JAN JANSSEN WON DE RONDE VAN NEDERLAND RONDE IN CIJFERS Treffers en VVGA blijven ereklasser MEER KEREN SUBLIEM SCHEREN DAN MET WELK ANDER MESJE OOK! SILVER Gillette Ned. hockeyteam leed een 1-0 nederlaag Cees van Dongen ongenaakbaar in motorstri jd te Rock an je J. Kalisvaart opvolger van Jacq de Smit Aarzelend dames-team verloor van Duitsland Scoreverloop MEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 MEI I960 NA GLORIEUZE ZEGE VAN VRIJDAG Pellenaars kreeg 100 gulden boete AMSTERDAM De man, die tij dens deze Ronde van Nederland nogal wat kritiek op de organisatie heeft willen spuien, de Nederlandse ploeg leider Kees Pellenaars. heeft op de valreep een geldboete van f 100 ge kregen, hem opgelegd door de wed strijdcommissarissen. Officieel heette het. dat hij het gezag van de karavaan leider bij de binnenkomst vrijdagavond in Simpelveld in ernstige mate had aangetast. Wat was er gebeurd? Bij het op rijden van het aankomstcircuit moes ten alle ploegleiders een speciaal voor hen gecreëerd parkeerterrein oprijden. Pellenaars weigerde gevolg te geven aan de order, gaf extra gas en reed toch het parcours op. De Bredanaar gaf dit wel toe en was ook niet kwaad over de hem opgelegde boete. Maar wel vroeg hij zich af waarom juist hij een geldboete had gekregen, terwijl er over de Franse ploegleiders De Muer en Louviot niet werd gerept. ..En die lijn toch ook het parcours opgereden.." AMSTERDAM Jan Janssen heeft de Ronde van Nederland-nieuwe stijl gewonnen. Na zyn glorieuze etappezege vrijdag in Simpelveld heeft hij het oranjetricot niet meer afgestaan, alhoewel het onbegrijpelijk was, dat de ploegen van Pellenaars zaterdag niet alles in het werk hebben ge steld om Bas Maliepaard in de eretrui te hijsen. Maliepaard stond nadat hij zaterdagmorgen zeer verdienstelijk in de ploegentijdrit had gereden, slechts 29 seconden op de wereldkampioen achter. Een overwinning in het tweede gedeelte van de etappe had hem dus dank zij de dertig seconden bonificatie de leiding in het algemeen klassement kunnen verschaffen. Overigens digdc de etappe van zaterdag in een massale valpartij op het veel te smalle en bochtige aankomstparcours van het sportpark De Braak. Winnaar van het tweede gedeelte de etappe werd de Belg Willy Vannitsen, die tien kilometer voor het einde uit het complete veld van renners wegsprong en met 21 seconden voorsprong de twee de Belgische ebappezege bewerkstelligde. Henk Cornelisse won de sprint va: peloton en mocht daardoor de groene trui over de schouders laten glijden Pechvogel De grootste pechvogel was sprinter Anrdé Darrigade. Twintig kilometer voor Helmond kwam hij te vallen, liep daar bij enkele schaafwonden op en kwam ten slotte in zijn eentje nog voc gesloten spoorbomen in Deurtne te staan. Hij arriveerde tien minuten na het pe loton. De ploeg van Televizier woi 2 Ford 1.18.30: 3 Pelforth 1.18 47; 4 Mann 120 56: 5 Torpedo 1 21.34 De uitslag van het tweede gedeelte van de vierde etappe SimpelveldHel mond over 123 km luidt; 1 Willy Vannitsen (Belg. Ford) 2 46.57 (met bon. 2.46 27); 2 Henk Cornelissen (Ned Homburg) 2.47.18 (met bon. 2 46.58) 3 Willy Planckaert (Belg, Flandrla) 2.47.16 (met bon 2.47 08); 4 Van Dongen (Ned., Televizier) 2.47.18; 5 Leo Hermens (Ned Fritesspecialist) z.t. Vervolgens de overi ge renners, beihalve één in 2.47.18: 82 André Darrigade (Fr. Amstel Bier) 2.56.14 De uitslag van de laatste etappe was: 1 Jo de Roo (Ned., Televizier) 4 26 49 imet bon 4 28 19); 2 Cees Lute (Ntd., Ford) z.t (met bon 4.28 19); 3 Cees van Espen (Ned., Homburg) z.t. (4.28.39): 4 André Mesaelis (Belg. Mann) z.t.: 5 Lefebvre (Fr, Pelforth) z.t., 6 Henk Cornelisse (Ned, Homburg) 4 29.25 7 Gerben Karstens (Ned. Televizier); 8 Kemper (Did.. Torpedo); 9 Deferm (Belg 6 Lefebvre (Fr. Pelforth) 23 50.13 7 Rein de Jong (Ned Amstel bier) 23 51) 37; 8 Jacques Anquetil (Fr. Ford) 21.08 00: 9 Jan Hugens (Ned Torpedo) 24.00 39; 10 Cees Lute (Ned.. Ford) 24.00 43: 11 Jo de Roo (Ned.. Televizier) 24 00.56: 12 Ab Geldermans (Ned.. Amstel Bier) 24 0H.47; 13 Henri Anglade (Fr.. Pelforth) 24.01.61; 14 Cees Haast (Ned Televizier) 24 01.55; 15 Van Tongerloo' (Belg. Flan- dria) 24 02.01; 16 Jean Stablinski (Fr.. Ford) 24 02 10: 17 Arie den Hartog (Ned., Ford) 24.02.16; 18 Huub Harlngs (Ned Homburg) 24.02.34; i2 André Messelis (Belg. Mann) 24.02 32 20 Kemper (Did.. Torpedo) 24.08 li. Algemeen ploegenklassement: 1 Pelforth 71 57.47; 2 Mann 71 56 00 3 Ford 71 58 46 4 Televizier 71 59.09 8 Torpedo 72 02.06 6 Amstel 72.0446: 7 Acifit 72 07 07 8 Fritssspecialist 72.10.J2; 9 Homburg 72.70.46; 10 Fyffes 72.12.45!' 11 Sunkst 72 20.02: 12 Caballero 72.29.57: 13 Flandria 72.40.59 Het puntenklassement luidt; 1 Cornelisse (Ned Homburg) 37 pnt.; 2 Janssen (Ned Pelforth) 36: 3 Lute Het eindklasement van de Ronde van Nederland 1S65 luidt: 1 Jan Janssen (Ned Pelforth) 23.57 15; 2 Bas Maliepard (Ned Televizier) 23 57 44 3 Jos Huyamans (Belg. Mann) 23.56.37; 4 Ftrnand Deferm (Belg, Mann) 23 59.00; (Ned.. Ford) 35; 4 Karstens (Ned.. Tele vizier) 30; 5 Lefebvre (FrPelforth) 27: 6 Deferm (Belg. Mann) 27; 7 Rentmeester (Ned Amstel bier) 27; 8 De Roo (Ned.. Televizier) 26; 9 Van Espen (Ned, Hom burg) 22; 10 Zoet (Ned, Televizier) 22 eerste deel van deze etappe, een ploe gentijdrit over 18 km. In de laatste etappe, die een overwin ning opleverde voor Jo de Roo, onder ging het algemeen klassement geen wijzi. ging meer. Jan Janssen behield de oma- je en Henk Cornellise de groene trui er. de Pelporth-ploeg legde ook beslag op de eerste plaats in het algemeen ploegen- klassement. Mijnheer Tijd AMSTERDAM Jaques An- quetil heeft welgeteld 24 uur tn Nederland gefietst. Deze tijd en dan geen seconde meerhof min der had de vijfvoudige tour winnaar nodig voor de vijf etap pes omvattende Ronde van Ne derland, waarin hij als achtste eindigde. Met deze ronde tijd be wees de Fransman, ondanks het ontbreken van een individuele tijdrit in de Nederlandse ronde, toch zijn bijnaam monsieur chrono" waardig te zijn. PETERS KAMPIOEN VAN GELDERLAND DRIEL Bij de Gelderse amateur- kielrenkampioenschappen, die zaterdag In de omgeving van Driel werden ge louden, toonde Wllly Peters uit Wychen lich de sterkste in een slijtageslag, die door slechts zeven van de 52 gestarte ren ners werd volbracht. Peters finishte met ruime voorsprong. De uitslag was: 1 Willy Peters (Wy chen) de 140 km in 3.21.10; 2 op 15 se conden: Evert Dickihof (Oosterwolde)3 op 1 minuut:! Henk van de Brink (Olde- broek); 4 Cees van Dorp (Oosterwolde); 5 J van der Kamp (Arnhem). Bij de nieuwelingen, die 56 km afleg den, zegevierde de veelbelovende Fedor denHartog uit Harderwijk in 1.19.12 Pluimers kampioen van Overijssel ALMELO Johan Pluimers was de rapste sprinter in de kopgroep van der tien renners, die zaterdag bü de ama- teurwiclrenkampioenschappen van Over ijssel in de omgeving van Almelo op de finish afstoven. De uitslag was: 1 Johan Pluimers (En ter) de 143 km in 3.33.16; 2 Henk Nieuw- kamp (Borne): 3 F. Niemeyer (Hengelo) 4 J. Boode (Nijverdal); 5 De Leyen (Kapen), Bij de nieuwelingen, die 77 km afleg den, zegevierde Willy Wissink (Olden- zaal) in 1.52.38 SCHAAKNIEUWS Van den Bosch winnaar in de eerste klas LEIDEN Terwijl de finalegroep van het kampioenschap van de Leidse Schaakbond nog steeds wordt gestag neerd door de vele afgebroken par tijen, is in de eerste klas-finale de be slissing veel vlotter tot stand geko men.. De Philodorspeler C. H. van den Bosch wist in de laatste ronde zijn kleine voorsprong op clubgenoot A. J. W. Kohlbeck te behouden, omdat beiden hun laatste partij wonnen. Kohlbeck kreeg van L. G. Barendrcgt geen enkele tegenstand. De L. S. G.-ei gaf eerst een kwaliteit weg en vervol gens een stuk. De partij nam nauwelijks een uur in beslag. Van den Bosch moest zijn uitgestelde partij tegen drs. H. B. Gerritsen in volle winst omzetten om zich kampioen eerste klas te mogen noemen. Hij zette de partijen scherp op en provoceerde Ger ritsen tot een stukoffer. Deze zag echter geen kans in het voordeel te komen en leed een vrij snelle nederlaag. De eindstand in de finalegroep van de eerste klas werd: C. H. van den Bosch (Philidor) 5 pt.; A. J. W. Kohlbeck (Phi- lidor) 4Vï pt.: drs. H. B. Gerritsen (Phi lidor) Hi pt.; L. G. Barendregt (L.S.G.) 1 pt. In de hoofdgroep moeten behalve de partijen van de zesde en laatste ronde nog enkele afgebroken partijen worden uitgespeeld. De L.S.G.-er mr. A. de Groot »taat er duidelijk het best voor. Brandt won golfbeker DEN HAAG De afgelopen week werden op verschillende links In Neder land dc nationale wedstrijden om de golfbeker gespeeld. De heren Van Dommelen (Hattemse GC» en M. Brandt (Hilversumse GC) «indigden gelijk met een score van 4 up. Zaterdag werd de finale gehouden. Brandt behaalde daarin een overwinning van 6 up tegen all square Ralph Boston sprong 8,28 meter ver MADRID Ralph Boston, wereldre cordhouder verspringen heeft tijdens In ternationale atletiekwedstrijden In Ma drid de meest opvallende prestatie ge leverd. De Amerikaan zegevierde dit maal met een sprong van 8.2j meter zo dat hü maar zes cm beneden het record bleef, dat hü in september 1964 in Los Angeles op 8,34 meter bracht. Ruim 8.000 toeschouwers woonden de wedstrijden, waaraan atleten uit elf lan den deelnamen, bij. Piquemal verbeterde voorts het Franse record op de 200 m door dit nummer in 20,5 sec. te winnen. Zijn landgenoot Michel Jazy triomfeerde na felle strijd in 3 min. 43.7 sec. op de 1500 m. De Tsjech Oddlozil werd in 3.44.0 tweede. Fraai Necl. succes HANNOVER In Hannover heeft een stel noordelüke amateurs met veel suc ces aan een internationaal wlelercrlte- um deelgenomen. De 20-jarige Wybe Boonstra uit Open- won de wedstrijd na een fraaie solo. Hij verzamelde 25 punten. Na Boonstra werd de Deen Erik Hansen tweede en de Duitser Helmufch Eidt derde. De vol gende plaatsen waren weer voor de Ne derlanders: Dick Bronger (Sint Anna Parochie) eindigde als vierde en Henk Hoekstra (Ureterp) als vijfde. Nederlander gewond VERVIERS Tijdens een amateur wielerkoers. die zaterdag in Dison (Bel gië) werd gehouden, kwamen de Belg Herman van Herzele en de Nederlander Scholte vrij ernstig te vallen. De Belg werd met hersenletsel opgenomen in het ziekenhuis. Daarheen werd ook de min der ernstige gewonde Nederlander over gebracht. Sydney kandidaat Zomerspelen 1972 MELBOURNE Het Australisch Olympisch Comité heeft besloten Sydney kandidaat te stellen voor de plaats in 1972 de Olympische Zomerspelen den gehouden. De beslissing aan welke plaatsen de Zomer- en Winterspelen voor 1972 wor den toegewezen, zal volgend jaar tydens het congres van het Internationaal Olym. pisch Comité in Madrid worden geno- Het mesje dat tallozen op Gillette doet overgaan. Ondanks overwicht op Westduitsers ROCKANJE De Rotterdammer Cees van Dongen, die sinds enige tijd de be schikking heeft over een fabrieksmachine was zaterdagmiddag op het zon-overgoten circuit van Rockanje ongenaakbaar. In de eerste van de vijf wedstrijden, die meetellen voor het Nederlands kampioen schap. ondervond Van Dongen met zijn Kreidler geen tegenstand van betekenis. Hij reed met zün 50cc motortje zelfs een hoger gemiddelde, dan de Hagenaar Van RÜswük. die in de 125cc klasse zege vierde. De beste junior in de 50cc de Rotterdammer Duymellnks, die zün Itom zijn concurrenten ruim i bleef. DIRECTEUR NCSU (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De heer J(acob) Kalisvaart uit Berkel en Roderijs is benoemd tot opvolger van de heer Jacq. de Smit als directeur van de Ned. Christelijke Sportunie. De raad van bestuur van de Ned. Chr. Sport unie koos hem uit een voordracht van drie personen. De heer Kalisvaart, die 45 jaar is, komt niet uit de sport beweging zelf voort. Hij is landelijk propagandist van de Vrije Universiteit en heeft daardoor tal van contacten en relaties het gehele land. Deze komen hem zjjn nieuwe werkkring stellig van Voorts bewoog de nieuwe NCSU- directeur zich veel op het terrein van 't Gereformeerde jeugdwerk, waaruit moge blijken dat de jeugdvorming hem niet geheel en al vreemd is. IJSSELMEERVOGELS-DOVO 3—1: Rust. De Graaf 10. Doepeveen 11. De Graaf 21. Heincn 31. Rechtsbuiten Heinen was ongrijpbaar. Hierdoor ont stonden na rust gevaartyke situaties. De uitslagen waren: Finale 50 cc junioren: 8 ronden (15.9 km): 1. Duymelinks (Rotterdam) met Itom 13-16.6 (71.932 km/uur) snelste ron de: Duymelinks 1.36.9 (73.932 km uur); 2. Elzinga (Amersfoort) met Ital; 3. Koenst (Aalsmeer) met Itom. Eerste manche 50 cc senioren: 8 ron den (15.9 km): 1. Van Dongen (.Rotter dam) met Kreidler 12.00.2; 2. Swaep (Epe) met Tomos: 3. Hoogeveen (Voor burg) met Kreidler. Tweede manche senioren 8 ronden (15,9 km): 1. Van Dongen 11-57.4; 2. C. van Koeveringen (Bunraik) op Tomoe; 3. Totaal: 1. Van Dongen 50 pt.. 2 Swaep 47 pt, 3. C. van Koeveringen 46 pt. Snelste tonde: Van Dongen 1.27.2 (82.063 km /uur), Finale 125 cc klasse junioren: 1. Van Rijswijk (Den Haag) mot Bultaco 12 00.2 (79. 596 km/uur); 2 Hoekstra (Amster dam) met Bultaco; 3. Brons (Amsterdam) met Ducati. Snelste ronde: Van Rijswijk 1.28.4 (81.043 km/uur). MUELHEIM Het Ned. hockeyteam heeft zaterdag in Muelheim met 10 verloren van het Westduitse heren- team; een nederlaag waarover men nog lang zou kunnen praten. Want geduren de de gehele eerste helft en tydens een korte periode na rust was het com binatiespel van de Oranje-ploeg, vooral op het middenveld waar Frans Fiolet met een indrukwekkende spilpartü zün afscheid van het interlandhockey vierde, veel sterker dan dat der Duitsers. Maar doordat de voorhoede zelden als eer eenheid opereerde, wisten de Neder landers uit dc vele kansen die zü kre gen, geen enkele maal te scoren. Het Duitse elftal daarentegen had con ditie en speelde met een fellere inzet. De strijd begon met een attractieve uit wisseling van aanvallen over de linker vleugels, waarna Nederland, goed ge stuwd door Fiolet en Elffers. het heft handen nam. Een serie strafcorners schiep enkele goede kansen, maar de schoten, dan Westdijk, wj Ned. successen bij drielandenstrijd AMSTERDAM Het Ned. sabel- schcrmteam heeft zaterdag In Amsterdam drielandenwedstrüd met Westduits- land en Frankrijk gewonnen. Alle drie landen wonnen een wedstrüd, waarna de meeste gewonnen partyen de beslissing brachten. De uitslagen luidden: West-Duhsland Nederland 88 (West-Duitsland wint door een minder aantal ontvangen tref fers: Nederland 63 ontvangen treffers, West-Duitsland 62); West-Duitsland— Frankrijk 79; NederlandFrankrijk 9—7. De Ned. dames strandden op de hechte Duitse verdediging tij dens de zaterdag in Zwolle ge speelde interland-hockeywed strijd, waarin Nederland met 13 van West-Duitsland verloor. om de muur te doorbreken. Het razend snelle uitlopen van Greinert speelde daarbij een grote rol. Toch bleven de Duitse uitvallen gevaarlijk en Bloks bof te toen de beweeglijke Karsten Keiler tweemaal miste bij een eenvoudige In de 7e min. na de hervatting viel het enige doelpunt, toen Sloma bij de eerste de beste Duitse korte hoekslag hard insloeg, waarna de bal via de vingertoppen van Boks tegen de paal ketste en de toegelopen rechtsbuiten Schachner via de binnenkant van de paal kon inschieten. Duitsland bleef hierna sterker en de vleugellamme Nederlandse voorhoede bleef ongevaarlyk, ondanks het feit dat De Keyzer en Nico Spits van plaats ruilden. Ook B-ploeg verloor Na deze interland speelden de B- elftallen van beide landen tegen elkaar. Het was merkwaardig ge noeg een afspiegeling van hetgeen daar voor te zien was geweest. Ook nu een sterker spelende Ned. ploeg, die na rust adem en stootkracht te kort kwam. Michael Krause, de Keulse midvoor, en rechtsbinnen Shul brachten kort na el kaar dc stand op 20. Dc 22 sterkste Ned. hockeyers hadden samen in 140 min. hockey geen enkele treffer kunnen plaatsen Ondanks de te moesten er zater dag toch nog heel wa. spelers aantre den voor misschien wel de moeilükste wedstrijden va seizoen. Vooi meesten is he wel afgelopen, één of hoogstens twee weken valt het doek definitief ov het welgeslaagde seizoen 1964-1965. Tw de drie beschikbare plaatsen in de ereklasse werden al definitief bezet beide gevallen viel die plaats ten deel ereklasser, die zün plaats v verdedigde. Treffers verdedigde zyn plaats met s ces door tegen Belcrum 55 te spelen daardoor onbereikbaar te worden v< Eendracht en Atoom. Het werd een z spannende wedstrijd, waarin de jeugdige Mertens van Belcrum volledig triomfeer de. Maar van zün teamgenoten leden Cor- nelis en Zandvliet verlies tegen ten: l'Amie won van Cornelis, terwijl een fel vechtende Wou; Heemskerk Zandvliet won. Het dubbelspel bezorgde aan Treffers het nog benodigde punt voor een definitief behoud. Atoom kon het tegen WGA niet redden. Het taaie verdedigen van Reinders bleek voor alle Bredanaars té taai, zodat hiermee drie punten verloren gingen. Dat bleek grote invloed, want Schep kon alleen Na drama Ogata CeuJemans greep titel driebanden HILVERSUM Het drama Koya Ogata. Zo zou men het beste de strijd om het wereldkampioenschap drieban den kunnen noemen. Was het vrüdag reeds duidelük, dat de 49-jarlge Japan ner hü was de audste In het gezel schap minder soepel draaide, zater dag volgde een dramatische ontboeze ming. In de middagpartü kwam hü tegen medegegadigde Johan Scherz juist carambole tekort. De druk was te r gebleken Ook 's avonds in zijn party tegen reld kampioen Raymond Ceulemans, bleek dat Ogata, die de sympathie alle toeschouwers in de dagen var toernooi had verworven, niet tegen de vermoeienissen en de slapeloze nach ten wegens de Hilversumse boslucht op kon. Bovendien drukte rou eens te meer de noodzaak van het winnen op hem. Een vierde nadeel (wellidht het belangrijkste) is dat de Japaruner geen verdediging kent. Hü speelt zuiver aan vallend volgens de mathematische lünen van het spel en breit daarbij de meest ingewikkelde en fraaiste patronen. Ceulenimans won ook slechts met één carambole verschil van Ogata. Hieruit valt op te maken dat het drietal Ceule- man6-Sdherz-Ogata van gelijke stedfcte De gelukkigste zou winnen. Dat wa« uiteindelijk Ceulemans. die aan de Waal weker Henny de Ruijter een goede steun had. Deze presteerde het zaterdagavond de Weense spoorwegbeambte Scherz ii 40 beunten kansloos te laten. Toen Ogata even later de laatste stoot zijn partij tegen Ceulemans miste, was dat dan ook een reden temeer voor de Belg de armen juichend in de hoogite te steken, lh de kleedkamer gleed het mas- ran het anlders zo onbewogen gelaat Dgata. Hij steunde, kreunde cn deed de ogen dicht. Twee mimiten later was >ver en boog hij weer vriendelük lachend naar alle kanten maar van Gompelman winnen, terwül Suyskens over Beun de baas bleef. Wel won Atoom ook het dubbel, maar achter af bleek dat van geen betekenis meer. WGA 35: Treffers 45; Belcrum 34: Eendracht 32; Atoom 3—0. HOOFDKLASSE Batswingers 3 is in de strüd om een plaats in de hoofdklasse uitgeschakeld. Door een 6—4 nederlaag in eigen zaal te gen Irene 2 zagen de Hagenaars de drie andere deelnemers aan de promotiecom petitie (Entac, HOC en Irene 2) promo- De kans. dat Scylla 2 in de andere gnoep promoveert is wel heel klein ge worden, nu de Leidenaars met 63 van SVE 2 verloren. Het niet spelen van Stoop op zaterdag is van funeste beteke nis. Nu moet alles alleen van v. Zoelen komen en dat is te veel voor deze nog altijd fel strijdende veteraan. OVERGANGSKLASSE In de promotiesbrijd naar de overgangs- asse moet in groep E. waaruit Gossima 2 reeds is gepromoveerd, een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen K en K Eendracht 4. die gelijk eindigden. In groep D werd niets meer gespeeld, om dat hier de beslissing reeds is gevallen. In groep G won DHC weliswaar met grote cijfers (8—2) van Wilskracht 2, dooh het leverde de Delftenaren toch geen succes meer op. daar HOC 3 door AMVJ 4 een geluk spel werd 1 Daardoor promoveerden AMVJ HOC 3. LANDSTITEL-DAMES Het damesteam van Gossima kan zich voorbereiden op de laatste wedstrijd* waarin de landstitel de inzet is. De Voor- burgse meisjes wonnen met 6—1 van Reactie. Die finale wondit zaterdag ge speeld en zal vermoedelijk tegen Belcrum JUNIOREN Ook de strijd om de landstitel voor juniorenteams nadert de beslissing. In gnoep A legde St. Hager/TSB met een enorme overmacht beslag op de eerste plaats en moet nu volgende week spelen tegen de winnaar van groep B, TOGB uit Berkel. Op zaterdag 29 mei volgt dan ten slotte de finale, die zal gaan tussen de van St. Hoger—TOGB en de winnaar van WilskrachtMaasbree óf JCV. Haz. Boys verloor van Be Fair: 2-3 HAZERSWOUDE Hazerswoudse B. benutte de zaterdag om een vriendschap pelijke wedstrijd te spelen tegen het Wadd'inxveense Be-Fair. De Boys mis ten in dc achterhoede enkele spelers. De rust kwam met blanco stand. Na de thee heeft Be-Fair over het algemeen gedomineerd. Reeds direct na het be ging men in het offensief. Toch werd eerfste doelpunt gemaakt door rechts, achter De Haas van de „Boys". Een misverstand in de achterhoede van e-Fair gaf Raaphorst gelegenheid ge lijk te maken. Na een kwartier werdi het door Hertog 1—2 en na een half uur bracht Sleeuwenhoek de stand op I—3. Nog eenmaal kregen de Boys een kano achterstand te verkleinen. Want toen Be-Fair doelman zich te ver voor doel had opgesteld profiteerde Raap horst hiervan. Ceulemans (B) Scherz (O) Ogata Japan) De Ruijter (Ned) Hanoun (Fr) Oostertiout (Ned) Steylaerts (B) Legarda (Ecuador) Munte (Spanje) 16 12 1.290 12 12 1.152 12 13 1.127 0.881 0 934 0.907 HOCKEY-INTERLAND IN ZWOLLE ZWOLLE Een hechter ploegv band en een betere routine hebben hockeydames van West-Duitsland zat dagmiddag in Zwolle een 13 zege op de Oranje-dames bezorgd. De Duitse ploeg was verre van briljant, maar trouwbaar in stickvoering en in opbouw aanvallen, zoals het boekje het leert. De Ned. verdediging was daarbü uitgesproken aarzelend in haar optre- en zonder temperament. De voor hoede gaf indivdueel vaak van door tastendheid blijk, maar de opbouw was zonder enige fantasie en raffinement. Dc score zou echter ongetwijfeld an ders zijn geweest als de Duitse doel- vrouwe Christel Behr (Rot weiss Stutt gart )niet in zo goede vorm had ge stoken. De oranje-voorhoede moest het in de eerste helft van soli hebben. Op links voerde dit Rietje Kueper (Den Bosch) en Trix Lemmens (EHMC) enige malen gevaarlijk diep in dc cirkel. Het iets oudere backduo Marlinda Massa (Rot Weiss Stuttgart) en Hannelorc Blumen- berg (Eintracht Brunswük) kreeg ech ter gauw vat op de aanvallen, die ge makkelijk waren te doorzien. De gasten kregen gelegenheid een reeks doorwroch te aanvallen op te zetten en uit de derde strafcorner kwam toen het eerste goal in de 20e min. Inge Schleicher (HC Heidelberg) stopte en sloeg, waarop dc door doelvrouwe Jose Stoots (Racing) niet snel weggewerkte bal door mid voor Gudrun Scheller (Eintracht Brons wijk) over de lijn werd gewerkt: 01. Pittig offensief Na rust begon Nederland een pittig offensief, maar de enige die verrassing in de aanval wist te brengen was links buiten Wien van der Oord (Quick), die in de 68e min. de basia legde voor de gelükmaker. Zij lanceerde rechtsbinnen Heieen van Rooy (Voordaan), die van de achterlijn af scherp voorzette, waarna midvoor Liesbeth Lieve (BDHC) iets sneller schoot dan de Duitse doelvrouwe naar voren sprong (11). Na 62 min. herna men de Duitse dames uit een strafbully door Inge Schleicher de leiding. De duitse ploeg ging direct door en in dc 65e min. profiteerde de snelle rechts buiten Inke Ketels (Gross Flottbeck Hamburg) van een misser en na een lange rush passeerde zU met een schot van de rand van de cirkel af dc uit lopende keepster (1—3). Een min. voor het einde redde Len Nolte-Martens nog uit een strafcorner op de doellijn. TAVV 2 kampioen TER AAR TAVV 2 wist zaterdag middag door een fikse overwinning op 'oubrugge 2 kampioen in zün afdeling worden. Na de wedstrijd trokken de eerste-elf- talspelers, die zelf een mooie overwin ning hadden geboekt, met de junioren de spelers van het tweede eJftal tege moet. Bij het gemeentehuis stond een boerendisselwagen gereed, waarin het tweede elftal plaats nam. Met de geluidswagen voorop en gevolgd door junioren en senioren trok men door dorp, het publiek attent makend deze prachtige prestatie van het tweede elftal. In Korteraar bij café De Rustende Ja ger stond een erehaag van pupillen ge reed om de sportvrienden een welkom toe te roepen. Voorzitter C Verzaal feliciteerde de spelers van het tweede elftal en wenste hen veel succes by de te spelen promo tiewedstrijden. Men bleef verder ge zellig byeen. Afd. Gouda KNVB Sportief redde liet niet bij Rijnstreek Ook Sportief slaagde er in de eerste klas van de afdeling Gouda niet in kam pioen Rijnstreek een nederlaag toe te brengen. Het verloor namelyk met 4—0. RÜnstreek 1630 Bergamb 1510 Zw'dam 15—23 RCV 15-10 WDS 1620 Sportief 119 n 1610 Zwervers 152 Boskoop 1511 Op Spirit 3 en Zwammerdam 2 na had- <*en clubs in de reserve-klas twaalf wedstrijden gespeeld. Bovengenoemde clubs geelden zaterdag hun laatste wed strijd die in een 44 gelijk spel ei», dnede. Be Fair 2 12—21 Bodegr. 2 12— 7 Jod. Boys 3 12—18 W'veen 2 13— 6 Spirit 3 12—17 Boskoop 2 13— 4 Zw'dam 2 1213 Uitslagen Eerste klas: Rijnstreek-Sportief 4—0; Res. eerste klas: Spirit 3-Zwammerdam 2 44: 2B: Spirit 4-Sportlust 64; 3: Groot Ammers. 3MoercapeUe 2 23; Sporthaat 5-Spirit 5 2—4; Be Fair 5-Rijn- streek 3 24. Tweede klas B GENEMUIDEN—HUIZEN 0—0: De ploegen wogen aardig tegen elkaar op. Het was duidelijk dat er geen belangen meer op het spel stonden. PELIKAAN-s-GRAVENZANDE SC 3—0: Hoogewerf 1—0 en 2—0. Rust. Van Oyen 3—0. Onaantrekkelijke wedstrijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11