VLEET Vrouwen in bestuur chr. school te Valkenburg Visserij nieuws bij de Kerktent bij Duindamse Slag te Noordwijk nieuwe leidse courant DONDERDAG 25 MAART 1965 Katwijkse kleuters verrasten hun juf KATWIJK Gistermiddag is me juffrouw M. van Eijk, leidster van de kleuterschool De Duinroos, getrouwd met de heer J. van Vreedendaal uit Rijnsburg. Nadat het huwelijk in het Katwijkse raadhuis was voltrokken, werd het ingezegend in de Groene- of Willibrordkerk te Oegstgeest. De trouwdienst werd geleid door ds. J. Irik. Toen het bruidspaar de kerk uit kwam, werd het verrast door een flinke schaar Katwijkse kleuters, die voor deze feestelijke gebeurtenis met een busje naar Oegstgeest was gereisd om de juf als bruid te be wonderen. Bruid en bruideaom werd een hartverwarmende hulde bereid. Mejuffrouw Van Eijk heeft de Katwijkse Duinroos vaarwel gezegd. Ze blijft weliswaar voorlopig als kleuterleidster werken, maar omdat het paar in Schiedam gaat wonen aan een Schiedamse kleuterschool. Tot opvolgster van mejuffrouw Van Eijk te Katwijk is benoemd mejuf frouw M. Molenaar uit Den Haag. Foto N. van der Horst Katwijk maandag op aardgas en lueht KATWIJK De overschakeling van stadsgas op aardgas-lucht, waar over wü onlangs uitvoerig schreven, ral maandag 29 maart een feit wor den. Burgemeester Duiker hoopt de aardgasinstallatie 's middags om vier uur officieel in gebruik te stellen In het tijdelijke ontvangststation op het gasbedrijf. Daarna wordt een ont vangst gehouden in restaurant De Zwaan. VVD Katwijk actief KATWIJK AAN ZEE. Katwijkse VVD-leden zijn in De Zwaar bijeenge weest om zich erop te beraden, hoe hun politieke geestverwanten te Katwijk het beste in hun kring kunnen worden ge trokken. Men is bij de laatste Staten verkiezingen verrast door het fiksr. aan tal stemmen, dat te Katwijk op de VVD werd uitgebracht (1028) Het plaatselijk bestuur, bestaande uit de heren P. Jaa- pies, G. M Kuyck en R. M. Schoot* heeft zich voorgenomen attent te blijven. Men verwisselde reeds van gedachten over de komende gemeenteraadsverkie zing. Er had ook een informeel gesprek plaats over de gemeentepolitiek met het raadslid drs. P. Fetter Kievitsei in Katwijk KATWIJK Het eerste kievitsei werd gistermorgen omstreeks kwart voor acht in de Hoornespoldcr gevon den door dc tienjarige Joop Aanhane. Rijnstraat 70 te Katwijk aan den Rijn. leerling van de Sint-Jozefschool. De jeugdige vinder heeft zijn vondst, om kwart over een 's middags aan burge meester H. Duiker aangeboden. Lenteklokjes Katwijk KATWIJK Maandagavond 5 april om half acht geeft het meisjeskoor De Lenteklokjes ccn uitvoering in de Kapel Dirigent Dirk van Vliet, aan de piano Ada van der Bent. Ho op en laag water tc Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Vrijdag: hoog water 9.52 en 22.42 uur; laag water 4.55 en 17.45 uur. IJMUIDEN Van 56 tot 61 NB was de visserij zeer schraal. De treilers zochten dit uitgestrekte gebied van links naar rechts af zonder tot een noe menswaardig resultaat te kunnen komen. Met een heel klein beetje haring moest men al tevreden zijn. De andere vissoorten moest men met een lan taarntje zoeken. In het flauwe schijnsel hiervan werd geen enkele ma kreel ontdekt. Verscheidene schepen hebben de koers nu verlegd naar de omgeving van de Shetlands. Naar verluidt zou daar wat koolvis voorkomen. de te verwachten lange periode met een hoog zoutgehalte echter nog geruime tijd een belangrijke plaats in het Veerse Meer blijven innemen De op dit ogenblik behoorlijke schol stand zal door de intensieve visserij bin nen afzienbare tijd uitgeput kunnen ra ken. Het doel van het experiment is in ongeveer drie weken een half miljoen stuks kleine schol ("10 ton) naar het Veerse Meer over te brengen. Hierbij worden drie beroepsvissers ingeschakeld. De ontwikkeling zal door proefvisserij en het merken van een groot aantal van deze vigjes op de voet worden gevolgd. Slaagt deze opzet dan ligt het in de bedoeling regelmatig jonge schol uit te zetten. Een tweede voor sport- en beroepsvis serij belangrijke vissoort is aal. Deze groeit in het Veerse Meer eveneens goed. De noodzaak van een aanvullende bezet ting zal worden bezien, nadat dit voor jaar de natuurlijke intrek van glasaal is bestudeerd In de sluizen te Kats werd al de eerste glasaal-intrek gesignaleerd. Getracht wordt thans een indruk te krij gen van de hoeveelheden glasaal die bin nentrekken. Filatelisten gaan railblad maken NOORDWIJK De maandelijkse bij eenkomst van de Postzegelvereniging Noordwijk in restaurant Flora mocht zich ook deze keer in goede belang stelling verheugen. De veiling van een aantal goede ka vels vormde een hoogtepunt Tegen re delijke prijzen konden de leden hun verzameling aanvullen. In de rondvraag kwam de secretaris met het voorstel eens in de drie maanden een stencil samen te stellen waarin de leden kunnen ver melden welke zegels zij voor hun ver zameling zoeken, waardoor een onder linge ruil kan ontstaan Besloten werd in med de eerote verschijning van dit blad te doen plaats hebben Ouderling iu Noordwijk NOORDY'IK AAN ZEE Als ouder ling van de Hervormde Gemeente is gekozen de heer G. Wesseling, De Ruy- terstraat 3. Over de tongvisserij valt goed woord te schrijven. Tussen 54 en 55 /aren de resultaten een stuk minder dan op de voorgaande dagen, die trou- ook niet zo geweldig veel hadden opgeleverd. Onder de Nederlandse kust eveneens heel weinig te verdienen. Voor deze visserij was lange tijd de schol steun en toeverlaat. Nu ook deze vissoort zich steeds moeilijker laat van gen. wordt de situatie wel heel moeilijk. •an kotters die deze visserij de rug toekeerden en in span achter de haring gingen, hebben tot nog toe van deze omschakeling weinig plezier beleefd. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 20 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan- van 5500 kisten, waarvan 980 kisten schelvis. 1450 kisten radio. 80 kisten wij ting, 300 kisten gul en kabeljauw, 220 kisten kleine gul, 830 kisten koolvis. 820 kisten haring, 180 kleine kisten haring, 170 kisten makreel. 250 kisten schol, 10 kisten tarbot, 140 kisten diversen, 2460 stuks stijve kabeljauw en 2500 kilo tong Over het geiheel genomen vielen de prij. ;n, vooral voor de woensdagmarkt. te gen. Veel verschil met de voorgaande dag s er niet, zodat de schepen die willens wetens een dag langer binnen waren blijven liggen niet veel voordeel van deze leuvre hebben gehad. Het kostte alleen een visdag. Nu de makreel steeds schaarser begint te worden, stijgt de prijs, maar nu er zo ig wordt aangevoerd, heeft dit geen merkbare invloed op de besommingen. De schelvis en de radio die in ruime mate voorhanden waren, gingen voor lage prijzen van de hard. Alleen de be tere kwaliteiten kwamen over de veer tig gulden, de slechtere soorten zaten rond de twintig gulden De koolvis is op woensdag wel eens duurder geweest dan f 120 (wit) en f 72 (zwart). De kabeljauw zat voortdurend tussen de f 75 en de f 100 en dat is ook al geen notering om over te juichen. Om het trieste beeld compleet te maken was ook de tong goedkoper. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer m de markt de KW 195 Pieter Jacob met 400 kisten, de KW 3 Koraalbank met kisten, de KW 55 Johanna Lydia met 690 kisten en 900 stuks stijve kabeljauw, de SCH 153 Onderneming 4 met 400 kis ten en 900 stuks stijve kabeljauw en de IJM 24 Utrecht met 1320 kisten uit de IJslandse wateren In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 1100 kisten schelvis. 20 kisten wijting. 80 kisten gul en kabeljauw. 500 kisten kool vis. 500 kisten haring. 70 kisten makreel. 50 kisten schol en 300 kilo tong. Veerse Meer In overleg met de Dienst der Domei nen en met medewerking van de Orga nisatie ter Verbetering van de Binnen visserij is de Visserij-Inspectie deze week begonnen met het overbrengen van jonge schol uit de Oosterschelde naar het Veerse Meer Dc eerste dag werd bijna 600 kilo overgezet Uit proefvisserijen tot 1964 is gebleken dat zich tn het sinds 1961 afgesloten Veerse Meer een goede scholstand heeft ontwikkeld Deze is van bijzondere betekenis voor de sport- en de beroepsvisserij. Aangetoond werd ook. dat in de goed groeiende seholstand geen aanvulling met jonge vis door intrek via sluizen of door voortplanting plaats had De vis zal door Acht nieuwe bestuursleden voor Katwijkse Oranjevereniging KATWIJK AAN DEN RIJN In De Roskam werd de jaarvergadering gchoudeii van de Oranjevereniging onder leiding van de heer J. J. Fen- nes, die er zijn blijdschap over uit sprak, dat er ditmaal meer leden ter vergadering waren dan op 5 maart, toen de jaarvergadering niet kon doorgaan. Secretaris E. van Wensveen gaf in zijn jaarverslag een overzicht van de feeste lijkheden m 1964. Pcnningmeestei J J Fennes licht' het financiële jaarover zicht toe. Er was een batig saldo De nieu- we kascommissie bestaat uit de heren E. Koelewijn en J. J. Verhart. Voorzit ter J. Bergman maakte bekend, dat er *en achttal bestuursleden zou terugtre den. Ook de voorzitter bedankte. Spre- Leidse universiteit LEIDEN Curatoren van de Leidse universiteit hebben benoemd: dr. G. T. van Beusekom. voor het tijd vak van 1 januari 1965 tot 1 januar: 1966, tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de Neuro chirurgie: J. J. van Gemund. arts. wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Kindergeneeskunde, ingang van 1 januari 1965 in vaste dienst drs. A. Hcnsen. wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, tijdvak van 1 januari 1Ö65 tot 1 april 1965. wederom in deze functie, dr. R. Hofstra, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Farmacie, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 i deze functie: P Kanaar. arts 15 januari 1965 t wetenschappelijk hoofdambtenaar ln tij delijke dienst bij de Dermatologi drs. P H W. Meij. wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Geofysica en Hydrogeologle. vo tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 1966 wederom in deze functie; A H. Moolhuyzen. arts. wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Radiologie, met ingang 1 augustus 1964 in vaste dienst; drs. N. J. A. van Oudenhoven. het tijdvak van 1 januari 1965 tot 1 januari 1966 tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst bij de Psy chologie: drs. J. J Ras. voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren (Niet-westerse taal- en letterkunde): G. Smeenk. arts. voor het tijdvak t 15 februari 1965 tot 15 februari 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse tijdelijke dienst bij de Dermatologie: mr. P. R Smits, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de fa culteit der Rechtsgeleerdheid, met in gang van 1 april 1965 in vaste dienst: dr ir. C. Sybesma wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Biofysica, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 wederom in deze functie: P. H. Vooren. arts. voor het tijdvak van 1 juni 1964 tot 1 juni 1965 tot we tenschappelijk hoofdambtenaar in tijde lijke dienst bij de Inwendige Genees kunde (Longziekten) drs. L. S. Go. wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Farmacie (farmaceutische technolo gie). voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 wederom in deze func tie. Gunstig i jaar voor Slavenburgs Bank LEIDEN Het jaar 1964 is voor de N V. Slavenburgs Bank Ln alle opzichten gunstig geweest. Zowel de bedrijfsom vang als de behaalde resultaten geven i stijging te zien. Ondanks een verdere hoging van de kosten van circa f2.000.000 steeg de winst met ruim f 1.2 miljoen tot f7.000.000. De toevertrouwde middelen namen toe met f78.000.000 lot f298.000.000 Het balanstotaal steeg vam f324 miljoen tot f431 miljoen, het ge plaatste kapitaal van f20 miljoen tot f23 miljoen. Over dit verhoogde kapitaal zal een onveranderd dividend van 10'/. wor den uitgekeerd, waarvan 2 ln aande len uit d'e agioreserve. Voorgesteld wordt uit de winst f741.536.03 op de rekening gebouwen enz. af te schrijven, te doteren aan het Pensioenfonds een bedrag van f300.000 en aan de reserve tegen eventuele ri; co's co voor te betalen belastingen e> bedrag van f3.415.000 toe te voegen. Voorts wordt f510 670 mede in ve band met de betaling van 2 ten laste van de agioreserve aan gevoegd, waardoor de open f 13 500.000 zullen bedragen. Het verslag vermeldt voorts, dat de Bank in 1964 de N.V. De Landbouwbank te Utrecht heeft overgenomen. Deze stelling houdt zich in hoofdzaak bezig met middellange-kredielverlening- Van de aandelen van de N.V. Algemene Fi- namcierings-Maatschappij ..AVISTA"' t< 's-Gravenhage, waarvan een groot ge deelte reeds in handen van de Bank was. werd in 1964 nagenoeg het gehele restant dat zich nog in handen van der den bevond, verworven. Zoals bekend houdt Avista zich bezig met de finan ciering van auto's, draglines, bulldozers kranen etnz Voor deze beide dochter ondernemingen is 1964 een bevredigend jaar geweest. Ambassadeur Egypte opent Linnaeushof BENNEBROEK. De Linnaeushof gaat nog vóór Pasen open. De officiële opening wordt woensdagmiddag 21 april om half drie verricht door de ambassa deur van Egypte, de heer Sayed Fahmi De Linnaeushof bestaat thans tien jaar. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Ellen, d v P Winkel en T N de Wit; Alexsf.der. z v J Lankhorst en E R Anneveldt: Tjeerd Lambert, z v H G Cannegie tier en W J C Becker: Johanna Ma- rike, d v J van der Heijden en A J Wagen voort: Madeleine, d v A G Lucassen M S C J Polderman: Mar kus Henricus Martinus. z v G A M de Lange en C H Bentvelsen; Gerar- da Magnet, d v J de Jong en J Meij- vogel; Roland, d v G H Radstaake en C C Geisler; Petronella Maria, d v J G Bunnig en M van der Staak. OVERLEDEN: L Entjes. 93 j. wed van J M Ouwerkerk; L Snijders. 68 j. echtgen van K die Winter: A Miere- met. 85 j. wed van J A Duffels: M Hoppenbrouwer. 82 j. vrouw. Kerken richten zich tot kampeerders NOORDWIJK AAN ZEE Bij de kampeerterreinen aan het Duindamse Slag komt een kerktent. De gezamenlijke Kerken van Noordwijk en Noordwijkerhout hebben hiertoe besloten. De vakantiegangers in dit gebied zitten zo ver van een kerk af, dat er van een kerkgang in de regel niets kwam. Komen de kampeerders niet naar de kerk, dan zullen wij de kerk naar de kampeerders brengen, zo is nu gedacht. Beurtelings zullen hervormde en reformeerde predikanten in de diensten voorgaan. De tent is beschikbaar gesteld door de Bijbelkiosk vereniging. Het ligt in de bedoeling de tent ook te gebruiken voor recreatiedoeleinden. De plannen zijn nog niet helemaal rond maar de gedachten gaan uit naar een vaste staf. die bij deze tentrecreatie de leiding zal hebben. De geestelijke zorging van de vakantiegangers wordt gecombineerd met het bieden van aller lei ontspanningsmogelijkheden, zoals ex cursies, spelen voor de kinderen bij Vruchtbare grond bruikbaar voor plantsoenendienst (Van een onz LEIDEN Van de plantsoentjes langs de Herenstraat wordt mo menteel twee meter grond wegge- spit. Deze spitterij, in opdracht van gemeentewerkenheeft ten doel ruimte te maken voor de aanleg van parkeerhavens. Een belangrijke verbetering voor het steeds drukker wordende verkeer, en plezierig voor autobezitters. De vruchtbare grond wordt ongeveer dertig centimeter diep weggegra- ven, om een stevige partij duin zand voor de bestrating de ruimte te geven. De zwarte klei-achtige grond komt ter beschikking van de gemeentelijke plantsoenen dienst. We kunnen zeggen: een dubbel nuttig werk. es meer Geen vrolijke VALKENBURG Gisteravond hield de „Vereniging voor Christelijk onderwijs te Valkenburg" haar jaarlijkse ledenvergadering in één der les lokalen van de school aan de Broekweg. Voorzitter ds. D. Lekkerkerker sprak zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst en hij vervolgde: We moeten ons bezinnen op dat. wat wij bezitten in onze Christelijke natio nale school. De school is zeer belangrijk. Dc kinderen moeten niet alleen les krijgen op school, doch worden gevormd voor het verdere leven. ker verklaarde, dat er in het bestuur geen onenigheden zijn of zijn geweest In het bestuur werden gekozen in de vacatures A van Leeuwen. N. Kleijne. G. van den Eijkel. S Zwaan, P. van der Gugten. A van der Jagt. J J Fennes en Th. Ainhane, de heren Ph Zweers, W. Zuyderduyn, P Bekker. L A Kreft, J. de Winter. C Houwaart, J J. Verhart en Nic. van Schie Thzn Tot voorzitter werd gekozen de heer C L. van Reste ren De scheidende voorzitter, de heer J. Bergman, dankte de afgetreden be stuursleden De hr^r J. J. Fennes dank te de heer Bergman voor zijn arbeid 'en beh eve van de vereniging Meege deeld werd, dat de hoofden van scholen bereid waren gevonden op vijf mei me dewerking tc verlenen tot het houden van een kinderoptocht. Thuis hebben de ouders ook een taak in deze. de school geeft een aanvullende vorming Men komt er later niet alleen met lessen: het bijbrengen van weten schap en kennis alleen is niet voldoende. Wetenschap en kennis kunnen zelfs ge vaarlijk worden voor de mensheid De vreze des Heren is het begin der wijs heid. aldus de voorzitter Secretaris Joh Imthorn merkte in zijn jaarverslag o.m op. dat 1964 een goed jaar is geweest, zowel voor de school als voor de vereniging Kosten noch moeite zijn bespaard om het 40-jarig be staan te herdenken De kinderen hadden een pretüge middag en kregen als her innering een beker, verder werd een zeer geslaagde receptie gehouden en een slecht bezochte jubileumavond Met enige klas sen werd begonnen aan het schoolzwem men Dank werd gebracht aan het be stuur van de speeltuinvereniging voor de vele adviezen in deze De opleidingsles- sen worden nu onder schooltijd gegeven en er werd een onderwijzeres aange steld voor het handwerken Het financieel-verslag over 1964 werd vakkundig en duidelijk toegelicht door de administrateur der vereniging de heer A Bol. die meedeelde dat er een na delig saldo was van f467.14 De begro ting voor 1965 gaf echter een hoopvol voordelig saldo te zien van f 156,60. Ten minste als alles naar wens verloopt. In ïeuwe kascontrole-commissie werden benoemd de heren R. Strikwerda e: Botermar.s Bij de bestuursverkiezing erd de heren J. G v d. Nagel Hzn Joh Imthorn herkozen, waarna in vacature van de heer A v. d. Nagel Jzn die niet herkiesbaar was, 1 voorzien door de verkiezing van de heer H. Bos De voorzitter dankte de heer A Nagel, die 17 jaar lid van het bestuur si egweest. voor het vele werk door hem voor de vereniging en school verricht Het voorstel om het bestuur uit gaan breiden van 7 tot 9 personen verkiesbaarheid van vrouwen in het be stuur. werd met algemene stemmen aan genomen Dit zal dan een primeur voo: Leiden en omgeving betekenen, wan voor zover bekend, is er geen enkel' Christelijke schoolvereniging in de buurt die vrouwen in het bestuur heeft Jongen is geen meisje Na deze huishoudelijke zaken wa; woord aan de heer J Vink uit Katwijk aan Ze. die een referaat hield ovei onderwerp: ..Opvoedkundige aspecten in deze tijd" Opvoedkunde is er altijd ge weest. zolang er kinderen waren. Het opvoeden moet de mens helpen volw te worden. Volwassen is iemand pas als hij zijn plaats in de maatschap pij inneemt en zijn verantwoording ten opzichte van andere mensen kent. Op voeden begint bij het hele kleine kind houdt eigenlijk nooit op. Volwassen worden wel De tijden zijn in vergelij king met voor de oorlog veranderd. Vooral door industrialisatie, automatise ring en verstedelijking. Valkenburg nog wel een dorp gebleven, doch ook dit is aan het veranderen. We zitten ii randstad Holland en dat dreigt langza merhand één grote gemeente te gaan worden. Nauw hangt hiermee same njetijdsbesteding Een gevaar in ons opvoeden is volgens de heer Vink het onderscheid dat v bij de geboorte maken tussen een jongen en een meisje Doordat te accentueren geven we de jongens het idee. dat ze anders zijn Dat is natuurlijk wel zo. maar het moet niet worden benadrukt Het gezagselement ontbreekt helaas ook in vele gezinnen en dat gezag heeft het kind juist nodig voor later als het de maatschappij instapt De T V- is ook be langrijk in ons leven We moeten de kinderen leren T.V te kijken, want de T.V zitten zeer zeker ook posi kanten Het type kind van tegenwoordig ls ook heel anders Vroeger had je gezellige vrolijke dikkerdjes, nu worden het lan ge, schrale en vooral prikkelbare kin deren. Dit komt door vroege lichame lijke rijpheid en ook de seksuele be- wustwordig bij jonge kinderen wordt steeds groter. Hiermee samenhangend, wordt de leerplicht steeds verlengd In 1968 wordt dit al 15 jaar. Kinderen den thans lichamelijk vroeger rijp aan de andere kant moeten ze langer naar school gaan. Twee promoties cum laudê te Leiclen LEIDEN, 24 maart 1965 De heer H. W. Capel, geboren te Sceaux (Frankrijk) {hans wonende te Leiden, promoveerde tot doctor in de faculteit der wiskunde natuurwetenschappen op proefschrift getiteld ,.The hole-equivalence principle van Vleck relation and the applica tion to the theory of d-ions in Ligland Fields)" De promotor was prof. dr. S. R. de Groot. De promotie geschiedde cum De heer Th. F. Krans, geboren te Vught thans wonende te Leiden, promoveerde tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschapp-t op proefschrift getiteld ..Etudes morphologiques de quel, ques spirifères dévoniens de la chajne Cantabrique (Espagne)" De promotor was prof. dr. A. Brouwer. De promotie geschiedde cum laude. Voorschotens carillon speelt met kerstmis VOORSCHOTEN In juni wordt het carillon voor de oude dorpstoren besteld. Met kerstmis zal het dan voor het eerst spelen. Dit bleek tij dens een openbare vergadering, waarop het actiecomité voor een Voorschotens carillon een en ander over de gang van zaken uit de doe ken deed. Het comité, bestaande uit de heren G. Schrama. mr. S. A. C. Begeer. H. P. V. Englebert. J. A. Wiggers, J- H. Kroos- hof. dr. M. S. Kamminga. F. A. M. Wil- bers. C. van de Werf en N. C Lamboo. besloot een carillon van 37 klokken of bellen aan te schaffen. Kosten f 50.000 (d.i ongeveer f3 per inwoner). Als kan komen tot f 35.000. is het mogelijk dat de rest door het gemeentebestuur be schikbaar wordt gesteld. Via een oud-papieractie heeft d< schooljeugd al f1500 gespaard, anderen zegden bijdragen toe en thans is in to taal in de carillonkas f 18.000 aanwezig. Er staan nog acties op het programma, zoals een huis-aan-huis-collecte. zodat iedereen in de gelegenheid komt zijn „klokje" bij te dragen Overigens, de gift van de Rijndijkbewoners, die het klokkenspel in hun huizen niet zullen kunnen horen, is bijzonder groot Het is de bedoeling dat het carillon alleen overdag speelt; voor de zondagen wordt een aparte regeling gemaakt Het klokkenspel zal door een beiaardier èn automatisch de liedjes ten gehore kun nen brengen. BURGERLIJKE STAND NOORDWIJKERHOUT Geboren: Maria H S. d v C A van der Slot en C H Reekers; Margaretha C A. d v J H J Nederstigt en J J C Edelaar: Petrus J M. z v E J J J van der Steen en A M C Bon: Richard N P, z v P N Duivenvoorde en P M van den Berg; Martinus H N. z v H J Weijers en E M Geerlings. Ondertrouwd: E C Hulsebosch en P A van Tol. Getrouwd: J P Koop en M M T M Koot: H G van Haaster en A A van der Slot. Overleden: Johannes van Waveren 66 jr echtgen. v M E Brecht: Jordanus A J Oppenkamp. 17 jr. ongehuwd. slecht weer en kampvuurbijeenkomsten. Verder zal bij het strand aan het Duindamse Slag een kiosk worden ge plaatst van waaruit allerlei hulpdiensten kunnen worden verleend en waar te vens lectuur kan worden verkocht. NAVO-oliecentrale bouwt in Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE Naast de Christus-Koningschool aan de Hoogwakersbosstraat bouwt Wer- ninks Betonmaatschappij uit Leiden op het ogenblik aan een gebouw, waarin de administratie van de defensie- oliecentrale zal worden gevestigd. Als onderdeel van de NAVO-organisatie het niet onmogelijk, dat in het ge bouw ook buitenlanders komen te wer ken. Jeugdsociëteit in De Rank te Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE De Her vormde Jeugdraad heeft besloten in De Rank regelmatig een jeugdsociëteit te houden voor jongelui van 16 tot 25 jaar. Er zullen allerlei spelen worden be oefend en ook wordt gelegenheid ge geven tot dansen. Het programma is nog niet helemaal rond. Er worden nog sug gesties van de jeugd zelf verwacht. On der meer hoopt men een bandje te kun nen vormen. Waarschijnlijk wordt de 24ste april met deze activiteiten een be gin gemaakt. Men denkt voorlopig aan twee zaterdagavonden in de maand, van acht tot half elf. Late kerkdiensten voor mensen die het druk hebben NOORDWIJK AAN ZEE De moge lijkheid bestaat, dat van de zomer speciale avondlijke kerkdiensten worden gehouden voor hotelpersoneel en ande ren die door seizoendrukte niet ln de gelegenheid zijn op normale uren ter kerke te gaan Gedacht wordt aan een aanvangstijdstip van negen uur of half tien. Het initiatief is genomen door de commissie Het Rustpunt, die al enkele jaren lang een recreatiecentrum voor hotelpersoneel verzorgt in het gerefor meerd verenigingsgebouw aan de Hoofd straat. Deze commissie bestaat uit ge reformeerden en hervormden. Het ligt in de bedoeling de late avonddiensten gecombineerd tc houden. De ene week zou gereformeefdé; Me andere week een hervormde predikant de dienst kunnen leiden. Het kerkbezoek van degenen die slapers houden en anderzins 's zomers druk bezig zijn. baart reeds gereuime tijd zorgen. In de gereformeerde kerk is hieraan al eens een kanselboodschap gewijd. Officiële opening cloor burgemeester „Groenebrug,, aan liet Steenschuur 15 april klaar (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Naar alle waarschijnlijk heid zal burgemeester G. C. van der Willigen half april de officiële open stelling van de Groenebrug aan het Steenschuur verrichten. Men zoekt nog naar de vorm daarvoor. Ook de datum is nog niet helemaal zeker. Waarschijnlijk zal dat 15 april zijn. Maandag wordt een begin gemaakt met de afbraak van de (letterlijk) groe. ne noodbrug. Men wil het voetgangers verkeer via een provisorisch voetpad over de nieuwe brug leiden. Verder moeten de damwanden aan beide zijden van de brug uit het water worden gehaald. De brug is klaar maar de bestrating ervan en de bestrating van op- en afritten zal nog wel enige tijd in beslag nemen. Voor omwonenden zal het gereed komen van de brug een grote opluch ting betekenen. Maar ook voor het verkeer is het een ontlasting. Naar het zich laat aanzien, wordt aan beide zij den van het Steenschuur eenrichting verkeer in gesteld, zoals dat vóór de brugbouw en herstelwerkzaamheden aan de kademuren ook het geval was. Het werk heeft dan vijftien maanden geduurd. (Eigen foto)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9