IGNIS Hanoi nog lang niet toe onderhandelingen aan nieuws f Elizabeth volkslied' hoorde te veel Dreigbrieven van Zweedse neo-nazi's Tunesië kan buiten de Arabische Liga Breuk en de NAVO-legers bij elkaar zes miljoen man tussen Israël Sowjetunie Oostenrijk kon kiezen Gorbach of Jonas Tsjombe heeft meerderheid 7-a eeft \y, Navo sedert 1949 al grondig veranderd ZATERDAG 22 MEI 1965 STOCKHOLM Twee Zweedse Journalisten van het blad Expressen, die onlangs de gegevens over een neo nazi-organisatie in Zweden publiceer den, hebben dreigbrieven ontvangen. Zij werden met „liquidatie op de gruwelijkste wijze" bedreigd. De twee journalisten. Karl Michwiek en Eric Sjoequist, zeiden, dat in de dreigbrie ven werd toegegeven, dat de Carl Ernfrid Carlberg-stichting voor een deel was opgerold. Er had echter een „hergroepering van de leiding" plaatsgehad en de strijd ging verder. De brieven besluiten met „Heil Hit- Ier". Zes personen, die verleden week werden gearresteerd, zijn gisteren vrijgelaten omdat de wettelijke ter mijn voor het vasthouden van ver dachten bij het vooronderzoek is verstreken. Het Zweedse ministerie van justitie had een verzoek om verlenging van de termijn afgewezen De leider van de Carl Ernfrid Carl- berg-stiohting, de 30-jarige Björn Lundahl, werd echter niet op vrije voeten gesteld. De politie zei. dat hij van hoogverraad werd verdacht en de andere zes van minder ernstige ver grijpen. President Bourguiba: TUNIS President Habib Bour guiba van Tunesië heeft gisteren in Tunis verklaard, dat „Tunesië zonder de Arabische Liga en de betrekkingen met de Arabieren kan leven". Hij zei, dat zijn land niet deel zal nemen aan bijeenkomsten van de Arabische Liga of Arabische topconferenties, zolang Egypte de huidige campagne tegen Tunesië niet staakt. Bourguiba sprak in Tunis op een bijeenkomst van zijn partij, de aan de regering zijnde socialistische Destour-partij. Bourguiba, die onlangs een storm van verontwaardiging ontketende in de Arabische wereld door onderhan delingen met Israël voor te stellen en door zijn weigering de diplomatieke banden met de bondsrepubliek te verbreken, ging tekeer tegen Nasser. Hij beschuldigde de Egyptische presi dent ervan, andere Arabische staten als satellieten te willen behandelen. Hij zei, dat Tunesië de Liga zal verlaten, als de Liga het beginsel opgeeft, dat de leden onafhankelijke! staten zijn. De Tunesische president zei. niet te grenzen van Israël, zoals door de VN i vastgelegd, aanvaarden en dat Israël j in ruil daarvoor een deel van zijn grondgebied afstaat aan de Arabische vluchtelingen. Hij zei. dat zijn voor stel diende „om Israël weer met de! rug tegen de muur te krijgen". Egypte, aldus Bourguiba. begrijpen de politiek van etappes niet. 2)ames.Tere huid? Babyderm-zeep Bij Babyderm-zeep (dubbel stuk),-poeder, •crème, -olie, -shampoo en -haarlotlon, voor de kinderen tijdelijk sierlijke wereld-delen speldjes. Vliegtuigbouwer De Havilland overleden geloven, dat de Arabieren erin rullen L.°?DE.N, si.r Geoffrey de Havit- slagen twee o( drie miljoen militairen I" £s""n m 6e ouderdom van Strijken kan nog gemakkelijker cf"* stoom Acu strijkijzer bijeen te brengen om de Israëliërs zee te drijven, zoals door Nasser steeds maar weer wordt gepredikt. Hij wenste hem succes, maar zei er niet in te geloven. „Zolang er geen geest van wederzijds vertrouwen heerst tussen de Arabische staten", aldus Bourguiba, „zal Tunesië zich afzijdig houden van al deze onderne mingen, die tot mislukken gedoemd i zijn". Bourguiba verdedigde opnieuw zijn i voorstel, dat de Arabische landen de Aanval Izwestia op ambassadeur MOSKOU In de Russische hoofdstad circuleren geruchten, dat de Sowjetunie zou overwegen zijn ambassadeur uit Israël terug te trekken en te vervangen door een zaakgelastigde. Een van de aanleidingen tot die geruchten is een aanval van het regcringshlad Izwestia op de ambassadeur van Israël in Moskou. Het blad be schuldigde hem van inmenging in Russische binnenlandse aangele genheden en het beledigen van de religieuze gevoelens van Sowjet- burgers. De ambassadeur. Josef Tekoa, is met de derde secretaris van de am bassade naar Odessa gegaan, waar ze de synagoge bezochten, Israëlische pro paganda maakten en giften uitdeel den, zo schrijft de Izwestia. Volgens de Izwestia had de leider van de joodse gemeenschap in Odessa. Korn- feld. tegen de ambassadeur gezegd, dat Israël een pact had gesloten met de opvolgers van de nazi's, waarmee dan de Bondsrepubliek werd bedoeld. De ambassadeur zou daarop woe dend zijn geworden en hebben ge zegd: „U bent zelf een fascist. U bent| geen echte jood". De ambassadeur had, volgens de Izwestia, toestemming len. Kornfeld antwoordde hierop, dat de kansel niet voor politieke toespra ken bestemd was. In de Izwestia werd ook een brief afgedrukt van Kornfeld, waarin deze de leden van de Israëli sche ambassade vraagt, zich niet met de zaken van de joodse gemeenschap in Odessa te bemoeien. 82 jaar in een ziekenhuis in Londen overleden. Hij werd donderdag op zijn kantoor ziek en werd toen naar het ziekenhuis gebracht. De Havilland heeft zijn naam aan j een lange serie vliegtuigen gegeven. Het eerste was de DH-1 in 1915. een jager die plaats bood aan twee perso nen. Het bekendste in deze tijd is de Cornet, een van de eerste straalpassa-J giersvliegtuigen ter wereld. De Havilland leende in 1908 dui zend pond (ongeveer 5.000 dollar destijds) van zijn grootvader ^n be gon vliegtuigen te bouwen. In 1910 leerde hij zichzelf vliegen. Vier jaar later werd hij ontwerper en chef- testvlieger van de Aircraft Manufac turing Company. De eerste wereldoorlog werd De Havilland gevechtsvlieger, maar hij werd teruggehaald naar zijn fabriek om vliegtuigen te fabriceren. In 1920 richtte hij zijn eigen maatschappij op. Hij ontwierp een vliegtuig, de Moth, dat een belangrijke stimulans voor particulier vliegen werd. De Tweede Wereldoorlog werd de Mosquitobom- menwerper het bekendste toestel van De Havilland. De Havilland bleef steeds zelf vlie gen. In 1928 vestigde hij met zijn vrouw een wereldhoogterecord van 6400 meter. In 1933 won hij met een Moth de King's Cup Air race. Twee van de drie zoons van De Havilland kwamen bij testvluchten om, de derde werkt nog in de fabriek van zijn vader. Nog meer troepen VS naar Vietnam? WASHINGTON Volgens gezag hebbende kringen zijn de Verenigde Staten voornemens hun troepensterk te in Zuid-Vietnam nog verder uit te breiden en mogelijk zelfs tot 75.000 man. Op het ogenblik bevinden zich on geveer 50.000 Amerikaanse militairen In Vietnam en volgens bedoelde krin gen zou de beoogde uitbreiding, in clusief gevechtstroepen, omstreeks 50 procent bedragen. Men wees erop, dat, als de Verenig de Staten mochten besluiten dat de Amerikanen een actievere rol in de strijd zelf moeten gaan spelen, de daarvoor vereiste mankracht in staat zal zijn de orders daartoe te vervul len. Het opschorten van de Ameri kaanse luchtaanvallen op Noord- Vietnamheeft niet tot het resul taat geleiddat de regering te Washington er wellicht van heeft verwacht. Als het de bedoeling van het tijdelijk staken van de bom bardementen is geweest, Hanoi in de gelegenheid te stellen, een ge sprek over een politieke regeling aan te knopen, is deze opzet mis lukt. Er zijn echter ook andere mogelijkheden, die president John son tot het besluit gebracht kun nen hebben, de luchtaanvallen te doen onderbreken. Hierbij denken we niet in de eerste plaats aan de mogelijkheid, dat de president tijd heeft willen winnen om de Amerikaanse lucht machteenheden in Vietnam gele genheid te geven zich voor te bereiden op nieuwe grootscheepse luchtaanvallen. Ook laten we bui ten beschouwing, dat het opschor ten van de bombardementen als excuus moest dienen voor een nog krachtiger optreden tegen Noord- Vietnam. nadat de communistische leiders van dat gebied geweigerd zouden hebben, op het Amerikaan se „vredesaanbod" in te gaan. Voordat de Amerikaanse (en Zuidvietnamese) luchtaanvallen op Noord-Vietnam werden gestaakt kon men in en buiten de Verenigde Staten horen verkondigen, dat het juist deze bombardementen waren, die een gesprek over een politieke regeling voor de kwestie Vietnam in de weg stonden. De aanvallen op doelen in het noordelijke deel van Vietnam waren ook al geruime tijd aanleiding tot vermindering van het begrip, dat de bondgeno ten van de Ver. Staten, maar ook de Amerikanen zelf tot dusver voor de politiek van Johnson kon den opbrengen. Het is niet uitge- sloten, dat de president aan deze kritiek elke grond heeft willen ontnemen. Wordt op deze wijze geen we zenlijke bijdrage geleverd aan de oplossing van net Vietnamese pro bleem. geheel zonder betekenis is het Amerikaanse gebaar ook niet geweest. Het heeft zes dagen lang aangetoond, dat men zich te Hanoi niet in het minst haastte om aan de conferentietafel plaats te ne men. Eerder kon de indruk worden gewekt, dat men in de Noordviet- namese hoofdstad van de adem pauze gebruik trachtte te maken om zich te kunnen herstellen van de slagen, die zij in de afgelopen maanden moesten incasseren. Van daar dat in de loop van deze week opdracht werd gegeven, de bom bardementen te hervatten. Uit de behandeling in de Tweede Kamer blijkt, dat ook in ons land grote bezorgdheid bestaat over de strijd in Vietnam. In een motie werd de regering uitgenodigd, in het internationale politieke overleg te helpen bevorderen dat: er nu in Vietnam een bestand komt, ge volgd door onderhandelingen zon der voorwaarden vooraf: een in ternationaal gegarandeerde oplos sing komt op basis van de akkoor den van Genève 1954; en zoveel mogelijk Europese landen zullen deelnemen aan het door president Johnspn aangekondigde hulppro gramma voor Zuidoost-Azië, als de vijandelijkheden beëindigd zouden worden. Van groot belang was in de a/ge- Minister Luns kon deze motie lopen week de komst van koningin waarderen, temeer daar er in werd vastgesteld, dat de voornaamste Elizabeth van Engeland naar West- oorzaak van de spanningen in Vietnam bij communistisch China Duitsland. Men ziet de Britse vorstin moet worden gezocht. Verder werd gezegd, dat de Ver. Staten in hun uiteindelijke politieke doel stelling een dam op te werpen tegen het opdringen van Peking in Azië recht hebben op begrip en steun van hun bondgenoten. Het onbehagen kon er echter niet door worden weggenomen. hier met dr. Heinrich Luebke, de president van de Bondsrepubliek. Het bezoek wordt gekenmerkt door een hartelijke, doch niet uitbundige sfeer. In Oostenrijk worden morgen naar de stembus moeten. Burge presidentsverkiezingen gehouden, meester Jonas staat bekend als een Van groot politiek belang zjjn ze bekwaam bestuurder, die in zijn nd de pre- stad ziekenhuizen, tehuizen voor represen- ouden van dagen en andere voor r komt bij. de gemeenschap van belang zijnde eken een gebouwen liet bouwen. Voordat hij onder de tot kandidaat voor het president kanselier een lid van de (rk) Volks partij is. Wordt morgen de socialis tische kandidaat Franz Jonas, de 65-jarige burgemeester van Wenen. en speelde hij in de socialistische partij geen rol van betekenis. De kandidaat van de (rk) Oosten rijkse Volkspartij, de 67-jarige vroe- gekozen dan worden de politieke „ere bondskanselier dr. Alfons Gor- zaken in de Oostenrijkse hoofdstad bach, geniet al vele jaren grote be- eester Jonas? op de oude voet voortgezet. De mogelijheid blijft evenwel be staan. dat de naoorlogse traditie niet wordt gehandhaafd door de bij na vijf miljoen kiezers, die morgen blijkt uit een rapport dat de defensie commissie van het parlement der West- Europese Unie heeft samengesteld. De zeven WEU-landen (Nederland, Bel gië. Frankrijk. Groot-Brittanië. West- Duitsland. Luxemburg en Italië) hou den met elkaar 2.194.000 man op de been. (Nederland 123.500 en België 110.000 man). Voor de NAVO-landen als geheel gezien blijkt dit 2.8 procent van de totale beroepsbevolking te zijn. Grie kenland komt met 4.4 procent het verst boven dit gemiddelde uit. Voor Ne derland en België bedraagt dit per centage 3,0 procent en voor de Vere nigde Staten 3,6. Duitsland staat met 1,6 procent zeer laag op de ranglijst. Een overzicht van de duur der militaire diensttijd toont aan dat (afgezien van verschillen bij sommige technische wapens of bij Marine en luchtmacht) Amerikanen en Turke" „Jucns .....s de langste diensttijd kennen ni. <24 vyest.Duitsland moest koningin Eliza- schreven brief van Richard Strauss maanden. Dan volsen de Grieken met' i.... ViPtroffr-nHo viin nnura n^r Rncpnta MUNCHEN Voor de eerste maal Ivoor de Koningin klopten en over- tijdens haar bezoek van elf dagen aan'handigde haar een eigenhandig ge- r» 1 l /- I „f »TCSl-L»UllM<tllU Ilivcai IVV1I1I1&WI til maanden. Dan volgen de Grieken met betb ejsteren bij haar aankomst in betreffende zijn opera Der Rosenka 21 maanden, Nederland, Frankrijk. Beie„fn drie in plaats van twee valier. Duitsland en Portugal met 18 maan-|vl)lks]itderen Xada( het den Denemarken met 16, Belgie en E cn DattM volks,icd was *P«'d hief het politiekorps op het station de Beierse hymne „Gott mit Dir, du Land der Bayem...." aan. Tegen de zin van Bonn, die dit Beiers federalisme wat op de spits gedreven vond. hadden de autoriteiten van de deelstaat dit doorgedreven. LEOPOLDSTAD Premier Tsjom- be's partij, de Kongolese Nationale Conventie (Conaco). heeft blijkens de jongste verkiezingsuitslagen een meerderheid in de Kamer van Afge vaardigden behaald. Zij beschikt reeds over 86 van de 166 kamerzetels. De oppositie kreeg er 39. Voor 41 zetels is de uitslag nog niet bekend. Men verwacht dat de partij ook gemakkelijk de meerderheid in de Senaat zal behalen. De nationale verkiezingen werden gehouden van 18 maart tot 30 april. Men had niet verwacht dat een partij de meerderheid zou verkrijgen daar meer dan 200 partijen aan de verkei- zingen deelnamen. Bij de vorige ver-' kiezingen in 1960. toen er ook veel partijen waren ingeschreven, ver kreeg de partij van Loemoemba dei meeste zetels in de Kamer van Afge vaardigden. maar het waren er slechts 40 op de 137. Oostduitse spionnen KARLSRUHE De Westduitse po litie heeft verscheidene Oostduitse spionnen aangehouden als gevolg van de ntsnapping naar de Bondsrepu bliek van een kapitein van de Oost duitse staatsveiligheidsdienst, in bet legin van deze week. Dit is meege- lecld door het federale gerechtshof n Karlsruhe, dat geen nadere bijzon- ierheden bekendmaakte. Luxemburg met 9 maanden. Engeland en Canada kennen geen dienstplicht. IJsland, het 17e NAVO-land, heeft geen strijdkrachten. Ten slotte blijkt, dat de Verenigde Staten 9,6 procent van hun bruto nationale produkt aan de defensie besteden. Nederland 4,6 procent. Bel gië 3.6, Frankrijk 6.5. West-Duitsland 5,9 en Groot-Brittannië 7,1 procent. Per hoofd van de bevolking gerekend Op hun rit door de straten van München werd de koninklijke bezoe kers al snel duidelijk dat zij zich in het meest traditierijke gebied moet elke Amerikaan per jaar 282Duitsland bevonden: leden van vereni- dollar voor de defensie opbrengen, de .gingen in klederdracht, muziekkorpsen Nederlander 60 dollar (ƒ228), eenjn klederdracht, baardige mannen in Belg 52 dollar, een Fransman 98, een korte leren broek en met gevederde hoed en al dergelijke schouwspelen. Bij de officiële ontvangst in het raadhuis vertelde burgemeester Vogel dat de harten van het Beierse volk Duitser 93 en een Brit 105 dollar. Staat van beleg in Columbia BOGOTA In geheel Columbia is j de staat van beleg afgekondigd. Naar aanleiding van incidenten die zich rond een staking van 30.000 scholieren en studenten hebben voorgedaan. De staking wordt gehouden uit protest I tegen het ingrijpen van de politie bij een studentenbetoging van enkele da- gen geleden tegen het Amerikaanse optreden in de Dominicaanse Repu bliek. In Medellin werden daarbij talrijke winkels bekogeld en ongeveer vierhonderd personen, merendeels jongeren, gearresteerd. Alle betogingen of openbare bijeen komsten zijn nu verboden. Ook kan perscensuur worden toegepast. Tot het afkondigen van de staat van beleg werd besloten op een spoedbijeen- komst van president Guillermo Leon Valencia en zijn ministers, die de gehele nacht van donderdag op vrij-1 dag duurde. lgnis koelkasten zijn er in vele maten en prijzen. Eris er al een van130litervoorf298,- (zie afbeelding) de ideale koelkast met het 2 sterren koelsysteem Nu kunt U zelfs diepvriesprodukten wekenlang bewaren! Het leven in Londen is nog zo slecht niet. Vijftig jonge Nederlanders, De nen. Zwitsers, Zweden en Duitsers, die in de Britse hoofdstad studeren, had den een baantje bij een van de grootste boekhan dels om hun studie te verdienen. Woensdag ging het Britse boekver- kopersgilde in staking. Ook de studenten d:den mee. Op kosten van de vakbond konden zij tochtjes door Londen maken als zij niet hoef den te posten. De vak bond had speciaal een bus gehuurd voor sight- I Amerikaanse automo bilisten willen het hoofd koel houden. Dat blijkt uit de snel toenemende verkoop van auto's met air-conditioning, waar van er vorig jaar 1.7 miljoen werden afgele verd. Thans zijn onge veer zes tot acht miljoen wagens op de Ameri kaanse wegen air-condi tioned. De koelinstalla ties voor auto's werken volgens hetzelfde princi pe als huishoud-koelkas- ten, zijn zeer compact gebouwd en wegen onge veer 35 kilo. I Een ingezonden stuk- kenschrijver heeft voor gesteld, Amerikanen, die in het buitenland zijn geboren, ook de kans te geven om president van de VS te worden, gezien de „vrij trieste" presta ties van de in Amerika geboren presidenten. De man, die als (valse) naam prof. Pieter W. van Lent uit Leiden opgaf, schrijft in een ingezon den stuk in de New York Heral Tribune: „Daar de de VS met ongematigde brutaliteit erop gebrand zijn, zich te mengen in de aangelegenheden van andere souvereine vol ken. stel ik voor. dat een genaturaliseerde Ameri kaan president kan wor den. Het moet een man zijn. die zijn opvoeding en ontwikkeling in het buitenland heeft gekre- leven, die De Gaulle er in aange bracht wenst te zien. De Franse president wenst wel een Atlantisch bondgenootschap, maar heeft geen behoefte aan een militaire Als hij zijn zin niet krijgt, zal hij dreigen, de Na%'o-oude-«tijl te ver laten. Maar het heeft geen zin, zich daar nu reeds zorgen over te maken. Frankrijk gedraagt zich thans ook al als een Atlantisch bondgenoot, die zich onttrekt aan de militaire organisatie van de Na vo. En er kan in vier jaar nog heel wat gebeuren. Er wordt al jarenlang gesproken en geschreven over het gevaar, dat de Navo haar waarde zal verliezen, als er grondige wijzigingen in de structuur van de defensieve orga nisatie worden aangebracht. Men ziet vooral op tegen het jaar 1969, als leden-staten (met een opzegter mijn van een jaar) het Navogezel- schap kunnen verlaten of wijzigin gen in de orgnisatievorm kunnen voorstellen. Van deze stemming tracht generaal De Gaulle een handig gebruik te maken. We dienen echter niet te verge ten. dat de Navo in de zestien jaren van haar bestaan al grondig is veranderd. Zij werd door twaalf landen opgerioht. Drie jaar later kwamen daar Griekenland en Tur kije 'bij. Het Noordatlantische ge bied strekte zich toen al uit tot aan Perzië en de Arabische wereld. In 1955 kwam West-Duitsland daar nog weer bij en werd de organisa tie ook verantwoordelijk voor de verdediging van de vrijheid en de veiligheid van West-Berlijn. Zon der dat iemand er bezwaar tegen maakte werd daar ook Hawaii in de Pacific nog aan toegevoegd, toen dit gebied er. Alaska (in 1959) als staat in de Ver. Staten van Noord-Amerika werden opgeno- Hoewel niet geraadpleegd accep teerden de leden-staten van de Navo het vertrek van Algerije, welks verdediging ten behoeve van Frankrijk zij overigens nooit in overweging hebben willen nemen. Nog niet vastgesteld is voorts, hoe de toekomstige banden met Cyprus, Malta (waar nog een Navo-hoofd- kwartier is) en Gibraltar geregeld zullen worden. Zonder het zich van dag tot dag bewust te zijn. heeft het bondgenootschap totdusver enorme veranderingen ondergaan. De Navo is kennelijk flexibeler dan zij zelf denkt te zijn. Ir verschillende gevallen zijn de wij- Talrijke Dominicaanse burgers zigingen niet eens door de minis- verlaten het door de rebellen bezette terraad van de Navo behandeld. deel van Santo Domingo. Zij vinden De grote vraag blijft, of de Navo het in de door de Amerikaanse troe- de grote veranderingen kan over- pen beheerste neutrale zone blijk- kendheid en kan dus een streepje voor hebben op Jonas. Het is ech ter niet altijd een voordeel, als men grote bekendheid geniet. Vooral als men in het geval van dr. Gorbach nog geen twee jaar geleden door partijgenoten als kanselier werd „onttroond". Deze „paleisrevolutie" in de OVP leidde er toe. dat dr. Gor. hach zich in zijn geboorteland Steiermark terugtrok om zich daar als „Obmann" opnieuw te wijden aan de belangen van dit gewest. Zou Gorbach er niettemin in sla gen. de meeste stemmen op zijn naam te verenigen, dan zal een po litieke crisis in Wenen niet te ver mijden zijn. Ongetwijfeld zullen de socialisten dan een kabinetscrisis veroorzaken om te bewerkstelligen, dat Oostenrijk een socialistische veel van het goede zou zijn, als zo wel de president als de kanselier tot de OVP zouden behoren. Zo vet is het echter nog niet. Tegenover Gorbach heeft Jonas wellicht het voordeel, dat hij nog geen politieke mislukkingen op zijn naam heeft staan, ook al hoeft dit nog geen verdienste te zijn. Het kan nl. ook een blijk van middelmatigheid zijn. baar veiliger. Om het zekere voor het onzekere te nemen controleren de Amerikanen de burgers op het bezit van wapens. Misdaadcijfer in West-Duitsland stijgt snel BONN De misdaad in West- Duitsland neemt drie maal sneller toe dan de bevolking. De minister van binnenlandse zaken van de bondsre publiek. Hermann Höcherl. noemde de cijfers „alarmerend". Volgens de officiële bekendmaking zijn er in 1964 1.448 gevallen van moord geconsta teerd. een stijging van meer dan tien procent vergeleken bij vorig jaar. Het aantal „vergrijpen tegen eigendom men" (in hoofdzaak diefstal) steeg met 51.291 gevallen tot 994.714. Ver krachting en sexuele misdrijven ble ven ongeveer hetzelfde en zijn dus relatief gedaald, aangezien de West duitse bevolking per jaar met 1,2 procent toeneemt. Koning Boudewijn en koningin Fabi- ola van België zullen van 18 oktober tot 19 november een reis naar Zuid-Amerika maken en officiële bezoeken brengen aan Brazilië. Argentinië. Chili en Mexico op uitnodiging van de presidenten van deze Drie radiostations zijn vrijdag door Colombiaanse studenten tijdelijk bezet. Zij riepen berichten om over hun sta king, die reeds drie dagen duurt. Daarna vertrokken zij. Proces tegen spion in Israël TEL AVIV - Mahmoed Agazi. een Arabische inwoner van de Jordaans» stad Abaka. die Israël was binnenge komen met het voornemen waterlei dingsbedrijven in de lucht te laten springen, is gisteren voor een militai re rechtbank in Tel Aviv geleid. Agazi. een lid van de door Jyrië gesteunde terroristische organisatie „Fath". kan tot de doodstraf worden veroordeeld. In Israël is tot nu toe nog nooit een Israëlische of Wnten- landse Arabier, die schuldig was be vonden aan spionage of sabotage te rechtgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5