nieuw SENATOR „We stootten ons hoofd bij onze terugkeer" In Vietnam geen strijd van blanken tegen Aziaten aanstekelijk lekker! NOG BIJNA 5 JAAR JACHT OP NAZI'S Couve ontwijkt vraag over parlementaire controle Jongere generatie eist goede kwaliteit nieuws kenoep harde za-Yp°-Nieuwe Oostduitse Plekken op j StakioS bij afp ï,ce pren"ers de maan akIaard niet overgeplaatst le willen geen Nog verjaring misdaden Europarlement wil sterke banden met Israël DUET Russen met vliegtuigen naar Noordpool 7ü eea bonte \ij 7 VRIJDAG 26 MAART 1965 VSstap vooruit - Rusland: indrukwekkend GRISSOM EN telde dat de ruimtevaarders onderweg de handen vol hadden gehad, zoveel werk was er te doen. Zo nu en dan j hadden we het eigenlijk te druk; we hadden liever eens wat meer naar buiten willen kijken. Maar ja. CAPE KENNEDY „Een pri- xr~TT1VTi0, mï vlucht, die naar langduriger iOUJNCf V E li reizen doet verlangen. Het in een andere baan brengen de Molly I—TT T1\F A7T T Brouwn werd iets te hoog opge- J-l U V-iXl 1 stuwd verliep zeer gemakkelijk. A,I«s was zeer glad verlopen. Een I teressante dingen hebben we toch nog Die besturing van ons is inderdaad verrassi,n* vormde echter wel een deel genoeg gezlen cfon van de landing, namelijk het ogenblik 9. r l wn stap voorwaarts; het „zelf. toen it capsu|e definitieve po-1 t Leek SlieeUH standig zweven van een mens in sitie aan de parachutes kwam te han- - de ruimte, zoals Rusland vertoon. Molly Brown, zo zei Gri»om. deZV^nfraTtPTa"ioSp«rdn de is indrukwekkende voor- vod uitgang. Deze uitspraken zyn van ruimtevaarder Grissom die giste ren met collega Young over ruim teervaringen heeft verteld. Young achtte het duidelijk dat iemand aan boord van een Gemini lange tijd kan verblijven zonder een enkele moeilijkheid. Grissom zo zei hy verder heeft de Molly feilloos naar de aarde gestuurd, beter dan hij het ooit tijdens oefeningen-op-de-grond presteerde. ruit de capsule sloegen. losgekoppeld, ïaar alle kan ten stoven. Het leken precies grote I vlokken sneeuw. Een fenomenaal ge beuren, waar je naar moest blijven j kijken, of je wilde of niet. - even dat de hele parachute verdwenen bet opstijgen waarbij een snel- was. maar dat bleek uiteraard niet heid van biJna 28.000 km per uur het geval, anders hadden we hier niet werd bereikt bleek een belevenis, al gezetenvoelden de heren geen schokje in het Eenmaal op zee, was de tempera- eerste stadium. Jammer wat dat de tuur in de cabine aardig opgelopen, aarde nogal met bewolking bedekt De ruimtevaarders registreerden 35 was- 'De ruimtevaarders zagen onder graden Celsius. Ja. en van opwin- meer delen van Noord-Afrika, Mexico ding wachtten we toen té lang met Californië. Young had ook «elf het uittrekken van onze ruimtepak-1 eni£e foto's genomen, die goed zijn President Johnson: «j WASHINGTON/LONDEN (op de Britse houding tegenover het Het conflict in Vietnam is geen Probleem-Vietiain geen nut heeft strijd van blanken tegen Aziaten. Het is de agressie van totalitaire I communisten tegen hun onafhan kelijke buren. Dit zei gisteren de De Amerikaanse president John- son na een kabinetsbijeenkomst. Amerika heeft honderden man nen in Vietnam verloren maar het Zuidvietnamese volk tienduizen den. en de aanvallers en degenen die door hen zijn bedrogen nog veel meer. Dit zijn de afschuwelij ke kosten van de samenzwering die van het noorden uit wordt ge- i leid, zo verklaarde Johnson. ken. zodat er wel een druppeltji /"N 1 i is gevallen. I We waren compleet uitgedroogd. - m i merkte Grissom op. die verder ver- Peet gelukt. PARIJS Het personeel heeft ook gisteren gestaakt, waardoor enkele uren lang geen berichten kon den worden verzonden. De stakingen van woensdag en donderdag zijn ver oorzaakt door de voorgenomen over plaatsing van een redactrice van de afdeling buitenland naar Londen, waarbij de directie zich beroept op bepalingen in de arbeidsovereen komst. De redactrice, die als lid van pt,.. het christelijke vakverbond in de Een Russische astronoom liet giste- bedrijfsraad zitting heeft, heeft ver- worden. Volgens de opvatting van de directie heeft zij voor deze weigering geen gegronde redenen aangevoerd. De vertegenwoordigers van de werknemers bij AFP willen met deze stakingen bereiken dat zij bij over plaatsingen een stem in het kapittel krijgen. WASHINGTON/MOSKOU James Webb, hoofd van het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, heeft verklaard ervan overtuigd te zijn dat het maanoppervlak voldoende harde plekken heeft voor de landing van een bemand ruimtevaartuig. doorschemeren dat de Russen ge bruik maken van Amerikaanse Ran- ger-foto's om goede plekken voor een landing te weten te komen. Zoals bekend zijn de Russen er nog nooit in geslaagd voldoende goede foto's van^ de maan te nemen. De Ranger foto's zouden hun door Amerikaanse collega's zijn verstrekt. BERLIJN e Oostduitse regering j heeft de benoeming van drie nieuwe vice-premiers bekend gemaakt. Het zijn Alfred Neumann, voorzitter van de economische raad. Julius Balkow, voormalig minister voor de buiten- j landse handel en Gerhard Weiss, j voormalig vice-minister voor de bui-1 tenlandse handel. Als opvolger van1 Balkow is benoemd Horst Soelle, j tevoren eerste vice-minister voor del buitenlandse handel. De minister van handel en bevoor- I rading Gerhard Lucht is op eigen verzoek van zijn ambt ontheven en vervangen door Guenther Sieber. Volgens de bekendmaking houden deze mutaties verband met het overlij den van vice-premier Bruno Luesch- ner en ziekte van andere leden van de ministerraad. Senator President heet de nieuwe bolknak van. 27 ct. 'n aanstekelijk lekkere sigaar met schriftelijke kwaliteitsgarantie! Zie de achter zijde van het imitatie-bankbiljet in elke doos! 37 ct. Koninklijke Mignot de Block Engeland al een moeilijke rol in het conflict moet spelen. Oppositieleider sir Alec Douglas Home zei daarop, dat hij kritiek had geleverd op dié labourleden „die wel beschutting willen zoeken onder de atoomparaplu van de V.S., maar gereed staan een dolk stoot in de rug te geven wanneer de V S. de vrije wereld tegen agressie bescher men". Er ging een luid gejuich van zijn medestanders op dat van labourzijde werd beantwoord toen Wilson opmerkte: „Wij willen allemaal graag een oplossing voor de toestand in Vietnam. U en vele van uw vrienden gaven de V.S. maar al te graag een steek in de rug toen de conservatieve regering een paar jaar ge leden het recht schond in het Suez- k anaal". Toen sir Alec ging zitten weerklonk van labourzijde nog de herhaalde kreet ..Münehen, München". Wilson spaarde zijn eigen aanhangers, het Hij voegde er aan toe, dat de V.S. naar een eervolle vrede in Vietnam blijven streven welke gebaseerd is op beëindiging van de communisti sche agressie. „Zoals ik al in elk gebruik deel van de State of the LTnion ge- h«b: Ik b«n bereid awjd overai Frankrijk zaait tweedracht heen te gaan en met iedereen te J praten wanneer er een mogelijkheid is om tot een eervolle vrede te ge raken", aldus Johnson. In Londen is de kwestie-Vietnam ook in het Lagerhuis besproken. Premier Wilson heeft in antwoord op vragen van de oppositie en de lin kervleugel van de Labourpartij ge zegd, dat zowel de Russen als de Amerikanen instemmen met een in ternationale conferentie over Viet nam, maar op verschillende voor waarden. Het overleg van de minister man buitenlandse zaken Stewart in Washington had daarom niet mee: resultaten opgeleverd dan de bespre kingen tussen de Britse regering en minister Gromiko een week te voren. Slechts door diplomatieke stappen en niet door verklaringen in het openbaar zou men, aldus Wilson, het best omstandigheden kunnen schep pen waardoor beëindiging van de vijandelijkheden mogelijk wordt. Hij achtte de tijd nog niet rijp om met Peking over de kwestie Vietnam te spreken. Er ontstond luid rumoer toen Wil son zei, dat kritiek der conservatieven BONN Met niet minder dan 344 tegen 96 stemmen heeft de Westduitse Bondsdag besloten, de verjaringstermijn voor nazi-mis- dryven met byna vyf jaar te ver lengen. De termijn van 20 jaar zal geacht worden te zyn inge gaan op 1 januari 1950 en niet zoals totdusver op 8mei 1945. De bestaande wet loopt op 8 mei a.s. af. Verwacht wordt, dat president Luebke het wetsontwerp op 7 mei met zijn handtekening tot wet zal verheffen. Eerst moet het echter nog door de Bondsraad worden goedge keurd. Deze begint op 9 april met de behandeling er van. Een amendement op het ontwerp, waarin werd voorge steld. dat nieuwe vervolgingen slechts geopend zullen worden, als het om belangrijke oorlogsmisdadigers gaat, werd voor advies naar de rechtskun dige commissie van de Bondsdag ver wezen. De socialisten waren voor het ont werp, de CDU-leden stemden ver deeld en de liberalen verklaarden zich er tegen. De liberale minister van justitie. Ewald Bucher, diende gisteravond zijn ontslag in. Kanselier Erhard moet proberen, Bucher tot andere gedachten te brengen of zijn ontslag aanvaarden. In dat geval is het waarschijnlijk, dat voor de verkiezingen van 19 september geen opvolger van Bucher wordt benoemd. Zoals men weet. had Erhards kabinet de beslissing over de verjaringskwestie overgelaten aan het parlement. Bondsdag-voorzitter Gerstenmaier (CDU) vond het besluit een goed compromis. Een andere CDU-er, dr. Jaeger, verklaarde dat slechts een verkeerd besluit werd herzien. Het gaat niet om het verlenen van terug werkende kracht aan een wet. De rechtspraak in West-Duitsland is pas in de herfst van 1949 gaan functione ren. Daarvoor was zij wat de oorlogsmisdaden betreft in geal lieerde handen. Van Joodse zijde wordt de beslissing een „tragedie voor Duitsland" genoemd. Er was niets bijzonders aan de hand LONDEN Zo oppervlakkig I gezien was er niets bijzonders aan de hand r—twee mannen holden in de vroege morgen achter een trein aan, die het station uitreed. Het was echter toch iets bij zonders want die twee hardlo pers waren de wagenvoerder en de conducteur. Het gebeurde op het station Shoreditch van de Londense underground. De beide mannen waren uit d trein gestapt om haastje-rep-je een kopje thee te gaan drinken. De trein rolde met de automa tisch sluitendende deuren nog open langzaam een helling af. De wagenvoerder en de con ducteur moesten 600 meter dra ven voordat de trein op een vlak stuk baan tot stilstand kwam. De enkele passagiers in de trein vonden het alleen maar vreemd dat de deuren open waren gebeven. Zij beseften niet dat de wagenvoerder ont brak. Brezjnef wil 71 milj. roebel in landbouw steken MOSKOU Partijleider Leonid Brezjnef heeft in een verslag aan het Centrale comité voorgesteld in de ko mende vijf jaar eenenzeventig miljard roebel in de Russische landbouw te investeren. Dit bedrag vertegenwoor digt de investeringen die tijdens de eerste negentien jaar na de Tweede Wereldoorlog in de Russische land bouw zijn gedaan. In het verslag levert de party leider kritiek op de ontwikkeling van de landbouw onder premier Chroesjtsjef, en in het bijzonder in het jaar 1959. In de afgelopen jaren had de Russische landbouw volgens Brezjnef gestag neerd. Hij had voorts lof voor het besluit, in 1953 genomen, om braak liggende gebieden in ontginning te nemen. De resultaten noemde hij uit stekend. De graanleveranties van de landbouwcoöperaties aan de staat in 1965 van 65.5 miljoen ton tot 59.7 mil joen ton zullen worden teruggebracht teneinde de levensomstandigheden van de boeren in deze coöperaties te verbeteren. De staat zal voorts meer betalen voor de produkten van deze boeren, terwijl landbouwers die meer leveren dan zij verplicht zijn premies zullen krijgen. Secretariaat van Vaticaan voor niet-gelovigen? ROME/GENÈVE In doorgaans welingelichte Vaticaanse kringen is gisteren vernomen, dat de paus een secretariaat voor „niet-gelovigen"' in het leven zou willen roepen. Dit or gaan zou dan gelijk staan aan het secretariaat ter bevordering van de eenheid onder de christenen, dat on der leiding staat van kardinaal Bea. en het secretariaat voor de niet- christelijke godsdiensten, dat geleid wordt door kardinaal Marei la. Als mogelijke leiders van dit secreta riaat worden genoemd de Weense aarts bisschop kardinaal König, die geldt als een deskundige op het gebied van het communisme, en pater Miano, deken van de faculteit voor wijsbegeerte van de pauselijke Salesiaanse univer siteit. die over het atheïsme heeft ge publiceerd. Intussen heeft de VN-commissie voor de rechten van de mens. die in Genève vergadert, unaniem besloten het atheïsme op te nemen in de opsom ming van geloofsovertuigingen, die moeten worden beschermd volgens een voorgenomen conventie tegen on verdraagzaamheid op religieus gebied. Zeg het met bloemen STRAATSBURG Couve de Mr. Berkhouwer tenslotte wees in Murville, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft in het Europees parlement het antwoord ontweken op de vraag van de Ne derlandse liberaal Berkhouwer naar reacties van de Europese mi nisterraad op de motie van de Ne derlandse Tweede Kamer inzake de versterking der Europese par lementaire bevoegdheden. zijn betoog nog op de grote proble men waarmede de westelijke wereld in "Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten en Midden-Afrika geconfronteerd wordt. Hij vroeg de Franse minister in dit verband of in de Europese mi nisterraad de mogelijkheid wordt overwogen West-Duitsland te helpen tegen sancties en dreigementen uit het Midden-Oosten. Couve de Mur ville kon een glimlach niet onder drukken toen hij ad rem antwoordde „eerder weg te zijn van de vertegen- De Franse minister heeft gisteren WOOrdiger van de Nederlandse libe- als fungerend voorzitter van de EEG- rale partij, die zich in het openbaar STRAATSBURG/ANKARA :Het Europese parlement heeft gis teren de EEG-commissie verzocht. I elk initiatief te steunen dat tot een ruimere overeenkomst voor de be trekkingen met Israël kan leiden. Uiteindelijk kunnen deze betrek- kingen alleen maar geregeld wor den in een volledige associatie van Israël bij de gemeenschap, maar de afgevaardigden beseften dat zulks met het oog op de huidige toe stand in het Midden-Oosten niet mogelijk is. In een rede in Turkije is de Tune sische president Bourguiba enigszins teruggekomen van zyn verrassend gematigde standpunt tegenover het 'bestaan van Israël. Zoals bekend was er nogal wat kritiek op Bourguiba's houding van de zijde van de andere Arabische landen, onder aanvoering van Egypte. Bourguiba zei nu dat Palestina een gevaar voor het Mid den-Oosten betekent, dat om voort durende waakzaamheid vraagt. De kwestie van het Jordaan-water toont dat weer aan, zei Bourguiba. die pre sident Nasser niet noemde. Eerder had hy de schuld van de ruzie met West-Duitsland aan Nasser gegeven. BREMEN Een rechtbank in de Westduitse plaats Seisingen heeft gis teren een uit Dusseidorp afkomstige studie-adviseur, Wilhelm Gaul, we gens schuld aan de dóód van drie Ne derlandse militairen en overtreding van de wegenverkeerswet tot tien maanden gevangenisstraf veroordeeld. Gaul had op 31 oktober van het vorige jaar bij een inhaalmanoeuvre tussen Zeedorf en Seisingen met zijn auto drie Nederlandse militairen van het garnizoen in Zeven-Seedorf aan gereden. De drie militairen, die op de voorgeschreven wijze links van dc weg liepen, overleden later aan hun wondingen. ministerraad van het Europese parle ment een jaarverslag van de minis ters uitgebracht en de vraag van de heer Berkhouwer was een van de vele kritische vragen, die hem naar aanleiding van dit rapport werden ge steld. Couve de Murville zei zich cp geen enkele wijze over deze kwestie te kunnen uitlaten. Hij kon alleen zeggen dat dit een probleem is dat de ministers bestuderen. Mr. Berkhouwer, Europese liberale fractie een aantal opmerkingen bij het verslag plaatste, wees voorts op het groeiende gevaar van de bureaucratisering zonder ef- effeetieve parlementaire controle. De uiteindelijke beslissing over Euro pese wetten die voor twee honderd miljoen mensen in de Europese ge meenschap gelden, ligt in feite bij een groep van circa 1000 nationale ambtenaren die de achterban van de zes ministers in de Europese ministerraad, zo zei hij. Het officiële verslag van de minister, dat Couve de Murville voorlas, sprak slechts van studie van het vraagstuk parlementaire controle en het stichtte enige verwarring, aangezien deze stu die geplaatst werd tegen de achter grond van de toekomstige fusie der drie gemeenschappen. Christen-demo craten. socialisten en liberalen heb ben er direct met klem op gewezen dat het probleem veel sneller acuut wordt en wel by de komende finan cieringsregeling voor de gemeen schappelijke landbouwpolitiek. Hoogleraar belijdt nazi-denkbeelden zo uitsprak voor coördinatie politiek der EEG-landen". Dat was immers net wat Frankrijk reeds jaren nastreefde. spaar plezierigmet AYLOAS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart OPROEP TOT EENHEID OP TV-C0NGRES WENEN Gisterochtend is in de Oostenrijkse hoofdstad de bijeen komst geopend van het internatio nale raadgevende comité voor radio verbindingen (CHR). De directeur- generaal van de Oostenrijkse PTT. dr. Schaginger, drong er op aan tot invoering van een eenheidssystecm te komen om internationale uitwisse ling van televisieprogramma's in kleuren te kunnen verwezenlijken zonder aanvullende kostbare appara tuur. Schaginger deed zijn oproep tot eenheid, omdat door sommigen ver wacht wordt, dat er ernstige menings verschillen tussen de 220 afgevaardig den zullen ontstaan om politieke en in mindere mate om technische rede nen. Deze verdeelheid is voornamelijk gebracht door Frankrijk, dat met Rusland een overeenkomst heeft on dertekend over zijn secam kleuren- systeem. Frankrijk wil zijn systeem in Europa invoeren. Andere landen hebben echter de voorkeur gegeven aan het Amerikaanse ntsc-systeem, dat reeds verscheidene jaren in Ja pan, VS en Nederland (Philips) is beproefd. Bovendien is dit systeem goedkoper. Een derde systeem is de Duitse pal-methode. Op dit congres zal men trachten een uniform systeem te vinden dat internationaal kan worden toegepast. MOSKOU Dt^er dagen is een Russische expeditie met vliegtuigen naar het Noordpoolgebied vertrokken. De expeditie, die bekend staat als „Noord-65" is de grootste in de ge schiedenis van de Noordpoolverkennin- gen. Alle vliegtuigen zijn op de plaats van hun bestemming aangekomen en de eerste vluchten naar de drijvende stations zijn gemaakt. De expeditie zal het drijvende sta tion „Noord-^pool 12" evacueren, dat moeilijk bereikbaar is geworden. Al lereerst dient echter een ijsschots te worden gevonden voor het nieuwe sta tion „Noord-pool 14", op 800 a 900 kilo meter ten noorden van Kaap Schmidt. Op deze schots zullen dan de benodig de materialen en vele tonnen brand stof worden geparachuteerd. Het nieu we station zal ook dienen voor tussen landingen bij het evacueren van het personeel van station „Noord-pool 12". De vliegtuigen doen verder dienst bij de installatie van radiometeorolo- gische stations op ijsschotsen en bij het maken van studies in verschillen de delen van de Poolzee. Daartoe zul len evenals in voorafgaande jaren tijdelijke bases worden ingericht op grote afstanden van het vasteland. Ge durende de expeditie zullen de pilo ten enige duizenden landingen op de ijsschotsen maken. Gevlogen wordt met verschillende typen vliegtuigen als mede met een helicopter. Directeur-generaal The ^4ss. Press: katholieke Indonesiër* in Australië gear riveerd op uitnodiging van de Australi sche kerker.. Een zegsman van de Austra lische Raad van Kerken verklaarde, dat het doel van het bezoek is om gewone Indonesiërs en Australiërs de gelegenheid, te geven bij elkaar begrip te wekken voor eikaars standpunten in een tijd. dat beide landen nogal op gespannen voet met elkaar staan. De Indonesische delegatie wordt geleid door de heer T. B Simatupang. lid van het presidium van de Indonesische Raad van Kerken. De delegatie bestaat uit predikanten, zakenmensen, huisvrouwen, ambtenaars en een journalist. I Het stadsbestuur van Iitami is voornemens een belasting in te voeren op het lawaai van de vlieg tuigen die gebruik ma ken van het vliegveld Osaka, de grootste lucht haven van Japan. Uit de opbrengst van de be lasting zullen scholen en iekenhuizen voorzien worden van geluiddem pende installaties. De be lasting zou 3000 yen be dragen voor viermotorige en 150 yen voor kleine eenmotorige sportvlieg- tuigen. Het stadsbestuur moet echter eerst de toe stemming krijgen van de minister van binnenland- Een 77.5 cm pistool, dat in 1610 in Dresden gemaakt werd, is giste ren bij Sotheby in Londen voor 50.000 gulden ge veild. Dit is de hoogste prijs die ooit op een vei ling voor een vuurwapen is, betaald. Het pistool werd gekocht door een Londense antiquair. Het wapen was afkomstig uit de collectie van dr. Dago- bert Runes uit New York. I Het Friese dorp Irnsum heeft sinds gistermiddag het meest markante deel van zijn vertrouwde sil houet. de 45 meter hoge toren van de r.k. St. Markus kerk, verloren. Klokslag drie uur ont ploften gistermiddag met een doffe klap de vijftig ladingen springstof. Kaarsrecht viel de mach tige torenkolos tussen de puinhopen van de reeds afgebroken kerk, waar hij in een wolk van stof aan stukken brak. De torenspits met het haan tje kwam in een sloot terecht. Honderden nieuwsgierigen stonden het schouwspel, dat zich in enkele seconden vol trok. op een veilige af stand gade te slaan. WENEN De Oostenrijkse minis ter van justitie, dr. Broda. heeft bekendgemaakt, dat een onderzoek wordt ingesteld naar de activiteit van een hoogleraar aan de hogeschool voor wereldhandel in Wenen, die nationaal-socialistische denkbeelden propageert. De hoogleraar, prof. Taras von Borodajkewicz, staat reeds enige tijd aan felle kritiek bloot. Dinsdag sprak hij in een discussie met studenten en journalisten openlijk over zijn nazi verleden. Herhaaldelijk heeft hij ge pleit voor anti-semitische studenten betogingen. Woensdag liet de hoogleraar twee Weense kranten in beslag nemen, waarin zijn optreden belachelijk was gemaakt. Over dit ingrijpen van de professor op de hogeschool heeft de organisatie van Weense journalisten haar verbazing uitgesproken. NEW YORK Het gelaat van de journalistiek is zich snel aan het veranderen door een revolutie in het nieuws, grotendeels veroor zaakt doordat de gemiddelde leef tijd van lezers en kijkers lager wordt. De jongere generatie heeft be ter onderwijs genoten en eist goe de kwaliteit van nieuws. De nieu we generatie van uitgevers en jour nalisten, die oog hebben voor dit probleem, doen dan ook het uiterste om aan de wensen van de jongeren tegemoet te komen. Dit zei gisteren Wes Galagher, directeur-generaal van het Amerikaanse persbureau The Associated Press in zijn jaar verslag. Galagher merkte voorts op. dat de journalisten en fotografen van deze tijd hun werkzaamheden in vele ge vallen moeten verrichten onder de meest ongunstige omstandigheden. Hij wees m dit venband op de verslagge vers die in Zuid-Vietnam de strijd ver-, slaan, waarbij zij blootstaan aan vele gevaren. In de Verenigde Staten zelf vereisten de rassenonlusten in verschil lende staten fysieke moed voor de noodzakedijke waarneming der gebeur tenissen op korte afstand, aldus Ga lagher. AMSTERDAM De Nieuwe Linie bericht, dat een Amsterdamse dame de volgende bijgelovige brief heeft ontvangen: „Groeten uit Lourdes. Stuur deze brief aan vier moeders of vier verschillende personen, die u het beste toewenst. Dit moet u binnen 24 uur doen. Deze is op 27 januari in Lourdes begonnen en zal de reis om de wereld maken. U mag deze brief niet houden of vernietigen; dat brengt geen geluk. Bidt acht weesgegroetjes tot Maria, u zult dan binnen zeer korte tijd geluk hebben. Dit gaat werkelijk in vervulling. Stuur deze brief in drie maal overschrijving aan vier verschil lende personen. Onze Lieve Vrouwe Lourdes. Bid voor ons."

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7