IGNIS RAI Eigen mensen namen i me onder vuur :hi Sociaal beleid ontaardt in „kamergeleerdheid Vissers verontrust door daling tong-aanvoer Rapporten, artikelen en geschriften Monument op eresraf van slachtoffers Int. Koorfestival brengt 3400 zangers in Den Bosch "V.V.D. wijdde congres aan verzuiling MEI BOEKIN HAIW 1 ZATERDAG 15 MEI 1965 Prins Bernhard in De Vliegende Hollander: lendanJ Spannend relaas uit de oorlogsjaren rationeel vlogen, ik dit óók wilde doen. De oplossing bleek achteraf gemakke lijk. Toen de voorzitter van de redactie commissie mij vroeg of ik een stukje voor het jubileumnummer van dit blad wilde schrijven, heb ik eerst even geaarzeld, omdat het altijd nog al moeilijk is iets over jezelf te schrijven en dat was de bedoeling. Hij zei toen echter: „Waarom schrijft u niet iets over de vliegtuigen die u kapot hebt gemaakt en over uw actieve oorlogservaringen". En het leek me dat dat misschien nog wel zou gaan. Aldus prins Bernhard in Hiet orgaan van de Koninklijke Luchtmacht „De Vliegende Hollan der". Om maar met het eerste onderwerp te beginnen: ik heb, zover ik mij kan herinneren, 1 Tigermoth volledig ge kraakt en 2 Spitfires, 1 Lockheed 12A, 1 Hurricane, 1 Miles Master, 1 Dakota en 1 Stinson beschadigd, gedeeltelijk mét, gedeeltelijk zonder eigen schuld. W eddenschap De Tigermoth sneuvelde tengevolge van een weddenschap toen mijn vroegere i vlieginstructeur bij een bezoek van mij 1 aan zijn vliegveld beweerde dat ik na lange tijd niet meer met dit toestel ge vlogen te hebben niet in een open vlakte midden in een bos in een gefin geerde noodlanding zou kunnen neerzet ten. Ik accepteerde de uitdaging. Hij toonde me de bewuste plek in het bos vanaf ongeveer 2000 voet en toen ik het geval bekeek, dacht ik dat het wel zou meevallen. Ik zette de motor af en maak te een approach over een relatief laag bosje met een heg, waarbij ik met de wielen door de toppen van de bomen heen moest, wilde ik het halen. Onder stebo ven Ik herinner me nog dat hij zet: Damn it, you've made it!", maar toen kwam er een geweldige klap. We hadden een boomstronk in de struiken geraakt. We kwamen ondersteboven in het veld neer. waarbij ik nog moet vermelden dat hij ryn veiligheidsriemen losmaakte zonder ach vast te houden en met een harde klap op zjjn hoofd vieL Verder hadden wij niets, maar de main spar van het toestel was afgebroken. Gelukkig kregen we geen brand. Niets meer zien Op een andere keer zakte Ik met een Spitfire, gedurende de approach vóór de landing bij het verplichte openmaken van het dak, met mijn stoel naar be neden en kon niets meer zien, maar mende, aangezien ik al dicht bij de frond was, dat ik wel op gevoel zou kunnen landen. Ik had geen geluk om- Jat er op de landingsstrip ongeveer in bet midden een verdieping van plm 2 'meter t.o.v. het begin was en ik kwam met een geweldige smak net op dat lage stuk terecht. Het onderstel werd er daar door niet beter op en een band klapte. Wiel er of Bij de Lockheed 12A viel er bij het i beneden laten van het landingsgestel wiel af, hetgeen alle acht wisten, maar ik niet, met als resultaat een aardige ground loop na de landing en het verlies van een schroef, een stuk staart en de tip van een vleugel. Wat het tweede onderwerp aangaat moet ik vermelden dat de RAF mij had laten weten, dat indien ik ooit RAF-toestel zou gebruiken voor operational flight, men mij het vliegen zou verbieden, zult zich kunnen voorstellen dat. aangezien praktisch al mijn goede vrienden-vliegers wèl ope- Minder warm (Van onze weerkundige medewerker) DE BILT Tot 22 a 25 graden steeg de temperatuur gistermiddag in hel westen, in Eindhoven werd 27 graden gemeten. Zo zich vanmorgen liet aan zien, zal deze meiwarmte golf vanmid dag in het zuidoosten met tempera turen dicht bij de dertig graden zijn hoogtepunt bereiken. Uit het westen komt een zwak frontje naderbij, met tijdelijk meer bewolking en op enkele plaatsen een regen- of onweersbui. Morgen staat er een zwakke tot matige zeewind, waardoor de temperaturen een paar graden lager blijven. Wel zijn er opnieuw opklaringen te verwachten, maar in de kustprovincies zal de tem peratuur zondag ongeveer zeventien a achttien graden bedragen. Vergeleken met het vaak natte en koele lenteweer tot dusver mogen wij, wat de vooruit zichten betreft, nog niet klagen. Hoogwater Scheveningcn 16 mei: 3.40 v.m.; 16.03 n.m 17 mei: 4.14 v.m.; 16.39 n.m. Zon en maan Zondag 16 mei: Zon op 4.45. onder 20.29; maan op 21.48. onder 5.20. Maandag 17 mei: Zon op 4 44, onder 20.30; maan op 22.56, onder 5.48. Zondag 23 mei laatste kwartier. Whisky's een stevig aantal Bourbon whisky's gaf de Amerikaanse generaal Donovan een papiertje waarop stond dat ik dan ook, wanneer ik wilde, opera- tionale vluchten van de USAF kon mee maken. Dit gebeurde in '44 en ik ben toen mee geweest met een B-17, een an dere keer met een B-24 en later met een vlucht met een B-25, waarbij resp. de Franse kust (VI en V2 installaties) en het spoorwegstation van Pisa werden gebombardeerd. Bij de eerste vluchten hadden we last van luchtafweergeschut maar boven Pisa, bij een wolkenloze he mel op 12.000 voet, gebeurde er hele maal niets. Teruggeroepen Gedurende de inivasie had ik de be schikking aver eeni P-47, die mij door generaal Kepner geleend' werd en waarmee dk enikele keren op mijn eentje maar Frankrijk ging om naar geschikte doelwitten' te zoeken. Dat deed indereen die daartoe in de gele genheid was, totdat op een gegeven ogenblik ik al halverwege het Kanaal en zeer beslist werd teruggeroe pen omdat met was afgekondigd dat onze eigen strijdkrachten op ieder toe stel dat alleen was. het vuur zouden openen. Dit gebeurde omdat de Duit sers enkele geallieerde toestellen te pakken hadden gekregen en daarmee plotseling verschenen om de Lamdings- vloot te beschieten of te bombarderen. Daarmee was deze vrijbuiterij voor goed vooibij. Man in fabriek begrijpt t niet „Eig« ;en Amur Merkwaardigerwijs moet ik ten slotte nog vermelden dat alles bij elkaar ik bij deze enkele operationale vluchten wei nig of geen last heb gehad van vijande lijk vuur terwijl lk door de eigen partij een paar keer zó geconcentreerd ben beschoten dat het soms bepaald zeer on aangenaam was. Het grappigste voorval op dit gebied vond plaats bij Cura cao waar ik bij mijn eerste bezoek met een Lockheed 12 uit Canada aankwam en door verschillende omstandigheden 3 uur vóór onze ETA arriveerde, het geen men achteraf in Curacao niet bleek te weten. Alles wat er aan luchtafweer maai- op het eiland was en wie er maar kon schieten schoot er op los en de hele hemel was zwart van de ont ploffingen, maar jammer voor hum tref- vaardigheid en gelukkig voor mij vuur den ze ver achter me en ik merkte het Prins Bernhard: „Bij de Lockheed 12 A viel er bij het naar beneden laten van het landingsgestel een wiel af, hetgeen alle acht passa giers wisten maa rik niet". Kapi tein Camphuis (li.) en Fl.Lt. Sweeny kijken geamuseerd toe. pas bij het nemen van een bocht. Wij zijn toen met de wielen uit en met de vleugels wiebelend maar gauw gaan lam- Gauw weg Uit droevige ervaring moet lk verder iedereen dringend aanraden in oorlogs tijd niet onverwachts op zee boven een eigen convooi te gaan vliegen. Dit deed ik een keer toen een vriend en lk in twee Spitfires van Scapa Flow naar Lon den terugvlogen en wij ons uit de wolken komend even wilde oriënteren. Ik kan u verzekeren dat we heel gauw weer weg De meeste van deze ervaringen zou men heden ten dage, nu alles zowel in vredes- als in oorlogstijd zoveel gron diger en efficiënter geregeld is, niet meer kunnen opdoen en dat is maar goed ook. Maar toch heb je, wanneer alle papieren zijn ingevuld en 't vlieg- plan enz., in de perfectie is geregeld, weieens het weemoedige gevoel: „Wat was die oude tijd toch heerlijk, toen je maar kon doen wat je wilde". UTRECHT Vorig jaar is onder de Nederlandse vissers enige verontrus ting ontstaan door de verminderde tongaanvoer. De tong is nog steeds de belangrijkste peiler waarop de Neder landse kottervloot steunt. Verschil lende bedrijven kwamen tengevolge van de verminderde tongvangsten in financiële moeilijkheden, vooral die bedrijven, die in de hoogconjunctuur in een te groot optimisme op onverant woorde wijze hebben geïnvesteerd. Een en ander blijkt uit het jaarverslag van de Nederlandse Vissersbond. De secretaris constateert overigens, dat het afgelopen jaar desondanks voor de leden een beter jaar was dan 1963. Vergeleken met 1963 werden bij nagenoeg alle pro- dukten (verse haring, tong, schol, garna len en mosselen) hogere opbrngsten ge noteerd. De tongaanvoer daalde van 12,2 min kg in 1963 tot 7,4 min kg. Door een stijging van de gemiddelde prijs van f 2,98 tot f 5,32 bleef de opbrengst in 1964 toch nog rond drie min gulden boven die van 1963. Lectuur van mr. Marijnen (Rijnmond): „Publiek moet weten waar het om gaat" (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De lectuur van mr. V. G. M. Marijnen bestaat sinds een paar dagen uit rapporten, artikelen en geschriften, die evenzovele ge tuigen zijn van de lange voorge schiedenis van Rijnmond. De pro blematiek van het Waterweggebied kent hij in grote lijnen; de details en biedt uw geld een waardevast onderdak de problemen van de deelnemende gemeenten hoopt hij in de komende weken te leren kennen. Hij streeft ernaar een duidelijke indruk van alle met elkaar verweven vraag stukken te hebben, al? hij in sep tember (waar dat weet nog nie mand de eerste vergadering van de Rijnmond opent. Volgende week begint de heer Marij nen aan een (tijdrovende) toernee door de 24 Rijnmond-gemeenten. Door ge sprekken met burgemeesters en wethou ders wil hij aan de weet komen hoe zij over Rijnmond en over diverse proble men denken. Een gesprek met burge meester W. Thomassen van Rotterdam staat bovenaan zijn programma Trots op In zijn ambtsperiode als minister-pre sident heeft mr. Marijnen enkele malen het Botlek- en Europoortgebied bezocht. „Ik was er altijd trots op buitenlanders te laten zien wat daar ts gepresteerd wat daar nog gaat gebeuren. Denk 's de Maasvlakte, die over niet al te lange tijd haven- en industrieterreinen gaat worden Havenontwikkeling en scheepvaart hebben trouwens de bijzondere belang stelling van de Rijnmond-voorzitter. „Met de kinderen gaan we nog wel eens naar Hoek van Holland om naar de bin nenkomende schepen en vertrekkende schepen te kijken, 'n Machtig gezicht!" „Toen ik de laatste keer in New York was, vertelde ik tegen vertegen- Rotterdam de grootste haven van de wereld is. Ze waren stomverbaasd- Daar hadden ze nog nooit van gehoord. Ze dachten kennelijk dat New York nog steeds nummer één was". Het gezin Marijnen woont thans nog in .het sjteeyyollo Catshuis middenin het prachtige park Sorghvliet. Binnenkort moet het echter verhuizen om plaats te maken Voor-'het gezin van: minister-pre sident Cals. De heer Marijnen weet nog niet precies waar hij in het Rijnmond gebied gaat wonen. „Theoretisch heb ik keus genoeg, maar ik moet toch ook aan de kinderen denken. Zij kunnen niet al te ver van hun school wonen. Ik denk wel. dat we eerst ergens tijdelijk heen Voorlichting Een van de plannen, die mr. Marijnen wil gaan uitvoeren, betreft de voorlich ting aan het publiek. „De bevolking heeft geen begrip van Rijnmond; zij weet welijks waarom zij naar de stembus moet". Door middel van goede voorlich ting wil hij proberen het publiek in zicht te geven in de taak van de Rijn- mondraad als overkoepelend apparaat. Waardering heeft hij voor de activi teiten, die de politieke partijen met het oog op de verkiezingen van 2 juni al hebben ontplooid. „Op de kandidaten lijsten heb ik namen van mannen van postuur gezien. Dat wijst erop, dat de partijen hun sterke figuren voor de Rijn- mondraad naar voren hebben geschoven. Met velen zal het mogelijk zijn tot structieve gedachtenwisselingen te ko- Het is niet zijn bedoeling, lid van de Tweede Kamer te blijven. ..Hoewel het voorzitterschap van Rijnmond en het lidmaatschap van de Tweede Ka mer verenigbaar zijn. denk ik er toch over na verloop van enige tijd de laat ste functie neer te leggen". Het lid maatschap van de Eerste Kamer am bieert hij wel. In Staphorst is gistermiddag het vierjarig dochtertje van de familie Krale op slag gedood toen zij, op een inrit bij de ouderlijke woning, werd overreden door een achteruit rijdende vrachtauto. De 28-jarige dakdekker Wybe El- zinga uit Enschede is gisteren bij werk zaamheden op het vijftien meter hoge van Hotel Centraal te Almelo ge vallen. Hij was op slag dood. Aan de sterke uitbreiding van de kot tervloot kwam in 1964 een einde ten gevolge van de geringe tongaanvoer, het bemamringsvraagstuk, de stijgende ex ploitatiekosten en de in het jaarverslag onverantwoord genoemde looneisen. O ROTTERDAM Vandaag. 25 jaar nadat het bombardement van Rotter dam zijn hoogtepunt had bereikt, heeft burgemeester W. Thomassen op het massagraf op de begraafplaats c wijck, waar een groot deel var slachtoffers van dit bombardement zijn begraven, een monument te hunner gedachtenis onthuld. )it monument stelt voor treurende vrouw, die een opvliegende vredesduif in de hand houdt. Het i: maakt door Cor van Kralingen uit Rhoon. Talrijke nabestaanden en auto riteiten woonden de korte en sobere plechtigheid bij. (Van onze soc.-econ. redactie) LUNTEREN De samenwerking aan de top van het bedrijfsleven wordt in Nederland onvoldoende ge dragen door de onderbouw van de werkgevers- en werknemersorgani saties. Ir. B. van der Lugt, voorzit ter van de Ned. Chr. Vereniging van Hoger Personeel, verklaarde daar om yanmorgen op de jaarvergade ring van de vereniging, het niet erg te vinden, indien er enkele ruiten zouden sneuvelen van dit organisa torisch gebouw in Nederland. Een frisse wind zou de muffe lucht, die er nu hangt, kunnen verdrijven. De heer Van der Lugt vond, dat het sociale beleid in Nederland enigszins te lijden krijgt van „kamergeleerd heid" Er zijn heel knappe en ingewik kelde constructies opgesteld, zoals voor „vermogenisaanwasdeling" en voor medezeggenschap, maar deze dingen spreken de gewone man in de fabriek niet aan. Het gesprek tussen werkgever en wenk- emer moet wat dichter bij de gewone man komen, ma.w. wat didhter bij de werksituatie in de ontdernemirug. Zou dit gebeuren, aldus de heer Van der Lugt, dan is hiervan veel goeds te verwachten. Terugbetaling De voorzitter verklaarde zich niet tegen het terugbetalen van een deel van de voJcbondsoo ntributie aan de leden via ondernemingsfondsen. Hij geloofde dat hiermee iets weggenomen kan worden de disharmonie tussen georganiseer- en ongeorganiseerden. De heer Van der lugt was echter wed van menimg. dat dan het gesprek over de sociaal-econo mische problematiek, vooral binnen de onderneming, mede gedragen moet wor den door de thans nog ongeorganiseerde werknemers. Op de helling De organen voor de samenwerking tussen werkgevers, werknemers en re gering zouden op de helling moeten. De heer v. d. Lugt vroeg om nieuwe bezinning op de taken en verantwoor delijkheden van elk der partijen. Ook de functie van de Staten-Generaal zou hierbij betrokken moeten worden. Doublures in de vertegenwoordiging kunnen dan tegengegaan worden. De Hoger Personeel-organisatie is der traditioneel gebonden en juist daar om gesöhlkt om aan de nieuwe bezintning mee te doen Er zijn drie landelijke H.P.- organisaties, die wereldbeschouwelijk zijn georiënteerd, maar er zijn op onder nemingsniveau ook algemene branche verenigingen van HP. Een aantal leden van de confessionele landelijke gingen is tevens lid van een wiet-con- fessionele vereniging op ondernemings niveau. „C" De heer Van der Lugt stelde voorop _at een organisatievorm niet alleen op efficiency mag zijn afgestemd. Aan de partners moet ruimte gelaten worden voor een eigen beleving van de sociaile verantwoordelijkheid, gebaseerd op eigen levensbeschouwelijke basis. Maar ander zijds waarschuwde hij er tegen, dat de confessionele organisatiestructuur niet te doorgetrokken wordt, zodat in het perktisoh bedrijfsgebeuren niet de juiste man op de juiste plaats komt. Hij gaf daarbij als voorbeeld, dat een lid van de ondernemingskem of -raad wordt geko- omdat hij georganiseerd is en niet omdat hij een goede representant van het personeel is. in de naam Sprekend over de christelijke organi satie merkte de heer Van der Lugt nog op, dat we ons in eigen kring ernstig bezig moeten houden met het zoeken van een vernieuwd en eigentijds antwoord op de vraag naar het waarom van de C onze naam. Het pensioenvraagstuk noemde hij ten slotte eveneens een brandend vraagstuk. Een belangrijk deel van hen, die reeds gepensioneerd zijn krij gen slechts 50 pet of minder van hun laatst genoten salaris als pensioenuit kering. Bovendien zijn de salarissen de afgelopen jaren nog aanzienlijk verhoogd. De heer Van der Lugt deed een dringend beroep op het bedrijfs leven, de pensioenvoorwaarden voor de reeds gepensioneerden van het eigen bedrijf nog eens kritisch te be zien. Ignis koelkasten zijn er in vele maten en prijzen. Er is er al een van 130 liter voor f298,- (zie afbeelding) de ideale koelkast met het 2 sterren koelsysteem Nu kunt U zelfs diepvriesprodukten wekenlang bewaren! Kraak in de eigen kluis DEVENTER Een weigerende kluisdeur heeft gistermiddag de ambtenaren van de afdeling be volking gedwongen tot een kraak in de eigen kluis. Men kon namelijk niet bij de akten komen, benodigd voor de drie te voltrekken huwe lijken, doordat het slot van de kluisdeur geblokkeerd was. Een brandkastenspecialist was niet be schikbaar en daar men de huwe lijken zonder akten niet zou kun nen sluiten, werd een gat in de kluis gebeiteld, waardoor men na een uur werk de onontbeerlijke papieren kon bemachtigen. De smid, die later de kluisdeuren onder handen nam, constateerde, dat het letterslot (de zeer oude kluisdeur was zowel van een bal kenafsluiting als van een letter slot voorzien) op onnaspeurlijke wijze in werking was getreden. Men had al geruime tijd het let terslot niet gebruikt omdat men het stuk waande DEN HAAG Voor het eerst wordt door de grote overkoepelende Federa tie van Nederlandse Zangersbonden, die de zeven landelijke organisaties om vat. een internationaal koorfestival in Den Bosch georganiseerd. Dit heeft plaats van 25 tot en met 29 mei en concentreert zich in een groot concours, waaraan 77 koren (16 uit het buiten land) met 3400 zangers deelnemen. Daarbij komen concerten van allerlei aard, zodat er deze vijf dagen van een druk programma te genieten valt. Een internationale jury bestaande uit Felix de Nobel, voorzitter. (A'dam), prof. dr. Siegfried Borris (Berlijn) en Vic. Nees (Mcchelen) beoordeelt de presta ties en elke dag wordt de irttslag be kend gemaakt. De einduitslag komt uiteraard op zaterdagavond 29 mei, (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM In het Concert gebouw hebben de Noordhollandse kamercentrales van de VVD van daag een congres gehouden onder het motto „Openheid in zuilenland". Nadat drie inleidingen waren ge houden. splitsten de deelnemers zich in groepen om over het gesprokene te discussiëren. Het hoofdbestuurslid H. J L. Vonlioff begreep onder verzuiling het organise ren van het maatschappalijk, politiek, cultureel eo economisch leven aan de hand van opvattingen, die hun grond slag vinden in religieuze en filosofische dogmata zonder dat deze dogmata voor de verwezenlijking van het organisatie doel essentieel zijn. Het ontstaan van verzuilde organisaties schetste hij als een emaaicipatieverschijmsel. De verdwij- rang ervan ligt onontkoombaar vast in woordigers van het havenbestuur, dat Ide ontwikkeling van onze. maatschappij Het Tweede Kamerlid dr. K. van Dijk betoogde, dat achter de verzuiling van pro.t chr. zijde een stuk afweer steedt, terwijl aan r.k. zijde veel sterker de .veroveringsgedachte" leeft. De verzui ling op onderwijsgebied wordt opnieuw actueel, omdat een gToot deel van het voortgezet onderwijs nu valt in leeftijds groepen. die nog leerplichtig zijn Grote aantallen kinderen, wier ouders open baar onderwijs zouden wensen, moeten wel naar confessionele scholen- Orga nisaties als het Ikor. Teleac en de re gionale omroepen bewijzen, dat ook om roeporganisaties zonder ledenbinding kunnen beantwoorden aan „geestelijkke, culturele en godsdienstige behoeften van het volk"- Het Tweede Kamerlid mr. F Por- thelne sprak over de verzuiling op eco nomisch terrein en betoogde o.m., dat steun van werkgevers aan g eorga niseer- der. boven ongeorganiseerden ook moet worden afgewezen omdat deze de ruiling een extra, ongewild accent geven. leer Felix de Nobel de prijzen uit reikt. In de verplichte concourswerken staan een aantal composities opgeno men, die de Federatie speciaal dit festival heeft laten schrijven, namelijk Litania van Hans Kox, „Contra plagam" van Wim Fran ken, Psalm 100 (Jubilate Deo) van Her- Strategier. „Carmina Stultitiae" Henk Badings, „Barbite, posci- van Willem Vogel. „Agnus Dei' Kors Monster, „Victimae paschali laudes" van Albert de Klerk, „Stultitia puellaris" van Hans P. Keuning .Simus hie sedentes" van Jacques Reuland. Daarbij komen nog voor de lagere afdelingen werken van Arcadelt, Viadana, Palestrina, Clemens von Pa pa, Kodaly, Schumann en De Roo. Een lijst van een voorbeeldige keuze 1 naar dit voortreffelijke gehalte kan en de grote waarde van het gehele festival afmeten. Ook de concerten zijn met eenzelfde zorgvuldigheid samenge steld. Op het openingsconcert op 25 mei zingen onder andere het Residentie Vrouwenkoor onder Arthur Orobio de Castro, het Rijswijks en Schiedams Vrouwenkoor onder Ria Borgmeyer (Litania van Hans Kox. ..A sketchbook of women" van Pitfield). het Kon. 's Hertogenbosch Mannenkoor onder Wieke Jordans. het Kon. Mannenkoor. „La Bonne Espérance" van Eindhoven (Te Deum van Monnikendam) en Lodolakören uit Göteborg. Een concert hedendaagse a cappella muziek komt op 26 mei en daarop zingt het koor Pohjan Laulu uit Finland werken Leevi Madctoja. Erik Bergman Sibelius. Op donderdagavond 27 mei (Hemelvaartsdag) heeft men een folk lore-concert van zang en dans georga niseerd. waaraan meewerken het Delfts Madrigaal Koor. de „Blaue Jungs au* Bremerhaven", het Lodolakoor uit Gö teborg, de Jungc Chorgemeinschaft Wanne-Eickel en dansgroepen uit Fries land en Twente. Kindervolkszang klinkt vrijdagmorgen 28 mei en een gezellig populair programma wordt 's avonds gegeven door het Promenadeorkest der Gijsbert Nicuwland. En tenslotte brengt het sluitingsconcert op zaterdag 29 mei het Brabants Kamerkoor, ma nenkoren uit Vlaardingen en Zwolle. Handelt NAM in strijd met het EEG-verdrag BRUSSEL De uitvoerende commis- ie van de EE.G. heeft een onderzoek ingesteld of de Nederlandse Aardolie Maatschappij bij de onderhandelingen over de levering van aardgas aan Bel gië de bepalingen van hert verdrag van Rome heeft overtreden Personalia Mr. J. G. M. Broekman, directeur- generaal voor het onderwijs, is aange wezen tot eerste loco-secretaris-generaal bij het ministerie van onderwijs en we tenschappen. Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau C. N. Nagtzaam te Zand- voort oud-chef financiën van de „Neder land". Benoemd tot burgemeesor van Oost stellingwerf, dr. T. H. Oosterwijk. thans gemeentesecretaris aldaar. Hij is lid van de PvdA. 0 Benoemd: tot burgemeester van dc nieuw gevormde gemeente Oosterbroek (Gr.) A. Omta (51), sinds 1946 burge meester en secretaris van Noordbroek. Jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford is benoemd tot burgemeester van 's-Gra- venpolder, 's-Heer Abtskerke en Nlsse in Zeeland. Hij is thans secretaris van Woudrichem. 0 Per 1 juni benoemd tot burgemeester van Oploo, St. Anthonis en Ledeacker (N Br.) J. W. A. Jans (KVP) secretaris van Boekei. U kunt kopen in Europa's grootste boekhandel 30.000 boeken onder één dak elf speciale stands over inte ressante onderwerpen immense pocket-supermarkt ontmoet uw favoriete auteurs 'n drukkerij in vol bedrijf dagelijks lezingen, filmvoor stellingen e.a. evenementen 14, 17. en 18 mei 's avonds Nat. Boekenmarkt-Show Inlichtingen tel. 730641 14-23MEi

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7