Wijzigingen de JNavo" in Onderhandelingen pas na heviger wordende strijd? nieuws Sim TBIEMSEIE Vrouw ambassadeur bij EEG te Brussel ARP moet niet rekenen op dankbaarheid Brit bediende zich van twaalf valse namen Early Bird „staat" bijna Nog langer Onrust neemt toe in Midden-Amerika Ta eet ficuifce Ky ZATERDAG 10 APRIL 1965 Ook Bondsraad nu - akkoord met verjaringstermijn BONN Na de Bondsdag heeft de Westduitse Bondsraad vrijdag even eens het wetsontwerp tot verschui ving van de verjaringstermijn van nazi misdaden aangenomen. Aanvankelijk gold als begindatum in de twintigjarige verjaringster mijn 8 mei 1945, de dag waarop de tweede wereldoorlog een einde nam. Door verschuiving van deze datum naar 1 januari 1950 zal het thans mogelijk zijn tot en met de 31ste december 1969 een vervolging wegens i-moorden in te stellen. t nieuwe minister van justitie, dr Karl Weber (zijn voorganger Ewald Bucher trad na aanneming van het wetwontwerp door de Bondsdag at) kondigde aan, dat hij nog deze maand met zijn ambtgenoten der verschillende deelstaten besprekingen zal voeren over intensivering van de vervolging van nazie-mlsdadigers. Na afkondiging der -* moet ieder uur worden benut om niet onderzochte misdaden op te lelderen. aldus minister Weber. Conferentie Atlantische commissie Ierse verkiezingen Absolute meerderheid voor regeringspartij DUBLIN De Fianna Fail, de par- (j van premier Sean Lemass van Ier land, heeft 'bij de verkiezingen met 72 zetels do absolute meerderheid in de Kamer van Afgevaardigden behaald. Eén uitslag moet nog binnenkomen. De Kamer telt 143 zetels. De 65-jarige Lemass beschikt nu over twee zetels meer dan in het vorige parlement, dat hij drie weken geleden ontJbond om zichzelf te bevrijden van de wispeltu rige steun van zeven onafhankelijken. Aan Lemass wordt de sterke verbete ring van de Ierse industriële economie toegeschreven. (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG Nieuws heeft de Atlantische conferentie, die giste ren in het gebouw van de Tweede Kamer werd gehouden, niet opge leverd. Dat viel ook te verwachten omdat deze door de Atlantische commissie georganiseerde bijeen komst bedoeld was om de balans op te maken en een blik vooruit te werpen. Inleiders waren mr. C. A. Bos, lid van de Tweede Kamer. kol. A. E. van Dishoeck, en de heer W- Wierda eneens lid van de Tweede Kamer. Zij spraken voor resp. de politieke militaire en parlementaire aspecten „Wijzigingen in de Navo". Op deze inleidingen volgde een uitvoerige discussie in drie groepen die onder leiding stonden van mevr. Stoffels- Van Haaf ten (tevens voorzitster van- de conferentie), lt.gen. Colmeijer en mr. H. E. Scheffer. Rapporteurs wa ren mr. J Diepenhorst, J. Ramaker en drs. J. G. Bruggeman. Geen gevaar Mr. Bos bleek niet de mening te delen van degenen, die verwachtten, dat de Navo in 1969 in groot gevaar komt te verkeren. De periode van 20 jaar, waarna herziening van het Na- vopact mogelijk wordt, zal dan ver streken zijn. Niemand verwacht, dat een van de partners dan de behoefte zal gevoelen, uit te treden. Zij zouden De Gentse Floraliën - Het Festival van België met schitterende kunstmanifestaties (toneel en muziek) - België. Eldorado voor de fijnproevers - Stavetot, modelstad voor cultureel toename - 150e Herdenking van de Slag bij Waterloo (1815-1965) - de ruitersport - Heerlijk GRATIS VERKRIJGBAAR: Hotelgids 1965 Nieuwe brochures Ardennen - Maas, Kunststeden, badplaatsen, schilderachtige streken, folklore Camping-Caravanning (nieuwe lijst der terreinen) Brochure Vakantie voor Allen (adressen van ruim 200 pensions met schappelijke prijzen) Kalender der Merk waardige Gebeurtenissen. Voor een vakantie die verkwikt fs België het meest geschikt. op hun eigen nationale defensie te rugvallen en dat kan zelfs Frankrijk zich niet veroorloven. Niettemin tasten de problemen, waarvoor de Navo staat, de structuur van deze organisatie aan. Spr. pleitte voor de vorming van „Steering com mittee" van 3 of 5 landen (de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en even tueel ook West-Duitsland en Italië) die zich zal bezighouden met de „globale Navo-politiek" en de uitbrei ding van de grenzen van het Navoge- bied mogelijk zou maken. President De Gaulle wilde zoals bekend slechts een directorium van drie lan den (de Ver. Staten. Engeland en Frankrijk). Het is echter de vraag of hij dat nu nog wenst. Raymond Aaron schreef onlangs in Ie Monde dat een van de oorzaken hiervan zou zijn de weigering van de Franse president, de Amerikaanse po litiek in Azië te steunen. Ook zou één strategie van de drie Navolanden die kernwapens bezitten, niet mogelijk zijn. Eliteclub" Ten slotte sprak mr. Bos de ver wachting uit, dat een wijziging in de structuur van de Navo niet zou leiden tot oplossing van de politieke proble men van de organisatie. Een nadeel iou ook zijn, als een eliteclub binnen de Navo zou worden gevormd, zodat er eerste- en tweeie-rangs leden zouden komen. Kolonel Van Dishoeck behandelde in een nogal technisch betoog de wenselijkheid van een onafhankelijk militair advies in de Navo en van grotere invloed van de landen, die geen zitting hebben in de Standing Group in Washington op de militai re planning. Hij zag geen heil in verplaatsing van het Militaire Comité \an Washington naar Parijs. Er zou wel meer begrip door ontstaan, maar aan de andere kant zou er een eind komen aan de aanwezigheid van dit comité in het Pentagon, waar de wereldstrategie van de Ver. Staten wordt uitgestippeld. Bovendien zou de Navo gevaar lopen, als een van de vele regionale pacten te worden be- schouwd. De heer Wierda herinnerde er aan, dat bij het opstellen van het Navo- verdrag geen rol werd toebedeeld aan een parlement. Het was op het hoog tepunt van de koude oorlog, toen allerlei militaire zaken zich niet voor publieke behandeling in een parle ment leenden. Hij zag voorts in het Amerikaanse parlementaire systeem een belemmering voor de totstandko ming van een Atlantische assemblee. Daar komt nog bij, dat het State Department niet gaarne Amerikaanse Congresleden ver van huis buiten landse politiek gaan bedrijven. Spr. heeft waardering voor de gedachte van de Amerikaan Herter met betrek- j king tot een Atlantische assemblee, die een open gesprek mogelijk zou ma- ken. Herter denkt volgens de heer j Wierda echter ook in Amerikaanse begrippen. „We moeten niet alleen j kunnen debatteren, maar ook beslui ten kunnen nemen", aldus de inlei- Verenigde Staten deel te nemen aan besprekingen zonder dat van tevoren voorwaarden worden ge steld. Dit neemt niet wegdat de verklaring van president Johnson van belang is, al was het alleen reeds omdat zijn denkbeelden over de economische ontwikkeling van Zuidoost-Azië een raamwerk bie den, waarbinnen het conflict opge lost zou kunnen worden. Men heeft Johnson wel het ver wijt gemaakt, dat hij de Noord- vietnamezen geen enkele gelegen heid heeft geboden, de strijd op voor hen aantrekkelijke voorwaar den te staken. Het is niet voldoen de, zo redeneerde men, als een tegenstander alleen maar de keus heeft tussen capituleren of sterven. Aan dit bezwaar is de Amerikaan se president nu tegemoet gekomen. Er kan zonder meer worden gecon fereerd en het treffen van een politieke regeling voor Vietnam en de andere landen van Zuidoost- Azië wordt bijzonder aantrekkelijk gemaakt. Als het nu niet 'ot besprekingen komt, zal het niet langer geweten kunnen worden aan de Amerikaan- Tanks op de autoweg naar Berlijn, die in de afgelopen week nogal eens voor het autoverkeer van en naar West-Berlijn werd afgesloten. se weigering, naar een politieke oplossing van het Vietnamese pro bleem te zoeken. Enkele dagen voordat Johnson zijn verklaring aflegde had communistische China laten weten, dat het niet aan eventuele onderhandelingen zou deelnemen, omdat het niet recht streeks bij het conflict, is betrok ken. Later werd echter' van Alge- rijnse zijde contact gezocht met Oe Thant, de secretaris-generaal van de Ver. Naties. Deze vernam vol gens de persbureaus „de voorwaar den. waaronder China bereid is, over Vietnam te onderhandelen". Wellicht is de verklaring van Johnson vooral bedoeld als reactie op deze indirecte Chinese benade ring van de secretaris-generaal van de Ver. Naties. Als Oe Thant zich inderdaad geroepen zou gevoelen, een bemiddelende rol te gaan spe len in het Vietnamese conflict, dan heeft de Amerikaanse president hem nu reeds de weg gewezen, die tot een gesprek kan leiden. De neutrale landen (voorzover ze neu traal kunnen zijn) kunnen geen enkel bezwaar hebben tegen de Amerikaanse benadering van het probleem, hoe een politieke oplos sing voor Vietnam (en zo mogelijk de rest van Zuidoost-Azië) kan worden gevonden. Het is dan ook goed er rekening mede te houden, dat de strijd in Vietnam zal voortduren en wel licht nog heviger zal worden. De Amerikanen zullen trachten, de Noordvietnamezen te noodzaken, de weg naar de conferentietafel te gaan. En de Noordvietnamezen zul len op hun beurt proberen, nog zoveel mogelijk in Zuid-Vietnam hun slag te slaan om hun onder handelingspositie nog meer te ver sterken. Verwacht wordt, dat zij binnen enkele weken, als de natte moesson begint, de openlijke op stand van de Vietcong zullen pro clameren en met grote eenheden zullen gaan opereren.... Dit zou gepaard gaan met de vestiging van een bestuursapparaat en wellicht zelfs van een tegenbewind.... Zorin, de man, die voor zijn land al heel wat „karweitjes" heeft op geknapt, is in Parijs gearriveerd, waar hij de Sowjetunie als ambas sadeur zal vertegenwoordigen. Zo rin bereidde de communistische machtsovername in Tsjechoslowa- kije voor en was geruime tijd de permanente vertegenwoordiger van Moskou bij de VN. De Braziliaanse mevrouw Odette de Cavalho e Souza is de eerste bij de Europese Economische Gemeen schap (EEG) geaccrediteerde am bassadrice. Zij is van de 53 ambas sadeurs de enige vrouwelijke di plomaat en zij volgt de ingewik kelde regels en regelingen van deze vit 200 miljoen mensen be ring in de diplomatieke dienst van Brazilië. Zij was de eerste vrouwe lijke ambassadeur van Brazilië en heeft „dienst gedaan" in Israël en Costa Rica. voordat zij naar de EEG vertrok. „Ik ben eigenlijk meer deskun dig in de buitenlandse politiek. Mijn eerste post heb ik bekleed bij staande gemeenschap met grote de ILO (internationale ^arbeiders- aandacht. „Ik wil dat mijn volk weet, dat deze EEG permanent is", zei me vrouw Cavalho. „Het heeft mij nogal verbaasd, dat de EEG zo'n bitschek. vitale onderneming is, die een punt heeft bereikt, waarop geen terug keer mogelijk is. En ik kan zeggen, dat ik aangenaam verrast ben geweest, omdat ik sympathie heb voor Europa". organisaties) te Genève", vertelde zij. Daarvoor is zij hoofd geweest van de politieke afdeling van het Braziliaanse ministerie van buiten landse zaken onder president Ku- te, die weet Het. is haar derde post als ambas sadrice en zij heeft 30 jaar erva- der.. Particulier Mr. Geertsema op VVD-congres: De parlementsleden der Navolanden ontmoeten elkaar nu regelmatig in een „particuliere" organisatie- Zij ontplooien geen opzienbarende activi teiten. Dit neemt echter niet weg, dat hun feitelijke invloed van belang is, zo zelfs, dat deze organisatie niet meer kan worden weggedacht uit de struc tuur van de Navo. Zuidafrikaanse wet voor tijden van nood KAAPSTAD De Zuidafrikaanse regering heeft gisteren een wetsont werp ingediend dat de regering grote re bevoegdheden moet verstrekken bij het oproepen van manschappen en vor deren van materiaal in tijden van nood. Elke man of vrouw tussen 17 en 65 die geen militaire opleiding heeft ontvangen en niet onder bepaalde ca tegorieën openbare diensten valt, zal bij lichamelijke geschiktheid verplicht opgeleid kunnen worden om te worden ingezet tijdens nationale noodgevallen. (Van onze parlementsredactie) ZWOLLE „De A.R.P. moet niet rekenen op enige politieke dankbaarheid als blijkt, dat zij een soort zelfmoord heeft gepleegd door zich aan een beleid te binden, dat rechtstreeks ingaat tegen de maatschappelijke inzichten van een groot deel van haar aanhang. Het zou me niet verbazen wanneer ook hierover is gesproken in de drie uur durende vergadering van de a.r. fractie." Aldus spralc mr. W. J. Geertsema gisteravond op de algemene verga dering van de VVD, waarin hij uiteraard zowel aan het ontstaan als aan de oplossing van de kabinets crisis aandacht schonk. Wat totnog toe over het toekomstige regerings beleid naar buiten is gekomen, had hem zeer verbaasd. „Pas nu besef fen wij ten volle hoe ongelukkig de P.v.d.A. zich als oppositiepartij heeft gevoeld, nu wij zien met welk een nonchalant gemak zij een zeer groot deel van haar eisen uit het nabije verleden, die evenveel belof ten inhielden aan haar kiezers, op het altaar van de regeringsdeel- name wil offeren. Pas nu beseffen wij eveneens ten volle hoe dodelijk beangst dc KVP en ARP waren voor een mogelijke doorbreking van het. zuilenmonopolie, nu blijkt welke, dan nog niet geofferde, socialistische eisen men wenst te accepteren om toch maar vooral de werkelijke kunnen verhinderen. Ik denk daar- openheid van het omroepbestel te bij bijvoorbeeld aan de speculatie winstbelasting." erliezer is. De heren gchmelzer, Von deling, Smallenbroek en Cals in het verleden de kampioen voor een open bestel gooien op een politieke olympiade hoge ogen in het nummer reuzenzwaai. Omroepbeleid Sprekende over het omroep-plan Cals, betoogde mr. Geertsema, dat men in feite de ether potdicht wil houden voor nieuwe geluiden. De zuilen over de AVRO en de VPRO heb ik het niet, aldus spreker wil len dag in dag uit vuil kunnen spui ten over andere politieke richtingen bijvoorbeeld over het liberalisme, dat het meeste vreest. „De afwezig heid hier van de VVD spreekt boek delen." Hogelijk zei de liberale fractie leider het te waarderen, dat ook de CHU in arren moede van de onderhandelingstafel is gestapt. De heer Cals heeft het omroep- plan overgenomen van de heer Bot, die men nu wil degraderen tot minister zonder portefeuille onder minister Luns. Volgens spreker bewijst deze gang van za ken, dat politieke trouw een wei nig voorkomend verschijnsel is. met name in de kringen van de KVP. Zeer nadrukkelijk bracht mr. Geert sema hulde aan de demissionaire libe rale bewindslieden, die „in het kabi net pal hebben gestaan voor onze ge meenschappelijke idealen zonder daarbij hun persoonlijke belangen ook maar in enig opzicht te laten meetel len" (applaus). Kritiek op afgiftepersoonsbewijzen AMSTERDAM De procureur- reisbureau en een bank in Rotterdam, waar hij zich legitimeerde respectievelijk op de namen E. Gaade en A. Lessin,1 slaagde deze opzet. HU kreeg daar 200 dollar cn 65 Engelse ponden los. Bij het hoofdkantoor van het reis-| bureau in Amsterdam viel hij echter door de mand. Door de rechtbank in Am-1 sterdam was de verdachte, die de ge-( pleegde oplichtingen en de poging tot, oplichting toegaf, veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek. Aberson vroeg nu bevestiging van generaal bij het gerechtshof, mr. W. B. J. Aberson, heeft tijdens de behandeling van een zaak tegen een Brit kritiek uitgeoefend op de verstrekking van Britse „visitor's passports", een document te verge lijken met een persoonsbewijs. „Deze visitor's passports worden te lichtvaardig afgegeven en daardoor krij gen wij ook ongewenste Engelsen hier. Dat is al een paar maal gebleken bij I inbraken door Britse staatsburgers in Amsterdam", aldus mr. Aberson. Hij zei 1 dit in zijn requisitoir naar aanleiding i van het feit. dat de verdachte, de 34- j jarige koopman I. L. F., bij zijn jaar nie visitor's De Brit gebruikte deze legitimatiebe wijzen bU zijn pogingen om reisbureaus banken in Nederland te beweger Oppositie Mr. Geertsema wei band op. dat minstens even belang rijk als het regeringsprogram de per sonen zijn, die het uitvoeren en de zetels, die zij bezetten. Het laatste nieuws daarover vervulde hem met grote zorg. Financiën en Economische Zaken zijn als rijke appelen in de schoot van de P.v.d.A. gevallen. Op zijn minst is het ongeloofwaardig, dat het nieuwe kabinet zal voldoen aan de wens van KVP-voorzitter Aal- berse, namelijk het doortrekken van de lijn van het kabinet-Marijnen. Spreker had de indruk, dat de P.v.d.A. aan het langste eind heeft getrokken en dat het Nederlandse volk - blijkens de verkiezingsuitslag 1963 voortzetting van het tot dan toe gevoerde beleid verlangde de grote ning te hoog is. Tijdens de behandeling werd medegedeeld, dat Zwitserland een verzoek tot uitlevering aan de Neder landse justitie heeft gericht en dat ook de Engelse politie te zijner tijd ..een ge sprek" (zo werd door de verdediger ge zegd) met de verdachte wil hebben. Reuzenztvaai Mr. Geertsema hechtte i reeds te verklaren, dat de VVD met dit ver- grote loyaliteit oppositie zal voeren. Daarbij ontveinsde hij zich niet, dat het voeren van een goede oppositie een heel moeilijke taak is. „Het falen van de P.v.d.A. in de jaren 1959-1963 bewijst dit." Onvermoeid zal de WD blijven strijden voor openheid in het omroepbestel, die er zal komen on danks KVP. ARP en P.v.d.A. „De ont wikkeling in de maatschappij naar seri grotere openheid laat zich een voudig niet tegenhouden." (applaus)). Men vergist zich echter deerlijk men meent, dat de VVD in 1967 het radio- en televisievraagstuk tot inzet van de verkiezingen zal maken. WD-voorzitter ir. K. v. d. Pols be dankte mr. Geertsema voor zyn be leid. WASHINGTON De communica tiesatelliet Early Bird is gisteren door middel van een signaal van een con trolestation in Andover in een vrijwel cirkelvormige baan gebracht waarbij de positie van de kunstmaan ten op zichte van de aarde bijna stationair is. De hoogte van de baan varieert nu van 34.400 tot 36.350 kilometer boven de evenaar. Met een tweede correctie hoopt men de afstand tot de aarde con stant op 35.700 km te brengen. De sa telliet is bedoeld als station voor twee zijdige televisie-uitwisseling tussen Europa en de V.S. en voor 240 tele foonverbindingen over de Atlantische i Oceaan. I JOHANNESBURG In Zuid-Afrika I kennen ze aardig lange woorden. Daar is bijvoorbeeld het 59 letters tellende Landbougenootskapsten- toonstellingskomiteevergaderingsbe- sluit". Dit woord is zes letters langer dan die I beroemde Welse dorpsnaam: Llan- i jairpwllgwyngyUgogerchwyrndro- bwlltysiliogogogoch. Maar noch het Zuidafrikaanse „besluit" noch Llanfair p.g." kunnen aan spraak maken op de titel „langste woord ter wereld". De Grieken hebben het wereldrecord met hun: „Lopadotemachoselaclw- galeokranioleipsanodrimhypotrim- matosilphioparaomelitokatakechy- menokichlepikossyphophattoperis- teralektryonoptekephalliokigklope- ieiolagoiolagoiosiraiobaphetraga- nopterygon." Dat is in het Grieks 170 letters lang. In het Engels vertaald wordt het 185 letters. En wat betekent Lopadot-met-al-die andere-letters-erachter eigenlijk? jaren Vroeger was het vaak tijdens de jaarwisseling onrustig in dat deel gearresteerd en uit het land van de wereld. Maar tegenwoordig wijderd. zijn er het gehele jaar door staats grepen of mislukte pogingen om de Terwijl president Eamon de Valera macht over te nemen. toekijkt, werpt zijn bejaarde echt genote haar stembiljet in de bus Er blijkt vooral ontevredenheid tijdens de algemene verkiezingen, m- .--j- oensdag in Ierland werden. gehouden. te bestaan in de landen, die door militairen worden geregeerd. De militaire leiders in de Midden Amerikaanse staten Honduras en Guatemale zitten bij wijze van spreken op vaatjes dynamiet. In Nicaragua is het al niet veel anders. Daar neemt de afkeer van het bewind van de familie Somosa met de dag toe. En zelfs uit Costa Rica, dat vrijwel geen leger heeft, komen met het naderen van de verkiezingen van volgend jaar be- riohten over revolutionaire samen zweringen. Voorzover bekend zijn er in El Salvador geen samenzweringen „in de lucht". Maar sommige officieren zouden daar gaarne een militair- gezinde president zien, dan de kolo nel, die dit ambt thans bekleedt Op de achtergrond speelt het on dermijnende werk van het Castro- regime een grote rol. Veel Guate- malteken en Honduranen vrezen, dat de verboden communistische partij haar leden doet infiltreren in de bestaande partijen, in de hoop, op die manier moeilijkheden 'e kunnen veroorzaken. In Honduras is de Liberale partij verbitterd over haar nederlaag bij de februariverkiezingen. Zij be schuldigt de regering van verval singen. Door deze verkiezingen zijn kolonel Oswald Lopez Arel lano en de Nationalistische partij aan het bevind gebleven. Lopez Ramon Volleda Morales is in 1963 afgezet. In Guatemala is in februari de staat van beleg afgekondigd na een „Neen", zei ze glimlachend, „Ik ben nooit gehuwd geweest, omdat mijn werk mij altijd opeiste en offers vroeg. Ik ben zeer géinteres- Mevrouw Cavalho is een kleine seerd in mijn werk". Op het ogen- sterke en bedrijvige brunet- hlik houdt zij dagelijks alle inter- °Ür=,E- nationult nieuwtjes over koffie en cacao nauwkeurig bij, twee zeer belangrijke artikelen voor haar land, waarmee het op de gemeen-\ schappelijke markt concurreert te gen de achttien voor het grootstelij deel voormalige Franse staten in Afrika, die door een handels en- hulpverleningsverdrag met de EEG zijn geassocieerd. „Toen ik voor deze post werd voorgedragen", vertelde mevrouw Cavalho, „heb ik er op gewezen, dat ik meer politiek was ingesteld. Maar men antwoordde, dat ik zo wel politiek als economie nodig had en men had gelijk. Met enige inspanning zal ik econome worden, want ik vind de economie interes sant". I De argwaan van de politie in Rome werd ge wekt, toen door de stra ten van de Italiaanse hoofdstad een ambulan cewagen met een Mila nees nummerbord rond reed. Men hield de am bulance aan. De ver pleegsters, die erin zaten, waren erg vriendelijk en lief, maar konden toch het wantrouwen van de Romeinse agenten niet wegnemen. Terecht, want goed verborgen werden in de ambulancewagen grote hoeveelheden uit Zwitserland gesmokkelde sigaretten gevonden. De pseudo verpleegsters, compleet met witte uni formen, werden evenals de chauffeur aangehou den. Men vermoedt, dat met behulp van de am bulance reeds zeer veel sigaretten zijn gesmok keld. De 70-jarige mevrouw Catherine O'Grady hoorde verdachte geluiden in een kantoor onder haar Londense woning, ging kijken en vond drie in brekers. „Kom moe", zei de leider van de bende gemoedelijk, „laten wij nu samen eens een lek ker kopje thee gaan drinken, terwijl de jon gens hier hun werk af maken." Toen de beide bendeleden klaar waren, bedankte de leider me vrouw O'Grady hartelijk voor de heerlijke thee en maakte zich met de twee andere mannen plus 200 pond sterling uit de voe ten. I Een hond in de Japan se stad Jokohama is door de 35-jarige krantenbe zorger Haroeistsji Nisji- raoera gebeten en maakt het slecht. De krantenbe zorger liep na een paar borrels te hebben ge dronken langs een tuin hek, toen het dier hem aanblafte. Nisjimoera. die bij zijn dagelijkse arbeid kennelijk veel hinder ondervindt van honden, opende het tuin hek, greep de hond en beet. Het dier beet terug, hetgeen een logische re actie is, maar Nisjimoera bijzonder kwaad maakte. Hij beet de hond in het wilde weg en bleef bij ten. Er waren twee agen ten nodig om man en hond van elkaar te scheiden. Het dier was in zijn rug en poten gebe ten, de man in gezicht en oren. De Japanse politie zal Nisjimoera niet ver volgen, omdat hij, naar men meent, al voldoende gestraft is. I Een Amerikaanse ijs- breker is met grote snel heid onderweg naar een poolstation op een ijs schots, die afdrijft naar warmere oorden en ge vaar loopt te smelten. Er bevinden zich achttien mensen op de ijsschots.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7