ZOALS HET WAS VLEET KA TWIJKS FEEST TOONDE GROTE VARIATIE Lisser kostersechtpaar legde functie neer Visserij nieuws bij de Olieproeven in Noordzee gevaarlijk voor visstand LSC vooraan bij clefilé Trapezewerker van Boltini viel CHR. TECHNISCHE SCHOOL KATWIJK NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 1 MEI 1965 KATWIJK AAN ZEE Een aardig plaatje uit de oude doos. dat wij ontvingen van de heer A Pluimgraaff, Zuidstraat 42. Men ziet de aloude Badstraat met keurig voor de fotograaf poseren de Katwijkers. Geslaagden voor visserijexa mens KATWIJK AAN ZEE. B|j de stuurliedenexamens slaagden voor het examen kennis der internationale be palingen ter voorkoming van aanva ringen op zee en de toepassing daar van: Joh. Freke (van de KW 132». Arie van Dijk (WR 37). W. van der Plas (KW 21». Leen de Mol (KW 53). Jan van Duijn. Jac. Guyt (KW 180), Piet Krijgsman (KW 87). W. van Duijn (KW 113). allen te Katwijk. Joh. G- H. Koek (KW 225) te IJmuiden. Bas Hazenoot (KW 186'. Noordwijk aan Zee. Arie Vink (KW 222) en Corn, van der Plas (KW 117) te Schevenin- gen. Voor het eerste gedeelte van het ex amen voor stuurman bij de zeevisse rij slaagden Corn, de Best (KW 16) en Bas A. Krijgsman (KW 212). Bij de examens voor scheepswerk- tuigkundige slaagden voor motordrij ver bij de zeevisserij J. van Beelen (KW 136). Corn, van der Plas (KW 133). Piet Vooijs (KW 88) en Krijn van der Plas. Arend van Duijn. Dirk Bosch. Andr. van Leeuwen en Klaas van Rijn te Katwijk. Allen werden opgeleid bij de visse- rijschool te Katwijk. Katwijker door bus aangereden KATWIJK AAN ZEE In de Secre- larisvisaerstraat is de 62-jarige C. de Jong uit De Waal Malefijtstraat bij het oversteken door een autobus aangereden Met een hersenschudding is hij naar het academisch ziekenhuis te Leiden ge bracht. Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK Geboren: Maria H d v G Kloos en A G Blonk; Martin B A z v H W ter Beest en J Dekker; Johannes G 7. v J v d MeiJ en A Bosma: Dirk z v H W Vooijs en P Verhoef: Wilhelmina d v M van Duijn en G Guijt; Josina d v A v d Hondel en J M Duivenvoorden: Edwin J z v J A van Am erom en L van Wijk; Marcel z v R A S van de Velde en M H Kooien; Catharina W J d v M G J van Trigt en P J M Vreeburg. Ondertrouwd: C Plug en T Hazenoot: JAM Juffermans en M W T M Lanac: L Kuijt en G van Duijn: P Kuilt en W K van Duijn. Getrouwd: W C J Groeneveld en M G van Duijn; J B Heemskerk en G Hou- waard. Overleden: J van Egmond. 71 Jr: J P v d Hoonaard. 59 jr (Adam); G L W Th Voetel, 81 jr (A'dam). Wist U dat kaas gemaakt in de maanden mei en september het hoogste vetgehalte heeft en zo doende de beste zijn van het ge hele jaar? DE LANDBOUWER Voorstraat 36 Tel. 2136 Hoog en laag water te Katwijk aan Zee Herdenking in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN - Dins dagavond om half acht vertrekt van het Kerkplein de stille tocht naar het mo nument bij het raadhuis, waar met de deelnemers uit Katwijk aan Zee de do den zulln worden herdacht. Na de plech tigheden is er om kwart voor negen in de dorpskerk een herdenkingsdienst, waarin zullen spreken ds. Van Beek en ds. Baas KATWIJK AAN ZEE Katwijk heeft op spontane wijze Koninginne dag gevierd. Donderdagavond al erd het vermaakcentrum aan de Jan Evertsenlaan geopend, gevolgd door een taptoe voor het gemeente huis die werd aangeboden door de plaatselijke muziekverenigingen. Gistermorgen zat er al vroeg de stemming in; herauten te paard kon digden de feestdag aan en aan het verzoek om de driekleur uit te steken was veelvuldig voldaan. Zoals ge woonlijk werd om 7 uur de reveille van de torentrans van de Nieuwe Kerk geblazen, ditmaal door leden van de drumband D.W.S. De gezellige drukte concentreerde zich in de loop van de morgen op de volksspelen in de omgeving van de Princestraat, waar tevens allerlei kraampjes stonden die een goede klandizie kregen. Veel belangstelling trok het défilé van militairen van het vliegkamp Valkenburg. Voor het restaurant Ma rina hadden tal van militaire en bur gerlijke autoriteiten zich opgesteld om de ..keurtroepen" te zien voorbij trekken. Ook de aubade van de schoolkinderen onder leiding van de heer L. Haasnoot trok talrijke be langstellenden. Muzikale medewer king verleende de heer J. J. Gouw De zang van het Herv. en Geref. koor voor de ouden van dagen in Hervormde Gasthuis werd als steeds zeer op prijs gesteld. Dat was ook zo bij de patiënten van het Rotterdams Zeehospitium, waar U.N.I. concerteerde. De drumband Amicitia zorgde 's morgens in het ge hele dorp voor muzikale afwisse ling. Hessel de Harder bespeelde het carillon van de Oude Kerk. Er was een puzzelrit van de bei de U.L.O.-scholen; de uitslag wordt later bekendgemaakt. Bij de volksspelen rond het An- dreasplein wist Kees van der Bent met kussenslaan de eerste prijs bemachtigen; Gerard van der Bent kreeg een tweede prijs. Kruiwagen races: prijs P. Schouten en Leen Hoek, 2e prijs Anna Haasnoot Kees Vooijs. Stoelendans: le prijs Jan van der Bent, 2e prijs Corrie Mulder. Interessant waren de presta ties van de Katwijkse brandweer, die demonstreerde met modern mate riaal. „Toevallig" werd de straal soms naar het jeugdige publiek ge richt. Versierde sjezen Nadat 's middags de drumband D.V.S. een rondwandeling had ge maakt, werd de grote ringrijderij ge houden op de KoninginnewegPrin cestraat. De sjezen waren mooi ver sierd. Corrie Koekebakker wist na een spannende kamp beslag te leg gen op de fraaie wisselbeker, Her man Haasnoot kreeg de 2e prijs, Huib Haasnoot, 3c prijs; en de da mes Hogewoning de 4e prijs. Voor het mooiste verzorgde geheel kreeg Jan Verdoes de prijs. Het paardje van de heer Schalkers werd ge noemd om zijn goede draf. De langzamerhand traditioneel ge worden voetbalwedstrijd tussen de Katwijkse bedrijven eindigde in eer overwinning van de strandexploitan- ten. De onderwijzers behaalden een 2( prijs. De voetbalwedstrijd Quick Boys-jeugdHaags jeugdelftal eel belangstelling, evenals de draai orgelwedstrijden. Gelijktijdig werd onder leiding van de heer Van Leeuwen een judodemon stratie gegeven bij het Andreasplein. De lampionoptocht die 's avonds door de straten trok, kreeg 1 zeer veel bekijks. De start was op de Koninginneweg. De U.N.I. bracht hierna nog marsmuziek ten gehore, waarbij de jeugd zich niet onbetuigd liet. Tot slot werd op het strand tussen Voorstraat en Emmastraat eer reugdevuur ontstoken waarvoor on telbare veilingkisten hoog waren op gestapeld. Uitslag orgelwedstrijd: 1 N. var Rijn, 2. M. van Rijn, 3. H. Ouwe hand. Stoelendans: 1. Hazina van Duijn, 2. Henrina van Duijn, 3. Wynie der Plas. Kaashappen: 1. Kees Haasnoot, Ineke Ouwehand. Hoedengevecht: de drie gelijke v naars waren Ada van der Plas, Kees Haasnoot en Kees van der Marei. Voetbal Quick Boys-jeugdjeugd Den Haag 11. Bedrijfsvoetbalgroep: B: 1. strandexploitanten, 2. Kuijpers. Noord i vijkerh ou t j zag kindercorso NOORDWIJKERHOUT - Zon, jeugd n kleur. Dat waren de drie compo nenten. waaruit in Noordwijkerhoui de Oranje-dag was samengesteld. Zon al vroeg in de morgen voor de kinde ren. die zich gereed maakten voor het corso, dat met de muziekkorpsen voorop door het dorp trok. Van de wagens was veel werk ge maakt. In de groepen verwierf Lucy van Dam de eerste prijs, terwijl Kees Duivenvoorden in de afdeling indivi- duelen het best voor de dag kwam. De voetbalwedstrijd in de middag tussen het gemeentepersoneel en het onderwijzend personeel eindigde in een wat geflatteerde overwinning van de onderwijzers. 41. Er was veel beJangstelling langs de lijnen. Voor de schooljeugd waren er puz- zeltochten. 's Avonds had een grootse lampionoptocht plaats- P. v. d. Sleet werd ridder NOORDWIJKERHOUT Zoals wü al berichtten, werd de heer P. van der Sleet benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van der Sleet heeft zich op verschillend gebied in onze gemeente zeer dienstelijk gemaakt. Hij is lid vai gemeenteraad en president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente. Daar naast penningmeester van de stich ting ..De Gemeentewoning" en lid van het schoolbestuur van dc Iraneschcol kleuterschool ..Schapendel". Verder nog bestuurslid van de Oran jevereniging, lid van het bejaarden comité en bestuurslid van het Groene Kruis, afdeling Noord wijk'Noordw ij kerhout. De bewoners van de 's-Gra- vendamseweg kennen hem als voor zitter van hun buurtvereniging. Ten slotte dient nog vermeld, dat de heer Van der Sleet al sedert 1928 een zeer actief lid is van de Chr. Muziekver. „De Harpe Davids". De heer Van der Sleet is sinds de laatste verkiezingen de enige verte genwoordiger van de protestantse be volkingsgroep in de gemeenteraad. Oranjefeest Zoeterwoude gisteren begonnen ZOETERWOUDE De Oranjefees ten, die tot woensdag duren, werden gistermiddag in de bejaardensociëteit in aanwezigheid van onder anderen burgemeester en mevrouw Detmers en ds. Hengstmangers ingezet. Men zong uit volle borst vaderlandse lie deren en er werd getrakteerd. Gisteravond werd in het Don Bos- cohuis een klaverjaswedstrijd gehou den met als inzet een levend biggetje. IJMUIDEN De visserij in de Noord gaf over het algemeen geen re den tot mopperen. Op 59 NB vingen de Nederlandse vissers een behoorlyk deel makreel. Verder werd wat gul, wijting, schelvis en kabeljauw ge vangen. Ook komt er wer meer koolvis los. Op 56 NB verschalkten de grote kotters veel wyting, kleine schelvis en gul. De loggers en kotters die het op dc tong hebben voorzien, boekten uiteenlopende resultaten. Niet alle schepen deden het zo goed als sommige Urkers, die in één week bijna 1000 kilo tong verschalkten, maar met weektotalen van rond 500 kilo was men eveneens best tevreden. In Scheveningeh werden aangevoerd 250 kisten schelvis, 200 wijting. 200 gul en kabeljauw. 10 koolvis. 700 ma kreel, 700 schol. 150 diversen, 400 st- styve kabeljauw en 8000 kilo tong. Wat er was In IJmuiden voerden 45 vaartuigen 4770 kisten vis aan, waarvan 350 kis ten schelvis. 140 radio. 240 wijting. 200 gul en kabeljauw. 120 kleine gul. 50 koolvis. 10 haring. 1700 makreel, 1380 schol. 20 tarbot, 160 diversen, 1180 st. stijve kabeljauw en 20.000 kilo tong. De prijzen waren aan de lage kant. Tong liet het afweten door zeker twee kwartjes goedkoper te zijn Door de wat betere vangsten van de laatste weken is de aanvoer gestegen, vooral in Den Helder en op Urk. Daar ook de schol fiks in prijs zakte, was er voor de bemanningen niet al te veel De kinderrijkdom van Kat wijk vond gistermorgen zyn uitdrukking in een massale aubade bij het gemeentehuis. De toehoorders waren niet minder in getal. Foto D. Kruyt. reden om verheugd in het Oranjezon netje te kijken. Kabeljauw kwam niet verder dan 75 voor een kist van 125 kilo. Uit zondering was schelvis 2, die als top 61 haalde. De andere schelvissoor ten waren echter aan de goedkope kan>t. Radiio en wijting gingen vooreen belangrijk deel naar de kattencentra- le. De vismeelfabriek kreeg grote par tyen makreel toegewezen. LISSE. Het kostersechlpaar van de Geref. Gemeente, de heer A. Slin ger en mevr. A. Slinger-van der Horst, heeft na 30 jaren trouwe dienst af scheid genomen. Als voorzitter van de kerkeruad sprak de heer C. W. Ouds hoorn een woord van welkom tot de heer en mevr. Slinger en hun kinde ren. Het is een uur van afscheid na een lange staat van dienst waarvoor de gehele Gemeente en alle verenigin gen grote waardering hebben! Moge het u gegeven zijn in dc diepste zin des woords te beleven hetgeen de dichter van Psalm 92 zegt: Die geplant zijn in het huis des Heren, zal gegeven worden te groeien in de voorhoven onzes Gods". Na de pauze werd het woord ge voerd door de heer A. Pais namens de Gemeente. Onder woorden van dank voor hun arbeid bood hij het kosters echtpaar een klok aan De heer Slinger kreeg nog een grote doos sigaren. De heer C. G. de Groot bood een envelop- oe met inhoud aan met het verzoek hiervoor een aandenken te kopen voor de nieuw le betrekken ivoning. De heer Slinger sprak een dank woord. Lisse zei het niet kindercorso LISSE. Het Oranje-comité had een gevarieerd programma opgesteld. Daaraan werd meegewerkt door de voetbal- en atletiekverenigingen, de Harmonie van Lisse en vele anderen. Aan de jeugd is in ruime mate ge dacht. Zij werd op allerlei manieren prettig beziggehouden met spelen. Het kindercorso trok om twee uur door de straten, soms toegejuicht door de langs de weg staande belangstellenden. Er waren enkele grote stukken bij. De kinderen van de Chr. school aan de Schoolstraat hebben onder leiding van het personeel op eigen schoolterrein hun feest gehad met tractatie. LISSE. Vrijdagavond werd in de H.B.G.-hal het achtste bloemenfeest gehouden met ruim tweeduizend be zoekers. De avond werd ingezet door de plaatselijke Harmonie. Ook de drumband was in volle actie. Rita Co- rita was het succes van de avond, doch wederom genoten de vier zusjes Oort- huyzen de gunst van het publiek. LISSE De gemeentelijke bureaus zijn op bevrijdingsdag gesloten Slechts bij het bureau burgerlijke stand kan men terecht, doch alleen 's morgens van 9 tot 10 uur. Er wordt ook geen huisvuil opgehaald: de route van woensdag wordt donderdag „meegenomen" LISSE De heer Th. Dikkes uit Lei den spreekt woensdag om 8 uur in De Witte Zwaan voor de Evangelisatiekring. DEN HAAG De zeer moeilijke standigheden voor de Nederlardse visserij zijn nog steeds niet voorbij. Er is duidelijke tendens tot inperking van arbeidsterrein. Voor de zeevisserij moge de Londense conferentie 19631964, die uitmondde in de erkenning van twaalf-mijls visserijzone voor de landen rond de Noordzee en de westelijke Atlan- MODERNE OMLIJSTINGEN FOTO-RUNSTHANDKL D. KRUYT GEVRAAGD: LEERLING BANKETBAKKER en WINKELMEISJE voor de gehele week of enkele dagen. 5-daagse werkweek. Banketbakkerij W. DEN Dl LK en CO. Varfceviseenitraat 37 lelef. 2294 Katwyk aan Zee tische Oceaan met behoud van histori sche rechten tussen zes en twaalf mijlen het best bereikbare zijn geweest, in feite is het verlies van visgronden, waar inci denteel werd gevist daarmede eer vol dongen feit. Dit heeft de onlangs benoem de voorzitter van het visserijschap, dr H A. H. Boelmans Kranenburg, donderdag in een openbaxe bestuursvergadering van het schap opgemerkt. Dr. Boelmans Kranenburg, die de beer Lockefeer opvolgt, zei in zijn rede tegenheid van het begin van de nieuwe zittingsperiode, dat er nog meer beper kingen zijn. De exploratleproeven vooi het vinden van olie in de Noordzee, op de Waddenzee en In het IJsselme^r ber gen grote gevaren voor dc visstand in zich en de afsluiting van de Zeeuwse Zuidhollandse zeegaten zullen aldaar de oester, en mosselcultures teniet doen De voorzitter meende voorts dat eco nomische en handelspolitieke orr.stan digheden eveneens tot nadenken stem men. De snelle technische ontwikkeling is in een bedrijfstak als de visserij waarin in het algemeen toch al een ge brek aan eigen middelen heers' zichzelf reeds een moeilijk oplosbaar probleem. Voorts komt de overheid ir de omlig gende landen reeds jaar en dag haar vis serij met aanzienlijke financiële bijdragen te hulp. Daardoor verkeren onze visserij bedrijven in een ongunstige concurrentie positie bij export naar landen met een vérgaande visserij-protectie. Een Europees visserijbeleid ontbreekt nog steeds aldus de voorzitter, en onder dit motief gaan voortdurend meer lan den de weg op in de zogenaamde over gangstijd maatregelen te treffen om de eigen visserij ook handelspolitiek te be schermen Ook meende dr. Boelmans Kranenburg dat de opleiding van de zeevarenden ge wijzigd moet worden. Voorheen was de drijfnetvisserij als het ware het natuur lijke leer. en opleidingsinstituut na de primaire vorming op de visserijscholen. Thans zal deze taak meer naar het visse rij-onderwijs moeien worden omgebogen. De nieuwe koster, de heer P. Schalk, werd vervolgens geïnstalleerd. Wij ensen u toe dat u deze taak mag vervullen met kracht van Boven en uw werk met ware liefde voor deze dienst Gods huis gepaard moge gaan, zo sprak ouderling Oudshoorn. Velen kwamen de heer en mevr. Slinger de hand drukken. SOESTDIJK Aan de indrukken, die gisteren reeds gaven van het huldebe toon aan de jarige Koningin voegen we de volgende nog toe. De eerste groep, die zich aan de jarige vorstin presenteerde, was een deputatie van het Leidsch Studenten Corps. Zij of freerden een oorkonde, die door eer tafetteploeg van dertig man sterk Leiden naar Soestdijk was gebracht. Het eveneens jarige corpslid Pieter van Vol lenhoven. de verloofde van prinses Mar griet zag met welgevallen zijn medestu denten als eersten bij de Koningin op deze spontane, informele openlucht' audiëntie arriveren. Ook hij kreeg eer cadeau aangeboden. Er hadden al enkele tuiltjes bloemen gelegen, voordat de deuren naar het bordes opengingen. Al spoedig kwamen toen de Leldse Vrouwelijke Studenten hun opwachting maken. Zoals men weet is de Koningin van dit corps lid geweest in haar stu dententijd. Voor Pieter van Vollenhoven werd het staan al spoedig te vermoeiend. Hij trok zich terug met prinses Margriet in de kamer naast het bordes en keek vandaar naar de langstrekkende, kleu rige groepen. De sport kreeg bij dit bloomendéfilé sterk de aandacht. De Nederlandse sport federatie (wier vaandel door schaats kampioen Ard Schenk werd gedragen) had dertig delegaties van sportbonden afgevaardigd Zij zouden niet alleen dé- filéren, maar ook demonstraties op het gazon geven. Met een groep sportvllegtuigen luis terde de Koninklijke Vereniging voor Luchtvaart het festijn op. Achter de toestellen werden sleepdoeken met fe licitaties voortgetrokken. Groepen pas seerden, deputaties werden ontvangen Cadeaux aangeboden de hoeveelheid bloemen op het bordes werd steeds groter. Een door Bert Bouman gemaakte wandversiering werd aangeboden door een deputatie van de Bond van Gerefor meerde Jeugdorganisaties, voorstellend de moderne jeugd In een ontspannings activiteit. Ook de buitenlandse arbeiders ren vertegenwoordigd in de stoet Zjj volgden het beroemde De Turk. Achter het draaiorgel kwamen de echte Tur ken, Spanjaarden. Italianen, Portuge zen, Grieken en mensen van andere na tionaliteiten die in ons land een werk kring hebben gevonden. Vangnet onklaar DELFT Tijdens de première van het circus Toni Boltini is donderdag de 26- jarige Roemeense trapezewerker Nicky Dobrowsky gewond geraakt, toen het vangnet bij zijn afsprong doorzwiepte en hij met zijn rug het houten plankier Op het moment dat de Saltasgroep, waarvan Dobrowsky deel uitmaakt, op trad, bemerkte clown Alfredo bij een sprong in het net, dat dit te laag hing. Hij waarschuwde de andere trapezewer kers, die aan zijn waarschuwing gehoor gaven. Dobrowsky deed dit niet Bij de afsprong van de eerste Saltas ondervonden de spreekstalmeester en een jounalist aan den lijve, dat er twee staanders van het net wegschoten. Direct daarna sprong Dobrowsky. Een aanwezi ge arts verleende de man eerste hulp. waarna hij in het Gasthuis aan inwendi ge kneuzingen in de rug werd behandeld. Debrowsky weigerde pertinent in het ziekenhuis te worden opgenomen. Oegstgeest begon feest met lampionnen- optocht OEGSTGEEST Donderdagavond werden de Oranjefeesten geopend met een lampionnenoptocht, waaraan honderden kinderen met en zonder begeleiders deelnamen, vergezeld van muziekkorpsen. Het feestterrein aan de Lijtweg werd toen al druk bezocht. Gistermorgen leidde de heer Chr. Hanegraaff de aubade voor het ge meentehuis. Op een terrein aan de Irislaan werd in de morgenuren aan tonknuppelen gedaan. Voorts waren er een gekostumeerde kleuteroptocht, straattekenwedstrijden in de Louise de Colignylaan, en kinderspelen. De wielerwedstrijden trokken veel belangstelling. Als winnaars kwamen Bart Zoet uit Sassenheim, J. van Am sterdam en P. van Steenvoorden uit de bus. De finale van de Jeugd Grand Prix, die in De Voscuyl werd begonnen, wordt zaterdagmiddag ge houden. Op het A. S. C. terrein was er een amusante, gecostumeerde voetbalwed strijd. Verder klonk er de gehele dag en avond volop muziek. De wedstrydwlnnaars (eerste prij zen) werden: trottoirtekenen: Gerda Kalsbeek (10 jaar), Cobi van de Hoek (11), Johan Hulsman (12), Herman de Boer (13); bloempottenrace: Tsjerd Boonstra, Dik Oudewater; blikken- race: Eva Berichi, Ellen van Delft; kar trekken: Thonas van Wessem, Janneke van de Eyk; eierrace: Wim van Loon, Frank Lautenslager; was ophangen: Lisette Tengeler, Natasha Hrouda. AUTO FINANCIERING W. OUWEHAND'S en AUTOVERZEKERING ASS. KANTOOR Kampcrfoeliepleln 1 Katwijk aa Zee Telefoon 3139 9 Een vlotte afwikkeling va n uw schadeverzekeringen gegarandeerd Louise de Colignylaan 2. Tel. 01718-3128. INSCHRIJVING van leerlingen voor het le algemene-leerjaar van de 3-jarige cursus. Om toegelaten te kunnen worden dient de leerling tenminste 6 klassen van de Gewone Lagere School (GLS) te hebben doorlopen. Het verdient aanbeveling dat ouders-verzorgers vóóraf kennis nemen van de inhoud van het prospectus, hetwelk op aanvraag wordt ver strekt. GELEGENHEID TOT INSCHRIJVING: HET TOELATINGSEXAMEN wordt gehouden op 25 mei a.s. AANVANG DER LESSEN: 25 augustus a.s. AFDELINGEN voor het 2e en 3e leerjaar, metaalbewerken. schilderen en timmeren. In het 3e leerjaar bestaat de gelegenheid v geschikt zijn, zich voor te bereiden tot een v Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de directeur, uitsluitend aan de school. Als regel maandag v van de aangifte nl. maandag 26 april, 3 r ur en bovendien in de periode van 19.00—20.00 uur. De directeur, R. RIJKEBOER.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6