SPELDJES! Brick Bradford Tachtig programma's in voorbereiding album sigaren Puzzelhoek Ceüw —Toch is het zo! Jesje en Josje Senmoet DE STENEN ZONDE MAANDAG 31 MEI 1963 ETHERGOLVÊN-ETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN SE ifflnwi"' Commentaar I 1.59 .94 69 ,98 Protserig Dc NCRV-televisie besteedde zater dagavond een groot deel van haar zendtijd aan de vertoning van een nogal protserige Duitse show van merkwaardige allure: met een Ameri kaanse Oscar bekroonde liedjes uit 30 jaren werden meestal met zwaar sen timent ten gehore gebracht, waarbij journaalflitsen en foto's de gebeurte nissen uit die jaren lichtelijk tenden tieus lieten zien. Het was allemaal erg dik opgelegd en daardoor af en toe moeizaam te verteren. Natuurlijk kwam er ook een balletgroep aan te pas en deze liet bij tijd en wijle zulke ordinaire dansen zien, dat wij nog eens in het pro grammablad bladerden om te kijken of het wel echt de NCRV was, die zich met deze vertoning inliet. Tussen de zingende sterren van de show zag men „onze" Greet je Kauf- feld aan het werk. Heel verfrissend was het optreden van de befaamde Griekse zangeres Nana Mouskouri O O (Nooit op zondag), die met haar grote bril op een geheel eigen stijl voert en perfect weet wat zij wil. Joop Doderer was weer present in een niet zo erg boeiende aflevering van „Eene Nachtigaal" maar kreeg daarin toch voldoende kansen om zijn slapstick-talenten voluit te demon- ttreren. Qw De NCRV besloot met een aardige wO repotage uit het Prot. Militair tehuis in het Duitse Seeiorf, waar een Nederlandse pantserbrigade zich (toen er nog sneeuw lag!) uitstekend amuseerde en waar men o.m. van de brigade-generaal C. Koster, mr. J. den Boer (directeur van de 5 Nederlandse tehuizen in Duitsland) en tehuisleider Rusticus ruime informatie kreeg. Nico van Vliet vond in verschillen de reacties op de grote uitzending over de woningbouw van dinsdag jl. aanleiding om nog eens met enkele toen in de studio aanwezigen te spreken over de principes van het commité Woningnood en de financie ring van de woningwetbouw door de gemeenten. Bij de VARA kon men (op Ned. 2) 07 o.m. kijken naar fragmenten van de showcumentaireover de vrouwen emancipatie, bij het dertiende lustrum opgevoerd door leden van de Ver. van Vrouwelijke Studenten in Leiden. He laas bleek deze show beter voor eer zaalpubliek dan op het scherm tot recht te komen. De massale scènes waren onvoldoende in het beeld tt vangen en de koren kwamen te weinig verstaanbaar door. Het frag mentarische deed schade aan het geheel, zodat de uitzending niet zo bar aantrekkelijk was. Hier ondervond men weer eens, dat een gefilmde opvoering stukken verschilt van spe ciaal voor televisiq gespeeld toneel of cabaret. - Blanke gijzelaars in Kongo bevrijd LEOPOLDSTAD Kongolese troe pen onder leiding van de blanke kolonel Mike Hoare hebben de stad Bondo in Noord-Kongo bezet en twee Europeanen, die door de opstandelin gen waren gegijzeld, bevrijd, zo is in Leopoldstad gemeld. Volgens radiobe richten die op het hoofdkwartier van het leger werden ontvangen, was geen spoor van andere blanke gijzelaars gevonden. Aangenomen wordt dat zij door de opstandelingen naar Buta, ruim 200 km ten zuiden van Bondo, zijn over gebracht. In diplomatieke kringen in Leopoldstad schat men het aantal Europeanen dat in Bondo en Buta door de rebellen werd vastgehouden op 100. Bij de aanval op Bondo werden volgens sommige berichten drie blanke huursoldaten gedood en velen gewond. Twee T-28 vliegtuigen, die voor bevoorrading zorgden, zijn verongelukt. De piloot van een van deze toestellen, een Belg. wordt ver mist. Nu vaste schooltelevisie (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Na een experimentele periode van onderwijstelevisie, welke twee jaar heeft geduurd, zijn de stich ting Onderwijs Televisie (NOT) en de NTS overeengekomen, de samenwer king officieel voort te zetten. In de onderlinge verdeling van de werk zaamheden en verantwoordelijkheden komen echter enkele wijzigingen. De NOT heeft, samen met de deel- stichtingen uit de verschillende groe peringen van het onderwijs, tot taak het jaarprogramma op te stellen en zowe1 aard als bedoeling van deze programma's te formuleren. Op basis van deze aanwijzingen worden onder verantwoordelijkheid van de NTS dan de draaiboeken ge maakt en de programma's samenge steld en uitgezonden. De uitzendingen moeten echter van tevoren door de NOT zyn goedgekeurd. Voor het komende schooljaar heeft de NOT 80 programma's gepland. Een deel van deze programma's is speciaal gericht op resp. het prot. christelijk, het r.k. en het openbaar onderwijs. Deze worden (in dezelfde volgorde) gerealiseerd door de NCRV, de KRO en de samenwerkende VARA, AVRO en VPRO. Aangezien de NTS thans een eigen afdeling regie en produktie school televisie heeft opgericht, zullen de voor alle scholen gezamenlijk bestem de lessen door deze afdeling worden gemaakt. Tot chef van deze NTS-afdeling is benoemd de heer J. van Belle, tot dus ver regisseur documentaire tv-pro- gramma's van de VARA. Elk van de genoemde omroepen heeft bij de NTS een of meer regis seurs voor de schooltelevisie gede tacheerd. Bovendien zal een deel van het Haagse buerau van de NOT binnen kort naar Hilversum worden overge plaatst De NTS en de NOT hebben besloten in het belang van de goede samenwerking alle bij de pro duktie van schooltelevisie betrokken medewerkers in Hilversum te concen treren. Zilveren jubileum bij de omroep HILVERSUM Een belangrijk man uit de omroepwereld viert zijn zilveren jubileum: ir. P. A. I. Huydts, hoofd van de technische dienst van de NRU, dus van het gehele Hilver- sumse omroepbedrijf. De heer Huydts, die in 1924 aan de Technische Hogeschool in Delft de graad elektrotechnisch ingenieur be haalde, bekleedde verschillende func ties eer hij op 1 juni 1940 bij de KRO in dienst trad als leider van de tech nische afdeling. Toen na de oorlog de omroepen één technische dienst gingen vormen werd hij als hoofd daarvan benoemd. De in 1947 opgerichte NRU continueerde zijn functie. Ir. Huydts heeft thans de dagelijkse zorg voor de technische uitvoering van alle binnenlandse radioprogram ma's, voor studiobouw alsmede voor de inrichting en het onderhoud van alle radiostudio's. De Technische Dienst telt thans bijna 350 medewer- De jubilaris, die uit hoofde van zijn functie de NRU in verscheidene na tionale en internationale commissies vertegenwoordigt, zal morgen recipië- Phllharmonisch Orkest Fritz Lehmann. HI. Carl Weber. Concert voor fagot en ,-kest in F gr.t. op. 75. Allegro m# non troppo Adagio. Hondo. Aüegro. Karei Bldlo. fagot: Tsjechische Phllharmonie o.l.v. Kurt Redel. IV. Felix MendelssohnBartholdy 1. re ..De Hebrlden" op. 28, PhUhar- Orkest o.l.v. Otto Klemperer. 2. Capriccio Brillante In b kl.t. op. 22. Rena Kyriakou. piano; Weens Symphonle Orkest o.l.v. Hans Swarowsky. V. Johannes Brahms. Akademlsche Festouverture op. 80, Phllharmonisch Orkest van Berlijn Jean Martinon. VII. Ippolitow-Iwanow. Kaukasische suite op. 10 In de Bergen. In het dorp- In de moskee. Feestelijke tocht Sardar. Praags Symphonle Orkest oJ.v I. 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ouverture: reportages, commen taren, wegeninformatie en lichte grammo foonmuziek. (7.30-7.40 Vonft Overweging). 8.30 Nieu' 9.35 Waterstand» 5.40 Voor de 9.40 Schoolra- gevarleerd muzikaal Lichte grammofoonmuzlek. vooruit, praatje. 12.00 Angeli 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededeling» t.b.v. land- en tuinbouw. 1220 Nieuws. 12.40 Aktualitolten of grammofoonmuziek. 12.50 Licht instrumentaal ensemble en zangsolist 13.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. "1.10 Drie van Elck wat wils: gevarieerd ..iuzikaal programma. 15.10 Lichtbaken, le zing. 15.20 Musiësta: gevarieerd muzikaal programma. 16.00 Voor de ziek» Onderweg^ programma .•lichting: Nieuws uit de Nederlandse Antillen. Spreker: Henk Dennert. 18.00 Lich- •rdlenen. 18.30 Radio Volks-Universiteit: Sociale we tenschap en maatschappelijke vooruitgang, p Thoenes. rsum II. 298 m. 7.00 Nieuws. 7.10 dgymnastiek. 7.20 Lichte grammo foonmuzlek. VPRO: 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek (8.258.30 De groenteman). 8.45 Morgenwij ding. 8.55 Klassieke gra met prachtige sigarenbandjes lofoonmuziek. 9.00 de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00-11.05 Nieuws). 12 00 C o smopolitalnorkestamusementsmuziek. 1227 Mededelingen voor land- en tuinbouw. jflJQ Overheidsvoorlichting: uitzending voor b landbouw. 12.40 Licht ensemble met zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereo: Het muzikantenuur: klassieke grammofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voordracht. 15.25 Extra vitaminen. (Gr.). (10.02-10.07 Nieuws). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram mofoonmuziek voor de tieners. Kruiswoord-puzzel VANAVOND TE ZIEN Nederland 1, NTS 8.30 uur hoofdfilm „Ciske de Rat", een Nederlandse rolprent met Kees Brusse in de hoofdrol. Geen bepaald nieuwe film maar er zijn altijd kijkers, die hem nog niet hebben gezien. 10.00 uur elfde aflevering in de serie films over de Eerste Wereld oorlog. Periode februari-november 1916 met de s'ag bij Ver dun. Nederland 2, NCRV 8.01 uur is het weer Rendez-vous a Paris, met o.a. Louis Armstrong als gast. 8.45 uur laatste aflevering van Micro, met. wetenswaardigheden over vleesetende planten. 9.05 uur de vijfde film over het werk van de geheime brigade van Scotland Yard: Noodgedwongen verblijf in Kavar. VANAVOND TE HOREN Hilversum l, NCRV 8.30 uur „Uit de Duitse romantiek, wakend en dromend", noemde Kees Rijnsdorp zijn 14e aflevering van „Adam, wie zijt gij?" 9.45 uur drs. B. J. Udink beantwoordt vragen over zijn radiolezingen aangaande het Ned. economische leven. Daarna müziek, afgewisseld door boekbesprekingen, nieuws 10.40 uur avondoverdenking. Hilversum U. AVRO 8.05 uur muziekrevue door de Zaaiers en bekende solisten. 9.00 uur een aflevering van „Zo is het gekomen", waarbij de be kende figuur een verrassing blijft. 9.30 uur het hoorspel „Klein station in de mist" van Paolo Levi, waarin een romance aanleiding geeft tot het vertellen van oude belevenissen. Horizontaal. 1. rinkelbom. 10. lusthof. 12. voegwoord (Fr.). 14. feest van de verrijzenis des Heren, 15. son ordre (afk.), 16. latwerk. 18. meisjesnaam, 19. wilde haver. 20. deel van de cirkelom trek, 22. muggenlarve, 24. plaats in Gelderl., 25. ridderteken, 26. inhouds maat, 28. els. 29. rivier in Engeland, 30. lied, 32. plechtige gelofte, 33. voegwoord (Fr.), 34. vreemde taal, 36. deel va mast, 37. grondstof, 39. liniëren. Vertikaal. 2. waterstand (afk.). 3. om slag. 4. vuurgloed. 5. laagte in de Sahara, 6. nobele, 7. rivier in Nederl.. 8. bevro ren water. 9. vergoeden. 11. havenstad in Z.-H., 13. witte mier, 15. legering om twee metalen aan elkaar te verbinden. 17. erfelijke stand (Ind.). 19. dorp in N - Brab., 21. myth, figuur. 23. insekteneter. 27. koers. 28. oude vr. datief van een, 31. part. 34. korte degen, 35. mijnheer (Eng.), 37. voornaamw., 38. water in Friesland. 1. les. 2. ordeï. 3. nor, 4. trant. 5. rakel, 6. uniek. 7. irene. 8. kap. 9. eerst. 10. nes. De zegswijze luidt: ..Lont ruiken". TEL AVIV Amerikaanse orthodoxe Joden bouwen een nieuwe stad bij Tel Aviv om tegemoet te komen aan de noden van orthodoxe immigranten in Israël. Ter nagedachtenis aan de overle den opperrabbijn van Israël. Isak Her zog. zullen zij deze stad Kirjat Herzog noemen. De stad, waarvan de opbouw 23 miljoen dollar gaat kosten, zal voorzien in woon- en werkgelegenheid voor 10.000 mensen. Binnen drie jaar hopen duizend leden van de Religieus-Zionistische Or ganisatie van Amerika zich in Kirjat Herzog te vestigen. NCRV. 19.00 Nieuws er „10 Radiokrant. 1930 Musette- zangsolisten. 1935 Stereo: lichte instrumentaal 1 21.45 Twintig jaren om heen: het Nederlandse ekonomische le\ terugblik en perspektief: vragenbeant ding. 22.00 Chansons en Danserlje: muziek. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Avondoverdenking 22.55 Cello-recital Igr.): klassieke muziek Moderne orkestmuziek (opn.). 23.53' Hilversum II 298 m. AVRO. 18.00 Nieu' 18.15 Actualiteiten. 18.25 Lichte grammofo» muziek met reportage Olympiatour Ned land. (18.50-19.00 Op. Overheidsvoorlichtii 20.00 Nieu. AVRO' gekomi Haag aan de lljr 2005 Klèurrljke klanken Muzlek-Revue. 21.00 Zo is hel klankbeeld. 21.30 Klein station Ir hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 .dualiteiten. 23.00 Bonsoir Paris, licht pro- ramma. 23.55-24.00 Nieuws. België: Nederlands progr. Kan 2 er >.00 Zandmannetje 19.05 Filmmuseum b schaterlach. 18 20 Tienerklanken. 19.55 De eerman. 20.00 Journ. 20.30 Openbaar kunst- 20.40 Spinoza, toneelspel v.^ Dimitrl 18-20 I. Wolfgang Amadeus Mozart. Concerto- rondo voor piano en orkest in Dgr.t. KV 382. Carl Seemann. piano: Symphonle Orkest vanBamberg o.l.v. Fritz Lehmann. II. Franz Schubert uit „Rosamunde" op. 26EntFacte- muziek Balletmu: Berlijn kort. 19.01 Ba: Autoverkoper, 19.35 Huckleberry Hound tekenfilm. 20.00 Journaal 20.30 Ciske de Rat. speelfilm. (Bi gen 14 jaar). 22.00 Zo vreselijk is de hel zelfs niet. serie documentaires over dr Eerste Wereldoorlog (11). 22.25-22.30 Jour naal. Nederland II NTS: 20.00 Nieuws in het kort, NCRV: 20.01 - - - de p&ten. NTS: film. NCRV: 21.55-22.10 Geloven op maandag. dukten. 2 garantiezegels van r zelfde produkt opsturen en u krijgt een speldje van dèt produkt Er zijn 5 Celwa produkten met elk 'n eigen speldje! B.v. CELWA KANT-EN-KLAAR LUIERS, kruimelen niet. Sterk absorberend. Pak i 45 stuks. kenmerk voor kwaliteit Ned. Exportpapierfabriek N.V. Postbus 57 - Nijmegen pn TOU<ll,n overvloede i genees- vermogen bezitten. Zelfs t veroorzaakt. Nu kende geleden de'vitamines weliswaar niet. kunnen toevoegen dat niemand in heilzame uitwerking te hebben waar maar de nachtblindheid wist men oa. vroeger tijden ook maar bijI benade- door de mening werd versterkt dat in Egypte en Griekenland te genezen r!n* de door de patiënten lever te laten eten eigenlijk gebrek hadden. de patiënten anti-berl-beri-werking scheikundige verbinding is toe te schrijven. De Poolse geleerde Funk meende in 1912 een stof te hebben geïsoleerd die in staat zou zijn ge- brekszlekten (waarvan beri-beri er één is) te genezen. Hij stelde er zelfs een Ingewikkelde formule voor op: C17H1804N (HNOS) en omdat hij meende met een amine te doen te hebben, dus met een bepaalde stikstof waterstof verbinding noemde hij do stof vita-amine, dus een levensamine. Hoewel de scheikundige opvatting van Funk onjuist ls gebleken, heeft de naam vitamine zich gehandhaafd en in slaagde nit I anti-berl-berl- stöf in zuivere toestand uit te trekken, werd dit produkt een vitamine ge- door bemerkten^"«lat katjang idjoer biergist °°*m^4E^n°g1I^eis.-wi,sJt. men n,eta vlees eveneens tegen beri-berl Funk in 12: vita-amine velk orgaan veel vitamine A is opgehoopt). Hetzelfde deed zich voor met betrekking tot de rachites, ont staan door een tekort aan vitamine D, waartegen de Samojeden en Laplan ders al eeuwen geleden levertraan gebruikten. Sinds mensenheugenis werd voorts tegen scheurbuik en bloedingen van het tandvlees het lepelblad voorgeschreven, dat een bij zonder hoog gehalte aan vitamine C bezit. In het midden van de 16de eeuw vormde lepelblad een belangrijk vorige bestanddeel van het onfeilbaar kende geneesmiddel dat Pieter Foreest tegen scheurbuik had sa gesteld en Kramer bewees twee een- bevatte, waardoor beri-berl kon wen later op overtuigende wijze, dat den genezen. Hulshof, Pol en GrUi die ziekte ook te genezen het eten van verse groenten, sla, kool, ln het begin van deze eeuw onderzoek instelden naar de beri- beri ziekte. Eykman ontdekte dat het *°en Prof- Jansen zilverrlies van d, rij«t ctn «tot flist-illvtrvllraon i het wezenlijke van die stof af. zonden natuurlijk nog wel i >r- pehersenen. vis en linzen hetzelfde 20. „En hoe gaat het er nu mee. moeder?" informeerde Jesje. „Zijn de foto's al gemaakt? En hebt u nog pijn?" „Nee, de foto's worden morgen ge maakt", antwoordde haar moeder. „En ik lig hier best, hoor. Al zou ik naituurlijk liever bij jullie thuis zijn. Wacht, daar is de zuster. Zuster", vervolgde ze, „wilt u deze mooie bloemen even in een vaas zetten? Ik heb ze van mijn kinderen gekregen. Kijk, dit is Jesje en dat is Josje.". „Dag Jesje, dag Jesje", lachte de verpleegster. „Geef mear mee, mevrouw. Ik zal er eens een mooie vaas voor uitzoeken." U ligt hier wel aardig, hè moeder", >ens een keertje zwaaien, Is dat goed! „Ja. dat lijkt me leuk", knikte moeder „Prachtig, hè kinderen?" lachte moe ier Joppers. „Nu heb ik toch iets van jullie hier bij me." „We- zullen eens een mooie foto laten maken, van vader, Jesje en mij!" riep Josje uit. „Dan kunt u die hier op uw kastje zetten. O, ja. maar ik was aan het vertellen. Ik kreeg toch zoveel kranten vanmiddag, moeder. Eerst heb ik voor vijfenveertig cent weggebracht En toen nog eens voor veertig. En de laatste keer voor vijftien. Toen had ik precies een gulden. Jesje had nog zestig cent en de bloemen kosten één vijftig. Nu hebben we n<?g een dubbeltje over," ,,Ik vind het geweldig, hoor", lachte zijn moeder. „En wat hebben jullie - gegeten?" O, een boterhammetje", antwoordde Josje;> „Maar dat smaakte toch best Zo praatten en babbelden ze gezellig met elkaar en voor ze het wisten stak een zuster haar hoofd om de hoek van de deur en zei: „Tijd voor het bezoek om afscheid te nemen." 23 Dries heeft Rena nog met geen vinger aange raakt, zelfs niet toen ze dicht tegen elkander aangedrongen zich moesten verschuilen voor Jurre Mensink. Zijn bloed begint niet te tintelen voor meisjes zoals bij Lenter. Kom maar, wenkt Rena. Aan zijn houding ziet ze dat hij zou willen veohten tegen iets wat hem in de weg gekomen is. Het ruige haar zit als een krans om haar hoofd. Dries heeft het meer dan eens tegen zijn gezicht voelen kriebelen, zoals de heide hem beroerde wanneer hij daarin lag te slapen, of de kleine twijgen van een spar. 't Zijn haar ogen die hem trekken, niet verliefd, niet eens zacht of vleiend, eerder hard. Tegenover haar. zittend in de stoel van oude Wol ter, vertelt hij wat hem op 't hart ligt. Ovër Lenter, zijn broer. Rena luistert met haar handen samengevouwen op het tafelblad. Langs hem heen kijkt ze naar buiten. Ze denkt aan Martine, die ook een andere kant opging, waar ze haar niet kan en niet durft volgen. Zo graag zou ze nog eens naar haar toe gaan. maar in plaats daarvan ontwijkt ze Marti ne. De laatste keer toen ze haar zag komen, is ze np de zolder gekropen en heeft ze haar laten roepen en zoeken. Als ze met de schilder op 't Grobbenuus komt, gaat ze altijd naar oom Wolter om met hem te praten. Van hem heeft Rena ook gehoord dat Martine op de Schemheuvel zal gaan wonen 't Is vermetel, zei oom Wolter, al geloof ik niet veel van die oude verhalen. Jeep Karsten had er land willen kopen van het l door DIGNATE ROBBERTZ geld dat hij met stropen en hout stelen bij elkaar gegaard heeft, maar Zweder Thase weigerde het hem. Nu is het wel haast zeker dat op de top een huis zal worden gebouwd voor Andres Maler. Op 't Grobbenuus zitten ze geregeld bij elkaar wijn te. drinken: Bernt Vasse met de schilder en Zweder Het dienstvolk praat erover en oom Wolter, die het hek open- en dichtdoet om Vasse's auto door ♦e laten, vertelt het aan Rena. Andres Maler heeft ook een protret van Marye gemaakt en hij tekent dikwijls de koppen van de knechts als die op het erf bezig zijn. Ze houden allemaal van hem en ze horen hem graag vertellen over de wereld achter de Oeler. Oude Wolter heeft tekeningen van een huis op de tafel zien liggen toen hij iets tegen Zweder moest zeggen over een zieke koe. De boer was zo druk in gesprek geweest met de schilder dat Wolter een hele tijd had kunnen kijken. Hij had er weinig van begrepen, maar toch gezien dat het een huis was. „De Rodde" stond eronder met vierkante letters. Dat is een vergeten woord, wist Wolter. Een steenrodde was een hoop stenen die «ot een bepaald doel op elkaar gestapeld werden. Martine zal dat wel bedacht hebben. Die weet een heleboel van wat er vroeger in 't Horst te doen was. Rena zegt nooit iets en ze vraagt ook niet of hij nog meer weet als oom Wolter zo aan 't vertellen is. Geef me nog wat koffie? vraagt Dries en schuift zijn kom over de tafel. Heb je gehoord wat ik zei? Je moet die Libbe Vennink niet meer meenemen. Als Zweder erachter komt, durft Libbe niets verzwijgen. Weet je dat Lenter dikwijls bij hem is? Rena hoorde dat ook van oom Wolter, die plezier heeft in de jongens. Ze rijden met de ionge paarden of ze schieten met pijl en boog achter de boomgaard, waar Zweder een schijf heeft laten opstellen. Zelf doet hij daaraan ook mee. en Bernt Vasse. Wolter heeft gezien hoe de landheer vijfmaal achter elkaar in de roos schoot op grote afstand. Het voorhoofd van Dries wordt al donkerder. Rena zou er met haar hand over willen strijken, maar ze weet zeker dat hij het niet zal dulden. Waarom heb ie me dat niet eerder gezegd? 't Is toch geen kwaad? Geen kwaad? Hij stuift op en stoot de kom koffie over de tafel. Zijn schouder stoot tegen de hare, zo haastig loopt hij weg, zonder een woord, alsof iemand hem op de hielen zit. Op de drempel kijkt Rena hem na. Ze zou willen begrijpen waarom Dries zo'n hekel heeft aan de mensen die op t Grobbenuus wonen en komen. En waarom z:j zelf het tegenovergestelde zegt van wat ze denkt. Wordt vervolgd MET GELIJKE MUNT TERUG BETAALD

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13