mi mi RAIFFEISENB A N K ilMffi™ 1 Winst Koninklijke steeg, die van groep daalde ëugeot 204 komt op markt lullbliilif veehouders, notarissen, antiquairs.. ra Vorig jaar 10 %euw paard uit befaamde stal !»ee: procent meer olie verkocht Begint ,Rouw past Electra" nu al te verouderen Kamer moderniseert 7 WOENSDAG 21 APRIL 1965 Hts minder koud BILT Boven Zuid-Europa haafde zich een lagedrukgebied, r plaatselijk veel regen heejt ge it. Aan de noordflank er va' be- vandaag een kleine storing over land vaar het zuidwesten. Deze g veroorzaakte in ons land veel 11 king en plaatselijk regen. Boven oordelijke deel van de Noordzee it zich een rug van hoge lucht- die een verbinding vormt tussen ogedrukgebied bij de Azoren en naximum boven Noord-Rusland. 'e [jioemde rug van hoge druk be- zich langzaam vaar het zuid en, maar neemt in betekenis af. tomende etmaal zal met noord en. De regenkansen nemen daar- ZON EN MAAN derdag 22 april: Zon op 5.29, onder maan op 2.03, onder 9.19. dag 23 april: laatste kwartier. OOGWATER SCHEVEMNGEN pril: 6.54 v.m.; 19.22 njn. ;°fT WEER IN EUROPA 'ten hedenmorgen zeven uur Temper. I &-Cjga EÜ S5|Z; windstil 14 ow 5 19 windstil i5 amerlid vraagt naar: ffaire-kapelaan fan Akersloot HAAG Het Tweede-K,amer- H. M. Franssen (soc.) heeft minister van binnenlandse za- Seïe heer J. Smallenbroek, en de ide|er van justitie, prof. dr. I. Sam- 17,8, schriftelijke vragen gesteld, n controverse tussen B. en Akersloot en kapelaan J.D.B. aagt de ministers of het waar burgemeester van Akersloot gemeenteraad heeft verklaard, W. zich bij de bisschop van hebben beklaagd over de kri- de kapelaan op de daden gemeentebestuur had geuit. Franssen wil in dat geval ver- of de bewindslieden niet van zijn, dat het in de gemeente- liuldigde principe van openbaar- mogelijkheid van kritiek doel- insluit en dat de vraag ook de grenzen van het toelaatbare dt uitsluitend ter beoorde- de strafrechter dient te blij- sngen stappen, als door het tebestuur van Akersloot offi- idernomen, de juiste verhoudin- kerk en burgerlijke over- jde ministers deze vragen beves- beantwoorden, zo vraagt de ranssen tot slot, zijn zij dan het gemeentebestuur van Aker hun inzichten kennis te ge- Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij tte Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vete spaarvormen en 'm een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat rij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen 4| miljard gulden) wordt, door de pfaatseTgfce Raiffeisenbanken, aangewend io de lokale sfeer on de leefbaarheid van het land te vergroten. de spaarbank met volledige bankservice DEN HAAG De zuivere winst van de Koninklijke Nederlandsche Petroleum Mij. bedroeg in 1964 f 629 miljoen (vergeleken met f 580 min. '63). Dit in weerwil van 't feit, dat de groepswinst terugliep tot 208 (v.j. 215) min. en het aandeel van Koninklijke in deze winst daalde tot f 1267 (1306) min. Het inkomen van Koninklijke is in hoofdzaak name lijk voor f 609 (567) min. ontvangen in contante dividenden, die ten dele in het daaropvolgende jaar worden uitgekeerd. De totale ontvangst aan dividenden was f .632,4 (583,8) min. Voorgesteld is f 6,25 (6,25) dividend op elk der 31 december uitstaande 97,46 miljoen aandelen van 20, van f 2,60 interim (over 1963 werd 20% uitgekeerd in aandelen). De groepswinst daalde met 3%, het netto resultaat per liter verkocht produkt van 1,17 tot 1,04 cent, het rendement op het netto-actief van 8,8 tot 8,f Verhoop nam toe De verkochte hoeveelheid ruwe olie enz. steeg 10%, doch de opbrengst 4,7%. In" Noord-Amerika steeg de zui vere winst van Shell Oil 10%, van Shell Canada 36%. Zij vergrootten de omzet van olie en chemische produk- ten, vooral die van autobenzine. Door verbetering van bedrijfsefficiency wer den de gevolgen van lagere prijzen verminderd. Elders, in 'het bijzonder in Europa en Japan, was er een scher pe prijsdaling van de •voornaamste produkteri: autobenzine, huisbrandolie en zware stookolie. Bijna driekwart van de totale afzet geschiedt buiten Noord-Amerika. waarvan de helft in grote landen van Europa. Voor al hierdoor was de opbrengst uit olie- rkoop buiten Noord-Amerika nau welijks hoger; hoewel de verkochte hoeveelheden met 14% toenamen. De onderhandelingen met de Opec hadden tot gevolg dat voor 5 min aan belastingvoorzieningen werd toegevoegd, geheel ten laste van de zuivere winst. De resultaten van de meeste chemische iugeot 204, waarover de afge- n maanden veel is gespecu- 1, wordt op 25 mei in Neder- geïntroduceerd. De prijs van ïieuwe paard uit een befaam- UvA Franse stal moet officieel nog nd worden gemaakt, doch zal de verwachtingen in de buurt de 7.000 gulden komen te lig- De topsnelheid bedraagt 138 eid% meter per uur; het benzine- iruik ligt al naar gelang de imstandigheden tussen de 1 2 en 1 op 15. Alles volgens fa- '^ksopgave. iine" Peugeot is een geheel nieuwe waarbij moderne constructies toe. werden. Ondanks de geringe uit- dige afmetingen b-cdt de wagen plaats aan vier tot vijf personen. De kofferruimte heeft een nuttige inhoud van 3,7 kubieke meter. De 204 wordt via de voorwielen aange dreven door een dwars voorin ge plaatste viercilinder motor met een inhoud van 1130 cc. Er zijn uier vol ledig gesynchroniseerde versnellin gen. Het cilinderblok, de cilinderkop, het carter en het koppelingshuis zijn alle van aluminium vervaardigd.. Dit materiaal heeft het voordeel van een gering gewicht, terwijl het bovendien een goed warmtegeleidingsvermogen heeft. De carrosserie is zelfdragend, de ruiten zijn groot (totale oppervlakte 2,72 vier kante meter). De krukas is vijf maal gelagerd. Op de voorwielen zijn Girling schijfremmen gemonteerd, op de achter wielen trommelremmen. Alle wielen hebben een onafhankelijke vering, die door schroefveren met telescoopschok- brekers worden verzorgd. maatschappijen buiten Noord-Amerika verbeterden bevredigend, doch onder vonden nadelige invloed van invoerbe perkingen in enkele grote afzebgebieden. Bij olie en chemie zijn buiten Noord- Amerika de kosten per eenheid aanzien lijk verlaagd, doch het netto-resultaat was 8% lager door ongunstige factoren. Ondanks alles is in 1964 veel bereikt, dat goede beloften inhoudt. Door opsiering in Noord-Amerika, Afrika en het Midden-Oosten zijn de reserves aan ruwe olie vergroot. De chemische positie van de groep aanzienlijk versterkt door gezan lijke ondernemingen in verschillende delen der wereld, waarvan die met Montecatini de voornaamste is. kapitaaluitgaven werden met 75 min tot 339 min verhoogd. De con currentie zal aanhouden en het zou optimistisch zijn na de bijzonder scherpe prijsdalingen in 1964 spoe dig een verbetering te verwachten. Daarom moet de groep de efficiency verhogen en daarbij zoveel mogelijk profiteren van bedrijfsvoering op gro te schaal. Groei Het aantal raffinaderijen, waarbij de groep belang heeft, steeg met 5 tot 64. Alleen reeds in Europa zal de capaciteit in de eerste jaren met 600.000 vaten per dag toenemen. Het gemiddelde draagver mogen van de varende tankers steeg in vier jaren met 35%. Diepere en betere havens zullen het concurrentievermogen van de vloot nog versterken. De ontwikkeling van pijpleidingen gaat steeds sneller. Tegen 1975 zal de olie-industrie 20 miljoen vaten per dag meer moeten leveren en slechts door nieuwe vondsten kan men de verhouding tussen reserves en produkbie handhaven De groep heeft de laatste vijf jaar 300 min aan opsporing besteed en de uitga- zullen ten minste even groot moeten blijven. In Oman. Qatar, Gabon en Tur kije zijn nieuwe velden aangetoond. Steeds belangrijker worden de velden bui ten de kust. Bovendien is men voor groting der reserves niet meer alleen aangewezen op nieuwe vondsten. Metii den zijn ontwikkeld om de opbrengst der velden te vergroten. De produktie zal mogelijk zijn van zeer viscose oli< teer, die vroeger niet winbaar waren Cijfers verkoop tot 3756 3401) of 10,4%. koop van chemische produkten tot 4.9 (4.3) min ton per jaar. Volgens de resultaten rekening waren de ontvangen dividenden 632.48 (583,83) min. andere tnkc 7.21 (4.38) min. tegenover algemem ten enz. 7.56 4.69) min. winstaandeel missarlssen, directeuren e.a 3.35 (3.15) min. Het niet uitgekeerde inkomen steeg tot f 166,22 (145.84) min. Aan dividend won" uitgekeerd 609.23 (566.99) min. Op de b; lans bedragen de deelnemingen 15.965,4 (15.127.8) min. vlottende middelen 470.4 (449.9) min. vlottende schulden 366 (366.1) min. kapitaal 1950.8 (1950.8) min. agio- reserve 732.2 (732,3! min. overige reserve! 2 492,5 2 492.5) min. reserves deelnemin gen 10 277.6 9440) min. De verdeling dei bruto-oliewinning was in duizenden vater per dag: VS 458 (433). Canada 53 49). ove rig westelijk halfrond 1088 (965). Europa 2S (28). Afrika 150 (122). Midden-Oosten 61< (318). Verre Oosten 159 (180). De verkoop van aardgas bedroeg 20.830 (18.460) mli bleke meter. Het draagvermogen va tankvloot steeg tot 12.9 (11,7) min toi lenge der pijpleidingen is 35.250 (34.500) kilometer voor ruwe olie. 8200 (3900) aard gas en 14.150 (12.950) olieproduktcn. Spreiding aandelen Van het geplaatste aandelenkapitaal bevond zich 31 december 33 (vorig jaar - in Amerikaanse handen, 30 (29; in Nederlandse, 16 (17) in Franse, 4 (5) in Britse, 14 (13) in Zwitserse, 2 (2) in Bel gische en 1% in Wesbdudtse handen. De produlotie van de Nederlandse Aardolie Mij waarin Shell en Esso elk de helft deelnemen, steeg in 1964 met 2.5% tot bijna 2,3 miljoen ton, waar- 0,9 min uit Schoonebeek en 1,4 min uit West-Nederland. Voor 1965 wordt een iets hoger peil verwacht. De afleveringen aardgas door de N.A.M. waren 707 min kubieke meter of bijna 50% meer, de aflevering uit de putten in Groningen was bijna 214 min kub. meter groter dan was verwacht en zal in 1965 vermoede lijk tot meer dan 1,5 miljard stijgen. Men verwacht dat de afleveringen uit velden buiten Groningen sterk zullen da len. Het gas uit Oost-Nederland zal voortaan in eigen bedrijf gebruikt wor den bijvoorbeeld voor secundaire win ning in Schoonebeek om daar de olie winning op het huidige peil te handha ven. hoewel tegen hogere kosten. De aardgasproduktie in West-Nederland zal geleidelijk afnemen. Geldstroom in Nederland De groep heeft van 1955 t/m 1964 in Nederland 1,9 miljard geïnvesteerd, waarvan in 1964 150 miljoen. Bij de Nederlandse industrie bestelde de groep in die tien jaar voor 2,6 miljard, waar van 1,7 miljard voor in Nederland werkende groepmaalschappyen en 900 min voor maatschappijen in het buiten land. In 1964 bedroegen de bestellingen in Nederland 320 min; waarvan 250 Jhr. mrJ. H. Loudon, die met penstoen gaat als president-direc teur van de Koninklijke. Voor het eerst een Amerikaan aan de top van de Koninklijke: de heer Monroe E. Spaght. min voor in Nederland werkende groep- maatschappyen. Voorts werd in 10 jaar voor 550 min aan tankers besteld bij Nederlandse werven. Bij deze zyn thans 4 tankers van elk 65.000 en één van 90.000 ton in aanbouw of in bestelling, ter waarde van 140 min. Het aantal werknemers in Nederland was eind 1964 17.200, de lonen en sala rissen waren in 1964 220 min, wettelij ke sociale lasten eri bijdragen sioenfondsen 65 min. Het pensioenfonds der Koninklijke/Shell heeft 450 min belegd in Nederlands overheidspapier, 490 min in leningen aan het bedrijfs leven en 120 min in Nederlandse aan delen. I.oudon gunt heen Mr. J. H. Loudon, sedert 1947 direc teur en sedert 1952 president-directeur de Koninklijke Nederlandsche Pe troleum My. zal 1 juni met pensioen gaan. A3n de aandeelhoudersvergadering 13 mei wordt voorgesteld, hem tot commissaris te benoemen. Voorgesteld wordt de heer Monroe E. Spaght tegen 1 juli tot directeur te benoemen. HU is in 1909 geboren en de eerste Amerikaan, die directeur van de Koninklyke wordt. Hij is doctor in schei- en natuurkunde sinds 1933 in dienst van de groep. In 1949 werd hij president van de Shell Development Corp., belast met de lei ding van het speurwerk. In 1961 werd hij president van Shell Oil Company. Tevens zal hij benoemd worden tot lid an het presidium van de raad van be heer der Bataafse Petroleum Mij. en tot managing director van The Shell Petro leum Ltd. De heer W. H. de Monchy gaat heen als commissaris wegens het bereiken de leeftijdsgrens. Kammeraad op zij voor Toxopeus? (Vervolg van pagina 1) Teleurstellend De heer Kammeraad komt er eerlyk voor uit, dat het teleurstellend voor hem zou zijn wanneer hij het Kamer werk zou moeten opgeven. Hij kan daartoe niet worden verplicht maar reeds nu wordt er in de liberale pers sterke druk op hem uitgeoefend. De heer Kammeraad heeft kortgeleden zyn graamnalerij verkocht, omdat hij het Kamerlidmaatschap niet langer goed kon combineren met zijn bedrijfsuit oefening, temeer niet omdat hij boven dien voorzitter is van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland en voorts zitting heeft in de provinciale staten, de gemeenteraad en het dagelijks bestuur van de Kon. Ned. Middenstandsbond (waarvan de heer Portheine directeur is). Hij leefde in de verwachting zo verklaarde hij tegen over ons dat het kabinet-Marijnen niet vóór 1967 zou aftreden. Op de vraag of hij al of niet bereid is zijn zetel op te geven, wilde hij nog niet antwoorden, omdat deze kwestie formeel nog niet aan de orde is. „Ik wacht de vergadering van vrijdag af". Verontwaardigd Intussen heeft het te Breda ver schijnende r.k. dagblad „De Stem" bericht, dat de heer Kammeraad van zins is om een schadevergoeding van f 40.000 te eisen wanneer hij inder daad genoopt zou worden om heen te gaan. Het bedrag overeenkomend met de schadeloosstelling voor twee (gederfde) jaren Kamerlidmaatschap zou uit de partykas moeten ko- Tegenover ons ontkende de heer Kam meraad, dat er ook maar iets van waar heid in het bericht schuilt Hij sprak er verontwaardigd zijn verbazing over uit. dat in Nederland nog op zo'n wyze journalistiek wordt bedreven. In over leg met zyn fractieleider, mr. W. J. Geertsema, had hij besloten vooralsnog geen stappen tegen het blad te onder- DELFZIJL De Nederlandse kust- voarder Rapid is erin geslaagd op eigen kracht vlot te komen, nadat het 296 ton metende schip vannacht ter hoogte van de Goodwin Sandsybanken voor de oostkust van zuid-Engeland aan de grond was gelopen. DEN HAAG Het is al weer meei dan vijftien jaar geleden, dat de Haag- sche Comedie een voorstelling gaf var Eugene O'Neill's „Rouw past Electra" Een voorstelling, die door Fie Carel- sen en Caro van Eyck in de herinne ring is blijven steken als een hoogte punt in de dramatische kunst Het stuk zelf maakte toen ook sterke indruk, ondanks de exorbitante lengte, die rigens door de bewerker N. Brunt al flink was ingekort Nu werden we gisteravond in de Ko ninklijke Schouwburg opnieuw met O'Neill's vermaarde stuk in aanraking gebracht toen het Nieuw Rotterdams Toneel het in dezelfde vertaling opvoerde. En laten we er gauw t toevoegen een bewonderenswaardige opvoering met ronduit grandioze i ties in de hoofdrollen en met wat zwak kere plekken hier en daar in de bijrol len. Maar veroorzaakte nu dit werk de zelfde schok? Eeriyk gezegd nee meer. Zyn wijzelf ouder en wijzer ge worden („sadder and wiser", zoals Shakespeare zegt) of is sinds 1947 door de ontwikkeling van het toneeldrama de afstand zo veel groter geworden dan tussen 1930 (de tijd van het ontstaan) en 1947? Wij denken dan eens aan „absurde toneel", en hoe men er der tegenover mag staan, van techniek van schrijven, met name de spaarzaamheid in woord en gebaar, is een niet te onderschatten invloed uit gegaan. Men is gewoon geraakt, dat met een enkel woord een gevoel of situatie aangegeven wordt, en de o vloed bij O'Neill doet ronduit overbo dig aan. Zou de handeling niet korter, niet efficiënter „bewoord" kunnen wor den zo vraagt men zich herhaalde lijk af. En hoe is men nu tegenover de idee van dit stuk komen te staan? Is ook dit te zeer tydgebonden gebleken? Wü vrezen van wel. Zoals men wellicht weet, gaat O'Neill uit van het antieke Griekse verbaal over de „Atriden", het door het noodlot achtervolgde huis, waarin de overspelige Clytaemnestra haar man Agamemnon vermoordt, daad met de vreselijkste gevolgen. Im mers de zoon Orestes, daartoe door de dochter Electra aangezet, vermoordt uit wraak zyn moeder en haar min naar, en wordt nn achtervolgd door de furiën, totdat de goden hem vergiffenis schenken. Dit gegeven werkt O'Neill (Vervolg van pagina 1) Een verbetering is ook, dat in de verslagen van de Kamer over allerlei wetsontwerpen, nota's e.d. voortaan de namen mogen worden genoemd van de fracties die in de betrokken passages aan het woord zijn. Tot dusver hulden die verslagen zich steeds in een sfeer van anonimiteit: er werd uitsluitend gesproken over „vele leden, verschil lende leden, enkele ledensommige le den. verscheidene leden", enz. Dat beschermde weliswaar de individuele leden tegen het mogelijke verwijt, dat zij later van mening veranderd zou zijn, maar het leidde aan de andere kant vaak tot een even zonderling als onnodig raadspélletje, dat vooral hin derlijk bleek als een fractie in het ver slag duidelijk haar standpunt naar vo ren wilde brengen. Volgens het nieuwe reglement hóeft een commissie in haar verslag geen na men van fracties te noemen, maar krijgt daartoe alleen bevoegdheid. Uitdrukke lijk wordt nog eens bepaald, dat de ver slagen zo beknopt mogelijk moeten wor den geredigeerd. Efficiënter Andere wyzigingen die de Kamercom- issic voorstelt, zijn op zichzelf mis schien minder saillant, maar te zs ze toch een belangrijke bijdrage efficiëntere werking van parlement. We noemen er enkele, zgn. afdelingsonderzoek zal in beginsel afgeschaft en geheel vervangen worden door het onderzoek in vaste of byzondere Kamercommissie. Van het besprokene in plenaire Kamervergaderingen en open bare commissiebijeenkomsten zal voor taan ook een kort (analytisch) verslag kunnen worden gemaakt. De Kamer zal zyner tijd moeten uitmaken of dit ver slag in de plaats van, dan wel naast het woordelyke (stenografische) verslag moet komen. De maximum-spreektyd het afleggen van korte verklaringen (stemmotiveringen) is verminderd van vijf tot twee minuten. Het minimum-aan tal Kamerleden op welks verzoek de Ka. mer bijeen kan worden geroepen, is ver hoogd van tien tot vijftien. Kamercom missies zullen voortaan stringenter ge bonden worden aan de termijnen binnen zij hun verslagen over wetsont werpen e.d. moeten uitbrengen. Een Kamerlid dat wil Interpelleren, zal in het vervolg de voornaamste punten waarover hij vragen wil stellen, moeten aanduiden. Hy kan niet meer volstaan met een algemene formulering. De Kamervoorzitter hoeft voortaan het begin van een Kamervergadering geen melding meer te maken van alle in gekomen stukken. Dat gebeurde tot dus- ver wel (soms nam het vele minuten in beslag), maar geen Kamerlid luisterde ei naar. De stukken zullen nu op de tafel van de griffier worden gedeponeerd in de loop van de vergadering zal de voorzitter meedelen welke bestemming ze zullen krijgen. Boven de 18 Nieuw is ook, dat de Kamervoorzitter de bevoegdheid krygt om kindereu bene den een bepaalde leeftijdsgrens de toe gang tot Kamervergaderingen of open bare commissiebyeenkömsten te ontzeg gen, byv. als zedendelicten aan de orde zijn of de belangstelling voor de debatten zo groot is, dat indien er al plaatsruimte is, deze primair aan ouderen ten goede dient te komen. Het nieuwe reglement stelt ook enkele wyzigingen van niet meer dan taalkun dig en stilistisch belang voor. Zo zal de aloude term „comité-generaal"' worden vervangen door „Kamervergadering met gesloten deuren". En de „commiezen- griffier" gaan voortaan „adjunct-grif fier" heten. De titel commies-griffier welke herinnert aan de Staten-Generaal vóór 1795 aahten wy verouderd; hy wekt misverstand omtrent de posit - van daarmee aangeduide functionaris die de griffier de hoogste ambtenaar der Kamer is en geenszins te vergelyken is met een commies'* zo heet het in de toe lichting. uit in een Amerikaanse tragedie, die zich afspeelt in het geslacht Mannon in het puriteinse New England. Ook hierin is op dezelfde wijze spra ke van moord uit wraak: de moeder vergiftigt de vader, de zoon doodt de minnaar van de moeder, die daarop zelfmoord pleegt. En de zoon, half gek door wroeging, maakt tenslotte zelf een eind aan zijn leven, waardoor de doch ter, die tot de wraakneming heeft aan gezet, alleen achterblijft tussen de do den. Maar O'Neill tracht de innerlijke beweegredenen van deze moordpartij en te ontraadselen en gebruikt daartoe de Freudiaanse diepte-psychologie: de va derbinding bij de dochter, de moeder binding by de zoon. Ziedaar het re cept Het is nu juist dit recept, deze simplificering van een zo ingewik keld complex als het gevoelsleven van de mens, die wij in onze moder ne tijd niet meer voetstoots kunnen aanvaarden. En van een Christelijke Genade, van de Verlossing schijnt O'Neill nooit gehoord te hebben. Bij hem blijft alleen de schuld en de boete over genadeloos tot het bit tere einde. Daarom bevredigt déze moderne noodlotstragedie niet, ter wijl de antieke tragedie blijft schok ken. Richard Flink zat als regisseur met het grote probleem dit drama geloof waardig te maken. Hy werd daarbij ge holpen door de schitterende toneelma tigheid van het stuk en hy vond terecht de oplossing in een strak getrokken re gie, die nergens de pathos èn de pa thetiek binnenliet Hierbij sloot zich ook het decor van Joh. Greter aan en zó in zulk een omraming kwam een in drukwekkende weergave tot stand. An- net Nieuwenhuyzen maakte van de van wraak vervulde en door haar wraak zucht zichzelf verterende dochter Lavi- nia (Electra) een creatie, die men niet licht vergeten zal. Hier stond een krachtige en overtuigende persoonlijk heid inderdaad de bezeten en gedre ven figuur. Coen Flink als de broer Orin (Orestes) kwam pas m het derde deel tot een gelijkwaardig tegenspel Maar ja de Orestes is altyd een moeilijke rol! Rie Gilhuys gaf aan de figuur van de moeder Christine (Cly taemnestra) zeer zeker voldoende ka rakteristiek, maar ze was niet zo ver doorgedrongen in de analysering als Annet Nieuwenhuyzen. Richard Flink speelde de vader met grote bekwaam heid maar Leo de Hartogh had met de Aegisthus-figuur, Adam Brant, kennelijk moeite. Van de byfiguren willen we Sac co v.d. Made noemen als de oude Seth de rol van de oude opvoeder, de vertrouw de dus. Er was veel te weinig belangstelling voor deze opvoering, die vooral door Annet Nieuwenhuyzen tot een toneelge beurtenis werd. Dra H. E. Kokee-van den Berge WASSENAAR De 23-jarige Leidse student Pim Lanting is op 29 maart spoorloos verdwenen. Bij zijn foto dit signalement: Willem Johannes Lanting is lang 1.90 me ter, heeft een slank postuur, glad gekamd blond haar, blauwe ogen en een smal gezicht. Toen hij zijn ouderlijk huis in Wassenaar ver liet, was hij gekleed in een camel- kleurige jasbrtiin kostuum en zwarte schoenen. Zij, die inlichtin gen kunnen verschaffen, worden verzocht zich in verbinding te stél len met de politie in Wassenaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7