NLC - 20 jaar geleden Toonschaal '65 5PDRT Salacrou zoekt wezenlijke van de mens Tc kust cn te keur IJsclubs werken een aan. half jaar vooruit de E Iets minder vuil bij de derde rondgang mewe leidse courant DONDERDAG 20 MEI 1965 Donderdag Klein Auditorium. Rapenburg 73. 8 nur: herdenking Albert Verwey. hoog leraar Ned. letterkunde te Leiden 1924—1935 t.g.v. 100ste geboortedag, prof. dr. K. Heeroma en prof. dr. P Minderaa Breertraat 19. 8 uur:spreekbeurt ds J A Smink van Den Haag Middelstegracht 81. 9—12 en 2—4 30 u. doorlichting. Beestenmarkt: politie-muziekfestival. Heempark Maredijk, 7.30 uur nam.: ex cursie afd. Leiden Kon. Ned. Natüurhist. Schouwburg. 8 uur: herdenkingsbij eenkomst t.g.v. 20-jarig bestaan van K. en O., prof. dr. C. W Mönnich over cul turele en geestelijke veranderingen die zich'na de wereldoorlog hebben voorge daan. na de pauze cabaretgezelschap Pe pijn o.l.v. Paul van Vliet. Na afloop ont vangst in De Lakenhal- Bovenzaal Bevrijdingskerk. 8 uur: afd. Zuid-West Christen-vrouwenbond, ds. H. Roest uit Soest over „De broederschap van Taizé", met dia's. Maranathakerk. 8 uur: Hervormde jeugdraad, avond voor alle medewerkers, vertoning van Japanse cinemascoopfilm ,Het naakte eiland". Filmzaal Academiegebouw. 8 uur: fo rumavond Stichting Polemologische Bi- biblitheek over „Ontwapening, wat komt er van?" Den Haag: Diligentia, 8 uur: cabaret Fons Jansen, „De lachende Kerk". Vrydag Middelstegracht 91. 24.30 en 79.30 u: doorlichting. Breestraat 19. 8 uur: Ver. voor uit vaartverzorging Leiden en Omstreken, jaarvergadering. Zaal Koningskerk (Noord). 7.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Schouwburg, 8 uur: K. en O.-toneel. Ned. Comedie met „Histoire de rire". Wijkgebouw Rehoboth. Rapenburg 10. i uur: afd. Centrum Cristenvrouwenbond ledenvergadering met ojn. verkiezing nieuwe presidente. Den Haag: Diligentia. 8 uur: cabaret Fons Jansen, „De lachende Keik" Zaterdag Gehoorzaal, 2.30 uur- K. en O.-feest voor invaliden, t.g.v. 20-jarig bestaan. Geref. Jeugdverband: voetbalwedstrijd 'predikanten, ouderlingen, diakenen en jeugd). C.J.V. De Valk (Oude Vest 13): bui tenspel. Afd. Leiden Ned. Chr Reisver.: naar de Leersumse Plassen en Huize Doorn. Jan van Houtkade. 7.30 uur voorm.: Oud-Leiden, vertrek voor excursie naar ZaltbommeL Sportcomplex Montgomerystraat. 10 uur voorm.: bedrijfs-korfbaltoernooi om de zilveren Wisselwals. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Candida" Den Haag: Diligentia, 8 uur: Haags instrumentaal jeugdensemble Den Haag: Nieuwe Kerk. Spui, 8.15 u.: orgelconcert Graham Steed Apotheek Apotheek Herdmgh en Blanken. Ho- gewoerd 171, tel. 20502 (ook voor de apo theek Leiderdorp), apotheek Oegstgeest en apotheek Voorschoten (de laatste be halve op zondag 16 mei van 8 tot 22 uur) Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Seks. moord en thrills in Beverley Hills (18 laar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De wraak van een veroordeelde (18 jaar» Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De terug keer van Frankenstein (18 jaar) Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Zorro contra Samson (14 jaar) Studio '2.30. 7 en 915 uur): La vie a "envers (18 jaar) Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Goldfin- ger (18 jaar) Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling ..Een boek wordt gemaakt' 'typografisch werk van Mart Kempers) en de besi verzorg de vijftig boeken van 1963 7m?(-7 juni» Universiteitsbibliotheek: t m 31 mei l-eidse drukken van de Officina .Planti- Zangavond in de vrijgemaakt- gereformeerde kerkLeiden LEIDEN In de vrijgemaakt-gereformeerde kerk aan de Herengracht zongen het „Gereformeerd Gemengd Koor" (Leiden), Sursum Corda's Kinderkoor" (Rijnsburg) en de bas Roel Bolland. Verder werkten aan deze uitvoering mee de heer en mevrouw Remijnse (viool) en de heer L. Boellaard (cello). De heer H. C. Jasperse bespeelde het orgel. De vele toehoorders hebben twee uur lamg van alQerlei vocale en instru mentale muziek kunnen genieten. We vonden het programma wel wat te vól en te verscheiden. Zo'n uitvoering moet eigenlijik niet langer dan ander half uur duren. Het opname-vermogen van de tegenwoordige gemiddelde luis teraar mag niet worden overschat. Bovendien zijn de banken in deze kerk niet zo gerieflijk. Afgezien van de genoemde bezwa ren, was het in doorsnee wel een goede uitvoering. Het Leidse gemengde kcor wordt door Wim Hennir.ik d'eugtdelijk en muzikaal verantwoord geleid, de stemverhoudingen zijn zeer bevredi gend en we kregen de indruk, dat alle leden zich veel moeite geven, hun toon en uitspraak zuiver en be schaafd te doen zijn. De samenwerking verloopt ongedwongen, zonder aarze ling. De voordracht was meestal wel goed. aar in enkele gevallen wat te weinig geestdriftig. Een geniale bewerking Distiers „Lobe den Herrn" moet geraffineerder van klank en uitbeel ding worden voorgedrgen. Ook de drie Engelse hymnen (op Nederlandse tekst') hadden, hoe verdienstelijk ook uitgevoerd, nog iets bewogener kun- klinken. Het Ambrosiaarjs Lofge zang van Gebhardt had. na Distler. beter achterwege kunnen blijven, von den we. Het koor zong voldoende doorzichtig en met begrip een Agnus van Haszler en, tot slot. stemmig gebonden, van Buxtehude. „Nun laszt uns Gott dem Herren dank sa gen". Draaiorgelvrouw deelde klap uit DEN HAAG Het werd een felle discussie voor de Haagse politierechter. De draaiorgelvrouw uit Leiden bleek vol doende flux de bouclie te bezitten om de politierechter tot wanhoop te brengen: een getuige was niet al te duidelijk in haar verklaringen en vergde de uiterste inspanning. Bij de politie had zjj ver klaard te hebben gezien, dat de orgel vrouw „opzettelijk een fluitje van het orgel stuk maakte", doch nu werd dit gewijzigd in de verklaring dat zij de fluiten had gecontroleerd De hele narigheid ontstond, toen een 11-jarige knaap in de Steenstraat een vlag opraapte, die kennelijk van het orgel was gevallen. Hij wilde die volgens zijn zeggen terugbrengen op het orgel, waarna de orgelvrouw hem eohter een harde klap gaf De jongen viel en kwam een been on-der een juist passerende autobus. Dat alles gebeurde tijdens de 3-okrtoberfeesten vorig jaar De vraag was of het de 9ohuld van de rouw was dat de jongen onder de autobus kwam. Volgens verdachte had de jongen de fluitjes van het orgel gehaald en liep die stuk te maken, hetgeen de knaap beslist ontkende De officier eiste f -75 boete wegens mishandeling. Een eis tot schadevergoeding van rond de f 400 kon de rechter niet toewijzen. Hij veroordeelde conform de eis. heid en gaafheid van klank zeker niet voor het grote koor onder. Klaas Snij der leidde eenvoudig en alles scheen wel vanzelf goed te gan. Enkele mooie liederen, o.a. bekenden van Bach, psalm 47, Op U myn Heiland blijf ik hopen en met het grote koor in beurt zang „Roept uit aan alle stranden", maakten een uitstekende indruk en k in muzikaal opzioht te waard'eren. De bassolist zong een aria uit „The Messiah" („The people that walked in, darkness") en de liederenserie opus 48 van Beethoven. Hy heeft een mooie stem, die een goede scholing waard is Handel had wat vlugger en pregnanter moeten klinken. Beethovens reeks werd hem op den duur wat te zwaar; het begrip was goed, de adembeheersing nog niet volmaakt. De beide violisten streken, met orgel begeleiding PurceM's Golden Sonata, voor amateurs zeker niet onverdien stelijk. Met de zuiver strijkende cellist werkten ze betrouwbaar in Buxtehude De organist verrichtte zijn omvang rijke laak met grote bekwaamheid. Ook de begeleidingen; beheerst en vloeiend, van de kinderen en ook van de vlotte, pittige gemeentezang, wa ren te prijzen. Joh. i Wolfswinkel Japanse en Chinese kunst in t Cultureel Centrum Voorschoten VOORSCHOTEN Burgemees ter L. de Kool heeft gisteren het jaarlijkse culturele evenement Toon schaal '65 geopend. Deze instelling bestaat nog niet zo lang, maar zij is toch reeds van historische waarde gebleken, zei de burgemeester. Hij bracht in herinnering hoe bij het gereedkomen van het Cultureel Cen trum het toenmalige gemeentebe stuur meende jaarlijks een grote culturele manifestatie te moeten brengen, de Toonschaal. Dit jaar is in het Cultureel Centrum een tentoonstelling ingericht van Japanse en Chinese kunst. Zij nelicht enige inte ressante facetten van de oude Oosterse cultuur, zoals de manier van wonen, de theeceremonie, kleding, godsdienst, zwaardsmeedkunst en nijverheidsuitin- De tentoonstelling Toonschaal, die in Voorschoten tot een kostbare traditie is uitgegroeid, schept voor het gemeente bestuur de verplichting een hoog cultu reel en esthetisch peil te handhaven. De Op zaterdag 19 mei 1945 meldde de N.L.C.: H.M. de Koningin heeft in verband met de ontslagaanvrage van het kabinet-Gerbrandy den heer W. Drees ontvangen. De heer Drees is voorzitter van het Politiek Convent" in bevrijd Zuid-Nederland Voor de periode van 17 tot en met 26 mei geeft bon 441 recht op het koopen van 1 kilo aardappelen. Donderdagavond is in de Rotterdamsche haven weer een schip met levensmiddelen aangekomen. Het bevat 3000 ton bloem, is in Enge land geladen en is bestemd voor het Roode Kruis. Voorts is gistermorgen nog een schip uit Engeland gekomen, dat geladen was met reuzel. Voor alle vergaderingen en openbare bijeenkomsten m Leiden en omgeving is toestemming van het Mil. Gezag noodzakelijk Voor aanvragen richte men zich uitsluitend schriftelijk tot den Mil. Commissie, Stadhuis. Het Gew. Arbeidsbureau aan de Doezastiraat, dat sedert de komst van de geallieerde troepen was gesloten, is weder geopend. De heer H. Hazelhoff. die in 1942 door de Duitsche bezetting uit zijn ambt van Directeur werd ontslagen, is door het REI. Gezag wederom met de leiding van het Bureau belast. Deze maakt ernst met den eisch dat thans alleen die ambtenaren een functie kunnen bekleeden. tegen wie generlei bedenking bestaat uit hoofde van hun gedrag of houding als Neder lander tijdens de Duitsche bezetting. Voor deze zuivering en tevens voor interne reorganisatie was het noodig het bureau eenigen tijd te sluiten. Een aantal ambtenaren is ontslagen of wordt met verlof ge- Personeel SLF in vakantiehuisjes LEIDEN' De jaarvergadering van de personeelsvereniging van de Lichtfabrie ken werd gisteravond gehouden in res taurant Van der Heyden onder leiding van de heer A. Crairt» Het jaarverslag van de secretaris. G. van Weerlee noemde als belangrijkste gebeurtenis het totstandkomen van eroige vakantiehuisjes in ae mooie omgeving van Otterloo Van deze huisjes zal in het komende seizoen reeds een druk gebruik worden gemaakt De jaarlijkse inzameling ten behoeve van het Sint Nicolaasfeesrt van de leer lingen der Mythylschol bracht ditmaal een recordbedrag od. Het boekenbezit van de personeels- bibliotheek werd wederom uitgebreid en steeg tot 2238 stuks. Het ledental bedroeg aan het einde van het 19e veremgings- jaar 447 gewone en 240 buitengewone (gepensioneerde leden». Het bestuursbeleid, het jaarverslag van de secretaris, de heer G. van Weerlee. en dat van de penningmeester, de heer T. Wiersma. verkregen de goedkeuring van de vergadering. Een voorstel tot verhoging van de contnbutie werd aan- De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden de heren W Dol, A. Lepe laar. J C van Steen en G van Weerlee. werden herbenoemd, evenals een aantal commissieleden Een commissie van beheer van de vakantiehuisjes werd ingesteld èn daarin namen zitting de heren W. A van Bel- kum, P de Hoed. J. Limburg. A. Spie renburg en J. C van Steen Na een vlotte afhandeling van de agenda vertoonde ir. H Klinkert een drietal interessante kleurenfilms, betrek king hebbende op de paleontologie, een autorally en de binnenscheepv?art. organisatoren zijn er ditmaal weer uit stekend in geslaagd, mede dank zij de medewerking van directeur dr. P. H. Pott van het rijksmuseum voor Volken kunde te Leiden, conservator C Ouwe hand en mej. W. M. Lunsingh Scheurleer Twee maal Een bezoek aan de -entoonstellmg be tekent twee maal genieten. In de eerste plaats van de tentoongestelde voorbeel den van de oude cultuur, die de wes terse beschaving 9terk heeft beïnvloed ln de tweede plaats van de zeer uitvoe rige catalogus, waarin mej. Lunsingli Scheurleer op duidelijke wijze een be schrijving van het geëxposeerde heeft vastgelegd. Zij zal dinsdagavond een lezing houden over de Japanse cultuur. Mej Boomsma zal woensdagavond de Japanse bloemschikkunst bespreken. Bij de officiële opening en rondlei ding waren onder anderen aanwezig wethouder G. Schrama. vele raadsle den en bestuursleden van plaatselijke verenigingen. De tentoonstelling is open tot en met 29 mei tot 10 uur 's avonds. Overdag zullen schoolklas sen een bezoek brengen aan de ten toonstelling. Hoogste punt bij Minnesota LEIDEN Het hoogste gebouw in het Leidse industriegebied bereikt maandag 24 mei zijn hoogste punt. Het betreft hier het nieuwe pand van Min nesota (Nederland) N.V. aan de Roo- seveltstraat. dat daar naast het uit 1961 daterende en thans reeds te klein ge worden gebouw verrijst. De directeur van Minnesota (Neder land). de heer P. van Zijl. zal ter tegenheid van dit feit maandagmorgen 11 uur de vlag op het in aanbouw zijnde pand hijsen. Het gebouw zal 131* meter hoog worden en een vloeroppervlak krijgen 3500 m2. verdeeld over een par terre met showrooms en magazijnen twee verdiepingen kantoorruimten ir 200 employé's. Wanneer de nieuw bouw in het voorjaar van 1966 gereed zal zijn heeft de vestiging van Minne sota (Nederland) N.V. een frontbreed. te van 58 meter. Het gebouw is ontworpen door het Rotterdamse architectenbureau J. de Bert en A. Doorewaard. De bouw is ii handen van de Bataafse Aanneming- Maatschappij te Den Haag. P. C. VAN DAM (N.U.C.): UUI (Van t sportredacteur) NOORDWIJK Toegegeven, het is nu niet direkt de tijd om te denken aan het slijpen van schaatsen. De winter is („gelukkig" zullen j^aa^het^ukte3to"nu'toe*i^°°rvoeren" velen denken) voorbij. Men hoopt op zonniger en warmere dagen. Toch zijn er in ons land groepen sportlieden, die alweer denken aan het onderbinden van de smalle ijzers. Die groepen zijn druk bezig Ideaal met de voorbereidingen voor het volgende schaatsseizoen. Het zijn 00k al De N.IJ.C. heeft res Jaar geleden de hardrijders en -rijdsters, die intensief met de training zijn begon nen. In Noordwijk is dat ook het geval. Onder leiding van bondstrainer Egbert van 't Oever zijn rijders en rijdsters uit Voorhout, Noordwij- kerhout, Rijnsburg en Noordwijk deze week begonnen aan de con ditietraining. Maar voor dat het zover was, is er toch op administra tief gebied al het een en ander verzet. Voordat de groep van dertig jongens en meisjes in het rulle duinzand de spieren wat losser kon gaan maken, had secretaris F. C. van Dam Noordwijkse IJsclub al een pen sleten bij het invullen ren voor schaatspaspoorten en medi i dergelijk plan gehad. beschikte toen eenvoudig niet over hardrijders, die zich ook maar enigszins in de hardrijderij konden nieten. Nu dat anders ligt, heeft men de knoop gelijk doorgehakt. Nadat men de proef eerst In eigen vereniging heeft genomen en naar de heer Van Dam vertelde „met succes" is men gekomen tot de samenwerking op streekniveau. De heer Van Dam zorgt ervoor dat Als ideaal ziet ook de heer Van Dam de alles voor de rijders en rijdsters in -n samenwerking op districts- en zelfs er- orde komt. Ook de verzorging van de gewestelijk niveau. Dat zal overigens formulie- schaatspaspoorten (onmisbare docu- wel op de nodige moeilijkheden stui- menten, die men moet bezitten om aan ten. want bij een dergelijke trapsge- ook niet sche keuringen. Want alles is streng wedstrijden deel te kunnen nemen) is geregeld. Vroeger ging het allemaal als van zelf. Kon je hard rijden, dan deed je, als je lid was. mee aan wed strijden en ging je heel erg hard dan jaar wijze opbouw van de training moet r vanzelf weL zijn hand. Men krijgt zo'n paspoort men todi ook de beschikking hebben is na de medische keuring. over voldoende oefenmeesters. En die De Noordwijkse IJsclub bestaat al 73 zjjn momenteel op de vingers van een met het instellen van een een- hand te tellen in Nederland, althans trale training met enkele verenigingen wat betreft de volledig bevoegden. Het Tegenwoordig 1» het allemaal heel f de °P -de toekomst. voordeel van de trapsgewijs training Ai- j- j- plannen van de K.N.S.B. vooruit ge- is een betere doorvoer naar de top- sneld. De K.N.S.B heeft twee Jaar ge- training en een uniforme trainings leden al vaag iets laten doorschemeren methode voor alle groepen, over een nieuwe opbouw van het trai ningsstelsel Er zijn tal van voortuit- IJsbailPIl strevende mensen geweest, die het al anders. Als in de wintermaanden de ijsbaan nog open is. gaan de gedachten van de heer Van Dam al weer uit naar de training die gaat komen. Er volgen besprekingen met technische commis sie. met trainer en met liefhebbers, die „hard" vooruit willen. Ondertussen rijden die nog hun wedstrijden. Als het zomer wordt en de papierwinkel is achter de rug en de training draait weer. denkt secretaris Van Dam al weer aan het nieuwe seizoen en aan de baan. Administratie Voor de training houdt hij een hele aparte administratie by. Dat moet wel. want iedere hardrijder, die met de training wil meedoen, moet eerst medisch worden gekeurd. „Gelukkig hebben we hier in Noordwijk nu een eigen bureau voor medische sport keuring. De initiatiefnemers kunnen we niet dankbaar genoeg zijn, want nu kan het allemaal in zeer korte tijd worden afgehandeld. Anders hadden die knapen misschien maan den moeten wachten en zolang ze Een nadeel is echter dat men ln Nederland na de conditietraining is aangewezen op de ijstraining, die slechts op twee kunstijsbanen kan plaats hebben, nl. Deventer en Am sterdam. Indien de weersomstandig heden gunstig zijn, d.w.z. bij vorst, zijn er wel meer banen, doch die vol doen niet aan alle eisen. Zo heeft de Noordwijkse IJsclub wel een baan ..Zeg maar baantje. We zijn natuur lijk blij met de mogelijkheid, maar onze wens van vele jaren was een echte 400 meter baan te mogen hebben bij ons 75-jarig bestaan. Maar daarvan zal wel niets komen. Erger nog, als het zo doorgaat hebben we op dat moment helemaal geen baan meer, want de huidige moet verdwijnen wegens de uitbreiding van de bebouwing". De heer Van Dam zegt het met een zucht, maar hij voegt er onmiddellijk aan toe. dat hij de hoop nog lang niet heeft opgegeven. Om te lachen voor K. en O. LEIDEN De Franse schrijver Armand Salacrou wordt blijkbaar op een bepaalde manier gefascineerd, of misschien ook wel geïrriteerd, door de schijn. In zijn stukken doet hij een poging de mens te ontmaskeren en aangezien Salacrou een vriendelijk en wijs mens is, giet hij in de wond van het ontleedmes ook weer dadelijk de olie van het begrijpend vergeven. Dat neemt niet weg dat hij zijn me ning niet onder stoelen of banken steekt; dat bleek gisteravond ook bij de opvoering voor K. en O. door de Nederlandse Comedie van „Histoire de rire", „om te lachen". Twee vrouwen Adelaide Barbier en Hélène Don-alco hebben hun minnaars, met wie ze er tussen uit trekken. In het besef „het" gevonden te hebben trekken ze de meest zonnige toekomst tegemoet, die ze maar kunnen den ken. Doch ook nu komen er wolken voor de zon. Voor de één duurt het mooie weer langer dan voor de ander, maar het slot is. dat beiden terugko men. Het is dus een zeer summier ge geven. honderd en één keer behan deld door schrijvers. Salacrou heeft de blij9pelvorm geko zen. maar hy is met tevreden met het constateren van deze gang van zaken. Hij vraagt zioh af: Waarom gebeuren deze dingen? Hij houdt daar psycholo- gisch-filosofisohe bespiegelingen over, waarin Jules Donaldo. de man van Hélène uitblinkt. Ook Jean, de min naar van Hélène en tevens vriend van Gerard Barbier, de man Van Adé. zegt er het zijne over. De vrouwen komen er dan niet best af; de simpele opmerking van Jean „en ik ben net zo" legt nauwelijks enig tegenwicht in de schaal. Men zou kun nen zeggen dat Salacrou de mens laat zien op zoek naar geluk. Het is natuur lijk een uiterst belangrijk, maar toch maar één facet van het zo moeilijk te definiëren begrip „geluk" De schrijver heeft een goed stuk to- Extra vuilophaaldienst Leiden LEIDEN De derde ronde extra vuilophaaldienst had plaats van 7 t.m. 13 mei. In deze ronde werden in totaal 146 vrachten vuil met een ge zamenlijke inhoud van 2445 m3 opge haald. Dit betekent een geringe terug gang to.v. de hoeveelheden in de tweede ronde (221 vrachten met een inhoud van 2746 m3). Een duidelijke teruggang van de aangeboden hoeveelheden viel te con stateren in Leiden-zuidwest en in het Maredijk- en Houtkwartier. Daaren tegen is er sprake van een voortdu rende toeneming van de aangeboden hoeveelheden in De Kooi en De Waard alsmede in de binnenstad. De cijfers voor de binnenstad luiden: an de. le ronde 18 vrachten. 2e ronde 50 vrachten. 3e ronde 55 vrachten. Hel schema voor de vierde en laat ste ronde ziet er als volgt uit: Vrijdag 21 mei: Herenstraat, Lam- menschansweg. Professorenwijk, Meer burgerpolder. Maandag 24 mei: Maredijk. Hout kwartier. Rijnsburgersingel en Mors- kwartier Dinsdag 25 mei: Leiden-zuidwest. begrensd door Witte Singel, Vliet en Rijn. Woensdag 26 mei: Binnenstad bin nen de singels. Vrijdag 28 mei: Leiden-noord (De Kooi en De Waard). neel geschreven, maar op den duur wordt het door de vele beschouwingen die ten beste worden gegeven, een beetje langdradig. Dit is zuivec een bezwaar tegen het stuk niet tegen het spel. Jan Teulings de regisseur heeft de gang er in weten te houden en de speelsters en spelers lieten hem niet in de steek. Er werd goed toneel gespeeld. Petra Las maakte een misschien wat te dom eendje van Adé. die ook heus zo lief niet was, maar ze speelde verder uit stekend, evenals Kitty Jansen die een geraffineerder Hélène liet zien. Paul Cammermans een vrij goedige Gerard, was toch niet zo zoetsappig dat hij alles nam en maakte zijn narigheid toen Adé weg was uitstekend waar. Zijn overgangen van verdriet naar blijdschap en omgekeerd waren heel goed. Allard van der Scheer was voor al in het begin een wat naïve jonge ling ten opzichte van de meer „erva ren" Hélène. Hy was toen alleen i „high", toen hij weer met beide ten op de grond stond werd hij voor ons meer aanvaardbaar. Ook Joan Remmelts heeft deze avond weer zijn gr^te capaciteiten ge- Chemische opleiding Leiden uitgebreid LEIDENDe avondopleidingcn voor leerling-chemisch en leerling-medisch analist van het Leidse opleidingsinstituut voor analisten (Oosterkerkstraat 11) zul len dit jaar worden uitgebreid met ver volgcursussen voor algemeen klinisch analist(e) en laboratoriumassistent (e) - niveau 11,2) De opleiding voor klinisch analist(e) wordt gegeven in samenwer king met Leidse ziekenhuizen. Voorts wordt per 1 sepember begonnen met een opleiding voor laboran-t(e) Voor deze cursus is een vooropleiding lagere technische school of enige jaren mulo voldoende. Voor de overige cursussen is het bezit van het diploma mulo-b ver eist Per 1 september zal tevens een vol ledige dagschool worden geopend voor chemisch en medisch analisten. Ook deze school wordt geheel gesubsidieerd door het ministerie van onderwijs. De uitbreidingen hebben gevolgen voor de huisvesting: het aantal laboratoria en het instrumentarium worden uitgebreid Voorts zullen belangrijke verbouwingen plaats hebben aan de Oosterkerkstraat. Voor vervolg STADSNIEUWS zie pagina toond in de ingetogen manier waarop hy de rol van Jules Donaldo speelde. Ingetogen zonder saai te worden, niet ééntonig maar gevarieerd. De kleinere rollen werden door Diana Dobbelman en Hein Boelee be hoorlijk bezet. Gespeeld naar het boekje, maar voldoende. Het publiek toonde zich zeer dank baar in een gul applaus. De dames kregen bloemen. A. C. Bouwman Diaconessenh u i te Leiden heeft zes geslaagden LEIDEN Gisteren zijn ln het Diaconesserrhuis aan de Houtlaan de eindexamens afgenomen voor het diploma Ziekenverpleging-A. Er wa ren zes kandidaten, die allen slaag den. Na afloop kregen de jongedames hun „kruisje". Een gezellige bijeenkomst ln de huiskamer van het zusterhuis, waar bij ouders, artsen en verpleegsters aanwezig waren, besloot deze belang rijke dag voor het ziekenhuis. De vorig jaar geslaagde verpleeg sters boden gisteravond hun col legaa tjes een gratis cabaretavond aan, die een Haags gezelschap zaterdag zal verzorgen in de huiskamer. De ge slaagden bedankten de medische staf van het ziekenhuis onder meer met een aandenken. De geslaagden zijn: mej. N. J. H. Dietz; mej. E. A. de Geus; mej. J S. Kareis; mej. J. Harteveld; mej. N. R van Heyningen en mej. P. Sol. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Taco z v D A Bekooy en A P J M Vliet Vlieland. Cornelia Lucienne d v J M Pietcrse en H Cossee: Cornells Paulus, z v C P Velthuijzen en A van Schaik: Lena d v A van den Oever en L Stuij: Pie- ter Alexander z v A van Wolveren en L C Rootselaar: Robers Arianus z v T Fluit en A J van Buuren; Ser ge z v J C Meyers en M P E Flaman; Christiaan z v C Sierat en P C van .Heijningen; Willebrordus Johannes Dominicus z v D A van Schagen en W B van der Wejjden. Overleden: M A Humme, 77 j. echt- gen. v P van Vliet; W van Kooperen. 64 j, man: I J H Zwaart, 81 j, man: .1 Sommeling, 79 j. echtgen v j G van Evert: H J Griffioen. 78 j. wed v J H Philipsen; J Nicola, 40 j. echtgen v J A Heemskerk: R 'van der Werff. 38 j. man: G de Groot 65 j. man- S Pracht. 67 j, man; Willebrordus Jo hannes. OEGSTGEEST De opening van de negentiende nationale Sint-Jorismarscn heeft zaterdag plaats, 's middags nm half drie op het bordes van kasteel Oud- Poelgeest.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3