VLEET Jeugd had het voor 't zeggen in Katwijk aan Zee lisseri/nieuws bij de RIJNSBURGSE KINDEREN HADDEN LEUKE OPTOCHT Kerkorgel te Rijns burg in gebruik genomen Hillegomse bejaarden met taarten bedacht Huishoudschoolexpositie in Lisse heeft allure Voorschotense kinderen lieten ballons op nieuwe leidse courant 17 donderdag 6 mei 1965 Duiven, foto's, jeugdappel en dropping Massale herdenking in Rijnsburg RIJNSBURG Rijnsburg herdacht dinsdagavond de slachtoffers Tweede Wereldoorlog met een sobere doch stijlvolle herdenkingsdienst in de Grote Kerk, die tot de laatste van de duizend plaatsen was bezet. A. Peters. Herv predikant te Den Haag zei dat gedenken actuele en praktische betekenis heeft. In de Bijbel roepen de profeten steeds op te geden ken de grote daden des Heren Ook wij moeten gedenken welke grote daden de Heer door mensenhand:n tijdens de oor log deed Hel nationaal-socialisme was een be dreiging van de menselijkheid door zijn anti-semi tiime in de concentratiekam pen. Er zijn meer vijanden dan alleen het nationaal-socialisme. Ale wij daar tegen doorvechten was de strijd van hem die vielen niet tevergeefs. Ds. F. Pijlman, Gerei, predikant te Katwijk sprak over ..Bezinning". Hij zei, dat de jeugd aan de ouderen moet kun nen merken dat deze een oorlog heb ben doorleefd. Te weinig is dat echter het geval Het vergaat het Nederlandse volk als konir.g Hiskia die na door God van de dood te zijn gered trots was op zijn bezittingen zonder daarbij in ge dachten te houden dat God hem het leven had laten behouden. In de oorlog leefden we dicht bij God 1 bij elkaar God geve dst we onze kinderen laten zien, dat onze dienst aan Hem niet afhankelijk is van de omstan digheden- De dienst werd georganiseerd door de Oranjevereniging. Dankbaar Dat ook de ouderen hun belangstel ling toonden, bleek uit het overwel digende bezoek aan de foto-tentoon stelling van onze fotograaf, de heer D. Kruijt. Zo langs de rijen lopend, hoorde men de vele commentaren en toelichtingen bij de 160 foto's alle be trekking hebbend op de vijf oorlogs jaren en de bevrijding. Men was er dankbaar voor. dat nog veel van het ..oude Katwijk" op deze wijze voor het nageslacht bewaard is gebleven- Omstreeks 12 uur trok men in drom men naar dc boulevard om getuige te zijn van een dropping door vliegtuigen van Zweeds brood (een klein ver pakt model-cadetje). Over het alge meen was men van mening, dat dit evenement maar tot „op zekere hoog te" tot zijn recht kwam. Het vele pu bliek. dat op de boulevard was opge steld. heeft er in ieder geval weinig van gemerkt, dat de tweedekker het brood afwierp. KATWIJK AAN ZEE Het klok-. De voorzitter van de postduiven- gclui en voorlezing van een proclama- vereniging, de heer M. Soeverein, liet werd gisterochtend vroeg een aan- I hierna circa 170 postduiven los, van het vooral ,^1 aan op s] medewerking kreeg soms de indruk, dat alle fes tiviteiten door de jeugd werden ver zorgd. Dit bleek vooral bij het jeugdappèl dat 's morgens voor het raadhuis werd gehouden, en waaraan de padvinders vereniging. de beide voetbalverenigin gen Katwijk en Quick Boys, de gym nastiekverenigingen en vele andere verenigingen medewerking verleen den. Het was een plechtig moment toen alle jeugdverenigingen hun vaan- delgroet brachten voor het bordes waarop burgemeester Duiker, de ge meente-secretaris en de beide wet houders zich hadden opgesteld. In een kernachtige toespraak beantwoordde burgemeester Duiker deze vaandel- groet. er op wijzend dat „vrijheid voor geen geld te koop is". Grote belangstelling voor foto-expositie /KATWIJK AAN ZEE De fototen toonstelling over de bezetting en bevrij ding van Katwijk in het atelier van foto- handel Kruyt is een groot succes. Giste ren werd zij door twee-en-een-half dui zend mensen bezocht. Deze grote be langstelling is voor de heer Kruyt aan leiding de expositie nog enige dagen te laten voortduren. Herdenking in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN Dins dagavond werd de traditionele doden herdenking gehouden bij het monument aan de Willem de Zwijgerlaan. Na stille tochten vanuit Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee hadden daar kransieg- gingen plaats. De vele honderden deel nemers aan de stille tochten defileerden langs het monument: de dodenwacht was betrokken door mensen van de Rode Kruiscolonne en door padvinders In de interkerkelijke herdenkingsbij eenkomst die in de Hervormde dorpskertc werd gehouden, hield ds. A. Baas. Her vormd predikant een korte toespraak. Ds. A C. van Beek. Gereformeerd predikant, la's Bijbelgedeelten. Burgemeester H. Duiker en de wethou ders C. van der Plas en H Haasnoot woonden deze bijeenkomst bij. Feestje op zolder Katwijkse rederij LEIDEN Op de zolder van een Kat wijkse rederij was een gezellig feestje aangericht. Eén 28-jarige plaatselijke ca fetariahouder zorgde voor spijs en drank. De man stond gisteren voor de Leidse kantonrechter terecht, omdat hij niet over de vereiste vergunning van B. en W. beschikte om daar bier in voorraad te hebben en te schenken. „Ik had de vergunning aangevraagd", verklaarde de overtreder. De vergunning was voor het feest begon weliswaar nog niet verleend, doch ook was van gemeen tewege geen nadrukkelijk verbod tot het schenken van ,,een biertje" binnengeko men. Indachtig het gezegde ..wie zwijgt en niet nadrukkelijk verbiedt stem' toe" was verdachte dus maar tot de bier- schenkerij overgegaan Zonder vergunning was bet nu een maal een overtreding en daarom eiste de officier twee boeten van f 10 subs. 2 da gen. ..De vergunning was aangevraagd, dus was hier van een poging de wel te ont duiken toch geen sprake", vond verdach. te tijdens zijn laatste woord. De kantonrechter had begrip voor ver- dachtes standpunt en verweer, al kon hij de overtreding niet straffeloos laten. Het vonnis werd met f 10 boete zeer mild. Klaverjassen Katwijk KATWIJK AAN ZEE Er was aardig wat belangstelling gisteravond in hotel Riche voor de door de Oranjeveenigina georganiseerde klaverjaswedstrijd. De uitslagen: G. C. van Beelen 7008 punten. N. Spierenburg 6997, S. van Duiven voorde 6955. P. A. Helling jr. 6915. Kiom. hout 6836. Arkesteijn 6521. A. de V reu ar 6507. J. Zwanenberg 6394. Van Andel 6361, G. van der Plas 6326, C. Wassenaar 6317. M. Parlevliet 6308, Spreekbeurt in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanavond half 8 spreekt voor de Geref Gem. in h gebouw Remisestraat ds. Hage vi Klaaswaal Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag hoog water 7 22 en 19.59 uur; laag water 3.04 «n 15 30 uur Optocht De kinderoptocht i» voor de duizen den. die zich langs de route hadden opgesteld, „een openbaring" geworden KATWIJK De voedseldrop- ping lokte duizenden naar het strand. Het was echter jammer, dat de vliegtuigen nogal hoog vlogen en de pakketjes niet zo duidelijk zichtbaar waren. Foto D. Kruyt Wat hier door jeugdverenigingen, on derwijzers, Oranjeverenigingen en particulieren werd vertoond, was ori gineel en mooi. Achter het eerste span doek met de vermelding „Liedjes" volgde een lange stoet van kinderen, die allerlei liedjes uitbeelden. De „Overwintering op Nova Zem- bia" oogstc veel applaus. Fraai ivaren voorts de vele klederdrachten. Hans en Grietje en de Cowboys. Bijzonder aardig waren de groepen. „Intocht op Mars", de Flintstones. Holland is de bruid. Barend de Beer en .De Japanse nachtegaal" om er maar enkele te noemen. Voor muzikale afwisseling zorgden de muziekkorpsen. Voorts werden nog enkele voetbal wedstrijden gehouden en 's avonds had een herhaling plaats van de kinder optocht, nu evenwel met lampions. Ook verzorgde Amusanto een vro lijk programa. Een sprankelend vuur werk op de Zuidboulevard vormde het slot van deze geslaagde bevrijdings feesten. Het vermaakeentrum trok veel belangstelling. IJMUIDEN De visserij in de Noord gaf nog steeds geen reden tot kla gen. De makreel voerde weer de boventoon maar ook de kleine schelvis en dc radio die de laatste dagen wat schaarser waren geworden lieten beter vangen. Zo konden sommige vaartuigen een dagtotaal van ongeveer 300 kisten halen. De koolvis laat zich hier bijna niet meer zien. Op 56 en 57 NB vierden de grote kotters triomfen. Deze schepen doen voor een treiler niet onder. Zo lag dinsdag de KW 149 Arie Jacob in de IJmuider markt met 800 kisten s en 590 stuks stijve kabeljauwen. Tus- in 52 en 53 graden NB deden de loggers 1 kotters trekken van rond twintig kilo tong en een mand of vijf andere vis. voornamelijk kleine schol en wijting On der de Nederlandse kust behaalde men vrij redelijke resultaten met soms trekken van 15 kilo tong en drie manden andere Wat er we Aan de IJmuider mark: verschenen 19 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 10.180 kisten vis waarver: 1560 kisten schelvis. 1680 kisten radio. 750 kisten wijting. 580 kisten gul on kabel jauw. 20 kisten koolvis. lla'J kisten Zweedse haring, 3860 kisten makreel. 180 kisten schol, 15 kisten tarbot, 255 kisten diversen. 2980 stuks stijve kabeljauw en 3500 kilo tong. Hoewel de havenarbei ders al om een uur met de lossing be gonnen duurde het tot ver na de middag voordat alle vaartuigen leeg waren De prijzen waren aan dc lage kan' Daaraan zal de inkrimping van het vervoer op do Bevrijdingsdag niet vreemd zijn geweest Ook dc grote aanvoer van de laatste da- aen werkte een daline in de hand De ♦ong kon niet eenmaal f6.— eer kilo halen. De tong 1 zat e r met f.5.99 dicht bij doch het gemiddelde lag lager clan men gewend was. De schol war met 180 kisten schaars doch dat was aan dc prij zen niet te merken. De schol 3 zakte zelfs naar f 12.—. De top werd geno teerd door de schol 1 met f 41.doch dit peil kon men niet handha*'«Ti He1 werd tenslotte f 34.—. De schelvisaanvoer bestond alleen uit kleinere soorten. De kleinmiddel stond constant op f 36.- De pennen zetten op dit peil in mast rakten tot f 21.—. Eigenaardig was de braad mct f 44._ dc andere soorten de haas was Dit was echter een uitzondering die diende om de regel van f 15 oer kist te bevestigen De eul was spot goed koop. De erote gul noteerde even f 31.-- maar moest vaker met f 23.genoegen nemen, de middel sul schommcld tussen de f 28.— en de f 18.—. de kleine tussen f 21.— en f 15.—. De kabeltouw kon zich niet aan de malaise onttrekken De grote en middel haalden als top f 82.—. Do grote kabeljauw maakte echter een fikse val tot f 56.—. De makreel belandde voor een groot deel bij de vismeelfabriek Grote partijen radio en wijting werden een prooi van de kattenccntrale Er was slechts één bemanning die kon lachen Dat waren de opvarenden van een Zweedse kotter die 1150 kisten haring in de markt zette Hiervoor werd ge- i middeld f 25.betaald. Vandaag aan de markt. Aan de iJmuider markt mgen van daag onder meer de KW 165 Alida Ja- coba met 370 kisten, de IJM 15 Emma met 1000 kisten en 1000 stuks stijve ka beljauw. de KW 171 Jan Maria met 1910 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 43 Rijnmond 2 met 1500 kisten 300 stuks stijve kabeljauw en de IJM 37 Delft met 1120 kisten. 150 kleine kis makreel en 700 stuks stijve kabeljai Ook was present de KW 85 Rijnmond 4 met 400 kisten Dit schip had din« ic.| al een groot gedeelte van de vangst s,e- lost Het werd de havenarbeiders echter te laat zodat zij er de brui aan gavi Dat was maandag ook al gebeurd bij de-lossing van de KW 39 Wilheiimrs hanna Toen ongeveer 700 kisten van de 1400 kisten in de markt waren gezet besloten de havenarbeiders naar huls te gaan. Zij waren om twee uur 's nachts begonnen en voelden er niet veel om tot laat in de middag te b'iivcn ken. vooral met de wetenschap Jat z volgende nacht al weer om één uur de slag zouden moeten gaan De 'a weken hebben zich meer van deze inci denten voorgedaan. Niet alleen hc' fet dat zij soms lang moeten werken is een grief van de havenarbeiders, veel erge: vinden zij de volgens hen te lage belo ning Tot nog toe heeft men hiervoo» nog geen oplossing weten te vinden G. van Dijk Zaterdagmiddag is W. Noteboom RIJNSBURG het Rij-nsburger raadhuis "de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de ver eniging „Het Spinozahuis" gehouden. Dr- H. S. Frenkel spreekt over ..De nood wendigheid van het Spinozisme'' Aan vang 2.30 uur. RIJNSBURG Rijnsburg begon de 5 mei-viering met een wakker- makertje: om 8 uur startte de drumband van D.W.S. met een luidruchtige tocht door het dorp. RBB kwam voor de thee aan een voor sprong. doordat back Kralt een penalty In een interkerkelijke herdenkings dienst in de Rapenburgkerk sprak dr. Van Wijngaarden Hervormd predikant te Hoofddorp, over: ..ik zal gedenken". De predikant deed een beroep op de jeugd de vrijheid te verdedigen en hy riep de ouderen op steeds te blijven ge tuigen van de verlossing tot vrijheid, die pas echte vrijheid wordt voor ieder die de Zoon kent. Bouw ook aan de vrede, die al begint in gezin en dorpsgemeen schap De kleuters en de schoolkinderen wer den bedacht met een blijvende en een (zeer) tijdelijke verrassing. De schoolkinderoptocht was een bij zonder leuk festijn, met goede „vond sten". Naast de verpleegsters met hun couveuse-pop en de boertjes met hun pij pen zagen we een klein legertje BS-ers. Enkele honderden kinderen namen aan de optocht deel Madjoe won haar eerste wedstrijd voor de LKB-beker met 31. na bij de rust al met 21 te hebben voorgestaan. De doel punten waren van Wim Schoneveld. Jan- ny Kralt en Jan Mul V óetbalwedstrijd 's Middags gaf in „Flora" het kinder- circus ..Atleta" uit Warmond een succes volle voorstelling voor de jeugd van de lagere scholen. Minder succesvol was Rijnaburgse Boys. waarvan een wat ge havend eerste elftal verdiend verloor met 3—2 van MLD-Valkenburg. Het team van de militairen was sterker dan vorige jaren, hetgeen ze al snel duidelijk maak ten door een ten onrecht* afgekeurd doelpunt benutte. Direkt na rust maakte de Noord- wijker Van der Lippe gelijk, eveneens door een strafschop. D" Rijnsburgers le ken kansloos toen Zechlei en nog eens Van der Llppe de stand op 13 brachten. Jac de Heyer bracht een kwartier voor het einde de spanning terng (2—3). De voorhoede van de thuisclub speelde echter te onsamenhangend. 's Avonds wisten vele kleintjes hun ouders mee te krijgen naar de lamplon- nenoptocht RIJNSBÜRG In een bijeenkomst ter herdenking van de bevrijding werd het nieuwe orgel van de vrijgemaakt gereformeerde kerk officieel gebruik genomen door de adviseur Dirk Janszoon Zwart (Rotterdam). Ds. J. Douma hield een toespraak, waarin hij herinnerde aan de verschijning van een bundel verzetsproza. onder de titel „Ik neem het niet" We zijn dankbaar voor. dat ze het niet genomen hebber, maar blijven er ons van wust. dat met Hitier zijn duivelse prak- ijken niet zijn verdwenen. Die komen voort uit een boos hart. Daarom i beste bevrijdingsviering. God te vr en Zijn geboden te houden Over het oi-gel hebben we reeds uit voerig geschreven. Dirk Zwart, had zijn programma zó samengesteld, dat het alle toehoorders begrijpelijk was er vers volop gelegenheid bood. de moge lijkheden van het nieuwe instrument te tonen. Alle registers kwamen, alléén of gecombineerd aan het woord Zwart speelde werken van zijn vader 'psalmen 68. 42 en het bekende Valerius- drietal). van Pescetti. Bach (toccata en fuga in d). Sam, Wesley (air en gavotte) en een eigen „introïtus, trio en toccata over psalm 105." Hij begeleidde ook de gemeentezang op dc bekende enthousiaste manier, die ons persoonlijk niet ligt. Overigens hadden we veel respekt voor zijn meesterlijke verklankingen, waarnaar de talx-ijke aanwezigen 'ook van buiten Rijnsburg) met grote aandacht hebben geluisterd En we schrijven opnieuw, dat de firma Verschueren (waarvan verte genwoordigers het concert bijwoonden) binnen dc him ter beschikking staande ruimte, die geen zestienvoets-prestarten toeliet, een uitstekend werkstuk hebben opgeleverd. De zangvereniging Sursum Corda zong Schoolkorfbaltoeniooi op complex Roomburg RIJNSBURG Op 5 juni zullen te Lelden de jaarlijkse schoolkorfbalwed- strijden worden gehouden onder auspi ciën van de Leidse gemeentelijke school, sportcommlssle. Het nog niet bereikte ideaal is evenals bij het schoolvoetbal te komen tot wedstrijden in de diver se gemeenten In de omgeving met finales te Leiden. Dit jaar kan dat nog niet ge beuren. De wedstrijden zullen alle wor den gespeeld op het complex Roomburg. De scholen kunnen inschrijven voor vijf afdelingen van verschillende sterkte In aanmerking komen lagere scholen, scholen voor VGLO en mulo en middel bare scholen. Er kunnen uitsluitend twaalftallen van zes jongens en zes meisjes worden ingeschreven Dit dient te geschieden bij de heer F. A Schllthui- zen, Hoge Morsweg 72 te Leiden. Ook de twaalftallen van scholen in omringende gemeenten kunnen inschrijven WOONARK te koop met betonnen casco. L. OUDSHOORN Harlocf bij Sandtlaanbrug aan den Rijn. Gekostumeerde kinderoptocht in Katwijk aan den Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN Het feest werd gistermorgen begonnen met een grote gekostumeerde kinderoptocht, waaraan ongeveer 1400 schoolkinderen meededen alsmede een aantal jeugdverenigingen. Mede werking verleenden de Harmonie Katwijk en het pijper- en tamboerkorps D.V.S. Van de lagere scholen won de Prin ses Beatrixschool dc eerste prijs, van de kleuterscholen Kleuterhof en van de jeugdverenigingen de speeltuinver eniging De Molentuin. In de middaguren waren er kinder feesten in en bij de speeltuin in de Pioenhof, waarvoor grote belangstel ling was. Een volleybalwedstrijd tussen Val ken Boys uit Valkenburg en KVC uit Katwijk aan Zee besloot de feesten in Je speeltuin. 's Avonds gaf de harmonie Katwijk in de muziektent op de Turfmarkt nog een populair concert. FOTOEXPOSITIE oorlog en bevrijding Wegens enorme belangstelling blijft on>» fototentoonstelling 3 weken gratis te be zichtigen. FOTOHANDEl D. KRUYT Voorstraat 9 Katwijk aan Zee. Tel. 2851 op zeer verdienstelijke wyze gedeelten uit ..God is mijn erf' 'op teksten v; Rev ins en Camphuysen) van Paul v Westering, onder leiding van Henk G. Nylar.d. door Jan van Egmond aar orgel begeleid Het is een frisse stijl volle. goed uitgewerkte comDOSitie La ter voerde het koor nog een cantate var Jac- Kort over „Lof zij den Heer" uit. Een gezamenlijk Wilhelmus besloot de bijeenkomst. Joh. van Wolfswinkel. Herdenking in Sassenheim SASSENHEIM Ook onze gemeente heeft op waardige wijze de doden uit de Tweede Wereldoorlog herdacht On danks de ongunstige weersgesteldheid was er flinke opkomst bij het gedenk teken naast het raadhuis, waar de bur gemeester een krans legde. Na het stil gedenken en het spelen van het volks lied. waren er velen, die eveneens bloe men aan de voet van het gedenkteken legden. Hierna had in het Gereformeerd kerkgebouw een herdenkingssamen komst plaats. SASSENHEIM De collecte voor de samenwerkende organisaties van de kin derbescherming, die de vorige week werd gehouden, heeft f960.50 opgebracht. SASSENHEIM Bij de Rijkspost spaarbank is in april ingelegd f71.000 en uitbetaald f 83.000. Feest met vuurwerk besloten HILLEGOM. Het bevrijdingsfeest begon gisteren om acht uur met caril- lonspel. Burgemeester Van Niekerk en zijn vrouw, de wethouders, de gemeen tesecretaris, geestelijken, raadsleden en leden van het CCNF namen om tien uur het défilé af. Hieraan namen be halve jeugdverenigingen ook brand eer en politie deel. Omstreeks elf uur strooide een heli- kopterpiloot met gulle hand envelop pen uit. w'aarvan vele in de harde wind wegdreven. Rond het middaguur werd en 20-tig tal bejaarden met een taart errast Duizend kinderen namen deel aan de wad strijden. Hierbij onderscheid den zich Joke van Nierop (was op- ar.igan), Jaquelinie van Kampen (vlag. jetje steken), Hans Weijens (step), Dick van Heusden (zaklopeoi), Frans Wakkiimg (hardlopen), Riek Smits (hardlopen meisjes), Christel Koop l diensterrace) en Jan Boot (doel- schieten). De heer Bakker reikte de prijzen uit. De voetbalwedstrijd tegen het kam- vioenselftal van oud-RCH wist het Hillegomse team met 32 te winnen. Men had ook hiervoor behoorlijk veel belangstelling. Om acht uur hield dc Hillegomse harmonie een muzikale rondgang door het dorp. Eindpunt was de rolschaats- baan. waar een aantal tienerplaten de jeugd begeleidde, die op zoek wa: naar een „oud-strijder", een verzets LISSE De chr. huishoudschool voor de bollenstreek „Jacobs van Beieren", gevestigd aan de Hyacintenstraat te Lisse. houdt heden een bij zonder mooie tentoonstelling onder de titel „In de huis-, tuin- en keuken hof van Jacoba van Beieren". Directrice mej. N. H. Daudeij had de leiding bij inrichting. De tentoonstelling is donderdagmiddag geopend en ook hedenavond, vrijdagmiddag en vrijdagavond. Gedemonstreerd wordt op welke wijze de leerlingen vaardigheid wordt oijgebracht in naaien en borduren. Zeer aantrekkelijk is de stand „han denarbeid en tekenen". Er is eer praohitige „corso-wagen", een pronk stukje! Veel aandacht trekt de afdeling „houtbewerking". Een complete werk bank met gereedschap staat de leer lingen ten dienste om allerlei aardige dingen zelf te maken In boetseren wordt onderricht gegeven tot het zelf bakken van de werkstukjes toe. Op merkelijk is. dat van de 20 meisjes ei 18 zijn, die voorkeur geven aan het bewerken en verwerken van hout. De afdeling VAVO (voortgezet alge meen vormend onderwijs) laat zien op welke wijze de kennis ii rekenen, taal, aardrijkskunde, kennis der natuur en letterkunde wordt verrijkt. De afdeling ..Assistentenopleiding' geeft een indruk van het onde-wijs en onderricht in alles wat een meisje :en moet om in de huisho idir.g niet met twee linkse handen te staan Dan komt men vervolgens in de TNAS-afdeling. we mogen wel zeggen de kroon op het onderwijs aan huishoudschool". Na een één-jarige us voor assistentie kan de leerlinge zich in de INAS-cursus voor haar ver dere leven gaan voorbereiden. Getoond wordt hoe de leerlinge met het INAS- De Bollenstreek zoekt nog naar een parcours LISSE De ren- en tourvereniging De Bollenstreek heeft maandagavond een ledenvergadering gehouden in café-restaurant De Beurs. Voorzitter D. Bemelman kon omtrent het par cours nog geen gunstige mededelingen doen. Van de gemeenten Hillegom en Bennebroek heeft het bestuur bericht ontvangen dat men geen ruimte be schikbaar heeft. Van Noordwijk en Hoofddorp verwacht men nog bericht. Van de K.N.W.U. ontving het be stuur de uitnodiging onder auspiciën van De Bollenstreek het clubkam- oioenschap voor Zuid-Holland te la ten verryden. Het bestuur zal alles in het werk stellen en contact opnemen met het gemeentebestuur van Lisse om aan de uitnodiging gevolg te kun nen geven. Stappen in deze geest zijn --eeds ondernomen. Na de pauze werd een film gedraaid over de wedstrijden om het kampioen schap. Sintelbaan in Lisse 27 mei in gebruik LISSE Alhoewel de nieuwe sintel, baan van het gemeentelijk Sportpark te Lisse reeds officieus In gebruik ia ge. nomen voor oefeningen van De Spartaan. ,'an de officiële opening een feeste- lykheid worden gemaakt op Hemel vaartsdag 27 mei. De Spartaan heeft een boeiend programma samengesteld Men verwacht op deze nationale wedstrijden de gehele Nederlandse topploeg. diploma toegang kan krijgen tot aller lei cursussen (verpleegster, gezinsver- zorgs'.er, bejaardenverzorgster, enz.) We besluiten met te wijzen op de stand „land- ei. tuinbouw", waar met zaaien en kweken van planten te doen krijgt. Herdenkingen te Lisse LISSE In een herdenkingsbijeen komst in de kerk van de Geref. Gemeente aan de Tulpenstraat werd woensdagmor gen een toespraak gehouden door student Clhr. van der Poel te Rotterdam. Hij sprak over het thema: „Het gedenken van de weldadigheden des Heeren" en wees op de wijze waarop, de inhoud van het gedenken, en de plaats van het ge denken. Volgens spreker heeft ons volk in de achter ons liggende jaren de gunst van God zich niet waardig betoond. ..Als wij zien hoe ons volk de ontvangen wel daden uitleeft, zijn wij met zorg vervuld, dat de Heere opnieuw met Zijn tuchti gingen over ons land zal komen". Spr. wekte od tot ware Godsvrucht in weder keer tot Hem. LISSE Er wordt hard gewerkt aan de restauratieplannen van het oude slot Dever. En dat niet alleen. Er zal binnen kort ook een boek over verschijnen. Met name de voorzitter van het stich tingsbestuur. de heer A. M. Hulkenberg, heeft zich toegelegd op het verzamelen van gegevens, die verband houden met de historie van Dever. Hij heeft een aan tal verrassende ontdekkingen gedaan LISSE Na een stijlvolle herdenking der gevallen bij het bevrijdingsbeeld aan de Oranjelaan. waarbij vele kransen en bloemen werden gelegd, werd in de Herv. kerk een interkerkelijke herden kingsbijeenkomst gehouden, waaraan onder anderen medewerkten de Herv. oredikant ds. S Kooistra en pastoor Van Dijk Burgemeester mr. Th J M. de Graaf wees er op. dat de stoet naar het Be vrijdingsbeeld slechts door weinigen wordt gevolgd, hoewel men wel in grote getale bij het BevrUdingsbeeld staat. strijder" en een „Engelandvaarder". Een groot vuurwerk teas het besluit van de herdenkingsfeesten. Hillegommer ging met zijn auto aan de ztvier HILLEGOM. Dinsdagmorgen raakte de auto van de Hillegommer O., ko mende uit de richting Lisse. de rech ter leuning van de brug over de Hillegommer Haven. Het gevolg was. dat de bestuurder de macht over het stuur verloor. De auto zwaaide naar links en ramde eerst de deur van sigarenhandelaar Van Ruiten. Met volle snelheid botste de auto daarna tegen de pul van café restaurant -Het hof van Hillegom' waartegen zij tot stilstand kwam. De ravage aan genoemd restaurant was zeer groot. De bestelauto werd zwaar gehavend. De heer O moest naar een Haarlems ziekei'Ouis wor den overgebracht, 's Avoids kon hij weer naar huis gaan Naar de oorzaak van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld. Stoet trok kings het monument in Hof tuin HILLEGOM Dinsdagavond zijn de gevallenen herdacht bij het monument in de Hof tuin. Om half acht had zich via de Hoofdstraat, Van den Endelaan en Wrlhelminastraat de stoet er naartoe be geven. Hierbij bevonden zich burgemees ter en wethouders, raadsleden, geeste lijken. leden van brandweer en rijkspoli tie. vertegenwoordigers van verenigingen en organisaties. Na twee minuten stilte bij het monu ment begon de kranslegging Na enige tijd lag er een grote hoeveelheid bloe men Voor het monument stond de re- serve-rijkf-poli'ie Er naast vormden twee leden van de B.B de erewacht. De Hil legomse harmonie-drumband verzorgde de muziek- De belangstelling was groot- Dodenherdenking in Voorschoten VOORSCHOTEN Dinsdagavond begon bij het raadhuis de stille tocht naar het verzetsmonument. waarin de namen van de gevallen Voorschotena ren staan gebeiteld. Aan het hoofd van de stoet liep het raadslid C. Fortanier met ambtsketen van de burgemeester, gesecondeerd door het raadslid A de Groot. Hierna volgden de geestelijkheid van alle Voorschotense kerken en familieleden van de gevallenen. Bij het monument speelden, nadat het klokgelui was be ëindigd. beide plaatselijke harmonie- verenigingen toepasselijke muziek. Nadai twee minuten stilte in acht waren genomen, legden namens het gemeentebestuur, de heren Fortanier en De Groot een krans aan de voet van het monument. Verder werden kransen gelegd door de Oud-Strijders, de Kon. Wilhelminavereniging en an dere verenigingen en familieleden. Het monument was reeds omgeven door tuiltjes bloemen van de school kinderen. Met het zingen van het eerste cou plet van het Wilhelmus werd dit toch weer ieder jaar ontroerende gebeuren besloten- Raadslid met ambtsketen... VOORSCHOTEN De nestor van de gemeenteraad, de heer C- Forta nier. was dinsdag „eerste burger" en bekleed met de ambtsketen tijdens de dodenherdenking. Door een samenloop van omstan digheden, burgemeester L. de Kool is sedert 28 april ziek; wethouder G. G. Sc h ra ma was ook wegens ziekte verhinderd en wethouder J. Dekker vertoefde elders, werd dc nestor van de raad geroepen tijdelijk het burge meestersambt te vervullen. VOORSCHOTEN De bevrijdingsdag werd ingezet met klokgelui. In de Dorpskerk had om 9 uur een korte interkerkelijke herdenkingssamen komst plaats, waarin spraken ds. W. G. Meyering, ds. Kr. Smit en kape laan H. P. Warmerdam. Hierna maakten de plaatselijke muziekverenigin- rondgang door het dorp. Het feestterrein op het M.O.C. begon eerste bezoekers te ontvangen en de kinderen van de eerste on tweede klas werden in het Cultureel Centrum ont haald op een kinderfilm. Om twee uur dromden de kinderen van de vier laagste klassen van de la gere scholen naar het terrein aan de J. W. Frisolaan voor het oplaten van ballons. De inmiddels sterk toegenomen wind zorgde voor een groot aantal „klap pers" onder de ballons, waardoor helaas een aantal kinderen moest worden te leurgesteld- Het behendigheidsrijden op de Voor straat voor bromfietsen trok veel kijkei* evenals de hordenloop voor de jeugd van 14 tot 40 jaar- Voor de tweede maal werd een grote wielerwedstrijd gehouden en Voorschoten had er veel belangstelling voor. Verheu gend was het. dat de sterke jonge Voor schotense amateur Ton van der Valk. maar liefst met een ronde voorsprong de 80 km. als eerste uitreed. Het feest op het M.O.C. duurde de gehele dag en avond en het gebruike lijke geknal was van verre reeds te ho-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 17