Koningin en Prins pakten cadeau uit Kolonel Trentheld van de slag boven Amsterdam apenschouw met het modernste materieel Politie in V.S. aanvaardde steekpenningen Frankrijk heeft tijd nodig omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky GIVE A MAN A LUCKY Delegatie uit Michigan bezocht Nederland Onmiddellijke verlichting van spierpijn ën stijfheid Landingsplaats Gemini foutief berekend J WOENSDAG 21 APRIL 1965 (Ont)moet dat nou op Hunneschans? Start Zilveren UDDEL Vandaag en morgen het alsof wederzijds cadeaus t 1 ^Drden uitgepakt: door enerzijds Jeugdcentrum jnmgin en Prins van het Neder- O volk, door anderzijds jon- /XT ren van het Koninklijk paar, dat (*^an een °nzer verslaggevers) tn bij gelegenheid van hun zil- ren huwelijksfeest twee ontmoe- ■i, igscentra wilde geven. mmers het ene zilveien jeugdcentrum b Hunneschans" is thans geheel „be- jfsklaar" en kon daarom vandaag in iruik worden genomen, terwijl morgen idere jeugd- „eerste HS itrum „Het Zilveren Schor" in de lijheid van het Veerse Meer, tussen eg ïemuiden en Veere, kan worden ge- JIpeÉ cadeau van het Nederlandse volk het bedrag dat het voor het zilveren uiiidspaar spontaan bijeenbracht, alsme- het uitwerken en realiseren van een temming die Koningin en Prins voor stond: centra van werkelijke ont- ng voor jongeren, ook buitenlandse, scheppen. Daarvoor schonk het zilve- paar de giond (bij Uddel en bij ..ire) en daarvoor stelde het naast de Irage van het volk een aanzienlijk pletiebedrag beschikbaar: het cadeau het Koninklijk i e jongeren! Vandaag wat het daarom feest in „De Hunneschans", waar jongeren (ontmoe tingen zijn er al genoeg geweest) van allerlei ontwikkeling, afkomst, landaard ook samen eigenhandig een dagverblijf hebben gebouwd, van de eerste paal tot de laatste steen. Hoewel het een voorlopig gebouw heet, lijkt het minstens een eeuw te kunnen verduren. Geestelijke en materiële ravi- taill-;ringsplaat;. zou men dit praktische dagverblijf kunnen noemen, waar het gezellig toeven is, terwijl men de nacht heel romantisch in prima tenten kan doorbrengen. Aankomst Vanmiddag om half twee arriveerden Hare Majesteit de Koningin en Zijne Koninklijke Hoogheid prins Bernhard aan de boorden van het Uddelermeer, waar, op prachtige bosgrond, behoord hebbend tot her Kroondomein, „De Hun neschans", het eerste zilveren ontmoe- Bevrijdingsparade voor de Koningin in Amersfoort (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Kanonnen van i mm, waarvan de loop langer dan tien meter, nieuw mate iaal, dat pas is aangekocht uit de 'erenigde Staten, zullen worden leegevoerd in de kolonnes van artillerie, die deelnemen aan grootse wapenschouw voor Ha- r Majesteit de Koningin op 5 mei het militair oefenterrein De flasakkers te Amersfoort. Het Joel van deze wapenschouw, die bijzonder tintje heeft door iet feit, dat twintig jaar geleden land werd bevrijd, is vooral toeschouwers te tonen over 'elk modern materieel de Neder- mdse krijgsmachtonderdelen leschikken. Het meest spectacu- tire is daarbij uiteraard het ma- irieel van de Koninklijke Land- lacht: de zware tanks, de Honest 'hn, de brugleggende tanks, met larnaast het materieel van de koninklijke Luchtmacht: de mo- lernste jagers, en voorts een :oot deel van het materieel, dat lp de vliegbases wordt gebruikt. TERKTE im<*j Da totale sterkte van de aan de ipenschouw deelnemende troe- m bedraagt 2200 man lopend en man rijdend. Het aantal ertuigen, dat wordt meegevoerd draagt 445, waaronder honderd psvoertuigen. Het aantal vlieg- ïgen is vastgesteld op 96. De epen zullen de vaandels en andaarden meedragen en wor- voorafgegaan door muziek- rpsen en kapellen, de Konink- ke Militaire Kapel, de Mari- ierskapel van de Koninklijke rine, de kapel van de Konink- ke Luchtmacht, het Trompetter- orps der Cavalerie en de Jan illem Frisokapel. De wapenschouw begint om 00 uur precies en duurt een Als paradecommandant eedt op generaal-majoor C. H. hristian. Reeds in de nacht van op 29 april worden de rups- ertuigen per trein naar Amers- rt vervoerd, de overige voer- ïgen arriveren op 3 mei in ersfoort over de weg. Het pend gedeelte van de troepen omt op 4 mei per autobus. VROEG Wie van de wapenschouw ge- ïge wil zijn, doet er goed aan vroeg naar Amersfoort te egeven. Om kwart over elf na- elijk worden de toegangen naar Vlasakkers afgesloten, dit in erband rriet de opstelling van de roepen. Er zijn in de dichte en in naaste omgeving van het ter- in parkeergelegenheden ge- akt, maar gemiddeld heeft men van het parkeerterrein naar het terrein van de wapenschouw een half uur te lopen, hetgeen bete kent, dat de automobilist om kwart voor elf uiterlijk zijn auto moet hebben geparkeerd. Automobilisten, op weg naar de wapenschouw, moeten op de voorruit een witte kaart (ter grootte van een briefkaart) met daarop een grote zwarte W, plak ken. Deze kaart dienen zij zelf te maken. Automobilisten, die deze kaart niet tonen,' zullen bepaalde wegen in de omgeving van De Vlasakkers niet kunnen berijden. In verband met de te verwachten toeloop zijn strenge verkeers maatregelen genomen. Een van die maatregelen is, dat zoveel mogelijk wegen voor de bezoekers van de wapenschouw dienen te worden vrijgehouden. Tenslotte zij vermeld, dat op het terrein via luidsprekers voor. lichting wordt gegeven over de voertuigen en de deelnemend? troepen. MIAMI (Florida, VS) Het hoofd van het Federale Bureau voor verdovende middelen in Miami, Eugene Marshall, en twee andere leden van de zedenpolitie z(jn gisteravond in de woning van een handelaar in verdovende middelen ge arresteerd, op het ogenblik dat zij 130 dollar als zwijggeld in ontvangst na Zij werden later op erewoord lopig op vrije voeten gesteld, nadat zij waren beschuldigd van het aannemen van steekpenningen. De handelaar ver klaarde dat hij Marshall maandelijks 2.000 dollar had betaald om zeker te zijn van de „bescherming" van de politie. Een van de gearresteerde leden vai zedenpolitie van Miami is het hoofd deze afdeling. tingscentrum thans klaar is om zijn jonge bezoekersgroepen te ontvangen. In het overwegend houten gebouw, knappend haardvuur, sprak eerst pater W. A. M, Ailing von Geusau OFM, voorzitter van het bestuur der stichting Zilveren Jeugdcentra. „Ontmoeting van jongeren zonder enig onderscheid tot onderling begrip, w dering, respect dit idee brengt hier bijeen", zo zcide hii onder meer vervolgens te vertellen waarom voorlopige accommodatie In De Hunne schans is geschapen: „omdat het meer definitieve project bij Veere, waar men reeds maanden aan het werk is en waar het werk morgen „bovengronds" zal beginnen, beslist niet voor 1966 gereed :al zijn." De spreker achtte de snelle totstand koming van De Hunnes c hans een won der, te verklaren uit de geestdriftige medewerking van honderden jongeren en ouderen. Enig idee van de werkwijze in de zilveren jeugdcentra gaf vervolgens mr. M. B. van de Werk, voorzitter Raad van Advies. Steeds zullen twee totaal verschil lende groepen hier enige tijd bijeenko men die beginnen in onderling overleg programme vast te stellen, dat niet r dan een basis-schema wil zijn. Uit dit deelnemersmlliatief en uit ontmoetin gen onderling kunnen allerlei niet-voor- ziene activiteiter voortkomen, waardoor de ontmoeting een belevenis gaat wor den, aldus de heei Van de Werk. Nog nader op het begrip ontmoeting wilde het spel met de veelzeggende naam „Ontmoet dat nou", ingaan, waaraan een vijftigtal jongeren (van student tot lift- monteur) medewerkten en dat gespeeld werd in een grote tent die men naast het dagverblijf had doen verrijzen. Het spel wiide volledig de moderne jongerenmentahieit tot gelding brengen, te vatten in ge\cel voor humor, zin voor betrekkelijkheid, wars-zijn van grote woorden en streven naar eerlijkheid. Men zou kunnen zeggen dat het spel het „geloof" in de doelstelling van de Zilve ren Jeugdcentra eens op andere wijze tot uiting wilde brengen dan op de geijkte wijze en het stelde dat er eerst recht sprake van ontmoetingen kan zijn als ten daar spelend mee om kan gaan. Zilveren Schor Bij hun vertrek betoonden Koningin en Prins zich verrast door de wijze waarop men dit „vertreksein" der Zilveren Jeugdcentra heeft gegeven. Morgen zal dus .,d« eerste muur" van „Het Zilveren Schoi^' worden gemetseld. De eer dit te mogen doen zal te beurt vallen aan twee meisjes, leerlingen hoogste klasse der twee lagere scholen van Arnemuiden en twee Jongens van het Zeehospitium te Oostkapelle. Japan optimistisch over ontmoeting Soekarno-Rachman SINGAPORE Volgens de speci ale Japanse afgezant, belast met de verzoening tussen Maleisië en Indone sië, heeft premier Rachman van Ma leisië zich bereid verklaard in mei president Soekarno te ontmoeten om een oplossing te vinden voor het geschil tussen beide landen. Premier Rachman zelf drukte zich tegenover de pers voonzidhtiger uit. Hij zei dat Maleisië het eens is met de „grondbeginselen betreffende een vreedzame regeling". „Ik zou in mei graag nader overleg met de Japanners plegen". Zoals bekend bezoeken beide rege ringsleiders in mei de Japanse hoofd stad, zodat een ontmoeting niet uitge sloten moet worden geacht. Jongetje gooit lucifer in auto: kleuter verbrand JUNCTION CITY Een jongetje van vijf jaar heeft Tweede Paasdag een brandende lucifer in een auto ge gooid, waardoor het interieur van de wagen in brand vloog en een meisje van drie jaar levend verbrandde. Zij kon met geen mogelijkheid de deur open krijgen. De brandweer wist niet dat zich een kleuter in de wagen be vond, voordat de brand geblust was Het jongetje is later aangehouden. Er zal geen vervolging worden ingesteld. President De Gaulle: BONN President De Gaulle van Frankrijk heeft in een antwoord op de persoonlijke brief, die hij onlangs ontving van oud-bondskanselier dr. Konrad Adenauer, gezegd, dat zijn land tijd nodig heeft om grotere politieke samenwerking ln Europa te verwezenlijken. Het antwoord van De Gaulle aan de 89-jarige Adenauer, nog steeds voorzitter van de CDU, was in uitzonderlijk vriendelijke be woordingen gesteld. Bondskanselier prof. Ludiwig Erhard zei naar aanleiding hiervan in een vraaggesprek met het Westduitse persbureau DPA, dat men bij de politieke eenwording van Europa niet direct moet streven naar vol maakte oplossingen. Men zou moeten beginnen, aldus Erhard, met stap voor stap een klimaat te scheppen, waarin met succes de hangende kwesties kunnen worden behandeld. Een commissie van republikeinse parlementsleden uit het Huis var Afgevaardigden heeft erop aange drongen, dat president Johnson een bezoek aan De Gaulle brengt „om het ijs te breken". De commissie zei, dat Frankrijk en Amerika het erg met elkaar aan de stok hebben en dat de „ijzige disharmonie tussen de twee landen een grotere onenigheid in de NAVO verwekt". SCHIPHOL De Indonesische olie maatschappij p.n. Pertambangan Min- jak Nasional (Permina) heeft bij de Fokkerfabrieken twee Friendship- combinatievliegtuigen besteld. De twee F-27-toestellen met hun gecom bineerde passagier-vracht uitrusting zullen in maart en juli van het volgende jaar worden geleverd. Per mina is de zesde oliemaatschappij, die tot het gebruik van de F-27 overgaat. „Moord op bevel van superieuren in de ruimte'' BONN De 24-jarige Man fred Tragert heeft gisteren voor een gerechtshof In Bonn ver klaard, een taxi-chauffeur te hebben doodgestoken op hevel van zijn „superieuren in de ruimte, een geheime organisatie van vijf dimensionale wezens". Namens deze organisatie zou zijn medeverdachte, de even eens 24 jaar oude Dino-Pieter Hoffmann, hem langs telepati- sche weg opdracht hebben ge geven de chauffeur met een stiletto dood te steken. Tragert wordt van de moord beschul digd en Hoffmann van het aan zetten ertoe. Hoffmann heeft ontkend Tragert een bevel te hebben gegeven. De rechtbank krijgt een psychiatrisch rapport over Tragert. DEN HAAG De luchtgevechten op 3 mei assistent luchtmacht-attaché aan de Britse ambas- 1943 tussen Britse bommenwerpers die de sade in Den Haag, gaat eind deze maand met pen* centrale van Amsterdam en IJmuiden buiten sioen. werking moesten stellen om de Nederlanders een 'hart onder de riem te steken hij hun verzet tegen Leonard Henry Trent is één van de drieëntwintig de overheersing, en Duitse jachttoestellen, vormen leden van het personeel van de Britse koninklijke een zwarte bladzijde in de annalen van de Britse luchtmacht aan wie voor hun aandeel in de krijgs- Royal Air Force. Slechts één man, kolonel Leonard verrichtingen in de Tweede Wereldoorlog het Vic* Henry Trent, overleefde deze gebeurtenis. Voor toriakruis is toegekend. Hij is één van de tien van de krijgshaftige verrichtingen als leider van de for- de 23 geweest aan wie deze onderscheiding is ver* matie, kreeg Trent de hoogste Britse militaire leend toen ze nog in leven waren; de overige der onderscheiding, het Victoria-kruis. Trent, thans tien kregen haar postuum. zeelander, die in 1938 van de luchtmacht van zijn land was over gegaan in dienst van de RAF, was op die derde mei aangewezen om met een formatie van elf tweemo- torige Ventura-lbornmenwerpers bij daglicht een aanval te doen op de elektriciteitscentrale te Amster dam. Het was de geallieerden be kend, dat de Duitsers dit doel een sterke verdediging hadden gege ven. De bemanningen van de vlieg tuigen die aan deze aanval zouden deelnemen was met nadruk het be lang van het bombardement onder het oog gebracht; er pioest worden ÉeMe er is geen betere! VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 Bij MIELE, GOUDSESINGEL 92, ROTTERDAM. Bevordering handelscontact ROTTERDAM Een uit 75 personen bestaande handelsdele gatie uit de Amerikaanse staat Michigan bezoekt vrijdag en zater dag ons land. De delegatie, waar van 50 president-directeuren van industriële en handelsondernemin gen en bankiers, bedrijfsadviseurs, accountants en researchspecialis- ten deel uitmaken, staat onder leiding van de gouverneur van Michigan, George Romney. In de staat Michigan, in het noordwesten Wonderbalsem, buitengewoon afdoend ter verlichting van rheumatiscbe pijnen, zenuwpijnen, spit, verstuikingen, stijve nek en ledematen. Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Als enige middel, dat een speciale emulsie van een nieuwe werkzame stof met hoog doordrin- gingsvermogen bevat (U.S. Patent N* 2596674), dringt Algesal diep door in het weefsel tot in de haard van de pijn, waar een onmiddellijke verlichting ont staat, zonder een oppervlakkige warmte- sensatie of irritatie van de huid te veroorzaken. Overtuigt U proefondervindelijk van dit buitengewone doordringingsvermo- gen zodra U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze actieve balsem vrijwel onmiddellijk in dé poriën verdwijnt en z'n pijnstillende werking het weefsel ea de spieren tot in de gewrichten door straalt". Rheumatische pijnen en stijf heid maken spoedig plaats voor een du rend gevoclvan verlichtingen welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektZorg dat U thuis altijd een tube Algesal bij de band hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. Verkrijgbaar bij alle drogisten. Algesal Jjh een (ktnte I Michael Chaplin heeft aangekondigd dat hij een boek zal schrijven over het leven met zijn be roemde vader Charlie Chaplin. De titel zal lui den „I couldn't smoke the grass on my father's lawn". („Ik inocht ook niks") De negentienjari ge Michael Chaplin, het zwarte schaap van de familie, zon een record bedrag als voorschot hebben gekregen. I Londense dieven heb ben tijdens het Paas weekeinde voor een half miljoen aan mink gesto len. Ze drongen de win kel tussen twee bontza ken binnen en namen beide muren onderhan den. Ze maakten gaten van 45 centimeter breed te in de muur van 65 centimetor dikte. Daarna duwden ze een man door de opening in de winkel en deze koos de duurste stukken uit. In Engeland zijn drie Belgen gearresteerd die ervan beschuldigd wor den van huis meege brachte fiches in het ca sino van Southend te hebben ingewisseld. Zij incasseerden op deze wijze bijna 12.000 gul den. Een 41-jarige Italiaan se kreeg ruzie met haar man, sloeg hem eerst met een deegroller op het hoofd en loste vervolgens in bijzijn van haar zeven kinderen drie revolver schoten op hem. De man werd gewond. Haar echt genoot was overigens niet het eerste slachtof fer van de „vurige" Ita liaanse. Toen zij elf jaar was doodde zij een man en enkele jaren geleden doodde zij haar eerste echtgenoot. Beide malen volgde vrijspraak. van de V.S., hebben zich veel Ne derlandse emigranten gevestigd, onder meer van de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Beroemd is de plaats Holland, waar jaarlijks tulpenfeesten worden gehouden. Het bezoek aan Nederland is het begin van een reis door Europa, die tot 1 mei zal duren. De Amerikanen bezoeken achtereenvolgens na tweedaagse verblijf in Nederland: Bremen, Hannover, Milaan, Parij; Brussel en Londen. Doel van h« bezoek is de zakenlieden in Michigan een beter inzicht te geven in de EEG en de afzetmogelijkheden in de zes landen van de gemeenschap. Tevens wil men in de verschillende Europese steden contacten leggen en begrip kweken voor het in Michigan aanwe zige potentieel van handel en indus trie. Tijdens het verblijf in ons land zal de delegatie een bezoek brengen aan de Keukenhof en de bollenvelden. Acht talentvolle jonge Europese kuns tenaars zullen in staat worden gesteld een acht weken durende zomercursus voor muziek te volgen in Michigan. De delegatie zal zelf de beurs over handigen aan een nog aan te wijzen Nederlands toonkunstenaar. Michigan is een der belangrijkste exportgebieden van de Verenigde Sta ten. Ongeveer de helft van alle werk nemers is betrokken bij produktie voor de export. Meer dan duizend ondernemingen, verspreid over 200 steden en industriële centra, hebben exportbelangen. In de delegatie zijn onder meer vertegenwoordigd: land bouwmachines, sportartikelen, labora toriumuitrustingen, vrachtwagens, chemische produkten, huishoudelijke artikelen, transportinstallaties en agrarische produkten. Skiërs vermist CHUR Aoht Zwitserse skiërs jongens en meisjes van 15 tot 21 jaar, worden vermist. Zij hadden met Pa- een ski-tocht ondernomen in de e r a 1 p e n Hefschroefvliegtuigen hebben dit gebied dinsdag afgezocht, maar de opsporingen werden door slecht weer 'belemmerd. Het zoeken wordt vandaag voortgezet. gebombardeerd zonder acht te slaan op vijandelijke jagers of luchtafweer. Vóór het vertrek van de vliegba sis Methwold in Norfolk zei Trent, toen nog majoor, tegen zijn plaats vervanger dat hij, wat er ook gebeurde, bij de centrale zon ko men. De elf Ventura's stegen op en ontmoetten, volgens afspraak, de jachtvliegtuigen die ze op hun lange vlucht over de Noordzee, bij hun aanval op het doel en op de weg terug zo goed mogelijke bescher ming zouden geven tegen de ge vreesde Duitse jagers. Alles ging goed totdat de formatie de kust van Nederland was genaderd. Toen werd nl. één der Ventura's getrof fen door vijandelijk vuur en dit toestel moest terugkeren. DRAMA Daarna begon het drama van deze bombardementsvlucht. Er verschenen ineens grote aantallen Duitse jagers en de geallieerde jaohtvliegers raas den er op af om ze ver van de bommenwerpers te houden. In korte tijd joegen de jagers van beide par tijen achter elkaar aan door het luchtruim. Het gevolg was dat de tien bommenwerpers, niet meer door hun jagers beschermd, de vlucht voortzet ten. Trent beval de gezagvoerders der andere toestellen de formatie nog meer gesloten te maken zodat ze tesamen een grotere vuurkracht kon den geven tegen aanvallende jagers. Dicht bij elkaar vlogen ze verder naar hun doel dat snel naderbij kwam. Onbeschermd joeg de formatie voort; twintig daverende motoren droegen het veertigtal bemanningsle den, de bommenlast van in totaal een tien ton en tachtig machinegeweren en kanonnen over het Hollandse landschap. De bemanningen maakten zich wellicht zorgen over de jaoht vliegers die in gevecht waren met de Duitsers. Ze waren waarschijnlijk ook niet zonder zorg over het uitblijven van de toegezegde jachtvliegtuigenbe scherming boven Amsterdam. Ze kon den daarop niet wachten, uiteraard. Het duurde niet lang, of daar verschenen wel Duitse jagers en niet zo weinig: Vijftien tot twintig Messer- schmits doken op de tien bommen werpers. Binnen vier minuten Wl zes Ventura's door de Duitsers vernie tigd. Trent ging met de rest door, maar zeer kort daarna gingen er nog twee daarvan in vlammen naar bene den. Trent vervolgde de vlucht met Gedeeltelijke rehabilitatie van Stalin? MOSKOU De Russische machthebbers zijn de weg terug weer ingeslagen. Nadat eerst maarschalk Bagramian gepleit had voor een „rechtvaardiger" be- rdeling van de verdiensten en fouten van Stalin tijdens de Tweede Wereldoorlog, is nu duidelijk geworden dat dit plei dooi niet op zichzelf staat. Nie mand minder dan partijsecreta ris Demitsjef, die beschouwd wordt als de belangrijkste man op binnenlands ideologisch ge bied, schijnt een campagne be gonnen te zijn om een nieuw beeld te creëren van Stalin. Zowel verdiensten als fouten van de „man van staal" zouden op een nuchterder manier tot uitdrukking moeten worden ge bracht. Zonder dat van een volledige rehabilitatie sprake is zouden toch Stalins „positieve bijdragen" tot de Russische oor logsinspanning moeten worden erkend.... achter zijn toestel nog slechts één Ventura. Behalve de Duitse jagers mengde zich nu ook het luchtafweer- geschut zich in de strijd. TE VROEG Op het allerlaatste stuk van de aanvalsvlucht kreeg Trent nog een Messerschmitt-jager voor zijn toestel dat zijn lot niet meer kon ontgaan en werd stukgeschoten. Trent wierp zijn bommen af in het doelgebied en probeerde weg te komen. Het toestel dat aohter hem aan vloog om ook de bommen op het doel te werpen, werd geraakt en verdween naar de aarde. Direct daarop kreeg het door Trent bestuurde toestel een treffer waar door het in een vrille raakte en nog in de lucht uit elkaar scheurde. De vlieger werd uit de brokstukken de lucht ingeslingerd. Hij kwam op Nederlandse bodem en daarmede in krijgsgevangenschap. De andere twee bemanningsleden van dit vliegtuig kwamen om het leven. Pas nadat Trent uit krijgsgevangen- schap in Engeland was teruggekeerd na de Tweede Wereldoorlog, werd bekend hoe deze rampzalige vlucht was verlopen. Zo kwam het ook dat hem pas op 1 maart 1946 het Victoria- kruis werd toegekend. Toen wist men ook dat de toege zegde jachtvliegtuigen die boven Amsterdam bescherming moesten bie den er wel waren geweest Ze waren echter veel eerder dan afgesproken was boven de hoofdstad. Toen ze, nadat ze een poos hadden rondgevlo gen, niets hadden ontdekt dat op de formatie Ventura leek en daarvan kennis hadden gegeven, werden ze teruggeroepen HOUSTON Foutieve gegevens, ver kregen uit windtunneltests zijn er waarschijnlijk de oorzaak van, dat de astronauten Grissom en Young 95 kilometer van de oorspronkelijk vastgestelde landingsplaats terecht kwamen. De technici van het Gemini-project hadden de plaats berekend op basis van vele windtunneltests. Nu is echter gebleken dat de ruimtecapsu le minder aërodynamische opwaartse bewegingen maakte, dan van tevo ren uit de tests kon worden afge leid. De NASA, het Amerikaanse burean voor ruimtevaart, heeft over deze foutieve beoordeling geen persme dedelingen verstrekt. Effectenkwestie met Indonesië geregeld AMSTERDAM De Nederlandsche Bank deelt mee, dat overeenstemming is bereikt over enkele Nederlands- Indonesische effectenkwesties. Indo nesië zal bepaalde effecten naar Ne derland zenden ter uitlevering aan belanghebbenden. De regeling geldit voor alle in guldens luidende effecten, jnet uitzon dering van de obligaties Nederlands- Indië 1935, 1937 en 1937a en van de Indonesische gemeente- en provincia le leningen. Wanneer het gaat om de uitlevering aan Nederlandse rechts personen mogen de effecten geen deel uitmaken van het vermogen van be drijven die onder de Indonesische nationalisatie wetgeving vallen. De thans getroffen regeling maakt tevens onder bepaalde omstandighe den invoer in Nederland mogelijk van effecten* die in Indonesië berusten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5