Alfons Cools was Eef Dolman te slim af Buitenlanders verdringen zich rond kunstveiling Opbrengst van f2 miljoen verwacht 't is weer tijd voor jjjjcj i dll Vrij saaie rit Loenen verbaasd over gemeentebestuur Aanklacht hi j Geel. Staten Berlijns festival weigert Oogst van het verleden over 190 km Pseudo - psycholoog 9 DINSDAG 1 JUM 1965 VALKENBURG Vandaag werd in het pseudo-middeleeuwse kasteel Genhoes de unieke kunstverzame ling van de gebroeders Krijnen on der de hamer gebracht. Maar de grote vraag vanmorgen was, of er dertien meubelstukken uit de cata logus zouden worden geschrapt, die volgens beschuldigingen van een neef van de Limburgse kunstlief hebbers vervalst zijn. Het gaat om zestiende- en zeventiende-eeuwse kasten, banken, tafels en stoelen, die, aldus nog steeds het publieke lijke waarschuwende familielid, van oud kerkinterieurhout vervaardigd zijn. Op de veiling bleek vanmiddag dat veilingmeester De Waart zich van deze beschuldigingen niets heeft- aangetrokken. De meubelstukken werden dan ook alle geveild. Hoewel beide broers de aantijgingen verontwaardigd van de hand gewezen hebben en ook een aanklacht we gens smaad hebben ingediend werd door kenners gevreesd dat het in op spraak gebrachte meubilair door ieder een gemeden zou worden en dat ook andere nummers uit de collectie er door in discrediet zouden raken. Trio werd duo Wat beweegt de 21-jairige neef. de Utrechter Johan Krijnen jr., zijn beide ooms, de 67-jarige P. en de 71-jarige J. Krijnen in het openbaar aan te kla gen? Het antwoord moet wel zijn: een familievete Het duo-Krijnen was vroeger een trio-Krijnen. Ook de vader van Johan, de 57-jarige L. Krijnen, zat tot voor enkele jaren in hetzelfde „vak": het verzamelen, restaureren, soms verkopen van eeuwenoude kunst voorwerpen. Schuld Hij verbrak echter de compagnonschap met z'n oudere broers volgens de laat- sten met medeneming van een aantal stukken uit de collectie, waardoor een schuld van meer dan drie ton zou zijn ontstaan verliet het kasteel, dat in Oud-Valkenburg staat, en vestigde zich in Utrecht. Krijnens pakken hun kiezen (Van onze speciale verslaggever) Nu de hele collectie van de Krijnens geveild wordt, zou neef Johan niet meer kunnen zwijgen. Hij vertelt zelfs rond dat hij met eigen ogen heeft ge zienhoe zijn ooms met de vervaar diging van banken en kasten bezig waren, die thans als zestiende- en ze ventiende-eeuwse nummers in de ca talogus vermeld staan. „Leugens" „Afschuwelijke leugens", zeggen de ernstig in hun wiek geschoten broers. „Het is grove smaad". En ze voegen er aan toe dat de „jongen", die vroeger wel eens op het kasteel kwam. hen waar schijnlijk aan 't restaureren heeft gezien. Dat is niets bijzonders, ook niet in de wereld van kunst en antiek. De beide Krijnens. die zowel met kunstminnende als met zakelijke ogen de wereld bekij ken, zijn bovendien gevestigde restau rateurs. Altaartriptieken Voor de veiling, die vanmorgen om tien uur begon, is de bekende, Haagse veilingmeestersfinma J. A. de Waart en Zonen ingeschakeld. Er zijn meer dan driehonderd nummers, die van kostbare schilderijen tot zeldzame stukken Delfts blauw variëren, maar waar ook een collectie Chinees en Ja pans porcelein onder valt. De hoogste bedragen worden ongetwijfeld voor een Vlaams en een Duits altaartriptiek betaald, die beide uit de vijftiende of zestiende eeuw stammen. Opbrengst Noordelijke wind DE BILT Het weer in Nederland is vandaag onder invloed gekomen van een rug van hoge luchtdruk, die zich van Schotland tot over zuid-Scandina- vië uitstrekt. De wind werd hierdoor overwegend noordoostelijk en ei men meer opklaringen voor dan de voorgaande dagen. Een depressie, die van noord-Italië over de Alpen naar Tsjechoslowakijè is getrokken, heeft op zijn weg zware regenval veroorzaakt. Op verscheidene plaatsen in de Po- vlakte viel de laatste 36 uur ongeveer 40 mm, in zuid-Duitsland 20 tot 30 en langs de Oostenrijks-Hongaarse grens ongeveer 40 mm. De depressie koerst naar het noordoosten en begint de rug van hoge luchtdruk boven Scandinavië aan te tasten. Voor het weer in onze omgeving heeft dit tot gevolg, dat de wind weer meer noordelijk gaat wor den. Van een doorgaande temperatuur stijging is dan ook geen sprake. Eerder moet weer een kleine daling worden verwacht. De regenkansen zijn morgen klein. ZON EN MAAN Woensdag 2 juni: zon op 4.25, onder 20.51; maan op 6.32, onder Zondag 6 juni: eerste kwartier HOOGWATER SCHEVENINGEN 2 juni: 4.34 v.m.; 17.03 n.m. Strandverwachting Een kleine storing trok vanmorgen met wat regen naar het zuidwesten weg. Een rug van hogedruk brengt morgen droog en zonnig strandweer. Matige zuidoostenwind. In de middag 15 tot 17 graden, zeewater 13 graden. Vooruitzichten: zonnig en temperatuur stijging. HET VEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven umr I j Temper. WMM «MM UJdr J J V A 2* i*-= Se BM SS z| Ypenburg Vlisslngen Eelde De Bilt Eindhoven Zd.-Limb. Helsinki Stockholm Oslo Kopenh Aberdeen Londen Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berliin Geneve Wenen Innsbruck Belgrado rindstil H 8 18 17 10 50 Verwacht wordt dat de verzameling, die na de collectie-Dreesmann, de grootste is, die ooit in Nederland werd geveild, zo'n twee miljoen gulden zal opbrengen. Verwacht wordt ook dat slechts weinig stukken in Nederland zullen blijven. De belangstelling uit België en Duitsland is groter dan ooit, terwijl er ook Amerikanen aan de markt zijn, zy 't via voor hun rekening biedende stromannen. Geldt het „ik beschuldig" van neef Johan als een onaangenaam detail van de veiling, de grootste pijn hebben de broers aan de verkoop zelf. „We hebben geen andere keuze", zeggen ze spijtig, „want we moeten Genhoes verlaten. We kunnen ons kunstbezit moeilijk pakhuis opslaan, althans op een plaats waar niemand er plezier van kan bele- De geschiedenis van de heren Krij nen en het kasteel Genhoes is nog maar vijftien jaar oud. In 1951 werd het vervallen goed van de erven-Pel- zer Berensberg gehuurd om er de im mer groeiende kunstverzameling in onder te brengen. Sindsdien zouden de broers, die in Limburg veel kerken hebben gerestaureerd, er 72000 gul den uit eigen zak aan ten koste heb ben gelegd. Sindsdien is Genhoes ook een trek pleister van kunstliefhebbers geworden. In 1955 werd het kasteel voor 120.000 gulden op een openbare verkoping ver kocht. De nieuwe eigenaresse werd de vereniging tot bescherming van natuur monumenten. De Krijnens bleven huur ders tot er moeilijkheden kwamen. Limburg, een stuk cultuur verliest. En nog spijtiger is misschien dat de Cuyps, de Beeldemaekers en de Bilders: om slechts enkele van de doeken te noemen naar verwacht wordt naar het buiten land gaan. Geen Nederlands museum, of geen Nederlandse particulier zou over de mid delen beschikken of althans het no dige kapitaal er voor willen bestemmen het levenswerk van de Krijnens bin nen de grenzen te houden. Vermiste jongen nog spoorloos HELMOND Een grote politie macht heeft gisteren, met assisten tie van vier speurhonden, de bossen ten oosten van Helmond afgezocht naar de vrijdag tegen de avond spoorloos verdwenen 13-jarige jon gen Willy Verspaget. Uit de tips die de Helmondse recher- sche bereiken, heeft men op kunnen maken dat de jongen vrijdag na het ver laten van de ouderlijke woning nog twee winkels heeft bezocht voor het doen van een paar kleine inkopen. Een oud onderwijzer van de Sint Silvesterschool. de heer Mertens, bij wie Willy op school is geweest, meent zeker te weten de knaap zaterdagmiddag, dus daags na de verdwijning, nog te hebben gezien, lo pende in de richting van Deurne. Willy zou nog tegen hem hebben gezwaaid. Alle tips worden door de Helmond- se politie nauwkeurig nagetrokken. Opnieuw zal vanavond op verzoek der ouders een telepaat bij het onderzoek worden ingeschakeld. Vandaag zal met assistentie van militairen een nog groter'gebied worden uitgekamd. Het dreggen heeft ook gisteren geen resultaat opgeleverd. Op aanwijzingen van de telepaat Gruy- ters uit Aarle-Rixtel is de politie om tien uur gisteravond een grootscheeps onder zoek begonnen in de uitgestrekte bossen tussen Bakel en De Mortel (gemeente Gemert). Tot nu toe is de jongen ech ter niet gevonden. EINDHOVEN Een automobilist be taalde in de vroege morgen een pomp bediende met zilveren guldens die merk waardig warm aanvoelden. De bediende belde de politie, en de man werd na een snelle achtervolging in Breda aangehou den. De man (A. de K. uit Breda) be kende die nacht een brandkast te hebben gekraakt en direct na de operatie, v bij een snijbrander werd gebruikt, met het nog warme geld de benzine te heb- ben betaald. Twistpunt By moeilijkheden bleef het overigens niet. Er volgde ruzie: Er volgde zelfs een kort geding. Het twistpunt was de restauratie van Genhoes. waar van beide zijden verschillende lezingen over wor den gegeven. Hoe het ook zij, de Krijnens moesten eruit, wat het einde van hun collectie betekende. Hoewel het een vraag is, of de broers hun verzameling muurvast aan het kasteel hadden willen binden elke bezoeker kon er stukken kopen blijft het jammer dat Nederland, met name JvvvvvvvwjoöüOQOpOOOOOOöOOOOOööpOOOOOOOOpOOOöOOgOOOöOCOC r North Stat*1met de Dutch Swing ColUg» Band o.l.v. Petar Schilperoort via Radio Varonica -za. 11.16 an 18.46u.«zo. 10.30an 13.45a. Verrassend slot zesde etappe Olympia s Tour: ENSCHEDE De Belg Alfons Cools heeft met twee lengten voor sprong de zesde etappe van Olym piad toer door Nederland gewonnen. Eef Dolman schoot als tweede over Woonarkbewoners in verzet UTRECHT Veertig inwoners van Loenen aan de Vecht hebben bij Ge deputeerde Staten een ernstige aan klacht ingediend tegen het gemeente bestuur en met name tegen loco-burge meester, C. van den Berg, en de ge meentesecretaris R. W. T. Verschuur. Zij hebben zich, volgens de onderteke naars van het rekest, „een gedrags tactiek aangemeten die hen de gren zen van de wet en van goed algemeen bestuur herhaaldelijk heeft doen over schrijden". In de brief aan Gedepu teerde Staten wordt gesproken over NTS trekt zich ter tig (Van onze radio- en televisiered.) HILVERSUM 'De .keuzecom missie van het Berlijnse televisie festival dat van 18 tot 23 juni a.s. wordt gehouden, heeft de door de N.T.S. aangeboden Nederlandse in zending ..Oogst van het verleden" geweigerd, onder mededeling „dat deze produktie niet voldoet aan de doelstellingen van het festival". De N.T.S. zal nu een brief laten uitgaan. aarin zij de organisatoren bericht, dat zy zich nu geheel van deelneming zal terugtrekken en er van afziet zich te laten vertegenwoordigen. Dat betekent dat de tweede inzending, het door de N.C.R.V. uitgezonden televisiespel „Tussen nul en handelend over een Joodse over levende van de bezettingstijd, wordt teruggenomen. Jan van Hiïïo .Oogst van het verleden" is zoals men zich zal herinneren, de documentaire van an Hillo (dus eveneens een N.C.R.V.. produktie) welke op 5 mei jl. als onder deel van het nationale programma op het scherm kwam. Onder meer zijn hierin opgenomen interviews met drie tijdens de oorlog boven Nederland neergeschoten Britse vliegers. Voorlopig wil de N.T.S. geen com mentaar op de weigering geven. Jan van Hillo echter nicrkt op „dat dc Duitsers het waarschijnlijk niet leuk zullen vinden, een Nederlands pro gramma met zoveel oorlogsherinne ringen te moeten vertonen, vooral niet, waar het verklareingen van Britse piloten betreft". De N.T.S. gaf toe „dat dit niet helemaal onbegrijpelijk zou Toelichting Volgens de toelichting welke de keuze commissie per brief geeft, moeten de in zendingen (zulks in overleg met de Duitse overheid) gebaseerd zijn op de idealen van vrijheid en gerechtigheid, zoals die zijn vastgelegd in de verklaring omtrent de rechten van de mens. door de U.N.O. vastgesteld op 10 december 1948. De be doeling is deze idealen in dramatische of documentaire produktie vast te leggen. Bij voorselectie is een jury van het festival gemachtigd, te onderzoeken of de inzendingen aan deze voorwaarden vol- „Na bezichtiging van „Oogst van het verleden" en uitvoerige discussie daar over heeft de jury, hoewel ze dit be treurt. moeten concluderen dat de Ne derlandse produktie aan de gestelde voorwaarden niet voldoet", aldus wordt in de Duitse brief medegedeeld. „détournement de pouvoir" en intimi- De Loenenaren verwijten de wethou der misbruik van zijn positie ten eigen bate. Het zou heel Loenen hebben baasd, dat wethouder Van den Berg gunning heeft gekregen voor het bou wen van een modern huis op de Vecht oever, waar al vele jaren niet meer mag worden gebouwd. Bovendien zou voor deze bouwplannen een niet onaanzien- lijk stuk water zijn gedempt en een be groeid eilandje vernietigd. Gemeente secretaris Verschuur zou in een huis var de gemeente wonen waarvan de door dt huuradviescommissie vastgestelde huur niet meer is herzien nadat op gemeente kosten voor 20.000 gulden aan de woning was verbouwd. Woonarken „M{»n weg, schip weg", zou volgens het rekest het motto zijn waarmee in Loe nen het woonschepenbeleid wordt ge voerd. In verschillende voorbeelden wordt uiteengezet dat dit financiële con sequenties kan hebben voor hen die Loenen willen verlaten maar hun w ark niet redelijk kunnen verkopen omdat de nieuwe eigenaar geen ligvergunning meer krijgt. In de „aanklacht" wordt ook gezegd, dat de wethouder tegen woningwetprijs twee percelen woningbouwgrond heeft aangeboden aan een particulier, buiten medeweten van de gemeenteraad. De wethouder zou in verschillende ge vallen familieleden hebben bevoordeeld het gemeentebestuur zou zich her haalde malen niet aan afspraken houden, gedane toezeggingen ontkennen, persoon lijk gebrachte verzoekschriften en aan vragen niet hebben ontvangen, enzo- Directe aanleiding tot het indienen van het rekest is een brief van burge meester en secretaris aan een aantal woonarkbewoners. Zij worden gesom meerd. voor 4 juni ligplaats te kiezen aan de gemeentelijke ligplaats aan de Angstelkade. óf met hun schip naar el ders te vertrekken. Als zij hieraan niet voldoen, zal hun ark worden wegge- De Angstelkade voldoet volgens de adressanten in geen enkel opzicht aan redelijke eisen, met name ten aanzien de drinkwater- en elektriciteitsvoor ziening en de mogelijke bereikbaarh~H oor de brandweer. Het dreigen met wegslepen noemen de adressanten een vorm van intimidatie. Woningnood „Het gaat niet aan. een groep burgers (elf pirocent van de bevolking van Loe- i met één pennestreek tot bezitlozen rechtelozen te verklaren". Zij halen een uitspraak aan van mejuffrouw G. A. Stolp, oud-lid van de sociale com- die heeft gezegd dat het woon- arkbeleid de bedoeling heeft, het de ark bewoners die vertrekken zó moeilijk te maken hun schip te verkopen, dat zij hun ark tegen een lage prijs overdoen aan woningzoekende inwoners van Loe- en daarmee de woningnood in Loe- helpen verlichten. -de finish. Woedend en diep teleur gesteld. Hij voelde zich reeds zeker van de overwinning, want de laatste vier kilometers was Alfons st achter hem geweest. Op het laatste rechte stuk voor het Diekmanstadion schoot Alfons hem echter voorbij en Eef kon hem niet meer inhalen. Voor Eef Dolman betekent dit een gevoe lige klap voor zijn klassering in het sprintklassement. Op de eindover winning in dit onderdeel van Olym piad toer rekent hij al niet meer. De geslaagde aanval van Cools op Dolman was het sluitstuk van een weinig enerverende, 190 km lange ril, waarin Harry Steevens en zijn ploegmakkers. die alle leidersposities in handen hebben slechts eenmaal even in gevaar w de omgeving van Well Bijna vijftig km na de start waar een'groep vijftien renners met onder andere Dies Kosten. Henk Peters en Daan Holst kleine voorsprong nam. Steevens echter binnen tien kilometer de orde te herstellen en vervolgens bleef het rustig tot Nijmegen (88 km) Jan Bode. belust op een triomf in eigen streek een poging waagde in ge zelschap van de Leidenaar Nol Klooster- Wat verder kwam er ook Gerard Vianen. ploegmakker van Kloosterman gezelschap van Henny Schouten, door de Amstelploeg meegestuurd ter controle. De uitslag van de zesde etappe ziet officieel als volgt uit: 1 Alfons Cools (Belg) 4,37.37 (met bonificatie 4.36.37), 2 Eef Dolman (Ned-Trio zt (met bon.' 4.37.07). 3 Koel (Ned-Dextro 4.37.51 bon, 4.37.36). 4 Hoogland (Ned-Vrede- stein) 4.37.51. 5 Steevens (Ned-Amstel) zt. 6 Vermeulen (België) zt, 7 Van Rooy (Ned-Amstel) zt. 8 Kosten (Ned-Breda- bier) zt. 9 Wagtmans (Ned-Dextro) zt, 10 Scibiorek (Polen) zt. 11 Gruyters (Ned-De Ron) zt. 12 Drop (Ned-De Ron) zt, 13 Blom (Ned-Caballero) zt. 14 Kos ter (Ned-Flamenco) zt, 15 Brugel (Ned- Caballero) zt. 16 Bilic (Zuidsl) zt. 17 Kloosterman (Ned-De Ron) zt, 18 Broe- (Ned-Unic) zt, 10 Dors: (Ned-Unic) 20 Nielsen (Denem) zt. 21 ex aequo het grote peloton allen in dezelfde tijd. Ontvanger krijgt 21/2 jaar BREDA De 46-jarige ex-gemeente ontvanger van Chaam J. R. is gisteren door dc rechtbank wegens verduistering en valsheid in geschrifte veroordeeld tol 2}fe jaar gevangenisstraf met aftrek. (Eis Van' 1961 tot 1964 had R. zich ten na dele van de gemeente en een wielerronde f 125.000 toegeëigend. In de gemeente administratie was een chaos aangericht De 39-jarige gemeente-ambtenaar J. K.. die medeplichtig was en tegen wie 2\i jaar was geëist, werd veroordeeld tot life jaar. Deze verdachte had zich f17 000 toegeëigend. PERSONALIA Met ingang van vandaag is aan mr. J. Prins, directeur van de Kon. Ned. Reedersvereeniging wegens het aanvaar den van een functie elders, op de meest eervolle wijze ontslag verleend. De secre taris van de vereniging, mr. G v. Voort- huizen. is voorlopig belas' met de dage lijkse leiding van het bureau. De Belg Cools was de strijd lust igste Otterabros van Nederland-Flamenco kwam niet aan de start. Asmussen (Denem), Liebreohts (Ned-Amstel), Ouwerkerk (Ned-Trio), Minekrus (Ned- Trio) staakten de strijd. De renners Badis (Belg). Van de Brink (Ned-militair). Bronger (Ned-milltair) en Ouwerkerk (Ned-Trio) kregen toch toestemming in de zesde etappe te star- Pimteii-klassemeiit Het puntenklassement zieit er na zes dagen als volgt uit: 1 Steevens (Ned- Amstel) 111 pnten; 2 Dolman (Ned-Trioo) 96; 3 Hoogland (Ned-Vredestein) 87; 4 Peters (Ned-Caballero) 78, 5 Kosten (Ned-Breda) 75 Het sprintklassement na zes dagen: 1 Beugels (Ned-Schapers en De Bont) 13; 2 Braspennincx (Ned-Amstel) 8; 3 Stee vens (Ned-Amstel) 6! 4 en 5 Hoogerland (Ned-Breda) en Groenewegen (Ned- Olympia) beiden 4. Alg. klassement 1 Steevens (Ned-Amstel) 20.11.57; 2 Kosten (Ned-Breda) 20.16.47; 3 Peters (Ned-Caballero) 20.17.03: 4 Van Keme- nade (Ned-Schapers) 20.17.17; 5 Pelle- naars (Ned-Vredestein) zt; 6 Holst (Ned- Dextro» 20.18.38; 7 Drop (Ned-De Ron) 20.18.48; 8 Geeraerts (Belg) zt; 9 Beugels (Ned-Schapers) 20.18.52; 10 Schouten (Ned-Amstel) 20.19.33; 11 Dolman (Ned- Trio) 20.20.32; 12 Braspennincx (Ned- Amstel) 20.2109; 13 Den Hartog (Ned- Caballero) 20 21.48: 14 Hoogland (Ned- Vredestein) 20.22 02: 15 Bols (Ned-miD 20 22.03: 16 Salien (België) 20.22.17: 17 Kloosterman (Ned-De Ron) zt; 18 Wen cel (Tsjechoslow.) 202227); 19 Lute (Ned-Breda) 20.2235; 20 Breugel (Ned- Breda) 20.23.36; 21 Brink (Ned-Flamen co) 20.25.01: 22 Vermeulen (België) 20.25.42; 23 Vianen (Ned-De Ron) 20.26.20: 24 Van Geel (Ned-Breda) 20 26.41; 25 Van Elsuwe (België) 20.26.54 Van Dis stelt vragen over Gembouw N.V. DEN HAAG Het Tweede Kamer-lid Van Dis (SGP) heeft de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening schriftelijk gevraagd, of het waar fe dat de Gembouw N.V. voor industriële wo ningbouw heeft besloten tot liquidatie van haar vennootschap over te gaan en of het de minister bekend is of genoemde N.V. dc door haar in aanbouw genomen woningen zal voltooien en zo ja, hoeve«4 woningen dót betreft Hij verzoekt de minister te bepalen, dat in de overeenkomsten inzake ge«ib- sidieerde woningbouw met ondernemin gen, die systeem of industriële bouwme thoden toepassen, een clausule woWflt op. genomen om nadeliiige gevolgen voor d* woningbouw te voortkomen. Nederlandse vrouw Achttien paar nylons in '64 UTRECHT. De Nederlandse vrouw verslijtt" achttien paar nylons per jaar. Zo is vanmor gen in Utrecht meegedeeld door dr. C. N. F. Sivarttouw, direc teur van het Bureau van de Ver eniging van Tricotfabrikanten op de jaarvergadering van de vereniging. Het dameskousen, verbruik in ons land liep in 1964 op tot 81 miljoen paar, hetgeen dus betekent, dat iedere Neder landse vrouw boven dc veertien jaar om precies te zijn 18,2 paar nylons heeft „versleten". Bijna achtig procent van deze kousen was naadloos. De helft van de nylons kwam uit het buitenland. Schaken Spasski-Geller remise RIGA De vierde partij uit de twee kamp SpasskiGelier voor het kandida tentoernooi, is gisteren na 133 zetten in remise geëindigd. De stand is, met nog een afgebroken partij uit te spelen 21 in het voordeel van Spasski. - alleen lagere school - deed goed werk MAASTRICHT Chefs van het wa renhuis Grand Bazar in Maastricht heb ben gisteren voor de rechtbank getuigd, dat de 45-jarlge pseudo-psycholoog B. G., die bijna twee jaar lang personeelschef was, zyn werk uitstekend heeft gedaan. „Het was een voortreffelijke functiona ris, die zeer veel heeft bijgedragen tot de verbetering van het arbeidsklimaat", zei een van hen. Hij en anderen meen den, dat de door G. gegeven cursus voor staffunctionarissen, die ook door de di recteur was bijgewoond, „interessant en leerzaam" was geweest. De officier van justitie, mr. P. Schen- kenberg. liet zich echter niet vermurwen eiste tijdens de bijna vijf uur durende zitting twaalf maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan vier voorwaardelijk De officier betoogde, dat G. tussen 1945 en 1965 tien baantjes heeft gehad, waar bij hij in negen gevallen was ontslagen wegens geknoei. G. stond in Maastricht terecht wegens oplichting en een zedendelict. Bijna twee jaar was hij hoofd van de centrale per soneelsdienst van het warenhuis geweest, terwijl hij slechts de lagere school had afgelopen. Toen hij eind 1962 solliciteer de naar aanleiding van een advertentie, tikte hij zijn brief, zulks in afwijking van het verzoek in de advertentie, „om dat zijn kennis van de grafologie mij een oneerlijke voorsprong op mijn me- desollicitanten zou bezorgen", zoals hij Getest Hij deelde in de brief mee, dat hij In 1960 doctoraal examen in de psychologie had afgelegd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Mr. D. Kuyper. bedrijfsadvi. seur uit Eindhoven, die verdachte had getest, cn de directeur van de Grand Bazar, drs. T. van der Meer. getuigden dat^G. zyn werk uitstekend had ver- De raadsman van verdachte, mr. M. Maszkowicz uit Maastricht, pleitte voor vrijspraak op grond van juridische over wegingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9