Zwarte Schapen maakten het bont tegen Liigdununi Voorschoten en gaan over naar Bodegraven eerste klas Verzekeraars tegen brand nog te conservatief P. Roozenburg iti strijd 0111 damtitel Hoofdinspecteur Zaterdagelftal op volle sterkte naar Saarland I Van kleuter tot grijsaard is er mannenmode C. ter Poorten: /en n_ meuwe leidse courant WOENSDAG 24 MAART 1965 COMPETITIE LEIDSE SCHAAKBOND DEN HAAG zaterdag 3 april a.s. begint In het CSB- gebouw te Utrecht de strijd om het persoonlijke dam kampioenschap van Nederland 1965. Dit toernooi heeft een bijzonder tintje daar de twee hoogstaan- komenden zullen werden afgevaardigd naar het Europese damkampioenschap dat van 20 juni tot Jnli in Bolzano zal worden gespeeld. De strijd zal gaan tussen 14 spelers waaronder titelhouder drs. P. Roozen- turg. Dit toernooi is zo mogelijk nog twaarder dan vorig jaar. Benieuwd is de prestaties van de 15-jarige Tony Sijbrands uit Amsterdam die door deKNDB in de gelegenheid, werd gesteld nee te spelen op grond van zijn reeds jeteverde verrichtingen. Deelnemers De deelnemers zijn: J Baas fEnschede), M. Bandstra (Leeuwarden), W. E. A van Boek (Zeist), J M, Bom (IJsselstetn), ir. Dijk (Bennekom), F. Gordijn ('s-Gravenhage). W de Jong (Haarlem), F. Okrogelnik (Heerlen), drs. P. Roozen burg (Haaksbergen) T. Sijbrands (Am- Eterdam». H, van Silfhout (Bennekom), der Sluis (Amsterdam), M. H. Soetens (Rotterdam) en C. Varkevisser (Katiwijk aan Zee) De eerste zeven ronden worden ge speeld in het CSB-gebouw te Utrecht i wel op: 3, 4, 9, 10, 16 en 17 april. De resterende zes partijen worden ge- Epeeld van 19 tot 25 april te Apeldoorn. één partij per dag wordt gespeeld. Dit in tegenstelling tot voor gaande jaren toen altijd twee partijen per dag werden gespeeld Verwacht mag worden dat de strijd ii de titel weer hoofdzakelijk zal gaan lussen Roozenburg, Van Dijk, Bom, Gor- en De Jong, waarbij Sijbrands voor verrassing zou kunnen zorgen. Geen succes voor Haier en Stoeve CARACAS In <5e tweede ronde va: het tennistoernooi om de Altamirabeker heeft de Duitse Heidi Schildknecht bij de dames de Nederlandse Betty Stoeve iet 73, 36, 64 uitgeschakeld. De Nederlander Jan Hajer ls gister avond in de derde ronde van een inter nationaal tennistoernooi te Menton uit geschakeld in het enkelspel. De Brit Colin McHugo klopte hem met 16. 6—2. (Van onze schaakmedewerker) Voorschoten 1 en Bodegraven 1 zijn kampioen geworden van 2B en 2A en hebben hierdoor hun plaats in de eer ste klas van de Leidse Schaakbond heroverd. Zij zullen volgend jaar de plaats innemen van Boskoop 1 en Noordwijk 1. die zich niet hebben kunnen handhaven. Het reeds gedegradeerde Boskoop behaalde in de laat ste ronde tegen Sassenheim 1 het eerste matchpunt, door een 55 gelijk spel. De Boskopers, die vorig sei zoen op de tweede plaats eindigden, hebben ditmaal sterk teleurgesteld. Misschien is het tekort aan jong talent hier debet aan. De tweede degradant is dus Noordwijk 1, dat tegen Alphen 1 nog een strijd op leven of dood speelde, maar niettemin met 7%2 Vz ten onder ging. De Alphen3ren. die de eerste drie wed strijden van dit seizoen verloren, hebben zich door een voortreffelijk herstel in de laatste ronde was er nog degradatie gevaar nog tot een 50 score opge werkt. Philidor 2 werd ongeslagen kam pioen en Philidor 3 zag zich juist de tweede plaats ontgaan door een 64 ne derlaag tegen LSG 3 in de laatste ronde. De LSG'ers hebben, evenals Sassenheim, uitstekend seizoen achter de rug. De eindstand in de eerste klas is: Philidor 2 6 12 38% LSG 3 6 8 35% Sassenheim 6 7 30% Philidor 3 6 6 33% Alphen 1 6 6 30% Noordwijk 1 6 2 20% Boskoop 1 6 1 22 In 2A werd Bodegra/en 1 reeds voor de laatste ronde kampioen, omdat con current Alphen 2 zo vriendelijk was te gen Leiderdorp 1 de afgebroken wed strijd met 5%4% te verliezen. Daardoor Bodegraven 1. ondanks het gelijke spel tegen Philidor 5, reeds onbereikbaar ge worden De degradatiewedstrijd in deze klas is nog bijzonder spannend. Zel/s Leithen 1, dat op de derde plaats staat, ls nog niet helemaal veilig. Juist niet na de toewijzing van een hoger be roep tegen Leiderdorp 1, waardoor de uitslag van Leiderdorp 1Leithen (aan vankelijk 5%4%) gewijzigd werd in 55. Behalve natuurlijk Bodegraven 1 en Alphen 2. zijn alle teams nog ln degra- datlegevaar. De stand in 2A na de voorlaatste Bodegraven 1 5 9 31% Alphen -2 6 8 30% Leithen 1 5 5 26% Hazerswoude 5 4 23 Leiderdorp 1 5 4 23 Nieuwkoop 5 4 22 Philidor 5 5 2 23% Het programma voor de laatste ronde luidt: NieuwkoopPhilidor 5, Hazers woudeLeithen 1, Bodegraven 1Leider- werden daardoor Zwarte Pion en Kat wijk 2. dat de afgebroken wedstrijd te gen Noordwijk 2 op het nippertje met 5%4% won. De stand bij het Ingaan de laatste ronde is: Katwijk 2—Voorhout. Zwarte Pion- Valkenburg, Sassenheim 2Voorschoten L Leithen 3Noordwijk 2. Rivalen MJK moeten beslissen. Voorschoten 2 deed wat dit betreft een stap in de goede richting door tegen Alphen 3 reeds een voorlopige 70 voorsprong te bereiken. Tegen Roe- lofarendsveen staan de Voorschotenaren met 53 voor. In 3C liet Sasscnheiim hpt er lelijk bij liggen door de afgebroken wedstrijd tegen Voorhout met 5%4% te verliezen. De twee rivalen voor het kampioenschap Zorg minder voor keuze-commissie O (Van een onzer sportredacteuren) ZEIST De keuze-commissie voor het Nederlands zaterdagelftal, met zorgelijke rimpels in het voor hoofd door al de problemen waar voor men zich bij de formatie van éen sterk Nederlands zaterdagelftal ziet geplaatst, heeft één zorg minder. Het mag aannemelijk worden ver wacht, dat half juni een vrijwel compleet nationaal elftal zal afrei zen naar Saarbrücken voor de toer van een week door Saarland, waar bij twee wedstrijden tegen Saarland zullen worden gespeeld. Daarbij wil men zich revancheren voor de 21 nederlaag die in mei van het vorig jaar tegen dit land werd geleden. Voorzitter H. Jonker en z(jn keuze assistenten G. Fröllch en H. Katten- berg hadden de situatie aanvankelijk minder opgewekt tegemoet gezien, want men was er op voorbereid dat diverse spelers het offer van een volledige week vakantie (de KNVB betaalt geen verletkosten!) om welke redenen, het zij financieel, hetzij persoonlijk, niet zouden willen en kunnen brengen. Maar na afloop van de eerste trainingsavond dinsdagavond in Zeist bleek, dat in eerste Instantie geen enkele speler bij voorbaat niet beschikbaar Is. Een leder die in aanmerking komt zal trachten het een en ander zo gunstig mogelijk te plooien. Overigens is de eerste aandacht de zaterdagselectie gericht op Parijs of een van de plaatsen in de directe omgeving van de Franse hoofdstad waar op 24 april de eerste Interland van dit jaar tussen Frankrijk en derland zal worde» gehouden. Met de oefenavor.d van dinsdag meegerekend zijn er drie trainingsbijeenkomsten als mede twee oefenwedstrijden waarvan de eerste volgende weck woensdag in Zeiat tegen Fortuna Vlaardingen. De centrale trainingsgroep was giste- :n niet op volle sterkte bijeen, want Nijland ontbrak evenals Bosma om milieomstandigheden, terwijl Slagboom :onder kennisgeving gfwezig was. Bo vendien stond Zuiderveen wegens een ikelblessure langs de lijn. Dat temper- echter het enthousiasme van train- Sterk niet, want nadat hij keeper De Joode enorm fel onder handen had ge- •n, kregen de veldspelers een benrt. t waren merendeels conditieoefe ningen, waarbij weinig aan balwerk werd gedaan. „Goede voetballers maak ik niet in drie weken", zegt Sterk dan, daaraan toevoegend er op te rekenen dat de spelers bij hun clubs zorgen een optimale conditie. Dat de Kampenaar Kiel wegens studie ei litaire dienst in anderhalf Jaar niet heeft getraind, was de Hilversumse coach daarbij waarschijnlijk onbekend. De spelers kregen noodgedwongen een vroegertje omdat een hevig on weer. gepaard gaande met felle slag regens omstreeks kwart over zeven hei verblijf op de velden onverantwoord maakte, zodat men tussen de felle don derslagen door snel de prachtige kleed kamers van het sportcentrum opzocht. Behalve de wedstrijd tegen de Fran sen volgt op 29 mei in Terneuzen Ne derlandBelgië cn tot slot de trip Saarland. De wedstrijd tegen de Zwit sers gaat dit jaar definitief niet door, zonder dat er kansen lijn op een wed strijd tegen een andere nationale ama teurformatie. VOETBAL Engelse league LONDEN De uitslagen van de gis teravond gespeelde wedstrijden voc eerste en tweede divisie van de Engelse league, luiden: eerste divisie: Black burn Rovers-Sunderland 32; West Bromwioh Albion-Everton 40. tweede divisie: Swansea Town-Preston North End 40; Swindon Town-Northampton Own 42. Zwarte Pion Katwijk 2 Sassenheim 2 Voorhout Noordwijk 2 Voorschoten 3 Valkenburg Leithen 3 Het programma 1 10 40 10 35% 39% 36% 28% de laatste ronde (Van moderedactrice) (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Ik heb de indruk dat het brandverzekeringsbedrijf wat conservatief is en teveel vast zit aan ingeburgerde systemen. Als wij voor schadevrij rijden kortingen krijgen, waarom dan niet bij zoveel jaren brandvrij werken Waarom geen on middellijke premieverhogingen wan neer bij inspectie blijkt dat preventie maatregelen niet bijgehouden zijn Kortom waarom wordt er niet veel meer aan brandpreventie gedaan Deze opmerkingen maakte dc hoofd inspecteur van het brandweerwezen de heer C. ter Poorten gisteren op de brandpreventieaag, die in nei Kurhaus gehouden werd. Hij wees erop, dat de brandschadebe dragen sinds 1962 eeri' grote sprong ge maakt hadden die niet geheel te ver klaren valt door de opneming van Am sterdam in het totaalbedrag. Ondanks de zachte winter laat 1964 namelijk hei zelfde schadecijfers zien. Vastgesteld is dat ongeve een kwart procent vaD nationaal produkt door brand werd vernietigd. De indirecte schade maakt en heel procent van. Als men be denkt dat bij de jaarlijkse lonen en prlj- zenonderhandelingen (waarbij het gaat opvoeren van produktie) over pro centen en tienden van procenten wordt gesproken, dar is het duidelijk van weLk groot belang de preventie is. _1J moeten allen meer brandbewust worden. Dat de verzekeringsmaatschap pijen de schaden betalen, wil niet zeg gen dat er daarom geen schaden zijn Biljartuitslagen distr. Bollenstreek SASSENHEIM De uitslagen van eamcompetitle van het biljartdlstrlct Bol- enstreek (KNBB) luiden: De Turk II al Sport II 2—6 18 1 4 13 laven—Soldaatje 68—68 61—83 57—87 43—192 Brand betekent altijd verlies van pro duktie, een onnodige belasting van de bouwsector, verlies van arbeid, denk kracht door het verloren gaan van ad ministraties en archieven. Het ls de hoogste tijd dat wij gezamenlijk onze krachten i spannen om aan dit onnodi ge verlies een einde ie maken", aldus de heer Ter Poorten. Landelijk gezien verkeert de brand preventie nog pas in een beginstadium Er dient meer eenheid te komen in de gemeentelijke branapreventievoor- schriften zodat het niet meer mogelijk is dat een bedrijf zich liever m een an dere gemeente vestigt, omdat daar de voorschriften anders liggen. Heeft de overheid niet de plicht om bij be langrijke bedrijven brandpreventie- voorwaarden te stellen? Er moet wor den gestreefd naar regionale brand weerorganisaties met regionale pre ventieofficieren die zich geheel op dit gebied kunnen specialiseren. Hiervoor zijn uiteraard opleidingsmogelijkheden noodzakelijk. Er moet een centrale brandweerschool komen. Vele onder nemers en directies zouden zich beter bewust moeten zUn van nun verant woordelijkheid voor de maatschappij Het mooiste zou het ztin als er in elke directie Iemand verantwoordelijk zou zijn voor de brandpreventie De werknemers moeten beïnvloed worden zodat ook zij zich voor de preventie inspannen. Reede bij de bouw van fabrieken moet er worden samengewerkt door architect overheid en brandweer, zodat in het »rste ontwerp dadelijk alle voorschrlf- •n verwezenlijkt kunnen worden. Ook ieraan mankeert nog veei Zeer belangrijk werk kan er gedaan orden door de brandverzekertngs-maat- rhappijen. Zij moeten om gezond te draaien een evenwicht bewerkstelligen tussen premies en schadebedragen Op- allend Is hierbll dat In tegenstelling ot dc andere, dc Onderlinge Brandwaar- horgniaatschappiien hun premlet op een gelijk niveau hebben weten te houden. Dit komt doordat zij veel meer aandacht besteden aan de preventie en hier ster ker ln hun premies rekening mee houden KORTINGEN De maatschappijen zouden hun ver liezen kleiner kunnen maken ooor Kor tingen te geven voor de juiste preven tieve maatregelen. Er zouden insoecteurs moeten zijn die deze kortingn vaststellen en die een goede opleiding ln deze rich ting moeten hebben. Waarom zijn er bij voorbeeld geen kortingen op automati sche brandmelderinstallatles. maar wel op brandemmers? Voor de C III: De Engel II—Flora II 6-2; J Gijs n in—Oude Post II uitgest., icordia Vlos III—Roja Kangeroes2 boog voor VHH-aanval LEIDEN Het Amsterdamse VHH. dat tot vorige week de nek-aan-nek-rac* het kampioenschap had volgehouden met VVS. trad gisteravond In het Gym nasium aan tegen het reserve-team van Kangeroes. De fel aanvallende Amster dammers wonnen deze wedstrijd met 4—15, 4—15, 15—10 cn 6—15, maar deze cijfers waren echt wel wat geflatteerd. Direct na het beginsigrxaal trokken de Amsterdammers ten aarvval Regelmatig echter wist Kangeroes 2 de aanval te nemen, zonder echter te komen tot het scoren van punten- Na verlies de eerste en tweede set trok Kangeroes 2 alle registers open. Jan Selier. Peter Kwestroo. Nico de Vries en Bas van Gellecum kwamen in de derde set tot bijzonder goed aanvalsspel. VHH werd in de verdediging gedrukt en hoewel de Amsterdammers ook hierbij goed werk lieten zien, moesten zij deze set nu toch afstaan aan Kangeroes 2: 1510. In de vierde set echter waren de rollen weer omgedraaid 'Kangeroes2 verdedigde zich uitstekend tegen de keiharde aanval van VHH. maar kon leen 6—15 selverlies tenslotte niet voor- I komen. ligt een gigantisch terrein od voorlich- tingsgebied braak. Na de heer Ter Poorten sprak mr. F. A. C. Westerman. van de voorlichtings commissie van het brandverzekeringsbe drijf. Hij sloot bij de woorden van de vorige spreker aan en stipte nog een groot aantal punten aan. die verbetering be hoeven. Ook hij was voor gedifferentieer de premies als beloning voor brandpre ventie, zodat ze in het commerciële kli maat opgenomen kunnen worden. Hij noemde het een wonderlijke zaak dat gemeenten bedrijven kunnen aantrekken zonder dat zij hun brandweerkorps uit breiden. Op psychologisch terrein zou men onderzoekingen moeten verrichten hei waarom van ons menselijk jolen. Er moet een technische 'advise rend apparaat komen dat brandvre- lentieve adviezen geven kan. Bedrij en zouden hun brandproblemen met elkaar moeten bespreken. Het hele Nederlandse volk moet meer brand- preventieminded worden. Na deze beide inleidingen kon men n film zien. die in Engeland is op genomen en voor het eerst op het vaste is vertoond. ZILVEREN-MOLENTOERNOOl Instituut voor brandpreventie wordt opgericht DEN HAAG In de naaste toekomst zal men komen tot de stichting van Nationaal Brandpreventieinstituut. Dit deelde de heer C. ter Poorten, hoofdin specteur van het brandweerwezen gis teren mee op de brandpreventiedag in het Kurhaus te Scheveningen. Hieraan zullen de ministeries van bin nenlandse zaken, defensie, economisch zaken, landbouw en visserij, o k en w volkshuisvesting en bouwnijverheid, de Vereniging van Nederlandse Gemeenten Nederlands Normalisatieinstituut, Kon. Ned. Brandweervereniging. Ned. Ver. v. Brandweercommandanten Grotere Ge meenten, de Hinderwet- en Bouwtoezicht- vereniging, het Centrum voor Brandvei ligheid T N O de Vereniging van Brand assuradeuren in Nederland, de Federa tie van Onderlinge Schadeverzekerings maatschappijen, de Bond van Nederlandse Architecten, de Raad van Nederlandse Werkgeversbonden en de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel deelnemen. In de toekomst hoopt men ook een Brandweerschool en een Technisch Ad viesbureau voor Brandpreventie op te richten als onderdeel van een beweging om de brandpreventie In Nederland op een hoger plan te brengen. AMSTERDAM. Men wil wel eens beweren, dat jongens niet om kleren geven. Misschien is er ooit een tijd geweest, dat het zo was. maar nu is dat in elk geval wel anders, daar kan menig moeder vam meespreken. De jeugd, de mannelijke jeugd mis schien nog meer dan de vrouwelijke, maakt van de mode een ernstige zaak. Daarom was het interessant eens een goede voorlichting over de mannen mode te zien, zoals de Society Shop deze in het Hilton Hotel gaj. Van kleuter tot grijsaard, nu ja dat laat. ste is niet complimenteus voor Mathieu van Eijsden, die de groot vaderrol speelde, men neme dat grijs dus riiet al te letterlijk- De kleuter dan begint met het korte broekje en een vrolijk truitje, maar kan ook een stevig denim of manchersler- pak kiezen met lange broek en kiel met veel zakken. Of, wat gekleder, korte broek met blazer. En dan groeit de jongen op tot teener en komt aan het eerste ..nette pak". Rechte panta lon. de pijpen nauw noch wijd en een drieknoops jasje, smalle revers net als de grote-mannen-pakken. De twennie kiest er een vest bij, wat hoger gesne den dan we tot nu toe zagen. Hij wil afwisseling in zijn kleren en kiest misschien University Style, een combi natie van jasje met twee pantalons: één grijs, één donkerblauw als het jasje, daarbij een vest aan twee kanten te dragen, één kant grijs, één donker blauw. Op alle mogelijke manleren dus te va riëren en te combineren. Men verzeker de ons, dat er tientallen verschillende combinaties van te maken zijn. En dat alles voor f 179. Wil hij minder conventioneel zijn, dan kiest hij een corduroy pantalon met een colbert, dat tot de hals sluit en een kleine kraag of geen kraag heeft. Bij het jasje dikwijls een vest en dan die beide in een ruit, waarbij een effen pantalon gedragen wordt We zagen heel veel ruiten. Soms vaag, soms klein, maar ook dikwijls groot en één zelfs met een rode streep geaccentueerd. De stoffen zijn dan wat ruig, als het ware om de nonchelance duidelijk aan te geven. Daarnaast de heel dunne lichtgewicht pakken met heel smalle revers, wat rechte schou ders en een tikkeltje verhoogde taille, dat allemaal om het slanke silhouet te krijgen. Dc pantalons recht en steeds meer een omslag. Dikwijls ook een dubbele sluiting, waarbij de twee rijen knopen echter vrij dicht naast elkaar staan. Bij de sportieve pakken veel epaulet ten. soms als een klep er op gezet, soms alleen als een Ingezette bles. Dat zelfde zien we terug ln de trench coats, maar voor gekleed toch llev een Burberry-model met raglan- mouw. Deze siulten tot de hals of heb' ben een heel kleine revers, doordat de laatste knoop iets onder de hals ls aangezet. Veel cameltinten, van licht tot donker. Over kleuren gesproken, het witte overhemd moet bewaard blijven voor officiële gelegenheden. Zachtblauw, beige en teergroen verkiezen de voor keur. Zelfs bij het smokingkostuum wordt lichtblauw gedragen, maar dan heet het „tv.-white". De boord dient niet te lang te zijn en de punten staan iets dichter bij elkaar, dan in de vorige mode. Wordt de man sportief, dan kan hij een Bermuda short aantrekken, dat tot de knie mag reiken. Of een donkerblauwe (Van i sportredacteur) knickerbocker, die met een rlempj* onder de knie sluit. Die kan vrij glad zijn of ..dubbel", dat wil zeggen, dat er meer ruimte in de pijpen ls, maar om de knie blijft het toch vrij strak. De plusfours uit de jaren dertig is het beslist niet. Daarbij wordt nu geen ka kelbont hemd gedragen, maar een hemd van een donkergrijs-wit streepje. Precies het hemd van onze Volendamse vissers of een rood baaien hemd. Platte schipperspetjes staan er stoer bij. Want dat heeft de show van de The So ciety Shop vooral getoond: de man van 1965 heeft geleerd zich zelf te zijn- Hij kiest kleding, die b|j zUn type paat. Elegant, sportief, stoer, maar niet meer de kabelbonte luchthartigheid die zfln eerste reactie was toen h|j verlost werd van het plechtige kostuum en de ge klede jas. Westham V in halve finale Kerkhoffs maakt kans op Oranje LONDEN West Ham United heeft zich gisteravond in Londen in de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor cupwinnaars geplaatst door een moeizame 43 zege op Lau- e. Bij de rust van deze door de Nederlandse arbiter Piet Roomer gelei de ontmoeting hadden de Engelsen een 21 voorsprong. Het was de tweede wedstrijd tussen beide clubs. West Ham de eerste, woensdag 10 maart in Zwitserland gespeeld, met 21. In de halve eindstrijd zal de Engel- bekerhouder nu Real Saragossa ont moeten. Dennis Neville, de bondscoach van de KNVB zal geen spijt hebben gehad dat hij de reis naar Londen heeft gemaakt om te zien of Pierre Kerkhoffs van Lausanne in vorm is en een plaats ln het Oranjeteam waard is. De ex-PSV-er speelde een goede wedstrijd en behoor de met de Zwitserse international Esch- mann tot de beste spelers van Lausan ne. De Nederlander scoorde eenmaal. Voorl. zaterdagelftal tegen Fortuna VI. ZEIST De opstelling van het voor lopig Ned. Zaterdegelftal dait volgend* w-eek woensdagavond in het sportcen trum in. Zeist tegen Fortuna VI. zal spe len luidt als volgt: Doel: De Joode iZCFC); achter. Van Soeren (CJW) en Mooibroek (Oranje Nassau); midden: Van Elderen (Zwart Wit), Visser (Heer- jansdam) en Koelewijn (IJsselmeervo gels); voor Zuiderveen (Oranje Nassau), Nieuwstraten (Zwart Wit), Kiel (Go Ahead), Pannen (WVF) en Vedder (Lïs- selmeervogels) Reserves: Beukers (Spakenburg), als mede alle overige leden vam de central* train uïgsploeg) LEIDEN De eerste wedstrijd van het Zilveren-Molentoernooi tussen Molenhouder Lugdunum en het Amsterdamse Zwarte Schapen heeft nogtol rommelig, onplezierig en vreemd slot gekregen. Vijf minuten voor tyd vertrok de hele Amsterdamse ploeg zelfs naar de kleedkamer en arbiter Mombarg, die de eerste helft krachtig optrad, maar in de tweede helft de leiding volkomen kwijtraakte, achtte een verblijf in zijn cabine beter. Een beetje triest voor het organiserende LFC, dat er gelukkig nog in slaagde de partijen te bewegen na tien minuten weer het veld te be treden om de resterende vjjf minuten uit te spelen. Die vijf minuten ver liepen in een bijzonder goede harmonie. Dat Lugdunum ten slotte met 32 won. raakte door deze vreemde gang van zaken een beetje op dc ach tergrond. Er ontspon zich een snelle en prettige strijd, die echter na een kwartier een ommekeer kreeg, toen linksbuiten De Cler van Lugdunum in een solo-actie Amsterdammers omspeelde inclusief inivaller-doelmam Colijn. Hij schoot ech ter te zacht op doel en linksachter Vre- denburg kon nog juist wegwerken. Velen waren van mening, dat dit achter de doellijn geschiedde. Van onze plaats gezien, moet het er in ieder geval op zijn geweest. Hoe dan ook grensreohter Nieuwkerk had het niet goed kunnen zien en gaf dus ook niets aan. De Cler liep wat ontevreden mok kend rond en van dat moment af werd de verstandhouding er in het veld niet beter op. De strijd werd iets harder de spelers wat onvriendelijker tegen Leidse ploeg won ten slotte met 3-2 Overigens was het toch een bijzonder intrekkelijk dueL dat beide technisch bekwame pioegen op de erg modderige grasmat uitvochten. De strijd ging aan vankelijk gelyk op, maar na 25 minuten kwam in de eerste speelhelft de sensatie ,aL In drie minuten vielen er drie doel punten. De Amsterdamse buitenspelval klapte te laat dicht en Collé snelde op doelman ie Paske af. In eerste instantie stopte de Amsterdamse doelman het schot de Leidenaar, maar toen deze de bal voor de tweede maal in hel doel v deponeren, werd hü bij de benen vast gehouden. Strafschoppen Strafschop, besliste arbiter Mombarg terecht. Jan Teeuwen voerde de straf feilloos uit. Twee minuten later buitte G|js Collé de ontreddering in de Am sterdamse defensie met een sliding uit (2—0). Nog geen minuut later echter vloerde spil Teeuwen rechtsbuiten Coo- len en nu mocht Corbran van de elf' meterstlp raak schieten. De tweede helft was nauwelijks een minuut oud of Bekkering vergrootte de Leidse voorsprong na een mislukt schot van Redèl Het Amsterdamse antwoord bleef niet lang uit en in de zesde minuut was het Linksbuiten De Nijs, die een voldoende weggewerkte hoekschop Coolen met een keihard schot doeltref fend afstrafte (32), Krijgertje Toen vijf minuten voor t|jd bij een overzichtelijke situatie De Cler van Amsterdamse linksbinnen Hogendorp trap tegen het hoofd kreeg, was het hek van de dam. De heren Teeuwen en Ho gendorp gingen ..krijgertje spelen" en enkele heethoofden uit het publiek trachtten hier „sensationele munt" uit te slaan Het leek erop, dat de arbiter Hogen dorp van het veld wilde sturen, maar de toestand werd zo onoverzichtelijk dat er mets meer van kwam. waarop de leiding van de Amsterdamse club de spe lers van het veld riep. Lugdunum bleef. Na tien minuten kwamen de Amsterdam mers gelukkig weer terug met gekal meerde gemoederen. Maar toen was de pret er al af En voor deze wedstrijden had LFC juist de lichtinstallatie verbe terd Ard Schenk terug in Nederland SCHIPHOL Dc Nederlandse hard rijder Ard Schenk, die tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap in Oslo derde is geworden en bij het Euro pese kampioenschap in Goteborg op de vijfde plaats eindigde, is gisterraid- dag na een verblijf van ruim 2,5 maand in Zweden en Noorwegen in Nederland teruggekeerd. Bij zijn aankomst op Schiphol werd hij verwelkomd door de voorzitter van de Koninklijke Neder landse schaatsenrijdersbond, de heer H. Wesselo. Zijn ouders waren eveneens aanwezig. De uit Anna Paulowna afkomstige rij der, die na de kampioenschappen in Scandinavië nog aan een aantal invita tiewedstrijden heeft deelgenomen, zal binnenkort zijn schaatsen moeten ver wisselen voor een paar stevige solda tenschoenen. Eind volgende maand zal hij als iedere andere Nederlandse jon geman zijn dienstplicht hij kreeg al enige maanden uitstel moeten gaan vervullen. Kangeroes als Leids team tegen Delft LEIDEN Met hot oog op de bin nenkort te houden stedenwedrtrijd Lei den—Delft, werd gisteravond in het Gymnasium een wedstrijd gespeeld tus sen Kangeroes en WS, De winnaar van deze wedstrijd kreeg 'het recht Leiden als A-team te vertegenwoordigen!, zodat bij voorbaat vaststond., dat het een span nende wedstrijd zou worden. Welnu de talrijke toeschouwers kre gen gisteravond waar voor hun geld. De beide teams gaven elkaar weinig toe en alleen de wat grotere routine van Kan geroes gaf uiteindelijk de doorslag. Het werd na bijna twee uur spelen 3-2 voor Koos Taconis c.s. met de setstanden 10— 15, 15—10, 12—15, 16—14 cn 10-12. ATLETIEK A eldlooptitels Zuid-Holland WASSENAAR Zaterdagmiddag om half vier worden op het landgoed Duin- rell de Zuidhollandse veldloopkampioen schappen gehouden. De organisatie is in handen van de Wassenaarse sportvereni ging Snel en Lenig. Aan de kampioenschappen gaan voor af een aantal wedstrijden van niet- atleten. Ruim 300 Wassenaarse scholieren zijn van dc partij. Korfbalnieuws RlJNSBl'RG Van het LKB-pro- gramma is in het voorbije weekend maar weinig terecht gekomen. Het ju niorenkorfbal werd geheel afgelast, en b|j de senioren gingen slechts vier wed strijden door- Madjoe 1 hoeft zich echt niet te scha men voor de 104 nederlaag tegen Fluks 4: de Leidenaars zullen wel kampioen worden. Vitesse 2 verloor met 63 van Vicus Orienteo 5. waarmee een goede kans om de hatelijke nul weg te wer ken voor de Voorschcrtenaren verloren ging. In de eerste klas leverde Crescendo 2 een knappe prestatie door Algemene 3 van de volle winst af te houden Madjoe 2 kreeg met 71 klop van Algemene 4, de trotse aanvoerder van de 2e klas.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9