VLEET Aandelen Vereenigd Bezit van 1894- risicospreiding» deskundig beheer) rendement Christelijk onderwijs (op g.g.) telt nu bijna 1000 leerlingen Geen propaganda F S V in treinen en op stations Ned. damesteam volleybalde alleen in de eerste helft benthuizen kreeg voorproefje van toekomstige klokkenspel spaar nu voor later „KATWIJK AAN ZEE" issenjnieuws bij de 1SÉIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 APRIL I960 - Jaarvergadering in Katwijk aan Zee Binnenkort bouw kleuterschool in Hoornespolder KATWIJK AAN ZEE De vereni- voor christelijk onderwijs op ge formeerde grondslag hield gister- rid haar ledenvergadering in de Jvijnschool aan de Randweg. Deze liging omvat de Calvijnschool, ïixschool. Louise de Coligny- hool en de kleuterscholen Klaproos i Duinroos. <Ja (Voorzitter N. Parlevliet sprak een ^sningswoord, waarin hij wees op het recht van het geven van christelijk De uitbreiding van de Calvljn. jol met vier lokalen wacht op de sgoedkeuring. Op 1 september werden e lokalen van de Leidse Buitenschool t gebruik genomen. Hoe het ruimtepro- leem van deze school moet worden op- klost is nog niet bekend. Er zullen voor e tijd vijf klassen elders moeten wor- ondergebracht Zelfs de hoofden- ler ls thans als klas ln gebruik. In Hoornes [Doordat de noodscholen ln de Hoornes- nog niet klaar waren, werd ge- in de Beatrixschool. In dit dorps- l zal in de toekomst een 12-klassige school verrijzen met gymnastieklokaal, e inspecteur is gevraagd om in eerste intie acht lokalen te mogen bouwen, adat bouwtechnisch gezien een aantal 1 niet mogelijk is. De school is ontworpen door het archi- tenbureau Kraan en Van Nieuwkoop, i de gemeente is reeds een krediet ^ïtvangen van f 10,277,03 voor de kosten n eerste inrichting. De kinderen uit de ving Prins Bernhardlaan worden per N.Z.H.-bus naar school ge- t b<De kleuterschool de „Klaproos" moet jikele noodzakelijke verbouwingen on- Zo zullen alle ramen in de loka- in moeten worden vergroot, j De kleuterschool „De Duinroos" werd |Dg niet door de gemeente overgenomen jv.m. bestedingsbeperking. Als deze over. lame een feit is wil het bestuur er weer 100 Lucas Bols gaat N in Nieuw-Vennep drankjes maken 1-1251 [AMSTERDAM De raad van be- uur van de NV Amsterdamse likeur- okerij ,,'t Lootsje" der Erven Lucas ols deelt mede, dat het nieuw te ouwen produktiebedrijf, waarover jdens de op 18 december 1964 gehou- enst en buitengewone vergadering van lorisindeelhouders reeds mededelingen m tdaan werden, zal verrijzen in Nieuw- ennep, gemeente Haarlemmermeer. In het nieuwe bedrijf zullen de pro- uktie- en expeditie-afdel imgen, die ch thans in Amsterdam en Schie- im bevinden, worden geconcentreerd. 1 oor dit doel is in Nieuw-Vennep een [IT rrein van circa 5 hectare aangekocht. III e fabrieken der NV mouterij-brande- j De Koning, een dochtermaatschap- 3] van Lucas Bols, blijven in Schie- ïm gevestigd. Hoeveel tijd gemoeid zal zijn met ;t realiseren van de nieuwbouwplan- en. is nog van vele factoren afhan- elijk. Het hoofdkantoor van de ven- ootschap zal blijven aan de Amster- amse Rozengracht, waar het bedrijf i 1575 werd gegrondvest. een lokaal laten bijbouwen. De tegen woordige ruimte is beslist onvoldoende. Het ligt In de bedoeling binnenkort over te gaan tot de bouw van een kleuter school ln de Hoornespolder en wel aar de Hoorneslaan, vlak bij de permamente Marnixschool. Het plan ls thans In be handeling bij de welstandscommissie. De personeelssterkte van alle scholen bedroeg per 1 januari 28. Er hadden diverse mutaties plaats. Mej. W. Baalber- gen verliet de Colignyschool wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De heer J. Roosendaal werd tot hoofd benoemd van de Marnixschool. Bijna 1000 Het aantal leerlingen van de vijf scho len bedroeg op 1 januari jl. 994. In gelijking met 1964 geeft dit een toename te zien van 54 leerlingen. Bij de bestuurs. verkiezing werden de heren M. G. Ouwe. hand en C. Pavenier gekozen. Op de statuten verkreeg men konink lijke goedkeuring. In het afgelopen Jaar zijn diverse contactavonden gehouden. Er werd bij de gemeente Katwijk aan waarborgsommen gestort een bedrag ad f95.332.82. De hoofden der scholen, de heren Brouwer, Roosendaal en Bartelse. brachten verslag uit Expositie kunstwerken in Hillegom open HILLEGOM Gisteravond werd de tentoonstelling van teken- en schilder werk van Hillegomse amateurs geopend door de heer J- Forrer, graficus en docent aan de Acadiemie voor beeldende kuns ten te Amsterdam. Hij hoopte dat deze tentoonstelling stimulerend zal werken. De cultuur mag zich hier gerust verder uitstrekken dan het telen van bollen. De vereniging „Lijn en Kleur" verdient de volle belangstelling van de Hillegomse burgerij. De heer Forrer was verbaasd over dé ten toongestelde stukken. Ook meer belangstelling van de overheid achtte hij voor dit werk, waarbij steeds betere werkstukken te kijk worden ge steld. ten volle op zijn plaats. Bloembollencultuur afd. Lisserbroek LISSE de afd. Lisserbroek van de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde in „Contact" aan de Lisser- dijk. De beschrijvingsbrief voor de Alge mene Vergadering werd behandeld. De afdeling heeft zich volledig achter alle voorstellen van het hoofdbestuur ge schaard. Naar de Alg Verg. werden af gevaardigd de heren H. Tulen en J. P. Clemens. Na de pauze werden mooie dia's vertoond door de heer M. de Rooi van de Voorlichtingsdienst over ziekte verschijnselen in de bloembollen Jaarfeest Geref. jeugd vau Lisse LISSE In een goed gevulde zaal Rehoboth hebben alle jeugdverenigingen van de Geref. kerk hun gezamenlijke Vóór de pauze vulden de meisjesclub er de jongensclub het programma groten deels en na de oauze werd het leeuwen aandeel geleverd door de gemengde jeugdvereniging ..Verenigd in Christus' Men kon van het programma genieten. Om het zo goed en gezellig mogelijk te maken hebben allen zich bijzonder gespannen. ZAANDAM Het bestuur ls vi nemens f7.6 miijoen converteerbare obligaties uit te geven. Het prospectus zal in de tweede helft van april schijnen. Voorgesteld wordt 7,8 (vorig jaar 7.6)% dividend op eumulatief pre ferente. 15 (14)*/» op oude gewone er IVi op nieuwe gewone aandelen, als mede hiervan op c.p. 1% en op oüde en nieuwe gewone aandelen 5»uit te keren in gewone aandelen uit agii NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor gedeelte Beeklaan-Voorstraat EEN BEZORGER Nadere inlichtingen Abonnementenafdeling Nieuwe Leidse Courant. Steen straat 37, Leiden. Telefoon 01710-31441. Of de heer Leeflang. Voorstraat 160. Telefoon 3175. Circulaire van directie N.S. UTRECHT In een circulaire heeft de directie van de Nederlandse Spoorwegen er bij de chefs van de zes exploitatiedistricten van de NS op aan laten dringen, dat het propa- ganda-matariaal van de Federatie Spoorweg Vakvereniging (FSV) niet in de gebouwen en de treinen wordt verspreid of aangeplakt. De chef exploitatie zegt in de circulaire, die is afgedrukt in het orgaan van de FSV, dat een propaganda-actie van de FSV binnen het spoorwegbedrijf niet zal worden getolereerd. „Een ieder", aldus de circulaire, „die meent, deze opdracht naast zich neer te moeten leggen, zal plichtsverzuim ten laste worden gelegd". FSV is een zogenaamde categorale bond, waarin werknemers van de NS zijn verenigd, die niet bij de grote vokbon- end zijn aangesloten. De FSV heeft zeer veel aanhang, meer dan het CNV in spoorwegkringen. Onlangs heeft de FSV opnieuw een verzoek tot de overheid gericht betrokken te worden bij het loon- overleg voor de werknemers bij de NS Ontkenning Dc shef exploitatie van de NS, mr, D. H. C. Ittman, die de circulaire heeft verzonden, ontkende, dat de drie erken de bonden bü de NS erop hebben aange drongen de circulaire te verzenden. De heer Ittman ontkende, dat grondwette- lijkc vrijheden zouden zijn aangetast. „Wy zyn baas ln eigen huis", zo is zlin standpunt, „wat de leden van de catego rale bond buiten de NS doen, ls hun zaak." Een woordvoerder van de FSV, de heer J. van Hattum, legde verband tus sen het ledenverlies van de drie erken de vakbonden en deze ciculaire- Hij meende dat het ondemocratisch en dis criminerend is, dat de erkende bonden wel propagandamateriaal en aankondi gingen van vergaderingen mogen aan plakken en de FSV niet. Hij betreurde het, dat onlairags sluitzegels van brieven in de cabines van conducteurs zyn ge plakt- Burgerlijke stand van Valkenburg VALKENBURG Geboren: Nicolaas Hendrik, zoon van H. G. N. Ouwersloot en S. Imthorn. TEGEN SLAV IA PRAAG 2-3 VERLIES Gevolg van aardbeving in Chili Vijftienduizend totaal vernield SANTIAGO (Chili) De Chileense minister van landsverdediging Juan de Carmona heeft medegedeeld dat als ge volg van de aardbeving, die 28 maar jl. verscheidene Chileense provincie; heeft getroffen, 15.000 woningen totaal zijn vernield. Er is voor een bedrag var honderd miljoen dollar schade aange richt. In dit bedrag is niet de schade begrepen, die aan wegen, bruggen e.d is toegebracht. In de getroffen gebieden is het lever bijna weer normaal. Verdeling van Ie vensmiddelen is niet langer noodzake lijk. De gehele krachtsinspanning kan thans op de wederopbouw worden ge richt. President Eduardo Frei heeft ver klaard dat hij een plan zal opstellen, dat voorziet in een algehele wederop bouw in de getroffen gebieden. Aannemers garen f 6.000 voor de klokkenstoel BENTHUIZEN Zoals bekend be ijvert het ..Comité Klokkenspel Benthuizen" zich nabij het gemeen tehuis een klokkenspel te krijgen. De firma Eysbouts. een klokkengieterij uit het Brabantse Asten, heeft giste ren haar rijdende beiaard juist op terugreis van de Hollandweek in Birmingham (Eng.) in het dorp laten spelen. Mej. Ria Pieffers uit Oldenzaal gaf een welluidende demonstratie met de 35 klokken, die totaal 1850 kilo wegen. Na dit klankrijke festijn bood gis teravond om kivart over zeven de heer G. C. Diephout, voorzitter van het comité, het eerste bedrag sym bolisch aan burgemeester I. J. P. Keijzer aan. Hij vertelde er bij dat de plaatselijke aannemers de kosten voor de klok kenstoel zullen dragen, wat ongeveer op een bijdrage van f 6000 gulden komt. een kwart van de totale kos ten. Burgemeester Keijzer toonde zich bijzonder ingenomen met dit gebaar. Hij loofde de aannemers voor hun spontane daad. die van veel gemeenschapszin getuigde. Op de foto burgemeester Keijzer (l.), voorzitter G. C. Diephout en boven hem mej. Pieffers, die de Benthui senaren „lekker" heeft gemaakt voor het toekomstige klokkenspel. Het comité verwacht dat de inwoners binnenkort allemaal in de beurs zul len tasten, zodat het geld bijeen Een spaarboekje bij onze bank: veilig begin voor een even veilig bezit. U legt gulden bij gulden. Wij tellen rente bij rente. En het geheel groeit uit tot zekerheidbrengend vermogen. Kies uw eigen spaarvorm. Meteen rente ,0t R A F F E I S E N B A N K DEN HAAG Halverwege de wedstrijd, die het Ned. volleybal-damesteam gisteravond in de Haagse Sport- academic speelde tegen de dames-kampioen van Tsjc- cho-Slowakije, Slavia Praha, kwam er een radicale ommekeer. De Nederlandse dames hadden door goed spel zowel de eerste als de tweede set gewonnen. In de derde set ging de strijd nog gelijk op tot 66, doch toen kregen onze landgenoten met zo'n enorme inzinking te kampen, dat zij zich daarvan nauwelijks meer kon den herstellen. De Praagse dames daarentegen grepen op dit kritieke ogenblik haar kans, sloten de verdedi ging hermetisch af, waarna het voor de Nederlandse dames heel moeilijk bleek nog punten te scoren. De derde set ging verloren en de twee volgen de sets eveneens, zodat met een altijd nog eervolle 2-3 nederlaag genoegen moest worden genomen. christ. nat. schoo: Kijkavond. werd het gelijk en daarna heeft geen der ploegen een grotere voorsprong punt kunnen nemen, ns waren de Nederlandse da- ii weer de Praagse dames aan de leiding, totdat Nederland met 78 achterstond en Corry Biyieven op de serveplaats kwam. Uitstekende serves, r de Praagse dames te mach tig bleken te zyn, brachten de stand op 108, waarna een time-out volgde, doch Corry ging onvervaard verder tot 148. De Praagse coach ging een spe ler wisselen, doch het baatte niet: lo8 (1—0). In de tweede set werd het spel nog levendiger en hoewel de set-ups aan de Nederlandse kant soms te scherp op het net werden gegeven, speelden onze dames een prachtige partij. Wel moes ten zij een 15 achterstand wegwer ken. hetgeen vooral door toedoen van Anneke Plant en Hetty Kok geschied de. Bij 77 kwamen de partijen op ge lijke voet Het had moeite gekost, doch toen waren onze dames niet meer te houden. Bep IJsselstein gaf prima set ups af en vooral Hilda van Gulik en Anneke van Beelen zorgden voor de af werking. Bij 117 een time-out van Slavia, bij 137 nog één, bij 147 een issel en een Praags punt, maar Ne derland won: 15—fl (2—0). Coach Johan v.d. Haar begon met de sterkst mogelijke formatie, die ons land momenteel op de been kan bren gen: Anneke van Beelen en Hilda van Gulik (CelebesI. Hetty Kook (Boeme rang). Corry Blijleven (RVC). Anneke Plant (Kweekschool) en Bep IJssel stein-Sonneveldt (St Paul). Het liep met deze formatie uitstekend. De Ned. dames trokken zich weinig aan van de faam van de Tsjechische dames, die drie internationale speelsters in haar gelederen hadden. Vera Derflova en Nadesda Spelinova. beiden internatio naal. speelden vooral voor het net ge vaarlijk. doch de Ned. dames wisten met sems listige ballen kostbare pun ten te scoren. Hilda van Gulik verzet te bergen werk; Corry Blijleven speel de eveneens een puike partij en Anne ke van Beelen wist met de moeilijkste ballen raad. Nadat de Praagse dames een 02 voorsprong hadden genomen. IJMUIDEN De schelvisvisserij vertoont een afnemende tendens. Toch zijn er nog behoorlijke hoeveelheden scheepgehaald. De.haring, die zich na de vangsten op de laatste dagen van de voorgaande week op de terug tocht bevond, is weer teruggekomen. Dat kan worden afgeleid uit de mel dingen van de schepen op 59 NB, die van deze vissoort aantrekkelijke hoe veelheden aan boord konden krijgen. Over de koolvisvangsten in de om geving van de Shetlands had men nog steeds niets te klagen. Wat de resul taten in de Noord betreft, kan verder nog worden verteld dat de makreel hier en daar weer is opgedoken, zonder nochtans erg willig in de netten van de Nederlandse vissers te zwemmen. Op 56 NB ondervonden de grote kotters eveneens de terugslag van de aftocht van de schelvislegioenen. Maar men heeft het wel eens minder gedaan dan nu. Er kwamen geregeld trekken van 40 tot 50 manden aan boord. Tussen 53 en 54 NE verliep de tong- visserij iets minder gunstig dan op de voorgaande dagen, maai vergeleken met men de laatste tijd gewend was ging het nog best met trekken van gemiddeld 15 kilo tong en vier manden andere vis, voornamelijk schol. Ook ditmaal zetten schilienae scnepen xoers naar een En gelse haven in de hoop daar een betere prijs voor de schol te kunnen krijgen dan n IJmuiden. Onder de Nederlandse kust ïelen de vangsten niet mee. Een enkel •aartuig kon een trekje van tien kilo tong en drie manden andere vis door geven doch de meeste schepen moesten minder genoegen nemen. Een strop was ook dat de gul zich niet meer zo ge makkelijk liet verschalken als in het be- in van de week. Wat er wai. In IJmuiden was het met een aanvoer in 3630 kisten betrekkelyk rustig. Er lagen 36 vaartuigen aan de kant. zy zorgden voor 110 kisten schelvis. 60 kisten ij ting, 90 kisten gul en kabeljauw. 180 kisten kleine gul,370 kisten koolvis. 1020 kisten haring, 130 kisten makreel. 1120 kisten schol. 20 kisten tarbot. 210 kisten diversen, 210 stuks stijve kabeljauw en 16.000 kilo tong. De prijzen lagen over het algemeen ts hoger. Nu de schelvis opeens een stuk schaarser was, konden hogere note ringen worden geregistreerd. De pennen nen zelfs boven de f40 en dat is een niet gebeurd. De grote en de mid del gul zaten bij de eerste afslag rond de f50. Later zakte de prijs maar toch niet onder de f30. Nu verschillende loggers en kotters de yk nemen naar Engeland, moet de han del hier dieper in dc beurs tasten om aan zijn trekken te kunnen komen. Zo kwam het dat de enen en de tweetjes veelbe lovend inzetten met f50. Ook dit niveau kon men niet handhaven, doch men bleef ruim boven de f30. De tong moest enig terrein prijsgeven, maar bleef door de bank genomen toch de duurste vissoort In de rondvissector was opvallend de winst van de kabeljauw. De laatste dagen kroop de prijs van deze vissoort omhoog, maar dat men ook ditmaal weer ruim boven de f 100 zou komen, had bijna nie mand verwacht. De koolvisaanvoer stond uitsluitend uit zwarte, die ook iets beter werd betaald dan de laatste dagen. Al met al een tamelijk goed besluit van een week. die in het begin zeer slechte prijzen oDleverde. In Scheveniniren. In Scheveningen werden aangevoerd 1000 kisten schelvis 500 kisten radio 220 kisten wyting. 450 kisten gul en kabel jauw. 300 kisten koolvis. 40 kisten kleine gul. 40 kisten leng. 900 kisten haring. 500 kleine kisten haring. 130 kisten makreel. 900 kisten schol. 200 kisten diversen. 500 stuks stijve kabeljauw en 8000 kilo tong. In IJmuiden wordt nog wel eens ge ringschattend over de concurrentie van Scheveningen gesproken. Dien dient ech ter voorzichtig te zijn. Voor het eerst sinds onheuglijke tijden werd in Sche veningen meer vis aangevoerd dan in IJmuiden. Dat moet een teken aan de wand ziin voor de hooghartig» IJmuider houding. Te water Vrijdagmiddag viel dc 43-jarige ma troos-kok P. S. uit Beverwijk bij het aan boord gaan van een in de IJmuider Vis sershaven liggende Katwiikse logger te water. Hy werd door collega's spoedig op het droge gehaald en moest met een hoofdwond in het Antonius Ziekenhuis in IJmuiden-Oost worden opgenomen. Ommekeer In de derde set weer een Praagse oorsprong: 03, doch Nederland kwam sterk terug en boog de stand om 63. Toen, in de enkele ogen blikken. waarin de Praagse dames ge lijk kwamen, voltrok zich het fatale is over de Nederlandse ploeg, een inzinking, zo groot, dat er geen eer te behalen viel. Geen punt ook. want wat onze dames ook deden, zy konden slechts fout op fout maken en Slavia won met 615 (21). Inmid dels had Maryke Bruggeman (Zand vliet) de plaats van Hetty Kok Jngeno- En Slavia ging in de vierde set door. et nam een 13 voorsprong, die uit groeide tot 26. Een time-out hielp Slavia ging door tot 210, waar- r nog heel even een klein sprank je hoop kwam: 510. Maar het ver trouwen in eigen kunnen bleek zozeer te zijn geschokt, dat ook deze set ver loren ging: 715 (22). In de vyfde set was het niet anders. Onze dames namen te veel risico's en maakten te veel fouten, een kolfje de hand van de Praagse dames, die vooral de verdediging sloten en daarbij niet vergaten af en toe een doel treffende smash af te geven. By de vakwisseling stonden de Ned. dames met 28 achter en hoewel 't nog wel 48 werd, presteerden onze laridgenotes daarna niets meer. Zij verloren met 415, waardoor 'de Vedstryd met de totaal-score van 4761 met 23 verloren ging. Een nederlaag echter, die niet uitzichtsloos is. Bloembollencultuur te Rijnsburg voelt niets voor meedoen corso RIJNSBURG Onder leiding van voorzitter J. Schoneveld kwam de plaat- selyke afdeling van de Kon. algemene vereniging voor Bloembollencultuur in dc kantine van veiling Flora bycen. De agenda was kort. Secretaris G. v. d. Haak vertelde dat de vereniging thans 87 leden telt. Pen ningmeester P. Zandbergen had zijn kas afgesloten met een batig saldo (f467.98) De kascommissieleden H. v. d. Bosch en Jac den Haan hadden de bescheiden in orde bevonden. Een binnengekomen brief bvatte de suggestie deel te nemen aan hel bloe mencorso. maar daarvoor bleek geen be langstelling te bestaan. Voor afvaardiging naar de algemene jaarvergadering wer den de heren G. v. d. Haak en J. Heems kerk aangewezen Aan het eind hield men de traditionele verloting van planten. Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet NZ 19-20 - Rijnsburg Nationale damtitel Roozenburg gelijk met Varkevisser en Gordijn In de gisteravond gespeelde derde ronde om het damkampioenschap van Nederland heeft alleen Roozenburg ge ien en wel van Van Silfhout. Alle andere partyen eindigden na soms ver woede gevechten in remise. Door zijn instpartij heeft Roozenburg de beide leiders Varkevisser en Gordijn inge haald. De uitslagen van gisteravond luiden: Van SilfhoutRoozenburg 02, De Jong-Van der Sluis 11, Okrogelnik Van Beek 11, BomVarkevisser 11, SijbrandsVan Dijk 11, Brandstra Baas 11. SoetensGordijn 11. Varkevisser heeft tegen Bom gewel dig moeten vechten om remise te be reiken. In het middenspel kwam hy een paar schijven achter, doch na een gro te afruil bleek, dat hy juist- remise kon halen. In de partij SoetensGordijn kreeg de zwartspeler wel enig voordeel, doch door taai verdedigen van Soetens ge lukte het de Hagenaar niet meer dan ;n punt uit de partij te halen. Veel belangstelling trok de party tus- :n De Jong en v. d. Sluis, doordat et een heroïsch gevecht werd, waar- i beide dammers elkaar niets toega- en, zodat de remise een logisch ge volg was. De stand is momenteel: 1-3. Varke- sser. Gordijn en Roozenburg 5 pt 4-5. Van Dijk en Okrogelnik 4 pt 6-8 Soetens, Van Beek en Bom 3 pt 912 De Jong, v.d. Sluis, Baas en Sijbrands 2 pt. 13-14 Van Silfhout en Brandstra. 1 pt. Sportcommissaris reikte prijzen uit DEN HAAG De scheidende sport commissaris van de KNAC, de heer G. Kolff Ilzn, heeft vrijdagavond in hotel Ambassador in Den Haag zyn laatste officiële daad voor dc nationa le automobielclub verricht. Tijdens een feestelijke bijeenkomst reikte de heer Kolff de functie van sportcommissaris zal verdwijnen en diens macht zal vrijwel geheel in han den worden gelegd van de sportcom- missie, waaraan als uitvoerend orgaan een secretariaat is toegevoegd de 189 prijzen uit die de KNAC, de re gionale automobielsportclubs en de jeugdautomobielclub vorig jaar voor deelnemers aan rallies, races en rit ten ter beschikking hebben gesteld. Een byzonder woord van hulde had de scheidende sportcommissaris voor de Zwolse combinatie Jos DischTim Beijer, in 1962 titelhouder in de B- klasse en twee jaar later kampioen bij de A-klassers. VOETBAL Internationale Milaan, houder van de Europacup voor lands kampioenen, zal Liverpool in de halve finales voor het toernooi op 4 en 12 mei ontmoeten. De eerste wedstrijd tussen beide cubs wordt in Liverpool gespeeld, de tweede in Milaan. ENGELS VOETBAL De uitslagen van de wedstrijden, vrijdagavond ge speeld voor de eerste en tweede divisie van de Engelse league duiden: Eerste di visie: Fulham—Blackburn Rovers 3—2, •Tottenham HotspurLiverpool 30; Tweede divisie: Middlesbrough—Ports mouth 41. SCHAKEN De tweede partij van de tweekamp tussen de Russen Keres en Spassky voor het kandidaten-schaak toernooi, die donderdagavond in Riga na de 41e zet werd afgebroken, is geëindigd in remise. Vrijdagavond besloten beide spelers na de 62e zet het punt te delen. Keres leidt hierdoor. Hy heeft l1^ punt tegen Spassky een half ppunt. Eerste tomaten in Ter Aar aangevoerd TER AAR De kweker M. J. Rijke- lytóhuizen te Noorden heeft vrijdag de eerste tomaten aangevoerd aan de Ter Aarse veiling. De primeur werd gekocht door dc groentenhandel Cor Hulscher te Alphen aan den Rijn voor de prijs van 20 cent per stuk. Het vorig jaar vesche- nen de eerste tomaten op 24 april aan de veiling. Zwembad Oegstgeest OEGSTGEEST Voor de bouw van het nieuwe zwembad Poelmeer is thans rijksgoed'keurinig ontvangen. Beroep ChrGeref. Rijnsburg RIJNSBURG De Oir. Geref kerk heeft een beroep uitgebracht op ds. G. de Vries van 's-Gravendeel ZONWERINGSBEDRIJF OUDSHOORN-VAN EGMOND WIJ SPAREN ALLEMAAL BIJ DE Coöp. Raiffeisenbank „RIJNSBURG" Rente naar spaarvorm 4y2

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11