Ttijnsburg doet aanval op u, Katwijks plan 't Heen VLEET lijnsburgse broodwinning vordt in gevaar gebracht Papieromloop gedaald Rijnsburgse schaakclub gaat leden werven Visserij nieuws bij de Bloemenfeesten Lisse met top-artiesten Diploma s schakelcursus in Lisse uitgereikt E LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 APRIL 1965 Industrie bedreigt de tuinbouw IIJNSBURG Donderdagavond vergadert de raad ter afhandeling I een agenda van twee punten. De heer G. van Westhreenen zal worden (digd als plaatsvervangend secretaris. Aan de orde komt voorts een jwaarschrift dat B. en W. willen indienen tegen het ontwerp-uitbrei- gsplan in onderdelen ,,'t Heen" van de gemeente Katwijk. |t gebied 't Heen wordt begrensd f Uitwateringskanaal. Provinciale I en Maandagse Wetering is groot 64 waarvan 40 ha huurgrond en 24 ha land. »n dit terrein is 25.6 ha bestemd P industrieterrein, het restant voor L sportterrein, loswal, insteekhaven bouwterrein. Weg er, W. vestigen de aandacht op een jlen door het industrieterrein gepro— eerde weg. waarbij rekening is ge- Hen met de mogelijkheid deze weg |c toekomst oostwaarts op Rijnsburgs idgebied door te trekken, zodat een Huiting wordt verkregen op de Bwtftaerweg. fa een opsomming te hebben ge ien van de bedrijven die in het tokken gebied zouden komen, gé- B. en W. een overzicht van hun Ivaar tegen dit plan. Er zijn ten pen van de daar te vestigen be- Iven geen beperkende bepalingen vastgelegd, hoewel door de ligging van 't Heen, aan derand van Rijns burg, 250meteruit de grens van de bebouwde kom en grenzend aan een belangrijk tuinbouwgebied te duchten valt dat gassen en afvalstof fen volksgezondheid en kwekerij- produkten ernstig zullen benadelen. Niet alleen wordt 64 ha aan het agra risch areaal onttrokken, maar een on middellijk gevolg zal ook zijn. dat het gehele noordelijke deel van Rijnsburg ongeschikt of minder geschikt zal worden de bloementeelt. Vraag t en van het oosten uit (universi- Ds. De Vries naar Rijnsburg JNSBURG De Chr. Geref Kerk r ziet, zoals gisteren al gemeld, de ture ontstaan door het vertrek van Kampman naar Ede eerlang ver- nu ds. G. de Vries te 's-Gravendeel eroep heeft aangenomen. De Vries werd 28 mei 1913 te Fra- geboren en kwam eerst op gevor- leeftijd tot het predikambt. Hij erde aan de Theol. Hogeschool te loom en werd in 1952 kandidaat, om dat jaar te Steenwijk in het kambt te worden bevestigd. Tijdens verblijf in zijn eerste gemeente te hij het station Frederiksoord sleek van de Chr. Geref. Kerk van wijk. Hij maakte deel uit van de synode van Overijssel en was se- is-lid van de generale synode van In 4iov. 1954 vertrok ds De Vries Zeist. Hij was examinator en kerk- itor van de classis Utrecht en mede- er aan het classicaal kerkblad 1959 deed ds. De Vries intrede In I tegenwoordige gemeente waar nu pi ds. G. J. Buijs van Papendrecht bevestigde. Ds. De Vries heeft tij- i zijn verblijf in 's-Gravendeel een t aantal beroepen afgeslagen. Daar- |r was verleden jaar ook dat naar fburg. Nederlandsche Bank ■STERDAM Volgens de week- I der Nederlandsche Bank van 12 I is er f 124 miljoen aan bankbiljet- teruggekeerd zodat de omloop ge il Is tot f 6793.6 min. Hiertegenover Men de banken f 69 min naar de 4kist overboeken in verband met de te betaling van niet-kohlerbelasting het begin van elk kwartaal. Hler- steeg het saldo van de schatkist ■■■1806.1 min. namen de banken f 17 min over zodat goud en deviezen tot f 7409.2 min, waarvan goud mderd f 6206.4 min. terwijl con- •le deviezen daalden van f 1262,5 tot f 1249.9 min. het dekkingsper- te zakte van 95.33 tot 95.32. Dure .•hotten vermeerderden met f 4 min 48.2 min. Het tegoed der banken ïterde met f 44 min tot f 126,8 min. n zij f 67 min renteloos moeten den en na 15 *nril f 78 min. De larkt geeft geen moeilijkheden en verwachten de eerstkomende verruiming door f 200 min igen door het Rijk aan de Bank Nederlandsche Gemeenten op 15 voornaamste posten waren op 12 april in miljoenen guldens: Activa: 6206.4 f6206.4), vorderingen ln i 1249.7 1262.3). buitenlandse bc- 0,2 '0.2). guldensvorderingen op il. 28.9 <30.5). papier door bank eht 310 (310). voorschotten 43.2 Ned munten 17 <17.41: passiva: biljetten 6793,6 (6917.2), schatkist J <736.81. banken in Ned 126.8 f82.4). ingezetenen 18.6 (23.6), banken flitenl. 57,4 f55.9), andere niet-inge- 6.5 f4.5), saldi buitenl. geld 12.3 J M bezint zi oh ITER DAM De raad van bestuur nklijke Paketvaart-Mii zal zich op de toekomst van de eigen n de structuur van de N V. Dit gebleken dat zi) niet zal deel- lan het verkeer tussen de Indo le eilanden. Zii tracht een aandeel trijgen in korte traiecten rondom lesië. Lukt dit niet. dan zal zli een doel moeten vinden. Een aandeel- stelde voor de KPM uitsluitend termaatschappij te maken, maar tuur wilde geen voortijdige ver en afleggen al is 't ervan over- I dat spoed vereist Is. Na een beslis- over 't doel, wil het aandacht gevei: de positie der wistbewijzen. Van de positie der winstbewijzen Van de rï teitsuitbreiding) en van het noord westen uit ('t Heen) een aanval op de Rijnsburgse broodwinning wordt ingezet, doet B. en W. de vraag stellen of de agra- rische belangen in ons landsdeel wel voldoende worden afgewogen. B. en W. zouden graag in de vesti gingseisen voor de industrie in Heen opgenomenzien, dat geen be drijven worden toegelaten die afval stoffen produceren die nadelige ge volgen voor mens of plant kunnen hebben. Voorts bepleiten B. en W. de aanleg van een brede beplantingszóne van op gaand hout, waardoor een duidelijke af bakening wordt verkregen en bovendien de industrieën enkele honderden meters verder weg komen te liggen. B. en W. hebben inmiddels de aandacht van veilingbesturen. Stichting Tuinders- belangen en CBTB op het P^n gevestigd, opdat elk in eigen kring het onder nemen van eventuele acties kan over wegen. RIJNSBURG Morgenavond verga dert de Arjos in het Jeugdhuis. Tom van der Gugten spreekt over: De ARP in oorlogstijd. Aanvang 8 uur. Spreekbeurt in Rijnsburg RIJNSBURG Ds. J. R. Cuperus te Waddinxveen spreekt morgenavond 8 uur in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de Hervormde Evangelisatie RIJNSBURG De Rijnsburgse schaakclub heeft in het afgelopen win terseizoen weliswaar niet onbevredigend gedraaid, maar toch is het gemis van een tweede tiental een duidelijke handicap gebleken voor de belang stelling op de clubavonden. Het aantal leden is op papier wel groot genoeg voor een tweede team, maar het aantal reserves om ziekten e.d. op te van gen is aan de krappe kant. Daarom besloot R.S.C. op de gister- vond in de Ulo-school gehouden jaar vergadering de komende weken een le denwerfactie te houden. Er zijn al en kele leden bijgekomen, zodat het vrij wel vaststaat, dat in het seizoen 1965/'66 Rijnsburg weer met 20 schakers aan de competitie deelneemt. Omdat Jiet spelen op maandagavond ïor verscheidene nieuwe leden ongun stig valt, werd besloten met ingang van I september de clubavond op woensdag te houden. Geisweid U tvoerig werd gesproken ovci 't bezoek van de schaakclub „Geisweid"' op 9, 10. II en 12 juni. Als enige vereniging van ons dorp is R.S.C. erin geslaagd een re gelmatige uitwisseling met een vereni ging uit de partnergemeente Geisweid tot stand te brengen. De uitwisseling is echter bepaald niet zonder problemen, omdat de schaakclub niet draagkrachtig genoeg is. ondanks contributieverho gingen om de kosten uit de kas te bestrijden. De Geisweid-commissie. bestaande uit drs J. Timmers. M. J. Goudriaan. D. Schoneveld. C. van Starkenburg en A. Vletter, zal het bezoek organiseren en trachten voor de financiële kant een oplossing te vinden. De secretaris, de heer J. P. Noort, las het jaarverslag. Hij gaf een over zicht van het clubleven en de com petitie-resultaten. Doordat een ver zwakt eerste tiental in de laatste Straatversiering in Sassenheim SASSENHEIM Het Comité Straat versiering maakt bekend, dat deelne mers aan de wedstrijd voor mozaïek en gevelversiering zich kunnen opgeven bij de heren G. Demmink. Parklaan 55. tel. 8203. en J. Oostenrijk. Parklaan 76, tel. 7867 Voor hyacintennagels dient men zich ook bij deze adressen op te geven, dinsdag 20 april 's avonds van 7 tot 9 uur. Voor één m2 is één mand na gels nodig. De nagels kunnen worden afgehaald bij fa. W. Moolenaar Zn, Hoofdstraat 122, op woensdag 21 april 's middags van half 2 tot 5 uur. Zakken of manden dient men zelf mee te bren gen. De mozaïeken en gevclversleringen moeten vrijdag 23 april om 2 uur n.m. gereed zijn voor de keuring. De volgen de weck wordt meegedeeld, waar en wanneer de prijsuitreiking zal plaats hebben. wedstrijd tegen kampioen Voorscho ten een nederlaag leed, kwam men niet verder dan tot een derde plaats in afd. B van de L.S.B. De penningmeester, de heer G. Slin gerland, had nog een batig saldo, maar de reparatie en aanschaf van materiaal hoog nodig zal een flink bedrag vergen Na de vergadering volgde een geani meerde gongwedstrUd. Nieuw bankgebouw in Sassenheim SASSENHEIM Gistermiddag heeft burgemeester baron Van Kno- belsdorff het nieuwe gebouw van de Raiffeisenbank geopend. Voordat het zover was. kwam men bijeen de grote zaal van het KSA-gebouw waar de voorzitter van de raad toezicht, de heer J. Verdegaal, de gasten verwelkomde. De heer K. Verdegaal. voorzitter van het bank- bestuur. bracht dank aan alle mede werkers. onder wie architect L. F. Tol uit Lisse en de aannemingsmaat schappij Kiebert N.V. Verscheidene genodigden voerden het woord, onder anderen de burge meester, jhr. mr. J. Geve van de Centrale Bank te Utrecht, de heer S. baron van Wijnbergen van de ring van Raiffeisenbanken, de heer C. Westerbeek, voorzitter van de afde ling Sassenheim van Bloembollen cultuur. de heer N. Luiks, oud-direc teur, en de heer F. Huijts. die de ge voelens van het personeel vertolkte. Met de aanbieding van een bloemenbak. Na de bezichtiging van het doel matig ingerichte gebouw deelde de heer K. Verdegaal mee, dat hij 29 jaar bestuurslid te zijn geweest, zijn taak nu als geëindigd beschouwt. Bij de eerstvolgende bestuursver kiezing zal hij zich niet herkiesbaar stellen. Van zeven tot negen uur 's avonds werd in het nieuwe gebouw een re ceptie gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. Winkeljuffrouw GEVRAAGD. BROOD- EN BANKETBAKKERIJ J. BOONEKAMP Rijkavonden Katwijk KATWIJK Gisteren zijn twee kijkavonden gehouden. Zowel de Groen van Prinstererschool als de gereformeerde school aan de Slüis- weg stroomde vol met ouders, die één en a! aandacht waren voor het werk van hun kinderen. Opnieuw viel op, dat zich op on derwijsgebied een belangrijke voor uitgang heeft voltrokken. Wanneer al die leuke dingen ziet, waar de jeugd zich haast al spelen derwijs ontwikkelt, steken de eigen schooljaren daarbij wel erg saai af. De foto geeft een kijkje in één der lokalen van de school aan de Sluis- weg waar de handwerkresultaten zijn tentoongesteld. Een ander lokaal was geheel aan de visserij gewijd. Met medewerking van de visserij- school waren daar allerlei op de zeevisserij betrekking hebbende at tributen geëxposeerd. Foto D. Kmyt. IJMUIDEN In de Noord werd weer veel schelvis en radio gevangen. De schelvis was weliswaar over het algemeen klein, maar toch werd alles wat bruikbaar was in de ruimen geborgen. In deze omgeving komt ook steeds meer haring voor. De aanvoer was de laatste dagen zelfs zo groot dat verschillende partijen naar de vismeelfabriek verdwenen. Dat belooft wat als straks het nieuwe haringseizoen begint! Makreel laat zich eveneens in toenemende mate zien en verschalken. Men had hier dus geen enkele reden tot klagen. Om het succes compleet te maken werd hier en daar ook wat kool vis buitgemaakt. Hiermede berichten wij U dat ons kantoor op vrijdag 16 april a.s. (Goede Vrijdag) de gehele dag is gesloten Coöp. Raiffeisen Bank „Katwijk aan Zee" Feest Ter Leede SASSENHEIM In de werkhal bloembollenbedrijf W. Moolenaar Zn. N.V. werd gisteravond het 35-jarig jubileum van de voetbalvereniging Ter Leede gevierd. Na inleidende woorden van vereni gingsvoorzitter Jac. Wijntjes en de voorzitter van het jubileumcomité, de heer G Wijntjes, trad Frans van Dus- schoten naar voren met zijn cabaret Lenteshow. waarin vooral André Duin uitblonk, 's Middags was in zelfde zaal een jeugdvoorstelling ge houden. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Petronella Johanna Elisabeth Maria, d v J G A M Waasdorp en M C J van Noort. Irissen- straat 12; Hermanus, z v H Molenaar en A Ch Stellingsma. Frankenhorst 17; Pe trus Jacobus, 7. v G A Rewijk en G A van Rijn. Kei klaan 25: Ruth, d v W J de Graaft en M A de Baat: Monica Maria Emma, d v J P F van Reisen en G A Th Warmerdam, Nachtegaallaan 16; Cornelis Pieter, z v J Plug en A D G Philippo, Lijsterbeslaan 3 Ondertrouwd: W Heemskerk. 24 j. Noord wij kerhout. en A G A Smits. 22 j; W J C Duijnisveld, 23 j. Voorschoten, en A M A Homan. 27 j; R N A Rotte veel. 24 j. en C C W Boon. 19 j; A J Boekei. 25 j. en E C M van Vliet. 21 j, Voorhout Gehuwd: W H Verbeek, 24 j, en G Sopjes, 24 j; H Dekker. 22 j, Voorhout, en M Tukker, 18 J. Op 56 NB konden de grote kotters ook aardig uit de voeten komen. Zij vingen behoorlijke hoeveelheden kleine schel vis. De bijvis bestond voornamelijk uit wijting en gul. Tussen 53 en 54 NB komt de tong steeds meer op de proppen. Som mige vaartuigen slaagden erin na eer etmaal vissen ruim 100 kg tong aan boord te krijgen. Daarbij haalde men door el kaar genomen een mand of tien andere •is op, hoofdzakelijk schol. Onder de Nederlandse kust komt indelijk ook een beetje schot in. Natuur lijk haalt men minder op dan de grotere oeders in de verder van de kust gele gen gebieden maar met trekken 15 kg tong en een mand of vijf andere vis was men toch wel tevreden. Alle te kenen wijzen erop dat de tongaanvoer vooral kleinere soorten) groter zal zijn dan men de laatste tijd gewend Verheugend voor de vissers die dicht bij huis opereren, was ook dat men een aardig beetje gul kon ophalen. Kort om, het beeld was een stuk gunstiger dan fn de voorgaande dagen. Als nu ook de prijs maar een beetje blijft meevallen, kunnen er straks mooie besommingen worden genoteerd. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 32 vaartuigen. Zij zorgden voor voer van 8.150 kisten vis, waarvan 1080 schelvis, 2100 radio, 520 wijting, 90 gul en kabeljauw. 110 kleine gul. 210 koolvis. 2420 haring, 340 kleine kisten haring, 640 kisten makreel, 480 schol, 15 tarbot, 205 diversen, 1320 stuks stijve kabeljauw 14.000 kg tong. Over het algemeen lagen de prijzen iets lager. De kleinere tong. soorten waren ongeveer een dubbeltje per kg goedkoper, maar de andere haal den een hogere notering. De scholprijs ging eveneens naar beneden. Opvallend was soms het grote verschil tussen de eerste en de laatste afslag. Zo noteerde de schol 2 eerst f 50. maar later f 19. Grote makreel (de zogenaamde bon ken) haalde met gemak f 40 doch de kleinere blauwpijpjes moesten dikwijls met het minimum van f 11.50 genoegen nemen. Er was betrekkelijk weinig grote schelvis. Deze variëteit deed het met een notering van f 55 tot f 43 lang niet slecht. De kleinere waren door de enorme aan voer een stuk goedkoper. Een paar kis ten radio gingen voor f 11 van de hand. maar het gros bleef op het minir een tientje staan. De handel liet grote partijen links liggen. Die werden eer prooi van de vismeel- en dlerenvoedsel- fabrieken. Grote gul zette met f 53 veel belovend in maar kon dit niveau handhaven. Lager dan f 35 kwam echter niet, zodat het gemiddelde best /iel. De grote kabeljauw was hoorlijk in (rek met een notering f 136 tot f 100. Grote witte koolvis. die overigens betrekkelijk schaars met een notering van f 120 best zijn. De grote wolf is ook wel eens goedko per geweest dan f 114. In de rondvissec- tor viel de prijs voor de grote zwarte koolvis iets tegen met f 86 tot f 76. Toch heeft men enige weken geleden met nog minder genoegen moeten nemen. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on- sr meer aan de markt de VL 16 Voor loper met 900 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de VL 121 Willem met 950 stuks stijve kabeljauw, de KW 144 Cornelis den Duik met 640 en 25 stuks stijve kabeljauw, de VL 84 Jan Senior met 700 en 85 stuks stijve kabeljauw de IJM 99 Egmont met 845 en 490 stuks stijve kabeljauw. In Scheveningen werden aangevoerd 400 kisten schelvis, 1000 radio. 150 wij ting, 150 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 2500 haring, 700 kleine kisten haring, 800 kisten makreel en 400 kg heilbot, Lager winst Ned. Ford maar optimisme AMSTERDAM De bedrijfswinst van Nederlamdsche Ford Automobiel fabriek vóór aftrek van lasten bedroeg 1964 (1963) f 7.03 (11.85) miljoen a normale afschrijving en bijdrage pensioen en voorzieningsfonds ad- (2,18) min. f 3.94 (9.67) min. Overige - baten bedroegen f703.076 746.853). tegen- belasting f 1.97 (4.59) min en de winst was f2.67 (5,83) min. Reeds voor gesteld is (25) (25) dividend, waarvan 10% interim. Kostenstijging en inkrim ping van winstmarges was reeds ver wacht. De winstdaling is ten dele toe te schrijven aan kosten van uitbreiding en verbouwing, maar het meest aan de loon stijging. De verwachtingen voor 1965 blijven veelbelovend en men mag op gunstiger resultaat rekenen. De financiële es tand wordt zeer gezond geacht De uitbreiding van markt en verkopen geschiedde hoofdzakelijk in de lagere prijsklasse. Het totale aantal in 1964 ge registreerde nieuwe personenwagens steeg in 1964 24% tot 224.000. het aantal Ford automobielen tot 37.000 (v.j. 27.000). Ford bedrijfswagens tot 6600 (5300). Ford assembleert thans Britse en Ame- ikaanse automobielen voor de Benelux _n heeft de assemblage van Duitse wa gens gestaakt- De fabriek kan thans elk 15 wagens produceren- De kosten uitbreiding, verbouwing en aanloop 1964 zijn uit eigen middelen gedekt. Een belangrijk deel daarvan kwam ten laste van de winst van het lopende jaar. De felle comcurentie maakte het onmoge lijk de kostenstijgingen door hogere prij- goed te maken. Het gemiddelde der verkoopprijzen was zelfs iets lager. Man gewond op Leidse vuilstortplaats ZOETERWOUDE Op de Leidse vuilstortplaats aan de Roomburger- weg werd gisteravond omstreeks kwart voor 8 een man gewond toen hij met zijn linkerbeen onder een bulldozer terecht kwam De Leidse E.H.D. bracht hem naar een zieken huis. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 2.57 en 15.17 uur; laag wa ter 11.06 en 23.25 uur. Lisser bejaarden bijeen LISSE Dinsdagmiddag hield dg Algemene bond van bejaarden in de zaal van de gereformeerde kerk onde* leiding van voorzitter Kamstra de laat ste vergadering van het seizoen. Men besloot op 2 juni een bustocht naar Arn hem en de Westerbouwing te maken. Vertegenwoordigers van de drie Lisser bejaardenbonden hebben met wethouder De Graaf een onderhoud over de Algga mene Bijstandswet gehad. Voorzitter Kamstra beantwoordde onder meer hierover vragen uit de vergadering. LISSE Dat de Bollenstreek zich langzaam gereed gaat maken voor de grote toeloop van bezoekers is ook merkbaar bij de Stichting Elfestadie in nauwe samenwerking met de VVV de jaarlijkse Bloemenfeesten orga niseert in de veilinghallen te Lisse. Reeds diverse reisbureaus in binnen- en buitenland hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt de toeristen ook in de avonduren een gezellig amusement te bieden. Ook in de Bollen streek is dit jaar een verhoogde belangstelling merkbaar en ongetwijfeld zal deze nog toenemen. Bekende radio- en T.V-artisten. zoals Willy en Willeke Alberti, de Mounties. het Cocktail Trio. Conny van de Bos. André van Duin. Rita Corita c-s., Ronny Tober en de zusjes Oorthuyzen zullen tussen 21 april en 3 mei a.s. voor het voetlicht treden in de feestelijk versierde veilinghallen die 2000 bezoekers kunnen bevatten. Men zal kunnen genieten van de prachtige operette: „Blume von Ha waii" en een echte Weense operette avond met groot koor en orkest van het gezelschap Piccola. Een originele Tiroleravond met Beierse kapel en houthakkers-show staat eveneens op het programma. Iedere avond wordt de dansmuziek verzorgd door beken de dans- en show-orkesten- Ongetwijfeld is voor vele muziek liefhebbers het hoogtepunt van deze LISSE Dinsdagavond werd in De Witte Zwaan de „schakelcursus" met de uitreiking van de diploma's beëindigd. Daarbij werden als gasten daor de heer C. G. van den Aardweg verwelkomd ir. A. F. Vlag, directeur van de Middelbare Rijkstuinbouwschool, vertegenwoordigende de inspecteur van het tuinbuuwonderwijs, ir. Van Veen, rijkstuinbouwconsulent en de heer Groen van de L.T.B. te Haarlem. Na een overzicht van de cursus door docent W. Beukers, die het hoofd van de cursus, de heer Zadel, wegens ziekte moest vervangen, spoorde ir. Van Veen de cursisten aan tot verder studeren, waarbij hij de tweemaad per jaar verschijnende „Tips" van de vereniging Proeftuin voor de Bloembollencultuur" aanbeval. de Vlag sprak „omschakelen" van de bollenteelt de bloementeelt bedoelt. Door het diploma is de mogelijkheid ge opend een vergunning voor bloemen teelt te verkrijgen, waardoor spreiding in risico's kan plaats hebben. De heer Vlag sprak ook over de me chanisatie in het bloembollenvak. De mechanisering leidt tot verruwing van de bloembollencultuur. De Engelse methode wordt toegepast en dat is een stap achteruit Geslaagden De geslaagden zijn: P J Th van der ;rg. Voorhout; F P P Clemens, Nieuw Vennep; C Duivenvoorden, Rijpwete- ring; K van Dijk, Noordwijkerhout; F an der Geest, Sassenheim; Joh Grimbergen, Lisse (hoogste aantal punten); G J Hagen en N C Hagen, Haarlemmermeer; Th H van der Ham, Abbenes; H M Hoogkamer, Lisse; A C Korsuize. J Korsuize en M J Korsuize- allen Abbenes; C J Langeveld. Lisse; P J Langeveld. Sassenheim; P W C Langeveld, Hillegom; G van der Luit en J van der Luit, Sassenheim: ACH Meeuwissen, Lisse; P J A Roozen. Sassenheim; M H de Ruiter, Abbenes; L J Ruigsrok, Wassenaar; M C G Rij- gersbergen, Abbenes; P van Rijssel, Lisse; Th P van der Voort, Sassenheim; P A Zwetsloot, Sassenheim; Joh van der Laan, Abbenes; W. Straathof, Lis- Namens de cursisten (van wie er één de 60 jaar al gepasseerd is) sprak de heer Van der Luit woorden van dank tot het hoofd en de docenten van de curs .s, de heren Zadel, Langeveld, Al- gera en Beukers. Hij bood allen een boekenbon aan. f eestcyclus het optreden van het uit 110 leden bestaande bekende T.V.- en radio-orkest „Stadtmusik Bern". Voor kinderen Daar de avonden alleen loeganke- üjk zijn voor personen van 16 jaar af, is er een speciale jeugdmiddag met Swiebertje, Bromsnor. Saartje. enz. Vooraf zal een demonstratie worden gegeven door een uit 70 meisjes be staande drumband uit Texel, die op 22 april ook een muzikale rondgang door Lisse zal maken- De organisatoren zullen bij de ont vangst van de bezoekers worden bij gestaan door een team van gastvrou wen, dat voor een „bloemrijke ont vangst" op de feestavonden zal zor gen. Ook dit jaar zal een bloemenkonin- gin worden gekozen en wel op 21 Volledige programma's zijn gratis verkrijgbaar bij de V.V.V-kantoren in de Bollenstreek, waar tevens de voorverkoop der kaarten plaats vindt. Eventuele inlichtingen kunnen wor den verkregen bij het Elfesta-secre- tariaat: Van Heemskerkplein 1, Lisse. telefoon 02530-3383. De avonden wor den gehouden op 21, 23, 24, 28 en 30 april en op 1 en 3 mei. Agendaiiieuws LISSE Vanavond komt voor de af deling Lisse van de Chr. Vrouwenbond spreken de heer Tiesenga van de vereni ging „Pro Juventute" over het onder werp „Kinderbescherming'Aanvang 8 uur in Salvatori, Wagenstraat. De „mechanisatie-cursus voor de bloem bollenteelt". uitgaande van Bloembollen cultuur te Lisse. zal vanavond om 8 uur met een diploma-uitreiking worden be sloten in de kantine van het bloembollen- bedrijf M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen. Donderdagavond om 8 uui houdt de pluimvee- en konijnenfokkersvereniging ..Lisse en omstreken'' een ledenvergade ring in Salvatori. Er zal ook over de ko mende tentoonstelling worden gesproken. Klaverjassen bij „Wilhelmina" LISSE De buurtvereniging „Wilhel- mina" heeft de tweede klaverjasavond gehouden in „Taveerne". Winnaars wa ren de heer en mevrouw De Kooker— Groenhart; met de minste punten kwa de heer Visser en mevrouw Have- uit de bus. die met een troostprijs huis gingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5