,Hoe kwam dat eten er?' kids oorlogsdagboek J. H. Kasten (12) Zorg om schooljeugd Drie vooraanstaande burgers doodgeschoten - 4 januari '44 De Jeugdliaven 15 jaar NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 3 MEI 1965 Chef controle van Leidse distributiekantoor (Thijs Baart) beantwoordt belangrijke vraag: „Daarvoor zorgden honderden mannen en vrouwen, die zich zonder vergoeding inspanden" (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Wy hebben het in de afgelopen dagen gehad over de 50.000 Habo-inaaltyden, over het Habo-kindertehuis en over ^e voedselvoor raden voor die tyd behoorlijk groot van de BS. In geen van deze verhalen is goed tot uitdrukking gekomen waar in die tijd van onvoor stelbare schaarste dat kostbare voedsel vandaan kwam. Want dat was per slót van rekening het belangrijkste. Merkwaardig genoeg was dit de onbekendste kant van al deze geweldige hulpverleningspraktijken uit die hongerwinter. Mensen die er een belangrijke rol in hebben ge speeld, noemen in dit verband altyd dezelfde naam: Thys Baart. Wij vonden'hem, wonend aan de Melchior Treublaan, bereid een en ander over dat werk te vertellen. „Ik kon nogal wat doen door mijn werk als chef Controle van het Distributiekantoor aan het Steenschuur. Een soort sleutelpositie op het gebied van de voedselvoorziening. Maar omdat ik nu toevallig die functie had, betekende dat niet dat ik de grote man was. Neem nu de vrouwen die voor de Habo dag en nacht aardappelen schilden. Of de groenteman, die met zijn magere knol voorraden ging afhalen. Of de koeriersters, die onvermoeibaar hun werk deden. Of de koks van de Vita, die ongelooflijk lange dagen maakten. Dat waren de grote men- Leiden kreeg rond 100.000 bonkaarten, die op verscheidene plaatsen in de stad werden uitgereikt. Na elke uitreiking hield de ambtenaar een bonnetje van het inlegvel. De verantwoording voor het distributiekantoor, dat de kaart zijn juiste bestemming had gekregen. Het Centraal Distributiekantoor in Den Haag hield toen al rekening met vijf procent fraude, dus kregen wij 105.000 kaarten. Die vijfduizend bon kaarten drukte ik elke maand achter over voor de illegaliteit. De eerste keer moesten er vijf duizend valse kaarten worden ge drukt om de inlegvel-bonnetjes te krijgen. Je kon de vervalsing op 100 meter afstand al zien. Omdat ik niet langer kon wachten, heb ik die vervalsingen door de hele boel heen gegooid. Toen was het hele distributiekantoor schuldig (230 man) en was er geen uitzoeken meer aan. Wij hebben er nooit iets vafi gehoord Toen ik eenmaal 105.000 bonnetjes had ingeleverd kreeg ik de volgende keer look zoveel kaarten met inlegvel terug. De 5000 kaarten gaf ik aan de illegali teit, en de inlegvellen bewaarde ik voor verantwoording. Toen liep het gesmeerd. In '42 ben ik een keer gearresteerd. Ze hebben mij toen verboden de docu- mentatiekluis te beheren. Omdat ik chef controle was kon ik echter nog zo zwen delen, dat ik een aparte trommel voor de ondergrondse had. Ook met de kas oor zelfverzorgers (boeren, kwekers d.) kon ik wel wat uithalen om hulp te verlenen. Een sport Begrijp goed, wij aten er zelf ook vrij >ed van. Dat ligt voor de hand. Maar eer ook niet. En waarom wij de illegaliteit en hon gerlijders hielpen? Natuurlijk, omdat wij met die mensen te doen hadden Maar er was ook een portie bravour bij. Het was een sport de Duitsers te dwars bomen. Zo was het met een heleboel mensen uit de illegaliteit. De illegaliteit was goed geholpen met de 5000 maandelijkse bonkaarten. Ze werden gebruikt voor mensen zonder stamkaart, zoals Joden, onderduikers dergelijke. Maar er was nog wel eens iets extra nodig, bijvoorbeeld als er een joi met wapens in Leiden kwam. Daar „versierden" wij dan losse bonnen Via de centrale kas kon ik ook kaar: ten uitreiken voor een handtekening dc ontvanger. Dat moest nogal eens beuren. Op een dag van afrekening heb ïns 70 namen en adressen moeten verzinnen. Het moesten allemaal echte valse adressen zijn. Toen het drie uui en de lijst klaar lag, was ik hele maal leeg. Onder het toeziend oog van keurmeester Cuvelier maakt de Zoeterwoudse boer gehakt van de „georganiseerde" koe. In dezelfde boerderij werden de gehaktballen gebraden. Sa men met de heerlijke jus kwam het ten slotte met de brand weerauto in Leiden. Talloze mensen, naamloos en hard werkend als de boer en zijn mensen, hebben dat telkens weer voor elkaar gebokst. Van opschepsters tot stokers en van veearts tot (vrijwel het gehele) distributie-personeel. In de keuken van de Vita aan de Hogewoerd en Levendaal kookten de mensen onder soms onvoorstelbaar moeilijke omstandigheden voor de Habo-maaltijden. Die mensen, zegt Thijs Baart, hebben geweldig belangrijk werk gedaan. Wijdingsbijeenkomst in Doopsgezinde Kerk LEIDEN Woensdagochtend (Bevrij dingsdag) wordt van half 9 tot 9 uur een interkerkelijke bijeenkomst gehou den in de Doopsgezinde kerk onder aus piciën van de Oecumenische Raad te Leiden e nhet Rooms-Katholieke deka- naat. Ds. P. Kloek, Hervormd predikant, zal een toespraak houden en ds H. van Bilderbeek. Doopsgezind predikant zal een Schriftlezing verzorgen. Leid's viertal op vern ielingstoclit LEIDEN In de afgelopen nacht heeft de politie vier Leidse jongelui van 18, 17, 16 en 16 jaar aangehou den, die ervan worden verdacht van geparkeerde auto's in de omgeving van de Morsweg ruitenwissers, antennes en achteruitkijkspiegels te hebben ver nield. Ook zouden zij verkeersborden uit de grond hebben gerukt Onthulling gedenksteen voor Plantijn en Van Paphelingen LEIDEN Op vrijdag 14 mei wordt een gedenksteen onthuld ter nage dachtenis van Christoffel Plantijn, aca demisch typograaf en Franciscus van Raphelingen, academisch typograaf en hoogleraar in de semietische talen aan 's Lands Hogeschool. De steen is aan gebracht in de zijgevel van sociëteit Minerva. De bibliothecaris der Leidse univer siteit en de directie van de N.V. Boek handel en Drukkerij voorheen E. J. Brill te Leiden hebben voor deze ont hulling een aantal personen uitgeno digd. Tevens wordt die dag in de univer siteitsbibliotheek een tentoonstelling gehouden van Leidse drukken van de Officina Plantiniana. Voor de Habo hebben wij het niet met bonkaarten kunnen verzorgen. Die waren in de hongerwinter niets meer waard. Er was niets op te krij gen. Andere mensen van de Habo tipten mij, als zij iemand wisten met een voorraadje van het een of ander. Dan vulde ik een coupure in (een soort bonkaart, waarop leveranciers zich konden bevoorraden bij gros siers e.d.). Wij werkten toen ook met valse pa pieren. Er waren namelijk fabrikanten grossiers, die wel wilden geven, maar alleen tegen afgifte van een officieel pa pier. Nou. die papieren maakten wij dan. Niet ik alleen, maar daarvoor hadden weer mensen die valse stempels maakten. Soms moesten wij ook wel dreigen en bluffen om iets los te krij gen. Ook schreef ik officiële documenten waarop wij ergens voedsel konden laten halen, zogenaamd voor de Centrale Keukens. Het ging meestal om kleine hoeveelheden, waarmee de hele bevol king bepaald niet gered kon worden. Maar wel de paar honderd mensen, die wij een maaltijd in de Gehoorzaal of in het Luduinahuis gaven. En die hadden dat het hardst nodig. Gehaktballen Een voorbeeld hoe de organisatie van de Habo werkte: Iemand hoorde dat een bepaalde boer ergens nog twintig koeien in zijn veeboekje had staan. Dan ging ei een veearts heen. die verklaarde dat een beest gevaar- THIJS BAART lijk ziek was en direct begraven moest worden. De boer kreeg dan een officieel papier van ons. Wij lie ten het dier stiekem wegbrengen, meestal naar een bevriende boer in Zoeterwoude. Die ging het met en kele slachters te lijf en braadde er gehaktballen van. Vooraf lieten wij elk dier weer keuren door erkende keurmeesters. Dan kwam er tenslotte een man uit Leiden, meestal in een auto van de brandweer, om gehakt ballen en jus op te halen. Zo ziet u eens, hoe enorm veel mensen uiterst belangrijk werk deden voor elk onderdeel van de maaltijden. Wij zorg den bijvoorbeeld voor aardappelen en groente, met goede of valse papieren. Anderen haalden het op en brachten het naar de keuken van de Vita. Daar werk ten ze dag en nacht door. Hoogwaardig Wij stonden er op dat de Habo- maaltijden uitsluitend uit goed be reide, hoogwaardige voedingsstoffen bestonden. Bij het maken van pud ding of pap voegden wij bijvoorbeeld veel suiker toe. Maar de kwaliteit van het eten zelf moest ook best zijn. Aardappels lieten wij eerst drogen als ze uit de stoomketel kwa men. De mensen moesten het eten met echte jus smeuïg maken. Dan hadden zij er tenminste iets aan. In die hele schakel van belangrijke, belangeloos meewerkende mensen, was centrale figuur. Dat was Chris Lin- denhof, de penningmeester van de Ha bo. Elke opdracht voor een partij voed sel liep via hem. Hij besteedde ook het van de Habo. dat binnen kwam uit de kerkelijke fondsen van het Interker kelijk Overleg, en via giften (zonder kwitantie) van particulieren. Hij ver- ntwoordde alles in de boeken. Voor elke maaltijd moest een briefje word-r> getekend. Duitse boef Wij deden allemaal gevaarlijk werk. Nu zeg je: het was spelen met je leven. Maar toen dacht je daar niet aan. Trou wens de Duitsers hebben de hele orga nisatie, die niets met de BS te maken had, kunnen oprollen. De man van de Zivieldienst, Sonderführer Hensen was Duitse boef. Hij heeft eens tien ba jonetten op mijn buik laten zettci.. Maar hoewel hij volgens mij wel iets wist, ertrok hij telkens weer als hij op het punt stond de zaak op te rollen. Ook burgemeester De Ruyter van Ste- venlnck moei het hebben geweten. Toen de chef-staf van de BS. apotheker Kok. hem dringend verzocht geen NSB'er in de Verzorgingsraad te benoemen, vol deed hij daaraan. Hem was verteld dat ,dan geen koeien meer konden dood gaan aan een oorontsteking". De burge meester werkte op deze manier, al was hij dan overtuigd NSB'er, ook mee". Amsterdam Behalve aan de Leidse illegaliteit, aan de mensen die bij de firma Kat aan de Haarlemmertrekvaart met de hand gra naten voor de BS draalden, aan d( vrouw die haar bonkaart was kwijtge raakt en aan andere hulpbehoevende personen en instellingen, heeft de heer Baart nog meer kunnen doen. Zo gaf hij voor elke BS'er sedert eind 1944 extra bonkaart af. ,.Toen de twee contactmannen op het Amsterdamse distributiekantoor waren opgepakt, zat men daar voor de onder duikers te gillen om bonkaarten. Daar aan kon ik die mensen niet helpen, want die van Leiden waren heel anders ge nummerd. Toevallig kwam die dag de secretaresse van de Ortskommandant soebatten om Leidse bon-kaarten. Ik wilde haar natuurlijk niet helpen. Plot seling kwam zij met 450 Amsterdamse bonkaarten aanzetten. Toen zei ik: nou voor deze keer dan. maar nooit meer. Ze had eens moeten weten hoe zij ons uit de brand had geholpen Kijk. zulke dingen gebeurden vaker Je moest het vaak treffen ook. Het was helemaal geen heldendom, maar een sport. Je werd ook wel eens roekeloos, door het slechte controlesysteem van de Duitsers. Het is altijd goed gegaan. „Waf zei dat werk van m\j nou. Ik kon frauderen omdat ik toeval lig een goede positie bij de distribu tie had. Maar dat was dan ook alles. Als ik denk aan die jongens en meisjes, mannen en vrouwen, die vaak 's nachts en onder de moei lijkste omstandigheden zorgden voor vervoer en zo. dan besef ik maar al te goed dat elk van hen minstens even belangrijk was als ik. Wat had den mijn bonkaarten, coupures of officiële papieren voor waarde als het spul niet werd gehaald en ge bracht? Die Habo-maaltijden en het Habo-kindertehuis en al het an dere werk, dat is hun verrichte werk geweest. Niet van één man of van een groepje, maar van honder den geweldige manntfn en vrouwen. Die verdienen alle lof". Dolle Dinsdag - massa's bange Duitsers nemen snel de benen (Exclusieve publikatie Nieuwe Leidse Courant) 4 JANUARI 1944 Vanmiddag vele burgers door de Duitsers geares- teerd in verband met een aanslag op de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden (Moffenvriend, NSB'er). Moeten direct als straf 's avonds om negen uur binnen zyn. 5 januari Vanmorgen wordt bekend dat drie vooraanstaande bur gers door de Duitsers zijn doodgeschoten tHafiijiV do benen dit Cbr. de Jong. conrector van het Gymnasium, dc heer H. Douma, hoofd van de Noordeindeschool en dr. H. Flu, praktiserend geneesheer: Dwwulirn is een veertigtal burgers naar het concentratiekamp in Vught en naar St. Michelsgestel overgebracht als gijzelaars. Overal heefst grote ver bittering. Diep medeleven met de getroffenen en hun familie. januari Horen via het Roode Kruis dait Willem van Stanislau (Po len) naar Neu-Brandenburg m Mecklenburg (Duitsland) is ver huisd. Hier alles goed. Het weer is voor de tijd van het jaar vrij zacht Nog geen strenge kou gehad. Ge- lukig, wamt met de kolenvoorzie- ning is het misère. 26 februari Het blijkt dat gis teren Enschede. Arnhem en Nijme gen zijn gebombardeerd. In Nijme gen zouden 500 doden te betreuren zijn. Vanavond veel Duitse vliegtui gen over in westelijke richting. 20 maart Levensmiddelen wor den met de dag schaarser. Melk la er bijna niet. Wil men nog wat ko pen. dan betaalt men fabelachtige priizen in de zwarte handel. 25 maart Vannacht van half twaalf tot twee uur een aanhouden de stroom vliegtuigen over in oos telijke richting. Het was niet moge lijk te slapen door het lawaai var vliegtuigen en afweervuur. Benzinetanks 26 maart, zondag. Vanmiddag met mijn kleinzoon Kees gewandeld. Wij liepen op het jaagpad langs de Vliet, toen wij de sirenes van Was senaar en Valkenburg hoorden j loeien. Plotseling zagen wij een voor- werp als een kurketrekker uit de lucht vallen, een staart van stoom achterlatend. Op 50 meter afstand viel het in een weiland, wel 3 meter hoog de aarde opwerpend. Wij name benen en schuilden in een tramhuisje bij de Lammensehansbrtig. Er werd vreselijk geschoten. Toen het rustig was geworden, zagen wij mensen naar de plek gaan. Het bleek dat het afgeworpen benzinetanks waren. 16 april Toen ik naar het Roode Kruis in Den Haag onderweg gooide een vliegtuig bommen op een gebouw tegenover het Vredespaleis. Totaal verwoest. Ongeveer 80 doden. 27 april Een brief van het Roode Kruis ontvangen met het bericht dat Hidde door de Jappen is geïn terneerd in het Javakamp. 10 mei Vandaag herdenken wij met eerbied allen die in de afgelo- oen vier jaar zijn heengegaan m de uitoefening van hun plicht. Aan on ze kriigseevar.genen de gijzelaars en zij die verblijven in gevangenissen en concentratiekampen. Maar het daagt in het oosten! Invasie 6 lunl Vandaag ls de Invasie begonnen in Frankrijk! Hier alle avonden zorgen dat er water In voorraad ls. 16 juni Vanavond een bericht in de krant dat de N.S. de dienstre geling zullen inkrimpen op de Ui- nen met stoomtractie. Volgens ge ruchten zijn vele machines door •liegtuigen kapot geschoten. 25 juli Vanaf heden van 22 uur af binnenshuis blijven. 5 augustus De maand zet bi met mooie zomerse dagen. Er komt meer actie van vliegtuigen. Er word* bekend dat vele treinen zijn bescho ten. Er zouden vele doden en ge wonden zijn. 3 september Vele avonden luchtardarm. Meer dan honderd bom menwerpers en jagers boven de stad. Treinenloop in de war. 4 september De gea-lieerde troe- ?n zijn Nederland binnengerukt. Moeten om half tien binnen zyn. 's Nachts weer veel vliegtuigen over. Dolle Dinsdaj Dinsdag 5 september Alle scholen zijn gesloten. De NSB' verlaten in paniek Lelden. De hele bevolking in feeststemming. Over al wordt de driekleur uitgehan gen en iedereen draagt oranje. Er lopen geruchten dat de geallieer den op weg zijn naar Rotterdam en in de middag Den Haag zul len binnentrekken. Het volk Is dol en wacht met oneeduld. Dc Duit sers kondigen de uitzonderings toestand af. Moeten om 20 uur binnen zijn. 's Avonds vertrekken masa's Duitsers op gestolen fiet sen, bakfietsen. Er zijn zelfs bak kerswagens In de stoet. Wij wach ten nu af.... 6 september Het is vandaag ver bazend stil. Volgens geruchten moe ten de geallieerde troepen in Bra bant (men zegt Breda) zijn. Dus dat is nog geen Rotterdam of Leiden. Het was te mooi gisteren. Even na 20 uur horen wij hevig schieten. Noodweer 7 september Vanmiddag hevige wind, die tot een orkaan aanzwelt. Omstreeks half zes een zware regen bui. Bomen worden ontworteld. Het was noodweer, zoals in jaren niet is voorgekomen. Om kwart over zes was de bui over. 8 september Om half zeven vanavond een geluid of er veel vliegtuigen over kwamen. Naar ve ler mening waren het vliegende bommen, die in zuidwestelijke rich ting verdwenen. (Wordt voortgezet) Verkeer gestagneerd LEIDEN Zaterdagmiddag om kwart over vijf is het verkeer op de Maresingel enige tijd gestagneerd ge weest. doordat van een melkauto hon derd lege melkflessen in gruzelemen ten waren gevallen. .bd. 75c. LEIDEN, 14 ifei 1943. Ik verzoek U het volgende onder de aan dacht van Uw leerlingen te brengen. De voortgaande ontwikkeling der vijandelijke luchtsanvalsmiddelen eischt, rr.et het oog op net mogelijke gebruik van nieuwe aanvalsmiddelen,in verhoogde mate de aandacht en opmerkzaamheid van alle betreffende organen, diensten en instellin gen. In het bijzonder is het ..oodzakelijk, dat van het aantreffen van voorwerpen, ook al zijn deze van oogenschijnlijk geringe beteekenis (zoo als kartonnen doosjes, busjes, hulzen enz.), yaarvan het vermoeden bestaat, dat ze uit vlieg- tuigen afkomstig zijn en welke mogelijk gediend B cunnen hebben om een of ander nieuw aanvalsmtd- Bdel te bevatten, onmiddellijk aan de politie wordt kennisgegeven. Het is in den laatsten tijd-wederom meermalen voorgekomen, A&t kindéyen-door-^aldadige-hande- lingen (het voortschoppen van op 3traat liggende voorwerpen) of bij het vinden van busjes e.d. doodelijlï werden getroffen. Het staat U natuurlijk vrij in welke bewoor dingen.!) de,7kinderen deze mededeeling meent te moeténdoen. -J Een periodieke herhaling van deze waarschu wing lijkt mij ten zeerste gewenacht. Het Hoofd Luchtbeschermingsdienst, (W.G. Weijers). Deze twee uit 1943 daterende briefjes aan schoolhoofden, drukken al iets uit van de grote zorgen, waarmee de burgerbevolking in de oorlogstijd is geconfronteerd. Wie die tijd heeft meegemaakt, herin nert zich ongetwijfeld het armelijke schoeisel waarmee vooral kinde ren liepen. De van gemeentewege verstrekte klompen waren een uit komst. Tot 13 januari '43, toen alleen de schooljeugd-met-speciale- voetmaten nog maar in aanmerking kon komen. De rest moest maar thuis blijven, of op blote voeten naar school. Er zijn in die tijd heel wat vernuftige „lapmiddeltjes" bedacht om voeten te beschermen. Deze beide brieven zijn uit het archief van de Prinses Marijke- school aan de Pasteurstraat, waar toen de heer J. Kalsbeek uit Oegst- geest hoofd was. Het zijn nog „goede" briefjes. Het archief herbergt ook een aantal bedenkelijke schrijvens van de overheid. Sommige (gedateerd in 1940) waren bestemd om uit te vinden welke onderwijs, krachten en leerlingen Joods of van Joodse afkomst waren. Er waren lange lijsten van verboden onderwijsboeken. Maar ook weer aan vraagformulieren voor schoolmelk en gaarkeuken-eten. Over die oorlogscorrespondentie van scholen is een apart boek te schrijven. .GEMEENTE LEIDEN. 44 Leiden, 13 Januari 1943. ?.ooa!s reeds eerder word mede P'- d e al dozijn van ie --ïdertijd door de Gemèerte ten behoove van de schoolkind eren, die geen schooi kind-: rvo-ding en -kleodlng ontvangen-, 'gekochte Jcl -apen eonige maten uitverkocht. Aanwezig zijn nog klbnper. voor kinderen ra«t schoenen ma at 26 tot er. met -29. en' W tot en met f 39/40. f Tan gezien de Gemeente geen klompen meer kan koopen verdient het aanbeveling geer kLompr.r.bon- nen ten behoeve van de bovenvermelde -roep schoolkinderen, die een andere maat schoenen heb- -ben. aar. te vragen. Het bovenvermelde geldt dus rrUt voor "school- kindetren, die schoolkindervoeding en -kleeding ontvangen. De Burgemeester van Leiden, (Mr. R.N. de Ruyter van Steveninck). CÉMEENTE LEIDEN Officiële publikaties MUZIEK De burgemeester van Leiden brengt ter openibare kennis, dat het op 4 mei a.s. tussen 19 en 21 uur verboden is in het openbaar of op voor het publiek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of in voor het publiek toe gankelijke vergunnings- of verlofsloka liteiten gelegenheid tot dansen te geven. Viering vijfde lustrum van K. en O. LEIDEN De Leidse volksuniver siteit K. en O. houdt ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan een herden kingsbijeenkomst od donderdagavond 20 mei om 8 uur in de Schouwburg. Na een openingswoord van voorzitter prof. dr. A. Brouwer spreekt prof. dr C. W. Mönnich over ..Metamorfosen" Na de pauze treedt het Haags cabaret gezelschap Pepijn onder leiding van mr. Paul van Vliet op. De festiviteiten worden besloten met een ontvangst in De Lakenhal. LEIDEN. Het is dezer dagen vijf tien jaar geleden dat de Stichting Clubhuizen ..De Jeugdhaven Leiden" werd opgericht. In de loop van mei wordt dit feit op feestelijke wijze her dacht op de verschillende jeugdclubs. Voordat de Jeugdhaven werd opge richt, bestond er in Leiden al een paar jaar Gereformeerd jeugdwerkzorg: dr. H- J. Westering en de jeugdleidster mej. T. Buurman hebben op dit terrein pionierswerk verricht. Het oudste clubhuis -,De Mirt", aan de Lage Ryndijk. behoort nog steeds In deafgelopen vijftien jaar is de omvang van dit werk enorm toegeno men; behalve een tiental speciaal hier voor opgeleide krachten werken er meer dan honderd vrijwilligers mee in de Jeugdhaven. Er is ook clubwerk voor volwassenen ontstaan. Op het ogenblik doet zich meer en meer de behoefte gevoelen aan een eigen maat schappelijk werkster en aan een spe ciale jeugdzorg-predikant. Voetbal Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op 7 mei «e avonds om 6.45 uur wordt er op ter terrein van Meerburg een voetbalwedstrijd gespeeld tussen Zoeterwoude-dorp cn Zoeterwou - de-Hoge-Rijndijk. De opbrengst van de entreegelden is ten bate van de uitgaans dag va-n de bejaarden aan de Hoge Rijn dijk. Er zijn verscheidene veteranen „cracks" opgesteld. De organisatie van de strijd is in handen van het Oranjecomité. De opstelling is als volgt: dorp: Opdam; v. Roesum, Kleijweg; Brückner, v- d. Ham. Bee rends; Kalkers. v. Leeuwen. Scot Duivenvoorde, Berg. reserves: Cok cn v Lierop; Hoge Rijndijk: Pellek; P- Zand bergen. F. Zandbergen: v. Velzen, Owel, de Jeu: Romijn, T. Zandbergen, v. d Putten, De Bruin. J. Zandbergen, reser ves: Hendriksen, Pley cn Klein. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en f 40.—. Of het allerbeste van 200.— en 400. Horloger v. d. Water - Haarl.str. 181 heeft het Etcrna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG Voetbal Warmond WARMOND De tussen de brandweex en de fanfare gehouden voetbalwedstrijd ten bate van de bejaarden is door de brandweer gewonnen met 65. De op brengst bedroeg f 120. welk bedrag be schikbaar is gesteld van de bejaarden. WARMOND De zweminrichting Lommerlust zal op 10 mei weer wor den opengesteld Als toezichthoudster is aangesteld mej. Angenent uit Alphen aan den Rijn. Deze is gediplomeerd cn leidt de kinderen teven? op voor het zwem diploma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5