BRYLCREEM „Het wordt met Pasen drukker dan ooit' Enorme stroom het toeristen naar westen ass verdraaide bericht superwezens in ruimte dtiek zonder precedent Celstraf voor twaalf blanke Zuidafrikanen IVf iele er is geen betere! Engeland liquideert dollarfondsen in VS Voor hem.voor haar ft een daafce hJJ, Prinses Ir a wordt actrice Geen films in vliegtuigen Minister: Bemanning van ervaren zeelieden WOENSDAG 1* APRIL 19AS De bloemen wachten op de be wonderende blikken van tien duizenden binnen- en buiten landse toeristen, die in het ko mende Paasweekeinde in een enorme stroom langs de bollen velden en andere Nederlandse toeristische trekpleisters zullen gaan. De WV's hebben nu reeds voorspeld, dat de Paasdrukte ongekend zal zijn. M^CT i IM THTAf .9? (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG „Het zal in Nederland met de Paasdagen drukker worden dan ooit tevo ren". Dit is de algemene ver wachting van de deskundi gen op het gebied van het vreem delingenverkeer. De bollenstreek (met de bloeiende velden en de Keukenhof als de voornaamste trekpleisters), de kustplaatsen en alle steden in het Westen van ons land zullen vele tienduizen den toeristen moeten ontvangen. De belangrijkste verkeerswegen naar onze contreien zullen in het Paasweekeinde (vermoedelijk reeds op Goede Vrijdag en spe ciaal op zaterdag) bezet zijn door het normale verkeer niet alleen, maar ook door Duitse, Deense, Franse en Belgische (en ook wel Engelse) automobilisten, die Ne derland in dit voorjaar willen zien. „Alles op het gebied van vooruit boekingen is geslagen. De WV's in het Westen zijn in de uiterste alarmstelling gebracht. We zullen schouder aan schouder moeten staan om de stroom te keren." Die uitlating deed de heer J. X. Strij kers. directeur van de Amsterdamse VVV. Alle hotels en pensions in de hoofdstad zijn volgeboekt. Reizigers in groepsverband kunnen in Amsterdam al enkele weken niet meer worden ondergebracht en ook met het onderdak brengen van individuelen heeft de hoofdstedelijke VVV de allergrootste Radio geeft informaties HILVERSUM In verband met de te verwachten verkeers drukte gedurende het (komende Paasweekeinde, hebben de re portageafdelingen van alle om roepverenigingen gezamenlijk besloten, om in de actualiteiten rubrieken op beide zenders, Hilversum 1 en Hilversum 2, gegevens over de verkeerssitua tie op te nemen. Zowel de informatiedienst van de ANWB, die samenwerkt met het ANVV, als de rijkspolitie verleent hier aan medewerking. Voor het uit zenden van de informaties over de verkeerssituaties zal gebruik worden gemaakt van de om- roepcel in het ANWB-gebouw in Den Haag, waar alle gege vens kunnen worden verwerkt. Donderdagavond zullen de eer ste berichten worden uitgezon den. Ook vrijdag, zaterdag, zon dag en maandag zullen regelma tig informaties over de ver keersdrukte via beide radiozen ders worden verstrekt. Het ligt in de bedoeling om deze informatieve uitzendingen zonodig ook te verzorgen op 5 mei (Bevrijdingsdag), 27 mei (Hemelvaartsdag) en ge turende het komende Pinksterweekein- de. Russische geleerden hoos [OSKOU Professor Sjklofs- hoofd van het Russische insti- it Sternberg heeft zich scham- uitgelaten over het bericht van persbureau Tass als zouden er de ruimte denkende wezens le- Sjklofsky noemde de publi- ies van het persbureau „ver- iaide versies". Hij zei dit op een lerhaast gehouden persconferen- De geleerde zei de sensatie, die or het bericht werd veroorzaakt, betreuren. Op vragen van wes- ijke correspondenten hoe Tass n tot de gewraakte conclusie s gekomen antwoordde hij: „Dat >et u toch weten. U weet hoe de :s dat doet". Sjklofsky verklaarde dat de ge- eerden, „geen rood licht voor Tass (linnen laten branden", waarmee kennelijk bedoelde dat zij de lerichtgeving niet kunnen controle- en. De kritiek op Tass is zonder irecedent. Waarnemers in Moskou (unnen zich niet herinneren dat oil een Tass bericht door Russi- che functionarissen is gehekeld. -■ )oclor Kardesjef wilde op de pers- iferentie geen antwoord geven op vraag, of hij inderdaad tegenover s van een superbeschaving had iproken. Overigens werd op die 'ïenkomst duidelijk, dat de 33-jari- -I Kardasjef en de oudere professor tlofsky het op bepaalde punten niet t elkaar eens zijn. „Er bestaat een ital factoren die niet in strijd zijn de theorie dat er een andere having is. Maar het ontbreekt ons voldoende grote antennes en de ;tie is nog niet genoeg bestu- d", aldus Kardesjef. ifessor Sjklofsky was van oordeel, zolang het tegendeel niet is 'ezen, moet worden aangenomen, de signalen niet langs kunstmatige, 'g zijn uitgezonden. ..Men moet er (ening mee houden, dat er ook een ituurlijke oorzaak kan bestaan. Het niet nodig er een hoop drukte van i maken", zo zei hij. rkrijgbPe Russische geleerden riepen voor pn onderzoek de hulp van de gehele ar 'veld in. Ze deden onder meer een roep op hun collega's in de Ver- SticKjngde Staten en Groot-Britannië, het ant •t|ad«el te helpen oplossen. Met name popten ze. dat via de telescopen op ant att Mount Wilson van het observato- van Passadena in Californië een wijzen dat de signalen zo ontzaglijk krachtig zijn dat ze onmogelijk een niet- natuurlijke oorsprong kunnen hebben. Wvndham en Sandage zeiden dat ze reeds twee jaar geleden hebben bekend gemaakt dat CTA-102 het oord waar de signalen van afkomstig zouden zijn ook lichtsignalen uitzond. Als de Russi sche geleerden dit hadden geweten zou- zeker niest over een superbescha ving ergens in de ruimte hebben gespro- sn. Enorme bron Analyse van de lichtstralen geeft name lijk te kennen dat de oorsprong van de signalen meer dan een miljard lichtjaren de aarde is verwijderd Dr. Sandage dat dit betekende dat een enorme energiebron noodzakelijk is om signalen over een dergelijke afstand te zenden. Dr. Wyndham zei dat naar schatting de energie die hiervoor benodigd was 10 triljoen keer zo groot diende te zijn als „Ik kan me geen beschaving voorstel len die de hoeveelheid van 10 triljoen bij elkaar zou kunnen brengen deze onder controle brengen om er signalen mee uit te zenden Wyndham zei tevens dat hij de fluctuaties in de signalen waar de Russen hun verklarin gen op baseerden nog niet had opge merkt maar dat hij er onmiddellijk naar gaan uitzien. President Johnson wil geen gebruik maken van twee nieuwe gepantserde auto's, waarvoor het Huis van afgevaar digden een bedrag van 522.000 dollar had goedgekeurd. Van de plannen om deze auto's te laten maken, had de president voor het eerst uit de kranten kennis genomen. Na de moord op president Ken nedy had het Congres ruim 3.8 miljoen dollar toegestaan voor een betere be scherming van de president door de ge heime dienst VOLGEBOEKT In Scheveningen zijn, zoals wij gis teren in een deel onzer edities reeds meldden, alle hotels volge boekt De grote hotels, zoals het Kurhaus e.a reserveren geen kamers meer voor uit. De gasten kunnen nu nog uitsluitend hotelkamer bespreken. •olie de balie Ook de tientallen pensions zijn boekt. Men tracht nog zoveel mogelijk De Nederlandse weggebruiker zal er zeker goed aan doen. als hij in het oog houdt, dat bestuurders van wagens met buitenlandse nummerborden er soms af wijkende inzichten op het gebied van de deelneming aan het Nederlandse verkeer a houden. vaak gehuldigd devies tijdt Paasdagen moeten zijn voor degene, die het er op waagt mee te doen aan de rally der honderdduizenden naar bloei end Holland in de lente. die tvrijheid willen verleni Die komst van het leger der buiten landse gasten heeft nog eeen merkwaard! ge kettingreactie teweeggebracht: Het paasei wordt duur. Op de veilingen ir Roermond en andere plaatsen kwam uit het Westen van Nederland zo'n grote vraag naar eieren, dat de binnenlandse prijs hoger werd dan de exportprijs. PAASEI Er werd door hotels, restaurants en winkels een grote voorraad aangelegd, om met Pasen de vraag naar eieren het hoofd te kunnen bieden Vooral de Duitsers blijken tijdens de Paasdagen heel wat eieren te kunnen wegwerken. Voor de toeristen zal er nog wel een paaseitje te pellen zijn. maar of zij allen tijdig een onderdak zullen vinden, daar aan twijfelt men sterk in sommige toeristencentra In de grote steden wordt op dit ogenblik alles op haren en snaren gezet om straks de stroom op te vangen. Koning Hoessein van Jordanië heeft dinsdag een proefvlucht gemaakt met een Dart Herald-vliegtuig van hetzelfde type als het toestel dat zaterdag jl. bij Da mascus verongelukte en waarbij 54 men sen de dood vonden. De koning bestuurde het vliegtuig zelf. Het verongelukte vlieg tuig was. naar bekend, eigendom van de Jordaanse luchtvaartmaatschappij. Slechts een paar centimeters bleven de passagiers van de gemeentebus in Novi Sad (Joegoslavië) van een ramp verwijderd. Het voertuig slipte bij het passeren van de brug over de Donau. reed het trottoir op, ramde de leuning en bleef nog juist op de brug hangen. De inzittenden sloegen de ruiten aanscherven om zich te redden. Niemand liep bij dit ongeluk letsel op. JOHANNESBURG Een Zuidafri- kaanse rechter heeft twaalf blanke Zuidafrikaanse communisten veroor deeld tot gevangenisstraffen van één tot vijf jaar wegens ontduiking van de wetten tegen het communisme. De twaalf, zes mannen en evenveel vrou wen. werden allen schuldig bevonden aan het lidmaatschap van de in Zuid- Afrika verboden communistische par tij, deelname aan de activiteiten van de partij en bevordering van het communistische streven. De hoofdverdachte in het proces, de 56-jarige joodse advocaat Baram Fi scher. is in januari jl.. nadat hij op een borgsom van 5.000 pond was vrijgelaten, gevlucht. Hij is nog steeds spoorloos. Het proces tegen hem zal worden gevoerd als men hem te pakken krijgt. Fischer had verleden jaar de leiding van de verdediging in het grote sabotage-proces tegen Nel son Mandella en andere niet-blanken. Tot degenen die gisteren zijn ver oordeeld, behoren een advocaat, een ZEELAND Ook Zeeland verwacht m meer mensen dan in andere jaren, nu de Haringvlietbrug en de Grevelingendam deze provincie veel gemakkelijker be reikbaar maken en vele toeristen uit binnen en buitenland er op uit zullen trekken om deze nieuwste ontwikkelin gen in bet Deltagebied met eigen ogen te aanschouwen. WEES GASTVRIJ! Vele vaderlandse toeristen zullen zich met het leger der buitenlanders over onze wegen trachten te spoeden. Vanzelf sprekend worden alle maatregelen geno men om de doorstroming van het verkeer soepel te laten verlopen, maar zeker is. dat bij knooppunten en centra van toeristische importantie opstoppingen zul len kunnen ontstaan. VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 BIJ MIELE. GOUDSESINGEL 9 LONDEN De Britse minister van financiën, James Callaghan, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de regering haar dollarporte feuille in de VS (Amerikaanse fondsen tot een bedrag van 1250 miljoen dollar) zal gaan liquideren teneinde te verzekeren dat Enge land niet zal moeten devalueren. De liquidatie van deze reserves, waarover de VS zijn ingelicht, zal een aanzienlijke versterking van de Britse financiële positie betekenen. Overi gens zal Engeland volgende maand opnieuw middelen bij het IMF moe ten opnemen Callaghan waarschuwde het Britse volk. dat allen er voor moeten zorgen dat Engeland binnen 18 maanden zijn schulden zal kunnen aflossen. Met 313 tegen 294 stemmen werd een motie aangenomen welke goed keuring van Callaghans begrotings voorstellen inhoudt. Er zullen maat regelen genomen worden om de af vloeiing van miljoenen ponden naar overzeese investeringen te stopper^ en de particuliere bestedingen met onge veer 250 miljoen pond te verminde ren. De Londense beurs reageerde on middellijk met een daling van de koers van het pond op de mededeling dat het nadelig saldo op de Britse handelsbalans in maart is gestegen tot 68 miljoen pond, vergeleken met 36 miljoen pond de maand daarvoor. De invoer steeg en de uitvoer liep iets terug. Het cijfer voor maart en het gemiddelde tekort over het eerste kwartaal zijn echter belangrijk lager dan het gemiddelde tekort in de tweede helft van 1964. arts, een journalist en een röntgeno loog. De 56-jarige Ely Weinberg en d< 43-jarige Ivan Frederick Sherm- brucker kregen elk vijf jaar cel. De jongste verdachte, de 21-jarige Con stantino Gazides. kreeg één jaar. Geen der veroordeelden behoorde tot de Nederlands sprekende Zuidafnka nen. Hymie Barsel was eerder vrijge sproken van de tenlastelegging. Zijn vrouw, de 40-jarige Esther Barsel, werd veroordeeld tot drie jaar cel. In de rechtszaal waren vele niet- blanken aanwezig. Toen het vonnis door rechter S. C. Allen was uitge sproken, zongen zij samen met de veroordeelden het „volkslied" vai gekleurde Zuidafrikanen „Nkosi Sike- lele Afrika" en werd de communisti sche groet met de gebalde vuist uitgewisseld tussen verdachtenbank en publieke tribune. De verdediger voerde aan, dat de verdachten lid waren geworden van de verboden communistische partij, nadat zij tot de conclusie waren gekomen, in wettige politieke groepe ringen niet tegen de apartheidspoli tiek te kunnen strijden. Hij verklaar de. dat twee der verdachten respec tievelijk 42 en 20 uur hadden moeten staan tijdens de ondervraging door de politie. Egypte verwijt nu Bonn woordbreuk MÜNCHEN/WASHINGTON Egyp te tracht de anti-Duitse stemming in de Arabische landen weer aan te wakkeren door Bonn nu van woord breuk te beschuldigen- Volgens de Egyptische minister van buitenlandse zaken Riad in een interview in het uiterst rechtse blad Deutsche National- Zeitung und Soldatenzeitung, had Bonn beloofd bij monde van de Spaanse bemiddelaar De Nerva, dat de Westduitse hulp aan Israël onmid dellijk zou worden gestaakt en dat de Joodse staat niet zou worden erkend. West-Duitsland brak zijn belofte door Birrenbaoh naar Jeruzalem te zenden, waarmee Egypte zich ontslagen acht van de verplichting om de DDR niet te erkennen en de tegen Bonn gerich te persstemmen te matigen- Zij het met tegenzin, maar de Amerikaanse woordvoerder voor bui tenlandse zaken heeft gisteren ver klaard, dat de VS in onderhandeling zijn met enige landen in het Midden- Oosten voor de levering van wapens. Hij noemde Jordanië. Saoedi-Arabië, Libanon, Irak en Israël- fcctogram kan worden gemaakt m object dat de stralen uitzendt. r W™ Reactie Amerikaanse geleerden hebben 1 ard. er zeker van te zijn dat de Hosignalen die volgens Russische on zekers zouden wijzen op het bestaan een super-beschaving ergens in de pimte een natuurlijke oorsprong hebben. Dr John Wyndham van het instituut ®or technologische studies van Califor- lië en dr. Allan Sandage van het I foservatorium Wilsonberg en dat van falomar hebben verklaard dat de gege- lens die hun ter beschikking staan erop' Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar The perfect hairdressing De het Italiaanse dorpje Cerre- dolo de Coppi in de Apen nijnen hebben hun paro chiepriester don Brenno Zccchetti in de loop der jaren zo lief gekregen, dat ze hem drie dagen lang gevangen hebben gehouden. Dit omdat dc bisschop hem over wilde plaatsen. Dc hulpbis schop mgr. Carlo Gras- sclli, die kwam informe ren, waarom de priester niet in zijn nieuwe paro «•hie was aangekomen werd verhinderd de kerk te betreden. Andere dor pelingen beletten don Brenno naar buiten te komen. Dc opdracht tot overplaatsing is inge trokken. Don Brenno heeft geen commentaar willen leveren, maar toonde zich zeer tevre den over de aanhanke lijklieid. ln een andere Italiaan se plaats. Monteprandonc in de provincie Ascoli Picone. is bisschop Vi renzo Radicino met ste nen bekogeld, toen hij een nieuwe pastoor kwam installeren. Dit omdat vele gelovigen zich sterk verzetten te gen het in twee paro chies verdelen van Mon- teprandone, dat de laat ste jaren sterk is ge groeid. Nadat de poli tie de demonstranten, hoofdzakelijk vrouwen, had verspreid, kon de installatie doorgaan. Een gasoorlog tegen vossen en dassen zal in de noordelijke kantons van Zwitserland worden ontketend om uitbreiding van een epidemie van hondsdolheid van Duits land naar Zwitserland te voorkomen. In de holen van de dieren zal gas worden gepompt. I De stad Bakoe in het uiterste zuiden van de Sowjetunie is geteisterd door voorjaarsstormen, die golven tot vijf meter hoogte en windsnelheden van meer dan zeventig kilometer per uur met zich meebrachten. ïn de omgeving van Stavropol, 800 kilometer ten noor den van de oliestad Ba koe, woedde tegelijker tijd een ernstige sneeuw storm. In de Oekraïne en Moldavië valt nog natte sneeuw. Het persbureau Tass heeft de voorjaars- storm „een uiterst vreemd verschijnsel" ge noemd. Beroemde stoelen te koop het ROME Prinses Ira von Fürsten-j' berg is een contract als filmster in een film van Dino de Laurentiis aan geboden, zo wordt uit de Italiaanse hoofdstad vernomen. De Laurentiis, die het vorig jaar ook ex-keizerin Soraya als actrice een contract heeft aangeboden, ver klaarde gisteravond, dat de filmtest van de 25-jarige prinses von Fürsten- berg een succes is geworden. Waar schijnlijk zal haar de hoofdrol van. Barbarella worden aangeboden in een speelfilm naar een scenario van Jean Claude Forest. De prinses is tien jaar geleden in Venetië met prins Alfonso Hohenlohe getrouwd toen zij pas 15 jaar was. In kwam een eind aan het huwelijk en jaar later trouwde Ira met de Braziliaanse „playboy"-miljonnair Pignatari, van wie zij in 1964 scheidde. Slachtoffers van vliegramp naar Europa gebracht DAMASCUS Gistermiddag is van het vliegveld van Damascus een spe ciaal KLM-vliegtuig vertrokken met aan boord de stoffelijke resten van slachtoffers van de vliegramp bij de Syrische hoofdstad, in de nacht van zaterdag op zondag. Het toestel is laat in de avond in Brussel aangekomen. Alvorens de lijken aan boord van het toestel werden gebracht, had een korte plechtigheid plaats, die werd bijgewoond door de Nederlandse am bassadeur in Damascus, jhr. D. van den Brandeler, diens Belgische, Zwit serse en Jordaanse ambtgenoten, de directeur van het protocol van he» Syrische ministerie van buitenlandse zaken en het grootste deel der Belgi sche gemeenschap in Damascus. Een detachement van het Syrische leger bracht eerbewijzen. MONTREAL De 81 leden van de LATA, het Internationale genoot schap voor luchttransport, hebben besloten dat er voortaan op de internationale vluchten geen films meer zullen worden vertoond. Wel zal het zijn toegestaan, de passa giers via koptelefoons verstrooiing te bieden. Volgens een woordvoer der van de IATA in Montreal is men door middel van een schrifte lijke stemming tot dit besluit geko- Drie maatschappijen de Trans World Airlines, de Pakistaanse en de Philippijnse maatschappij vertoonden tot dusver films aan boord van hun vliegtuigen. Het voornaamste argument tegen deze vorm van amusement was dat dit tot verhoging van de tarieven zou leiden. Ook was men van oordeel dat filmprogramma's storend kun nen zijn voor de passagiers die er geen belangstelling voor hebben. Verdwijning van de Mauritssingel DEN HAAG Minister Van Aartsen (verkeer en waterstaat) heeft gisteren op vragen van het Tweede-Kamerlid Peschar (soc.) geantwoord dat er op dit moment geen enkele oorzaak is aan te geven voor het verdwijnen van het kustvaartuig Mauritssingel, dat sinds 28 januari spoorloos is ver dwenen en naar men aanneemt met de gehele bemanning is ver gaan. Alle nasporingen naar schip en bemanning zijn tot nu toe zon der resultaat.gebleven. Minister Van Aartsen verklaart dat onder de negen bemanningsleden vijf buitenlanders waren, vier Spanjaar den en een Portugees- Naar alle waarschijnlijkheid, aldus minister Van Aartsen. is op de laatste reis van het schip geen stuurman aan boord Als iemand die beroemde stoelen wb hebben, zal hy echter ook de 300 an dere stoelen die bij de partij horen, moeten kopen. Want niemand weet op welke stoelen zij gezeten hebben, zei een woordvoerder voor het ministerie van openbare werken. Marx heeft van 1849 tot 1883 het jaar dat hij overleed in Londen ge woond. Hij heeft een groot deel van J zijn tijd doorgebracht in de leeszaalvereiste aantal officieren omvat van het Britse museum. Lenin heeft' Verder heeft de minister vastge- ook veel tijd in de leeszaal doorge-1 steld dat de bemanning voor het braoht, zoals zoveel beroemdheden. overgrote deel uit ne achtergebleven. Wel zegt minister Van Aartsen dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de kapitein nog een vervanger heeft gevonden, die hij in normale omstandigheden in de volgende haven als zogenaamde op stapper had kunnen aanmonsteren. Er bestaan volgens de minister geen redenen om aan te nemen dat de kapiteins zich aan de verplichting onttrekken, dat de bemanning het den bestond Het schip was «titgerust met een reddingboot aan elke zijde, elke boot plaats biedend aan alle opvarenden, en met een automatisch opblaasbaar reddingvlot, ook geschikt om alle opvarenden op te nemen- Een onderzoek in Bayonne heeft uitgewezen, dat de Mauritssingel met een deugdelijk graanschot was uitge rust. Het ruim was geheel gevuld met losgestort graan Speciale straten voor voetgangers PARIJS Volgens een rapport van de neer Gray, advocaat in Edinburgh, en gedelegeerde van Schotland op het dezer Parijs gehouden tweede congres i- an voetgangers door hem inge- 'an de internationale •erenigingen. heeft ee.. steld onderzoek aangetoond, dat getrans formeerde voetgangersstraten in centrale stadsdelen veilig zijn voor de voetganger en dat de winkels en bedrijven, aan zulke straten gelegen, hun omzet hebben '•en stijgen. Verder besteedde het congres aandacht in de verkeersopvoeding van de jeugd aan de ongevallen, waaraan beiaarden ten offer vallen. Noodzakelijk achtte het congres verkeersopvoeding vanaf de pril ste jeugd, en begeleiding van kinderen floor ouderen tot het zevende jaar. Rust en bejaardenhuizen alsmede scholen die- veilig bereikbaar te zijn en niet aan .'lak bij grote wegen gebouwd te worden. Bepleit werd onder meer ten behoeve van bejaarden en invaliden de trottoirbanden bij voetgangersoversteek- plaatsen te verlagen. Aanbevolen werd— op buitenwegen links te lopen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11