Lammenschansweg open J SPDRT I WÊÊm e kust en te keur N.Z.H .-tarieven omhoog met ingang van mei U zou de hele wereld ANJER of DESIREE VERLOVINGSRING! PIERROT RK eenS 40 jaar secretaris is geen opoffering aan. Nieuw Brunhilde kampioen Mata Hari ouderwetse ontroer-melodramatiek ;UWE LELDSE COURANT DONDERDAG 15 APRIL 1965 p Zonder vlagvertoon is Idag de tweede rijbaan van de chansweg van Korevaar- pat tot Lammenschansplein in ge- lik genomen. Hiermee is de twee- de algehele reconstruc drie maanden eerder gereed ge dan was verwacht. In juli 4 begon de NV Gebr. Schouls te "en aan dit project, waarvoor miljoen gulden was gevoteerd, .december kwam de eerste hoofd- iaan met parkeerhavens^ en bus- l tes gereed. De derde fase van de instructie van de Lammenschans- behelst de aanleg en verbetering Ikji de vcntwegen aan beide zijden ger werd de Lammenschansweg Jen ierd door fraaie bomen. Deze ,n esten in verband met de recon- •niclie worden gerooid. Er zijn v< ter nieuwe gepoot. De stammetjes zijn nog wel erg schriel vergeleken I Verwacht wordt dat de reconstructie met de dikke lichtmasten, die voor eind van dit jaar gereed zal zijn. een betere verlichting van de nieuwe weg zorgen. HAARLEM Met ingang van de zomerdienst, die zondag 2 mei van kracht wordt, worden de tarieven van de N.Z.H. verhoogd. Voor de maand abonnementen gebeurt dit op 1 mei. Op de interlokale lijnen wordt een gewyzigde tarief sleutel toegepast, waarvan het basistarief 3,5 cent (thans 3,2 cent) per kilometer bij een vaste aanslag van 17 (thans 15) cent be draagt. In de" praktijk betekent dit, dat een enkele reis van vijf tot twintig cent, al naam gelang de afstand, duurder wordt. Retours, zes-retouren- kaarten. scholicrenkaartcn en maandabonnementen stijgen in dezelfde ver houding. Op de stadsnetten van Haarlem Leiden gaat het „enkeltje" van dertig naar vijf-en-dertig cent. De vijf-rit- tenkaarten, die nog tot en met 31 juli kunnen worden gebruikt, worden ver vangen door zes-rittenkaarten van 1,65. De zes-retourenkaart gaat op het stadsnet 2,30 in plaats van 2,10 kosten, het maand-abonnement voor één lijn of twee aaneengesloten lijn gedeelten f 11,— 10,--r-), het maand-, abonnement voor het gehele stadsnet 13,50 (was 12,—). Het kindertarief - (-enkele p-eis met» overstapbevoègdherd( blijft 'onveran derd op vijftien cent. De scholieren weekkaart gaat 1,55 in plaats van 1.40 kosten. De vijftig-rittenkaarten voor scho- t Haag: Kon. 'Schouwburg, 8.15 i Comedie met „Johan van frneveldt". Vrüdag lC 7 tot 11 [eubelshow Langezaal. dicl Zaterdag 'rrëfeoorzaal. 10 tot 12. 2 tot 5 en 7 tot 11 ppl14eubelshow Langezaal. Jv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht bur: Sociëteitsavond, solotoneel c Sachs, ofe Vest 13, 8 uur: C. J. V. De Valk. ijding. ,n j rijdingskerk, 7.30 uur: Avondgebed. Haag: Kon. Shouwburg. 8.15 uur: che Comedie met „Na de zondeval". Haag: Diligentia, 2.15 uur: Arena git Dè verloren trouwring": 8.15 uur: ,dfc Komedie met „De Pa rij se brui- Maandag (tweede paasdag) oorzaal. 10 tot 12. 2 tot 5 en 7 tot 10 Heubelshow Langezaal. Apotheek itheek Tot hulp der Mensheid. Hool- 48. tel. 21060, ook voor de apo- Lciderdorp. De apotheken Oegst- :n Voorschoten zijn geope;.d. Films era (2.30, 7 en 9.15 uur): Altijd terdagavond (18 jaar); van vrijdag iddags om 2.30 uur: Mijn vriend i j eu gd voo rstel 11 r. g ieeJ° ,230, 7 en 9.15 uur): Liever nog bloemen (alle leeftijden! !for (2.30, 7 en 9.15 uur), paasdagen 'pe^4.45, 7 en 9.15 uur): Angelique. der engelen (18 jaar) (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Voor de weg (18 jaar) (2.30, 7 en 9.15 uur): Greta ks: Mata Hart (18 jaar) (2.30, 7 en 9.15 uur): Gold- (18 jaar) Tentoonstellingen ivossensteeg 59 (De Ruif): etsen ivêi] Ros (27 maart—1 mei), burg "73: tentoonstelling s van Henri Plaat (tol 22 april) ingprhaavezaal, Lange Vrouwenkerk- 12: werk van Jaap van der Ende. ingstraat en Jan Rijndcrs (van april, geopend van 126 uur). iten. Molenlaan 3: werk Draanen en Johan (van 10-23 april, van 10-5 uur :lel. afspraak), sijkf wel aan haar voeten willen leggen. Maar ja, een hele wereld is wel wat duur! Ons dunkt, dat u haar ook wel met iets minder kostbaars reuze ^lij kunt maken. BEGIN EENS MET EEN U WEET HET Juwelier - Horloger MAARSMANSTEEG 21 - LEIDEN lieren worden afgeschaft en per 1 juni vervangen door een scholierenmaand- abonncment van 8.50, dat geldig zal zijn op één lijn of twee aanéénge sloten lijngedeelten. Daar dit abonne ment op werkdagen onbeperkt geldig is, kan hier ten opzichte van de be staande vijftig-rittenkaarten van meer reismogelijkheden en dus van een re latieve verlaging worden gesproken. Het .was voor de. NZÜ onvermijde lijk voor het lopende jaar tot een sluitende exploitatie te geraken zon- tjer, het ..niveau van de geboden voor- ziénlngen .aan te tasten. 1 Tentoonstelling van depot-schilderijen LEIDEN In de tentoonstellings zalen van het stedelijk museum De Lakenhal hangt op het ogenblik een veertigtal schilderijen uit de 17de tot en met de 19de eeuw, die alle in het depot van het museum waren onder gebracht. Het zijn werken van o.a. Bakker Korff, Cornet, Kamerlingh Onnes en Van Driesten. Dc schilde rijen zullen daar enige weken hangen. Catena is nu „gemengd" LEIDEN De algemene studenten vereniging Catena heelt, nu de proef periode is verstreken, definitief een gemengd karakter gekregen. Franse invitatie voor K. en G. LEIDEN Het christelijke tam boer- en pijperkorps Kunst en Genoe gen heeft uit Noord-Frankrijk een eer volle uitnodiging gekregen. Het stads bestuur van Mambeuge heeft het Leid- korps gevraagd de optocht op twee de paasdag te komen opluisteren. Dezt optocht is een folkloristisch gebruik op tweede paasdag, waarvoor altijd zeer grote belangstelling bestaat. Met drie bussen zal liet Leidse korps op een dag de reis heen en terug maken. Met Jong K. en G. zullen de senioren op 30 april optreden in de taptoe op het Pieterskerkplein. Beide korpsen hebben het op 5 bijzonder druk. Jong K. en G. gaai 's avonds in Woerden de kasteeltaptoe verzorgen, hetgeen de senioren reeds tweemaal mochten doen. De senioren gaan op bevrijdingsdag naar Wagenin gen, waar 's morgens en 's middags wordt meegelopen in optochten. Ook de voetbalwedstrijd WageningenPSV wordt door het korps opgeluisterd. In de avonduren treedt het korps dan weer op in een taptoe te Oegstgeest. Afscheid bij Annakliiiiek LEIDEN Zuster S. L Burgemeister- Polak heeft gistermiddag afscheid genno- men als adjunct-directrice aan dc Anna- kliniek. Tijdens een bijeenkomst dankte directeur-geneesheer dr. D. A den Haan de scheidende zuster voor haar vele diensten. Hij bood haar bloemen Zuster A. C. Numan is als nieuwe junct-directrice geïnstalleerd. Fraai chique dessin. 130x 160 cm keuze uit 3 pastel tinten compleet met 4 bij passende vingerdoekjes. Speciale sterk A Cf) staaltje prijs: U «U Haarlemmerstraat 172 - 174 - 179 Herenstraat 9 MIDZA H. Laman van VVS (Van onze sportredacteur) LEIDEN De secretaris van een voetbalvereniging is een admini strateur in het klein. Hij moet de ledenadministratie en -registratie bijhouden, moet de correspondentie verzorgen en moet waken voor de zaken die bekend dienen te zijn bij KNVB en afdeling. Intern heeft hij dan ook nog het een en ander te regelen. De KNVB heeft er in het handboek 1964 maar liefst 48 pagina's kleine druk aan be steed om duidelijk te maken, wat er van de verenigingsfunctionarissen wordt verlangd. Om nog eens een duidelijker beeld te krijgen zijn we een praatje gaan maken met de man, die al bijna veertig jaar secretaris is van een van de grootste verenigingen in Leiden, de heer H. Laman van UVS. Een ding is daarbij heel erg duidelijk geworden. Men moet in de administratie groeien. Henk Laman, geboren op 1 april 1905, („mijn jongste zoon Hans werd ook op die dag geboren") ver telde iets over de uitbouw van zijn taak. Hij heeft zelf ook nog gevoet bald. kwam op zijn zestiende al in het eerste en bleef daarin tot 1932. toen hij na een serie ongelukken moest stoppen. In 1925 hadden ze hem al in het bestuur gehaald. Op zijn verjaardag werd hij twee jaar later benoemd tot secretaris. „Het begon toen allemaal erg klein. Een administratie was er niet. Het begon gelijk zovele ver enigingen als een jongensclubje met om de drie maanden een an der bestuur", zo vertelt hij over die beginperiode. Toen was het de taak van een secretaris te zorgen voor de opstellingen van de enkele elftallen, te zoeken naar tegenstanders voor vriend schappelijke wedstrijden en meer van die kleinigheden. I itbouw Nu is het allemaal anders. Ge lukkig heeft hij het samenstellen van de elftallen niet meer. Dat doet nu een elftalcommissie. Voor één man zou dat trouwens met zoveel elftallen ook teveel zijn. Ook het zoeken naar vriendschappelijke tegenstanders heeft hij aan een an der overgedaan. Er is echter genoeg overgebleven. Hij heeft in die lange periode een heel kaartsysteem op gebouwd. De heer Laman is in zijn ver eniging ook nog penningmeester ge weest. Op 1 april toch wel een bijzondere datum in zijn leven 1928 kreeg hij de combinatie secre taris-penningmeester op zijn schou ders geladen. Dat kon toen nog, nu niet meer. Acht jaar lang heeft hij naast het secretariaat ook nog de penningen van U.V.S. beheerd Of hij nooit eens heeft gedacht aan ophouden? „Ja zeker, ik heb in al die jaren echt wel eens in een soort vlaag geschreeuwd dat ik er mee zou ophouden. Maar ach, de soep wordt nooit zo heet gegeten. Je blijft het doen. om dat het je boeit. Bovendien is het een deel van je leven geworden. Dan laat je het niet zo gauw los. En vergeet ook niet ik weet heus dat geen mens onmisbaar is dat de mensen gewoon zijn dat de zaken voor hen worden gedaan. Dat je doorgaat, als het goed gaat vinden ze heel gewoon". De heer Laman wil van geen sentimentaliteiten horen. Hij vindt het geen opoffering al die jaren voor een sportvereniging zonder enige vergoeding talloze uren per week te werken. „Als het een op offering was geweest, had ik er allang mee gestopt", luidt zijn com mentaar Natuurlijk is het hem wel eens een moment teveel geweest, maar hij kreeg altijd de steun van zijn vrouw. ..Die weet er net zoveel van als ik. Ook zij heeft wel eens van die momenten gehad dat het teveel werd. Dan zei ze altijd, dat ze het raam zou openzetten opdat de boel zou wegwaaien. Maar het spul ligt er nog steeds". Vraagbaak Secretaris-zijn betekent vraag baak-zijn. Je bent de enige van de vereniging wiens naam in het adresboek van de K.N.V.B. staat. Je bent ook de schijf waarlangs alles draait. De heer Laman wil dat handhaven. Hij ziet geen heil in het opdelen van de functie van secretaris. Dan zijn er allemaal mensen, die langs elkaar heenwer- ken en die van elkaar niet weten wat er is gebeurd en wat er in de vereniging aan de hand is. Een secretaris is een coördinator vindt de heer Laman. Als bewijs van die stelling geeft hij wekelijks in zijn grote vereniging een inlich tingenblad uit voor elftalcommis sieleden. elftalleiders, jeugdleiders en bestuursleden. Daarin staat al vast het programma van de volgen de week. Men heeft dan ruim schoots de tijd de zaken te regelen. En men kan daarbij steunen op dat ene centrale punt: de secretaris. Bij UVS is dat punt na bijna veertig jaar nog even deugdelijk ils vroeger. De werkkracht en de ijver zijn nog steeds groot en niets is dat punt teveel. „Ik weet dat ik eens de taak aan een jongere zal moeten overdoen, maar het is me nog steeds niet teveel", zegt de heer Laman en achter z'n hand fluistert hij trouwens als je het kwijt bentwat moet je dan?" En daar ligt nu juist het kernpunt bij alle oude getrouwen in verenigin gen, die zijn uitgegroeid tot orga nisaties. TUSSEN DE BLADZIJDEN LEIDEN Nieuw Brunhilde en WW i-erden deze week voor het feit gesteld Ikaar het kampioenschap van de afde- ing Leiden te betwisten. Voor 15 april moesten de namen der afdelingskam- 'piocnen bekend zijn en door het weg blijven van LUSV 2 was de competitie leider wel gedwongen de wedstrijd LUSV 2—WW met 3—0 gewonnei geven. Nieuw Brunhilde besliste de eerste set vrij gemakkelijk in zijn voor deel met 1511. maar in de twccdi een voorsprong van Nieuw Brun hilde door WW omgezet in een achter land en na een zeer lange tijdsduur vist WW deze set met 17—19 te win Voor de derde set bleek Nieuw Brun hilde nieuwe moed te hebben verzameld in WW werd dan ook met dikke cijfers 155) verslagen. WW is echter niet -oor niets zo hoog op de ranglijst terecht gekomen. Met vuur en elan kwam het terug, nadat Nieuw Brunhilde een zeer voordelige setstand had worven (12—6). WW bleef doordrukken cn won tenslotte deze game met 1416. In de vijfde en beslissende set ging het erop of eronder. Toen bleek dat w Brunhilde een heel beetje meer adem had dan tegenstander WW. Het 1 een zege voor Nieuw Brunhilde met de kleinst mogelijke cijfers (1513). Het kampioensteam v.l.n.r. (staand) Netty Stolp, Nel van Dalsum. Ada Hoogendoorn, Frans Zilvercntant (coach); (zittend) Anneke van Venetiën( aan voerster), Corry Planje, Tineke Eyber- gen en Ineke Pool. Angélique, markiezin der engelen LUXOR, Angélique is een soort Sisi. maar met uitdrukkelijk r allure. kennelijk feller stromend (blauw* bloed en een tikje meer .-bo dy". Ze is dan ook een emotionele markiezin, in plaats van" een frêle kei- zersvrouw, dat scheelt. Angélique krijgt haar trekken thuis van het verrotte hof van Lodewijk IV. dat haar man. graaf De Peyrac. in samenwerking met een ploertige geestelijkheid, op de brandstapel brengt. Voordat zij zelf ook in het heksen- vuur terécht komt. wordt ze gered door de -.engelen", een groep opstan dige rovers, die zich in een Parijse ..burcht" heeft gevestigd. De film is gemaakt naar een roman van het echtpaar Anne en Serge Go- lon. die bij velen opgang doet. Ook bij het filmpubliek zal de dap pere Angélique ongetwijfeld voor een bestseller, zorgen daar romantiek, spanning, erotiek en historische feiten er in de juiste dosis in vervat zijn- Daarbij komt nog. dat het duo An gélique (de jonge ster Michèle Mer- cier) en de gelidtekende graaf (Ro bert Hossein) verdienstelijk spel te zien geven in een aantal goede scènes. (Romantiek.) Jfl cLL, """SI speciale emnbmdmQ HFord'camera fotobedrijf c/eC,r<A&ff "-"' ^JSTrnnon J Tomatenstraat wordt gereconstrueerd LEIDEN Op 20 april zal een begin worden gemaakt met de reconstructie van de Tomatenstraat. tussen de Lam menschansweg cn de Zoeterwoudseweg. In plaats van de twee rijbanen met een groenstrook in het midden komt er één brede rijbaan, met aan weerszijden van de straat parkeerstroken. Tijdens de werkzaamheden, die, naar verwachting, enkele maanden in beslag zullen nemen, zal de Tomatenstraat zijn afgesloten voor alle verkeer. STUDIO Enrique Gomez Carillo Y Tible schreef in 1923 zijn ;rEZ Misterio de la Vida y de la Muerta de Mata Hari". Sindsdien was het galante leven en de miserabele dood van Mata Hari, alias Margarteha Geertruida Zelle, dochter van een pettenwinkelier uit Leeuwarden en naaktdanseres in Parijs, op Europa's lippen. Natuurlijk moest er een film komen. Die werd geregisseerd door George Fitemaurice en Greta Garbo speelde er de mysterieuze hoofdrol in en van daar dat we deze film na zoveel ja ren nog eens terug kunnen zien. want Greta Garbo wordt weer eens opnieuw bekeken op het doek. Goldfinger TRIANON Goldfinger. de man achter wiens omhelzing de dood schuilt, zoals de filmsong zegt. de man die met de kille vingers van zijn ene hand, hor den mensen de dood injaagt en de an dere met de beheersing en de bereke ning van een krankzinnige uitstrekt naar fraaie blokken glimmend goud maar alles zonder dat er een spatje op het nylon overhemd komt. Deze vijand bevecht Sean Connery als ge heim agent 007 in zijn nieuwste James Bond-film „Goldfinger", waarin ae uiterste zindelijkheid gepaard gaat aaD grof sadisme en waarin de fantasie van de schrijver van de Bond-boeken. Ian Fleming wordt aangevuld met de gril lige mogelijkheden van een door de producenten tot in de details gereali seerde fantasiewereld op het vlak van misdaad en spionage. De perfect waar gemaakte fictie van de tegenwoordige tijd met atoombommen en multimiljo nairs. Want hier ligt het geheim van het succes van de serie Bond-films, die Europa stormenderhand veroveren. Wat er in de Bond-produkties is te zien. gebeurt echt. Trucs worden tot het kleinste minimum beperkt. Dc wa gen van Bond met schietstoel, kogel vrije ruiten, machinegeweren achter de stadslichten, oliespuiten, kraaiepotenwer- pers, radarscherm en nog veel meer agressie- en afweersnufjes, bestaat. Na het maken van de film is hij verkocht aan een miljonair. Wat er niet echt is. werd met zoveel zorg nagemaakt of nagedaan, dat het van de werkelijkheid niet meer te on derscheiden is. Het is de perfectie van het decor, dat met iedere Bond-film groter wordt. (Waargemaakte fictie). Voor de vuist weg REX. Onder regie van Michel De- ville toont Eddie Constantine weer eens. hoe hard hij wel kan slaan en hoe goed hij met vuurwapens en mooie meisjes weet om te gaan. De zware jongens die hem de voet dwars zetten leggen het loodje. Een film van het bekende Eddie- genre, die te slikken is vanwege het parodiërende karakter. (Eddie weer in vorm.) De film zelf behoort tot het melo dramatische genre, dat indertijd op geld deed en Greta is precies zoals men zich toen een naaktdanseres met spionoge-aspiraties voorstelde. Dat de werkelijkheid waarschijnlijk anders is geweest deed er toen niet zoveel toe. men maar ..ontroerd" kon wezen. Dat lukt nu niet zo goed -meer- maar de film blijft er even curieus om. (Curieus). Altijd op zaterdagavond CAMERA. Als men niet beter zou weten, zou men uit de film ..Altijd op zaterdagavond" van regisseur Robert Hartford-Davis twee indrukken mee naar huis nemen: 1. de Engelsen we ten niet hoe ze zich moeien amuseren, en 2. zij kunnen geen film maken. Het zijn beide evenwel misvattin gen. die de regisseur traagzaam het publiek wil aanpraten. De zeelui in Londen wensen we een vrolijker za terdagavond toe dan ze hier krijgen en mocht, dat dan eens op de film komen dan het publiek een betere re gisseur toegewenst. (Zeer matig.) Liever nog geen bloemen LIDO, Doris Day. Rock Hudson en Tony Randall in een komedie rond om een gelukkig huwelijksleven, dat door allerlei misverstanden dreigt te stranden. Regisseur Norman Jewison heeft z'jn best gedaan, maar een sprankelende film is het niet gewor den. De Amerikaanse dodencultus en gezondheidszorg worden aardig in het ootje genomen, maar voor de rest i> het al slapstick wat de klok slaat. (Ontspanning.) AUPING Ledikanten Wentelbedden Stapelbedden Cleopatra's natrass< INTERIEURVERZORGING W. J. ZIRKZEE van 't Hoffstr. 5-7 Leiden, tel. 24610 Lcids marine-officier wordt woensdag beëdigd LEIDEN De luitenant ter zee arts der tweede klasse K.M.R. uit Leiden H. F. van Waveren wordt woensdag 21 april om 11 uur in het Marine-opleidings kamp te Hilversum beëdigd door de commandant van het Marine-opleidings kamp, kapitein ter zee J. C. A. Siliacus.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3