Ceylon afkerig van „linksen" Pleidooi voor een Europees gesprek Grote zege voor Khan in Pakistan Gheorghiu-Dej I 1 #11. China wil vrijwilligers naar Vietnam sturen ten grave gedragen Joden na Stalins dood slechter af in Rusland Raket in ruimtepak voor maken van bewegingen „Tot 2000 zeer kritieke periode voor mensheid" Jm. eea &a*t£e hJj, Een liberaal verslaat een conservatief 5 DONDERDAG 25 MAART 1965 Verkiezingen in Zuidoost-Azië Chivu Stoica president FS: gebruikelijke propagandastunts (Va rcdaeteun HET IS WELLICHT GEDAAN mei hel bewind van mevrouw Bandaranaike op Ceylon. Bij de ■rkiczingeii van maandag jl. heeft haar Sri Lanka Vrijheids partij een grote nederlaag gele den. Zij werd verslagen door de Verenigde Nationale partij van :-premier Senanajake. een reeht- groepering. die in de oppositie geweest. Geen van beide par tijen, die in de verkiezingscam pagne onverzoenlijk tegenover Jkaar stonden, heeft echter de neerderheid behaald. Zij zijn dus afhankelijk van de medewerking andere groeperingen. Het ligt in de lijn der verwachting, dat mevrouw Bandaranaike niet als premier terugkeert, al was het al leen reeds omdat zij in het nieu we parlement waarschijnlijk geen meerderheid achter zich kan krij- Mevrouw Sirimavo Bandaranaike heeft de strijd gevoerd met de verze kering, van Cèylon een anti-kolonialis tische socialistische staat te zullen maken, bevrijd van de „westerse imperialistische invloed en kwaad aardige karaktertrekken van de wes terse cultuur". Zij zette daarmede het werk voort, dat haar man meer dan zeven jaar geleden was begonnen, nadat hij zich had losgemaakt van de Verenigde Nationale partij van de pro- westerse premier sir John Kotelawa- la. Vijf jaar geleden werd sir Solo mon Bandaranaike, enkele jaren na dat hij premier was geworden, door een boeddhistische monnik vermoord. Spoedig daarna werd hij als premier opgevolgd door zijn weduwe, die toen pas 44 jaar oud was. van januari was Khan al met glans als president herkozen. Zijn populari teit is blijkbaar groter dan zij ooit geweest is. Zowtel de Ver. Staten als communistisch China dingen naar de gunsten van de 61-jarige Pakistaanse president. Vele van zijn onderdanen zien in een bondgenootschap met de Ver. Staten een gevarenbron voor hun land. Zij geven de voorkeur aan goede betrekkingen met communis- BOEKAREST Gistermorgen heeft in de Roemeense hoofdstad de begrafenis plaatsgehad van president Gheorghiu-Dej, die ook eerste secre taris was van het Centraal comité van de communistische partij. Talrijke delegaties woonden de uitvaartplech tigheid bij. Rusland werd vertegen woordigd door president Mikojan en China door premier Tsjoe en-Lai. Over Mikojan en Tsjoe wordt ge zegd, dat zij elkaar in het geheim hebben ontmoet in de tijd tussen de begrafenis en de bijeenkomst van het parlement. Het ideologische verschil vormde hoofdschotel van gesprek, zo meent men. Intussen heeft de Roemeense Natio nale Vergadering gisteravond met al gemene stemmen de oud-premier Chivu Stoica aangewezen als staats hoofd. In het gehele land werden drie minuten stilte in acht genomen ter tisch China onder het motto dat een nagedachtenis van Gheorgiu-Dej. Tien- goede buur beter is dan een verreduizenden stonden langs de route vriend. welke de kist met het stoffelijk India Gevaar De oppositiepartijen verkondigden, dat een overwinning van mevrouw Bandaranaike het einde zou beteke nen van de parlementaire democratie, die Ceylon naar Brits voorbeeld had aanvaard. De linkse elementen, die haar steunden, zouden haar na een eventuelle overwinning op zij willen zetten om zelf het bewind in handen te nemen, zoals in andere na de Mevrouw Bandaranaike op een con ferentie van het Gemenebest te Londen. Mevrouw Bandaranaike had een linkse coalitieregering in het uitzicht gesteld van haar partij en de marxis tische Sociale gelijkheidspartij. De oppositie beweerde naar aanleiding daarvan, dat van de 100 kandidaten van mevrouw Bandaranaike er 75 de marxistische ideologie aanhingen. Boeddhisten Zoals elders in Azië hebben de boeddhisten zich in de politiek bege ven. Zij vrezen dat een linkse rege ring het boeddhisme zal aanvallen. Dit is de meerderheidsgodsdienst van het elf miljoen zielen tellende land, waarvan er 4.7 miljoen stemgerech tigd zijn. De boeddhisten hebben een felle campagne gevoerd tegen me vrouw Bandaranaike, ondanks een processieverbod voor monniken. Zij beschuldigden haar ervan, dat zij Ceylon heeft opengesteld voor com- munistisch-Chinese infiltraties en dat de agenten van Peking in het gehele land de vrije hand werd gelaten. De economische positie van Ceylon heeft ook een grote rol gespeeld in de campagne. Een miljoen Ceylonezen (een derde van het „arbeidsleger") is werkloos. De deviezen zijn bijna op en de invoer kan nog maar drie weken worden gefinancierd..,. Moeilijkheden Het was op zichzelf al een opzien barend feit, dat op Ceylon vrije ver kiezingen konden worden gehouden. Want tijdens het optreden van me vrouw Bandaranaike als premier heb ben zich op het eiland tonelen afge speeld, die soms wel eens niet voor die onder een schrikbewind onderde den. De laatste tijd bleven zelfs de diskjockeys niet vrij van politieke moeilijkheden. De samenstellers van muziekprogramma's kregen er van d< regering van langs, toen een radiore de van mevrouw Bandaranaike ge volgd werd door de treurmars van Beethoven. En toen The Donkey sere nade als muzikaal intermezzo klonk na de rede van een van de ministers |van mevrouw Bandaranaike, werd zelfs een aantal diskjockeys ontslagen. Dit gaat nu allemaal veranderen. Mevrouw Bandaranaike heeft het ont slag van haar regering ingediend en als de oppositiepartijen de handen ineen slaan, zal Ceylon spoedig in rustiger vaarwater korten. Pakistan Een dag voordat de dagen van mevrouw Bandaranaike als premier van' Ceylon geteld bleken te zijn, behaalde president Ajoeb Khan van Pakistan bij de parlementsverkiezin gen in zijn land een overweldigende overwinning. Zijn aanhangers ver overden verreweg het grootste deel van de 150 parlementszetels, die op het spel stonden. Bij de verkiezingen Ajoeb Khan heeft de banden met de Ver. Staten vooral losser gemaakt, omdat dit land enorme militaire hulp heeft verleend aan India, het land, waarmee Pakistan nog het Kasjmir- appeltje te schillen heeft. Hij heeft de banden met Indonesië en de Arabi sche landen versterkt, ook al om vrienden te winnen in verband met zijn conflict met India. Khan beweert, dat India ten onrechte beweert, iets te vrezen te hebben van de zijde van communistisch China. De wapenzen dingen van de Verenigde Staten zou den het machtsevenwicht tussen Pa kistan en India in gevaar brengen. Vandaar dat Khan op zijn beurt vriendschappelijke relaties* met Pe king heeft aangeknooopt. Dat dit alles de verhouding tussen India en Pakistan niet ten goede kan komen, is duidelijk. De Chinezen spelen beide landen tegen elkaar uit en helaas schijnt Khan niet bij mach te zijn, hier verandering in te brengen. Esjkol zal Erhard ontmoeten LONDEN/BONN Premier Esjkol m Israël heeft bij zijn aankomst in Londen verklaard dat hij binnen enkele maanden een ontmoeting zal hebben met bondskanselier Erhard, nadat de diplomatieke betrekkingen zijn geregeld (dit laatste zou binnen tot acht weken kunnen geschie den). Esjkol zei dat de toestand in het Midden-Oosten explosief blijft, maar „internationaal staatsmanschap" zou, in deze zaak een hoop goed kunnen doen. Vermoed wordt dat Esjkol Wil- zal verzoeken wapens aan zijn land te levsren. Uit Bonn wordt bericht dat Duits land Israël financieel schadeloos zal stellen voor het niet nakomen van de militaire leveranties en dat in 1966 een overeenkomst zal worden gesloten voor de verlening van ontwikkelings hulp aan Israël. overschot op een affuit van het paleis van de republiek in het hart van Boekarest naar het mausoleum voor de helden aan de rand van de stad, volgde. Peking neemt Moskou niet serieus PEKING/SAIGON/WASHING TON China is evenals Rusland bereid vrijwilligers naar Vietnam te sturen om tegen de Amerikanen te vechten. Dit is gisteren door het Chinese Volksdagblad meegedeeld. Volgens het blad zal China de Vietnamese guerrillastrijders steu nen met alles wat zij maar nodig hebben, met inbegrip van wapens en ander oorlogsmaterieel. Ver der wordt gezegd, dat het volk flink heeft gereageerd op de op roep van het Zuidvietnamese be vrijdingsfront tot het zenden van troepen. Israël klaagt bij V.N.-commissie GENEVE Haïm Cohen, de Is raëlische vertegenwoordiger in de commissie der Verenigde Naties voor de rechten van de mens, heeft gisteren in een bijeenkomst van de commissie in Genève verklaard dat de positie der Joden in de Sow- jetunie „sinds het verdwijnen van Stalins bewind steeds slechter is geworden". „Andere godsdienstige gemeen schappen in de Sowjetunie mogen tot op zekere hoogte hun godsdienst beoefenen en daarvoor propaganda maken. Doch de rechten, die de Joodse gemeenschap in Rusland zo nu en dan in de loop der tijden zijn verleend, worden thans voor het grootste gedeelte geleidelijk aan en stelselmatig weer ingetrok ken", aldus Haïm Cohen. Hij vervolgde: „Er bevinden zich thans nog slechts negentig synago gen en evenveel rabbijnen in de Sow jetunie, dat is een op elke vijftien duizend Joodse gelovigen. Voorts mo gen de Russis he Joden zich niet op nationale wijze organiseren of ver bindingen onderhouden met Joden in het buitenland". Russen filosoferen over toekomst Directeur voedselorganisatie V.N.: Terugkeer zonder capsule (nog) niet mogelijk MOSKOU In de Prawda schrijft de Russische geleerde Leo nid Sedov dat het verlaten van het ruimtevaartuig door de kos monaut Leonow mogelijk is ge weest door de grote ontwikkeling, die de techniek der ruimtevaart de laatste tijd heeft gekend. Deze „uitstapjes", zo vervolgt hij, zullen bij vele toekomstige experimenten worden herhaald. Zij zijn nodig wanneer ruimtesche pen elkaar ontmoeten, aan elkaar ge koppeld worden en wanneer de be manning van het ene vaartuig in het andere overstapt. Kosmonauten moe ten in staat zijn hun cabine te verlaten om reparatie-werkzaamheden aan de buitenkant van het ruimteschip uit te voeren en om in de ruimte grote vliegende laboratoria in elkaar te zetten. De onderdelen van deze laboratoria welke een belangrijke rol zuilen- spelen bij astronomische en andere wetenschappelijke waarnemingen men met raketten de ruimte in schieten. Op die manier zal men moe ten komen tot de oprichting van ruim testations. die nodig zijn voor het ma ken van interplanetaire vluchten over zeer grote afstanden. Het feit, dat een kosmonaut zijn ruimtevaartuig thans tijdens de vlucht kan verlaten, opent ook perspectieven >or een landing op de maan. De bewegingen, die een ruimtevaar der binnen of buiten de capsule maakt, zijn onafhankelijk van die van het ruimteschip. Het verlaten van en de terugkeer in de cabine vereist geen lichamelijke inspanning. De enige in spanning, die de kosmonaut zich ge troosten moet, bestaat uit het werken in een ruimtepak. TERUGKEER Met behulp van kleine raketten kan de kosmonaut in dit pak verschillen de en ingewikkelde bewegingen in de ruimte maken. Het is echter om ver schillende redenen nog niet mogelijk dat de in de ruimte zwevende kosmo naut zonder zijn vaartuig naar de aar de kan terugkeren. Een van die rede nen is. dat het ruimtepak hem geen bescherming biedt tegen de enorme krachten en hoge temperaturen, waar aan hij bij zijn komst in de dampkring wordt blootgesteld. Peking hecht echter weinig ge loof aan het Russische aanbod van gisteren, ook vrijwilligers te zullen sturen. „De Russische leiders leg gen gaarne sensationele verklarin gen af, waarvan de strekking ons, Chinezen, echter ontgaat", zo ver klaarde Tsjeng Tsji, een specialist der communistisch-Chinese regering; op het gebied van Afrikaanse en Aziatische vraagstukken. Functionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken in Washington J verklaarden, dat er geen bewijzen zyn] voor de aanwezigheid van vrijiuil- ligers uit communistische landen inj Vietnam. De dreigementen van Rus- land en China over het zenden van de vrijwilligers werden door deze functionarissen afgedaan met de op merking, dat deze beschouwd moesten worden als „de gebruikelijke commu-l nistische propagandastunts" KALMEREN De Amerikaanse minister van bui- i tenlandse zaken. Dean Rusk, heeft gisteren op een persconferentie ge tracht de internationale beroering over het gebruik van gas te kalmeren. „Een gasoorlog is net zo in strijd met onze politiek als met die van andere landen", aldus Rusk. „Wij hebben niet besloten een gasoorlog in Vietnam te beginnen. Het betreft hier de aan wending van traangas om te voorko men, dat gebruik gemaakt moest worden van artillerie of bombarde menten met het risico van slachtoffers onder de burgerbevolking", aldus de minister. NIEUWE AANVAL Ondertussen hebben gisteren voor de zoveelste maal Amerikaanse en Zuidvietnamese vliegtuigen een aan val gedaan op Noordvietnamese in stallaties. De aangevallen doelen, t.w. radar- en radio-installaties, bijna 100 km diep in Noord-Vietnam gelegen, zouden voor 90 pet. zijn vernietigd. Ook zijn vier Noordvietnamese ma rinevaartuigen tot zinken gebracht. Bij die aanvallen zouden volgens het Russische persbureau Tass, drie Ame rikaanse vliegtuigen zyn neergscho- ten. In Saigon is dit evenwel niet be vestigd. Moskou: Amerika is 5 vluchten bij ons achter Ontkenning De Russische vertegenwoordiger in de VN-commissie voor de rechten van de mens Nassinovski reageerde op scherpe wijze op de verklaringen, van de heer Cohen. Hij zei: „de bewerin- van de Israëlische i/ert~é'genwoor-|aldits hét rej diger zijn geheel en al uit de lucht gegrepen. De heer Cohen heeft hier mede slechts willen verbloemen dat er in Israël onderscheid wordt ge maakt ten nadele van de daar wonen de Arabieren. Dit onderscheid wordt in Israël in het algemeen gemaakt ten aanzien van personen-, die een andere gods dienstige overtuiging zijn toegedaan. Dit geldt tot op zekere hoogte ook voor de vrouwen in Israël en voor de uit Afrika en Azië afkomstige Joden", aldus de Russische vertegenwoordi ger Nassinovski. V; Dit bleef er over van de Parijse taxi. die een lading kranten-papier op het dak kreeg toen de achteras van een zware vrachtwagen bezweek. De ton nen papier gingen aan het rollen en kwamen op de taxi terecht. De taxi chauffeur stapte geschrokken uit, hij had slechts lichte vertvondingen opgelopen. NEW YORK „De komende vijf endertig jaar. tot aan het jaar 2.000, zullen een uitermate kritieke periode zijn in de geschiedenis van de mens. Of wij nemen de nodige maatregelen om de produktiviteit te vergroten en de bevolkingsaanwas te regelen, of wij gaan de catastrofe tegemoet en de mensheid valt opnieuw ten prooi aan de malthusiaanse factoren voor teruggang: hongersnood, pest bevolking met 4 procent. In Noord- Amerika is de voedselvoortbrenging i niet 7.6 procent gestegen en de bevol kingsaanwas met 6,5 procent. Hieruit] blijkt volgens de directeur van de F A.O. dat de kloof tussen de geïndus-j trialiseerde landen en de onderont wikkelde landen steeds breder wordt. jHier komt nog bij. dat de kwaliteit! I van het voedsel van de inwoners i dezer landen zeer verschillend is. Het oorlog", aldus waarschuwt de direc- voedsel van de bewoners der geïndus-1 teur van de F.A.O.. de voedsel- en trialiseerde landen is driemaal zo landbouworganisatie van de V.N., B. voedzaam als dat van de bewoners Sen. in een uiteenzettine voor de der niet voldoende ontwikkelde lan- MOSKOU/WASHINGTON Russen hebben door laten schemeren dat Amerika nog vijf bemande ruim- tevluchten zal moeten maken om de prestatie van Leonow en Belajew te kunnen evenaren. De Amerikaanse ruimtevaartdeskundigen hebben dit, ad Izwestia, toe gegeven. Een Amerikaanse arts die de beide astronauten Grissom en Young heeft onderzocht, verklaarde dat een van hen heeft overgegeven nadat de lui ken van de capsule waren geopend na de landing op zee. De arts zei niet wie het is geweest. Verder worden alle inlichtingen over het medisch onderzoek voor verdere bestudering achtergehouden. Alleen is meegedeeld dat geen bloedproeven meer zullen worden genomen, een teken dat de straling in de ruimte geen invloed heeft gehad. LONDEN De tussentijdse verkie zing voor het Lagerhuis in de Schotse plaats Roxburgh is in een liberale overwinning geëindigd. De liberale kandidaat, David Steel, kreeg 4.607 stemmen meer dan de con serve! -ve afgevaardigde Robin Moewen. Bij do v 'bezingen van vorig jaar ok tober womir'i de conservatieven. Zij kre gen toen nog 1.739 stempien meer dan de In Saffron Walden, nabij Londen, is de voormalige conservatieve „Junior mi nister" (een minister die geen deel uit maakt van het kernkabinet) Peter Kirk gekozen met een meerderheid van 3493 stemmen boven de Labourkandidaat. Peter Kirk zal in het Lagerhuis de zetel innemen van de oud-minister van bui tenlandse zaken R. A. Butler, die kort geleden in de adelstand werd verheven en, na 35 jaar lid van het Lagerhuis te zijn geweest, tot lid van het Hogerhuis werd benoemd. Bij de algemene verkie zingen in oktober jl. had Butler zijn te genkandidaat van de Labourparty met een meerderheid van 4955 stemmen ver slagen. Het Europese parlement bevolkingscommissie van de F.A.O. Volgens Sen is bijvoorbeeld in La- tijns-Amerika de bevolking in de laatste vijf jaren met 11 procent toegenomen, maar de voedselproduk Naar de mening van Sen zal de; toestand na 2000 er veel gunstiger j uitzien indien voor een lange periode de voedselproduktie verdubbeld zou tie'maar met 6 procent In het Verre] kunnen worden, als de geboorterege- Oosten was de bevolkingstoeneming I ling wordt aanvaard en toegepast opi in hetzelfde tijdvak 10 procent —i—j voedselproduktie 8 procent. Voor West-Europa en Noord-A merika daarentegen zijn de cijfers net omge keerd: in Europa steeg de voedselpro duktie met bijna 11 procent en de grote schaal in de landbouwgebieden van de onvoldoende ontwikkelde lan- den en als de produktiecapaciteit van do geïndustrialiseerde landen ten vol-| le gebruikt wordt en de overschotten allen ten goede zouden komen. I Bij een zandopgraving in Giethoorn, waar enige tijd geleden reeds het bot van een pré-histo risch dier werd gevon den, zijn opnieuw derge lijke vondsten aan de oppervlakte gebracht. Onder andere is een rug wervel gevonden van eer •euzenhert dat 20.000 aar geleden geleefü eeft. Tijdens de tentoonstel ing „Verdrukking, ver -et. vrijheid" V3 ir Zwolle van 14 april tot en met 12 mei zal de enige Shermantank die nog in Nederland is een plaatsje krijgen op het plein voor de Bethlehem- kerk, waar de expositie wordt gehouden. De tank die nu in Amersfoort als schietdoel wordt ge bruikt zal in Zwolle dienst doen als blikvan ger. Voor de expositie, die bedoeld is voor de provincies Groningen. Friesland, Drenthe. Over ijssel en Gelderland wordt materiaal dat aan de oor logsjaren herinnert bijeen gebracht. Er zal o.m. een huiskamer te zien zijn. zoals vele er tijdens de oorlogsjaren uitzagen en de tafel uit Hotel „De Wereld" te Wageningen, waar in 1945 de capitula tie van de Duitsers werd getekend. I De 42-jarige Paolo Sampietro uit Turijn (Italië) heeft onlangs het haar van zijn 17-jarige dochter, Guiseppina. afgeknipt en al haar kle ren. haar uitzet inbegre pen. verbrand, om te ver hinderen dat zij in het huwelijk zou treden mei de 19-jarige zoon van een straatventer. Vader Sampietro werd woedend toen hij ontdekte, dat zijn dochter de jonge man. Mario Stagno, die hij niet erg mocht, in hel geheim ontmoette. Gui seppina liep lichte ver wondingen aan de hals op toen zij zich ertegen trachtte te verzetten, dat haar vader haar lokken zou afknippen. I Een groep Russische schrijvers cn biologen heeft in de literaire Ga- zette geschreven, dat de kaviaar nog zeldzamer dreigt te worden, doordat er plannen bestaan tot het bouwen van een krachtstation aan de Wolga. Indien de rivier wordt afgedamd zal het aantal plaatsen waar de steur kan kuit schieten worden verminderd, zo zeggen zij. er op wijzend dat 95 procent van de wereld-kavlaar-produktie uit de Sowjetunie komt. STRAATSBURG Het Europe se parlement heeft zich woensdag uitgesproken voor voor regelmati ge politieke en militaire beraad slagingen van de zes EEG-landen op topconferenties van staatshoof den en regeringsleiders, en bijeen komsten van ministers van buiten landse zaken en defensie. In de resolutie, die aan het slot van een politiek debat met algemene stem men werd goedgekeurd, spreekt het Europese parlement de overtuiging uit dat deze conferenties een begin kun nen vormen voor bespoediging der Eu ropese eenwording op politiek en mili tair gebied. De resolutie pleit ook voor regelmatig overleg van de ministers ~'oor culturele zaken. Het parlement stelt evenwel als oorwaarde dat de doelstellingen van de bestaande Europese verdragen in zake EEG, Eurotom en EGKS onaan getast blyven en dat op generlei wijze afbreuk wordt gedaan aan de tot op heden bereikte resultaten en de be staande Europese instellingen. Voorts spraken de Europese afgevaardigden de hoop uit, dat andere Europese lan den met inachtneming van de politieke verplichtingen der Europese verdragen kunnen meewerken aan de opbouw van een democratisch en federaal Europa. Kapteijn Het Nederlandse Eerste-Kamerlid P. J. Kapteijn. die de enige Nederland se spreker was in dit politieke debat, heeft echter beslist elk streven naar een volledig onafhankelijke Europese buitenlandse politiek van de hand ge wezen. De heer Kapteyn betoogde dat een Verenigd Europa bereid zal moe ten zijn met de Verenigde Staten als gelijkwaardige partner de veiligheid in de wereld te waarborgen. De teer Kapteijn betoogde met klem dat het geen enkel Europees land en ook een Verenigd Europa meer gegeven is eei onafhankelijke rol van grote mogend heid in de wereld te spelen. Een gaullistische woordvoerder in het Europese parlement, Lipkowski, vertolkte een volledig tegenoverge steld standpunt. Hij probeerde nog maals zijn collega's te overtuigen van de Franse visie volgens welke Europa een eigen roeping en persoonlijkheid moet uitwerken, tegenover die van de Angelsaksers (Amerikanen en Britten) ook al behoefde dat volgens hem nog geen directe oppositie tegen hen in te houden. Hallstein Professor Hallstein, voorzitter van de EEG-commissie, die zojuist is te ruggekeerd van besprekingen in Washington, legde in deze discussie de langstelling van de Verenigde Staten nadruk op de aanhoudende grote be- voor de Europese integratie. Hij heeft van zijn besprekingen met president Johnson en de Amerikaanse ministers de stellige indruk meegebracht dat de Verenigde Staten een verenigd Europa niet zien in tegenstelling tot een At lantisch deelgenootschap. De visie van Kennedy op dit punt was ongewijzigd door Johnson overgenomen en de Eu ropese gemeenschap kon volledig op Amerikaanse politieke en morele steun rekenen. Informeel bezoek van Russen aan paus Russische des van de buiten- i Russische journa- p een Korte audiëntie De audiëntie iiteft maar geduurd en is te beschouwen, zo zei men, als een normaal gebaar van de kant van de paus. De Russen hadden om de ont moeting verzocht. Volgens het pro-com munistische Italiaanse blad Paese Sera. die het eerste met dit nieuws kwam, is alles tot nu toe geheim gehouden, terwijl

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5