VLEET Tc kust en te keur Grote kinderoptocht in Katwijk aan den Rijn NIEUWS ^SLEUTELSTAD Harten 2 - harten 3": kracht van onverwachte Visserij nieuws bij de Druk in Katwijk en N'wijk maar geen slapersinvasie Zweeds wittebrood valt op het Katwijkse strand NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 3 MEI 1965 Maandag Breestraat 85, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Middenstandsbond, Jaarvergade ring, afscheid van de heren W Zwart en J. M. van der Kloot. Schouwburg. 8 uur: De Gastspelers met „Haar andere man". DEN HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Ned. Danstheater, balletten. SCHEVENINGEN: Kurzaal, 815 uur: Sovjet-Russ. Dansensemble. Dinsdag Koffiekamer Gehoorzaal. 230 uur: Jaarvergadering afd. Leiden Alg Ned. Bond van Gepensioneerden. Stadhuis. 7—8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Chr Emigratiecentrale Rapenburg 10. 7—10 uur nam.: Ten toonstelling oo-logsdocumenten. Marekerk. 780 uur: bijeenkomst Do denherdenking. Bevrijdingsmonument. 8.30 uur: Stille tocht Woensdag Rapenburg 10. 10—12 en 28 uur: Tentoonstelling van oorlogsdocumenten. Doopsgezinde kerk. 8.30—9 uur voorm.: wijdingsdienst t.gv bevrijdingsherden king (Oecum Raad en dekenaat Leiden). Pieterskerk. 930—10.15 uur voorm Nationale dankstonde Lg-v. bevrijdings herdenking. Stadhuis. 8 uur voorm bespeling ca rillon. Stadhuisplein. 880 uur voorm.: Toe spraak burgemeester t.g.v 5 mei. pad vinders ontsteken bevrijdlngsvlam. Stadhuisplein. 8 45—9 45 uur voorm.: Gymnastiekdemonstratle Boerhaavezaal, 2 uur: Opening ten toonstelling oorlogstekeningen. Stadhuisplein. 2 uur: Volksdansen. Bevrijdingsplein. 3 uur: Vo'ksdansen Schoolplein Oppenheimstraat 4 uur: Volksdansen. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Bevrijdings concert. Clubhuis De Zevensprong 'Bernhard- kade). Kaasmarkt Van der Werfpark en speeltuin Westerkwartier (Ten Katestr.) 9 uur voorm start wandelspeurtochten Station. 7 uur voorm.: Afd Leiden Ned. Chr Reis-Ver.. vertek voor dae- tocht naar Brussel (6 30 u vertrek uit Noordwijk. 6.45 u. uit Rijnsburg) Schouwburg. 8 uur: toneelopvoering Litteris Sacrum (herhaling). DEN HAAG: Kon Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Ardèle. Donderdag Rapenburg 73. 8.15 uur: lezingrecital Amerikaanse folksinger Ruth Rubin. "Hie story of yiddish folksong. Leids Acad. Kunstcentrum, afd. muziek. Zaal Maria Gijzensteeg. 8 uur: Jaar vergadering Leldse Bond van Volks- tuindersverenlgingen. Stationsweg 35a 8 uur: Ver. van oud- leerlingen Ambachtsschool, lezing met films Unilever-filmdienst Vrijdag Zaal Koningskerk. 7.30 uur: Rullclub voor verzamelaars Gehoorzaal. 8 uui? Bevrijdingsconcert voor de Leidse jeugd Academiegebouw, 4 uur: Inauguratie prof. dr. P Vinke (gewoon hoogleraar In de belastingwetenschap). Museum Volkenkunde 8 uur: Lezing met demonstratie over Chinese en Ja panse calligrafie DEN HAAG: Dierentuin. 8 uur: Resl- dentie-operakoor. m m.v Zuider-Orkest- vereniging en solisten. Zaterdag Den Burcht. 8 uur: Cabaretavond Smit Röntgen Ontspanning. Breestraat 19 8 uur: Geref. Jeugdver- bond. films van de Shell Hooglandse Kerkgracht 44. 8 uur: Jon geren-sociëteit Hervormde jeugdraad, slotbal en Crico-cabare'. Schouwburg. 8 uur: toneelopvoering Litteris Sacrum (herhaling) Oude Vest 13. 8 uur: C.J V De Valk bevrijdingsfeest. Busstation vak 1. 9 15 uur Afd Lel den Tuinbouw en Plantkunde, vertrek voor excursie naar kasteel Duivenvoorde te Voorschoten DEN HAAG: Kon Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met ..Na de zondeval" DEN HAAG: Dierentuin. 8 uur Hof stadoperette met .Der Bettelstudent" DEN HAAG: St Jacobuskerk. Park straat, 8 uur: Jubileumconcert door Jan Schmitz orgel, m.m v. Willem Noske viool. SCHEVENINGEN: Kurzaal 10 uur nam.: „Shaffy Chantant Dansant". Welke apotheek? Geopend: Doeza-apotheek. Doezastraat 31. tel. 21313 Haven-apotheek. Haven 18. tel 20085. en Oegstgeester-apvtneek De dienst van de Leiderdorpse apotheek wordt waargenomen door de Haven apotheek. Film» 9.15 uur): Fanfare KATWIJK AAN DEN RIJN. De Oranjevereniging houdt op Bevrij dingsdag in de morgenuren een grote kinderoptocht, waaraan medewer king verlenen de lagere- en kleuterscholen en een tiental jeugdverenigin gen, waaronder ook de sportvereniging Katwijk Rijn en de speeltuinver eniging „De Molentuin" Om tien uur trekt deze optocht langs de volgende route: Rijnstraat, Valken- burgseweg. Zonnebloemstraat, Tulpstraat. Wasoenaarseweg, Commandeurslaan. Cal- laoweg. Zeeweg-Willem de Zwijgerlaan, Bosplein. Pr- Beatrixlaan, Pr. Bernhard- laan. Waterloopje, Zeeweg, Kerkstraat, Van Egmondstraat, Overrijn. Kinderspelen In de middaguren tussen één uur en s uur worden in de speeltuin van de speeltuinvereniging „De Molentuin"' in de Pioenhof en in de Zonnebloemstraat kinderspelen gehouden, waaraan alle kinderen tussen drie en vijftien jaar mogen meedoen. Camera (2 30, (alle leeftijden) Lido (2^0. 7 e Royce (i4 jaar) Luxor (2.30 7 en 9 15 iur farb kom terug (18 jaar) Rex (2 30. 7 15 en 915 Hood der wijdt zeeën 14 j Studio (230 7 en 915 ui ChrtsLna (18 jaar, Trianon 280, 7 en 9 15 i ger (18 laar' Op 4 mei vervalt in all eerste voorstelling Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling boek wordt gemaakt" i typografisch werk van Mart Kempers' en de best verzorg de vyftig boeken van 1963 i7mei7 juni) l) j gel Rolls theaters de \tsetvo02 Litteris speelde in Leiden De NV Haasnoot moet uit de Tramstraat weg KATWIJK AAN ZEE Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het uit breidingsplan in onderdelen Katwijk aan Zee goedgekeurd. De tegen dit plan in gediende bezwaren zijn tegelijkertijd ongegrond verklaard. Hiermede wordt niet tegemoet gekomen aan de bezwaren van de N V voorheen de firma N. Haasnoot aan de Tramstraat De rederij haringhandel had gesteld, dat door het uitbreidingsplan de zaak uit de Tram straat moet verdwijnen Ged. Staten zeggen, dat het noodzakelijk is voor de verbreding van de Tramstraat, dat de Haasnoot gaat verdwijnen. Uit stedebouwkundig oogpunt verdient het de voorkeur, dat de dan vrij kamende terreinen met woningen worden be bouwd. Ged. Staten zeggen, dat met de financiële belangen van de N V. voldoen de rekening zal worden gehouden. Ged. Staten keuren Kom plan goed KATWIJK AAN ZEE Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het „Komplan Katwijk aan Zee" goedgekeurd en het grote aantal daartegen ingebrachte bezwaren niet ontvankelijk of ongegrond verklaard. Alleen aan het noordwestelijk deel van dit plan werd goedkeuring ont houden. omdat de betrokkenen in dit deel van het plan niet in de gelegenheid zijn geweest eventuele bezwaren in te dienen. Over het bezwaar van de Hervormde Scholen wordt in het besluit opgemerkt, dat er voldoende mogelijkheden aanwezig zijn de te slopen woning naast het school gebouw aan de Voorstraat te vervangen Het komplan biedt oa ook plaats aan de bouw van een nieuw postkantoor achter het bestaande. De overdracht van deze gronden aan de Staat is echter nog niet mogelijk, omdat de gemeente alles nog niet in eigendom heeft, aldus Ged. Staten. Groenteveiling in Katwijk-Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN Df aanvoer van waspren In de afgelopen week was aan de Katwijkse groentevei ling nagenoeg gelijk aan die van de rlge week. Werd toen 1 026.000 kg gevoerd, nu werd er 1.043.000 kg handeld. Het vclllngbeeld verschilde echter aanmerkelijk, daar de prijzen af lopend waren. Waren de topprljzen In het begin van de week nog achttien a gentien gulden, zaterdag was de hoogste notering f 12 40; de minimumprijzen toonden dezelfde loop Er was weer veel export, waarbij viel op te merken, dat Engeland wat minder kocht De Westduitse bondsrepubliek wa; opnieuw de grootste afnemer De Indus trieën kochten praktisch niet. De All peen bleef behoorlijk op prijshoogte De aangevoerde peen komt hoofdzake lijk van hel veld. waar het produkt der stro en olastic de winter heeft doorgebracht De voorraden in de koel cellen waren dit jaar niet zo bijzonder notering: A extra f 13.70 tot f 18.30 AI r 10.80 tot f 17.90. All f 2.40 tot f9.80. B extra f 13 tot f 19. BI f 11.30 tot f 19 Bil f 2.60 tot f 3.70. Cl f 3.70 tot f 8.90. CII f 1 tot f 4.30 De aanvoer van verse produkten nam toe: radijs «koude grondi f 30 tot f 41 sla 16 tot f 17. stoofsla f 30 tot f 37. prei 111 tot f 40. tomaten f 6.20 tot f 22.80. andijvie f 56 tot f 118 rabarber f 13 tot f 38. spinazie f 64 tot f 72. sel derie f 11 tot f 16 raapstelen f 6 tot f 12. witlof I 28 tot f 130. chorseneren f 10. peterselie f 13 tot f 27 krulpeterselie f 14 tot f 18 De spelen bestaan uit: rolschaatswed- strijden, autopedwedstrijden, blokjesra- pen, ezeltje rijden, koekhappen, was op hangen, mast klimmen en zaklopen De heer J J. Gouw leidt ,de samen zang, die van half twee tot twee uur te beluisteren valt. Om 8 uur 's avonds geeft de Harmo- e Katwijk een populair concert in de muziektent op de Turfmarkt- Roeien en wandelen in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Aan de be vrijdingswandeltocht hebben 375 wande laars deelgenomen. Verder werd zaterdag een roeiwedstrijd gehouden in de buurt van het gemaal, 's Morgens kwamen de leerlingen van de visserijschool tegen el kaar uit De jongelui van de motordrij- vers-avondcursus wonnen, 's Middags werd geroeid tussen de leerlingen van de visserijschool en de Katwijkse zeever kenners. De visserijschool zegevierde EHBO-diplorua's in Katwijk KATWIJK AAN ZEE In het BB- gebouw aan de Noordstraat werden aan leden van de KRB en leden van de BB EHBO-diploma's uitgereikt. Dokter De Jager leidde déze groep op. De heer R Coorn gaf les in het verbinden. Het exa men werd afgenomen door dokter Tim mer. Namens de cursisten van de KRB bracht de heer J. Dubbeldam dank aan dokter De Jager en de heer Coorn De geslaagden zijn de heren J van der Plas. S. C. Zwanenburg. J. de Jong. Cees Visser. A. van der Glas. M. van Klaveren H. A. H, Viel. N. Guijt. M. Oexman. M J. van der Does, P. van Sloten, H. Na- wijn. M. H. Guijt en de dames G. van der Glas-van der* Bent, C. de Wilde- Houwaard, L. Souverijn-van der Glas en A. van der Glas-van der Gla» 5 MEI LNJEVERENIG ,1JK AAN DEN KINDERSPELEN in het Molenblok Katwijk tijdens de oorlogsjaren KATWIJK De Boulevard en het daaraan grenzende gebied waren verboden terrein in de oorlog. Zo werden de straten afgezet. Foto D. Kruyt. Nieuwe afslag Urk in bedrijf URK De commissaris der Koningin In Overijssel, jhr. mr. dr Van Nlsnen tot Pannerden, beeft de nieuwe vlsafslag in Urk officieel in bedrijf gesteld. De erste kist vis werd door hem voor Ijftlenhonderd gulden verkocht. Deze opbrengst ls bestemd voor een binnen af zienbare tijd op te richten visserümonu- Verder is er met verve feest gevierd Een hoogtepunt was de vlootschouw aan met vlaggetjes versierde kotters deelnamen. KATWIJK AAN ZEE - Vanavond om acht uur wordt een klaverjaswedstrijd gehouden in hotel Riche. georganiseerd door de Oranjevereniging. Wedvluchten Lisse LISSE De postduivenvereniging De Oude Blauwbanu heeft zaterdag een wed- vluciht gehouden van Vilvoorden (150 km) met 160 vogels, noordoosten wind. Gelost 9 uur, aankomst eerste prijsduif 11.10 u. met een snelheid van 1152 meter per minuut; laatste prijsduif il,26 uur een snelheid van 1019 meter per minuut. Evenals vorige week was Th. der Ploeg Zn eerste. Mooie vlucht, geen verliezen. Uitslag: Th. van der Ploeg Zn 1 12 16 20 23 35; J. Arrachart 2 4 28 33: G. Doeswijk 3 9 39; H Duyvenbode 5 32; T. de Gans 6 22 26; J. Feleus 8 24 40; C. Schippers 10 31 36: J. de Borst 11 19; A. Witteman 13 25: M. van Stein 14; Zuidhoek 15 18: G de Bruin 17 36: Combinatie-Schaap 21 34; G. Janssen 27 29 30 38. De Luchtklievers hielden een t vlucht van Roosendaal (110 km) met 315 duiven, z.o. wind. Gelost 9 uur. Aan komst eerste prijsduif 10.08 u. met een snelheid van 1172 meter per minuut en laatste prijsduif 10.27 u. met .en snelheid 1027 meter p. min. De mooiste uit slag in deze vlucht was voor H. v. Diest. Uitslag: G Krabbers 1 37 46 57; M. de Vreugd 2 21 39 60 61; H. van Diest 3 5 f 13 17 22 31; J. J. Sahoone 4 12 32; P. Ber- see jr 7: RoodenburgDoeswijk 8 30 40; G. Mens 9 11 54 56 63; H. van Resteren 10 23 25 27 42: H. 't Hort 14 20 35 50 J. A. van Diest 15 47 58; B Rijgersberg 16 24 28: D. van Ruiten 18; J Mol 19: J. van der Hulst 26 29 38 51 55: J Duiven voorden 33 41 53- G. Paardekooper 36 C. van der Poll 34; C. Koot 44: Hort 48 52 59; De HaasSchoone 49. Dodelijk ongeluk in Alphen aan den Rijn ALPHEN Onder Zwammerdam ge raakte op rijksweg 11 gistermiddag een personenauto in een slip De auto kan telde en de bestuurder, de 40-Jarlge G. van Rijswijk uit Alblasserdam. die onder de auto terecht kwam. werd zodanig w ond. dat hfj korte tijd later in het kenhuis overleed Twee andere inzittenden, een 70-jarige man en een achtjarig meisje werden licht gewond Tegen 6 uur gistermiddag had op het verkeersplein bij Gouwsluis een ketting botsing plaats, waarbij 6 auto's waren be- trokken Een Duitser bracht ziin auto voor het plein plotseling tot stilstand, blijkbaar menend, dat hij net air Duitsland het verkeer op het plein rang moest verleren De materiële scha de was aanzienlijk Bij het Hazeveld slipte gistermiddag een inwoner van Renkum met zijn auto. Zijn wagen werd zwaar beschadigd In de Pruis Hendrikstraat reed eer Boskoper met zijn auto tegen een boom Zijn wagen werd zwaar beschadigd Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWIJK. - Gevestigd: F R H van Efferink van Den Helder naar Kamper foelieplein 13: J van den Hoven van Oegstgeest naar Paul Krügerstraat 6: J A J Pieterse van Nieuwkoop naai Hyacintstraat 18; H C de Meijer var Aruba naar Sluisweg 42: C C Spaander man van Zuid-Afrika naar Secr. Varke- visserstraat 125; C van Dijk van Akei naar K Doormanlapn 20: F D Har- tog van Rotterdam naar Koekoekl 13: J J Beems van Amsterdam n Boekhorststraat 108. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Dinsdag: noog water 4 58 en 17 23 u.. laag water 0.50 LEIDEN. ..Het eerste u'at ons bij een kunstwerk treftis de kwa liteit van het onverwachte, dat door de plotselinge verschuiving der di mensies wordt teweeggebracht". Dit schreef Paul Rodenko, de auteur tan „Harten twee Harten drie" in Tussen de reoels". Hij voegde er nog aan toe, dat het eveneens een criterium voor het'komische is. Ro denko heeft van het onverwachte een handig gebruik gemaakt om ko mische effecten te bereiken, en hij doet dit niet onverantwoord. Zoals in meer huwelijken ontlbrekcn de spanningen in dat van Huib Martens Ellen Martens niet. Er wordt een heel verhaal gehouden over de driehoeks verhouding als basis voor een gelukkig huwelijk. Het onverwachte is dat Rodenko man en minnaar dezelfde per- laat zijn en daar een zeer humoris tisch effect mee weet te bereiken. Psychologie In het eerste van de twee bedrijven neemt hij de psychologie een beetje op de hak Dezelfde gebeurtenis, een aan rijding die Ellen in het ziekenhuis brengt, leidt langs psychologische weg tot zeer uiteenlopende conclusies. In het tweede bedrijf draagt Rodenko zijn steentje bij tot oplossing van de moeilijkheden in het huwelijk: de man moet ook altijd de minnaar blijven, 't Is wat oude steen, maar door de ..plot selinge verschuiving der dimensies". •ordt het stof er wat afgeveegd, 't Is allemaal wel amusant. vorm is wat wonderlijk. Hij doet net of men met een renetitie van het stuk bezig is. Vele moeilijkheden worden dan opgelost door de rol van de inspi ciënt. Het geheel is wat brokkelig. Er veel changementen en de moeilijk heden daaraan verbonden waren dank zij het bekende vernuft bij Litteris prak tisch en zeer ingenieus opgelost, door een decor dat al naar behoeven kon draaien wentelen. In Bob Hageman die voor decor zorgde, willen we allen huldi gen. die aan de altüd uitstekende decors an Litteris meewerken. Behoorlijk Onder de regie van Jan Bartelsman is r een zeer behoorlijke opvoering gege en Eenzelfde persoon moest vaak ver schillende rollen spelen Dat is heel moei lijk. want het ztfn eigenlijk doublures. Wat gebeurt er dan? Men gaat de typen te strak maken om de tegenstelling goed te laten uitkomen Gevolg is dat men dan gemaniëreerd SDel krijgt Daar ont kwam Joke Bartelsman-v. d. Lans niet aan in Mona. één van de vier rollen die ze overigens heel goed sjoeelde. Bob Hageman had er het minste last van. Ad van Leeuwen was een goede dr. Westerhuis. maar als psychiater kon hij ons niet overtuigen Anneke Zwartjes kon zichzelf blijven als Ellen Martens. deed dit heel goed. met spanning in haar spel en afwisseling, alleen in de scène met Mona waren beiden tamelijk vlak. Bram Hasselbach als de droge in spiciënt wist zijn vaak als interrup tie bedoelde tekst uitstekend en met veel succes te plaatsen. Het was een gezellige avond waar op het publiek enthousiast reageerde. De dames kregen bloemen aangebo den. A. C Bouwman Benier muziekavond in H.B.G. te Lisse LISSE De serie bloemenfeesten wordt vanavond besloten met het op treden van het gezelschap „Die Stadt- musik Bern". De ongeveer honderd medewerkers komen met een charter vliegtuig speciaal voor deze gelegen heid over naar Nederland. Voor het optreden van dil Zwitserse gezel schap. dat om 8 uur in de Bloeminst- hal van H.B.G. begint zijn nog kaar ten beschikbaar. De Oranje-avond met Rita Corita. Romy Tober, de zusjes Oorthuyzen en het showorkest The Fascinators werd zaterdag gevolgd door een ge slaagde Weense avond met operette- melo-drêën door het gezelschap „Pico- i lo". Na afloop bleef men gezellig bij een onder muziek van The South Jaszband en de Dixie Doodle show. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J S Hoogervorst en A van Leeuwen: M J Kok en E A M Ciere; J A van Grieken en A A de Hoog; H Gvd Vet en M L var der Valk. IJMUIDEN. In de IJmuider vishallen was de makreel in de afgelopen week met 11.000 kisten de meest voorkomende vissoort. De handel die in de daaraan voorafgaande week ook al met makreel werd overstelpt, kon niet alles opnemen waardoor grote hoeveelheden naar de vismeelfabrieken verdwenen, j Gelukkig bleken de visconservenfabricken weer goede afnemers te zijn, anders i had het er helemaal donker uitgezien. Om de tweede plaats werd hardnekkig strijd geleverd door de schelvis en de schol. Dit duel werd met een neuslengte verschil door eerstgenoemde soort gewonnen: 5500 tegen 5400 kisten. Voor deze zege had de schelvis overigens wel de steun nodig van de radio die ook weer in tamelijk grote hoeveelheden aanwezig was. Over het algemeen lagen de prijzen laag. In een enkel geval kwa men dicht in de buurt van de f 20. In het begin van de week kon de schol zich aardig staande houden doch later werd het een stuk minder. De gul en de kabeljauw waren met 3500 kisten zeer goed vertegenwoordigd waarbij wel moet bedenken dat de gul sterk in de meerderheid was. Een groot deel de kabeljauwaanvoer kwam uit de v wateren. De interesse van de handel zeer gering. Gaandeweg zakte de prijs naar een zeer laag peil. vrijdag bijvoor beeld werd amper 75.— voor een kis' grote van 125 kilo betaald. De haring handelaren moesten het voornamelijk hebben van rechtstreekse aanvoer uit Zweden. Twee kotters zorgden voor 2100 kisten. Van de eigen visserij waren ei slechts 400 kisten. Voor de vismeelfa- briek viel er op dit terrein dus geen en kele eer te behalen. De prijs was de hele week aan de stevige kant. Met der 1800 kisten gaven de roodbaars ep de wijting elkaar niets toe. De prijs gaf een normaal beeld te zien. Dat betekende voor de wijting een voortdurend verblijf in de buurt van het minimum roodbaars een notering die met hangjen en wurgen het b^st gekenschetst koolvis was met 500 kisten a schaarse kant. Dit geringe aanbod had geen enthousiaste vraag tot gev prijs bleef teleurstellend laag met alleen woensdag een kleine opleving voor grote witte. De tongaanvoer wordt lang haam maar zeker ruimer Ditmaal (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK-NOORDWIJK Het is de afgelopen dagen erg druk geweest langs de kust. De wegen waren overvol. Ir Noordwijk raakte de auto van de film ster Elizabeth Taylor bü een botsing be trokken. De door chauffeur Gaston be stuurde Cadillac botste op de kruising Van de Mortelstraat-Gooweg tegen eer andere personenauto. Er was alleen ma teriële schade. De chauffeur zat alleen in de auto. Hoe druk het ook op de weg was. KATWIJK AAN ZEE Een hoogte punt van de viering van het bevrijdings feest woensdag zal 's middags om twaalf het uit vliegtuigen uitwerpen van Zweeds wittebrood zijn Het ligt in de bedoeling het brood te laten neerkomen op het-strand voor het Zcehospitium. De dag wordt begonnen met klokgelui Daarna geeft Hes&cl H. de Harder een carillonconcert en begeven de jeugdver enigingen zich naar het raadhuis, waar jeugdappèl wordt gehouden Verder staan op het programma een volleybal wedstrijd en muziek voor de patiënten van het Zeehospitium 's Middags trekt een grote kinderop tocht door het dorp. waarin allerlei sprookjes worden uitgebeeld, 's Middags wordt ook een voetbalwedstrijd gehou den: Quick Boys—Feijenoord-combinatie t avondprogramma omvat een licht- voor de jeugd een bevrijdingspara de door Amu®anto in de muziektent op het Andreaspiein met als 9luitstuk een sprankelend vuurwerk op de Zuidboule- Zo cirkelden de vliegtuigen die Katwijk in 1945 van voedsel kwamen voorzien, rondom de toren van de Nieuwe Kerk. Geen bbmmenlast daalde neer. maar allerlei goede gaven voor de uitgehongerde bevolking dwarrelden naar beneden. De Katwijkse Oranjevereniging gaat dit grote gebeuren woens dag in herinnering brengen door vliegtuigen boven het Katwijkse strand Zweeds wittebrood te laten drovven. Foto D. Kruyt. de Oude Kerk de onderbrenging van gasten hebben de VW's niet al te veel moeite gehad. De gasten waren voor het merendeel dagjes mensen. die aangelokt door het mooie weer waren gaan toeren. De logiesgasten beperkten zich grotendeels tot degenen die van tevoren hadden gereserveerd. Duitse gasten die op de bonnefooi wa ren vertrokken, zag men niet zo bar veel vermoedelijk door het minder gunstige weer in Duitsland, dat niet tot uitgaan noodde. De hotels waren nagenoeg geheel bezet. En zaterdagavond arriveerde plotseling nog een grote stroom gas ten, waardoor het zowel op het VVV- kantoor in Katwijk als op dat te Noordwijk nachtwerk werd. In Kat wijk moesten in allerijl gasten wor den ondergebracht, die in Amster dam en Haarlem geen onderdak kon den vinden. Het Katwijkse kantoor, dat gewoonlijk op zondag gesloten :s, moest ook gisteren zijn deuren openen. Ziekzoekwedstrijd dit jaar in Sassenlieim BOLLENSTREEK Ook dit Jaar wordt voor de bollen, en duinstreek wedstrijd gehouden voor ziekzoekers De organisatie is in handen van de afdeling Sassenheim van de Koninklijke Algeme ne Vereniging voor Bloembollencultuur, in samenwerking met de landarbeiders bonden. de Plantenziektekundige Dienst en de bloembollenkeuringsdiensten. Zaterdag van 912 uur en van half 2 tot half 5 heeft de wedstrijd plaats in he' bedrijf van de firma M. van Diest. Hoofd, straat 331 te Sassenheim Het is een gele genheid voor ziekzoeker een diploma te behalen. Op de demonstratietafel worden veel ziektebeelden getoond. Bovendien worden aan hen. die nog Juist niet aan een diploma toe zijn, ter aanmoediging prijsjes uitgereikt. Burgerlijke stand van Leiderdorp LEIDERDORP Geboren: Harald Martijn Derk. z v P Covers en A Kam: Alexis Cornelis. zn v J P van Rijn en H J M van Duinhoven Ondertrouwd: Jonannes Stephanus in der Laan. 42 jr te Leiden en Maria de Vos 28 jr; Hendrik van Laar. 22 jr en Alida Johanna van der Vos. 21 jr; ZoltAn Béla Szabo, 25 jr en Anna Anna van Wijk. 21 jr; Pieter var. Dijk. 36 jr en Maria van Tol. 35 jr. Getrouwd: Winfried J C M 't Hart. 26 jr en P J van Leenwen 19 Jr. er 75.000 kilo. Even zeker echter daalt de prijs. Weliswaar nog niet als een bak steen doch met dubbeltjes. Het gemid delde lag dan ook een stuk lager dan men de laatste weken gewend was. Niet alleen in IJmuiden ook in de andere Nederlandse aanvoerhavens komt steeds meer tong aaj^dc markt en dat gaat men op den duur oest aan de prijs merken. Vandaag aan de markt Aan de IJmuider markt lagen van- daag de KW 193 Vrouw Pruna met 66. de KW 34 Tiny met 25. de KW 162 met 27. de KW 210 En Avant met 32, de KW 121 Brittenburg met 1740 kisten en 300 stuks stijve kabeljauw, dc KW 145 Anna Lydia met 113, de KW 103 Prins Willem met 80, de KW 28 Gijsbert Jan met 101, de KW 197 Willem Senior met 116, de KW 92 Adriana Catharina met 69 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 14 iZephyr met 40. de KW 173 Aquarius met 171. de WR 7 Maryanne met 35. de KW 94 Willem met 47 kisten en vier stuks stijve kabeljauw, de KW 160 met 50, de IJM 41 met 20. de KW 113 Wilma met 45. de KW 206 Yvonne Yolanda met 510 kisten en 400 stuks stijve kabeljauw, de KW 185 met 20. de KW 139 Bellatrix met 147, de IJM 30 Adeodatus met 40. de KW 189 Platessa met 35, de KW 63 Mar griet Jozien met 80. de KW 62 Willem van Beelen met 85, de KW 117 Mare Li- berum met 55. de WR 50 met 60, de IJM 2 Neeltje met 64. de KW 79 Zeearend met 38. de KW 88 Vrouw Immetje met 92. de GG 102 met 1150 kisten Zweedse haring, de IJM 45 De Hoop I met 84 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 29 Ada met 187. de KW 125 Maarten Senior met 105. de KW 167 Michiel met 320. dc VL 105 Elisabeth met 1345 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 124 Sur- sum Corda met 80. de KW 91 Jan met 96. de KW 126 met 76. de KW 12 Leen- dert Jacoba met 66, de KW 166 Vertrou wen met 74, de KW 93 met 121, de KW 114 Avontuur met 90 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de IJM 54 Swift met 203, de KW 84 Neeltje Johanna met 128 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 98 Arendje met 93. de IJM 210 Wi- ron I met 80. de WR 37 Sagitta met 75 kisten van 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 70 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 164 Helena met 51, de KW 97 Cornelis met 83. de WR 25 Okko Bosker met 70, de KW 128 Leuntje met 38. de KW 178 met 73. de KW 172 met 40. de KW 18-7 Elly met 77. de IJM 7 Zuiderkruis met 40, de WR 32 Petra met 62 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 107 Jacoba met 75. de IJM 73 De Hoop 3 met 83, de KW 186 Anna Jacob met 50, de KW 105 met 53. de KW 108 Alida met 40. de KW 148 Dirk van Beelen met 66. de KW 137 Maartje Jacoba met 70 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de KW 59 Floris met 51, de KW 211 Geertruida met 40. de KW 110 Rianne met 25. de KW 119 IJs brand met 35, de KW 143 Gijsberta met 87. de WR 49 Internos met 52, de KW 17 met 40. de KW 216 Samenwerking met 21, de WR 59 Alle met 101 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 174 Cor nelia met 85. de KW 116 Vier Gebroeders met 85. de IJM 65 Frank met 35. de KW 208 Wiron 5 met 40. de KW 183 met 67. de IJM 51 met 10. de KW 134 Dirk Taat met 41 kisten en 30 stuks stijve kabel jauw. de IJM 205 Wiron 7 met 80 kisten cn 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 155 Fiducia met 78. dc WR 33 met 80. de IJM 81 met 32, dc KW 200 Antje met 56. de IJM 66 met 65. de IJM 17 met 25. KW 36 Stern met 38. de KW 190 Marga- retha Christina met 68. de WR 62 met 18. de WR 58 Sytje met 50 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de IJM 67 Hans met 41. de KW 90 met 85. de IJM 6 Adriana met 50. de KW 146 Cornelis van Beelen met 39. de IJM 239 Nooitgedacht met 107 kisten en 60 stuks stijve kabel jauw. de KW 30 Ermine met 54. dc VL 142 Voorwaarts met 1302 kisten en 230 stuks stijve kabeljauw, de KW 149. Arie Jacob met 800 kisten en 590 stuks stijve kabeljauw, de KW 191 Deo Volente met 80 kisten en 50 stuks stiive kabeljauw, de KW 67 met 70 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de KW 32 Sakina Martina met 875 kisten en 475 stuks stijve kabel jauw. dc SCH 153 Onderneming 4 met 800 kisten en 300* stuks stijve kabeljauw, de KW 156 met 46 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de SCH 261 Onderne ming 1 met 1000 kisten en 225 stuks stijve kabeljauw, de KW 39 Wilhelmina Johanna met 1550 kisten en 700 stuks kabeljauw, de KW 85 Rijnmond 4 met 1440 kisten. 130 kleine kisten makreel cn 340 stuks stijve kabeljauw en de SCH 303 1250 kisten en 1000 stuks stijve ka beljauw van de verre wateren. Volgens de opgaven van de schippers bevonden aan boord 81 kisten tarbot. 576 kis ten tong. 2422 kisten schol. 1099 kisten schelvis. 1323 kisten gul en kabeljauw. 55 kisten koolvis. 1250 kisten makreel, '- isten wijting. 520 kisten radio en 1187 kisten diversen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6