Hub van Doorne (65) nog niet op lauweren fes* h DRugabel •es Man met 120 octrooien nalrena Sterke groei van NKF SCHEEPVAARTBERICHTEN Busongeluk Druk verkeer eiste zeer veel levens h t een donée Prinses vice-admiraal over 250 jachten ïbreid ge- verrichtfc v* Leiden, weer w* geslaagd twee* d voor d> t het Slecht worfe len: Eod, dijk. Jot* ard ZartJ. Betaking Pruus vaj Pen<niin$ Aad Pen. n, Aad Ge- Ooj;. d. Ploeg Hennj d. Poel Gerda Lllem M. ogervorR 4ery Ver- appelman Ruigrcdt Jan de Ria esa Wil- Keei Ellen de Peten meösjes me proei Tonikiheer, ïeo Hoek, emdkerk ■t zon d. e aan de ;isjes en ike Boe - Janse rngens'. ten Ha- Noppen. Wa v ddienst dragers MAAlNDAI* 24 U Met lagere school naar ondernemerstop EINDHOVEN Achter de ra hoor ik het felle gegier van Daffodil na Daffodil, als dr. Hub van Doorne met uitgestoken handen op me af komt. AI lachend en keuvelend en me met Brabantse zwier op de schou der kloppend, leidt hij me naar een hoek van zyn grote, met mahonie hout betimmerde werkkamer. Daar zet hij zich in een fauteuil een beweeglijk, goed geconserveerd mens, een man, die niet aan het ein de van zjjn Latijn, maar wel aan het einde van de werkbare leeftijd is ge komen, een „captain of industry", of wel een groot-industrieel, die 65 jaar geleden als oudste zoon van een onbemiddelde smid in De Peel werd geboren, alleen de lagere school doorliep en al op z'n twaalfde jaar aan de slag moest om voor z'n moe der, die weduwe geworden was, de kost te verdienen. Nu, in 1965 om precies te zijn: op 26 mei als hij afscheid neemt van zijn personeel gaat hij heen als werkgever van meer dan zesduizend mensen. Zijn bedrijf. Van Doorne's Automobielfabriek N.V., doch altijd DAF genoemd, heeft een omzet be haald van 350 min gulden per jaar. Het produceert voertuigen van een halve tot vijftig ton. Per dag lopen er 140 personenauto's van de band, 18 be drijfswagens en 6 aanhangwagens. Er zijn militaire orders in de vorm van opleggers en tanks, maar over de ge- Zes miljoen Ford- aandelen naar de markt NEW YORK De Ford-stichting is voornemens in het laatste deel van juni miljoen gewone aandelen met een huidige marktwaarde van 346 mil- en aan te bieden aan het publiek. Intussen heeft Henry Ford II, president »n de Ford Motor Company, verklaard dat de huidige bloei ongekend is in de geschiedenis der onderneming. Vorig jaar had hü het voornemen te kennen gegeven in alle delen van de wereld 1,6 miljard uit te geven. Thans verhoogt hij dit bedrag tot 2,4 miljard teneinde aan de grote vraag van Ford-produkten te kunnen voldoen. Hiervan zal 55°/» in de Verenigde Staten geïnvesteerd worden. Op de wereldmarkt ziet hy alleen maar tekenen van groei. (Van onze speciale verslaggever) afscheid „Het is toch moeilijker dan ik dacht", zegt Huub die doctor honoris causa werd vanwege zijn technische verdiensten voor de Nederlandse industrie. .Afscheid men. vooral van iets, waarbij je 37 jaar zo intensief bij betrokken bent geweest, valt waarachtig niet mee". Dan, met een weemoedig lachje en een zucht: „Enfin, laten we er geen drama van maken. Ik verdwijn op basis vrUwillgheid. De jongeren moeten ook een kans krijgen. M'n broer Wim, die jaar jonger is, wordt m'n opvolger als president-directeur. M'n zoon Martin neemt weer de plaats van Wim in. Doorstroming Is goed voor een familie bedrijf, dat we, ondanks de stormen, die ons wel eens geteisterd hebben, altijd gebleven zijn". Blijft DAF een familiebedrijf? Hub, die in zijn woonplaats Deurne een tekenka mer heeft laten inrichten om daar ver der met zijn technische talenten te gaan woekeren, is er niet vaag, maar ook niet helder over. Wel laat hij doorschemeren dat DAF wel eens genoodzaakt kan wor den te fuseren, of met aandelen op de markt te komen, aangezien de trend matige concentratieverschijnselen in E.E.G.-verband. Ook rekent hij er min of meer op in de toekomst de eerste president-commissaris van zijn bedrijf te worden, hoewel hij stipuleert het niet leuk voor Wim te vinden de laatste in zijn eigen kamer op de vingers te moe ten kijken. fusie „Verscheidene zaken realiseer ik me goed", verklaart hij. „Op het gebied van aanhangwagens zijn we groter dan wie ook ter wereld, op dat van bedrijfswa- Natrena smaakt even goed en is calorievrij. Calorievrij zoet DELFT Voor de Nederlandsche Kabelfabrieken is 1964 gekenmerkt door 'n gunstige bedrijfsbezetting en sterke groei in alle afdelingen. De omzet hoewel beïnvloed door geste gen grondstofprijzen steeg tot een recórd van f 512 (vorig jaar 406) mil joen. Het geconsolideerde exploitatie saldo bedroeg I 79-2 (59) min, rente baten beliepen f 2-6 (2.3) min. andere batn f 1.6 (1.6) min, afschrijvingen f 25.75 (21) min, rentelast f 6 2 (4.8) min, belasting f 25.5 (16.8) min, der- denaandeel f 2.7 (2.2) min, en de winst was f 23.2 (18.3) min. Reeds voorgesteld is 16 (16) pet dividend op de oude en 8 pet op nieuwe aandelen, waarvan 6 pet interim. Het kapitaal steeg tot f 63 (42) min, de agiorekening tot f 22 min, de vrije reserve tot f 322 (285), het eigen vermogen tot 407 (327) min. De werving van buitenlanders had goede resultaten, dooh het aantal Nederlandse werkne mers daalde. De concerninvesteringen beliepen f 71 )68) min. De liquiditeit is voldoende en de kasmiddelen zijn ruim. Het kabelbedrijf gaf in 1964 na de in zinking van 1963 een sterke stijging te zien voor -'le typen. Ook van de uit voer. De technische samenwerking met Franse en Belgische kabelfabrieken ont wikkelde zich snel. Ook het staalbedrijf had hogere produktie en omzet. De nieu we blokwalserij is in produktie en de staalcapaclteit zal verhoogd worden door een nieuwe electro-oven. De investerin gen blijven cr op gericht de produktie- capaciteit te brengen op 500.000 ton eind- produkt. wat het rendement van de staalsector gunstig zal beïnvloeden. De vraag naar kabels van de Hollandsche Draad- en Kabelfabriek nam eveneens toe. De gang van zaken bij plasticpro- dukten was gunstig. Bij Polva-Neder- land was er een snelle groei van de markt voor kunststofprodukten. Samen met Britten is in Engeland de produktie van kunststofbuizen begonnen. Te Port Elizabeth en Johannesburg gingen om zet en resultaat opnieuw vooruit. Dc grote orderportefeuille waarmee 1965 begon en die sedertdien nog is toe genomen, verzekert vele maanden werk en een gunstige bedrijfsbezetting. De directie is gematigd optimistisch. oonouuuHT a N AmsurrüMTi 22 Otótx'MtórM ^O N -V K. ROOMAB SOTOport. Somme!sdilk 2 ScheldeSoyd ZwUnUrechtóH Z gens zijn we middelgroot en op dat van personenauto's zeer klein. We hebben aanbiedingen genoeg om met andere, grote Europese bedrijven een fusie aan te gaan. Maar als dit betekent dat we niet langer baas in eigen huis kunnen blijven, doen we het beslist niet. We staan dan echter wel voor de noodzaak onze per sonenautoserie uit te breiden met bij voorbeeld een middelgroot model- Het uitbrengen van een nieuwe wagen kost aan ontwikkelingskosten tenminste 150 miljoen gulden. We kunnen dit zelf niet bekostigen en houden er dan ook reke ning mee een beroep op de kapitaal markt te moeten doen. Als dit gebeurt, dan houdt dit onherroepelijk in dat we van buiten af commissarissen krijgen. We zullen er echter voor zorgen dat dit mensen van naam en van betekenis zijn" Hub, in 1928 met tienduizend geleende guldens in een constructiewerkplaatsje begonnen, heeft in de crisisjaren bijna vreemde mensen over de vloer gehad. Dat was toen hij drie jaar lang een schuld van tienduizend gulden had, die hy maar niet kon aflossen. Na lang zoe ken, vond hy een geldschieter, die hem uit de moeilijkheden wilde helpen. De prys van de helft van de aandelen wilde hy nog wel betalen, maar toen de man de extra eis van een directeursfunctie ging stellen, kapte hij met hem af. Een paar weken later kwam de redding in de vorm van de verkoop van een licentie aan het buitenland. Deze bracht precies het bedrag van de schuld op en daar mee was de misère van de baan. octrooien Over licenties gesproken, Hub heeft zo'n 120 octrooien op zyn naam staan. En hy had er nog veel meer kunnen hebben, als hU in latere jaren de eer niet aan zyn onderzoekers en beproevers had „De motor heeft me nooit zo geïnte resseerd", brengt de met een technische knobbel geboren Brabander naar voren, die al ver voor de oorlog van een per sonenauto van eigen fabrikaat droomde. „Wel de aandrijving, de constructie, het chassis en de transmissie. Van de idee- en, die ik had, heb ik vaak- niet kunnen slapen. Herhaaldeiyk stond ik midden in de nacht op om op papier verder te rekenen en te tekenen. In geld was en ben ik niet geïnteresseerd. Als m'n broer Wim er niet als partner was geweest, was ik waarsohynlijk meer dan eens fail liet gegaan". Even later komt Wim de werkkamer van Hub binnen. Wim, in wiens Eindho- vense huis elk besluit viel. dat DAF vooral na de oorlog heeft groot gemaakt. Hij is de man van de dubbeltjes, van de administratie, van het personeelsbeleid, van de efficiency. Veel kalmer dan de driftige Hub heeft hy de laatste geleerd met beide voeten op de grond te staan. Wat de ene broer niet had. bezat de an der; tezamen hebben ze altyd een bijna perfecte twee-eenheid gevormd. Hub en Wim van Doorne thans bei den tegenover me. Het gesprek heeft zich naar de opleiding van de scheiden de. directeur gewend, naar de nadelen en voordelen ervan. talen Hub: „Op bepaalde punten heb ik een goede vooropleiding altyd als een gemis gevoeld. Het spreken van talen büvoor- beeld ik ben er nooit een held in geweest. Aan de andere kant heb ik er in technisch opzicht nooit last van gehad geen échte academische titel te bezitten. Ik gelcof zelfs dat het zUn voordelen heeft gehad". Wim: „Ja. dat klopt. Hub kon met zijn fantasie op de loop gaan. Als we een opdracht kregen, vroeg hy eerst naar de functie en het gebruik. De li teratuur sloeg hij er pas op na. als hy klaar was met denken en construeren". Hub: ..Ik ben van mening dat acade mici hun beperkingen hebben, hoewel DAF er niet buiten kan. Het onmogelyk wordt voor hen nooit mogeiyk. omdat ze het anders hebben geleerd. Boven dien willen ze hun naam niet aan project verbinden, dat weinig of geen kansen van slagen heeft." Wim: „Vlak voor de oorlog kregen wc de opdracht voor het Nederlandse leger pantserwagens te maken. Hub had zo'n ding nog nooit gezien, laat staan dat hij er in had gezeten. Toen we in Zweden bij een fabriek gingen infor meren. die nogal wat ervaring op het voor ons vreemde terrein had, bleek dat we voor de licentie een half miljoen gulden moesten betalen en bovendien nog eens een keer tien procent van de kostprijs van elk afgeleverd vehikel. We vonden dat een beetje te gortig. Hub besloot zelf een ontwerp te ken met als enig uitgangspunt staalplaat van een bepaalde dikte. Zijn pantser wagen werd een groot succes, zó groot zelfs dat de Britse strydkrachten vlak voor de Tweede Wereldoorlog grote belangstelling voor hadden. En 't Dr. Hub van Doorne: man. die al leen maar met een technische knobbel begon. mooist^ van alles is wel dat die zelfde Zweede fabriek na de oorlog bij ons aanklopte voor het ontwerp van een an der legervoertuig." vartomatic Als Wim weer weg Is, praat Hub over zijn auto. In *t bijzonder over de vol-automatlsche transmissie, de overal op de wereld belangstelling gewekt hebbende Varlomatlc. Hy zegt nooit ver wacht te hebben dat de Daffodil, die overigens zes procent van de totale, Ne derlandse automobielverkoopcyfers be zet, In psychologische zin als een wagen zou worden aangeduid voor mensen, die het wat kalmer aan doen. Maar hy zegt ook hy garandeert dit zelfs dat met die zelfde Varlomatlc de beste resultaten op de race-clrcults zul len worden bereikt. Is het vandaag niet, dan is het morgen, en ls het morgen niet, dan overmorgen. „We zijn door de conjunctuur Inge haald". stelt hij. ..Weliswaar slechts even, maar een feit blijft dat toen we met de DAF 600 uitkwamen we net naast de behoeften op de kopersmarkt zaten. Men vroeg toen al naar auto's met meer motorvermogen en betere snelheidsprcs- taties. Vandaar dat we al met de 750 bezig waren, toen de 600 geïntroduceerd Hub zou geen Brabander zijn, als hij niet midden in het gemeenschapsleven had gestaan. Men heeft hem wel eens verweten dat hU veel te veel aanhaalde, maar hy houdt er een filosofie op na. waar weinig tegen !n te brengen is. „Ik zie het zo." aldus Hub. ..Func ties buiten het bedrUf, waar Je je da gen slyt, scherpen het verstand en hou den de geest jong. Je moet je verweren: ze durven je tenminste tegen te spre ken, \Vat in een zaaik, waar je het hoofd van bent, niet onder alle omstandighe den voorkomt." dertig functies Ook uit het gemeenschapsleven een onderdeel daarvan is het organisa tieleven trekt Hub zich geleidellik terug. Hij is er trouwens al mee bezig, hoewel hij op dit moment liefst nog dertig functies bekleedt, die voor een groot deel in de onderwijswereld ver ankerd liggen. Met z'n hobby: paarden, houdt de groot-industrieel, die in zijn jonge ja ren hoefsmid had willen worden, ech ter niet op. Zijn stal, die vlak na df oorlog de basis werd van het inmiddels opgeheven cvircus 't Hoefke optre dend voor sociale doeleinden houdt hij aan. zyn tweeling-dochters, die verscheidene kampioenschappen dressuur op hun naam hebben staan, zyn er trouwens de baas in. Definitieve meldzuilen bij circuit Oudenrijn UTRECHT, De komende dagen zul len de tien meldzuilen, die vorig jaar by wijze van proef op rijksweg 12 werden geplaatst ten oosten en ten westen het verkeersplein Oudenrijn, vervangen worden door definitieve zuilen. Deze definitieve zuilen hebben eer sterk vereenvoudigde bediening. De ge bruiksaanwijzing is in vier talen aange- (Vervolg van pagina 1) Gevaarlijk pmit Inwoners van Zirl noemen de plaats in het ongeluk een levensgevaarlyk punt: „We wachten elgenlyk al jaren op ramp. Het kruispunt is meestal een hels druk. verkeersknooppunt. De hoek de Zlrlbergweg naar de Wiener Bnn- desstrasse een voorrangsweg ls zeer scherp en het laatste stukje vlakke weg oor de kruising kort. Dat de bus ook op dlit vlakke gedeelte a de steile helling geen vaart heeft ver minderd versterkt de veronderstèlling dat de remmen niet hebben gewerkt En kele voorbygangers zeggen nog te heb ben opgemerkt, dat de chauffeur heeft getracht terug te schakelen. Zy hoorden althans eniig gekraak. Dit bleek echter neer voMoendle om die 'kolos vaart te doen verminderen. reds, die zaterdag in Rotterdam en Utrecht was bog-onnen, was een zoge naamde toerreis. naar Brixen in de Ita liaanse DolomietenNa een verblijf van 'ier dagen in Italië zou bet gezelschap ia de Fempas terugkeren. Verdrinking in Noordzee Het warme weer heeft velen naar buiten gelokt met het gevolg, dat er dit weekeinde veel doden op de weg gevallen zijn. Ook werd weer melding gedaan van een verdrinkingsgeval bij het zwemmen in de Noordzee. LIEMPDE Op een n iet-beveiligde overweg is zaterdagavond een motor door een D-trein aangereden, die op weg was naar Hoek van Holland. De" twee bery- ders, de 53-jarige M. Boeren uit Boxtel en de 25-jarige J. A. H. van der Pas uit Best waren op slag gedood. VEENENDAAL BU een inhaalma noeuvre slipte gisteren een personenwa gen, sloeg over de kop en kwam in een kanaal terecht. De 36-jarige T. de Wit uit Overberg (by Amerongen) verdronk. Zijn vrouw werd door een passerende automobilist met zware verwondingen uit het wrak gehaald. VALKENSWAARD BU het overste ken van een weg is de negentienjarige J. Tilburgs gisteren met zyn bromfiets door een auto aangereden en gedood. STADSKANAAL De 24-jarige J. H. Benndt uit Musel is zaterdag op onver klaarbare wijze met zijn auto in het Stads kanaal terechtgekomen na eerst een paar bomen te hebben geramd. Nadat de wagen was opgetakeld constateerde de men, dat de man was overleden. DOETINCHEM Toen gisteren de r k. kerk uitging1 stak de 64-jarlge mej. L. Leonanards onverwacht de weg over. Zy werd door een passerende auto gegrepen en overleed aan de opgelopen verwondin gen. Door de botsing raakte de chauffeu- se, de macht over het stuur kwyt en greep een negenjarig jongetje dat op de motor kap terechtkwam. Door zeer zacht af te remmen voorkwam de bestuurster dat de jongen voor de wielen van de wagen viel. Hy werd slechts licht gewond. BEUNINGEN De 24-jarige N. G. uit Beuningen is vermoedelyk zaterdagavond met zyn bromfiets tegen een boom gere den waarby hij een schedelbasisfractuur opliep. Daarna is hy waarschynlyk in de sloot gerold en verdronken. Spelende kin deren vonden gisteren het stoffelUk over- AMERSFOORT Zaterdagmiddag ls de veertien maanden oude Gerritje van de Bunt uit NUkerkerveen onder vrachtauto gekomen en gedood. Het meis je raakte met de voetjes bekneld onder de wielen van de achteruitrijdende auto. waardoor zy kwam te vallen en met het hoofd onder een van de achterwielen kwam. PANNINGEN Gisternacht ls de twintigjarige J. Verhees uit Helden met zyn bromfiets gevallen en aan de opge lopen verwondingen overleden. ZANDVOORT De 26-Jarige magazUn- bediende P. N. de Haan uit Haarlem is zaterdag by het zwemmen in zee dronken. De man was met een vriend ter hoogte van het tentenkamp gaan z\ men. Omstreeks vüf uur meldde de vriend dat hy De Haan sinds drie uur niet i had gezien. BU opkomend water speelde het stoffelyk overschot aan. STANDDAARBUITEN De heer G. J. Valk uit Hoogvliet is zaterdagnacht om het leven gekomen toen hy op rijks- weg 17 in de gemeente Standdaarbuiten de macht over het stuur van zUn per sonenauto kwijt raakte en met de wagen in een bermsloot terecht kwam. RIDDERKERK De 65-Jarlge H. C. van de Waal uit Rotterdam is gistermid dag, toen hy met zyn fiets aan de hand de rijksweg bij Ridderkerk overstak, door een personenauto gegrepen. In het ziekenhuis is ihy aan zyn verwondingen overleden. Twintig meter van de plaats, waar de heer van de Waal verongelukte is een viaduct. Snelheidscontrole gaat nog door DEN HAAG Ondanks een vonnis van de rechtbank in Utrecht, waarbij in hoger beroep een automobilist werd vrijgesproken van de tenlastelegging de maximumsnelheid te heben over schreden, welke overtredingen met een elektronische snelheidsmeter was ge constateerd, zal de minister van justitie geen bijzondere maatregelen nemen. Mr. Samkalden zegt djt in antwoord op vragen uit de Kamer. De procureurs-generaal blijken van mening te zyn, dat er voorshands geen aanleiding bestaat de controles te doen ophouden. Zij menen eveneens dat de vervolging in nog aanhangige strafza ken dient te worden voortgezet. Wisselend DE BILT Gedurende het week einde heeft een oceaandepressie zich verplaatst naar Ierland. Het koufront van deze depressie drong zondagmid dag het zuidwesten van ons land bin nen en trok daarna in de nacht van zondag op maandag in een langzaam tempo over ons land. Het front ver. oorzaakte plaatselijk enkele m.m. re gen en verspreid onweer. Maandagochtend had het front het noordoosten van het land nog niet verlaten, achter het front stroomde koelere oceaanlucht binnen met flin ke opklaringen. De komende dertig uur blijft ons land in de stroming van maritieme lucht, die in het depressie centrum bij Ierland naar ons land wordt gevoerd. In deze lucht komen stapelwolken tot ontwikkeling, waar van sommige het buienstadium kun nen bereiken. De temperaturen, die gisteren tot een maximum van ongeveer 23 graden opliepen bereiken nu waarden die in het algemeen onder de greris van 20 graden blijven. In Scandinavië bevindt zich een krachtig hogedrukgebied waar omheen droge continentale lucht over Scandinavië naar de Noordzee stroomt. Prins Bernhard schiet over de Westeinderplas in een speedboat; moment van het bezoek dat Koningin en Prins zaterdag brachten aan de vlootschouw ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke ver bonden van Nederlandse water sportverenigingen. GASCONVECTOR. m Uit alle delen van het land zijn zaterdag bezitters van A-Fords (gebouwd tussen 1928 en 1931 naar Beekbergen bij Apeldoorn gekomen. Eerst werden de wagens gekeurd, niet zo zeer op de goede werking als wel op de oorspronke lijkheid van de onderdelen. Enkele onsportievelingen. die onderdelen van later ge bouwde Fords hadden ge bruikt bij een reparatie, mochten niet meedoen. On geveer dertig auto's werden goedgekeurd en mochten meedoen aan een heuvel- klimtocht, waarbij opmer kelijk weinig hoefde te worden gesleuteld. Ilard ging het echter niet. Professor Grigori SIo- nimsky uit Rusland is erin geslaagd synthetische ka viaar te maken. Volgens hem is de smaak van kunst- kaviaar niet te onderschei den van echte. Kaviaar zou hiermee een net zo gemak kelijk te krijgen artikel worden als vlees, boter of suiker. De synthetische ka viaar is volgens prof. Slo- nimskv uit dezelfde elemen ten samengesteld als de ech te. Het verschil, zo zei hij, kan alleen met de micros coop worden vastgesteld. In het ziekenhuis van de Californische stad Modes to is het afgelopen week einde overleden Harry Eagen, een Ier wiens leef tijd wordt geschat op 111 tot 125 jaar. Dat hij min stens 111 is geworden, staat volgens de geneesheer-di recteur vast. Eagen is in de jaren twintig, toen hij in Ierland reeds een heel leven achter de rug had. naar de VS gekomen. Hij werkte enige tijd als spoorwegar beider. Volgens de genees heer-directeur heeft Eagen tot het einde toe kunnen lopen, zitten, eten en voor zijn lichaamshygiëne zor gen. Een van de vele (min der waarschijnlijke) berich ten uit de Sowjetunie ovei hetzelfde thema: volgens Tass is in een bergdorpje in Azerbeidsjan een krasse grijsaard 160 jaar gewor den. Sjirali-Baba Moesli- mow maakt, nog steeds vol gens Tass, regelmatig wan delingen op de steile berg paden bij het dorpje. Hij staat 's morgens om vijf uur op, ontbijt met bron water wijn en bier zijn volgens hem uitvindingen van dc duivel en is nog nooit ziek geweest. Zijn 94- jarigc vrouw, aldus Tass, doet het huishouden en houdt een wakend oogje op vele kleinkinderen. Koningin en Prins bij vlootschouw AALSMEER De Koningin e Prins hebben zaterdagra. a.ui boord van de Piet Hein de vlootschouw van jachten afgenomen, die ter gelegen heid van het 75-jarig bestaan van de Koninklijke verbonden Nederlandse watersportvereniging op de Western- derpiassen Ls gehouden. Na de vlootschouw, waarbij de Piet Hein midden tussen de 800 in twee linies voor anker liggende gepavioseerde jach ten doorvoer, volgde het admiraalzeilon van een vloot van tweehonderdvijftig jachten. Voor voer op Groene Draeck met prinses Beatrix aan het roer. De Prinses, die vice-admiraal is van de Nederlandse jachtenvloot, had tevens het commando over het cscader ronde- en platbodcmjachten en bracht in witte zcil- trui als eerste het gencraalsaluut aan koningin Juliana, de admiraal van dc De wind bolde de zeilen van de sche pen. die vervolgens in linies vart vijf of zes langs voeren. Achter elkaar gle den 29 divisies, alle nationale en inter nationale klassen vertegenwoordigd, langs de zichtbaar genietende Vorstin, die telkens weer het saluut van de be manningen met een vrolijke groet be antwoordde. De Prins intussen liet op het bovendek zyn camera's snorren om dit schitterende schouwspel op film vast te leggen. Nadat de laatste scheepjes waren voor- by getrokken, keerde de Piet Hein naar de jachthaven. Prins Bernhard was toen reeds overgestapt op een nieuw type draagvleugelboot en hanteerde vaardig het roer van dit supersnelle scheepje tydens een extra rondje over de plas. Gelijktijdig toch kwamen Koningin en Prins bij de jachthaven aan, waar de vorstelijke gasten nog een tydje temid den van hun gastheren vertoefden. Ter wijl de Koningin daarna dc terugtocht naar Soestdijk aanvaarde, stapte prins Bernhard in een gereedstaand hcfschroef- vliegtuig, waarmee hy naar Breda ver trok om daar de voetbalwedstrijd tussen de oud-internationals van Nederland en Gr. Brittanië bij te wonen. Eerst kopen dan stelen ROTTERDAM. Een juwelier aan de Lijnbaan is zaterdagmiddag een hoeveel heid gouden ringen met briljanten en saffieren kwijtgeraakt ter waarde van tien tol twintigduizend gulden. Twee Franssprekende mannen kwamen zyn winkel binnen om een gouden col lier te kopen. Even later kwamen zij te rug om eenzelfde soort collier te kopen. Dit keer kochten zy echter niets. Toen zy de winkel uitwaren ontdekte de ju welier de diefstal. De mannen konden echter niet meer worden achterhaald.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5