Liverpool won de loting van pas bij FC Köln Kangeroes-dames gaven SYL kampioenschap VERKEER LIEP VLOT OOK PER TREIN Lisser vuilnisbelt komt toch bij Reigersbos Kabinet Ondernemer moet meer aan „politiek" doen nieuwe leidse courant 7 donderdag 25 maart 1965 Huis bezet na terugkeer van huwelijksreis LEEUWARDEN Een pas getrouwd paartje dat de wittebroodsweken in Arosa had doorgebracht, kon het bij terugkomst in hun woonplaats niet nalaten om direct even een kijkje te nemen bij de hun toegewezen woning. Tot hun verbazing brandde er echter licht op de Wilgenstraat nummer 52, Ze belden aan en er deed een man open. Jk woon hier", verklaarde hij. Na enig gepraat kwamen de vergun ningen voor den dag. beiden bleken het perceel Wilgenstraat nummer 52 toegewezen te hebben gekregen. Het paartje nam contact op met de betrokken instanties: er bleek een ver gissing in het spel te zijnde vergun ning voor de woning was tweemaal uitgegeven. Maar gelukkig vond men snel een oplossing. Nummer 46, even verderop in de straat, was toevallig net vrij gekomen, zodat het paartje na enig ambtelijk geharrewar toch in het bezit van een woning kwam. PAADENA Ranger 9 heeft gis teren de eerste directe televisie-opna men van het maanoppervlak naar de aarde gezonden, vlak voordat hij op krater van de maan te pletter Overgangsklasse volleybal Onnodig verlies Ned. jeugdelftal LEEUWARDEN Volkomen onnodig heeft het Nederlandse jeugdelftal, sa mengesteld uit spelers van 16 tot 18 jaar, woensdag te Leeuwarden een 0—1 neder laag geleden tegen Zweden. De jongste Oranje-garde had ir duel, bedoeld als oefenwedstrijd vooi komende UEFA-jeugd toernooi, vooral voor rust een duidelijk overwicht, be schikte individueel gezien ook over de beste spelers, maar kwam door het veel te zelfzuchtige spel van de aanvallers niet tot scoren. Vooral Cruijf, Van der Kuilen en Jansen, op papier een sterk binnentrio vormend, konden maar afstand doen van de bal en liepen daar door onnodig vaak vast. De uitblinkers van de Nederlandse ploeg diende men dan ook in de achter hoede en middenlinie te zoeken, waarin spil Hulshof, linksback Koenders en rechtshalf Agterberg excelleerden. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gescoord dor linksbinnen Ejder- stedt. Er waren ongeveer 500 toeschou- Voetbalzege op België Studenten haalden 0-2 op tot 4 2 DEN HAAG Het Ned. «Judenten voetbalteam heeft gistermiddag op Hout- in Den Haag voor enkele tientallen toeschouwers een 42 zege op het Bel gische studentenelftal behaald. By rust hadden de Belgen een 20 voorsprong dank zij Arschoot en Leur- quin. Een sterke tweede helft, waarin rechtsbuiten Henk Hainja (Heerenveen) naanvalsleider Keete (Quick, Amers foort) beiden tweemaal scoorden, bracht de Nederlanders toch nog een overwin ning. VOETBAL Het Franse elftal heeft in het Pare des Princes van Parijs gister avond een 21 nederlaag geleden tegen Oostenrijk. De stand was al bij rust be reikt. VOETBAL Het Belgische voetbal team heeft gisteravond in Dublin de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Ierse Vrijstaat met 20 gewonnen. Bij rust leidde België met 10. Ruim 30.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij VOETBAL Het Franse B-elftal heeft gisteren in Salzburg de B-ploeg Oostenrijk met 20 verslagen. Bij rust hadden de Fransen een 10 voor- ROTTERDAM Het spectaculaire en keiharde cup duel tussen Liverpool en F.C. Köln om een plaats in de halve finale van de strijd om de Europese voetbal beker heeft na 300 minuten voetbal, na het verstrijken van elke reglementair toelaatbare seconde op de meest vredige, maar niet voor iedereen bevredigende wijze, zijn beslissing gekregen: door middel van het lot. Ten aanschouwe van 50.000 toeschouwers in het Fejjenoord- stadion en omringd door 22 hypernerveuze spelers en in het felle licht van TV-camera's wierp de Belgische scheidsrechter Schaut een houten blokje: Liverpool werd winnaar. En met die uiteindelijke uitspraak kon iedereen vrede heb ben, want de Engelse ploeg, hoewel niet gesteund door een zo groot legioen als FC KÖln met zich had meegesleept, had zich over het geheel gezien toch wel een iets betere ploeg getoond, met vooral aan het slot van de tweede helft en in de ndodzakelijk geworden verlenging van een half uur een betere conditie dan de Duitsers. KÖLN MAAKTE DE STRIJD BILJARTEN Eindstrijd bandstoten NOORDWIJKERHOUT In hotel Piet Gijs wordt dinsdag 30 maart een begin gemaakt met de kampioenswed strijden bandstoten (C-klasse) van het district Bollenstreek van de Kon. Ned. Biljart Bond. De wedstrijden waaraan deelnemen de heren M. Zwetsloot (Vios) D. Smit (De Parel), W. Waelpoel (Sol daatje). B. den Elzen (Amicltie), N. Stroombergen (De Turk), A. v. Iterson (Centraal), W. Mosseveld (Oude Haven) d. Voort (Piet Gijs) worden donderdagavond even- half acht voortgezet. Als Boeiend voetbal met toegift van half uur verlenging niet omdat Schumacher op schitterende wijze schoten van Stevenson en de voortreffelijk spelende rechtshalf Milne uit zijn doel hield. Dat lukte even min in het tweede deel van de slopende verlenging toen de Duitsers aangevuurd door duizenden nog even alles op alles zetten. Wat niet verwonderlijk was: men miste door oververmoeidheid de juiste cadans, waardoor de verdedigers steeds wel weer een been of hoofd in de baan van het schot konden krijgen. LiverpoolKöln, met de Engelsen als technisch bekwamere ploeg, maar de Duitsers tot een kwartier na rust door hun grotere snelheid zelfs iets gevaar lijker, is een Europa-Cupduel geweest dat tot op de bodem is uitgevochten. In Rotterdam hebben ze er met teugen van Toch i$ het F.C._ Köln geweest dat deze heroïsche strijd heeft gemaakt. De grote onverzettelijkheid, de taaie vasthoudendheid en het stoere door zettingsvermogen van de Duitsers heeft de duizenden vn het stadion er de ontelbaar velen aan het t.v.-toe- stel een voetbalavond van de boven ste plank bezorgd. Leek F.C. Köln na 28 minuten spelen niet in kans loze positie toen een kopbal van Hunt na een voorzet van de sterk spelende rechtsbuiten Callagan de bal met veel effect in het doel draaide? Het was toen immers 20 voor Liverpool en in een Cup-wed strijd als deze is het wegwerken van een dergelijke achterstand welhaast een utopie. Weber geblesseerd Daarbij kwam dan echter nog dat links half Weber kort na het wat fortuinlijke doelpunt van Liverpool, na zestien minuten door St John gescoord, gebles seerd raakte en het veld tot de rust ver liet zodat de Duitsers met tien man dt strijd moesten voortzetten. Na rust hinkte Weber nog wat mee. Dat F.C. Köln het drie minuten tweede Engelse doelpunt klaarspeelde meesterlijke kopbal van links binnen Overath na een vrije trap Hörig de achterstand tot 12 in te lopen, heeft een enerverend verloop mogelijk gemaakt, want voordat Liverpool zich macht op verdedigen kon toeleggen en de strijd kon bevriezen, lagen de kansen vrijwel weer gelijk. Toen daarbij direct na de rust de magnifieke gelijkmaker van de teruggetrokken spe lende midvoor Müller kwam met een kogelhard schot in de hoek na een trek- Hörnig (2—2) was het stadion te klein voor de duizenden Duitse In die fase van de strijd had Köln de touwtjes ln handen en Liverpool kon hebben zich geplaatst de heren L. Ro- zich alleen op de been houden door wat i (Amicitia) en A. de Weijer (Royal sluwe en gemene proftruckjes die de nief Sport). altijd even sterk leidende Belgische arbi- ROTTERDAM In het Fcijenoordstadion in Rot terdam waren gisteren 20000 bezoekers afkomstig uit Duitsland. Rond 6.000 biervan waren per trein Cekomcn. Een even groot aantal Nederlanders had eveneens de trein geno- Rond het stadion 'tonden 8.500 auto's ge parkeerd. De toeloop van de trein reizigers was zo groot normaal is hooguit 6.000 in plaats van 12.000 dat aan alle Duitsers pam fletten zijn uitgedeeld, waarin hun werd verzocht afloop van de inmid dels verlengde wedstrijd het stadion te blijven. Eerst zouden de Neder landse reizigers worden, afgevoerd. Daarna meldde ambtenaar van de Ned. Spoorwegen via een microfooninstallatie de uit Duitsland afkomstige rei zigers welke trein gereed stond, zodat reeds in Rot terdam een keus kon wor den gemaakt uit de treinen naar Duitsland met ver schillende eindbestemmin gen. De helft van de Duitse treinreizigers kwam in extra treinen. De Ned. Spoorwegen hebben vier van deze treinen laten rijden vanuit Keulen en het Ruhrgebied. In die treinen zaten in totaal 3.050 man. De Spoorwegen hadden bij de vertrek tijden rekening gehouden met de verlenging van een half uur. Met het verkeer over de weg is het vlot ver lopen. Dankzij de regeling die de uit het oosten komende automobilisten dwóng bij Utrecht via Gorkum te gaan en dus Rotterdam van het zuiden uit binnen te komen, zijn noch Maastunnel, noch Maasbruggen overbelast geweest. Jammer was dat juist op 't kritieke moment de verlichting van de bor den bij de Brienenoord- brug uitvielen zodat een aantal automobilisten uit het zuiden komende, een verkeerde oprit koos en in plaats van naar 't Feijen- oordstadion te gaan, de Brienenoordbrug overging. Via het Kralingseplein aan de noordzijde werden zij weer teruggestuurd, maar dat was dan ook de enige wanklank. de ter Schaut te vaak onbestraft liet. Het spektakel was losgebroken en zelden heeft er zo'n bonte cacafonie van geluiden door Feyenoords knip geklonken. De wedstrijd FcijenoordBenfica leek er bij in het niet te zinken. Hét kookpunt werd twintig mlhuteri het einde bereikt en het stadiop leek een" fluitketel waaruit het kokende wa- ter zich onder druk een weg naar ont snapping baant Felle tackles, nu ovei en weer, maakten de strijd er niet ple zieriger op en toen de buiten zichzelf geraakte Duitse supporters, aangevoerd door o.a. enorm lange treinen, met fles jes gingen gooien, trokken suppoosten en politie-agenten ln allerijl een cordon rond het speelveld om uitwassen te voorkomen. Die voorzorgsmaatregelen bleek niet overbodig, want toen arbiter Schaut het in de 30e minuut durfde te wagen een Duits doelpunt van Löhr wegenst vasthouden van keeper Lawrence te annuleren, klom- men de Duitsers over de hekken. Maar de orde was in een ommezien door koel bloedig optreden van de politie hersteld. Vermoeid De teleurstelling van dit afgekeurde doelpunt is F.C. Köln evenwel niet te boven gekomen. De achterhoede met spil Wilden en keeper Schumacher (voor al in de verlenging) als uitblinkers hield zich wel staande, maar de Duitse hoedespelers waren te vermoeid on de voortreffelijke Liverpool-spil Yeats nog erg moeilijk te maken. Liverpool dat zaterdag de halve finale voor de Engelse voetbalbeker ipoet spelen drukte lang zaam maar zeker door, zonder evenwel te scoren Dat ging in het eerste kwartier va LEIDEN Gisteravond is Gymnasium de beslissing gevallen om het kampioenschap van de over gangsklasse XII dames. De eerste wedstrijd tussen Kangeroes en VGW leverde het Leidse team een verdien de 3-1 zege op, door welk resultaat SVL de kampioensvlag in top kon hijsen. De SVL-dames zelf onder streepten hun kampioenschap daarna met een royale 30 zege op stad genoot Argos. KangeroesVGW 31. De enormi druk, waaronder de ploeg uit Wormer moest spelen, was duidelijk te zwaai de speelsters. Zij moesten beslist cn om nog een kansje op de titel te behouden, want zou daarna SVL verlie- dan moest een beslissingswedstrijd Kangeroes, dat de laatste weken toch weer beter draaide, kwam gisteravond echter tot bijzonder sterk spel. Prachtige Adry Smit, Suus Verhoekx Ans Vrielink gaven de VGW-verde- diging handen vol werk, terwijl de an ders zo gevaarlijke VGW-aanval nu bijna niet in het stuk voorkwam. Met duide lijke cijfers, nl. 155 en 159. bracht Kangeroes de eerste en tweede set op zijn naam. Even zakte Kangeroes in de derde set wat terug en hiervan maakte VGW bruik om het initiatief over te ner Met enkele harde smashes werd het een 1315 setzege voor VGW. Fout op fout stapelde het zenuwachtig spelende VGW in de derde set. Via 60 kwam Kangeroes op 101, waarbij vooral het goede blokkeren van de Leidse opvoel. VGW had niet meer de kracht terug te komen en moest via een 153 setverlies genoegen nemen met een 31 nederlaag. g SVLArgos 30. Met het kam pioenschap reeds in handen, kon SVL de wedstrijd tegen Argos uiteraard niets meer gebeuren, maar aangezien Argos erop was gebrand de kersverse kampioenen zo mogelyk te verslaan, werd het toch een levendige wedstrijd. In de eerste set was SVL duidelijk ster ker. Pass, set-up en smash waren bij Xandri Kikkert c,s. veel beter verzorgd dan bij Argos. Ook de tweede set leek SVL een ruime ïge te gaan opleveren. Weer moest melijk Argos in het begin buigen t de harde SVL-aanval, terwijl de sr Argos over het algemeen goed door de achterspeelsters van SVL werden opgevangen. Tot 103 liep SVL uit, toen werd het onrustig in de ploeg. Een goede opslagen van Luus Peet (Argos) bracht de stand op 109. De eindstrijd werd bijzonder spannend, scoorden de twee teams punt en via 13—13, 14—14 en 17—17 werd het tenslotte een benauwede 1917 set zege voor SVL. LISSE De hoop op een betere plaats voor de nieuwe vuilnisbelt is ir rook opgegaan: de Provinciale Planologische Dienst raadde de plaats ach ter de bosrand af. Men zal dus genoodzaakt zijn het eerste plan, ten zuid westen van het Reigersbos, te realiseren. Dit bleek tijdens de raadsverga dering van gisteravond, waar werd goedgekeurd de wethouderssalarissen tot het hoogst toegestane bedrag (nog geen f 7500) op te trekken. van de A. C. van Schaalk benoemen de heer J. Salman, voorzitter NKV. De voorzitter legde uit dait Lisse wat sterk protestants vertegenwoordigd is in deze commissie doordat Hillegom niet beschikte over een goede kandidaat in de maatschappelijke sector. De heer Montagne (AR) wilde de over schotten van vorige jaren niet alleen voor een zwembad reserveren, doch ook voor een nieuw raadhuis. De burgemees ter wees echter met nadruk op de ver wezenlijking vaai een gemeenschapscen- De heer Montagne vond het feit, dat de burgemeester op zondag 7 februari, toen De Spartaan een nationale veldloop hield in Keukenhof, de sportmensen offi cieel in het gemeentehuls ontving, niet bevorderlijk voor de toenadering. Hy vreesde, dat deze ontvangst kan leiden tot toename van het aantal sportmani festaties op zondag. De heer H. Nieuwen, huis (SGP) was het met hem eens De burgemeester zei dat het niet de be doeling is geweest de sport op zondag te moedigen, doch het uiting geven de waardering voor de sport in het algemeen. Auto's botsten LISSE Woensdagmiddag had op het kruispunt Nassaustraat-Prinsessen- straat een botsing plaats doordat de be- Met de intergemeentelijke king op het gebied van de omschake ling op aardgas is het nog „vuile boter en vuile vis". De heer Van Leeuwen (PvdA) vroeg of er nu een fusie of samengaan met Hillegom en Sassenheim is of met. Wat gebeurt er bij het on derzoek van leidingen in en buiten de woningen? Is er een personeelstekort, zodat de directeur zelf klusjes op moet knappen? Winst uit gas Burgemeester mr. Th- M. J. de Graaf ;i ook weinig van de zaak te weten. De houding van Sassenheim is echter onbegrijpelijk, onbillijk en laat een ge brek aan de bereidheid tot samenwer king zien. Men trekt in Sassenheim ieder jaar goede winst uit het gasbedrijf en wil deze gemeente bij samenwerking vijf jaar lang de winst van thans gega randeerd krijgen, Sassenheim vergeet zeker dat Hillegom en Lisse zich op het gebied van de watervoorziening weer uitgaven moeben getroosten voor Sas senheim. De heer De Koning (KVP) merkte bij de benoeming van de commissie van ad vies inzake de Algemene Bijstandswet op dait van de vier mensen uit Lisse er niet minder dan drie tot niet-katholieke groe peringen horen. Hij wilde in de plaats Het damesteam van SVL, dat gisteravond zonder enig risico te nemen kampioen werd van de twaalfde overgangsklasse vol leybal. Zittend v.l.n.r. Els Klay, Wilma Benus en Wil v. d. Wijn gaard. Staand: Jos van Dam (coach), Xandra Kikkert, Hanna Bosboom, Hanna van Gellecum en Ton Paardenkooper (coach). Over u en zonder u VVSB wil handbal en tafeltennis kwijt NOORDWIJKERHOUT Het be stuur van de sportvereniging VVSB heeft alle seniorleden uitgenodigd voor een buitengewone algemene vergade ring op dinsdagavond 13 april om 8 uur in het clubgebouw. Op de agenda prijkt één punt: afscheiding handbal- in tafeltennisafdelingen. Omdat de echtspersoonlijkheid van de vereni ging bij de afdeling „voetbal" berust, hebben krachtens de statuten alleen de seniorleden van de afdeling voetbal stemrecht in deze vergadering. stiurder van een auto, komende uit de ;essenstraat, geen voorrang ver leende aan een auto uit de Nassaustraat. Er werd alleen materiële schade aan gericht. Mevrouw M J. B. W. uit Den Haag wilde in De Engel woensdagavond ke- naar de richting Sassenheim, Zij parkeerde rechts en toen zij meende kunnen keren, botste een auto, be stuurd door C. H. v. d. M. uit Haar- em er tegen. Er ontstond behoorlijke Argos stelde in de derde set herhaal delijk pogingen in het werk om SVL op de knieën te krijgen, maar het lukte niet De kampioenen zegevierden met 153. 19—17 en 15—11. Volleybalteams voor duel Delft-Leiden LEIDEN Voor de zaterdag in Delft te spelen stedenwedsirijd Delft-Leiden zijn de teams van de afd. Leiden va Nevobo als volgt samengesteld: Dames: Alice Rijsbergen (aanvoerster) en Klazien Jonker (beiden Argos), Xan dri Kikkert, Hanna van Gellecum Wilma Benus (SVL), Suus Verhoekx, Adry Simit en Ans Vrielink CDe Kange roes). Dames-juniores: Ellen v. d. Laan, Carla en Gerda van Klaveren, Joke van Star- kenburg en Alma Polane (allen Rijns- burg), Karin van Steenwijk en Sonja Joniker (Argos) Heren A: als vertegenwoordigend Leids A-team is, na de wedstrijd WS-Kange roes, het eerste herenteam van Kange roes aangewezen. Heren B: Rob Weise (aanvoerder), Rob v d. Berg, Jan v. d. Ven, Leo v. d. Mey en Gerard v. d. Hoek (allen LUSV), Luuk Klinkhamer (DSS), Ronald Baroniner en Ben v. d Have (WS). Heren-juniores: Peter Kwestroo en Wybe Pera (Kangeroes), Hans Dreel (aanvoerder), Jaap en Gerard Verhey (Rijnsburg), Casper Brussee (Donar), Hans 't Hart (Castellum) en Wim Hen' driks (WS). BILJARTEN Finale driebanden NOORD WIJK Zaterdagmiddag ble- girct om twee uur de finale van het districtskampioenschap driebanden Bol lenstreek van de KNVB in restaurant Royal. Titelhouder A. N. Merkelbach moet zijn titel verdedigen tegen club genoot W. de Ridder (Northgo), H. v. d. Voort (Flora), J. Baak en W. v. Nassau (Amicitia), J. Diederiks (Vios). W. v. Lierop (De Turk) en C. Hoek (Passage). Reserves zijn N. v. Schooten (Welgele gen) en L. Romijn (Amicitia). Zo speelt V.V.S.B. NOORDWIJKERHOUT De senio ren van WSB 1 spelen zaterdag om 4.15' uur op eigen terrein tegen UVS 1. WSB 2 komt ook op eigen grond binnen de lijnen en wel tegen TAW 2. eveneens om 4.15 uur. Jeugdafdelingen: SVLV alWSB al, vertrek 11 aanvang 12 u vang 2.30 uui trek 3.30 uur vertrek 2 ut vertrek 1.30 i c2, aanvang 2 WSB a2—DOCOS a2, tr; WSB bl—SJC bl, aan- GWS al—WSB b2, ver- Warmunda b2WSB b3, Foreholte clWSB cl, ur; WSB c4Lisser Boys 30 uur. De pupillen spelen r enkele wedstrijden tegen Schoolverzuim Hoogeveen Staatssecretaris: leerplichtwet wordt herzien DEN HAAG De staatssecretaris van o. k. en w. is op de hoogte van het om vangrijk schoolverzuim van leerplichtige leerlingen in Hoogeveen. Dit deelde hü mede in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid dr. K. van D(jk (lib.) Van een bedenkelijke leemte in de Leerplichtwet kan echter niet wor den gesproken. Zolang de ouders bezwaar hebben tegen het onderwijs op alle „binnen redelijke afstand van de woning gelegen scholen" waar voor de kinderen plaats is, hoeven zij de leerplichtwet niet na te leven. Voor het christelijk onderwijs zijn kin deren uit de buurtschap Elim aangewezen op Hoogeveen, dat twaalf kilometer van Elim is verwijderd, terwijl Nieuwlande. waar zich ook een christelijke school bevindt op vier kilometer afstand van Elim ligt. Bovendien is dit een christe lijke ulo-school voor deze kinderen min der geschikt, aldus de staatssecretaria in zijn antwoord. Ouders moeten hun kinderen (van elf jaar en ouder) naar school laten gaan, wanneer de afstand van de woning tot de school minder dan zes kilometer is. Inderdaad dient deze afstand, gezien de ontwikkeling van de communicatie mogelijkheden, te worden vergroot. In het wetsontwerp, tot herziening van de leerplichtwet, dat in voorbereiding lg, zullen dienaangaande dan ook voorstel len worden opgenomen, aldus de staats secretaris. DAGGELD WEER VERHOOGD AMSTERDAM Het tarief van. dag geld is 25 maart met een half tot drie procent verhoogd in verband met het steeds knapper worden van de geldmarkï rvolge van ultimo-opvragingen. Op aant werd hert met een half tot 2% pet verhoogd Bridge in Noordwijkerliout w NOORDWIJKERHOUT In de onderlinge echtpaar Kaptei kaas—A Turk; 4 A Pauw—J Koelewijn; i A de Jong—P Koster; 6 W Broekhof—N var Nes: 7 mevr. Pauw—P de Haas: 8 H Raap- Groen; 1 F BroekhofP Meij l Aken; 3 echtp: T Turk; 5 dame J Krooi Klinkenberg tk—mej G DOS te Sassenheim groeit behoorlijk SASSENHEIM De Jaarlijkse leden vergadering van de gymnastiekvereni ging D.O.S. in het Jeugdhuis was druk bezocht. In zijn openingswoord zwaaide voorzitter Van Vliet lof toe aan de be stuursleden en de technische leiding voor het op hoger peil brengen van de vereniging. Verder was hij dankbaar voor de nieuwe bruggen, waarvoor de gemeente had gezorgd. Enige verouderde turntoestellen zijn overgedaan aan een speeltuinvereniging. Besloten werd mee te doen aan de derde corsotocht van Hou Koers op 8 mei a.s. Volgens het jaarverslag van de penningmeester staat de vereniging er financieel gezond voor. Het ledenaantal beweegt zich in stijgende lijn en be draagt nu 313. Het jaarverslag van de secretaris wees uit dat D.O.S. kan terugzien op een heel goed jaar. Dank zij de bevolking kwamen er gelden voor de lange mat (f500) en de drumband (f2500). Hiervoor is de vereniging zeer dankbaar. Hierna deed de voorzitter mededelin gen over de drumband. Sedert 14 janu ari j.L wordt druk geoefend ten huize de familie Oostmeyer aan de Irenestraat. De jaarlijkse uitvoering heeft plaats op "T mei in de grote zaal van B. K. Bij de bestuursverkiezing werden de ïren C. J. v. Vliet en W. Oostmeyei herkozen. In de vacature ontstaan door het aftreden van de dames Van Vliem en Oostmeyer, werden gekozen de dames C. Bladel en I. Broer. SASSENHEIM De hervormde zang vereniging De Lofstem houdt haar repetities in het vervolg donderdags- avonds om 8.15 uur In het hervormd verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat Dirigent is thans de heer Job de Vries. 's nog plaats voor nieuwe leden, in het bijzonder heren. (Vervolg van pagina 1) Daarentegen zouden de heren Beernink Mellema en mogelijk nog een enkel c.h.-Kamerlid de formule afwijzen en niet verder willen gaan dan de compro- mis-oplossing die de heer Beernink ty- 1 dens de laatste fase van de informatie- Schmelzer heeft voorgesteld voor de han tering van het getalscriterium bij de toe kenning van zendtijd aan nieuwe con cessionarissen (afwijkingsbevoegdheid van de Kroon). Formateur Cals en de fracties van KVP, PvdA en ARP achtten dit voorstel echter onbruikbaar. „F ractievoorzitters" Als bovengenoemde geruchten juist zijn, komt de positie van mr. Beernink als fractieleider in het overleg van van- 1 in een eigenaardig licht te staan. Immers, de formateur verlangt* Over de belangrijkste punten van zijn •teasls-ïé^eriïièsbl'ogram ö^eféeaStènflhing tussen de fractievoorzitters van de vier partijen. In antwoord op de vraag hoe hy de binding van de kandidaat-regeringspar tijen aan het basisprogram ziet, refereer de mr. Cals vorige week aan het Akkoord van Wassenaar, waarin staat dat de „geestverwante fractievoorzitters als door hun groeipen gekozen leiders" zich aan de overeengekomen oplossingen gebonden moeten achten. Bij stemmingen in de Kamer over deze oplossingen mogen al tijd wel, enkele leden van regeringsfrac ties „uit de boot vallen", maar dat geldt volgens „Wassenaar" uitdrukkelijk niet voor de fractieleiders. Met andere woor den: er ontstaat een rare en met de op zet van de formateur strijdige situatie als de heer Beernink vandaag zou meedelen, dat de meerderheid van zijn fractie in principe wel maar hijzelf niet met de omroepformule-Cals akkoord kan gaan. Deze formule, die nog geen uitge werkt voorstel*is, weerspiegelt wat de kernpunten betreft de opvattingen van de meerderheid in de Tweede Kamer en houdt voorts rekening met het ver langen van met name de PvdA naar een stuk nationale omroep, een alge meen gezamenlijk programma, te ver zorgen door een soort versterkte NTS. De uitwerking van dit punt kan nog wel de nodige moeilijkheden opleveren, maar die worden verre van onoverko melijk geacht. A.R. eens. gezind De fracties van PvdA en CHU spraken gisteren alleen over het radio- en t.v.- beleid, die van KVP en ARP ook over de andere punten die deel zullen uitma ken van het basisprogram. Het betrof hier echter een globale oriëntatie. De heer Smallenbroek gewaagde van de „volstrekte eensgezindheid" in de AR- fractie en de heer Vondeling kon het zelfde van zijn fractie zeggen. In KVP en ARP schijnt vooral ook ge sproken te zijn over de financiële conse quenties van de verschillende wensen die op de tafel van de formateur zijn gedeponeerd. Over de financieel-econo- mische ruimte heeft mr. Cals gisteren nota aan de vier fractieleiders doen toekomen. Gematigd Aan confessionele zijde vindt men. dat de PvdA zich tot dusver verrassend ge matigd heeft opgesteld. Er is, zo zei men, geen sprake van overvragen. Men heeft ook de indruk, dat dr. Vondeling een blanco volmacht van zijn fractie heeft gekregen. Staatssecretaris De Meijer: AMSTERDAM ..Bij de onderne- ers. die zich tort dusverre veelal af zij ig van de politiek houden, dient een beter begrip voor het politieke leven en grotere belangstelling voor deel- >n daarin te worden gewekt. Er 'zouden bijvoorbeeld voor de onderne mers politieke studiedagen met parle mentariërs kunnen worden gehouden om hun politieke belangstelling te stimu leren". Dirt is de mening van de staatsse cretaris van sociale zaken. dr. J. F. G. M. de Meijer, die gisteren sprak óp een vergadering van het Nederlands cen trum voor directeuren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7