Idds oorlogsdagboek J. H. Kasten (lfi) NLC - 20 jaar geleden Na rampjaar '44, zet '45 in met jacht op mannen Te kust en te keur Duitsers begroeten 1945 met H kwartier vuurwerk en schoten uit hun geweren en kanonnen Trieste balans een STAALTJE Wollen AA bee gordijnstoffen - 13.15 - nieuwe leidse courant 3 ZATERDAG 8 MEI 1%5 Zaterdag City-garage. Middelstegracht 89. tot 9 uur nam.: autoshow Wartburg en Barkas. Boerhaavezaal, tot 5 en 7 tot 9 uur: i tentoonstelling kindertekeningen i.v.m. oorlog en bevrijding. Den Burcht, 8 uur: Cabaretavond Smit Röntgen Ontspanning. Breestraat 19, 8 uur: Geref. Jeugdver- bond, films van de Shell. Hooglandse Kerkgracht 44, 8 uur: Jon geren-sociëteit Hervonbde jeugdraad, slotbal en Crico-cabaret. Schouwburg, 8 uur: toneelopvoering Litteris Sacrum (herhaling). Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk. bevrijdingsfeest. DEN HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..Na de zondeval". DEN HAAG: Dierentuin. 8 uur. Hof stadoperette met ..Der Bettelstudent" DEN HAAG: St. Jacobuskerk. Park- straat, 8 uur: jubileumconcert door Jan Schmitz orgel, m.m.v. Willem viooL SCHEVENINGEN: Kurzaal 10 uur I nam.: „Shaffy Chantant Dansant". Zondag Museum Volkenkunde. 3 uur: vertoning van film „Washo" (Japan). Rapenburg 10. 8 uur: jeugdver. Reho- both. functionaris Zuidafr. ambassade apartheidspolitiek (met films discussie). Maandag Middelstegracht 91, 912 en 24.30 u.: doorlichting. De Doelen, 8 uur: amateurfotografen, fotokunst actief en passief. Waaggebouw. 8.30 u. nam.: chr. to- neelgroep Imperium met „Korczak en de kinderen". Station Leiden, bus 43 6.55 u. nam.: afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Ver;. vertrek voor avondwandeling door Clingendaal en Japanse tuin. Breestraat 85. 8 uur: ledenvergadering I kunstkring „Voor Allen" Schouwburg. 8.30 uur nam.: cabaret Pepijn voor K. en O Oude Singel 238, 8 uur: afd. Leiden Ned. Chr. Bond v. Overheidspersoneel, bondssecr. W. Wieringa over de beteke- 'an de bijbelse boodschap voor het sociale leven. Den Haag: Stadsdoelen <8 uur: Willy Walden en Piet Muyselaar. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Ned. Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" Schevenlngcn: Kurzaal, 8.15 u Frysk Orkest, met piano-solist. Dinsdag Middelstegracht 91. 24.30 en 79.30 uur: doorlichting. Gehoorzaal, 8 u.: lustrumconcert K. en 0.. Rott. Fhilh. Orkest, met solisten. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting B.ouwfonds Ned Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 3 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Schouwburg, 3 uur: Timdelerclub met „Sloep zonder visser". Breestraat 19. 8 uur: Ver. voor experi menteel radio-onderzoek. Bouwterrein Telderskade. 3 uur: eer ste paal voor bouw openb. kleuterschool. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Centrum met „Het tweede schot". Scheveningen: Kurzaal. 8 u.: Ned. Opera met „Die Zauberflöte" Scheveningen; Op Gouden Wieken. 8 u. voorjaarsconcert Chr. zangver. De Harpe Davids. Woensdag Middelstegraoht 91. 912 en 24.30 u.: doorlichting. Breestraat 19. 8 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrouwen- en meisjesbond. mej. A. N. Hoekendijk over „Werken in donker Amsterdam". B'eestraat 85. 8 uur: district Lelden Ge ref. Schoolverband, drs. M. van der Meu- >ver de didactiek van de lagere school in dienst van de opvoeding tot persoonlijkheid Gehoorzaal. 7.30 uur: uitvoering gym nastiekvereniging Sparta Leiderdorp. Schouwburg. 8.30 uur namcabaret Pepijn voor K. en O. Lissc: St. Agathakerk. 8 uur: orgelbe speling Piet van Egmond. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Ensemble met „Oorlog is zo'n aardig spel". Den Haag: Openluchttheater Zuider park. 2 u.: gezelschap Eddy de Valk met De avonturen van Benny de clown Scheveningen: Kurzaal 8.15 uur: Re- sindentie-Orkest. met sopraan Donderdag Middelstegracht 91. 912 en 24.30 u.: doorlichting. Boerhaavezalen, 3.30 tot 10 uur nam.: tentoonstelling creatieve OEGSTGEEST De Kempenaerstraat 12, 8 uur: ledenvergadering afd. „Het Groene Kruis". Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Ned. Kamerorkest, met violist en Klarinettist. Vrijdag Middelstegracht 91. 24.30 en 79.30 uur: doorlichting. De Doelen. 8 uur: ledenvergadering Drie-Octobervereeniging. Boerhaavezalen, Vrouwenkerkhof. 2 tot 5 en 8 tot 10 uur: tentoonstelling creatieve oursussen K. en O. Vrouwensteeg hoek Breestraat. 3.15 uur: onthulling gedenksteen voor Chr. Plantijn en Fr. van Raphelingen. Garenmarkt. 8.30 uur voorm.: K. en O.- dagexcursie naar Amersfoort. Antonius-clubhuis, 8 uur: toneelavond De Sleutelring. Den Haag: Stadsdoelen. 8 uur: Nat. I Ballet met ..Het Zwanenmeer". met Oudejaar (Exclusieve publicatie Nieuwe Leidse Courant) 31 december 1944 De afge lopen dagen spiegelgladde wegen door ijzel. Veel vliegerij overdag en 's avonds. Er heerst een ge drukte stemming, want er is be kend gemaakt, dat alle jonge mannen tussen 17 en 40 jaar zich de komende weken moeten mel den voor de arbeidsinzet. Dus om weggevoerd te worden. Waar heen? FIet jaar 1944 dat nu ten einde loopt, is met recht voor velen een ramp jaar te noemen. Vooraanstaande burgers doodgeschoten, velen ge gijzeld. Het bombardement heeft aan velen het leven gekost. Ande ren zijn gewond geraakt. Dan geen aanvoer van eten. Geen bo ter, geen groente, geen gas, geen licht. En zo kan men op deze oude jaarsdag doorgaan. Een mud tar we kost in de zwarte handel 1000, een mud aardappelen 200, een pond griesmeel f 10 Overal haalt men bomen om, op het gevaar af in het politiebureau te recht te komen. Maar men kan toch niet in de kou zitten en men moet toch wat kunnen koken. Nog steeds spoorwegstaking. Fietsen is gevaarlijk wegens inbeslagne ming. Dus alles, zelfs grote afstan den, moet men lopend afleggen. Maar het daagt in het oosten. Wij hebben nog een gezegende Oude jaarsavond, met Jetty in ons mid den en al de kinderen, die zover weg zijn, in de geest bij ons. Nu gaan wij met vertrouwen het nieu we jaar in, dat, naar wij hopen, de zo langverbeide vrede mag brengen. Duits lawaai 1 Januari 1945 En zo is het nieuwe jaar ingeti-eden. Bij de wisseling hebben de Duitsers weer vuurpijlen afgeschoten. Bovendien veroorzaakten geweervuur en geschutgebulder gedurende een kwartier oorverdovend law vliegtuigen boven Leiden. Vanmid dag grote massa's die overtrekken. Zou het voor onze jarige Wim het laatste jaar i krijgsgevangenschap worden? 5 januari Afgelopen dagen vrij rus tig. Vandaag voortdurend jagers boven de stad. 's Avonds honderden bommenwer pers over naar het oosten, met veel jagers als escorte. Weer enige V2's. Vandaag de eerste dag voor aanmelding voor d< beidsinzet van mannen tussen 17 e jaar. Vele ambtenaren van het gewestelijk arbeidsbureau zijn ondergedoken. Er zijn r vandaag niet veel naar toe gewandeld m zich op te geven. 9 januari Erg koud. Sneeuw ge vallen. Ik ga er elke dag op uit om wat hout te hakken waar het maar te krijgen is. Alles wat los en vast zit wordt thans verstookt. 11 januari Vandaag derde noodkaart gehaald. Het is nog ijzig koud. Het heeft vannacht 10 graden gevroren. 12 januari Mannen, die zich voor de arbeidsinzet hebben gemeld, zijn vanmor- ;n naar Duitsland vertrokken* Grote razzia 13 Januari Vandaag wel bonnen, maar geen vlees. Het wordt met de dag erger Weinig actie in de lucht. Vanmiddag en vanavond grote razzia op mannen. Er wordt hevig geschoten. Vannacht zwaar Zaterdag Boerhaavezalen. Vrouwenkerkhof. 2 t 5 uur: tentoonstelling creatieve cur sussen K. en O Oude Vest 13. 8 uur: C.J.V. De Valk ..Israel nu en morgen" Bevrijdingskerk. Montgomerystraat. 7.30 uur: avondgebed. Stadsgehoorzaal. 2.30 uur: Leidse Jeugd- Actie. toneelgroep Arena met „Wie is de dief?" Welke apotheek? Apotheek Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. apotheek Van Breest Smallenburg Lei derdorp en apotheek Voorschoten. De Oegstgeester apotheek is zondag 9 mei gesloten van 8 tot 24 uur. Films Camera, (2.30. 7 en 9.15 uur): Mensen an morgen (18 jaar). Lido, (2.30, 7 en 9.15 uur): De teugel an dé witte olifant (14 jaar). Luxor, (2.30. 7 en 9.15 uur): Blanke Venus in het oerwoud <14 jaar) Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): tot en met zondag: Slag aan de bloedkust (14 jaar): maandag tot en met woensdag: Big Sam, de bruut (14 jaar) Studio, (2.30, 7 en 9.15 uur): De gele Rolls Royce (14 jaar) Trianon, (2.30, 7 en 9.15 uur): Gold- finiger (18 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling „Een boek wordt gemaakt" (typografisch werk Mart Kempers) en de best verzorg de vijftig boeken van 1963 7mei7 juni). gedreun van ontploffingen. Veel vlieg tuigen over. 14 januari Vinnig koud. het heeft weer hard gevroren. Het is buitengewoon stil op straat. Wat men ziet zijn vrouwen en kinderen. Tulpenbollen 15 januari Lichte dooi. Koud. Er wor den op straat weer mannen opgepakt. Dus het parool is thuisblijven. Wij krijgen een bon voor suikerbieten. Veel mensen eten nu in plaats van aardappelen tulpenbol len. Als gevolg daarvan gaan de prijzen der bollen met sprongen omhoog. Men be taalt nu f 1.25 per kilo. 16 januari Goed weer Waterkoud. Weer razzia's. Enige V2's in de lucht. 18 januari Stad afgezet. Als gisteren weer razzia's. Koud en guur weer. Van avond steekt een zware westerstorm op. Penibel 19 januari In de afgelopen nacht twee zware explosies aan de kust De wind Is naar het Noordwesten geruimd Zware storm. Het wordt met de voedselvoorzie ning penibel. Al in acht weken geen boter op het brood en geen vet in het eten. Ge. lukkig hebben wij nog een beetje brand stof. Wij gaan elke avond vroeg naar bed. want wij moeten zuinig zijn met brand stof. kaarsen en nachtpitjes. Nog steeds 20 januari Hevige sneeuwstorm Er is een dik pak sneeuw gevallen. Deze week geen bon voor vlees. Geen aard appelen meer voorhanden. Wij gaan aan den lijve ondervinden dat wij geen vet krijgen. Wij eten nu al twee maanden droog brood met een beetje bietenstroop. Na de middag vijf V2's afgeschoten. 21 januari Vannacht weer dik pak sneeuw gevallen. Men ziet nog geen man on straat. Iedereen houdt zich schuil. Razzia's duren voort. Vrij helder weer met lichte vorst. (Wordt voortgezet) Uit de (enkelbladige) Nieuwe Leidse Courant van dinsdag 8 mei 1945 ontleenden wij weer een aantal korte berichtjes. Met ingang van heden zal Radio „Herrijzend Nederland" 's mid dags 3 uur, de namen (voor zoover bekend) opgeven van de Neder- landsche politieke gevangenen, die uit de Duitsche concentratiekam pen zijn bevrijd. Naar gemeld wordt, is de bekende Duitsche predikant. Ds. Mar tin Niemöller, die vanwege zijn felle bestrijding van het Nat. Socia lisme reeds jaren gevangen zat, in vrijheid gesteld. Ds. K. Dronkert te Woubrugge heeft het beroep naar de Geref. kerk te Leiden, ter bezetting van de vierde predikantsplaats, aange nomen. In verband met den woningnood is het nog niet bekend, wan neer de nieuwe predikant zijn intrede in de Sleutelstad zal doen. Zondagmiddag werd de Amerikaansche vlag geheschen op de woning van Hitier te Berchtesgaden. Zij werd halfstof geheschen ter eere van President Roosevelt. Gen, Patton's troepen stonden gistermorgen op minder dan 80 km van Praag. Zij drongen diep in Tsjecho-Slowakije door. Linz en Pilsen werden veroverd. De Seer. Gen. v. h. Dept. van L. en V. maakt bekend, dat de distributiediensten in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht, aan bakkers tegen inlevering van de bonnen A 452 en B 456, gezegelde ontvangstbewijzen voor brood zullen uitreiken. Kruide niers ontvangen voor deze bonnen toewijzingen voor tarwebloem, welke zij voor de verantwoording der door hen afgegeven hoeveel heden biscuits, scheepsbeschuit of taai-taai dienen te gebruiken. Elke bon heeft hierbij de waarde van het aantal rantsoenen één rantsoen' is 100 gram), tot het koopen waarvan deze bonnen zijn geldig ver klaard, ongeacht of hierop brood, biscuits, scheepsbeschuit of taai taai wordt afgeleverd. Provinciale Publicatie). Vrij voor de komende feestdagenslagwerker, Henk van Rossen, Haagweg 46, Leiden (advertentie). Op Oudejaarsavond van 1944 maakte de heer J. H. Kasten en hoevelen zullen dat met hem hebben gedaan in gedachten of woor den een balans op van het voorbije jaar. Het was een slecht slui tende balans, waarboven het woord „rampjaar" met recht kon wor den geschreven. Honger en kou waren de vijanden van vrijwel de ge hele bevolking. Ter illustratie daarvan plaatsen wij deze foto uit de film „Strijd" van Herman Kleibrink. Rond het beruchte potkacheltje zitten een man en een vrouwkouwelijk bijeen. „Zij" met een pan op schoot, bezig suikerbieten schoon te maken. „Hij" de hand onder het hoofd, rimpels in het voorhoofd. Het zou een scène uit een fan tasiefilm kunnen zijn, ware het niet dat deze scène maar al te dicht bij de werkelijkheid is gekomen. Want dit is het beeld-bij-uitstek van de hongerwinter in Holland, winter '44 - '45. Japanse kalligraaf in museum volkenkunde LEIDEN De Japanse kalligraaf Nankoku Hidai hield gisteravond in het Rijksmuseum voor volkenkunde aan de Steenstraat een voordracht over Japanse en Chinese kalligrafie onder de titel „The development of Orien tal calligraphy („aho") as art form". De heer Nankoku Hidai. die niet alleen in zijn vaderland maar ook in de Ver. Staten bekendheid als kalligraaf ge niet. was daartoe uitgenodigd' door de Vereniging van- vrienden van het rijks museum voor volkenkunde en de ver eniging „Lucas van Leyden". Hij maakt een Europese tournee, waarbij behalve Nederland ook Engeland. Duitsland, Frankrijk en Italië worden bezocht. De heer Nankoku Hidai gaf zijn ge hoor eer. met lichtbeelden geïllus treerd overzicht van de ontwikkeling van de kalligrafie in China en Japan. In een film zag men moderne kalligra fen aan het werk en de inleider zelf gaf een demonstratie van de verschil lende wijzen van schrijven van Chi nese karakters. Katwijkse zeeman Mal bromfiets DEN HAAG Conform de els heeft. de Haagse politierechter een 24-jarige zeeman uit Katwijk veroordeeld tot een week gevangenisstraf. Deze had onder invloed van sterke drank een bromfiets gestolen en had deze na het maken van een aantal toohtjes weer verkocht. Het rapport over verdachte was niet erg vleiend, vooral op het punt van drank misbruik. De officier was van mening dat een geldboete geen effect sorteerde en eiste daarom maar gevangenisstraf Ver dachte was reeds eerder wegens drank misbruik veroordeeld. VOORSCHOTEN Maandag 10 mei zal om 20 uur in de Dorpskerk een concert worden gegeven, waaraan medewerken Het Christelijk Kweekschoolkoor uit Lei den o.l.v. Chris Hanegraaf: Het Voor- schotens Kamerorkest o.l.v. Lucius Voor horst. de organisten Aart Smink.en Henk Walvaart. Het programma vermeldt o.a. Psalm 117 van Teleman; Te Deum van Mozart en Matermusic van Handel. VOORSCHOTEN De collecte voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen heeft mooie bedrag van f 1237,44 opge bracht. Politie voorkomt inbraak nr. 30 bij „Ome Niek in Voorschoten VOORSCHOTEN Vannacht heeft de politie twee Haagse broers, oude be kenden bij de justitie, op heterdaad betrapt bij het inbreken in de kof fieteut van „Ome Niek" aan de Veurseweg alhier. Een oplettend Voorschotenaar kwam langs, zag twee zich verdacht ophou dende figuren bij de tent, en reed naar de politiepost aan de Leidse- weg. De politie rukte direct uit met genoemd gevolg. Indien deze inbraak was gelukt, zou het de dertigste keer in 20 jaar zijn geworden dat er bij Ome Niek is ingebroken. Zijn koffietent staat vrij afgelegen. Kinderen Prins Bernhardsehool roeren TROM op ouderavond LEIDEN De ouders van leerlingen van de Prins Bernhardsehool waren gisteravond in „Het Kraaiennest" bijeen om te horen en zien. waartoe hun kin deren op artistiek gebied in staat zijn. Jongens ■en meisjes, ook de allerklein sten, boden o.l.v. het onderwijzend per soneel een gevarieerd omroepprogramma aan, dat onder de titel „Hallo, hier is de T.R.O.M. (T.v. en Radio Omroep Mij) voor de microfoon werd gebracht. De eersteklassertjes zongen heel spon taan. De jenika werd gedanst door de klassen twee en drie. De vierde, vijfde en zesde vormden een koor. dat voor het eerst het schoollied presenteerde, geschreven door de heer A. v. d. Rovaart, hoofd van de school Er werden dierengedichtjes voorge dragen. Benne Pasma uit de zesde klas speelde een mee-zing-potpourri op zijn ALPHEN Rein W. Verkade (25) is een even kwieke als rus tige jongeman, niet schuw en ver legen maar evenmin brutaal. Wel doortastend, lijkt me. Dat moet ook wel: hij is als vogelverzorger verantwoordelijk voor het wel en wee van de meer dan vierduizend vogels, verdeeld over zo'n vijf honderd soorten, die het vogel park Avifauna rijk is. Dat is een veeleisende job. Vroeg uit de ve ren, laat er weer in. Vaak 's nachts er weer uit om jong broedsel te helpen de soms al te weerbarstige eierschaal, de laatste barrière naar het volle vogelleven, te door breken, Zelden of nooit met va kantie. Geen vrije weekeinden. Het is wel gebeurd, dat hij met moeite in het najaar een weekje vakantie kon nemen. Maar iedere ochtend moest hij het vogelpark opbellen om verzorgingsinstruc ties te geven en vogelproblemen te helpen oplossen. Desondanks is Rein Verkade een gelukkig en tevreden mens. Misschien is het juister dit om te draaien: dank zij dat drukke „vo gelleven" is hij zo content. Al van z'n vijfde jaar af had hij thuis duiven, kippen, konijnen en nog meer levende have. Hij raakte be vriend met een zoon van de heer Van der Brink, stichter van Avi fauna en zo kwam hij gelijk na de lagere school in het park te wer ken. Over welke vogel het nu ook gaat, niemand behoeft hem iets wijs te maken. Feeling en erva ring hebben daar al voor gezorgd. OMSTREEKS deze zaterdag worden in Avifauna „zijn" eerste ooievaars geboren, een voor vogelbeschermers en andere ge- interesseerden belangwekkend experiment. Want ons land telt naar schatting nog hooguit 30 pa ren van deze sierlijke en vcelbe- Een paar broedende en venijnig blazende en pikkende zwart- halszwanen met vogel verzorger Rein Verkade, die belast is met de zorg voor de meer dan 4000 vogels van Avifauna. Hjj heeft spe ciaal bij vogelbeschermers een goede beurt gemaakt door een tweetal ooievaarsparen in Avifauna te laten broeden met de be doeling de ooievaarsstand in ons land uit te breiden. Omstreeks deze tijd verlaten zes jonge ooievaartjes het beschermende ei. sproken vogels. Rein importeerde enkele paren uit Joegoslavië, waar ze vrij verhandelbaar zijn. Twee paar ooievaars zijn in het park gaan broeden. Voordat de aanstaande jonge ooievaartjes worden losgelaten, maakt Rein boven de 10 meter hoge kooi, waarin nu een der ooievaarsparen huist, een nest. Hij hoopt, dat de „jonkies" later naar deze plaats terugkomen, als ze de winter in warmere streken hebben doorge bracht. Mogelijk blijven ze ook wel in het park bivakkeren, In ieder geval moeten ze volgens de regels van het ooievaarsleven naar hun geboorteplaats terugkeren. Rein Verkade, die tegenwoor dig wordt geassisteerd door zijn jongere broer Rinus en Piet l'Amie, weet zijn vogelweetje wel, dat hebt u ondertussen waarschijn lijk al begrepen. Zijn heldere kij kers onder de borstelige wenk brauwen zien met één blik of hij met een fruit- dan wel met een ïnsekteneter te maken heeft. Fr uitetende vogels zijn het moei lijkst in leven te houden, vertel de hij me. Zwaan- en gansachti- gen kunnen je het venijnigste te pakken nemen. We zouden een plaatje maken van een broedend zwarthalszwanenpaar. In een mi nimum van tijd hadden ze een aantal forse bloedblaren in Reins handen gepikt maar hij vertrok a- geen spier van zijn sympathiek ge- j3&l%S zicht en liet niets van een schrik reactie merken. EEN beetje trots verhaalde hij me van de broedresullaten. Vroeger kwam hooguit 50 tot 60 procent van de bevruchte eieren uit, nu vrijwel de volle honderd procent. „De meeste vogels broe den we uit onder kippen," babbel de Rein: „pas de laatste paar da gen gaan ze in de broedmachine. Vaak moeten we ze helpen door een klein gaatje in de schaal te maken. We hebben nu wel zo'n twee honderd eieren onder de kippen liggen en in totaal broeden we dit jaar zeker duizend eieren uit. Daar zitten dan ook dure soorten bij, zoals tropische sier-eenden. En vergeet die kostbare parkieten niet; sommige kosten wel zo'n tweeduizend gulden per paar. We handelen en ruilen ook met Ame rika en zo. Soms krijgen we hier zelfs vogels uit Amerika, waar van we alleen maar eieren moeten uitbroeden. Daarna gaan ze weer Hoe wordt je een goed vogel- verzorger?vraag ik ten slotte. Rein Verkade begint te lachen. „Feeling", zegt hij. „Natuurlijk heb ik ook wel eens wat gelezen maar daar word je niet veel wij zer van. Ik heb m'n kennis in de praktijk opgedaan. Iedereen, die van vogels houdt en er kijk op heeft, kan het worden. Als het maar geen biologen zijn, want daar kan ik u een staaltje van vertellen mondharmonika. Ook een tiener-verzoek programma ontbrak niet. Tot slot werd een toneelstukje „Pa en zijn nieuwe broek" opgevoerd. De heer v. d. Rovaart geing in 't korf het afgelopen schooljaar nog eens na. Geen schokkende gebeurtenissen. Wel was het aantal aanmeldingen van leerlingen voor het volgende school jaar van dien aard, dat er een nieuwe leerkracht moet worden aangetrok ken. En dat was een heugelijke mede deling op deze ouderavond. Koperblazers in de Bevrijdingskerk LEIDEN In de morgendienst van zondag om half elf in de Bevrijdingskerk zullen koperblazers van het Leids Jeugd orkest ..De Burcht" medewerking ver lenen. Zij begeleiden de samenzang. In deze dienst vindt de' bevestiging plaats vafl een aantal nieuwe lidmaten. Tevens zal het Heilig Avondmaal worden ge vierd. Voorganger is dr. P. L. Schoon- Geref. kerkdiensten Leiden LEIDEN Wegens ziekte van ds Ha verkamp gaat morgen om 10 uur in de Petrakerk ds Olde van Lunteren voor en om 5 uur in de Maranathakerk ds. Mak- kinga van Koudekerk aan den Rijn. moderne kleurstellingen Alle vitrage en overgordijnen in onze gordijnshop HAARLEMMERSTRAAT 179 hoek Hoogl. Kerksteeg

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3