Bezorgdheid over zelfvergiftiging Leiden United won (1-0) van de Randstad Bekerhouder D.U.N.O. en Noordwijk wonnen poule Wereld in spanning over verloop ruimtereis: Sluiting Dedemsvaart veroorzaakt onrust SCHEEPVAARTBERICHTEN DE GRUYTER NIEUWE LEID5E COURANT 11 DONDERDAG 3 JUNI 196S JEUGDVOETBAL VOORHOUT In een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd hebben de jeugdteams van Leiden en de Bollen streek, spelend onder de namen Lei den United en V.V. Randstad, elkaar dinsdagavond op het Foreholte-ter- rein ontmoet. De middenlinie van de paarswitte Sleutelstadbewoners, met de prima spelende Oppelaar (Lugdunum) en van Zijp (Docos) voorzag de voor hoede van talrijke goede passes. In de 20e minuut was het raak, toen Disseveld (U.V.S.) de stand op 10 kon brengen. De voorhoede van de V.V. Rand stad, met de gevaarlijke rechtervleu gel Crama (Noordwijk) en Guyt (Quick Boys), zag geen kans de Leid- se doelman Roedoe (L.F.C.) te passe- Na rust zagen de talrijke toeschou wers weer een levendige strijd, waar bij Leiden United technisch toch wel de beste ploeg was. Spil Marijt (Noordwijk) beheerste echter prach tig het centrum, zodat de eindstand kwam met een 10 zege voor de Leidse combinatie. De boeiende en sportieve wedstrijd werd door arbiter Meeuwissen prima geleid. Donderdag 10 juni speelt Leiden United op het Rouwkoopterrein tegen de ploeg uit de Rijnstreek. Aanvang 7 uur. Ned. amateurs verloren van West-Duitsland WINSCHOTEN Het Ned. voetbal- amateurelftal heeft woensdag in Win schoten met 24 verloren van de West- duitse amateurs. De ruststand was 13. De score verliep aldus: 5e min. rechts binnen Mulder 1—0; 8e min. linkshalf Siegeling 1—1; 20e min. (strafschop) linksbinnen Neuser 12; 36e min. links buiten Linz 13; 50e min. linksbuiten Roggeveen; 79e min Neuser 24. TWEEDE DEEL JAC-TOERNOOI DEN HAAG. Een leuke voetbalavond hebben de acht verenigingen van twee poules gisteravond in het tweede gedeel te van het JAC-toernooi gehad. Poule winnaars werden de bekerhouder DUNO uit Den Haag en de tweede klasser Noordwijk. Komende woensdagavond 9 juni zullen deze ploegen met de poule winnaars van vorige week woensdag, de organiserende vereniging JAC en de Haagse derde klasser RAS om de vier prijzen de strijd aanbinden. Het spelpeil lag gisteravond wel wat lager dan vorige week woensdag in het eerste gedeelte van het toernooi, dat oor spronkelijk op Bevrijdingsdag zou wor den gehouden doch toen moest worden uitgesteld. Semper Altius heeft echter boven verwachting uitstekend gespeeld. Deze Haagse afdelingsploeg was met de tweede klassers Noordwijk en 's-Gra- venzande SV (dat de plaats van Zwart Wit uit Rotterdam innam), alsmede de derde klasser Die Haghe in één poule ingedeeld. Wie zou verwachten, dat Semper Altius onderaan zou eindigen bij een dergelijke sterke tegenstand, vergist zich. De afdelingsploeg bleef zelfs zonder verlies: het speelde drie maal gelijk en wist daardoor de tweede plaats te berei ken. Het moest alleen Noordwijk voor laten gaan. doordat deze tweede klasser behalve twee gelijke spelen één zege boekte. Maar Die Haghe en 's-Graven- zandse SV, die elk één nederlaag boek ten, eindigden onder Semper Altius. In de andere poule won bekerhouder DUNO twee maal en speelde een keer gelijk. Twee gelijke spelen en één over winning bracht Loosduinen de tweede plaats. De vierde klasser Be Fair met één zege werd derde en het naar de derde klasse gepromoveerde PPSC uit Schie dam eindigde met slechts één gelijkspel op de onderste plaats. Poule I: DUNOLoosduinen 00; Be Fair—PPSC 1—0; Be Fair—DUNO 0—1; PPSCLoosduinen 00; LoosduinenBe Fair 2—1; DUNO—PPSC 2—1. DUNO 3 2 1 0 5 3—1 Loosduinen 3 1 2 0 4 21 Be Fair 3 1 0 2 2 2—3 PPSC 3 0 1 2 1 1—3 POULE II: Semper Altius—Die Haghe 1—1; GSV—Noordwijk 1—1; GSV— Semper Altius 00; NoordwijkDie Haghe 20; Die HagheGSV 10; Sem per AltiusNoordwijk 00. 3 1 3 0 3 1 0 4 3—1 Congres Nijverheid en handel Noordwijk Semper Altius Die Haghe 3 1 1 1 3 2—3 i-Gravenz. SV 3 0 2 1 2 1—2 Komende woensdag zullen, eveneens aanvangende 7 uur de poulewinnaars tegen elkaar uitkomen. Gespeeld worden dan JACNoordwijk en RASDUNO. De winnaars van deze wedstrijden spelen vervolgens tegen elkaar om de eerste en tweede prijs, terwijl de verliezers binnen de lijnen komen om de derde en de vier de prijs. Brazilië versloeg België met 5-0 RIO DE JANEIRO Het ziet er naar uit dat tweevoudig wereldkampioen Bra zilië momenteel, ruim een jaar voor het eindtoernooi om de wereldtitel in Engeland, wederom een sterke formatie op de been heeft kunnen brengen. Woens dag versloegen de Brazilianen België in Rio met niet minder dan 50, de groot ste nederlaag die onze Zuiderburen se dert jaren hebben geleden. De Zuidamerikanen namen daarmee tevens revanche voor „schande van Brus sel", toen zy met 51 van België ver loren. nu twee jaar geleden. Brazilië ver loor toen enkele dagen later in Amster dam ook van Nederland (01). „nieuwe" Brazilië speelt onder leiding van 's werelds beste voetballer: Pele. De „zwarte parel" schoot alle Bel gische illusies in de tweede helft, die met 00 was in gegaan, aan flarden. Binnen een half uur scoorde hij zelf driemaal en legde hij de bal voor de voeten van Flavio (73). Rinaldo com pleteerde de score, waarmee de kreet „vijf, vijf' van het publiek werd beant- België speelde o.a. zonder sterspeler ol van Himst. In de Braziliaanse ploeg as Pele in grootse vorm. Zijn eerste treffer scoorde hij met een nauwelijks zichtbare beweging van de rechtervoet. Het tweede doelpunt kwam tot stand na solo over het halve veld en een meesterlijke lob over Nicolay in het verlaten doeL Nicolay applaudiseerde „koning voetbal" Zijn hattrick voltooide Pele met een kei hard schot. Garrincha was als rechts buiten naast Pele de grote man. Met schitterende dribbels en onnavolgbare schijnbewegingen ontwrichte hij de Bel gische verdediging. De ontdekking van de Brazilianen was de jonge rechtshalf Ademir. In het Maracana-stadion zaten 120.000 toeschouwers. AMSTERDAM „Water en lucht in industrialiserend Nederland" is het onderwerp, dat het hoofdbestuur van de Nederlandsche maatschappij voor nijverheid en handel heeft ge kozen voor de 182ste algemene ver gadering op 10 juni in Den Haag. Vier pre-adviseurs hebben hun per soonlijke standpunten over dit on derwerp weergegeven. „Het behoeft geen bewondering te wek ken dat in vele lagen der bevolking een groeiende bezorgdheid merkbaar wordt Leerlingen b.t.s. tonen hun werkstukken LEIDEN De ouders van de leer lingen van de gemeentelijke bedrijfs- technische school aan de Med'usastraat zijn vanavond en morgen in de gele; heid de werkstukken van hun kroost te bezichtigen. Het is voor de achtste maal, dat een dergelijke tentoonstelling in de school wordt gehouden. Tegelij kertijd is er gelegenheid de loodsen van de afdelfng metselen aan de Ti- morstraat 41a (ingang hek Sumatra- straat) te bezoeken. De leerling-metse laars zijn bovendien tijdens een open bare les onder leiding van hun onder wijzers aan het werk te zien. In de school aan de Medusastraat kan men vanavond van 7 tot half 10. morgenmiddag van 2 tot 5 en morgen avond van 7 tot half 10 de werkstuk ken zien van de leerlingen uit de oriën tatieklas, de tweede en de derde klas. afdelingen metaalbewerken. houtbewer- ken. schilderen, tekenen en vrije ex pressie. De twee metselloodsen aan dt Timorstraat zijn vanavond (tweede leerjaar) en morgenavond (derde leer jaar) geopend van 7 tot half 10. de mogelijkheid dat wü bezig zijn onszelf en onze omgeving langzaamaan te vergiftigen", zegt het hoofdbestuur n voorwoord. Al zijn de zegeningen de vooruitgang nog wel zo groot, dat z(j de nadelen verre overtreffen, zal verdere research noodzakelijk zijn om het bedreigde levensmilieu te beveili gen. Pre-adviseur ir. J. Hellemans uit Amersfoort ziet een doelmatige bestrij ding van de vervuiling mede gezien als opvoedkundig vraagstuk. Bij de klacht „wat stinkt het hier", speelt niet alleen de industrie een rol. Voor een doelmatige bestrijding zal de mentali teit van „de tuin van de buurman kan wel ontvangen wat ik kwijt wil" moeten plaatsmaken voor het bewustzijn dat ieder zelf mede een vervuiler is- TE EENVOUDIG Pre-adviseur J. A. Duinitjer uit Veen- dam zegt in zijn preadvies- dat de dustrie tot het inzicht is gekomen, dat oplossing voor de problemen, samen met de overheid, mogelijk is. war het overleg door alle belanghebben den wordt deelgenomen. De uitspraak vele gevallen een fabriek zonder belangrijk meer kosten een proces kan bezigen dat weinig of geen schadelijk afval veroorzaakt is. volgens de heer Duintjer, te simplistisch. Herziening deze uitspraak is gewenst. De water verontreiniging die nog zal ontstaan zal veelvoud zijn van de reeds bestaande. Subsidies uit 's Rijks kas ten behoeve de bestrijding van nieuwe veront reiniging dienen niet bij voorbaat te worden uitgesloten. MEER WATER Ir. C. van Rooyen uit Den Haag acht het steeds noodzakelijker dat de inwo- i het waterrijke Nederland zich bewust worden van het feit, dat goed ater een steeds schaarser artikel et worden is en dat een zuinig ge bruik een noodzaak is. Het waterverbruik is in vergelijking iet verschillende landen in Europa hier nog vrij la3g. In de toekomst zal met eer hoger verbruik, ook in de huishoude lijke sector, rekening moeten worden gehouden. Inteensief speurwerk op het gebied van zuivering van sterk veront reinigd oppervlaktewater blijft geboden- Als het ontwerp voor de wet op de watervoorziening het Staatsblad bereikt. en periode worden ingeluid var offers door alle landgenoten. Dr N. J. A Groen uit Den Haag be nadert de problemen vanuit een over heidsstandpunt met betrekking tot de milieuverzorging in het algemeen. Wan de problemen zijn geëtaleerd er bij de betrokkenen, i.e. het gehele Ne derlandse volk, het inzicht is gegroeid de bereidheid is ontstaan gezamen lijk oplossingen te zoeken in het alge- belang, en men voor het behoud de leefbaarheid ook financieel wat wil hebben, moet het z.i. mogelijk zijn afdoende maatregelen te treffen Wil Nederland de „garden of Europe" kunnen blijven, dan moet op velerlei gebied een achterstand worden inge haald. die in de toekomst groter zal den Die toekomst brengt een bevolkings groei. welke er volgens schattingen toe zal leiden, dat omstreeks het jaar 2000. d.i. binnen 35 jaar. ons land 18 a 20 mil joen inwoners zal tellen. Landbouwschap stelt scheidsgerecht in (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG Het bestuur van het Landbouwschap heeft gisteren besloten tot de instelling Scheidsgerecht Veenbedrijf, dat zal worden belast met de berechting van alle geschillen omtrent de toe passing van c.a.o.'s voor het veen- bedrijf en van alle geschillen met betrekking tot arbeidsovereenkom sten, gesloten tussen werkgevers werknemers die aan deze c.a.o. j bonden zyn. Ook kan het gerecht als arbiter optreden. Het Scheidsgerecht Veenbedrljf zal be. staan uit een voorzitter en een plaats vervangend voorzitter, die beiden doctor in de rechtsgeleerdheid of meester in de rechten moeten zijn en voor de tijd van vier jaar benoemd worden door de So- rannria ciale Commissie Veenbedrljf van he. Landbouwschap, alsmede twaalf leden. Surjnarn«>; Kreon 9/6: Ver. staten: Kerke- die door de organisaties van werkgevers ay* 9,6; z -Afrika iRep.) m.i.v. Z.-W. co werknemers worden aangewezen, Afrika; Zuiderkerk 9/6. ZEEPOST volgende schepen kan zeepc zijn bezorgd, staan achter he schip vermeld. Argentinië; Lago Traful 9/6 en Rio Cuarto Ned. zaterdagelftal op 14 juni naar Saarland DEN HAAG Het Nederlands za terdagelftal vertrekt maandag 14 juni per TEE naar Saarland waar twee wed strijden zullen worden gespeeld. De eer ste op dinsdag 15 juni in het industrie stadje Tholey in noordoost Saarland. In die eerste wedstrijd zullen beide elf tallen niet ap volle sterkte uitkomen. Vrijdags volgt de tweede wedstrijd die althans van Nederlandse zijde als officië le interland zal worden aangemerkt. Het Nederlands elftal zal dan op zijn sterkst aantreden en in het nationale Oranje-Wit- tenue aantreden. De plaats waar deze tweede wedstrijd wordt gespeeld is niet bekend. VOLLEYBAL RVC besloot seizoen met winst op AMVJ DEN HAAG Voor de hoofdklasse west dames is gisteravond de laatste wedstrijd van dit seizoen gespeeld. RVC ontving in het Haags Montessori-lyceum het Amsterdamse AMVJ en won met 3—1. De eerste set werd een overtuigende Amsterdamse overwinning, doch RVC kwam terug en won vrij gemakkelijk de drie volgende sets, waardoor de 31 zege een feit werd en RVC een plaats op de ranglijst steeg. De eindstand ziet er als volgt uit: AMVJ 22—16 Celebes 22—42 PVC 22—16 Cito 22—16 St. Paul 22—14 ZVC 22—12 Die Raeckse 22— 2 Boemerang 2232 RVC 22—32 SOS 22—32 Armada 2228 Valbovol 2220 VOETBAL In een kwalificatiewed strijd voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat vol gend jaar in Engeland zal worden ge houden, heeft Peru gisteren in Caracas met 63 gewonnen van Venezuela. De eerste wedstrijd, in Lima, was even in een Peruviaanse overwinning geëin digd (1—0). Marina Oswald is hertrouwd FATE (Texas) Marina Oswald, de weduwe van de moordenaar van presi dent Kennedy, Lee Harvey Oswald, is hertrouwd In het boerendorpje Fate (191 inwoners) voltrok vrederechter Leonard het huwelijk met de 27-jarige Kenneth Jess Porter, een fabrieksarbei der, die in de elektron isohe industrie werkzaam is. De 23 jaar oude Marina, die uit land afkomstig is, en nog altijd zeer gebrekkig Engels spreekt, weigerde haar man de verslaggevers en fotografen te woord ta staan. Vrederechter Leonard zei: ,,ze zag heel gelukkig uit". Door haar Russische accent kon ik haar nauwelijks verstaan, maar ze herhaalde gewillig alles, totdat ik het door had. Marina is sinds de moord op Kennedy in goede doen geraakt. Meelevende Ame rikanen hebben haar en haar twee kin deren in totaal 60.000 dollar geschonken. Bovendien heeft zy honoraria ontvan gen voor tijdschrift-artikelen en een boek over haar leven. CNV in orgaan De Gids: UTRECHT Het Christelijk Na tionaal Vakverbond heeft in zijn or gaan De Gids schadevergoedingen ge vraagd voor de werknemers, die ge dupeerd zullen worden door het slui ten van de Dedemsvaairt. In januari is in principe tot sluiting van de vaart besloten, omdat bevaarbaar ma ken voor schepen van drie- tot vier honderd ton ongeveer veertig miljoen gulden zal gaan kosten. Doordat het kanaal zal worden gesloten, zullen vier op vaarwater aangewezen on dernemingen namelijk twee scheepswerven en twee bedrijven in cement en bouwmaterialen móeten verdwijnen. De landbouwcorporaties in de omge ving verwachten nadelige gevolgen van de sluiting omdat zal moeten worden overgeschakeld op transport over de weg. hetgeen kostenverhogend is. Een actiecomité schat de totaal te lijden schade op vijftien tot twintig miljoen gulden. Gedeputeerde Staten van Ove rijssel hebben reeds laten weten, dat zij zich niet verplicht voelen tot uit kering van schadevergoedingen, omdat sluiting van het kanaal een rechtmatige daad van de landsoverheid is. Volgens het CNV wil dit niet zeggen, dat de provincie in het geheel niets zal doen. De sluiting van de Dedemsvaart bete kent voor haar namelijk een voordeel van 800.000 gulden per jaar. Scliadevergocdin g Het CNV meent, dat de werknemers, evenals de eigenaren van de bedrijven, die tot sluiting of verplaatsing worden gedwongen, recht hebben op een schade vergoeding. De kans dat de arbeiders geen nieuw werk zullen vinden, acht bet CNV groot De werkgelegenheid in de streek rond de Dedemsvaart is nu reeds klein. Het werkloosheidspercentage vorig jaar met 3,6 het hoogste van heel Overijssel, dat een gemiddeld percentage had van 1.2. Het lijkt het CNV redelijk en nood zakelijk, dat er een regeling komt, waardoor in elk geval recht tot scha deloosstelling ontstaat voor oudere werknemers, die niet meer in staat zijn een nieuw vak te leren, voor erknemers die moeten verhuizen en niet op 'n andere manier de kosten van verhuizing en inrichting vergoed krij gen, voor werknemers, die met be houd van hun tegenwoordige inkomen in een duurder huis moeten gaan wonen en voor werknemers die door het verlies van hun baan moeten te rug vallen op een (lagere) sociale uitkering of op een lager loon in ander bedrijf. Tevens acht het CNV het nodig, dat de infrastruktuur in het betreffende ge bied wordt verbeterd, omdat anders het gevaar dreigt, dat nog meer bedrijven zullen vertrekken. Er kan alleen einde komen aan de onzekerheid de onrust in vele tientallen gezinnen, aldus De Gids, als voor deze streek complex van maatregelen wordt voor- BRUSSEL De Vlaamse letterkundige Richard Minne is op 73-jarige leeftijd St. Martens-Latem in België over- In 1944 verwierf hij de letterkundige prijs van de provincie Antwerpen 1946 kreeg hij de driejaarlijkse staats prijs voor het Nederlandse proza. SCHAATSENRIJDEN Op de jaarver gadering van de Int. Schaatsrijdersbond, die in Wenen wordt gehouden, wil Noor wegen voorstellen het voortdurend groeiende aantal deelnemers aan Euro pese en wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats te beperken. Noor wegen en enige andere landen willen de eindstrijd beperken tot niet meer dan 24 rijders. Amycwa 1 NOVUUco BS 3 O Geoie WAOOBAJ Bilbao^ Ia 3 XO A-'rlcrs 2 NO EstacapOlDC 1 NO Wtano v Rdara n Grimsby ORiAMJESTAO 1» Paramaribo Sleepboten B j. .r.c--. F Cetfx* 2 ONO C DENEB 2 Tem'rW Ie ÉtrlvM Wagenborg 1 FasenvJfc v Lrttokla o Beyrouth Kit lx I W co:obo •nsanbrK-g l bfocttortuoio ÏSS"A»r Beachyüiad i Haag 2 ONOParar v Nas&au n Preaport itebetó 2 ZO Gu&rdaliiü WOENSDREOI UT 30 Sydney ^BuSbarc* LSo<IE't>oo! B ZAAX9.AND 2 P fOp VerUlschr ZtacAerc 1 DiSfrUi. (Vervolg van pagina 1) Het ruimtegeweer van White heeft een handgreep met trekker. Vlak daar voor bevinden zich twee metalen fles sen waarin- zich zuurstof onder zware druk bevindt. Aam de voorkant zit een tuit die naar voren wijst, terwijl twee andere tuiten naar achteren wijzen. De trekker is zo ingericht dat als White op het voorste deel ervan drukt hij naar voren gestuwd wordt, drtikt hij op het achterdeel dan wordt hij naar achteren gestuwd. Kleurenfoto's White zal het geweer In zijn rechthand houden, zeven centimeter beneden zijn taille, het centrum van de zwaartekracht de astronaut. Bovenop het ruimte geweer is een fototoestel gemonteerd, waarmee White kleurenfotos zal kunnen maken van het ruimtevoertuig, de tweede trap en de aarde. Veiligheid Er zijn uitgebreide veiligheidsmaatre gelen getroffen voor het geval iets ver keerd mocht gaan wanneer de ruimte vaarders hun ruimtereis beginnen. In de eerste fase van de lancering zyn voor de ruimtevaarders drie ont snappingsmogelijkheden: Zij hebben ten eerste schietstoelen, zij kunnen gebruiken tijdens de eer ste 50 seconden en voordat de Titam- stuiwraket hun ruimtevaartuig naar een hoogte van meer dan 4.500 meter heef gevoerd. Ten tweede kunnen de ruimtevaar ders. in geval van een defect tussen 4.500 en 26.100 meter hoogte, retroraket- ten afvuren om het ruimtevaartuig van de lanceerraket te scheiden en de Ge- met valschermen naar de aarde te terugkeren. 0 Ten derde kunnen zij wanneer het ruimteschip een hoogte van meer dan 26.100 meter en een snelheid hoger dan 22.400 km/u heeft, de stroom afsluiten, het ruimteschip van de raket scheiden, Gemini omkeren en terugschieten aar de aarde. In al deze gevallen zal piloot McDivitt de beslissing moeten nemen, wanneer hij twee geldige aanwijzingen van moeilijk heden krijgt Defecten Ernstige defecten vergen direct ingrfj- sn na twee geldige aanwijzingen. Bij minder ernstige en langzaam werkende defecten tijdens de lancering alsook de meeste defecten, die zich later tijdens de vlucht kunnen voordoen, moet de terugkeer naar de dampkring worden Toneelprijzen 1965 EINDHOVEN. Annet Nieuwenhuy- zen kreeg dit jaar de Theo d'Or voor haar rol in O'Neillis „Rouw past Electra" door het Nieuw Rotterdams Toneel. Paul Steenbergen kreeg de Louis d' Or voor zijn rol in Arthur Millers „Na de zonde- De Colombina en de Arlecchina (voor een andere rol dan de hoofdrol) gingen naar Elisabeth Andersen en André van den Heuvel voor hun rollen in Leonid Andrejews „De gedachte" door Toneel groep Centrum. berekend voor een landing vlak by een bergingsvaartuig. Een deskundige bergingsploeg met voertuigen, amfibie-uitrustingen, sche pen, vliegtuigen en helikopters is ver spreid over een gebied dat zich van Kaap Kennedy 31 km naar het oosten tot op de Atlantische Oceaan uitstrekt en 4.8 'n westelijke richting over land, tot aan de rivier de Banana. Het gebied van de bergingsploeg strekt zich voorts uit ten noorden en zuiden de lijn van het voorgenomen vlucht- schema. Tien minuten Volgens functionarissen van het Ge- mini-program zou men op zijn hoogst 10 minuten nodig hebben om de ruim tevaarders na hun landing te bereiken. Zij zullen direct worden overge bracht naar een gebouw op Kaap Ken nedy, dat als een allermodernst zie kenhuis is ingericht en waar een vol- leige medische ploeg gereed staat om hen te behandelen. Salaris James A. McDivitt en Edward H. White zullen elk ongeveer 686 dollar ontvangen voor hun vier-daagse ruimtemissie. Beiden zijn majoor bij de lucht macht en hebben ongeveer dezelfde aamtal dienstjaren. Zij hebben allebei een wedde van 1.120.33 dollar per maand, toelagen en vleiggelden in begrepen. Als men van het standpunt uitgaat dat zij dit geld verdienen in een 40-urige werkweek, en dat de vlucht bijna 98 uur duurt komt het hierop neer dat zy ongeveer 686 dollar voor hun ruimtereis zullen krijgen. Behalve de wedde krijgt elke ruim tevaarder van de uitgevers van een encyclopedie en een tijdschrift 16.250 dollar per jaar voor exclusieve rech ten op artikelen en foto's van per soonlijke aangelegenheden. Jubileumviering Ned. Organistenver. AMSTERDAM De Nederlandse Organ istenvereniging, die 16 januari 75 jaar bestond, zal haar jubileum in Amsterdam vieren op dinsdag 8 juni. Des middags houdt ir. E. Krauss uit Wenen in Krasnapolsky een lezing over orgelkunst in Oostenrijk. Zuid-Duitsland, Zwitserland en Italië, in de namiddag re5ipieert hot bestuur en 's avonds geeft Klaas Bolt (organist der Bavokerk te Haarlem) in de Waalse Kerk aan de O. Z. Achterburgwal een concert. Pierre Janssen naar Rotterdam ROTTERDAM Met ingang van 1 september a.s. is Pierre Janssen (48) benoemd tot directeur van de Rotter damse Academie van Beeldende Kun sten. Hij volgt in deze functie drs H. J. M. Basart op, die onlangs met pensioen ging- OEGSTGEEST - VRIJE VESTIGING Modern middenhuis met tuin op het Zuiden. Woon-eet- kamer. keuken, W.C.. 4 ruime slaapkamers, douchecel met W.C. Spoedig leeg te aanvaarden. KOOPSOM 60.000,— k.k. OE VERENIGDE NED. MAKILAARSEUREAUR 'EIGEN HAARD' GEVERSSTRAAT 63 OEGSTCEEST TEL. 01710-51061 A N. LANCil - ••■Al,A M.W.I.- T.ut„r NED. HERV. PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS „HULP EN HEIL" en „SCHAKENBOSCH" LEIDSCHENDAM In bovengenoemd, enkele vacatures te rein t.w.: Vrouwelijk medewerker voor de arbeidstherapie. die'leiding kan geven i een groepje patiënten bij het verrichten van hai en breiwerk. Waarnemend hoofd voor het administratiegebouw genoemde funktie houdt in: het verrichten van i voorkomende huishoudelijke bezigheden en tevens het toezicht houden en leiding geven aan jongere personeelsleden. Assistenten voor de huishouding Diploma huishoudschool of INAS-diploma wordt zeer op prijs gesteld. Aangeboden wordt: hoog salaris, vergoeding reiskosten (2x per maand), voor zover deze uitgaan boven 2,50 per keer en gratis dienstkleding bij indiensttreding. Sollicitaties aan de geneesheer-directeur, Veurse Achter weg 133. Leidschendam. (Inlichtingen worden op aanvraag gaarne verstrekt). Telefoon (0176D-3931. P. DE GRUYTER EN ZOON N.V. te Leiden en omgeving heeft plaats voor: BEDIENDE Leeftijd 15—20 jaar. Zijn taak zal zijn de goederen voor de winkel te verzorgen. Afhankelijk van geschiktheid is uitgroei naar ho gere funkties mogelijk. Wij zullen U graag voor een persoonlijk onderhoud ontvangen op één van onze filialen te Leiden en op vrijdag 4 juni a.s. tussen 15.00—20.00 uur op ons kantoor Maarsmansteeg te Leiden. VOOR IEDER INTERIEUR heeft Magazijn 'T HOEKJE EEN PASSENDE VERLICHTING w.o. STAANDE SCHEMERLAMPEN WANDVERLICHTING - KRONEN BREESTRAAT 120 NZET van de Hofstede „STOOMZICHT" te Nieuwkoop Perc. 1 groot 16.46.40 H A. op 128.000,— Perc. 2 groot 12.92.27 H.A. op 80.000,— Perc. 3 groot 10.04.90 H.A. op70.000, Perc. 4 groot 40.00 H.A. op 8.500, Perc. 5 groot 50.00 H.A. op 10.000,— VRIJ VAN PACHT AFSLAG 9 juni a.s. v.m. elf uur in Hotel Centraal te Alphen aan den Rijn. Veilingnotities bij Nots Van der Veen Meerstad te Alphen aan den Rijn. Telefoon 01720-2014 RUNDVLEES RECLAME Doorregen runderlappen met klein randje 500 gram2,20 heel kilo3,98 Zowat magere runderlappen 500 gram 2,80 heel kilo 5.49 Runder riblappen 500 gram3,20 heel kilo 5,98 JAAP BOLLE VLEES- EN VLEESWARENBEDRIJF Hogewoerd 37 Leiden 's-Maandags de gehele dag gesloten. Gevraagd voor onze administratie AKTIEVE ADMINISTRATEUR Leeftijd 20—24 jaar. Vereisten: Mulo- en Typediploma. goed leesbaar handschrift en akkuraatheid. Praktijkdiploma boekhouden of studerend ervoor strekt to,t aanbeveling. Geboden: Goede vooruitzichten met zelfstandige positie in een zich steeds uitbreidend jong en dynamisch bedrijf. Schriftelijke sollicitaties aan: AUTOHOTEL POST. Dorpsstraat 46-48, Oegstgeest. Laten advertenties u inlichten eer u gaat kopen

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11