Tehuis voor verwaarloosde Portugese kinderen Daêoek van 'n tiener Lof van Senaat voor minister Scholten Een woord Boekenhoek iilkx Üi to Ds. Diekerhof li&ndhaven ds. Bos moet heengaan Moskou bestrijdt zending als „neokolonialisme" voor vandaag Miele er is geen betere! Jonge CNV-ers gaan werken in Israël Al sinds vele jaren is Aspirin overal ter wereld de meest gebruikte pijnstiller. Waarom zou dan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. ASPIRIN ff) BAYER Tussen schoolpoort en huisdeur 2 WOENSDAG 24 MAART 106S (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Is men het in antirevolutionaire kring volstrekt oneens met de visie van minister Scholten op het omroepvraag- stuk, dit doet aan de waardering voor zijn arbeid als minister van justitie niets af. In de Eerste Ka mer heeft prof. Diepenhorst hem gisteren een man met visie ge noemd en gezegd het zeer te zul len toejuichen wanneer hij als vakminister zou terugkeren. Naar wij uit goede bron vernemen, moet uit de aanduiding „vakminister" niet de conclusie worden getrokken, dat de Senaatsfractie zich een bepaal de mening heeft gevormd over de aard van het te formeren kabinet. In de wandelgangen werd deze veron derstelling geuit op grond van combi natie van deze uitlating en de opmer king van senator Algra in „Neder landse Gedachten", dat hij de voor keur geeft aan een extra-parlementair kabinet. Prof. Diepenhorst spijt het Kennelijk, dat het door de minister ingenomen standpunt ten aanzien van radio en televisie zijn terugkeer wel eens zou kunnen bemoeilijken. Wan neer hij inderdaad niet terugkeert, zou de ch-fractie dit zeer betreuren, verklaarde jhr. mr. De Geer van uudegein. Minister Scholten, aldus de heeft Brote ac- Jüiu- ïan fe dag gelegd en bewezen, dat hij de zaken beheerst. De huurlingen door Jean Larté guy. Uitgave NV Elsevier, Amster- Franse soldatenroman, die samen met beide voorgaande, De Centu ra's (over Indo-China) en De Preto- rianen (Algerije), een trilogie vormt. De huurlingen zijn de mannen van het Franse bataljon dat in de vrij wel vergeten Koreaanse oorlog vocht. Lartéguy beleefde deze krijg zelf en ook daarom tekent hij een aantal figuren van zeer uiteenlopend karakter tegen de achtergrond van het strijdtoneel. Waartoe werd deze oorlog gevoerd?, een vraag die zich nog meer opdringt als men het boek leest Want Lartéguy laat de gruwe lijke zinloosheid, die iedere oorlog kenmerkt, duidelijk uitkomen in dit keiharde epos, waarin mannen die niets meer te verliezen hebben, de hoofdrollen spelen. (336 blz., ƒ14,90) Prof. Diepenhorst wees er op, dat minister Scholten niet behoort tot de door dr. Vondeling gediskwalificeerde bewindslieden. „De minister is ge slaagd voor het propjes-Vondeling. De vraag is echter of de examinator wel bevoegd was. De heer Vondeling is elf I maanden en elf dagen minister van landbouw geweest een wat carna valeske periode, die misschien de lichtvoetigheid van zijn oordeelvel ling verklaart." Ook de woordvoerders van de an dere fracties staken hun waardering niet onder stoelen of banken. „We kunnen ons in het algemeen zeer wel verenigen met het te voeren be leid", verklaarde jhr. mr. Van Meeu wen (kath.v.). De heer Brongersma (soc.) zei waardering te hebben voor de grote lijnen van het beleid, terwijl de heer Delprat (lib.) uiting gaf aan zijn dankbaarheid voor dit beleid. Ook hij zou het betreuren wanneer de minister niet in het volgende kabinet werd opgenomen. Uiteraard was minister Scholten dankbaar voor deze woorden. Hij verstrekte een groot aantal inlichtin gen en deelde daarbij mee, dat van daag de commissie wordt geïnstal leerd, die studie zal maken van het vraagstuk van de verhoogde rechtsbe scherming van de burger. De ombuds man-commissie zal staan onder voor zitterschap van mr. J. Wiarda, raads heer in de Hoge Raad. De begroting van justitie werd met de (twee) stem men van de PSP tegen aangenomen. Voorts nam de senaat de begroting van het PTT-bedrijf aan. is net zo lekker als de duurste Amerikaan! »75c ROME Opnieuw stuurt paus Pau lus relikwieën terug naar het Oosten als vriendschapsgebaar jegens oosterse orthodoxie. Thans heeft hij bekendgemaakt, dat binnenkort een kardinaal naar Jeruzalem zal gaan. om de relikwieën terug te brengen van Sint Sabbas, een heilige, die zo wel door rooms-katholieken als door oosters-orthodoxen vereerd wordt. Sabbas stierf in 532 in het bergland van Judea in het klooster, dat hij daar had gesticht. Dit klooster be staat nog steeds en staat bekend als -het Marsaba-klooster. Evenals de „schedel van Titus", die naar Kreta zal worden teruggebracht, werd. het stoffelijk overschot van Sabbas inder tijd naar Venetië overgebracht en van daar naar Rome, om te voorkomen dat het in handen zou vallen van Sa- raceense plunderaars. Dit is het huis, waar Ans en Shirley met de kinderen uit moeten als er geen geld is. Gabrïêlle en Fernanda horen hier het Evangelie (Van onze kerkredactie) LISSABON Gabriëlle, elf jaar is ze, komt uit een gezin, waar de ouders al het geld ver drinken. Zij zelf heeft een gesple ten gehemelte en bidt en hoopt, dat een operatie, waarvoor nu nog geen geld is, haar zal kunnen ge nezen. Fernanda van vijf, met het gitzwarte haar en de bruine ogen woonde met haar moeder in een krot. Haar moeder kwam haar zelf brengen, evenals de moeder van het kleintje, dat nog maar zestien maanden oud was. Vier van haar vijf kinderen heeft ze nu al ge bracht. Als ze maar te eten hebben, denken de moeders als ze met hun kinderen bij het huis van Ans in 't Veld en Shirley McGarrah aankloppen, die het echter niet alleen als hun taak zien verwaarloosde kinderen te kleden en te voeden, maar ook om hun vertellen van de Grote Kindervriend. Brief aan hervormde synode (Van onze kerkredactie) AMSTERDAM/DEN HAAG Vijf vooraanstaande hervormden hebben een brief geschreven aan het moderamen van de generale synode der Nederlandse Hervorm de Kerk naar aanleiding van het rapport, dat een commissie van onderzoek heeft uitgebracht over het conflict tussen de legerpredi- kanten Bos en Diekerhof. Het zijn prof. dr. H. Berkhof, dr. J.J. Bus- kes, dr. C. J. Dippel, dr. H. J. Vink H. A. van Wijnen. De laatste is journalist van Het Vrije Volk. Enige weken geleden hebben wij iets gepubliceerd, dat van dit rapport bekend is geworden. De commissie zou de volgende adviezen hebben ge geven aan de in het CIO-M samen werkende kerken: Aan hoofdleger- predikant ds. Bos, die volgend jaar met pensioen gaat, nu reeds een plaats vervanger toe te voegen met mede beslissingsrecht; ds. Diekerhof een functie te geven bij de geestelijke ver zorging van de luchtmacht, bij voor keur op internationaal niveau; een gezaghebbend, maar niet militair superieur college van hoofden van dienst van de Protestantse Geestelijke Verzorging der drie krijgsmachtdelen te vormen. Het CIA-M beraadt zich nog steeds over deze aanbevelingen en vergadert volgende week dinsdag Hoewel het rapport en de aanbeve lingen van de commissie in afwachting van de beslissing van het CIO-M nog steeds niet is gepubliceerd, menen de vijf briefschrijvers te weten, dat er een aanzienlijke discrepantie is tussen de inhoud van het rapport en de aan bevelingen van de commissie. Het Radioprogram voor Zuid-Azië RUSCHLIKON De nieuwsdienst van de Europese Baptistenfederatie maakte melding van een nieuwe serie uitzendingen van radio Moskou ter bestrijding van zending en missie, de „overblijfselen van koloniale over heersing". De uitzendingen (in de Engelse taal) zijn bestemd voor Zuid- AOm hun invloed in de jonge staten te behouden, zijn de kolonialisten! gedwongen een masker op te zetten. Onder de listen, die de imperialisten gebruiken om dit doel te bereiken, zijn de kerk en de zendelingen, aldus de inleidende uitzending. De eerste geschiedenis van de zending werd in de uitzendingen beschre ven als een deel van koloniale expansie. „Reeds in die tijd diende de Rooms-Katholieke Kerk de kolonialisten, door het koloniale regime en het geweld jegens de tot slavernij gebrachte volken volledig met haar leer te sanctioneren." „De kolonialisten proberen op alle mogelijke wijze hun invloed m de voor malige kolonies te handhaven. Zij hebben daarbij alle hoop gevestigd op de kerk en de zendelingen Dr '<-*en hebben dan de beschikking ♦ver een sterk, goed getrai- "rust leger, dat gedurig groter Wordt,'* zo meent radic rapport zou vernietigend zijn voor ds. Bos, terwijl ds. Diekerhof er goed af zou komen. Zij zijn echter van mening, dat de aanbevelingen neerkomen op een diskwalificatie van ds. Diekerhof. Afwijzen De vijf hervormde briefschrijvers verwachten daarom van het mode- ramen van de synode, dat het de aan bevelingen van de commissie van on derzoek beslist van de hand zal wijzen en er voor zal staan, dat ds. Diekerhof in zijn werk en positie zal worden gehandhaafd. Zij houden er zich voorts van over tuigd, dat het moderamen op grond van de inhoud van het rapport niets anders rest, dan aan het CIO-M het heengaan van ds. Bos voor te stellen. Van harte hopen zij, dat het mode ramen spoedig een beslissing zal nemen en voorts zal zorgen voor een volledige publikatie van gegevens, die nodig zijn voor de beoordeling van de hele situatie en het standpunt van de Nederlandse Hervormde Kerk in deze situatie. Jeugdcentrum van vijf verdiepingen in Addis Abeba ADDIS ABEBA In de Ethiopi sche hoofdstad wordt op het ogenblik een jeugdcentrum van vijf verdiepin gen gebouwd op een terrein, dat ter beschikking is gesteld door keizer Haile Selassie. Vertegenwoordigers van de Mekane Jezuskerk, de grootste protestantse kerk van 'het land, heb ben in januari de eerste 6teen gelegd. In november hoopt men het gebouw in gebruik te kunnen nemen. Het jeugdcentrum verrijst vlak bij het terrein, waar de universiteit van Ethiopië zal worden gevestigd. Zweedse lutheranen hebben 176.000 dollar voor de bouw bijeengebracht. Zegslieden noemen het jeugdcen trum absoluut noodzakelijk om de jongeren o,p te vangen, die uit geheel Ethiopië naar Addis Abeba trekken om daar te studeren. IN DE GREEP v- VAN DE GRIEP? WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! Een paar jaar geleden is het begon nen. Ans ging op een uitnodiging van de Amerikaanse Shirley naar Portugal. Shirley gaf Engelse lessen en Ans, die in Nederland verpleegster is geweest, werkte in het ziekenhuis in Lissabon. Intussen gingen ze in hun vrije tijd tractaten verspreiden, omdat de Por tugezen meestal rooms-katholiek zijn en niets van het Evangelie weten. Vooral in de buitenwijken en dorpjes rondom Lissabon troffen ze veel ar moede. Zieke, verwaarloosde, naakte en vuile kinderen kwamen bedelen. Dit maakte op de beide meisjes zo'n indruk, dat ze hun werk opgaven en zonder enige inkomsten in geloof een kinderhuis begonnen. KINDERHUIS Er werd een huls gevonden in een dorpje, twaalf kilometer van Lissa bon. Het huis had al in 1963 betaald moeten zijn, maar de giften die uit Nederland komen zijn nog niet vol doende om het te kopen. In totaal is er dertigduizend gulden nodig. In de kerken lieten Ans en Shirley bekendmaken, dat verwaarloosde meisjes konden worden opgenomen. En de moeders brachten ze. Er zijn nu twaalf meisjes van twee tot twaalf jaar. Later hopen ze ook jongetjes op te nemen. De kinderen worden ver zorgd, er wordt uit de Bijbel-verteld en ze leren zingen en bidden. Overdag gaan ze naar de scholen van het dorp. Hier bleef het niet bij, want de beide meisjes gingen in het dorp het Evangelie brengen en er is nu een kleine gmeente, waar soms dertig tot vijftig mensen de diensten meemaken. In een garage wordt kerk gehouden. Eerst leidden ze de dienst zelf, maar nu is er een Portugese voorganger. Eens in de maand is er avondmaal. Ook wordt er zondagsschool gehouden voor de kinderen van het huis, maar ook voor kinderen van buiten, die willen komen. Plannen zijn er ook om een soort crèche te houden, waar alleen op de dag kinderen komen. Hier is echtér wel een tweede huis voor nodig. „COMMUNISTEN" Van dé Rooms-katholieke Kerk hebben Ans en haar vriendin geen steun te verwachten. De paters doen niet veel aan de talloze buitenechte lijke kinderen. Toen de samenkom sten werden gehouden liet men grote plakkaten verschijnen met flaarop: pe pater is de weg, de waarheid en het leven. En ze waarschuwden de mi sen tegen die twee communisten. Op het ogenblik is Ans met verlof in ons land, waar ze bij haar dia' lezingen houdt over het werk. Toen ze nog in Portugal zat stuurde regelmatig rondzendbrieven. Tijdens het verlof is de belangstelling dit werk groter geworden. Reeds in 1963 is opgericht de Stichting Zen- dingsarbeid Portugal, voorlopig adres: Delftschelaan 145, Den Haag. Men hoopt, dat door giften uit Nederland toch het huis spoedig gekocht zal kunnen worden, voor ze eruit moeten. Het gironummer van de stichting is: 52.69.02. Geen bruiloften in stille week ENSCHEDE Dg kerkeraad va de hervormde gemeente heeft c gemeente meegedeeld, dat naar oud gebruik in deze gemeente, geen der predikanten in de stille week (de week voor Pasen) huwelijken kerke lijk zullen bevestigen. Wanneer wij ons concentreren op het lijden van Christus en naar zijn opstanding toe leven. is het volgens de kerkeraad onjuist, dan bruiloften te houden. Beroerti n esiverk NED. HERV. KERK Beroepen te Utrecht (wijkgem. Mariën- dal): J. C. Greive, pred. in buitengew. werkzaamh. (legerpred te Ossendrechti te Utrecht (wijkgem. Oranjekerk): L. Schellevis te Gbuda; te Heino (toez.): H. W. Obbink te Silvoldc; te Lutjegast- Sebaldeburen: J. v. d. Heide te Burgwerd; te Maasdam-Cillaarshoek: T. Tijsma te Twijzelerheide; te St. Maria Horebeke (Vlaanderen toez.): J. G. Mees, woon- acht. te Lunteren, laatstel. pred. voor de zending in Buenos Aires. Argentinië. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw Loosdrecht: J. A. Wapenaar te Makkum; te Zwolle Ivac. drs. J. v. d Zanden): H. Hogenhuis te Rotterdam-Z (Katendrecht) GEREF. KERKEN (vrUgem.) Bedankt voor Amersfoort-C. (vac. wijlen J. A. Vink): dr. C Trimp te Voorburg. VRIJE EVANG. GEM. Beroepen te Bussum: H. R. Timmerman te Amsterdam-W UNIE V. BAPT. GEM. Bedankt voor Nieuwe Pekela: Bandstra te porne. j „En Paulus zeide: Ik zou God wel willen bidden, dat èn spoedig èn voorgoed, niet alleen gij, maar ook allen, die mij heden horen, ook zo werden als ik, uitgezonderd deze boeien" (Handelingen 2629). Paulus is voor koning Agrippa geleid en hij krijgt de gelegen heid zich te verantwoorden. En daar staat hij dan, geboeid. En geboeid spreekt hij over zijn Here, Wiens gezant hij is. Merkwaardige tegenstelling. Gezant en toch geboeid. Verte- genwoordiaer van de Koning aller koningen en toch een ge vangene. Wij kennen andere gezanten. Wij zien hen af en toe voorrijden in glanzende auto's, gestoken in een prachtig ge- luaad, en lakeien snellen toe om het por,tier van de auto voor hen te openen. Zij lopen over prachtige lópers', die voor hen zijn uitgelegd en ieder buigt het hoofd als zij passeren. Niet zo met Paulus. Hij is bespot, gehoond, gevangen gezet, en nu staat hij daar om zich te rechtvaardigen. Hij, de gezant van Godswege. Ja, inderdaad! Een gezant van Godswege. Geboeid en toch gezant, toch vertegenwoordiger. Vertegenwoordiger van de Here. En hij spreekt zo doordringend, zo overtuigend, zo van hart tot hart, dat de machtige Agrippa verzucht: Gij wilt mij wel spoedig als christen laten optreden! In boeien, de grootste vernedering, die de mens kan onder gaan. En toch gezant. Het is het grote geheim, dat is toe gevallen aan de kinderen Gods. Geen pronk en geen praal, alleen maar eenvoud, en soms nog geboeid, maar het alles valt weg tegen de vreugde, waarmee zij over hun Here mogen spreken. Wij lezen vanavond Mattheüs 21 vers 1 tot 17. VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 BIJ MIELE. GOUDSESINGEL 92, I Opbouw van kibboets Nes Ammim Financiële actie start in april (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Werkende Jeugd de jeugdorganisatie van het CNV, gaat meewerken aan de bouw van een internationale kibboets in Israël. De algemene vergade ring, die op 2 en 3 april in het conferentieoord Ons Centrum in Driebergen wordt gehouden, zal de start betekenen van een financiële actie om zoveel moge- |lijk leden van Werkende Jeugd Het is fijn weer te leven zonder pijnl Verkouden Hoofdpijn Spierpijn Neem snel Aspirin. Daar knapt u van op /^N DAAR STAAT ACHTFR 20% voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. uit te zenden naar de kibboets, Nes Ammim (banier der volken), die door prot. chr. groeperingen uit de wereld wordt gebouwd. Het bedrag, dat bijeengebracht wordt, zal bepalen hoeveel jongelui voor dit werk uit Nederland worden uitgezonden. Per man is een bedrag nodig van 800. De actie wordt op de algemene vergadering ingeleid door de heer H. Young; een Amerikaan die thans in Rotterdam woont en die al veel ervaring heeft opgedaan in het werk voor de Israëlische kibboets- Zeer be slist wordt hiermee niet bedoeld een bepaalde zendingsactiviteit te ontwik kelen. De heer J. C. Gordeau, secreta ris van Werkende Jeugd, tevens jeugdleider, achtte het onjuist, deze hulp aan het volk van Israël gebruiken als dekmantel voor het bedrijven van zending. Werkende Jeugd heeft deze actie georganiseerd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, dat dit jaar wordt gevierd. Tevens is voor deze gelegen heid een enquête onder de leden gehouden om te weten te komen hoe de jonge werknemer zijn plaats in het bedrijfsleven ziet en ervaart. Van 306 jongeren is hierop antwoord ontvan gen. namelijk van 193 jongens en 113 meisjes- De gegevens zijn nog onvol doende uitgewerkt om in dit stadium reeds conclusies te kunnen trekken, maar het resulaat kan, volgens de heer Gordeau reeds belangwekkend worden genoemd. In het najaar, wan neer het 10-jarig bestaan met een spe ciaal congres wordt gevierd, zal het resultaat van de enquête het voor naamste punt van discussie uitmaken. Als referent zal dan een socioloog worden uitgenodigd voor een deskundi ge beoordeling- DEN HAAG De federatie van c.h. jongerengroepen houdt op zaterdag 29 en zondag 30 mei op Hydepark te Drieber gen haar algemene vergadering. Na af handeling van de organisatorische aange legenheden wordt op zaterdagavond een instuif gehouden. Op het programma staat dan de eindronde van de poliquiz. Zondags wordt geconfereerd over de aag „Overbevolking een wereldpro bleem?". Ik kan nu toch wel zeggen dat ik een moeder heb die meegaat met haar tijd. In de Engelse les heb ik pas een heel stel van die moderne uitdrukkingen geleerd. Parttime-job is er een van: een baantje voor halve dagen, of nog minder.... Pre- jcies wat mam nu heeft. Ze neemt het verschrikkelijk hoog op hoor. Op de minuut af staat ze bij die ongelukkige mevrouw op de stoep en ze blijft liever een kwartier langer rijden dan dat ze een smoes verzint om binnen de afgesproken tijd weer thuis te zijn. En denk maar niet dat ze er minder zorg om besteedt aan onze piepers, het vlees en de groente, al moet ik toch nog wel eens helpen met bieten schaven, kool snijden of wortels afkrabben, maar dat kwam vroeger ook vaak genoeg voor. Aan bieten en wortels vooral heb ik. een broertje dood, ik schil veel liever zoete appeltjes of peertjes, daar kun je lekker af en toe stiekem wat van achterover druk ken. Enfin, om op mijn moeder terug te komen, tot nog toe heeft ze met het weer bepaald geboft, de gure noordooster van de vorige maand is hopelijk voorgoed vertrokken en bijna elke middag schijnt de zon, zodoende worden die ritjes hoe langer hoe plezieriger. Tenminste als we 's avonds de verhalen te horen krijgen hebben pa en ik de indruk dat de dokter het nog niet zo gek heeft uitgekiend. Ik kom nu in straten en lanen waar ik warempel nog nooit geweest was, vertelt zij, ik heb nooit geweten dat gras zo lekker kon ruiken en weet je dat er vlak bij het weeshuis een eik staat die al minstens een halve eeuw oud moet zijn. Ze hebben er een hekje omheen gezet, want zoiets moet natuurlijk een bijzondere bescher ming hebben. En in de parkvijver leven karpers, geweldige beesten, daar nemen we brood voor mee, het is enig om te zien hoe fel ze erin happen. Die oude mevrouw schijnt heel wat van dat soort dingen te weten, geen wonder als je op goeie scho len bent geweest en geld genoeg hebt om allerlei interessante boe- er direct een verklaring voor: Met dat mooie weer pauzeren we wel eens een ogenblik op een zonnig plekje. Dan heb je al gauw een blosje. Ik heb het zelf ook gezien. Ik vind dat het me wel goed staat, zei ze en ze keek er een beetje verlegen bij. Gek, ik vond dat ze er meteen wat door veranderde, ineens een, hoe zal ik het zeggen, veel jonger gezicht, haast echt knap. Later bedacht ik dat ik de gezichten van miir. uuders feitelijk niet eens kende. Je gaat er toch zeker niet op zitten ken te kopen. Bovendien wat moet je anders doen dan lezen wanneer je je zonder hulp nog geen meter kunt verplaatsen. Van handwerkjes en zo schijnt ze niet veel te moeten hebben. Te inspannend, zegt ze. Maar wat ze wel graag doet is brieven schrijven. Bijna iedere dag moet mijn moeder er een posten voor haar en vaak zijn het van die buitenissige adressen in Mexico, Italië of Afrika. Wat zal ze op die manier veel fijne postze gels krijgen. Ik wou dat ik eens in haar album mocht gluren.... Misschien verbeeld ik het me, zei gisteren mijn vader aan tafel, maar het komt me voor dat je kleur beter wordt, je ziet er de laatste dagen beslist niet meer zo betrokken uit. Nou, mam had turen. Ze zouden vragen of je mesjokke was. Maar nou weet ik dat mijn moeder in ieder geval heel best voor de dag kan komen. Bij ons op school is een jongen, Kasper heet hij (een rotnaam). Die vent kan er maar niet mee ophouden tegen ons zijn moeder zwart te maken. In het begin vonden we die verhalen erg in drukwekkend. Het zal je gebeuren om zo gekoeieneerd te worden, getreiterd, afgeranseld. Maar een paar van ons ontdekten al gauw dat meneer ijskoud stond te liegen. We móéten hem natuurlijk niet meer. want alles goed en wel, wie roddelt er nou over zijn ouwelui. Ik zal niet zeggen dat ik zelf zo'n lieverdje ben. Ik kan soms ook hardstikke brutaal zijn, vooral als pa de deur uit is. Toch is er niks lievers op de wereld dan mijn mam en wanneer ik 's avonds geen nachtzoen verdiend heb, kan ik er een half uur om liggen janken. Schaam ik me beslist niet voor. Ik mag lijden dat er op den duur geen onmogelijk mensuit me groeit. Ik ben al in geen tien dagen naar de drogist geweest, behalve dan een keer om aluin voor pa en kauwgom voor mezelf. Met de hoofdpijnen schijnt het wel beter te gaan Ik begin er maar niet over, het is veel leuker om te horen hoe gezellig ze het samen met die dame heeft, het lijkt net een boek. Zo langzamerhand hoort mijn moeder alles over het leven van haar klantje. Toen ze nog niet ziek was, heeft ze allerlei landen bezocht samen met haar man die een of andere hoge post moet hebben bekleed. Hij is nogal jong gestorven aan een infectie die hij in een Aziatisch of Afrikaans land moet hebben opgedaan. Op school heb ik wel geleerd dat het in die afgelegen gebieden met de zinde lijkheid en de sociale verzorging vaak maar ellendig is gesteld. Je wordt misselijk als je hoort van de viezigheid waar de mensen in moe ten leven. De oude dame heeft gezegd dat mijn moeder een lot uit de loterij voor haar betekent Is dat even geweldig.... i en mij is ze het geloof Voor ik, ook. Maar soms loop je als jongen stomweg met een bord voor je

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2