Alles goed en u/el Middelburg moe niet gaan potter «JANSEN TILANU5» Omar Khayyam verdedigt zich tegen beschuldiging r Aanpassen aan nieuw DUET onder wij sbestel Ulo helpt bij verbetering van sociale status Pleidooi voor vorming prov. nutsbedrijven gezonde witte tanden DONDERDAG 15 APRIL Plichten t.a.v. toeristen vervuldI^HH] o O o Leraren christelijk vhmo bijeen SCHIPHOL De stichter en presi dent van de hotelcombinatie Omar- Khayyam, die vakantievluchten naar Egypte organiseert, de heer Nicolas Tarayan, heeft tijdens een persconfe rentie in een hotel te Beiroet zijn maatschappij verdedigd tegen de be schuldigingen als zou de reis-organi- satle verantwoordelijk zijn voor het Jordaanse vliegtuig, dat tijdens het weekend met 50 vakantiegangers aan boord bij Damascus is neergestort- Zoals bekend kwamen bij deze ramp 47 Belgen, 2 Nederlanders, 1 Zwitser se en de vierkoppige Jordaanse be manning om het leven. De heer Tarayan bevestigde wat reeds eerder door het A.N.P. werd vermeld. De slachtoffers maakten deel uit van de 105 vakantiegangers, die het weekend daarvoor met een super-constellation van de juist door de Amerikaanse oorlogs- vlleger E. R. Cantrell in Nederland opgerichte onderneming Trade Winds van Schiphol naar Beiroet waren ver trokken met eindbestemming Cairo. Voorts verklaarde hij, dat een klein gedeelte van deze groep reizigers waren Ingegaan op het voorstel van de hotel combinatie om voordat zij door zouden reizen naar Egypte eerst enkele dagen in het pas geopende hotel van de Omar- Khayyam organisatie in Beiroet door te brengen. Het was de bedoeling geweest om de overige reizigers, die geen prijs hadden gesteld op een verblijf in de 1 .ibanese hoofdstad, met hetzelfde toestel door te laten vliegen naar hun uiteinde lijke bestemming in Egypte. Maar de Libanese luchtvaartautoriteiten gaven geen toestemming om in Beiroet te landen. Op aandringen van de .•eisorgani- «atie gaf men tenslotte toch toestemming, maar het toestel werd onmiddellijk in beslag genomen om een onderzoek in te «tellen. Omdat het toestel voorlopig niet werd vrijgegeven moest men naar een andere oplossing zoeken om de mensen, die er de voorkeur aan hadden gegeven direkt Cairo te gaan. in de gelegenheid te stellen hun reis voort te zetten. Zoals bekend stapten de volgende dag ongeveer 50 passagiers aan boord van een Viscount- lijnmachine, die hen naar Cairo bracht. De overigen bleven in Beiroet achter. ..Het tijd van vervoer te zorgen", aldus de "heer Ta rayan. ..Er waren geen vliegtuigen be schikbaar, die naar Cairo vlogen." Ten slotte slaagde de Omar-Khayyam organi satie erin een vliegtuig van de Jordaanse luchtvaartmaatschappij Alia te huren om een gedeelte van de groep reizigers naar Egypte te brengen. Dit toestel is veron gelukt. „Ik kan geen verklaring geven voor de oorzaak van het ongeluk", zei de heer Tarayan, die zelf bij het onderzoek in Damascus aanwezig was. „maar ik kan u wel zeggen dat onze maatschappij zijn plichten ten opzichte van de loeristen heeft vervuld en niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor hetgeen met het Jordaanse vliegtuig is gebeurd." Oproep van USF: Mensonwaardige praktijk moet verdwijnen UTRECHT De Utrechtse Studen ten Faciliteiten Raad heeft in een ver klaring een beroep gedaan op de ge hele Nederlandse studentenwereld en op alle nog bij het studentenleven (hetzij direkt, hetzij via hun kinderen) betrokken academici, doelbewust mee te werken aan het uitbannen van alle mensonwaardige praktijken uit de studentenwereld door er noch actief noch passief aan deel te nemen. In de verklaring zegt de raad, met grote ontsteltenis te hebben kennis genomen. van de dood van jhr. D. L. L. Rutgers van Rozenburg, die zater dagavond om het leven kwam toen hij werd ingewijd als lid van het besloten Utrechtse studenten gezelschap „Tres Faciunt Collegium". De studenten Fa culteiten Raad zegt te huiveren bij de gedachte, dat dergelijke praktijken nog mogelijk blijken. Dat hierbij za terdagavond ook afgestudeerden be trokken waren, noemt hy verbijste rend. De raad doet voorts een beroep op de academici, af te zien van hun ver langen om het verleden in dit heden te zien herleven. Volgens de raad zul len zij de hun toegedachte rijpere kijk op het studentenleven in dienst moe ten stellen van de in beweging zijnde studentenwereld en van de daarin ver anderende mentaliteit. spaar plezierlgrmet NYLONS 4* met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Oecumenische hulp voor rampgebied in Chili GENEVE De Wereldraad vai Kerken heeft tot dusver een bedrag van 32.000 dollar toegezegd gekregen voor de hulpverlening aan het door een aardbeving getroffen gebied in Chili. Hiervan is het leeuwendeel afkomstig uit Nederland (14.000 dol lar) en Duitsland (12.500 dollar). De Wereldraad heeft in het totaal 200.000 dollar gevraagd. Vanuit de Verenigde Staten zijn reeds voedingsmiddelen, kleding, medicamen ten en andere goederen onderweg naai het rampgebied, die ter beschikking zijn gesteld door de Amerikaanse kerken. De organisatie van de kerkelijke hulp is in handen van de Ayuda Cristiana Evangelica. uo sociale organisatie van de Raad van Kerken van Chili. Van de Chileense regering heeft deze organisa het noordoostelijke gedeelte van t_. rampgebied toegewezen .gekregen, waar bereids vijf veldkeukens zijn ingericht. Zegslieden van de Ayuda Cristiana Evangelica verklaarden, dat de hulpactie uitstekend is georganiseerd. Prof. ir. Eijsvogel met pensioen DEN HAAG Op zijn verzoek is ingaande 21 september 1965 onder dank betuiging voor de vele belangrijke in deze functie bewezen diensten eervol ontslag verleend wegens verschriiding van de pensioengerechtigde leeftijd aan prof. ir W. F. Eijsvooge). hoogleraar in de hydraulica, bevloeiïng. weg- en waterbouwkunde en bosbouwarchitee- tuur en rector-magnificus van de Land bouwhogeschool te Wageningen. Moeilijk (Van een onzer correspondenten) WAALWIJK De heer J. van 'tHul uit Zwolle is van mening dat de scholen reeds nu bezig moe ten zijn met de vraag hoe zij zich willen aanpassen aan het nieuwe onderwijsbestel dat rond 1968 zal worden ingevoerd. Als voorzitter van de Vereniging van leraren bij. het christelijk voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs (vhmo) riep hij de medeleden op een poging te doen om de 400 do centen die nog geen lid zijn, voor de vereniging te winnen. Ongeveer 70 leden kwamen voor de jaarver gadering in het Willem van Oran je-college bijeen. Het moet u interesseren, zo zei hij onder meer, of u straks leraar aan een atheneum of aan een havo zult zijn. Paas-presentje? DRQSTE pastilles altijd welkom! Vereniging voor mulo bijeen: WAGENINGEN „De ulo school is de volksschool van het voortgezet onderwijs geworden en draagt door haar grotere sprei ding er krachtig toe bij, dat voor velen de weg geopend wordt naar een verbetering van de sociale status en voor anderen naar een verdergaande ontwikkeling." Dit zei de heer P. J. Geelkerken op de gisteren gehouden algemene ver gadering van de Vereniging voor mulo (NOV), die in Wageningen is gehouden. In deze causerie belichtte de heer Geel kerken de betekenis van het nlo, waar van hy opmerkte dat het uitgebreid lager onderwys een vorm van voortgezet onderwys is en geen specifieke beroeps opleiding. Na te hebben gewezen op het feit, dat het ulo reeds duidelijk evolueert naar iet mavo", en dat ,,de belangstelling 'm deel te nemen aan een mavo-experi ment bijzonder groot is", zei de heer Geelkerken dat het ulo de mavo toekomst met vertrouwen tegemoet gaat. „Het zal zijn opdracht binnen het Op tweede feestdagen Geref. Markers niet langer in een dienst met lierv. MARKEN De gereformeerden zullen niet meer deelnemen aan een gemeen- ichappelijke hervormd - gereformeerde kerkdienst op Tweede Paasdag. De gere formeerde kerkeraad van Marken is namelijk van mening, dat met de nieuwe synodale regeling voor de buitengewone wijkgemeenten (in wording) de Her vormde Kerk het naast elkaar bestaan van verschillende richtingen in deze kerk wettigt. Aldus meldt een verslaggever van Trouw. Drie jaar lang hadden de hervormden en gereformeerden op Marken op tweede feestdagen een gemeenschappelijke kerk dienst. De gereformeerden oordeelden dat de ontwikkeling in de Hervormde Kerk, gezamenlijke diensten verantwoord maakte Het besluit van de gereformeerde kerkeraad is aan de kerkleden meege deeld en aan de hervormde kerkeraad. De gereformeerde kerkeraad heeft niets tegen het hervormd college. Er zr- plaatselijk namelijk geen onderlin moeilijkheden. Kerkbouwsubsidie in Hengelo voor nieuwe onderwijsbestel met hetzelfde elan vervullen als het in het verleden heeft gedaan." Voorzitter Geelkerken stelde nadruk kelijk, dat de ontplooiing van de ulo school tot een school voor middelbaar onderwijs niet afgeremd zal mogen worden door allerlei beperkingen, die het ulo nu zo vaak worden opgelegd. „Het hoofdbestuur zal al het mogelijke doen en zo nodig de stryd niet schuwen, als het gaat om het verkrijgen van rechten, die andere vergelijkbare school soorten reeds lang hebben verworven die het ulo nog niet zijn toegekend." Structuurwij ziging Nijmeegs corps NIJMEGEN De leden van het Nijmeegs studentencorps hebben goed keuring verleend aan het voorstel van de senaat, over te gaan tot een in grijpende structuurwijziging van het corps. Een van de gevolgen daarvan is, dat de Nijmeegse studenten niet lan ger verplicht zullen zijn mee te beta len aan de instandhouding van de ge zelligheidsverenigingen. Tot nu toe werd een jaarlijkse bijdrage van veer tig gulden gevorderd, ook van hen die geen lid waren van gezelligheidsver enigingen. Hiervoor in de plaats komt een lage vrijwillige bijdrage. Het Nijmeegs studentencorps zal niet langer in de eerste plaats de be langen van de gezelligheidsverenigin gen. doch de algemene studentenbe langen behartigen. oude kerken (Van e onzer medewerkers) De gemeenteraad van Hengelo (Ov.) heeft in zijn gisteravond ge houden zitting met 23 tegen 9 stem men een voorstel aangenomen van de meerderheid van het college van b. en w. om te voldoen aan de aanvragen om subsidie ook voor de kerkgebou wen die vóór 1 maart 1961 gebouwd zijn en die dus niet vallen onder de rijkssubsidie. Het betreft hier gebouwen, nl. drie rooms-katholieke. een hervormde, een remonstrantse een baptisten kerk. Het gaat om procent van de stichtingskosten en het betekent voor de gemeentekas een uitgave van rond 517.000 gulden die men voteren wil uit de saldi-reserve. die 3,2 miljoen bedraagt. Unie en Schoolraad in Utrecht bijeen (Van onze onderwijsredactie) UTRECHT - Op dinsdag 20 april wordt in Utrecht de 86-ste jaarvergade ring van de Unie Een school met den bijbel gehouden, In de ochtendvergade ring komen huishoudelijke zaken aan J" orde. de? middags zal de heer Rijnsdorp te Rotterdam spreken o Raakpunten tussen kind en kunstenaar. Eveneens in Utrecht vindt de volgende dag de 72-ste algemene vergadering van de Schoolraad voor de scholen met den bijbel plaats. Mr. J. J. Hangelbroek zal morgens een bespreking van de algemene belangen Beroepingswerk De mammoetwet van Cals, die het voortgezet onderwijs ordent wil zoveel mogelijk differentiatie in opleidings mogelijkheden bieden. Maar, zei de heer Van 't Hul, dat kan alleen maar goed werken als dat in één school mo gelijk is. Toch wenste hij geen al te grote scholen. Klassen zullen van 15 tot 20 leerlingen moeten hebben. Iedere hbs moet tegelijkertijd athe neum en havo kunnen zijn en ook ieder lyceum van nu zal een havo afdeling moeten kunnen opzetten. Slechts dan handelt men rechtvaardig tegenover leerlingen die zich willen voorbereiden op een taak in de maat schappij en de leerlingen die verder willen gaan studeren. In het bijzonder zal in de toekomst meer aandacht geschonken moeten worden aan de opleiding van de le raren. Nog altijd is het aantal „on bevoegden" bijzonder groot. Het vak Frans wordt door niet minder dan 40 onbevoegden gedoceerd. Er zal aan dacht moeten worden geschonken zo wel aan de wetenschappelijke oplei ding als aan de pedagogisch-didac- tische vorming die nog maar nauwe lijks aandacht heeft gehad. Jubileum Nog altijd zijn ongeveer 400 docen ten geen lid van deze snel groeiende vereniging. Het ledental verdubbelde in de laatste tien jaar. De voorzitter hoopte dat het mogelijk zal zijn per 23 december 1966 2500 leden te hebben. Dan zal de vereniging 50 jaar bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum zai een bijeenkomst gehouden worden ln de Haagse dierentuin, terwijl boven dien een gedenkboek zal verschijnen waarin dr. J. Verseput een overzicht geeft van het werk binnen het chris telijk vhmo de laatste tien jaar. Dr. A. la Fleur zal schrijven over de bete kenis van het christelijk middelbaar onderwijs tot 1945 en dr. H. Smilde ver de tijd na 1945. Geref. predikant aan r.k. universiteit in Nijmegen NIJMEGEN De gereformeerde kerk te Nijmegen tracht te komen tot benoe ming van een studentenpredikant aan de rooms-katholieke universiteit in deze stad. Voorlopig denkt men nog niet aan een volledige dagtaak voor de te benoe men predikant, maar de mogelijkheid wordt wel gezien dat dit werk spoedig niet meer met andere taken te combine ren zal zijn. De Nijmeegse kerkeraad heeft zich tot verschillende kerkelijke instanties gewend om steun bij deze arbeid, die men graag in september aangevat wil zien. De taak van deze studentenpredikant zou deels getuigend moeten zijn, deels het pastoraat over niet rooms-katholieke studenten moeten om vatten. Bijbelgenootschap in Canada ontgint nieuw werkterrein MONTREAL Het Canadese Bijbel genootschap heeft een belangrijke stap gedaan tot een betere verstandhouding tussen de Engelssprekende en Fransspre- Bijbelrooster We lezen vandaag: Mattlieus 27 27-44 We lezen morgen: Mattlieus 27 45-56 Geref. p.s. van het Zuiden Kritiek op Studentencongressen in week na Pasen DRIEBERGEN - HATTEM - OEGST- GEEST De vrijgemaakt-gerefor- meerde en de christeiijk-gereformeer- de studenten zullen in de week na Pasen elk weer hun traditionele Paas- conferentie houden. Ook de studen ten zendingscommissie heeft een con ferentie belegd- De Verenigingen van (vrijgemaakte» Gereformeerde Studenten en Fides Qua drat Intellectum van Kampen organiseren hun congres van dinsdagmiddag 20 tot zaterdagmorgen 24 april, in het conferen tieoord Ons Centrum te Driebergen. Het thema van dit congres luidt: de positie van de ohristen in een veranderende wereld. Ds. B. J. F. Schoep spreekt over de kerk in een veranderende wereld, prof. dr. J. P. A. Mekkes over onze staatkun dige roeping en prof. dr H. J. van Zuthem over de positie van de christen in de moderne onderneming. Verder ataan onder meer op het programma een causerie met dia's over Jan van Goyen door prof. dr. H. R. Rookmaker en dagelijks bijbelstudie onder leiding van ds. W. Borgdorff. De Christelijke Gereformeerde Studen- tenbond gaat in De IJsselstein te Hattem confereren van 22 tot 26 april. Ds. M. Drayer spreekt dan over de positie van de vrouw in de kerk. terwijl drs. M. Geerink Bakker de ontsoanningsmuziek onder de loupe neemt. Speciaal voor de reünisten spreekt dr. W. H. Velema zaterdag over de ethiek van de vrije tijdsbesteding. Terwijl de vrijgemaakt-gereformeerden tijdens hun congres voetballen (heren) en handballen (dames), organiseren de Christelijk-gereformeerden op hun confe rentie een volleybaltornooi. Tenslotte belegt de atudentenzendings- commissie in het ZendingshuLs te Oegst- geest een Afrikaconferentie, waarhij niet alleen Nederlandse, maar ook Afrikaanse studenten aanwezig zullen zijn. Er zullen vijf studiegroepen zijn onder leiding van mentoren, te weten dr. C. L. van Doom. drs. H. Linneman. prof. dr. J. A. Ponsioen. prof. dr. P. J. Zuidema en ds. H. K. Jonkman. De bijbelstudie wordt geleid door dr. E Beker. beleid van zendingskas (Van een onzer medewerkers) EINDHOVEN De particuliere synode van de Gereformeerde Kerken in Brabant en Limburg heeft in haar eerste zitting te Eind hoven scherpe kritiek doen horen op het beleid van de Zuiderzen ding, en vooral ook op het feit dat het haar niet mogelijk was in vloed op dat beleid te oefenen. De Zuiderzending gaat uit van de ge reformeerde kerk te Middelburg, die voor dit werk gesteund wordt door de kerken in Zeeland en in Brabant-Limburg. Zendingsterrein is het ressort van de classis Blora van de Christelijke Kerk op Midden-Java. Op dit terrein werkt al jaren geen Nederlandse zendeling meer, sinds ds- H. Schut uit Indonesië terugkeerde en in 1958 predikant te Bussum werd. Feitelijk subsidieert de Zuiderzending alleen nog maar het zendingswerk dat de Javaanse kerk zélf doet- Een belangrijk deel van de zendings bij dragen geeft ze door naar de centra le zendingsinstanties te Baarn- Maar een deel van de zuidelijke zendingsbij- dragen wordt gereserveerd voor het uitzenden van een nieuwe Nederlandse zendingspredikant naar Blora, terwijl ook nog een klein fonds is voor zelfs een tweede zendingspredikant- Kritiek De twijfel dat het ooit tot zo'n nieuwe uitzending naar het Blorase zal komen is intussen gegroeid. Wel zal ds- J. van der Linden uit Maartensdijk binnen kort de situatie ter plaatse opnemen, maar zoals de penningmeester van de Zuiderzending, de heer J. C. Wattel uit Middelburg zei de Javaanse ker ken doen het werk wel anders, niet Pa's presentje: DRQSTE pastilles altijd welkomlN^, NED. HERV. KERK Beroepen te Barneveld (vac. B. Eysen- ga): J. den Besten te Huizen (N.H.): te Bruchem-Kerkwijk: P. de Jong te Vee- nendaal. Aangenomen naar St. Maria Horebeke (Vlaanderen) (toez.): J. G. Mees. woon- achtie te Lunteren laatctel yenHines Pr°3ect onaer ae overwegena rooms- katholieke Franssprekend. Can.deren niet alleen in Montreal, maar in geheel Canada. Verschillende kerken en groepen hebben er hun medewerking aan ver kende Canadezen door in Montreal Franstalige boekhandel te openen. Het is de eerste Canadese bijbelkiosk, die ge heel Franstalig is. Ook de administratie en het beheer zijn geheel in handen van Franssprekende predikanten en leken. De kiosk is bedoeld als evangelisatie project onder de overwegend pred. in Buenos Aires (Argentinië) Bedankt voor Huizen (NH.) (vac Boer): J. van 't Ende te Onstwedde: T. Fijsma Mr. Van Reenen in Lunteren slechter dan een Europese zendi man het zou doen. En dat deed synodclid vragen, of het dan wi verschrikkelijk nodig was gelden eren voor Iets dat mogelijk bodig was. is de Brabants-Limburgse de laatste jaren steeds wat kritisc stemd geweest over dit beleid. Maar| dat formeel gezien de particuliere de geen vuist kan maken om haar ki om te zetten in beleidsombuiging, het rapport van de Zuiderzending I kennisgeving aangenomen en de bfl ting goedgekeurd, het laatste met j stemmen tegen iets dat zeer ongel kelijk is. Overigens zal de Zuiderze» olgen/d jaar samen met de zending! e kerk te Rotterdam als tweede dingsterrein het werk in Roeanda krijgen. Deputaatschap le arbeid. Dit zal tot taak krijg» zorgen voor een meer effectief pr< h ciaal contact tussen de kerkelijke bi hartigheid en de „beroepsmatige ben - ingen van het maatschappelijk w (die een provinciale ./koepel" hebb fti.' Bij de bespreking van de interke lijke samenwerking in allerlei von van maatschappelijk werk en vooi L geestelijke volksgezondheid kwam de synode de vraag op, of bestuurl samenwerking niet ook mogelijk met rooms-katholieken. De betrotyE? deputaten achtten technische sacwd; werking waar mogelijk zeer gewe^ maar zagen de mogelijkheden voor ia{ stuurlijke samenwerking na uwé aanwezig. In Midden-Brabant was fa stuurlijke samenwerking met hervo di den niet eens mogelijk, zo rapportfc„e den zij. Verontrustend noemden depute het, dat aan gereformeerde zijde tl( wel aandacht bestaat voor het bins kerkelijke werk van gemeenschaps ming, maar nauwelijks voor het ra 'aa schappelijk opbouwwerk, dat zich i op de gehele plaatselijke gemeenst Het gaat hier om de vraag, of delf reformeerden vanuit hun bevolkl' 1 groep bereid en in staat nullen 1 mee te werken aan een vormger™ van „de sociale structuur van morgPe kei HOLLUM Via televisie zulleif®! toeristen die tydens het hoogseizoen psl plaats kunnen vinden in de gerefornjicl de kerk van Hollum op Ameland vite aan de kerkdiensten toch kunnen volL_ De kerkeraad van Hollum voert 1 „bedrijfstelevisie" in omdat er geen i gelijkheid is, het kerkgebouw uit breiden. In de kerk komt een vaste can te staan, die via een gesloten cin verbonden is met twee grootbeeldsd men in een bijgebouw achter de k Op eerste Pinksterdag wordt in Hol de eerste eigen „televisiedienst" gei den. (Van een onzer verslaggevers) Lunteren Mr. r. m. van Reenen, de burgemeester van Gouda, heeft op het congres van a.r. burgemeesters, wethouders en gemeentesecretarissen gepleit voor de vorming van grote re gionale nutsbedrijven voor gas, elektriciteit en water. De ge meenten zullen daartoe het initia tief moeten nemen willen zij be trokken blijven bij deze belang rijke voorzieningen. Burgemeester Van Reenen baseerde zijn pleidooi op de belangen van bedrijfszekerheid, veiligheid en zo economisch mogelijke exploitatie. Hij waarschuwde ervoor, dat, wanneer de gemeenten nu niet tot daden overgaan de concentratie van hogerhand wel eens opgelegd zou kunnen worden. Het gevaar is dan levensgroot dat de invloed van de gemeenten wordt uit geschakeld, aldus burgemeester Van Reenen. Hij voegde daar veelbeteke nend aan toe dat nationalisatie van openbare bedrijven bepaald geen nieuw en onbekend begrip is. In een uitvoerig betoog waarin hij een overzicht gaf van de landelijke instellingen op het gebied van de water-, gas- en elektriciteitsvoorzie ning, zocht de heer Van Reenen de oorzaak van de volgens hem noodza kelijke concentratie in de ontwikke ling van de nutsvoorzieningen. Hij noemde technische en economische factoren en legde de nadruk op de deskundigheid van het personeel van de nutsbedrijven. Het is voor kleine bedrijven vrijwel onmogelijk om nog te voldoen aan de eisen die in Velerlei opzicht aan de be drijven worden gesteld. Zij zullen, aldus burgemeester Van Reenen, niet in staat zijn de nodige techhische outillage noch de vereiste personeelsbezetting te ver werven. Zij zouden het wellicht kunnen betreft de organisatievorm van regionale bedrijven gaf burgemeester Van Reenen de voorkeur aan een openbaar lichaam op grond van de wet gemeenschappelijke regelingen boven de NV-vorm of een stichting. Poets, tenminste één keer per dag, met ARONAL vitamine- tandpasta. Binnen 18 dagen ziet u wat Aronal voor u heeft gedainl bij elke tube Aronal een prachtig speldje gratis Aronal GEREF. KERKEN iVrügem.) Aangenomen naar Emmeluurd (NOP) 1. v. Keulen te Waardhuizen. UNIECOLLECTE Uniecollecte bracht tn de volgende ;en de achterstaande bedragen op: Lissc 85. Moerkapelle 78.07. Ooltgensplaa: 680.50. Oostburg 440.15. Sassenheim 75. Sluiskil 100 Werkendam 303 37 mstad (2) 268.50. Het totaal van 675 s comlté's is: 504.961.43 Vorige maal jat f 422 053.17 modern en modieus ondergoed is van ...een naam om te dragen Ds. J. Offers gaC met pensioen b (Van een medewerker) EINDHOVEN Ds. J. Offers, die verschillende Zuidlimburgse gercforraipr de kerken verbonden is als hulpppj ker voor de evangelisatie, gaat per 1 f tember met pensioen. Ds. Offers is if mijnstreek bekend door zyn straatpij king (de „autozending") en het werk dat hij met zijn echtgenote c de buiten- en randkerkelijke jeugd E richt. Vorig jaar reeds kon hij om f zondheidsredenen geen straatpreken ij houden. Ds. Offers werd geboren in Hij diende de kerken van Laar en likum. Hij is thans sinds 1946 hulppif, ker van de kerken te Geleen, SitA1 Treebeek en Heerlen en als zodr in provinciale dienst van de gereforn» de kerken in Brabant cn Limburg particuliere synode heeft hem eervol i siocn verleend. KERNEN VAN INGEZONDEN STUKKEN lü Bijdragen voor dere ingetonden-atnkkenrnbrlek kannen door alle leien |t en lezeressen!worden geleverd en worden geplaatst buiten verantwoorde-; j lijkheid der hoofdredactie. Do redactie behoudt tlch het recht voor stukken te weigeren en ta te korten schrijft u dut -zéér kort! Er kan alleen worden gepubliceerd met volledige vermelding van naam en woonplaats. Anonieme brieven krijgen geen plaatsmimte. Waar nodig kan in een bo- srhrift van redactiewege een korto toelichting worden gegeven. Bravo voor Ridder in dit blad geschreven over de verhou ding AR-CHU. Volgens mij liet hij een zeer positief en zuiver CH-geluid horen, hij schreef: „Christelijke politiek voert hij zijn plan niet. Ook ik heb in mijn leven allerlei afspraken, die kom lk zo punctueel mogelijk na, maai daarbij heb ik echt geen wekker of Bevrijdingsfront (2) betrekking tot zogenaamde kunstuitin gen. Wat hij zegt en durft te zeggen DENKEN talloos velen, hoor Maar hun „zeggen" komt er overigens ook niet op aan. daar moet je „Ridder", letterlijk figuurlijk opmaken van een winst- en verliesn ning en het vaststellen van het vermo- het domme getal, is méér dan een In er op uit is de Den Haag te zetten. Zodra een christcn- het kerkklok nodig. Mag ik het i heel de hand Christelijke politiek schaakspel het ter harte and„ _r.t scherp zeggen: Waar halen de kerken het recht vandaan de vroege zondags rust elke keer maar weer op zo gruwe lijke wijze te verstoren? P. Pannebakkei verhaal ov Van Oyei taal als J de gemeen0 zullen zwijgen. 1 Corinthe 14 f letterlijk „Het is haar niet toegelate%c bevolen onderworpen^ Laksheid zouden mee-zemelt in het koor 'van moderne cultuurminnenden. Dat er talloze Ridders uc>uaa mogen opstaan om de werkelijkheid van al het verwaterde kunstendom aan de kaak te stellen. Leiden J. van Houwelingen-Baars Kerkklokken In uw blad van 3 april jl. las-ik stuk over protestanten in Spanje: ging over een onderzoek van ds. Heg- ger. Als oud-rooms katholiek denk nogal een naïef en duister de Victcong. dat de lieer inreken* ."briek schr Jriï™, de Vfelclpg d™ de net als de patriotten roeger die na de Dordrecht H. Zu] Franse revolutie dansten en zongen om de vrijheidsboom. Maar daarmee alleen kom je er natuurlijk niet WIL de heer Van Oyen er misschien niet éi der gedaanten van het communisme zien? En dan is hij zo bang voor wereldoor- Gewetensnood log drie door het ingrijpen der Ameri- Spanje: het kanen. Dat is toch juist het hele punt voor de V.S. in het Verre C- Werkelijk: als Amerika niet af Teleurstellend? (2) het christelijk onderwijs inleiden. Na de pauze houdt de heer Tj. laten allen en b. dat de CHU zich meer Meyer, pedagogisch didactisch medewer- zou laten leiden door stemmenwinst dan ker VHMO van het Chr. Paedagogisch door medeverantwoordelijkheid Studiecentrum een rede over Van lager [sterk j|j|g T onderwijs naar basisonderwijs Al de tijd dat ik zelfstandig ben gaan denken en dat is nu al 41 jaar vraag ik me «f waar het kerkklokgclui op zondag voor dient: hetwelk voor veel mensen een bron van ergernis is. ook voor mij. Ik vraag me als buitenkerke lijke af: Welke zin heeft het om iemand op deze geforceerde wijze naar de kerk te krijgen? Eerder krijgt een buitenker- De heer kelijke die het misschien van plan dat Rome zo blijft ligt met de laksheid van het protestantisme dat nalaat zich zijn naam waardig te betonen omdat het niet protesteert in Rome, bij de Paus en bij het Concilie in verband met vervolgingspraktijken La ten wij ook veel meer van de waarheid getuigen overal, op fabrieken en kanto ren, kortom waar de gelegenheid ertoe ook gegeven ogenblik het Rechts-Hervormden zijn in geweteto-: nood. schreef uw b'ad van 9 april L een verslag over het Verband f Hervormde ambtsdragers. InderdaF zijn m.i. velen in de Hervormde het Verre Oosten? onrustig doordat si^eds «r tn o dingen worden bedacht en „alles i... heen en weer golft". Het lijkt wel E steeds meer vertrouwde gewoonten museumstuk moeten worden verklal. Achter dit alles zie ik een predikingfci Steenis minder de belijdenis dan wat genoe'. j .de culturele en maatschappeiuke ireldheerschappij. tegenzin tegen dit „lokmiddel' Vrouw in ambt Volkomen juist acht ik datgene wat de heer A. Imanse verleden week stelde over de vrouw in het ambt. Inderdaad zijn daar geen bijbelse funderingen H. de Kok sr. te vinden. Integendeel, de bijbel spreekt Rotterdam de tijd" tot uitgangspunt geneigd is te nemen. Achter dit alles f ik ook geloofsarmoede. Alleen G Woord kan echter het uitgangspunt z dan kan er weer kennis komen hoe i niet moet in de Kerk. C. Deijkf

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2