Den Haag en Dordt vier, Leiden en Gouda twee pt. Dubieus doelpunt bracht Zaterdagelftal 1-0 zege Eerste helft tempoloos INed. initiatief na rust „Niet op hoog peil Voortaan één invaller bij Engels voetbal Er was klasse verschil tussen SVOW en RAS 51 1963 MAANDAG 31 MEI 196a Weinig goeds bij Nederland-België in Terneuzen (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Met een doelpunt a Ia Bep Bakhuys heeft Klaas van den Heuvel het Ned. zaterdagelftal in de strijd tegen de Belgen naar een 10 overwinning gevoerd. Over die Nederland-België-wedstrijd in 1934 waarin Bakhu.vs vallend zijn legendarisch geworden kopbal doeltreffend afvuurde, wordt niet meer gespro ken. Over dat doelpunt nog wel. Die fraaie kopbal van Van den Heuvel zal echter stellig vrüwel het enige zijn van de in Terneuzen voor ongeveer 3000 toeschouwers gespeelde slotwedstrijd van het Drielandentoernooi, want voor het overige viel er weinig goeds te constate- Natuurlijk was de ploeg gehandicapt doordat op het laatste moment Visser niet kon meedoen. Van Soeren kwam op eer voor hem volslagen onbekende plaats e® de overigbens uitstekend debuterende 19. jarige Theo v. d. Herberg werd rechts back. Maar dat is geen excuus zo matige eerste helft als ten beste werd gegeven. De stormachtige wind lengterichting over het veld speelde de spelers parten, maar mag niet als zaak worden aangevoerd voor het slechte positiespel van het Oranjeteam, dat het 424-systeem slechts statisch ten uit- De Belgen speelden beter dan vorig jaar en als twee weken geleden tegen Frankrijk. Er was meer souplesse een betere veldverdeling. Het duurde ondanks knap spel van aanvoerder Del- laert in de aanval echter te lang. Het bleef daardoor bij één magnifiek schot van Dellaert dat v. d. Laan uitstekend onschadelijk maakte. Pittiger De talrijke topofflcials van de KNVB (bondsvoorzitter Schroder, vlce-voorzit. ter Egberts, de bestuursleden Hopster ei Wydicks en commissielid v. Marle) zagen gelukkig na rust een pittiger Oranje team dat tegen de wind ln het tempo duidelijk opvoerde, wat minder kramp achtig speelde, hoewel de achterhoede nog iets te star bleef. Alleen uitblinkende Kralt ging af en toe mee naar vore Er werd toen een duidelijk overwicht op de Belgen veroverd. Het plaatsen was nog niet sterk, maar v. d. Heuvel werd gevaarlijker, hetgeen culmineerde in zijn fraaie treffer, er kwamen meer voorzetten van Heinen en er zou wel licht'een tweede goal zijn gekomen als «rbtiter Aalbrecht Nederland een nalty zou hebben toegekend, toen Heuvel in de 33e min. door Priard onder uit werd gehaald. Het resultaat van Ternenzen biedt ech ter een bodem om verder te bouwen een elftal dat het spelpeil van enkele ja ren geleden weer kan bereiken. Meer zelfvertrouwen, durf en meer tempo blij ven evenwel nodig. Van Peer miste kans op Oranje Henk van Feer, stopperspil van het Sprangse SSC, heeft eergiste ren nog volkomen onverwacht een unieke kans gemist op een plaats in het Ned. zaterdagelftal. Toen vrijdagavond zo goed als vast stond dat Joop Visser wegens een ont stoken knie niet tegen België zou kunnen spelen, besloot de keuze commissie Van Peer te vragen voor de strijd in Terneuzen. Eerst za terdagmorgen kon contact met Sprang worden gemaakt. Na een Ülbezoek van secretaris Van Over steeg aan Van Peer moest deze het wegens werkzaamheden helaas laten afweten. Hjj kon zich niet op staande voet vrijmaken. Zo doende kwam v. d. Herberg in het elftal. De Amersfoorter deed het uitstekend, zodat de KC van dat besluit geen spijt zal hebben ren. Nog afgezien van de vraag of de bal inderdaad over de achterlijn zou zijn geweest, voordat Danen- I berg de voorzet aan v. d. Heuvel gaf onze fotograaf beweert van wel, grensrechter Snudo van niet is er na deze kleine overwinning op de Belgen bepaald nog I geen reden voor een jubelstemming in het Oramje- kamp. Winnen is leuk en het ging niet zo slecht als op 1 24 april in Parijs, maar een revanche voor de grote ne derlaag tegen de Fransen is het niet geworden. Even min valt te bezien of deze wedstrijd in Zeeuwsch- Vlaanderen als propaganda heeft gediend voor het zaterdagvoetbal. In de 22e min. van de tweede helft gebeurde het. Van der Lippe slaagde er op links in Danenberg te bereiken. Deze omzeilde dicht bij de achter lijn keeper Luppens, trok vanaf de doellijn (of er achter?) de bal voor doel, waarna een zich snel naar voren werpende Klaas v. d. Heuvel val lende de bal buiten bereik van de Belgische goalie inkopte (10). Dit mo ment vormde het hoogtepunt van een eigenlijk vooral voor rust teleur stellende wedstrijd. Zowel het elftal vam onze Zuiden-buren als de aranjdhemden wisten vooral i eerebe 45 minuten geen raad met de r lijtóheden d)ie die stormachtige wind oorzaakfle. Djt dfeemde de Belgen, die veel korte pasajes gebruik maakten, het minst. Erg gevaarlijk werden zij overi gens niet. Eensdeels omdat hun spel snel heid' miste, anderdeels omdat de Neder landse defensie na een kwartier wel danig op elkaar was ingespeeld dat zij de Belgische attaques zonder veel moeite het hoofd kon bieden. Behalve lsriksbui- ;n aanvoerder Dellaert kwam dan ook praktisch niemand aan een scho*. toe. De gehele aanvalsoogst van Nedrland bestond uit een buitenspeidoelpumt Danenberg en een felle, goed gehouden kogel van Van Elderen. Wending ten goede Gelukkig kwam er na rust ln het te statische spel van de eerste helft een ding ten goede. Het op een hogere snelling overgeschakelde Nederlands elf tal bracht de vijandelijke defensie het wankelen. Van der Heuvel trof na 3 minuten de it, waarna de bal door v. d. Lippe in het net werd gedeponeerd. Arbiter Aalbrecht keurdie ook deze treffer wegens buiten van Danenbang af. Oranje vocht zich deze tegenslag heen en nadat kee per Luppens met moeite Ln de 21e fraaie lob van v. Elderen baas had gekund, moest hij één minuut later toch de bal uit het net halen na de gememo reerde goal van v. d. Heuveü België wilde wel terugslaan, maar Ne derland behield het initiatief. De uit eer slechts kleine marge bestaande voor sprong zou 10 min. voor het einde ver dubbeld zijn .als ons elftal een straf schop zou zijn toegekend. Op het moment ien doorgebroken v. d. Heuvel zijn beslissende schot zou lossen haalde Priard hem onderuit. Het gebaar doorspelen van soheidsrechter Aalbrecht ontlokte bij de toeschouwers een flink gejoel. Drielaiidenlocmooi NederlandBelgië 10 Frankrijk 2 2 0 0 4 82 Nederland 2 10 12 1—5 België 2 0 0 2 0 2—4 IN DE KLEEDKAMER: Een glunderende Klaas van den Heuvel moest na ajloop van de wedstrijd in de kleedkamer vele com plimentjes in ontvangst nemen voor het fraaie doelpunt dat hij had ge scoord. Meestal scoor ik doelpunten met mijn voe- dit i issen kans van Da- nberg. Over de wed strijd ben ik best tevre den. Na rust speelden wij veel beter dan daarvoor omdat het tegen de uind in veel prettiger voetbal len is. Toen ik dat doel punt maakte moest ik di rect aan Bep Bakhuys Jan Nieuwstraten was ook in zijn sas. ,,Dit was voor mij de derde maal, dat ik aanvoerder was en eindelijk leverde de strijd nu een overwinning op. Wij hadden bijzonder veel last van de wind maar in de tweede helft, toen het tempo hoger werd liep alles veel beter. Voor mij is het een verdiende over winning geworden op een Belgische ploeg die beter speelde dan vorig jaar". Naast hem zat een u-at trotse Aad van der Laan die de wedstrijdbal al in zijn tas had gestopt. Hij vond dat er deze middag een betere ploeg in het veld stond dan tegen de FransenAllemaal hebben ij hard voor dit succes gewerkt. Alleen was het jammer dat Joop Visser u niet bij was. Dat Maar na op elkaar inge speeld te zijn liep ook dat Joop Visser zelf Mep ok wat door de kleedka- ier op en neer. Hij vond at er voor de thee zwak as gespeeld. ..Ik ver wachtte wel dat er na de beter gevoetbald zou worden. Toch is de wed strijd mij in het geheel iets tegengevallen, hoe wel de storm hier voor ?n groot gedeelte schuld in heeft". Arle van der Gicsen •as tevreden over z(jn debuut. ..Het was jammer dat Visser er niet was. Ik :ond dat de wedstrijd nu liet bepaald op een hoog peil stond". Die mening had ook de jorzltter van de keuze commissie, de heer H Jonker. De verdediging kreeg van hem een pluim voor het prima werk en hij gelooft dat men over het dieptepunt hceen is en nu rustig aan Saarland kan denken. Bab Kralt tenslotte vond het uitvallen van Joop Visser juist een sti mulans om er nog harder voor te werken en het ts gelukt, zei hij. Alles u lekker gelopen en de ne derlaag tegen de Fransen is gewroken Terivijl keeper Luppens in de Belgische kleedka mer nog hardop namokte over de ten onrechte toe gekende goal van Van der Heuvel omdat de bal ach ter was geweest („vraag het uw eigen fotografen", beet hij ieder toe), stelde grensrechter Snudo dat de bal niet geheel over de lijn is geweest. Arbiter Aalbrecht hield zich aan dit advies en meende, dat de wedstrijd vrij tempoloos was ge weest. Het spelpeil lag la ger dan andere jaren. En die strafschop? „Daar wat geen sprake van" zei de man uit Hoek van Hol land. Een correcte sliding, naar mijn mening. De Belg Thyssen lachte maar •vat: voor mij was het ook zen strafschop, maar ja santé deel van de tweede helft. Op het ogenblik dat de bal na een voorzet van de geblesseerde en als rechtsbuiten ope rerende Priard achter het doel belandde, klonk het laatste fluitsignaal en was kee per v. d. Laan zo gelukkig zich meester te kunnen maken van een voor hem kostbare wedstrijdbal. Het Ned. zaterdagelftal dat in Ternenzen weliswaar geen groot se wedstrijd speelde, maar niet temin verdienstelijk met 10 van de Belgen won, zodat het Drielandentoernooi toch nog op enigszins bevredigende wijze werd afgeslotenStaande van links naar rechts: Van der Gie- sen. Van Elderen, Van der Laan, Van den Herberg, Van Soeren en Kralt. Gehurkt: Heinen. Nieuwstraten, Van den Heuvel, Van der Lippe en Danenberg. VOETBAL In het Feijenoord-stadi- on zal woensdagavond 9 juni een wed strijd worden gespeeld tussen Feijenoord en het nationale elftal van Indonesië. De voor die dag geplande wedstrijd van Feijenoord tegen Dukla Praag gaat niet LONDEN De jaarlijkse vergadering van de Engelse league clubs heeft zaterdag in Londen een historisch besluit genomen. Met ipgang van het nieuwe seizoen zal het namelijk zijn toegestaan in league wedstrijden een gewonde speler te vervangen. De reserve-speler, die evenwel voor het begin van de wedstrijd moet zijn aangewezen, mag zijn geblesseerde ploeggenoot gedurende elk moment van de wedstrijd vervangen. Het voorstel om invallers toe te staan voor het eerst in de geschiedenis van het Britse voetbal werd met 39 tegen 10 stemmen aanvaard. Het voorstel om het promotie- en degradatiesysteem te wijzigen waardoor vier clubs zouden promoveren cn vier degraderen werd met het kleinste ver schil (2524) afgestemd. Westelijke bodsdag VCV met 86 teams DORDRECHT Op Tweede Pinkster dag zal het Dordtse Oranje Wit ter ere van het 40-jarig bestaan de Westelijke bondsdag organiseren van het Verbond van Chr. voetbalverenigingen. In het totaal komen er 40 senioren- en 46 junio ren-elftallen naar de Merwestad. De wedstrijden worden gespeeld op de terreinen van Oranje Wit, Geluksvogels, SSW en vijf terreinen aan de Zeehaven laan. De wedstrijden duren twee keer een kwartier. Het toernooi begint 's mor- gijs om negen uur. De Rotterdammer-wisselbeker wordt verdedigd door Be Fair dat twee jam- geleden in Alkmaar won en vorig jaar de trofee nog in de kast mocht houden omdat de Westelijke bondsdag kwam te vervallen. Zilveren-balhouder OSVD (ju nioren) is niet present. De Delftse club laat venstek gaan evenals bekende bondsdagclubs als CSCA en HBSS. Indeling Er zijn poules gevormd van vier ploe- ;n en de indeling is als volgt: Hoofdklas A. Oranje Wit, Dordrecht; DEVJO. Voorburg; Be Fair, Waddinx- veen; KJS. Gorikum. Hoofdklas B. Zwart Wit. Rotterdam: Marken, Marken; V V. Amsterdam; PtPSC, Schiedam. D IA. TOGR, Rotterdam; Groen Wit, Rot terdam: Rust Roest, Eindhoven; Be Fair 2. Ie klasse B. Zwart Wit 3, Oranje Wit 2 DOS "32. Rotterdam; EDO, Utrecht. DEVJO, Benkei; Beatrix, Den Bosch. TOGR 2. 2B. HCSZ, Rotterdam. EDO 2; JPS. Tilburg, WIA, Rotterdam. 3A. V V 3: Zwart Wit 5. DEVJO 3: Groen Wit 2; 3B. Oranje W. 3: DOS '32 2- Marken 2; WIA 2. 4A. Rust Roest 2; Groen Wit 3; DOS '32: GJS 3; 4B. Beatrix 2; WIA 3; Groen Wit 4; HOSZ 2. RESERVE KLASSEN sss 2 won, maar is nog niet veilig OUDE WETERING BEKERT VERDER SVOW—RAS 3—0 12—0). Het klasse verschil tussen beide ploegen was dui delijk waarneembaar. De gastheren toonden zich In Oude Wetering superieur, ondanks het feit dat RAS leuk en sportief tegenstand bood. Er ging echter vooral aanvallend te weinig uit van de Haagse ploeg, die wel ijverde voor betere resultaten. De vinning van de Sportvereniging bad echter vxeel groter kunnen zijn. Na tien minuten snelde Dool langs ijn direkte tegen stander en zijn voorzet-op-maat werd door Jan van Heek op doeltref fende wijze van richting veran derd. Jan van Heek liet deze middag toch zien. dat hij evenals zijn broer Co wel wat ie mars heeft. Vijf minuten voor namelijk liep hij goed door de RAS- dcfensie. die ontredderd moest toezien hoe ditmaal Dool de voorzet van Van Doelverdediger stiefkind Het i traditie dat de veldspeler, aie voor het eerst in het Ned. elftal speelt zijn Oranje-shirt als souvenir mag behouden. Echter niet de doelvcrdcdigers. Het heeft ons verbaasd, waarom de KNVB bij de uitrusting geen keeperstrui heeft. Even als Woudsina altijd, stond vorig jaar ook Dam in eigen tenue in het nationale doel. Toen Van der Laan zaterdag in Terneu zen in een keurige grüze blazer compleet met nationaal embleem verscheen, meenden we een wijzi ging ten goede te constateren. De Zwart-Wit-goalie trok na afloop echter zelf de aap uit de mouw: „die trui heb ik zelf gekocht en dat embleem heb ik ergens ach terover gedrukt. Hoe dan ook, Ik wilde ook een „nationaal" pakje nam, hetgeen 20 Al spoedig bleek na de hervatting dat SVOW het overwicht in de eerste helft echt niet te danken had aan het windvoordeel. Ook tegen de sterke wind in trokken de mannen uit Oude Wetering op het doel van Louman af. Deze stak in voortreffelijke vorm en als hij en stop per Van der Leeuw er niet waren ge weest, had het er voor RAS nog lelijker uitgezien. Dc eerste tien minuten van de tweede helft kon RAS dank zij de wind nog wel even tegen SVOW op, maar de aanval len van de Hagenaars waren te pover en ongevaarlijk. Doelman Van der Lip kreeg nauwelijks iets te doen. Halver wege de tweede speelhelft ondernam Jan van Heek een soloren. die door geen Hagenaar kon worden afgestopt, zelfs door Jan Louman niet (30). Daarna geloofde SVOW het wel. Arbiter Wielin- ga leidde voortreffelijk en onopvallend. VOETBAL De Groningse eredivi sieclub GVAV heeft zaterdag in Frank- riendschappelijke wedstrijd tegen Frankfurt met 1—3 verloren. Bij rust was de stand nog gelijk: 11. Piet van der Lippe probeert keeper Luppens met een kopbal te verrassen, maar de bal ging net iets te hoog. Woensdag 2e deel JAC-toernooi DEN HAAG— Komende woensdag avond, 2 juni, aanvangende 7 uur zal het tweede gedeelte van het JAC'-toeri op het JAC-sportpark aan de buurtweg worden gehouden. De groepen 1 en 2 zullen dan hun wedstrijden spelen. In poule 1 zijn ingedeeld de derde klas- ser DUNO. die bekerhouder is. de naai de derde klasse gepromoveerde vereni gingen Loosduinen en PPSC (Schiedam) en de vierde klasser Be Fair uit Wad- dinxveen. In de tweede poule komen uit de twee de klasser 's-Gravenzandse SV, die de plaats van Zwart Wit inneemt, alsmede de tweede klasser Noordwijk. de derde klasser Die Haghe en de afdelingsploeg Semper Altius. VOETBAL Het wegens de regen op Hemelvaartsdag gestaakte pupillen- voetbaltoernooi van Semper Altius. zal in de morgenuren van komende zater dag. 5 juni worden voortgezet. Een bijzonder gevaarlijk voor het Leidse doel bü een aanval ran Den Haag. Dc Leidse stopper Singerling (VWS) zal het schot van midvoor Van Daalen (Naald wijk) nog juist op de doellijn keren. V ier af del i ngentoerooi GoudaDen Haag 00 DordrechtLeiden 21 Den HaagLeiden 21 DordrechtGouda 33 Le'dcnGouda 43 Den HaagDordrecht 11 Dordrecht Den Haag 3 12 0 4 3 0 2 1 2 3 10 2 2 RWH Quick B. 2 18—24 CSVD 2 18—23 Zwaluwen 2 1820 DOTO 2 18—18 ;S 2Zwaluwen 2 31. 18—27 ARC 2 lft-16 SSS 2 18—16 Zwart Wit 2 1816 Heerjansd. 2 17—15 Excels. P 2 17—3 Bronzen Zwaluw KMVZ 2—DOVO 2 2—6 NDSM 2IJselmeervogels 2 12 VRC 2—ARC 2 2—1 CSVD 2—Quick Boys 3 0—1 Gr. Llndt 2—RWH 2 0—2 1 ier afdelingen streden in Boskoop (Van onze sportredactie) BOSKOOP Het zaterdagelftal van de afdeling Dordrecht heeft het Vierafdelingentoernooi gewonnen voor de teams van Den Haag, Gouda en beiden. Gerekend naar de maatstaven van het afdelingsvoetbal heeft de meest technische ploeg de eindzege behaald, ook al kwam die pas tot stand na strafschoppen omdat Dordt en Den Haag gelijk eindigden. Daarbij werd de eerste Haagse strafschopnemer. Kees Haarings (Naaldwijk) de onge lukkigste man van het toernooi en de Dordtse doelman Van Eijk (Haatten) de heldhaftigste. Niet alleen het peil, ook de organisatie liet veel te wensen over. Er ontstonden grote hiaten waardoor men onnodig anderhalf uur uit liep op het tijdschema. Ook de belangstelling viel erg tegen. Het meren deel der toeschouwers bestond uit „deskundigen" en „ingewijden" die dikwijls hoofdschuddend de verrichtingen van de diverse ploegen gade- GoudaDen Haag 00. Deze twee felle ploegen wogen volkomen tegen el kaar op in de tweemaal twintig re ten durende strijd. Na rust kreeg Den Haag de beste kansen op de overwinning, doch het binnentrio van de ooievaars faalde. DordrechtLeiden 20 (00). Dordt toonde zich technisch beter was ook feller tegen het afwachtend» Leiden, dat uitgezonderd rechtshalf V. d. Kraan meer speelde als team-op- vakantie. De scherp opgestelde midvoor Verzijl was een voortdurend gevaar. Hij scoorde de eerste treffer, waarna spil Singeling een harde voorzet van links buiten Kant (Almkerk) zodanig van rich ting veranderde dat doelman Terbeek (GWS) kansloos was. Den HaagLeiden 21 (1—1). De Leidse defensie was in deze ontmoeting het zwakste deel. Den Haag kreeg do beste kansen maar pas na 15 min. scoor de midvoor Van Daalen (Naaldwijk). Enkele seconden voor tijd strafte links buiten Dc Blanken (TAVV) een mis verstand af. Na rust scoorde de snelle rechtsbuiten V. d Schee, waardoor de juiste verhouding in de stand werd weer gegeven. Dordrecht—Gouda 3—3 (21). Vooi rust al leek Dordt oppermachtig. Rechts binnen Janssen NIVO-Sparta en mid voor Verzijl waren de speerpunten. Kant opende dc score, die door Jansen werd opgevoerd, eer Gouda via midvoor De Heer (Rijnstreek) een tegendoelpunt kon maken. Ook na rust leek er voor Dordt geen vuiltje aan de lucht. Vooral niet nadat Jansen voor 3—1 had gezorgd Plotseling kwam er echter een gelaten heid over de ploeg en daarvan profiteer de De Heer tweemaal. Leiden—Gouda 4—3 (1—1). Er kwam een geheel gewijzigde ploeg uit dc Sleu telstad binnen de lijnen. Onmiddelijk na het begin scoorde de Leidse reserve doelman Bavelaar (VWS), die als rechts buiten werd opgesteld. Pas daarna ging Gouda de verwarring stichtende shirt» verwisselen. Het hielp want De Heer kon plotseling de juiste richting weer vin den. Na rust werd het een schutters- festijn. waarbij bleek dat dc Leidse rechtsbuiten Heemskerk (TAVV) een betere midvoor was. Hij nam drie tref fers voor zijn rekening voordat Dc Heer en Van Kuijkcn (Zwammerdami voor tegenpunten konden zorgen. Den HaagDordrecht 11 (00). Arbiter Lcfeber (Sassenhcim) moest dc touwtjes strak aanhalen in dit felle duel. waarin steeds prcciare situaties voor bei de doelen ontstonden. Na rust scoorde eerst midvoor Van Daalen, doch de Haag se defensie gaf dc zekere overwinning prijs door Jansen ongeoorloofd van de bal te zetten. Dc speler van NIVO- Sparta benutte zelf de strafschop enkele seconden voor het einde. Vervolgens moesten Den Haag en Dordrecht ieder drie strafschoppen nemen, daar beide ploegen gelijk en met een gelijk doelgemiddelde waren geëindigd. De Dordtse strafschoppen werden geraffineerd en met zeer veel rust genomen en waren alle raak. De eerste Haagse trap, die slecht werd genomen, wist doelman Van Eijck te stoppen. Over het alge meen kan worden gesproken van een prettig, sportief toernooi, waarin de arbitrage uitstekend was en geen wanklank op de speelvelden werd gehoord.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9