Suzanne?" wilde Jo«j« weten, die het allermeest op de poezen was gesteld. „O, best allemaal," lachte tante Maar tje. „Af en toe een beetje ondeugend, hè? Net als hier, neem ik aan." „Eet je een hapje met ons mee Maartje?" informeerde vader Joppers. Dan keek hij ontsteld naar zijn dochter, die eensklaps een gil van schrik slaakte. „Wat is er. Jes?" vroeg hij verbaasd. IHet eten!" kreet Jesje. „Dat heb ik rersum I 402 m. NCRV: 19.00 Nieuws e raatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Geeste liederen (gr.). 19.45 Klassiek pianospel 20.00 Lichte grammofoonmuziek. 21.35 Vogelvrij, klankbeeld. 22.00 Kerkorgelconcert (opn.): klassieke muziek. 22.30 Nieuws en SOS-berlchten. 22.40 Avondoverdenking. 22.25 Boekbespreking. 23.00 Platennieuws. 23.55- "4.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Klassieke mu il. 05 Het Nederlands buitengaats: una over de studie van het K" lands over de hele wereld. 21.35 insemble. 22.00 Madrigaalkoor: Buitenlandse Nieuws. 22.40 Actualitei- ieuwe grammofoonplaten. volksliederen. 22.5 23.55-24.00 Nieuws. 26 Zijn stem piept alsof hij de woorden knijpt, ze doodknijft, omdat het niet mag worden gezegd. In het halve "licht ziet Joryt de flikkering in zijn ogen. Hij schraapt zijn keel en gaat een beetje verzitten. Is 't niet beter dat je van hier gaat? Bernt Vasse heeft wel ander werk voor je. 'k Wil erover spreken als hij weer thuis is. Wobbe likt de vuist van zijn baas, heftig en zachtjes jankend, 't Zal niet helpen al gaat hij weg van de Hidder. De veenboer gaat mee. Zo lang is hij al bezig om hem te weren. En als hij denkt hem kwijt te zijn, komt hij weer te voorschijn in het gezicht van Dries Borne. De mulder doet zijn mond open om het te vertellen, maar het wil er niet uit. Drink nog eens, zegt de landschut en schenkt de kom vol. Wat nog over is van de koffie neemt Als hij weggaat, valt de regen in dunne straaltjes. De lucht is klaar en de windvlagen zijn voorbij. Siewert wacht even, dan haalt hij de rozetakken, een kan vol. De doornige ranken bespreiden de tafel, zodat hij vanuit de bedstee er niet overheen kan kijken tot in de hoek waai de veenboer zit. In dat najaar wordt de wildeman door Jurre Mensink betrapt bij het vervoeren van een boomstam. De landschut hoort het de volgende ochtend van Ante Borne als hij op de aanplant komt. Hij zegt dat het te verwachten was en gaat dan zonder naar het uitdunnen van de jonge dennen te kijken, verder. Over het Ganzepad naar de andere kant waar Mensink aan de rand van het bos woont. Hij is thuis als Volmar komt. Je weet zeker wel waarom ik hier ben, zegt hij met een gezicht zo donker als een novem berhemel 't Gaat jou niet aan wat er in 't Horst gebeurt. Je moet het proces-verbaal dat je vannacht maakte, vernietigen. Dat zal moeilijk gaan, antwoordt Mensink zonder de landschut binnen te vragen. Ik ben met zulke dingen vlugger dan jij, Volmar. Je bent in dienst van Vasse van Buuren of niet Dat is een lelijk verwijt. Het raakt de land schut dieper dan de manier waarop hij ontvangen wordt als de eerste de beste vreemde die ook bij de deur wordt afgescheept. Ik zeg je nogmaals dat 't Horst jou niet aangaat. Je zorgt ervoor dat Borne niet voor 't gerecht komt. Zodra Vasse terug is, kun je bij hem zeggen wat je blijkbaar nodig kwijt moet. Ik ?al er dan bij zijn om het mijne te zeggen. Met zijn hoofd wat achterover en met grote besliste stappen gaat de landschut terug. Rechtop en uitdagend. Jurre Mensink ergert zich. Als er met Vasse gesproken moet worden, zal Volmar gelijk krijgen. Voor Dries Borne loopt het af met een boete, al is die voor zo'n vergrijp erg hoog. 't Horst praat erover, al weet niemand te vertellen wie de zegsman is. Wist de landschut dat Mensink op de wildeman loerde? Jeep Karsten die erbij was, maar wist te ontkomen toen Dries betrapt werd, heeft het hoogste woord. Allemaal afgesproken werk! Omdat "ze tegen ons samenspannen, krijg ik ook geen land op de heuvel. Met m'n eerlijke centen wil ik 't betalen, maar nee, een vreemde krijgt het. Jeep zegt het in de smidse waar Tabe's vrouw bij is. O, spot ze, zo eerlijk zijn jouw centen niet, Jeep. Wat denk je, zou er een huis komen op de heuvel? En is 't waar dat ze bij elkaar zitten op 't Grobbenuus? Jeep is voorzichtig. Zweder Thase heeft hem nooit iets in de weg gelegd en bovendien staat die in vee) te hoog aanzien. Maar Bernt Vasse, ja, die zit er te drinken en te praten met die schilder. Jeep heeft er zo'n minachting voor dat hij op de vloer van de smidse spuwt Dat rijdt in Vasse's auto en neemt het land dat van ons is. Alles nemen ze. 't Zijn allemaal dieven, vanaf Bernt Vasse. die zich toeëigent wat sinds jaar en dag ons recht is, tot Siewert van de Hidder, die meel uit de zakken schept. De vrouw van Tabe geeft niet om Siewert van de Hidder. Ze weet niet dat Jeep de strikken doorsnijdt en dan heimelijk plezier heeft om de wrok van Dries tegen de mulder. Martine Volmar rijdt toch niet in Vasse's auto? vraagt ze vriendelijk. Weet ik niet, bromt Jeep. Vasse heeft het nooit nauw genomen met vrouwen. Om de ruimte te hebben, is hij niet getrouwd. Nou, Volmar moet maar zien wat hij met z'n dochter beleeft Tn ieder geval komt hij ook op 't Grobbenuus en hij neemt het op voor de zwarte mulder. Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13