CONSTANT CONSTANT liiteïil 6 8 Geen terugbetaling van vakbondscontributie it.-gen. H. P. Zielstra legt bevel luchtmacht neer rtsbedrijf Roolvink Koninklijke Zout-Ketjen overtrof verwachting Geen gemakkelijke taak voor kabinet Jersey en handwerk in mode van deze tijd Actie Reorganiseerden' met kracht voortzetten VAN DEN BRINK HOEDENNIEUWS Iets zachter ASC§ ffEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 APRIL 1965 jVctie „Europa 3 Centraal Soc. Werkgevers Verbond: niet geslaagd x i x i* Is contributie JSTERDAM De jeugdactie aan ontwikkelingslanden die #in 1964 .Europa 3" werd gevoerd, heeft niet de verwachtingen voldaan. Zij heeft tekort opgeleverd van f. 11.000 dat rekening komt van de gezamenlijke gdorganisaties en instellingen. Het rkoepelingsorgaan van het Nederland- jeugdwerk de Nederlandse Jeugdge- mschap. vindt dit wel een teleurstel vooral gezien de resultaten van ge acties. öewel de actie „Europa 3" niet is aagd. konden toch enkele door jeugd- inisaties ingediende projecten in het n de hulpverlening worden nancierd door de eigen activiteiten die organisaties en ook door mede- cing van de Nederlandse Organisatie Internationale Betrekkingen VIBJ lerdenking dertien gefusilleerden 'ELDOORN In het Kruisjesdal in ?n heeft gisteren onder grote ngstellirog de herdenking plaats ge- 13 verzetslieden, die op deze jaar geleden door de Duitsers len gefusilleerd. Het woord werd lerd door wethouder J. H. de Groot Apeldoorn en ds. J. F. Kolenbran- gereformeerd predikant in Apel- de toespraken had een kransleg- plaats namens de koninklijke fa- en het gemeentebestuur van Apel- Het was 10 jaar geleden dat op een herdenking plaats had. STERDAM Aan de universiteit van is gepromoveerd tot doctor ln inde de heer W. van Houten, op hoog genoeg O O DEN HAAG Het Centraal So ciaal Werkgevers Verbond is tegen stander van gehele of gedeeltelijke terugbetaling van vakverenigings contributie uit de middelen van fondsen, die werkgevers en vakbon den zouden willen stichten. Men kan niet van de werkgevers een steun verlangen, welke uiteindelijk kan worden gebruikt om de strijdmid delen tegen de werkgevers te ver sterken. Het is verder, uit overwe gingen van personeelsbeleid, niet aanvaardbaar binnen de onderneming te discrimineren. Daarvan zou spra ke zijn, indien georganiseerde werk nemers gunstiger arbeidsvoorwaar den zouden krijgen of indien zij uit keringen zouden ontvangen in de vorm van teruggaaf van contributies, die zij aan hun vakbonden kwijt zijn. Het CSWV wil wel wat doen. Het heeft bijv. geen bezwaar tegen het geven van vrijaf aan werknemrs eventueel ook met behoud van loon voor het deelnemen aan activiteiten van de vakbonden. Evenmin is er bezwaar tegen het vragen van beta ling van de ongeorganiseerden voor bepaalde diensten, die voor hen wor den verricht (bijv. het vrzïlveren van vakantiebonnen)Ook over een rede lijker honoreering van het werk dat vakbondsbestuurders in bepaalde ganen en commissies verzetten, valt zeker te praten. Paritair Koningsvaandel eenheidssymbool [ESTERBERG Luitenant-gene- H. P- Zielstra heelt vanmiddag Ie vliegbasis Soesterberg zijn func- van bevelhebber van de lucht- fekrachten. tevens chef van de Imachtstaf overgedragen aan luite- j-generaal A. B. VVoltf. Luitenant- Haal Zielstra is benoemd tot voor- fr van het comité Verenigde chefs staven. Hij volgt in deze functie paal G. J. Ie Fcvre de Montigny Jereenkomstig de aanwijzingen |de scheidende luitenant-generaal, m alle korpsen van de luchtmacht He overdracht vertegenwoordigd. |m het grote saamhorigheidsgevoel de luchtmacht tot uitdrukking fengen. Een saamhorigheidsgevoel, hog in sterkere mate wordt ver- t door het koningsvaandel, dat de - ■^voormannen iMtf het fijne van shagroken jtgenkt hi] voorbaat ((Vervolg van pagina 1) Europoort pnesmann, die reeds bptie had op een terrein van twee- jerd hectare voor de vestiging van fcrtsoverslagbedrijf, heeft dit terrein beschikking gesteld van de groep zeventien staalbedrijven, die -r- zoals [ld gaat onderzoeken of haar [en zijn te realiseren. Posthuma is van mening, dat een ntraliseerd bedrijf in Europoort I de groep van zeventien dat voor I heeft, vele voordelen biedt. Enke- «arvan zijn: [aalbedrijven. die uitsluitend per rail linnen worden bediend, kunnen hun pogovenvulling in de zeehaven ge- |ed maken en per trein volgens een iste dienstregeling afvoeren naar de pnkers van de hoogovens; fet exporteren van pellets over zee Jet schepen van 15.000 tot 20.000 ton [voorbeeld naar Engelse. Franse en plgische havens en naar het Kloeck- Jr-staalbedrijf in Bremen. Je overslag van ertsen uit de groot je schepen in kleinere voor de lening van andere Europese staalbe- Jijven. Op deze wijze zouden pgelsc havens niet hoeven tc En uitgebouwd om de grootste sche en le kunnen ontvangen. Je mogelijkheid om. wat het letreft, met duweenheden cn erts- reinen de grootste efficiency te be- Eikcn. Jt valt nog niet te overzien wat de je kosten van het omvangrijke pro- zullen zijn. Geraamd wordt echter, de kosten voor de eerste fase, die in gereed zou moeten zijn, 250 miljoen Mark zullen bedragen. Koningin 18 mei aan de bevelhebber van de luchtmacht uitreikt. In een korte rede gaf de luitenant- generaal 'nog een overzicht van belang rijke projecten van de laatste jaren. Opvolger, luitenant-generaal Wolff tot nu toe directeur van het directoraat materieel luchtmacht vond het betreu renswaard. dat zijn voorganger niet meer het vaandel uit handen van de Koningin ontvangst kon nemen. Een vaandel, aar hij altijd zo voor heeft geijverd. Luitenant-generaal Wolff wordt in zijn oude functie opgevolgd door luitenant- generaal A. L. Cox. Vanochtend is voor het eerst op de bases en gebouwen van de luchtmacht de nieuwe luchtmachtvlag gehesen. Deze vlag was nodig omdat op de oude vlag de militaire Willemsorde was aangebracht, tlie voortaan op het vaandel zal worden getoond. (Vervolg van pagina 1) Bauke Roolvink heeft het van metaal arbeider tot leidinggevend politicus ge bracht. Daartussen ligt een Jarenlange activiteit in dienst van de christelijke vakbeweging: als voorzitter van de Chris telijke Metaalbewerkersbond afdeling Hilversum (zijn woonplaats, waar hij van 1929 tot kort na de oorlog bij de haarden- fabriek Jaarsma heeft gewerkt), als vrij gesteld lid van het hoofdbestuur van de C. M. B. en ten slotte als secretaris van het Christelijk Nationaal Vakverbond. In 1959 werd de heer Roolvink opge- 5men in het kabinet-De Quay als staats secretaris van sociale zaken onder <da zwakke) minister Van Rooy. Aanvallen In deze functie ls hU verantwoorde lijk geweest voor de invoering van de gedifferentieerde loonvorming, die de socialistische oppositie een doorn ln het oog was. De felle discussies tussen staatssecretaris Roolvin!* en de loon- experts van de P.v.d.A.. de heren Suur- hoff. Roemers, Baart en Berger, liggen nog vers in het geheugen. De socialis tische aanvallen op de toenmalige be windsman hadden soms een persoonlijk karakter. Iemand als de heer Suurhoff toonde zich allergisch voor alles wat de heer Roolvink te berde bracht. Dit in aanmerking genomen, kan men er be grip voor opbrengen, dat de nieuwe A.R.-fraclieleider de afgelopen weken niet heeft staan te trappelen van onge duld om met de socialisten samen te werken Bij de verkiezingen van 1963 was de heer Roolvink met de heren Biesheuvel Smallenbroek lijstaanvoerder voor de A.R.P. Na zijn aftreden als staatssecreta- werd hij Tweede-Kamerlid. Hij trad r zijn fractie op als woordvoerder in sociale en middenstandsaangelegenheden. Men heeft hem weieens ten onrechte als exponent van de groep „verontrusten" in de A.R.P. beschouwd. De heer Roolvink heeft nooit tot deze groep behoord. Eerste Kamer jaagt begrotingen erdoor (Van onze parlementsredaotie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft zich gisteren in twintig minuten hcenge- werkt door een agenda, waarop niet min der dan zes begrotingen stonden: O K. V Financiën. Economische zaken. Maatschappelijk werk. Gemeentefonds en Staatsmijnen. De vergadering was een af scheid van het parlement van de liberale ministers mevrouw Schouwenaar en de heren Toxopeus en Witteveen- Voorts zaten achter de regeringstafel de staats secretarissen Van den Bergé. Grosheide. Van de Laar en Bakker. De begrotingen werden z.g. admini stratief behandeld. Er werd niet ge discussieerd. De wetsontwerpen werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen De beide P S.P.-crs wilden geacht wor den te hebben gestemd tegen de begro tingen van O. K. en W. en Gemeente fonds. De president deelde mee. dat de heer Diepenhorst niet aanwezig kon zijn „wegens dringende bezigheden elders". Als in een bedrijfstak werkgevers en werknemers fondsen willen vormen voor het financieren van met name omschre ven activiteiten in het belang van de samenwerking, dan wenst het CSWV twee voorwaarden te stellen: zo'n fonds moet paritair worden beheerd en de middelen van het fonds mogen niet worden gebruikt om een discriminatie tussen georganiseerden en ongeorgani seerden tot stand te brengen. „Harde woorden", zo noemt hel CSWV zelf zijn betoor, dat staat afge drukt in zfjn blad „De Onderneming". Maar het wil duidelijk stellen, dat de vakbeweging andere wegen zal moeten zoeken om haar moeilijkheden op te los sen dan op deze wjjie de medewerking van de werkgevers te vragen. Wat die moeilijkheden betreft: het CSWV meent, dat de vakbeweging voor steeds toenemende lasten staat zonder overeenkomstige vermeerdering van inkomsten Of de contributie wel hoog genoeg is? Het CSWV meent, dat de hoogte van die contributie niet in dezelfde mate is gestegen als het algemene prijspeil, laat staan dat deze in over eenstemming zou zijn met de toene ming van' de werkelijke kosten. Jongens gooien mestvork naar terreinknecht HAARLEM De politie heeft gis ten ren twee jongens van 15 jaar uit Haarlem-noord aangehouden. die maandagmiddag een mestvork in het gezicht van de 63-jarige terreinknecht van de voetbalclub Haarlem, C. G. van der Stoop, hebben gegooid. De terreinknecht betrapte de jongens op heterdaad bij het stelen van snoep uit een kiosk op het voetbalveld. Hij greep een der jongens vast waarna de ander de terreinknecht met een tas op het hoofd sloeg. Toen Van der Stoop deze jongen te lijf ging hanteerde het vriendje de mestvork, waarmee de ter reinknecht aan het werk was geweest. Hiermede is gegooid of gestoken in de richting van de rug van de terrein- knecht. Deze draaide zich om en weerde de vork af. maar toch kreeg hij een punt in het gezicht. Vijf cm van het lin ker oog. De wond had een diepte van zes cm De jongens sloegen op de vlucht. De terreinknecht werd naar een zieken huis ovpjsgebracht. waar bleek dat een gelaatszenuw geraakt is. De allernieuwste mode in Nederland. Het traditionele goud verrijkt met de kostbare schoonheid van briljan ten. Uw juwelier toont U gaame deze creaties van de Constant-fabrieken. Hij heeft bovendien een Constant- ringenboekje (net meer dan 40 modellen, waaruit U rustig thuis Uw keuze kunt maken. Ook de afdeling Publiciteit van de Constant fabrieken te Rotterdêm, zendt U dit prachtige boekje gaarne toe. HENGELO Koninklijke Zout- Ketjcn meldt dat 1964 de verwachtin gen nog heeft overtroffen. De con- cernomzet was f 510 (vorig jaar 434) miljoen, een stijging van 18%. de ex ploitatiewinst vóór afschrijving f 113,78 (94,5) min. De winst vóór belasting is f 75.44 (58,54) min belasting op winst f 30,97 (25,17) min, w inst na be lasting f 44,47 (33.36) min. De zuivere winst was f 42.23 (32.54) min of 11,4 (9,7) van het eigen vermogen s«; vinst r (Vervolg van pagina 1) Vondeling eerste nieuwe minister-president, die se prettig, klein huis" bewoont daarom nog niet zeker weet of hij het Catshuis zal verhuizen, krijgt de steun van twee vice-premiers: de heren Vondeling en Biesheuvel. De zal niet boven de ander staan, wel zal dr. Vondeling als de eerste vervanger van de premier fun geren. De heer Biesheuvel zal de konink rijksaangelegenheden blijven behartigen. Hij doet dat voortreffelijk, aldus mr. Cals. Vooral ook omdat hijzelf opziet tegen de taak, die hem wacht, zei dat twee vice-premiers hem zullen assisteren, ook bij represen tatieve werkzaamheden. Gedrieën zul len zij echter geen presidium vormen de betekenis van een kernkabinet of ïn dagelijks bestuur. Veel moeilijkheden Hoewel de formateur alle tijd heeft genomen voor de constitue rende vergadering, opdat er geen problemen onaangeroerd zouden blijven liggen, is de nieuwe pre mier zich bewust dat hem en de andere ministers nog „heel veel moeilijkheden" wachten. „Ieder in het kabinet is ervan overtuigd, dat de komende twee jaar geen gemakkelijke tijd zal zijn," merk te hij op. Telkens is de vraag naar voren gekomen wat men eigen lijk vóór de verkiezingen van 1967 nog tot stand kan brengen. De resterende tijd is wel heel kort om nieuwe ideeën waar te maken." Pas uit de regeringsverklaring zal blijken op welke ideeën de heer Cals doelde. Volgens een verklaring van dr. Vondeling afgelegd voor de VARA- televisie zal op wezenlijke punten ander beleid worden gevoerd. Zo zal de wilde prijsvorming van onroe rend goed de kop worden ingedrukt. Het zal de heer Cals niet verbazen nieuwe kabinet zich pas de tweede week na Pasen aan de Tweede Kamer zal presenteren. Alvo- beëdigd te zijn. kon hij hierover geen contact met Kamerpresident Van Thiel opnemen. Coördinatie Tijdens de constituerende vergadering zijn ook een aantal afspraken gemaakt wat betreft de coördinatie. De heer Cals noemde het gewenst, dat er tus- bcpaalde departementen een duide lijke afbakening plaatsvindt in cn buiten Nederland, voegde hij eraan toe. Besloten werd het departement van minister Bogaers voortaan het depar tement van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening te noemen. Volkshuisvesting blijft voorop staan, n uit te laten komen dat de woning nood nog altijd volksvijand nummer 1 maar op langere termijn zal de imtelijke ordening de hoofdtaak wor ld r. Vrolijk krijgt een nieuwe portefeuille, namelijk die van Cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk. Het tot nu bestaande depar tement van maatschappelijk werk en de afdelingen, die op het vroe gere departement van de heer Cals ressorteerden onder de directeur- generaal voor de volksontwikkeling worden dus samengevoegd Zodoende worden de overheidstaken evenrediger verdeeld, aldus de forma teur. en wordt voorkomen dat de ene minister overbelast wordt, terwijl eer ander er nog wel wat werk bij zou kunnen hebben. De portefeuille var prof. Diepenhorst zal voortaan Onder wijs en wetenschappen heten. Bij het aanbrengen van de wijzigin gen in de departementale indeling, men ervan uitgegaan, dat het werk op de departementen in de korte tijd, die het kabinet beschoren is. niet mag stagneren. Men rekent er op. dat de commissie-Donner. die zich met deze materie bezighoudt, haar arbeid voortzetten. Het is de bedoeling nieuwe kabinet voor de formatie 1967 een uitgebreid voorstel met betrekking tot de departementen op fel te leggen. De verbetering van taakverdeling waarbij bij voorbeeld te denken is aan de volksgezond heid en de kinderbescherming moet rustig worden voorbereid. Ontwikkelingshulp Mr. Bot is minister zonder porte feuille bij het ministerie van buiten landse zaken geworden, belast met de ontwikkelingshulp. Het feit, dat de gering aan de coördinatie en de stimu lering van de ontwikkelingshulp i aandacht wil geven, wordt volgens de heer Cals door de benoeming van de heer Bot geaccentueerd. De minister-president is de mening toegedaan, dat staatssecretarissen als politiek verantwoordelijke bewindslie- zo snel mogelijk moeten worden aangetrokken. Hij antwoordde bevesti gend op de vraag of de onder-ministers politiek in de samenstelling van het kabinet moeten passen. Daaruit wordt de conclusie getrokken, dat er voor een :.h. staatssecretaris voor de landmacht op Defensie geen plaats is. Over de erdeling van de staatssecretarissen moet volgens mr Cals nog ernstig orden gepraat. Men kon deze aange legenheid nog niet afronden omdat ver schillende ministers pas tijderts de con stituerende vergadering hebben beslo- Excellentie Tijdens de oprichtingsvergadering zijn zoveel belangrijke vraagstukken behan deld. dat men geen tijd overhield om de aanspreektitel van een minis- te discussiëren. Deze zaak komt ivcl eens aan de orde", aldus mr. Cals. die zelf onverschillig tegenover de titel „excellentie" schijnt te staan. Hij wekte echter de indruk, dat h\j deze zaak niet los wil zien van het itulatuurvraagstuk in zijn algemeen- kJ of 60 (56) cash flow f 85.35 (70,23) min of f 1015 (877) per aandeel. Voor gesteld wordt 20 (18) dividend con tant en 5 (5) uit agio in aandelen. De vraag nam toe door de krachtige groei der industrie, maar de uitbreiding van de chemische basisproduktie zal het evenwicht tussen vraag en aanbod her stellen, zodat een prijsdaling mogelijk is. Onderhanden en nieuwe investeringen zullen nog grote bedragen vergen doch de middelen zullen toereikend zijn. De geconsoltteerde liquiditeiten be droegen f 97 (93.8) min. De zoutwinning jn Hengelo en Delfzijl heeft 1,59 (1,46) min bedragen. De Sikkensgroep had een gunstig jaar met aanzienlijke omzetvergroting genomen winst. Sikkens droeg belang rijk bij tot de stijging van de binnen landse verfomzet. De uitvoer van verf door Sikkens is sterk vergroot. Van de vele deelnemingen worden gunstige re sultaten gemeld. De in 1965 behaalde resultaten stemmen tot tevredenheid. De aandeelhoudersvergadering ls 29 Gecombineerde straf voor huisvrouw AMSTERDAM De rechtbank heeft de 36-jarigè mevrouw C. H D. van R uit Laren <N.H.) wegens oplichting van twee Hilversumse makelaars voor 52 mille waarbij schilderijen van Han van Meegeren een hoofdrol hebben ge speeld veroordeeld tot acht maanden zes voorw PERSONALIA Aan mr. E. M. C. B. Franquinet is op zijn verzoek, per 1 februari 1966, eervol ontslag verleend als vice-Dresident van de arrondissementsrechtbank te Roer- Tot burgemeester van Uithoorn is per 1 mei benoemd drs H. B P A. Letschert, thans burgemeester van Medemblik. Per 1 med is benoemd tot burgemees- van Krimpen aan de Lek A. van Dienst met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Midwuod. (Ned- Herv -\v.d.A.) (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Een groep van niet m der dan veertien mannequins maakt de maand april een tournee door Europa om te laten zien wat mogelijk is met het produkt Draion van de Farben- fabriken Bayer. Draion is een kunstvezel met de bekende eigenschappen als plooihoudendheid. gemakkelijk wassen en vlug droog. De vezel kan gemengd worden met andere (ook natuurlijke) vezels. De variatie materialen lijkt daarom eindeloos. Deze week was Nederland aan de beurt om zich te verbazen tijdens 'n show het Hilton hotel. Franse, Italiaanse. Duitse en Scandinavische modehuizen van grote naam hadden de ontwerpen geleverd, fabrikanten uit vele landen de stoffen geweven. Die materialen varieerden van gladde gabardines tot zware brocaten van breigarens tot vliesdunne mousselines. Een zeer grote plaats namen de jersey- materialen in. Ook hier echter weer veel verscheidenheid. Zijdeachtig jersey en het stevige wevenit. Maar vooral Paus Paulus niet naar Philippijnen MANILLA Paus Paulus heeft presi dent Macapagal van de Philippijnen ei van in kennis gesteld dat hij wegens ,,de huidige internationale toestand die zo vol spanning en gevaar is", de Philip pijnen niet zal kunnen bezoeken ter ge legenheid van de 400ste verjaardag var de komst van het christendom in d< Philippijnen. De feestelijkheden worden eind deze maand gehouden. W. Thomassen werd geridderd (Van een onzer verslaggevers) ENSCHEDE De nieuwe burgemees ter van Rotterdam, de heer W. Thomas sen (55). is gisteren bij zijn afscheid als eerste burger van Enschede koninklijk onderscheiden. Hij werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse In Amsterdam „Eigen rijders" nu f 110 per week AMSTERDAM Het bestuur van de vereniging Overkoepeling Zelfstandige Chauffeurs (OZT), afdeling Amsterdam, een zogenaamde eigenrfjdersorganisatie. heeft besloten de zestig taxichauffeurs die bij haar in loondienst zijn, vanaf 15 april f 110 per week te betalen. De secretaris van de OZT, de heer H. de Boere deelde mee dat de OZT in tegenstelling tot de rest van de werk gevers van mening is dat de uitkomsten van de taxibedrijven een dergelijk loon rechtvaardigt. Zoals bekend willen dé Amsterdamse taxichauffeurs f 140 per week, maar met deze f 110 komt de OZT tegemoet aan de eerder gestelde eisen van de chauf- Ziekenhuispatiënt vanwege morfine GOUDA De politie in Gouda heeft de 43-jarige kantoorbediende G. F. O. B. zonder vaste woon- of verblijfplaats, die zich begin maart in het ziekenhuis te Gouda had laten opnemen, omdat hü eer zware hersenschudding zou hebben, ge arresteerd. In werkelijkheid was het de man, die verklaarde morfinist te zijn, om een morfinespuitje te doen. Nijmeegse moordzaak: 8 en 6 jaar ARNHEM De rechtbank heeft de twintigjarige los-arbeider H. van O. uit Nijmegen veroordeeld tot acht jaar m.a. en de 26-jarige timmerman A. W., even eens uit Nijmegen, tot zes jaar. Ze wor den ervan verdacht op 11 januari 1964 de 68-jarige invalide mejuffrouw T. Hen driks aan de Groesbeekse Dwarsweg in Nijmegen door wurging van het leven te hebben beroofd. De zes landbouwministers van de .EG-ianden hebben gisteren geen over eenkomst bereikt over de gemeenschap- oelijke markt voor suiker en vaststelling -< een minimum-invoerprijs van rijst. Chr. MetaaIbedrijfsbond: werden we getroffen door de vele mo gelijkheden van de brei- en haakgarens. Japonnen in grootmoeders spreipatroon tje bleken het wonderwel te doen. Een rok en sjaal in stokjes gehaakt tezamen met een simpel bloesje was een feeste lijk toiletje geworden. Het handwerk heeft zo met dit moderne materiaal in onze rationale tijd zelfs weer zin ge- Groen houdt shock over Vragen over ongeluk met Tres-student DEN HAAG Het Tweede Kamerlid Tans (soc.) heeft aan de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen schriftelijk gevraagd „een omstandige uiteenzetting" te geven van wat zich heeft afgespeeld bij het inauguratie ritueel, dat aan de twintig-jarige jhr. D. Rutgers van Rozenburg uit Zeist het leven heeft gekost. De heer Tans wil ook van de minister weten welke maatrege len er zullen worden genomen ,,om aan dit soort feodale praktijken eens en voor goed een einde te maken". De heer A. R. baron Van Heemstra, een van de drie groenen, die het trieste in- wijdingsceremonieel van de exclusieve studentengzelligheidsvereniiging Tres heetf ondergaan, heeft zioh kort daarop voor een shock onder doktersbehande ling moeten stellen. Gisteren heeft hij het ziekenhuis verlaten. Hij zal voorlopig rust moeten houden en niemand mogen ontvangen. 'Vandaag bij v. d. Brink Modieuze breton in doorgestikt te shan tung 24 95 DE BILT. Tijdens opklaringen en weinig wind zijn in de afgelopen nacht in het binnenland lage temperaturen voorgekomen. Plaatselijk heeft het op twee meter hoogte twee graden ge vroren. terwijl dicht bij het aard oppervlak de temperatuur nog enkele graden lager werd. De nachtvorstkan- sen nemen nu echter weer belangrijk af. In de komende nacht, is alleen in de oostelijke helft van het land nog nachtvorst mogelijk. Een en ander hangt samen met een warmtefront dat over Engeland en de Noordzee naar het oosten trekt. Het warmtefront vormt de voorste begrenzing van zachte en vochtige oceaanlucht, die het komende etmaal met matige zuid westelijke winden en veel bewolking Nederland zal binnenstromen. Daar door wordt het temperatuurniveau iets hoger, terwijl er plaatselijk wat lichte regen of motregen kan vallen. HOOGWATER SCHEVENINGEN 15 april 2.48 v.m.: 15.08 n.m. ZON EN MAAN Donderdag 15 april: Zon op 5.44, onder 19.37: maan op 19.05, onder 6. Vrijdag 16 april: Volle maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven wtr UTRECHT De Christelijke Me- taalbedrijfsbond is van mening dat de actie voor voorzieningen teu be hoeve van de georganiseerde werk nemers met kracht moeten worden oortgezet. „De vakbeweging zal met de houding van de werkgevers geen genoegen mogen nemen", zo schrgft dc CMB in ztfn orgaan van deze week over de onlangs in dc Stichting van dc Arbeid gehouden discussie over het vraagstuk van dc ongeorganiseerde werknemers. In dit verband wijst de C.M.B. er op. dat de organisaties van werkge- alsmede de conferenties en cur- waaraan door of vanwege de werkgevers wordt deelgenomen, volle dig ten laste van de ondernemingen worden gebracht. Ook het conferentie oord ..De Baak" van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond wordt niet ui*, persoonlijke contributies maar door de ondernemingen gefinancierd. Evenzo de .-Stuurgroep Sociaal Weten- ;k". een instelling welenschapsver- I tegenwoordigers- In het licht van deze cn andere feiten krijgt het afwijzende standpunt van de werkgevers in de Stichting van dc Ar beid een duidelijker achtergrond, aldus de C.M.B. „Het financieren van eigen ac tiviteiten uit dc middelen van de onder neming kost de werkgevers geen moeite. als hun partners binnen de onder neming hetzelfde recht opeisen wordt daarover liet onaanvaardbaar uitgespro ken Van discriminatie gesproken!" Dt C.M.B. vindt dat de georganiseerde werknemers ook in materiaal opzicht, zowel in de verhouding tot de werkge- als in die tot de ongeorganiseerden, de erkenning moeten krijgen waarop zij recht hebben. li lt|sllfs;lf Stockh. Oslo Kopenh indstil 11 -2 3 -2 indstil -1 3 bij x»ijn de beste medicijn EE2E3

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9