VLEET Gymuit'voeringen De Valken toonden goede voomitgang aan Aangespoelde vissen zijn vergiftigddat is zeker Visserij nieuws bij de RIJN- EN VEENSTREEK NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 APRIL 1965 IN VOL DORPSHUIS VAN VALKENBURG VALKENBURG Vrijdag en saterdag hield de chr. sportvereniging „De Val ken" de tweede serie uitvoeringen in haar bestaan in het Dorpshuis. In haar openingswoord verwelkomde de voorzit ster van de afdeling gymnastiek, me Mixee-Blok, de vele aanwezigen. Zy was verheugd te kunnen constateren dat de belangstelling op de tweede avond van de uitvoering groter was dan o avond er voor. Een bijzonder woord van welkom richtte mevrouw Mlzee tot zestal leden van de Leldse christelijke gymnastiekvereniging „Jahn", die deze avond mee turnden om te tonen wat jarenlange training kan worden bereikt. Na opmars van alle deelnemers achter de clubvlag van „De Valken" en onder het zingen van het KNCGV-lied. werk ten de grote en kleine turners met veel verve het lijvige programma C23 num mers) af. Er was slechts één wijziging aangebracht: de Jongens van 57 j: die vrijdag hadden meegedaan, waren zaterdag vervangen door meisjes dezelfde leeftijd. De gymnastiekvereni ging telt namelijk zoveel leden, dat het haast niet doenlijk is ze allemaal op een avond te laten optreden. Dap/ter Vooral het optreden van de kleintjes was hartveroverend. Dat één van de meisjes by de oefening haar evenwicht en daardoor een tand verloor, was de kleuter niet zo prettig. Maar zy ge tuigde in ieder geval dborzettlngsver- Plan Oude-Rijnmond besproken voor de CBTB Valkenburg VALKENBURG De C B.T.B. af deling Valkenburg hield in de zaal van de Herv. kerk haar jaarvergade ring. In zijn openingswoord merkte voorzitter H. v. d. Meij op. dat tuin der zijn in deze tijd van mechanisatie, rationalisatie en organisatie moeilijk is. Er wordt veel gevergd van de on dernemers. In zijn jaarverslag stelde secretaris G. Vis namens het bestuur de problemen aan de orde die er zijn rond de financiering van glasbedrij- ven in Valkenburg. Het bestuur heeft thans deskundigen van de organisatie in de arm genomen. Men is tot de conclusie gekomen dat de financie ring in de andere tuinbouwcentra veel beter en anders van opzet is dan bier. Het financieel verslag van penning meester P. Noort liet een batig i zien van f 206 38. Na de pauze sprak de rechtskundig adviseur van de C.B.T.B. in het district Holland en Brabant, mr. Kraaijenbrink. over hst streekplan Oude-Rijnmond. Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben twee wegen gepland In het be langrijkste tuinbouwgebied van de ge meente Valkenburg. Mr "Kraaijenbrink lichtte toe welike weg deze plannen nog moeten volgen, alvorens deze ten uit voer kunnen worden gebracht. Een verbod voor kassenbouw is het eerst aan de orde als de plannen wer kelijkheid worden. De gemeente krijgt dan opdracht van Provinciale Staten om geen vergunningen meer te verstrekken, De ruilverkaveling bood wel enig pers pectief om zo sterk mogelijk te staan, als een en ander een feit wordt. Verder besprak mr Kraaijenbrink de eventuele schadevergoeding, de plan- schade, verplaatsingskosten e.d. zeer uitvoerig. Maar al deze plannen bevin den zich nog steeds in een voorberei dend stadium, zodat er nog steeds niets met zekerheid kan worden gezegd. Het staat echter wel vast dat het plan, zoals het heden is geschetst, voor de Valken- burgse tuinbouw zeer ingrijpende ge volgen zal hebben. The Gipsies traden op in Voorschoten VOORSCHOTEN In een romantisch verlicht Cultureel Centrum hebben i dan tweehonderd Voorschotense tieners gedanst bij muziek van de internatio naal bekende band „The Gipsies". The Gipsies brachten een vijftigtal r.umi en waren speciaal voor dit optreden uit Hamburg overgekomen. Voorschoten was de eerste plaats in Nederland, die de band dit jaar bezocht. Padvinders Voorschoten schrijven Johnson VOORSCHOTEN. De leden van de waterpadvindersgroep Vikinggroep Leif Erikson hebben de president van de Ver enigde Staten een brief gestuurd, waar in zij hun instemming betuigen met zUn initiatief ter ere van de viking Leif Erikson de negende oktober als Leif Eriksonday uit te roepen. De groep is van plan de negende oktober feestelijk te vieren en die dag in haar jeugdhuis 'n Amerikaanse tentoonstelling te houden. De president zal te zijner tijd een tele gram worden gezonden over het resul taat van deze expositie VOORSCHOTEN. Deze week wordt de Emmabloem-collecte gehouden. De opbrengst wordt in Voorschoten zelf be steed. mogen te hebben, want na een kleine huilbui nam se weer dapper aai oefeningen deel. De oefeningen waren vaak eenvoudig van opzet, maar de afwerking liet dan ook niets te wensen over. Het enkele kleine schoonheidsfoutje, dat aan som mige nummers kleefde, werd gaarne door de vingers gezien. Alle nummers werden vlot en in een hoog tempo afge werkt en ook de keurige kleding droeg veel bij tot een zeer geslaagde uitvoering. Hoogtepunten Hoogtepunten waren om. de knots oefeningen van de meisjes van 10—12 jaar. laag brug door de dames senioren, de partneroefeningen van jongens van 1014 jaar en het paardspringen dames. De dames-keurploeg. versterkt met de reeds genoemde leden van het Leidse „Jahn". liet aan de ringen, op de brug- ongelijk en op de lange mat uitstekende dingen zien. Ook de heren aan de hoog- brug en de mensjes op de evenwichtsbalk lieten een zeer goede indruk achter. Met de dames senioren in een vrije oefening als finale kwam het einde van deze tweedaagse uitvoeringdie een flinke vooruitgang toonde ten op zichte van de eerste uitvoering. Het gaat goed met „De Valken", wat zeer zeker mede te danken is aan de uitste kende en bekwame leiding van mej. S. Klok en de heer P. de Knegt. Onderling Belang Rijswijk RIJSWIJK De Mij. Onderling Be lang tot exploitatie van huizen, enz. boek te over 1964 (1963) f 425.509 399.< huuropbrengst tegen f 131.707 (123.' lasten, f 41.767 <39.846j algemene kosten, f 64.871 (56.427) rentelast. De diverse ba ten beliepen f 139.701 (137.360), de winst f 326.864 (316.386), waarvan f 209.448 (190.786) toevoeging diverse voorzienin gen, waarna ter vergelding f 209.448 (190.786) overblijft. Voorgesteld wordt 14«/t dividend. De vergadering is 15 april. De boekwaarde van huizen en grond is (2,74) min. tegen f 1,4 (1,41) min. hypotheek. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 24-31 maart GEVESTIGD H Hargadon en fam, Faljerilstraat 12; A Sanchez Hernandez en fam. Nieu we Beestenmarkt 8; J de Vries fam, Ab Haarlemmerweg; M G Nieuwenhuijzen en fam, Kanaalweg 45; H D Steinroth en fam. Stationsweg 12; Hoogerwerf, Boerhaavelaan 1; B K van der Leeden, Pietersk choor- steeg 14a: J van Egmond-Heemskerk, Boerhaavelaan 2; H M A Kuys, Boer haavelaan 2; B J M de Heijden, St. Jacobsgracht 13; E C Dawson, Galge water 10; A Blusse van Oud Alblas, Breestraat 135a; B G G Füss, Hooi gracht 39; H van Nes, Witte Singel 27; W J J Dissel. Langebrug 39a; C R Smit, Rijnsburgerweg 41; Reek, Morsweg 113; E A den Uijl, Witte Singel 70; W F Ramaker, Ho- gewoerd 154; J H M Strijbos, Fagel- straat 26; M van der Kooij, Hogewoerd 12; D V Spangenberg, Clarensteeg 37; M M Don-Ju, Plantsoen 1; C N Schat, Gerrit Doustraat 29a: A Aukes, Abr. Crijnssenstraat 23; J M Abramsen- Morlog, v Speijkstraat 19; M A J S de Roy van Zuidewijn, Groenhovenstraat 19; H R Ott, Witte Rozenstraat 31; E van Kooij, Boerhaavelaan 2; J T Bus, Morskade 6a: G Nadin, Herenstraat B D Slotboom, Witte Singel 83; UIT LÉIÖEN VERTROKKEN J W Stoop en fam, Oude Vest 177a, Hilversum, Lorentzweg 107; A Oor schot en fam, v d Werfstr 76a, Lei derdorp, keetwoning Molenaarstraat; Mühlstaffvan Duijvenbode en fam, Suringarstr 35, Nederl Antillen; P van Groeningen en fam, Balistr Leiderdorp. Doeslaan 16; G C Was- Walter en fam, Madoerastr 15. Voorschoten. Raadhuislaan 118; C J de Jongh en fam, Haarlemmerstr 201, Rotterdam, Leeuweriklaan 9; J A Haans en fam, Oranjestr 31, Tilburg, Kruidenlaan 170; C R van Beuge en van Goijenkade 11. "s-Graven- hage, Sportlaan 1206; R. Toering en fam, W de Zwijgerln 133. Dokkum, Boterstr A 167; J Vermeulen en fam, Riebeeckhof 16, Culemborg, Evert- senstr 9; J Borst, de Wetstr 3, Voor schoten, Donklaan 55; J Blankestijn, Houtlaan 55, Amersfoort, Jac Catslaan 5; J C Schrier, Houtlaan 55, Capelle d IJssel. Roerdompln 51; S P Weij- ers—van Zandwijk, Morsweg 99, Zaan dam, Twiskeweg 306; M van Duijven bode—Pasman, Witte Rozenstr 43 Voorschoten, Noortheystr lc; C Hoge- woning—de Vlaming, Langegracht 51 Duitsland; J M Visser—van Blitters- wijk, Noorderstr 18a, Dordrecht. Meel- besstr 5; J R A Ligt voet—van Zeist, Bakh Roozenboomstr 39. Alphen Rijn, da Costastr 14; N Boomstra, Lo- rentzkade 10, Epe, Rozenhof 81; M F J Tilstra, Tib Siegenbeekstr 25, Amsterdam, Dintelstr 1; J N Immerseel, Hansenstr 52, Katwijk, Burggravenln 45; M W M Vreeburg.' Sumatrastr 42a, Duitsland; J J van Apeldoorn, Kersenstr 6, Rotterdam, W van Hillegaersbergstr 4; T M Wellens- der Heijden, Breestr 83, Amstel- Populierenlaan 433; A Pejman, Dahliastr la, Perzië; P E B Wegman, Drie Octoberstr 45a, Rotterdam, Beu- kelsweg 63a: W Pol, Zyisingel 39, Hoo- geveen, Piet Heinstr 21; B J Terp stra, Const Huygensln 45, Groot Brit- tannië: W P Kruijswijk, Roodborststr •Gravenhage, Namen6estr 1; L P Groenewegen, Warmonderstr 8. Rijs wijk ZH, Lindelaan 327; S Santa, Fred Eedenln 31, s-Gravenhage, Ste- phensonstr 34: S M van den Burg, Acaciastr 4, Zoeterwoude. Hoge Rijn dijk 13: O M van den BurgVogelen zang, Utr Jaagpad 10c. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 13: G de Zeeuw. Ra penburg 51. Amsterdam. J P Heijestr 19d; L Fernandez Gonzales. Nw Bees tenmarkt 8, Spanje: K A M J Wij- nands. Fruinlaan 11, Zoeterwoude, Vlietweg 8: B G Krist, Melch Treub- (Van één c NOORD WIJK Het onderzoek naar de doodsoorzaak van de vis die vorige week in grote hoeveelheden aan het strand is aangespoeld, Is nog niet afge rond. Het rijksinstituut voor visserU- onderzoek te IJmuiden spreekt het ge rucht tegen, dat het reactorcentrum te Petten de schuldige zou zijn. De afval- controle is daar bUzonder scherp. De veronderstelling, dat de langs de kust opererende kottervissers er iets mee te maken hebben of dat de vissen gedood rijn door ontploffingen veroorzaakt door ie speurders naar olie in de Noordzee- bodean worden eveneens als uit de lucht azer verslaggevers) gegrepen beschouwd. In zee zijn namelijk vissen aangetroffen, die tui meibewegin gen maakten, hetgeen duidelijk op ver giftiging wijst. Blijft de eerder geuit€ mogelijkheid, dat een op zee afval lozende industrie de schuldige is. Dit schijnt nu vrij zeker te zyn. Aangenomen mag worden, dat men reeds weet om welke industrie het gaat. Hangende de besprekingen met de direc tie van het betrokken bedrijf is het instituut voor vlsserijonderzoek evenwel niiet bereid over deze zaak verder enige mededeling te doen. laan 70, Amsterdam, Vechtstr 104 II; E Varea Sanchez. Prinsenstr 96, Span je; M A KamerJansen. Sumatrastr 54a, Hilversum, Achter St Vitus 17; M A Willems, Rijnsburgerweg 140, Wormer, Valkstraat 8; M J Durieux, Coornhertstr 52, Voorschoten, Tolstr 37; G M van der Zwaard, de Bazel- str 53, Aalsmeer, Kanaalstr 22; H M FlorisPrins. Lieven de Keystr 23, Noordw hout, Hafkenscheidtln 6; W L Heijse, Witte Singel 81, Dubbeldam, Dubbelsteijnln 11; G P J Derksen, Noordeinde 2a. Groningen, Helper Brink 53b; C Maitlandvan der Weerd, H de Grootstr 10, Delft, Julianalaan 5. Onderscheiding bij De Faam LEIDEN Mr. G. C. van der Wil ligen reikte vanmorgen zijn eerste koninklijke onderscheiding uit als burgemeester van Leiden en wel aan mejuffrouw E. Righart van Gelder (63), die haar gouden jubileum bij dit modehuis vierde, waar zij opklom tot hoofd van het veranderatelier. Zij kreeg de zilveren medaille, behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Verder spraken haar toe directeur J, Schlatman, die namens directie en per soneel een t.v.-toestel aanbood, mejuf frouw M. Laken, die een centrifuge bij de cadeaus voegde en de heer J. Th. Hensing, die de vakbond vertegen woordigde. V rij willigersmedailles Nationale Reserve DEN HAAG Majoor J. A Laboy- rie reikte in gebouw „Op gouden Wie ken" namens het territoriale comman do. afdeling Nationale Reserve, vrij- willigersmedailles uit voor tien jaar trouwe dienst bij de Nationale Reser ve. Onder anderen ontvingen een me daille: korporaal A. C. v. d. Hoek te Alphen aan den Rijn, korporaal J. de Groot te Hazerswoude (Rijndijk) en soldaat (I) W. A. Kröschel te Alphen. Een boek voor 15 jaar trouwe dienst kregen: H. Stam en A. A. v. d. Helm te Voorschoten. IJMUIDEN Met een aanvoer van 14.000 kisten speelde de schelvis in de afgelopen week in de IJmuider vishallen zonder enige concurrentie de eerste viool. Ruim 9000 kisten bestonden uit radio, kleine schelvis dus, die men in de Noord de hele week voor het oprapen had. Uiteraard was de handel niet in staat de hele hoeveelheid op te nemen. Grote partijen ver dwenen naar de vismeelfabriek en naar andere bedrijven die niet voor de menselijke consump ie draaien. De prijs schommelde de hele week tussen de f 11,en de f 10;maar desondanks konden de besommingen er best mee door, vooral door de vrij korte duur van de reizen. De andere schelvis soorten waren de hele week aan de goedkope kant, hoewel af en toe een opleving viel te noteren die echter nooit lang duurde. De tweede plaats was voor de koolvis met 5400 kisten. Ook deze vissoort moest over het geheel genomen met een lage notering genoegen nemen. De kleine zwarte koolvis werd in sommige geval len zelfs doorgedraaid. De grote witte koolvis die nog niet zo lang geleden over de tweehonderd gulden noteerde, haalde nu niet eens f 90. Voor de schol was met 4700 kisten een derde plaats weggelegd. Deze vissoort is om deze tijd van het jaar aan de gere kant en brengt dientengevolge nig op. De haring was met 3200 kisten in mindere mate vertegenwoordigd dan men de laatste weken gewend was. Dt laatste dagen van de verslagweek kwa men uit de Noord opeens betere vangst meldingen binnen, zodat over een poosje de aanvoer weer wat ruimer zal zijn. Overigens viel de prijs niet mee. 1 paar keer belandde men dicht bij hetj minimum. Kabeljauw De 2200 kisten gul en kabeljauw haal den wat de eerstgenoemde soort betreft niet al te beste notering. Vooral de kleine gul was goedkoop, de laatste da gen ging het gelukkig iets beter. De ka beljauw werd gaandeweg duurder reikte met f 150 vrijdag een aanvaard baar peil. Hieraan moet wel worden toe gevoegd dat deze gunstige notering al leen was weggelegd voor de Noordzee- kabeljauw, die uit de verre wateren stond er aanzienlijk minder goed op. Dat gold ook voor de schelvis en koolvis uit de verre contreien. Voor de schepen die het avontuur in de i weer eens op hadden zitten, kon dan ook geen lonende besomming worden genoteerd, want ook de rood- baars, die met 600 kisten tamelijk schaars was, was voor de handel geen willig Zoals de laatste weken steeds het ge- Gevluchte gewonden gearresteerd ALKEMADE. In samenwerking met de rijkspolitie te Roelofarendsveen heeft de Rotterdamse recherche twee Rotter dammers aangehouden, verdacht van diefstal van een auto, waarmee in de nacht van vrijdag op zaterdag jl. een aan rijding is veroorzaakt op rijksweg 4a. De inzittenden hadden de vlucht genomen. Men heeft nog enige tijd naar hen ge dregd. aangezien de auto in een sloot terechtgekomen. De arrestanten bleken licht gewond te zijn. In het diaco- nessenhuis te Leiden zijn zij verbonden. Zang in Aarlanderveen AARLANDERVEEN. Het R.-K. ge mengde koor gaf haar jaarlijkse uitvoe ring onder leiding van dirigent K. de Roos. Na de opening zette het koor in met „Domine salvam pac Reginam Nos- tram". De tenorpartij overheerste wat, maar overigens was hier van een goede vertolking sprake. Het volgende programmapunt, een En gels volksliedje, kon ons minder bekorea „Drink tot me" werd vlot en goed ge bracht, althans aanvankelijk, maar la ter klopten de nuanceringen niet meer. Zeer goed werd „Als geblüht. uit de Der Vogelhëndler uitgevoerd. Er was een goed samenspel tussen koor en tenor solist. Hetzelfde kan worden gezegd van het zegekoor uit „Judas de Maccabeeër". De bekende ballade „De twaalf rovers" werd wat te vlug gezongen. In het algemeen werd goed gezongen: de uitspraak zal nog wat moeten worden bijgeschaafd. AARLANDERVEEN, Dinsdagavond wordt de film ..Gods Geuzen" in het dorpshuis vertoond ten bate van het Ro de Kruis. Voor de kinderen wordt des middags een vrolijke film gedraaid. 55 jaar getrouwd in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Op de Zuidhoek 2 zijn vandaag de bruidsda gen ingegaan voor Jaap (Jacobus) Kui per (84) en Petronella Akerboom (75) die op 28 april a.s. het 55-jarig huwe lijksfeest hopen te vieren. Het bruidspaar kan zien op een rijk nageslacht, namelijk 11 kinderen. 52 kleinkinderen en 16 achterkleinkinderen. Op 2e paasdag is er des middags van tot 4.30 uur gelegenheid tot felici teren ten huize van het paar. Gouden feest in Roelofsarendsveen ROELOFARENDSVEEN Op Noord einde 73 te Roelofarendsveen had men het gouden bruidspaar Petrus Loos en Maria van Hameren (75) bij het ingaan van de bruidsdagen behoor lik in de bloemen gezet. Van de 9 kinderen hebben zij er 5 mogen behouden. Het nageslacht be staat verder uit 30 kleinkinderen. De datum van het feest is 15 april, maar aangezien dit nu op Witte Donderdag valt heeft men de viering een week uitgesteld. Veilingcomplex thans uit de steigers ROELOFARENDSVEEN Het door architectenbureau Damme en Hofmann ontworpen nieuwe veilingcomplex ten noorden van de Alkemadelaan en ten oosten van de Sota-weg is uit de steigers gekomen. Men hoopt de nieuwe veiling op 1 juni in gebruik te nemen Voor de coöperatieve bloemen-, groenten- en fruitveiling Eendracht maakt Macht is met deze bouw een bedrag van ruim anderhalf miljoen gulden gemoeid. De bouw wordt verricht door het aanne mersbedrijf gebroeders Kinkel uit Nieuw-Vennep. V olleybalnieuws uit Alphen ALPHEN Door een 3—0 overwin ning op De Alvo's 1 heeft het tweede herenteam zich verzekerd van het kam pioenschap in de derde klas. Na de 1—3 nederlaag tegen concurrent DSS 2 wer den alle wedstryden met 3—0 gewonnen,, zodat het behaalde kampioenschap ze ker verdiend is te noemen. Door set-overwinningen van 155. 15 3 en 158 werd het team van De Alvo's, dat 5 invallers telde naar een duidelijke nederlaag gespeeld. Het eerste herenteam heeft bijzonder goed partij geboden aan de aanstaande kampioenen van de promotieklasse. VVS 2. De aanvallen van Kees Vroege. Dik Goedhart en Rens de Groot waren heel moeilyk te stoppen voor de geroutineerde WS-ers. Jammer was het dan ook. dat de spelverdelers Ton Goedhart en Tom van Kooten eerst in de derde set tot hun normale spel kwamen. Door een iets betere techniek was het WS. dat na setstanden van 10—15, 9—15, 16—14 en 1315, de volle winst nam. Een 3—1 nederlaag tegen „In de Mo- riaen 2" in de slecht verlichte zaal aan de Oosterstraat in Leiden, verkleinde de kampioenskansen van het derde heren team aanmerkelijk. In een op hoog peil staande wedstrijd speelde het eerste damesteam gelijk te gen mede-titelkandidaat Rijnsburg 1. dat hierdoor zijn voorsprong van 1 punt be hield en zich feitelijk verzekerde van het kampioenschap in de tweede klas. Castellum startte byzonder agressief. Harde services van Henny van Gemeren en goed aanvalswerk van Wil Goedhart zorgden voor een setwinst van 315. Rijnsburg bleek echter over enige speel sters te beschikken, die keihard konden serveren, en Castellum met 15—4 kans loos lieten. Pas na verlies van de derde set met 157 vonden zy het juiste tegen spel en na een boeiende strijd kwamen zy met 1315 tot het verdiende geiyks spel. Een incompleet tweede damesteam was goed op dreef tegen KVC 4 en wijderde zich verder van de voorlaatste plaats, door een 30 overwinning. Concert in Oudshoorn ALPHEN Donderdag om 8 uur wordt in de Oudshoornse kerk een con cert gegeven door ..Jubilate Deo". ALPHEN Morgenavond om half 8 spreekt ds. H. G. Abma. Hervormd pre dikant. in het IJsclubgebouw voor de kiesvereniging van de Staatkundig Geref, Partij. Fijn uandelen in Koudekerk Rijnsburg opgelet DINDSDAG MARKT Onze bekende net heren sportgoed 2,98 Nu alle maten 1,98. Zeer prachtige nylon onderjurken, rijk kant. alle kleuren tot 48 6,98 nu alle maten 3,98. Leuke kinder nylon onderjurjes, iets aprts tot 12 j. nu -Te maten 2,98. Nylon jupons nu 2,93. irectoires tot 52 1.98 nu 1.25, Zie borden Japie Thomsen tevreden ROTTERDAM Aandeelhouders van Thömsens Verenigde Bedrijven stemden in met jaarstukken en dividend. De di rectie onderhandelt over uitbreiding van de Etom, die nieuwe bedrijven zoekt te verwerven. Een nieuwe emissie en her haling van het interim-dividend liggen niet in het voornemen. In het eerste kwartaal is de Rotterdamse omzet ver groot. Men zal daar verder modernise ren, twee pakhuizen bouwen, te Hamburg het vervoer uitbreiden. Er zijn thans 4000 werknemers. KOUDEKERK, Tussen het sport veld van de v.v. ..Koudekerk" en de waterzuiveringsinstallatie i prachtig wandelpad gereed gekomen, dat via een brug over de wetering uitkomt in de Lagewaard. Het plan is dat er een brede strook beplanting zal komen en dat er banken worden geplaatst, zodat de wandelaar volop kan genieten van de prachtige omge ving. Er zullen geen bromfietsers worden toegelaten! Koudekerkse Schaakclub KOUDEKERK Het eerste tiental van de Koudekerkse Schaakclub speel de zijn laatste competitiewedstrijd tegen Katwijk I en wist deze met 6li3V4 te winnen. Dat was de eerste en enige wedstrijd die werd gewonnen. Daar Kouderkerk 1 al gedegradeerd is, heeft de overwinning helaas geen zi Uitslag: A. van der Meljden (Koude kerk 1)—E. L. de Mock (Katwijk 1) 10; A. J. de WitteC. Barnhorn 10; W. G. Joustra—A. J. Berker jr Vi—^ J. van NieuwenhuyzenA. Vermeer 1—0: H. van Vliet—H. Veldhuizen tt; H. Boelec—H. Oosterink 1—0; P. dc Brabander—B. Bavelaar 0—1; S. Rijne- veldL. van Mal 10; L. van der Wulp A. Haasnoot 0—1; N. van Donselaar— J. H. Riemers Vz; uitslag 6Vi314 Enkele uitslagen voor de onderlinge wintercompetitie: Groep I; A. J. de WitteL. van der Wulp 01; J. van NieuwenhuyzenH. Boelee 1—0; J. van Nieuwenhuyzen— J. Colijn 1-0. Groep II: G. SnatersenC. de Wit 10; A. ScheerL. van Vyfhuizen 01. KOUDEKERK - Dinsdag 6 apri! 8 uur houdt dc speeltuinvereniging „Robbedoes" haar jaarvergadering tel De Bruin. Hazersw oudse vrouwen over Het Hoogeland HAZERSWOUDE, Voor de afdc ling Hazerswoude van de Christen Vrouwenbond sprak ds. Dekkers, gees telijk adviseur van de Stichting Het Iloogeland. Over het veelomvattende werk dat daar geschiedt. In onze tijd vindt men geen figuren meer die langs de wegen dolen en een zwerversbe staan leiden. Toch brengt het leven wel mensen voort- die zich niet kunnen aanpassen in onze maatschap pij. Het Hoogeland is een opvangcen trum voor dergelijke mensen. In 1892 werd de vereniging opge richt. Enkele jaren later werd zy een stichting, die nu over verscheidene te huizen beschikt. Begonnen werd als arbeidskolonie; men trachtte door werk deze mensen weer een eigen plaats te geven, hun zelfvertrouwen weer op te kweken. Thans vindt men onder de 600 man nen die over de tehuizen zijn verdeeld, mensen die door tragische omstandig heden tot verval zijn gekomen; som migen zijn met de justitie in aanraking geweest.. Ook heeft men een afdeling voor debielen. Zou men deze mensen echt leren kennen, da.n zou men de achtergrond hun leven als een tragedie zien. zoals wij ons niet kunnen indenken, zei ds. Dekkers die de dames aan de hand van dia's de verschillende te huizen liet zien. Elke verpleegde heeft een eigen dagtaak op het boerenbe drijf. de tuinderij, de bloemkwekerij of in de werkplaatsen van de stichting. Voor een groot gedeelte voorziet men in eigen onderhoud, terwijl ook nog produkten kunnen worden verkocht. Na de pauze konden de dames vra- m stellen; mejuffrouw Moleman sprak nog een propagandistisch woord voor Het Hoogeland. val was ging de wijting voor vrij lage prijzen van de hand. Alleen de gestripte wijting van de 1700 kisten Vun aar"' tot tyd een voldoende halen. De makreel ,die weken achter elkaar de ranglijst aanvoerde, huisde nu met 150 kisten de staart. Ook ditmaal was er weinig tong: slechts 58.000 kg die voor de ge bruikelijke prijzen van eigenaar selde. Vandaag aan de markt Vandaag lagen aan de markt de IJM 205 met 35, de UM 210 Wiron 1 met 35, de KW 67 met 105 kisten en 140 stuks styve kabeljauw, de KW 88 met 70 kisten en 150 stuks stijve kabeljauw, de KW 173 Aquarius met 99 kisten en 50 stuks styv kabeljauw, de KW 225 Azimuth met 87 kisten en 160 stuks styve kabeljauw, de KW 196 Aagje Adriana met 54 kisten 75 stuks stijve kabeljauw, de IJM 221 Wiron 2 met 50, de KW 215 Anna Hen- derika met 229. de KW 140 met 97 kisten 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 116 Vier Gebroeders met 65 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW 120 met 35 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 117 Mare Llberum met 105, de KW 123 Holland met 1770 kisten en 150 stuks styve kabeljauw, de IJM 30 Adeodatus met 65. de WR 7 Maryanne met 25 kis ten en 70 stuks styve kabeljauw, de KW 14 Zephyr met 45. de UK 76 met 30, de KW 206 Yvonne Yolanda met 645 kisten en 400 stuks styve kabeljauw, de KW 157 Agatha met 50, de WR 36 Kapitein Mole- met 44, de KW 27 Anne Marie met 32 kisten en 160 stuks styve kabeljauw, de IJM 73 De Hoop 3 met 94, de IJM 7 Zuiderkruis met 15, de IJM 206 Wiron 7 met 65, de KW 98 Arendje met 103, de KW 53 Willem Henry met 64, de KW 124 Sursum Corda met 105, de KW 226 Ja cob Senior met 67, de KW 125 Maarten Senior met 68, de KW 155 Flducia met 38' kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 met 45, de KW 194 met 69, dc IJM 5 Maria Elisabeth met 825 kisten en 130 stuks styve kabeljauw, de WR 25 Okko Bosker met 47, de KW 94 met 79. de KW 178 met 25, de KW 84 Neeltje Johanna met 112 kisten en 20 stuks styve kabeljauw, de KW 191 Deo Volente met 43, de KW 12 Leendert Jacoba met 62, de KW 166 Vertrouwen met 73. de KW 46 Wilhelmina met 68. de KW 79 Zee arend met 38. de WR 56 met 70, de IJM 2 Neeltje met 35. de KW 33 Limanda met 48 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 81 met 50, de SCH 261 Onderne ming 1 met 895 kisten en 415 stuks styve kabeljauw, de KW 134 Dirk Taat met 35, de KW 193 Vrouw Pruna met 83. de KW 160 met 27, de KW 105 met 23 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de WR 51 Stella Maris met 46, de KW 214 Klaas Dubbelaar met 75, de KW 30 Ermine met 35. de KW 187 met 94, de KW 183 met 57, de KW 190 met 90. de KW 68 met 41. de KW 164 Helena met 66 kisten en 10 stuks styve kabeljauw, de KW 126 Agatha Arie met 61, de KW 143 Gjjsbertha met 76, de WR 45 met 59, de KW 200 Antje met 60. de KW 137 Maartje Jacoba met 70. de KW 103 Prins Willem met 36, de KW 211 met 64, de KW 90 met 53. de KW 17 met 28 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw, de KW 131 met 41. de KW 57 Dine Marie met 56, de KW 108 Allda met 45, de WR 32 Petra met 54 kisten en 35 stuks styve kabeljauw, de KW 113 Wllma met 50, de WR 37 Sagitta met 75 kisten en 35 stuks stijve kabeljauw, de WR 59 Alie met 65, de KW 93 met 51 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de WR 62 met KW 97 Cornells met 30, de IJM 60 Klaas Junior met 35 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de WR 58 Sytje met 32 kis- en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW" Anna Jacob met 46 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de WR 50 met 67 kis- i en 40 stuks styve kabeljauw, de KW Adriana Catharina met 34. de KW 216 Samewerking met 29. de KW 29 Ada met 65, de VL 153 Liesje en Rutger met 950 kisten en 60 stuks styve kabeljauw, de KW 114 Avontuur met 65 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW 177 met de KW 210 En Avant met 23 kisten 50 stuks styve kabeljauw, de IJM 62 met 33, de IJM 8 Maartje met 40. de IJM 51 20, de KW 179 met 33, de KW 20. de KW 136 Urania met 20, de KW 212 Marlena met 95, de IJM 6 Adri- met 50. de UK 34 met 130. de KW 75 met 31. de KW 139 Bellatrix met 199, de KW 55 Johanna Lydia met 960 kisten en 160 stuks styve kabeljauw, dc KW 196 de IJM 66 met 53 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW de IJM 208 Wiron 5 met 31, de KW 161 met 28 kisten en 50 stuks styve ka. beljauw. de IJM 65 Frank met 55. de KW 221 Arie Jacob met 40, de KW 162 met 38, de KW 187 met 20. de IJM 209 Meyert Menno met 100. de KW 74 Hette Margaretha met 84. de IJM 67 Hans met 32. de KW 189 Platessa met 40. de VL 105 met 950 en de VL 110 Michiel Jan met 1240 kisten. Volgens de opgaven van de schip pers waren er totaal aan boord 2810 kis- ten schoL 712 kisten tong. 66 kisten tar bot. 710 kisten wijting, 1250 kisten schel- ""*1 kisten radio. 562 kisten gul cn kabeljauw, 600 kisten koolvis. 120 kisten haring. 20 kisten wolf. 884 kisten diver- 12710 stuks styve kabeljauw. Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWIJK. Gevestigd: Basara Metin,: Gülhan Turgut. Kara Aptullah, Simsek; Faramuz, Kaya Semsettin, Flrtina Ahmet, Binlci Raif, Baklr Hasanh. Bozkurt Mus- tafa, Kahriman Yususf, Yurttas Nizamets tin. Arlkdogan Sabri Y, Unal Mehmet, Sav Osman. Göksu Apaydin, Tams Fikrl Z. Elmastas Beyazil van Turkije, naar Tranmstraat la: L M van Heumeo van Utrecht naar Suurmondstraat 36; D Prins van Westdongeradeel naar Suur mondstraat 26; A Bol van Kampen naar Helmbergweg 37; J Gravestyn van Schie dam naar Molenweg 35; W J Louwerse van Lisse naar Bosoletn 27; D N van! Straaten van Den Haag naar Crocusstraatj JJ 6d; J L J Jonker van Valkenburg naar Kievitlaan 4; P A M Daems van Gilzc D naar Langeveldstraat' 150: H C Peters 6' van Hellevoetsluit naar Prinses Margriet 0 laan 18: G Ouwehand van Rotterdam h naar Suurmondstraat 58: H J Henkes van el Wamsveld naar Suurmondstraat 16; L de Beukelaar van België naar Boulevard 20: A W van Duijn van Schiedam naar1 vi De Waal Malefytstraat 146; P de Wise, dl plaere van Hilversum naar Suurmond-i u straat 62: A M Oudshoorn van Leiden! naar Ligusterstraat 30, F I E M Steen-; voorden van Oegstgeest naar Sluisweg; 35: P C Poestkoke van Den Haag naar J Suurmondstraat 24: A Romeijn van Pa- d' pendrecht naar De Waal Malefytstraat 41; c.' A Nugteren van Wassenaar naar Suur- W mondstraat 8: J Huizing van Singapore n naar Laan van Nieuw-Zuid 40. n Vertrokken: T Guyt van Jan Toorop- straat 44 naar Noordwyk, woonschip aan r Hogeweg; J B lm thorn van Jan van Bra- z keistraat 10 naar Rijnsburg, Kerkstraat k 5; H R M Langezaal van Anjerstraat <1 o naar Leiden, Trompstraat 64; A Baal- g bergen van Voorstraat 61 naar Australië; H Brahamatewari van Boulevard 17 naar' Curacao; T E Duinkerk van Driepiassen, j weg 17 naar Rotterdam, Dr. Molewater-j 4 plein 40; J P Smit van Meeuwenlaan 79 r naar Amerika; M H Hoogeboom van Meidoornstraat 28 naar Leiderdorp, Dr Van Rhynsrtraat 2; A R A Osting'vanj Drieplassenweg 17 naar Groningen, Ver-' - lengde Grachtstraat 46a; J C Burgwal van Tijmstraat 17b naar Goor. Grote- 1 straat 153; C Overdykinlc van Rijnmond I 192 naar Appingendam, Woldweg 7. Burgerlijke stand van Katwijk KATWIJK GEBOREN: Gjjsbertus v W van der Bent en A Boserüp; Jacob i v J Aandewiel en H de Jong; Elisabeth i v C Pronk en H Meyvogel; Jacobus v A Vlasman en T J van Duyvenbode; t Gijsbert Frans z v L Barnhoorn en J de Vreugd. ONDERTROUWD: R H Stokking en J J de Vast; E Lachi en P N Durieux; P D Dekker en G J Kamper. GETROUWD: H Jansen en G Verdoes; J van der Stqr en A Zuijderduyn; H Vel. lema en A Huijsman. OVERLEDEN: Gerrit Bijster. 83 jaar (Haarlem): Beeletje de Jong. 104 jaar D Berkheij: Marie de Haas. 73 jaar. echtgen C Peeman: Krijntje van den Oever. 90 jaar, w v J Pronk. Uitvoering De Lenteklokjes KATWIJK AAN ZEE Zoals bekend., geeft het kinderkoor De Lenteklokjes, on- I der leiding van Dirk van Vliet, vanavond een uitvoering In de kapel aan de Voor straat. De uitvoering begint om half acht. Kaarten zijn niet meer verkrijgbaar. KATWIJK AAN ZEE Onder auspi ciën van de evangelisatievereniging Morgenstond wordt vrydagavond om acht uur in de UNI-zaal de film „Zielen in conflict" getoond. De film geeft de levensgeschiedenis weer van een toneel speelster. een straaljagerpiloot en een arbeider. De toegang is vry. Hoog en laag ualer Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Dinsdag hoog water 5.58 u., 18 22u;ragluwaa,Tcmfwb water 5.58 u.. 18.22 u.; laag water 1 45 14.11 uur. BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van Katwijk brengt ingevolge artikel 37, vier de lid, der woningwet ter openbare ken nis dat met ingang van 6 april 1965 tot 4 mei 1965 ter gemeente-secretarie (afde ling algemene zaken) voor een ieder ter inzage ligt: een ontwerp-plan van uitbreiding, regelende de bestemming in onder delen van de gronden, gelegen in het gebied ,,'t Heen", ten noorden van het Uitwateringskanaal tussen de Provincialeweg en de Noordwyker- vaart. Gedurende genoemde termijn kunnen be langhebbenden tegen vorenbedoeld ont werp bezwaren bij de gemeenteraad in dienen. Katwijk. 2 april 1965. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd. H. DUIKER. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Kat wijk maken bekend, dat zy voornemens zyn krachtens artikel 20 der wedcrop- bouwwet vergunning te verlenen tot: het verbouwen van een winkel-woon huis, staande aan de Tramstraat lf, ka dastraal bekend gemeente Katwijk sectie A no. 12517. Het bouwplan en d« daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden tot 10 april 1965 ter gemeente-secretarie (af deling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en na bijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Bakkers exposeren in Hilhgom HILLEGOM De gezamenlyke bak kersbonden in Noord- en Zuid-Holland houden woensdag een tentoonstelling in Treslong, waaraan werkgevers en werk nemers uit beide provincies deelnemen. De broodsoorten die voor deze vakwed strijden kunnen worden ingezonden, zijn in ongeveer alle bakkerswinkels verkrijgbaar. Byzonderc aandacht wordt besteed aan de klasse consumptiebrood. Dit is ook het geval met koek- en ban- ketprodukten. De tentoonstelling wordt s morgens om 10.30 uur geopend dooi de burgemeester J. Ch I. van Nlekerk. NOORDWIJK-BINNEN De NIEUWE LEIDSE COURANT vraagt voor gedeelte Bceklaan-Voorstraat EEN BEZORGER Zeer geschikt voor scholier. ^adere inUchtuigen Abonnementenafdeling Nieuwe Leidse Courant Steen Telefoon' 3175 Tt*""'n 0171M1"' »«r L^lvöóZrJt m.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4