Veranderingen in het Kremlin ElI „Vietcong is niet communistisch" FNAR Macht bij centrale comité Mysterieuze radiobron ligt in Melkwegstelsel J. J. Smit sr. overleden Canon In roetkap gestikte student begraven Baby in tent verbrand Vredescorps van V.S. verlaat Indonesië Soekarno aan het zuiveren ht een. lij, DONDERDAG 15 APRIL 1965 (Van een onzer redacteuren) EEN HALF JAAR nadat Ohroesjtsjef geruisloos aan de kant werd gezet is er nog al tijd geen definitieve aanwij zing, wie hem als alleenheerser over de Sowjetunie zal opvol gen of wellicht reeds heeft op gevolgd. Partijleider Leonid Breznjef en premier Alexei Kosygin zijn voor de buiten wereld nog altijd de levende bewijzen van het collectieve leiderschap, dat met de ver wijdering van Chroesjtsjef weer zijn intrede in het Kremlin zou hebben gedaan. Er zijn geen tekenen, dat de een de ander reeds heeft overvleu geld. Evenmin zijn er aanwij zingen, dat zij slechts als figu ranten optreden en dat de werkelijke leider nog achter de schermen aan de touwtjes trekt. Er lijkt dan ook reden te zijn dat de tijd gekomen is zich af te vragen, of we de j gebeurtenissen in de Sowjet unie nog wel aan de hand van de oude bekende maatstaven kunnen beoordelen. Volgens die oude maatstaven was iet belangrijk te letten op de rangor- |e van de namen van Sowjetleiders jij grote openbare bijeenkomsten, tan belang was ook, die de voor- laamste toespraak hield bij dergelij- te gelegenheden. Kosygin leek de gro- man in het Kremlin te zijn, toen jij zijn Aziatische reis maakte, welke tem naar Noord-Vietnam, communis- isch China, Noord-Korea en Buiten- ïongolië bracht. Maar de gebeurte- lissen, die zich tijdens deze reis jpordeden brachten aan het licht, dat losygin geen vrijheid van handelen Ihad. Hij weigerde verklaringen over de Amerikaanse aanvallen op Noord- Vietnam af te leggen om de eenvou dige reden, dat hij hierover eerst contact wenste op te nemen met zijn collegae in Moskou. en in de Russische samenleving heeft men op het ogenblik meer aan zulke specialisten, dat aan „ondeskundige politici" als Breznjef. Het is dus best mogelijk, dat er in de Sowjetunie in het geheel geen strijd om de macht wordt gevoerd en dat inderdaad andere maatstaven bewoordingen gestelde mededelingen, j moeten worden aangelegd, dan we tot die blijkbaar al waren geschreven, i voor kort nog hebben gedaan ten voordat Kosygin uit Moskou vertrok. j aanzien van de ontwikkelingen in Moskou. Misschien is er slechts spra- 171 lOLeil |ke van een lijdelijke verandering, die tenslotte toch uitloopt op de alleen- Breznjef kwam met name in het j heerschappij door een van de huidige nieuws, toen hij aan het hoofd van een Russische delegatie een bezoek aan Polen bracht om de banden tussen beide landen nauwer aan te halen. Zoals men weet, was resultaat van dit bezoek de verlen ging van het al 20 jaar bestaande Russisch-Poolse vriendschapsverdrag. Premier Kosygin was „slechts" een gewoon lid van deze delegatie. Brez njef was duidelijk de man aan de top. leiders of een nu nog grote onbeken de. Er bestaat evenwel ook een kans dat wat nu in de Sowjetunie gebeurt niet alleen een verandering is in het leiderschap binnen het bestaande sys teem, maar dat het systeem zelf aan het veranderen is. Zoals het naar alle waarschijnlijkheid al hard aan het veranderen was tijdens het bewind van Chroesjtsjef. Was ook het „herverschijnen" van Chroesjtsjef, enige tijd geleden, al niet een bewijs van deze wijzigingen? Interessant Als inderdaad ook het systeem van het Kremlin aan het veranderen is. dan moet het ook mogelijk worden geacht, dat in de dan nieuwe Russi sche verhoudingen een premier en een partijleider werkelijk als gelijken kunnen optreden, waarbij beurtelings de een of de ander op de voorgrond treedt. Dit zou er op neer kunnen komen, dat de werkelijke macht komt te liggen bij het 170 leden tellende centrale comité van de communisti sche partij van de Sowjetunie. Het is ditzelfde centrale comité geweest, dat de verwijdering van Chroesjtsjef heeft mogelijk gemaakt. Mochten Breznjef of Kosygin buiten hun boekje gaan, dan zouden zij eveneens gevaar kunnen lopen, aan de kant te worden gezet. Hoe het zij. Het is een half jaar na de afzetting Ivan Nikita Chroesjtsjef interessant te Iconstateren, dat er nog niet veel is veranderd. Rood China heeft de hoop Breznjef, de man, die naast Kosygin °P toenadering tussen Peking Oud-premier Edgar Faure van Frankrijk beweert: TOKIO/NEW YORK Oud-deelnemen als de Vietcong er niet bij premier Edgar Faure van Frank- is- 1,i Naar zijn mening hoeft een gesprek rijk, die op net ogenblik een mej. vietcong niet tot gezichtsver- privé-bezoek aan Japan brengt, hies van de Amerikanen te leiden, heeft tijdens een voordracht voor j Alvorens er onderhandeld kan wor de Japanse Onderzoeksraad voor|4en.> aldus Faure, is het echter nodig Aziatische Zaken, verklaard, dat !de bombardementen stop te zetten. In Auschwitz en Birkenau werd woensdag het feit herdacht, dat deze concentratiekampen twin tig jaar geleden van de Duitse Nazi's werden bevrijd. Uit bijna alle Europese landen was een afvaardiging naar Polen gegaan Auschwitz (foto). om de plechtigheden in Ausch witz bij te wonen. Oud-gevange nen. met in hun geest nog altijd de herinneringen aan de afschu welijke tijd, die zovele duizen den van hun lotgenoten het le ven kostte, betraden het kamp de Vietcong geen communistische beweging is en niet uit Noord' Vietnam naar het zuiden van het land is gebracht, zoals door de Verenigde Staten wordt beweerd. Hij meende, dat Amerika moet ophouden met de luchtaanvallen op doelen in Noord-Vietnam en onmiddellijk onderhandelingen moet aanknopen met de Vietcong. Faure verklaarde, dat de Amerika- BOMBARDEMENTEN Amerikaanse woordvoerders hebben een voorstel van de regering in Hanoi tot onderhandelingen afgewezen, om dat de Noordvietnamezen eisten, dat de Amerikaanse troepen zouden wor den teruggetrokken voordat zou wor den gepraat. Men verklaarde voort te gaan met de bombardementen om Noord-Vietnam te dwingen bespre kingen zonder voorwaarden te aan vaarden. Intussen hebben Amerikaanse en Zuid- nen zich evenzeer vergissen als de Vietnamese gevechtsbommenwerpers gis Fransen destijds hebben gedaan, toen 1 Vietnam nog deel uitmaakte Beschaving in het Kremlin een belangrijke rol speelt. Maar ligt de macht nog wel bij dez Hij deed het woord en hij werd ook door de Russische pers behandeld als de man, die het voor het zeggen had. Dit leidde tot de veronderstelling, dat de rol van Kosygin minder belangrijk was geworden en dat hij zich door Breznjef had laten overvleugelen. Dat zou voor de hand liggen, omdat volgens de reeds genoemde „oude j maatstaven" de partijleider in het Kremlin over de sterkste troeven beschikt omdat hij zich meestal ver zekerd kan weten Van de steun van het partij-apparaat. Spoorwegen Italië Mogelijkheden in staking ROME Onder het spoorwegperso- :el in Italië is gisteren een 24-uurs- aking gehouden. Dé reisplannen van bn groot aantal buitenlandse toeris- |en, onder wie velen die de traditio- lele Paasplechtigheden in Rome wil- en bijwonen, werden door de staking gestuurd. Blijkens een mededeling van het pmmunistisch vakverbond staakte 98 pocent van het personeel in Rome, vijl dit percentage in andere grote len van 95 tot 100 varieerde. Het egverkeer in en om de grote steden idervond veel vertraging doordat •len met eigen auto naar het werk, in gen. |Op enkele belangrijke spoorweg- ajecten werd de treinenloop niet traagd doordat militairen de plaats stakers hadden ingenomen. De tkende spoorwegmannen eisten on- ler meer een bijzondere toeslag. LITTLE SILVER (New Jersey, VS) Johannes J. Smit sr. die aan liet hoofd van een wereldbekende diainant- in Amsterdam, is dinsdagavond f Little Silver gestorven. Hij was 88 die in Amsterdam geboren werd. [ad de afgelopen 15 jaar in Little Silver ^woond. Zijn vader stichtte de diamant- na J. K. Smit en Zonen in 1838 en het laatste deel van de eeuw zond Johannes naar Zuid-Afrika om dia- it te kopen. Nadat zijn vader gestor- was. breidde Smit en zonen de firma tot een enorm concern met kantoren Amerika. Canada. Engeland. België, ikrijk'en Duitsland, it stichtte de J. J. Smit-stichting vrede door kunst waaraan hij en (len zijn vrouw. Aleida, grote sommen d schonken. Hij schreef verschillende leken die zich bezighielden met vrede, iterdagmorgen zal de uitvaartdienst "t- J:-i de methodistische kerk I bnnestie in Marokko RABAT Gisteren zijn in de arokkaanse hoofdstad 56 politieke vangenen, onder wie drie ter dood doordeelden, in vrijheid gesteld, zo ordt uit officiële kringen "ernomen. oning Hassan had amnestie verleend in deze groep, die in maart vorig ar veroordeeld werd wegens samen- wering tegen de regering of het «dreigen van de veiligheid van het Dies Eindhoven Ter gelegenheid van de negende rdenking van de dies natalis van de chnische hogeschool Eindhoven houdt <•- senaat een openbare senaatszitting: snderdagmiddag 29 april. Prof. dr. W. i «remans, secretaris van de senaat zal I n de diesrede uitspreken, Moskou de bodem ingeslagen en in het Kremlin trekt men in feite nog de Chroesjtsjef door. sing hebben de Fransen naai-, hij het gebied moeten verlaten. Volgens Faure is het onjuist alle mannen van de Vietcong als communisten te be stempelen. Mocht de Vietcong aan de macht komen, aldus Faure, dan is het I helemaal niet zeker, dat er een com- i munistisch regime zal worden inge- j voerd. Het is mogelijk, dat het Viet namese volk kiest voor een „tussen- formule". j Zijns inziens is de Vietcong geen hrnnnpn hppft men knnnpn anhtpr onde.r. een nationalistisch masker1 bronnen, neen men Kunnen acnter- schuilgaande communistische bewe- halen. j ging, maar een nationale J volksbeweging, die de socialistische de eerste maal een nachtelij ke aanval op Noord-Vietnam onderno- Frans Ïndo-China. Door te vergis^^'^S riseerde zone een militair konvooi, dat gedeeltelijk in brand werd geschoten. Straaljagers van de Amerikaanse marine patrouilleerden boven de belangrijkste verkeersweg. 120 kilometer ten zuiden van Hanoi, zonder evenwel doelen te vinden, aldus mededelingen in Saigon. Alle toestellen keerden veilig naar hua bases terug. professor Sjklofsky aanleiding ge weest om te verklaren, dat het helemaal niet uitgesloten is dat het patroon van signalen wordt uitge zonden door denkende wezens in de ruimte. „Er zullen nieuwe speciale observatoria nodig zijn voordat de ze theorie een wetenschappelijk feit kan worden", aldus Sjklofsky, die eerst nog twijfelde aan de verkla ringen van zijn assistenten. De geleerden deelden deze onthullin de Vietcong. zijnde de beide partijen Compact (gaat zonder moeite in binnenzak of hand tas), sierlijken heel gemakkelijk te bedienen: ziedaar enkele eigenschappen van de Canon Cine Canonet 8, de volautomatische 8 mm-film- camera die aan de hoogste eisen voldoet. Het zoomobjec- tief is haarscherp, de parallax- vrije reflexzoeker vergroot 13 x en het filmtransport gaat elec- trisch! f445.- inclusief hand greep in etui en tas van leder. De mogelijkheid is zeker niet uitge sloten. dat Breznjef op het ogenblik over de beste papieren beschikt. Dit neemt echter niet weg, dat deze papieren in de gewijzigde omstandig heden in de Sowjetunie wellicht niet voldoende zullen zijn om zich als alleenheerser te kunnen beschouwen, laat staan te kunnen handhaven. Hoe steviger de positie van Breznjef wordt ten opzichte van die van Kosy gin, hoe meer kans er bestaat, dat de voorstanders van het „collectieve lei derschap" de kant van Kosygin kiezen. Mocht Breznjef zich desondanks we ten te handhaven.'dan bestaat altijd "ebben gistermiddag ruimte met uitgesloten MOSKOU Russische geleer den hebben de positie van de radiobron CTA-102 vastgesteld.' De bron moet zich nabij of in ons Melkwegstelsel bevinden. Ook de specifieke eigenschappen van het spectrum van de straling, die ta melijk veel afwijkt van de andere reeds bekende kosmische radio- j beticht werd berichten i perbeschaving in de ruimte" te hebben I verdraaid- Professor Joeri Parijski gaf nog een uiteenzetting van de waarnemingen over de CTA-102. Hij zei, dat zijn collega's de positie van de radiobron hebben kunnen vaststellen door de periode van de helderheidsvariatie van de CTA-102 te vergelijken met de hoekafmetingen. Parijski acht de mo gelijkheid echter niet uitgesloten, dat de radio-bron een uiterste is in de opeenvolgende serie natuurlijke bronnen van radiostraling. Zijn colle ga Sjklofsky meende, ,dat de^ze bron van radiostraling zowel een geheel nieuwe soort van hemellichaam kan vertegenwoordigen, als het bewijs zijn van het bestaan van voor ons absoluut nieuwe eigenschappen van de kosmische radiobronnen die reeds aan de wetenschap bekend zijn. Bij voorbeeld de overblijfselen van ex plosies als de zogenaamde superno vae. Het onderzoek naar de mysterieu ze planeet zal worden hervat. De grootste microgolf-radiotelescoop te Poelkovo zal daartoe worden uitge rust met zeer gevoelige instrumenten, zo wordt gezegd. Der. en andere belangrijke gege- ,eer is toegedaan en de min of rens omtrent de CTA-102 zijn voor aetieve steun heelt van de gehele lovj. communistische wereld. En van het grootste deel van de Vietnamese be volking. „Als er onder de huidige omstandigheden een referendum zou worden gehouden", aldus Faure, „hoeft er geen twijfel over te bestaan, dat de Vietcong de overwinning zou behalen". Faure achtte het een noodzaak, dat :een rechtstreeks contact tot stand komt tussen de Verenigde Staten CINE CANONET 8 Wilt u meer weten? Vraag u zo'n echte Canon-Camera vi Canon-Camera's: objectief bezien beter! Grote belangstelling Ghana kreeg geen lening los NEW YORK/ACCRA - Engeland, Amerika. Japan en een aantal Euro pese landen hebben een Ghanees UITSLUITEND TABAK Tsjombe wint in Oost-Katanga ELISABETHSTAD De Conakat- miljard dollar afgewezen. Ghana het geld nodig hebben om het tekort op, de betalingsbalans aan te zuiveren. Ghana zou het probleem aan het IMF moeten voorleggen. Het IMF heeft al toegezegd dat een commissie naar Ghana zal gaan om de verwarde financiële toestand van dat land te bestuderen. Uit Ghana zullen commis sies naar Amerika en Europa gaan om alsnog te proberen leningen los te krijgen. ZEIST Honderden belang- dium van de communistische partij de Sowjetunie een poging zullen doen, hem te onttronen. Intussen is de positie van Kosygin minder wankel, dat men wellicht geneigd is aan te nemen. Hij is een economische en technische specialist COLOMBIER Door het omstoten door de moeder van een kacheltje in een tent op een kampeerterrein in Zwitserland is gisteren een baby van 5V« maand omgekomen. Dc moeder die nog probeerde het kindje te red den, liep ernstige brandwonden op. Door gebrek aan huisvesting had het betrokken gezin zijn intrek op het kampeerterrein genomen. dc uitvaartplechtigheid in de Jans- kerk te Utrecht bijgewoond van de zaterdagavond tgdens een inwij dingsplechtigheid in een roetkap gestikte Zeister student jhr. David Louis Leonard Rutgers van Ro zenburg. Na de dienst vertrok de stoet, gadegeslagen door een me nigte Utrechters naar dc Nieuwe Algemene Begraafplaats in Zeist. Hier was de belangstelling over- gedicht! Bij het graf werd het woord gevoerd door de vader van de overledene, jhr. j mr. L. M. Rutgers van Rozenburg, die zijn zoon schetste als een jongen, die zijn ouders nooit verdriet heeft ge- Moord onbekend woord ..Zij brachten mevr. Liuzzo letsel toe" MONTGOMERY daan. Hij besteedde zijn korte studie- j iUIY heeft gisteren een tijd. zoals zijn ouders dat van hem verwachtten. David, aldus zijn vader, wist een juiste verdeling te vinden tussen zijn studie, het corpsleven en zijn talrijke liefhebberijen. GEDICHT Een federale de vier weldigend groot. Tijdens een korte prediking in de Janskerk zei studentenpredikant ds. J. C. de Bruïne onder meer, dat David Rutgers van Rozenburg altijd bereid om in eigen verantwoordelijkheid keuze te maken. Hij wist wat hij koos, ook toen hij vorig jaar lidmaat van de kerk werd. Het smartelijke van het bestaan noemde de predikant niet, dat de levensweg maar kort is, maar dat hij plotseling wordt afge broken. De Bruïne het begrafenisformulier las en het Onze Vader bad. De rouwdienst en de be grafenis werden onder andere bijge woond door de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf van Lynden van San- denburg, de burgemeesters van Utrecht en Zeist, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz en mr. A. P. Korthals Altes alsmede door vele vertegenwoordigers van studentenorganisaties waaronder „Tres Faciunt Collegium") en dc Utrechtse universiteit. verdachten van de moord op Liuzzo. die demonstranten voor ras- sengelijkheid naar huis bracht, vrij gesproken van het ten laste gelegde. De andere drie werden schuldig ver klaard aan de laffe beschieting vanuit een hinderlaag. Dat wil zeggen, de jury oordeelde hen schuldig aan nsen, di bruik maken van hun constitutionele rechten, letsel toe te brengen" Er werd niet gesproken van moord op mevrouw Liuzzo. Uiteraard is het drietal op een borgstelling van 50.000 dollar vrijgelaten. I De Willem Barendsz, eens de trots van walvis varend Nederland, is van vandaag af voor iedereen te bezichtigen. Het 45.000 ton metende walvisfa- briekschip, waarmee ons land tien jaar lang dc walvisvangst in de Zui delijke Poolzce heeft be oefend, ligt thans in de haven van Amsterdam. Een uurt duurt de excur sie naar het schip, waar op tot eind juli nog de Japanse vlag waait, om dat het Nederlandse wal visquotum en daarmee de Willem Barendsz aan Japan is verkocht. De bezoekers kunnen als souvenir walvisbalijnen kopen of een van de 3200 harpoens (prijs: zeventig gulden). Wat er na einde juli met de vergane Ne derlandse walvisglorie gaat gebeuren, is nog niet bekend. Een op elke vier De nen komt uit de hoofd stad. In Kopenhagen en voorsteden woonden aan het begin van dit jaar 1.375.000 van de 4.738.000 inwoners van Denemar ken. Uit Zwitserland komt een ander, opval lend cijfer. De Zwitserse ambtenaren hebben ver leden jaar bijna 2 mil joen kilo papier ver bruikt. I De Beatles mogen dan volgens velen aan popu lariteit verliezen. de Amerikaanse grammo foonplatenindustrie ziet nog wel wat in de lang harige knapen uit het naargeestige Engelse Li verpool. Zij kregen twee onderscheidingen, één voor de „beste prestatie" door een zanggroep en een als de „beste nieuwe artiesten" van 1964. De prijzen, zogenaamde Grammy's worden toege kend door de Nationale Academie voor de Grammofoonopnamen en beschouwd als het equi valent van de Oscars in de filmindustrie. Andere Grammy's werden uitge reikt aan Petula Clark, Louis Armstrong en Stanley Getz. DJAKARTA Het Amerikaan se Vredescorps zal zijn werk in Indonesië staken. De leden er van zullen liet land binnen enkele we ken verlaten. Vorige inaand sloten de VS al hun bibliotheken in In donesië, omdat de gebouwen waar in zich deze bevonden het bij be togingen moesten ontgelden. Amerika zal zijn technische bijstand aan de Indonesische universiteiten voortzetten. Gehoopt wordt, dat de politieke meningsverschillen tussen beide landen, met name met betrek king tot de kwestie Maleisië, de Ame rikaans-Indonesische vriendschap niet al te zeer zullen aantasten. De specia le afgezant van president Johnson, Elsworth Bunker maakte dit na be sprekingen met Soekarna bekend. Intussen doen in de Indonesische hoofdstad al geruime tijd geruchten de ronde, dat de Moerba-partij. die in de organisatie „Generatie '45" een overheersende positie inneemt, pogin- in het werk stelt om president SSjjj ï^^rh^°X0l?eev?Se,SSlSMvS Oost-Katanga in de Kongolese natio nale vergadering veroverd, zo is woensdag bekendgemaakt. Deze uit slag is de eerste die bekend is gemaakt sinds de algemene verkiezingen op 18 maart begonnen. Ruim 86.000 stem men waren in de provincie Oost-Ka tanga op Tsjombe zelf uitgebracht, zo werd meegedeeld. Rebel overgelopen naar Tsjombe? LEOPOLDSTAD Bocheley-David- son, een van de voornaamste leiders van het Kongolese nationale bevrij dingscomité, is naar Tsjombe over gelopen, zo werd gisteren vernomen. Bocheley-Davidson vertegenwoordigde een gematigde stroming in de Kongo lese opstandelingenbeweging. Hij. zou in Leopoldstad vrijheid van beweging genieten. Ook een militaire comman dant van de opstandelingen zou zich aan de regering hebben overgegeven. Hongersnood in Somali'and GENEVE AJs gevolg van een langdurige droogtepcriode lijden on geveer 800.000 mensen in Somaliland honger. Tienduizenden nomadenkinde- ren leven, volgens het internationale Rode Kruis, op de rand van de dood. Hulpgroepen van de Liga van Rode- Kruisverenigingen delen sinds het be gin van deze week antibiotica en vita minen uit aan de uitgehongerde bevolking. Velen lijden aan ondervoe- dingsziekten. Dienstweigering eenvoudiger voor atheïsten in YS Soekarno af te zetten. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat het Indone- j sische staatshoofd gisteren is overge- j gaan tot het heenzenden van het oude bestuur van de organisatie nieuwe leden heeft benoemd, zo wordt uit Djakarta gemeld. Bij de „Generatie '45" zijn aange sloten de leiders van het verzet tegen het vroegere Nederlandse bewind. In het besluit tot ontbinding van het oude bestuur heet het, dat een derge lijke maatregel nodig was om met het oog op de toenemende strijd van het Indonesische volk tegen contra-revo lutionairen en staatsonderrhijnmg. Soekarno heeft ook nieuwe richtlijnen voor de organisatie vastgesteld. Early Bird stationair boven Atlantische Oceaan WASHINGTON - satelliet Early Bird die op 6 april gelanceerd, heeft nu de positie bove WASHINGTON Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft beslist,dat ieder, die om principiële redene, de oorlog verwerpt, bestempelt mag worden als een dienstweigeraar wegens gewetensbe zwaren. Het is niet meer noodzakelijk, dat hij verklaart in een „Opperwezen" te geloven. Tot dusver was het geloof in een „Opperwezen" noodzakelijk om als dienstweigeraar erkend te kunnen wor den, De rechter Tom C. Clark citeerde in zijn uitspraak een woord van de bekende protestantse theoloog Paul Tillich: „Voor wie het woord „God" geen betekenis meer heeft, mag het vertalen door ,.de laatste vragen, die ik zonder voorbehoud ernstig neem". Geen doodstraf voor moord op cipiers LONDEN Het Britse Lagerhuis leeft gisteren met een meerderheid van 52 stemmen een amendement op het wetsontwerp tot afschaffing de Atlantische Oceaan bereikt waar doodstraf verworpen, waarin werd ge- zij stationair zal blijven. Voordat de vraagd de doodstraf te handhaven voor kunstmaan in gebruik wordt genomen moord op gevangenbewaarders door zullen nog verscheidene proeven wor- (gevangenen. De Lagcrhuisieden zijn bij wordt uit de Ameri-1 stemmingen over dit wetsontwerp niet partijdiscipline gebonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9