Politiemacht roept negers halt toe BRYLCREEM Onderwijzer liet kinderen afranselen Belgische socialisten tegen rechtsherstel collaborateurs Voor hem.voor haar Leden Duitse |]\aar vreedzame regeling parlement met vail Vietnamese crisis dood bedreigd Vliegende atoomklok' controleerde onze tijd Moskou gaat confrontatie met China uit de weg rechtbank in Münclien Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten 7 WOENSDAG 10 MAART 1965 Johnson: Eerbiedig de ivet SELMA In Selma, in de Ame rikaanse staat Alabama, zjjn gisteren ruim tweeduizend negers en een aantal blanke geestelijken, met aan het hoofd de negerleider dominee Martin Luther King, op pad gegaan voor een aangekondig de vrijheidsmars naar de hoofd stad van Alabama, Montgomery, maar ze werden aan de rand van de stad tegengehouden door een Amerikaanse astronauten Grissom en Young, gefotogra feerd na een ..repetitie in costuum" van de tweeling- ruimtevlucht die als alles goed gaat aan het eind van deze maand zal plaatsvinden. [sterke politiemacht. De deelne- mers aan de mars knielden nee gebed alvorens terug te keren naar de kerk, vanwaar ze waren ver trokken. Zondag jl. werd een der- i gelijke mars ook al door.de politie verhinderd, die toen gebruik maak te van gummistokken en traangas om de negers uiteen te drijven. De mars was verboden door een federale rechter in Alabama hangende de behandeling van een verzoek, de plaatselijke autoriteiten te verbieden zich te verzetten tegen de mars. Tevens deed president Johnson giste ren een beroep op de partijen, „orde en wet te eerbiedigen". In weerwil hiervan verzamelde zich later bij een kerk in Selma een grote menigte voor de tocht naar Montgomery. Ds. King riep haar toe: „Ik heb geen andere keus. Ik verzoek u mij nu te volgen. Ik heb hedenmiddag mijn besluit genomen.. Ik moet nu op mars... de tijd is rijp. U zult oogsten wat u gezaaid hebt". (Met de mars, van 80 kilometer, wilden de negers kracht bijzetten aan hun eis inzake het verkrijgen van stemrecht). telijke volkspartij van premier Lefèv- re en de socialistische partij van Spaak. In het regeringsprogramma van 1961 is een zeker rechtsherstel van „lichte collaboratie" opgenomen. De twee regeringspartijen zijn onmiddel lijk na verdaging van het Kamerde bat met het overleg begonnen. In regeringskringen achtte men de kans op een regeringscrisis over dit punt klein, maar niet uitgesloten. Behandeling in Kamer uitgesteld BRUSSEL Het wetsontwerp voor het reohtsherstel van „klei ne collaborateurs" heeft een poli tieke spanning geschapen tussen de regeringspartijen in België, de christelijke volkspartij van pre- mier Lefèvre en de socialistische A Ifntie IWfcl'rifirMl partij van vice-premier Spaak. Het wetsontwerp beoogt aan Belgen, j die lichtere straffen hebben opge-| lopen wegens samenwerking met, de vijand tijdens de Duitse bezet-1 ting, alsnog vergoedingen uit te De opvolging van Scharf kandidaat bij conservatieven keren wegens geleden oorlogsscha de'. De socialistische Kamerfractie keer de zich gisteren voor de openbare be handeling van het wetsontwerp in de Kamer van Volksvertegenwoordigers tegen elke maatregel waarbij oorlogs schade wordt vergoed aan personen, die wegens collaboratie zijn veroor deeld, ongeacht de omvang van de straf. De rooms-katholieke partij echteri heeft zich met een belangrijke meer-1 derheid voor tiet ontwerp uit»espro- j ïgesl trad "hij af Thans ie"hij"lid ken. Daarbij heeft zij ook nog haarhet parlement. stem gegeven van een ander uietsont-j Op 23 mei zal een nieuwe president werp, dat beoogt aan zekere catego-i worden gekozen, als opvolger va: neen veroordeelden wegens samenwer- SchéT{ die eind februari overleed. hing met de vijand een deel van del rechten op staatspensioen terug te ge- -w-w A 1 Drie A dammers WENEN De voormalige kanselier Alfons Gorbach is gisteren door de conservatieve partij genoemd als kan didaat voor het Oostenrijkse presi dentschap, dat vakant is door het overlijden van Adolf Scharf. De socia listen, die ook deel uitmaken van de coalitie-regering, zullen waarschijn lijk de burgemeester van Wenen, Frans Jonas, als hun kandidaat naar voren schuiven. Gorbach is 67 jaar. Hij volgde in 160 Julius Raab op als kanselier, een conflict in de partij, in UITSTEL Kamervoorzitter A. van Acker, be merkende dat bij de openbare behan deling van het bewuste ontwerp een regeringscrisis onvermijdelijk zou zijn, stelde de bespreking hierover uit. Ook buiten het parlementsgebouw heerste er enige spanning over het ontwerp. Het tegenover de regerings gebouwen liggende Brusselse park werd afgesloten nadat organisaties van verzetsstrijders hadden aange kondigd voor het gebouw te komen demonstreren. Enkele betogers wer den echter zonder incidenten verwij derd. Het uitstel heeft ten doel tot een compromis te komen tussen de chris- Toen de stoet arriveerde bij de brug, waar zich evenals zondag een: honderdtal politiemannen had opge- steld, kreeg ds. King van de politie- eenheid, majoor John Claud, te horen dat de mars geen doorgang zou kun nen vinden omdat deze het verkeer op de hoofdwegen zou hinderen. De negerpredikant vroeg toen, of hij en zijn metgezellen in gebed mochten gaan, waarop Claud antwoordde dat dit kon, maar dat ze daarna rechts omkeert moesten maken. Na een kort gebed keerde de stoet terug. Bij de kerk teruggekeerd vroeg ds. King de demonstranten, volgende week terug te komen voor een nieuwe poging, een vrijheidsmars naar Mont gomery te houden. Later is bekend geworden, dat drie blanke geeste lijken in Selma door blanken werden aangevallen. Een van hen, een predi kant uit Boston, liep ernstige hoofd verwondingen op. Een andere geeste lijke werd licht gewond. In Washing ton hebben 700 negers en blanken voor het Witte Huis geprotesteerd tegen het brute optreden van de po litie in Selma. Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar! The perfect hairdressing fEECHAM (NEOERLAID) HV. - VOOR EN6B0S MQTAM, E6ELANTIERS0RACHT 172-174, AMSTERDAM Nazi-organisatieAmbassadeurs vergaderen Overeenstemming bereikt Weer handgemeen Spaanse studenten MADRID Het is gisteren weer tot eeri handgemeen tussen politie en studen ten gekomen toen in de economische fa culteit te Madrid een bijeenkomst werd gehouden. De politie wilde alleen studen ten van deze faculteit toelaten. Sommi gen wisten door de achterdeur binnen te De bijeenkomst werd door ongeveer 1.500 studenten bijgewoond. Men sprak zich uit voor de vorming van een natio nale raad van studentenleiders, die de eisen tot universitaire hervormingen kracht bij moet zetten. Intussen is volgens prof. Tiemo Gal- van, een van de hoogeraren die openlijk de zijde van de protesterende studenten hebben gekozen, overeenstemming be reikt over de vorming van een nieuwe studentenorganisatie, die de bevoegdhe den zal hebben die de studenten heb ben geëist. BANDOENG Ondanks verzet van d e Chinese delegatie, is de Sowjetunie officieel toegelaten als deelnemer aan de Afro-Aziatische conferentie, die in Bandoeng wordt gehouden. De leider der Chinese delegatie had betoogd, dat waar de Sowjet-Unie noch in Azië, noch in Afrika is gelegen, de Russen niet aan de conferentie behoorden deel te nemen, zelfs niet als SAIGON Ambassadeurs van. Zuid-Vietnam zijn gisteren in Sai gon besprekingen begonnen over BONN - Duitse parlementsleden, die de mogelijkheden inzake een op- erlenging van de verjarings- termijn van oorlogsmisdadigers stemmen, worden met de dood be- dreigd. Op de kantoren van het l Britse persbureau Reuter, het Ame- j rikaanse Associated Press en het Franse AFP zijn gisteren brieven bezorgd met op het briefhoofd een groot hakenkruis en de volgende inhoud: „Leden van de Bundestag, die ge hoorzaam zijn aan Tel Aviv en New York en op 10 maart tegen de verjaring van de zogenaamde „oor logsmisdaden" stemmen, hebben zichzelf door het uitbrengen van hun stem ter dood veroordeeld". Achter deze woorden, die met grote letters waren gedrukt, stond uitroepteken. De ondertekening luidde: „Verantwoordelijk voor de uitvoering, de Obergrigadefiihrer van gebied drie". „Oberbrigadeführer" is kennelijk een nieuwe rang. In Adolf Hitlers Der de Rijk was een Brigadeführer een generaal-majoor en een Oberführer een brigadegeneraal. De rang „Oberbrifradeführer" bestond niet. De mededeling stond op een enkel vel papier met watermerk en werf verzonden in een gewone blauw enveloppe, die als drukwerk was afgestempeld. De brieven voor Reu ter en AFP kwamen uit Mausbach in de omgeving van Bonn. As sociated Press kreeg de brief uit Diiren bij Keulen. LEID SCHEND AM De „moeder- klok" van dc Nederlandse tijd in het Dr. Neherlaboratorium van de PTT in Leid- schendam is vandaag gelijkgezet. Daar voor was uit Amerika een atoomklok overgekomen: een elektronisch apparaat van ongeveer honderd kilo, die de tijd tot op de miljoenste seconde precies aan geeft. De klok is op reis door acht lan den in Europa en gaat verder naar Ja pan en Canada. De reis duurt in totaal 35 dagen. Vanmiddag is de klok van Schiphol naar Brussel vertrokken. Bij experimenten op het gebied van de ruimtevaart en bij andere wetenschappe lijke proefnemingen kan het van vitaal belang zijn, dat de klokken in verschil lende delen van de wereld met elkaar ge lijk zijn. Een verschil van enkele mil joenste delen van een seconde kan de proefneming doen mislukken. Dat geldt vooral voor de volgstations op verschil lende plekken van de aarde, die een ra ket in zijn baan volgen. „Totnutoe werd bij het ..gelijkzetten" van ver van elkaar verwijderde klokken de methode van microgolf-communicatie via kunstmatige satellieten gebruikt", zei vanmorgen op Schiphol de heer A. Vos sen, directeur voor de Benelux van het Hewlett-Packard-concern uit Californië, in Duitsland omgekomen SASSENBERG. Bij een ver keersongcluk in Sasscnberg (West-Fa len) zijn gisteravond drie jonge in woners van Amsterdam om het leven! gekomen. De namen van de slachtof-j fers zijn L. K. Deekman (20), H. Sam1 (21) en H. Holder. Laatstgenoemde bestuurde de auto. die op de gladde weg slipte en tegen een boom botste. Een vierde inzittende is gewond in het ziekenhuis opgenomen. Allen werkten in Hamburg. Nieuwe Amerikaanse belastingvoorstellen WASHINGTON Het Amerikaanse ministerie van financiën heeft wets voorstellen inzake de belastingheffing ingediend die ten doel hebben buiten landse gelden naar de Verenigde Sta ten aan te trekken ter verbetering van de betalingsbalans. De voorstellen houden een verlaging in van de •belastingen die buitenlanders in de Verenigde Staten moeten betalen op hun investeringen en beleggingen al daar. Voorgesteld wordt dat de Amerikaanse successierechten voor buitenlanders den verlaagd bpdat zij beter in ove stemming komen met de rechten, die Amerikaanse burgers betalen, en met de algemene internationale praktijk. Verder voorziet het wetsvoorstel intrekking van de belasting op niet uit bedrijf of beroep verkregen inkomsten van buitenlanders, zoals dividenden en j rente, waarover nu nog belasting moet worden betaald volgens de gewone tarie-' ven voor Amerikanen als dat inkomen! 21.000 dollar te boven gaat. Een bepaling die ook wordt ingetrok-j ken is die welke vaststelt dat buitenlan-; ders over de aanwas van hun kapitaal in de Verenigde Staten belasting moeten betalen, indien zij ten tijde van de transactie in het land waren. De tijd die een buitenlander in de Verenigde Staten mag doorbrengen zonder belastingplichtig te worden over alle kapitaalaanwas in de Verenigde Staten in een belastingjaar,! il worden verlengd van 90 dagen tot 183 I die de atoomklok heeft vervaardigd. „Maar wy geloven, dat onze methode met de vligende klok de volmaaktheid Richter benadert", zo verklaarde hij. „Vadertje tijd", zoals de atoomklok prompt door het personeel van Schiphol werd gedoopt, is na zijn arbeid in Leid- schendam met grote voorzichtigheid per Sabena naar België vervoerd. De nieuwe tijdcontrole wordt afgeleid van de na tuurlijke eigenschappen van het cesium- atoom. dat een uitermate stabiele tril- 1» gsfactor heeft. Daarom is het cesium- aroom het hart van de vliegende klok. Het is niet de eerste cesium-klok, maar wel de kleinste en handelbaarste en daar om vervoerbaar per vliegtuig. Geschil om aandelen na 22 jaar beslecht WASHINGTON De Amerikaanse regeVing heeft 11.1 miljoen aandelen Ge nerale Aniline verkocht voor 329.141.926 dollar of 29.476 dollar per aandeel- Van de opbrengst is een deel bestemd voor interhandel, een Zwitserse bankinstelling. De aandelen zijn verkocht aan een syn dicaat onder leiding van Blyth and Company in New York en de First Bos ton Corporation. De verkoop maakt een einde aan een 2 jaar oud geschil over de aandelen. Toen deze in de oorlog in beslag werden genomen werd Interhandel, de moeder maatschappij van General Aniline, een „dekmantel" genoemd voor de IG Far- ben. het Duitse chemische concern. In terhandel bleef volhouden dat zij een aatschappij was en geen IG Farben. De juridi- lossing van de Vietnamese crisis door onderhandelingen. De diplo maten zijn naar de Zuidvietname- se hoofdstad ontboden door de drie weken oude regering van Qoeat, terwijl internationaal stappen gaande zijn voor een vreedzame regeling van de crisis en in Viet nam zelfs steeds meer stemmen opgaan voor vrede. Het officiële persbureau meldde dat de openingsbespreklngen beheerst werden door drie punten: niet zwich ten voor agressie, geen internationale oplossing die niet de instemming heeft van Zuid-Vietnam en concrete, doeltreffende en passende maatrege len voor de vrijheid en veiligheid van het land. De Franse minister van buitenland se zaken,. Couve de Murville, ver klaarde in Parijs voor de commissie van buitenlandse zaken van de Se naat, dat het slechts door onderhande lingen mogelijk zal zijn om te komen tot herstel van een onafhankelijke en neutrale Zuidvietnamese staat, die vrij zal zijn van elke buitenlandse inmen ging. Het Amerikaanse ministerie in Washington maakte bekend, dat V.N.- secretaris-generaal Oe Thant sugges ties heeft gedaan betreffende een vreedzame regeling van het conflict in Vietnam. Oe Thant had wegen voorgesteld voor het nagaan van de mogelijkheden inzake een oplossing. Maar van zijn kant noch van andere zijden hebben wij enige aanwijzing gekregen dat, ongeacht de te volgen weg, het bewind in Hanoi bereid is de pogingen tot gewelddadige over name van de macht in Zuid-Vietnam te staken, aldus het ministerie. Het ging echter niet in op de suggesties van Thant voor een, volgens Ameri kaanse persberichten, zeven-mogend- hedenconferentie. Premier Wilson van Engeland zei, dat zijn minister van buitenlandse zaken, Stewart, naar de V.S. zal rei zen om daar het Britse plan over de kwestie Vietnam aan de Amerikanen te ontvouwen. Russische kernproef technische schending kernstopverdrag WASHINGTON Van de zijde vat bet Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken is gisteren verklaard dat de Russische ondergrondse kernproef, ■orige maand heeft veroorzaakt. sche schending" kernstopverdrag vormde. radio-activiteit t een „techni- het gedeeltelijk Op grond van de verkregen gegevens over de explosie kan, aldus de verkla ring. echter worden gesteld dat deze de Amerikaanse nationale veiligheid of het kernstopakkoord niet in gevaar heeft Voortzetting hulp VS aan Indonesië is onzeker WASHINGTON De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Rusk heeft gisteren voor de senaatscom missie voor buitenlandse betrekkingen gezegd, dat het de vraag is of de Verenigde Staten hun technische hulp aan Indonesië volgend jaar zullen voort- Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken had eerder gezegd, dat de betrekkingen van de V.S. met Indone- opnieuw in ogenschouw worden ge ien in verband met een reeks anti- Amerikaanse incidenten van de laatste tijd. Minister Rusk zei verder, dat in de laatste twee jaar een belangrijke veran dering was aangebracht aan het Ameri kaanse hulpverleningsprogram voor In donesië. In deze periode waren geen leningen verstrekt en was geen voedsel naar Indonesië gezonden. Het technische hulpprogram, voornamelijk gewijd aan de malaria-bestrijding, universiteiten en opleiding, was ingekrompen. Amerikaan se functionarissen schatten het bedrag gemoeid met de technische steun op dit ogenblik op 1.400.000 dollar per jaar. Verwacht communiqué verschenen alle partijen bleef uit ROME/PARIJS Gisteren is het langverwachte communiqué van de communistische topbijeenkomst in Moskou, zonder Peking versche nen en het is wel duidelijk dat Rusland het slepend ideologische geschil met China niet tot een feit wil maken door een geforceerde topconferentie te houden. In de in Rome en Parijs gepubli ceerde verklaring, waarin China niet rechtstreeks wordt genoemd, wordt wel opgeroepen tot een nader vast te stellen topbijeenkomst van alle com munistische partijen ter bespreking van het ideologische geschil. Dit betekent dus dat men op de conferentie in Moskou overeen is ge komen om rechtstreekse confrontatie tussen Peking en Moskou zo lang mogelijk te ontwijken. Zwitserse bindingen had sche strijd hierover duurde tot 1964. De aandelen zullen aan het publiek worden verkocht waardoor General Ani line, die sedert de oorlog onder toezicht van de Amerikaanse regering heeft ge staan, meer een particuliere onderneming Nasleep Spiegel-affaire Rudolf Augstein voor Strauss wil smurtegeld MÜNCHEN Onder grote be langstelling is gisteren het proces begonnen tegen de uitgever van het Duitse blad Der Spiegel, Ru- dolf Augstein, de man die ex-minis ter van defensie Frans Josef Strauss van corruptie beschuldigd met dc wondcrbalscra, die doordringt tot diep in de haard van de pijn. Niets werkt sneller, niets werkt aan genamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Als enige middel, dat een speciale emulsie van een nieuwe werkzame stof met hoog doordrin- j zingsvermogen bevat (U.S. Patent N° 2596674). dringt Algesal diep door in het weefsel tot in de haard van de pijn, A-aar een onmiddellijke verlichting ont- ;taat, zonder een oppervlakkige warmte- iensatic of irritatie van de huid te 'eroorzaken. Overtuigt U proefondervindelijk van dit buitengewone doordringingsvermo gen zodra U Algesal uitwrijft, zult U merken, dat deze actieve balsem vrijwel onmiddellijk in de poriën verdwijnt en z'n pijnstillende werking het weefsel en de spieren tot in de gewrichten door straalt". Rheumatische pijnen en stijf heid maken spoedig plaats voor een du rend gevoel van verlichtingen welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreektZorg dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. Algesal /ft qjqm. feemfce lij. B De 37-jarige Angelo Ro- tondo uit de Italiaanse stad Parma is gisteren door een rechtbank tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld om dat hij een conducteur in het been heeft gebeten. Angelo beging deze daad nadat hij in de trein wreed uit zijn slaap werd gestoord door de conduc teur die hem naar zijn spoorkaartje vroeg. Marjorie Proops. rubriek schrijfster bij het Britse blad Daily Mirror heeft een lijstje samengesteld van wat in Engeland op het ogenblik „in" en „niet in" is. Volgens haar is het niet meer „in" potplanten in huis te hebben, zo ook is liet bezit van een piano „in", maar het is „niet in" er op te spelen. Verder is het ..in" sigaren te ro ken, maar alleen als u een vrouw bent. Zonne brillen zijn niet -.in", maar brillen met een houten montuur wel. Wat de Britse konink lijke familie betreft is het „in" de leden daar van openhartig en met radde tong te bekritise ren, maar niet in het buitenland. had. Dit proces werd aangespan nen door Strauss zelf, die de bewe ringen van de uitgever wil gaan ontzenuwen en tevens wil trach ten smartegeld te krijgen. Het geschil tussen de twee man nen bereikte in oktober 1962 zijn hoogtepunt met de zogenaamde Spiegelaffaire, die aanleiding is ge weest tot het aftreden van Strauss als minister van defensie in het toenmalige kabinet-Adenauer. aanleiding tot deze affaire was kritisch artikel in Der Spiegel over de NAVO-oefening, Fallex 1962. Er werden toen zelfs Spiegel-mede- werkers gearresteerd, verdacht van landverraad. Een door Strauss opgeroepen getui ge, „Regierungsdirektor" Helmut Schnell van het ministerie van verde diging, verklaarde ter zitting dat hij in geen enkel geval heeft kunnen vaststellen dat Strauss tijdens zijn ministerschap personen of firma's op onrechtmatige wijze bewapen ingsop- drachten in handen had gespeeld. Er ontstond een grote stilte in de zaal toen de advocaat van Strauss een andere getuige, de journalist dr. Jo- chen Becher, de vraag stelde of hij de secretaresse van Strauss meer dan 150.000 mark had aangeboden als zij hem bevestigde dat Strauss CSU-gel- den had verduisterd of dat hij geld in een project had belegd. Dr. Becher antwoordde echter nooit bij deze secretaresse te zijn geweest. Vermist goud op schip gevonden DURBAN De politie in Durban heeft dinsdag alle 20 goudstaven ter waarde van ongeveer een miljoen gulden, die sinds een maand op het passagiersschip Capetown Castle wer den vermist teruggevonden. Het goud werd ontdekt kort nadat het schip in Dunban was aangekomen. dit gebeuren met toestemming van alle partijen en de nadruk wordt ge legd op het feit, dat zo'n bijeenkomst aanvaardbaar moet zijn voor de Chi nezen, zo staat in het communiqué. De tendens van de verklaring is wel, dat Rusland en zij die in het conflict met China aan de kant van Moskou staan een definitieve breuk koste wat het kost willen vermijden. Over dit conflict wordt in de verklaring slechts zijdelings gesproken. Men sprak slechts over „moeilijkheden" in de communis tische partij. Besloten werd om voortaan bepaal de meningsverschillen niet meer aan de openbaarheid prijs te geven. Op Duitse school WUPPERTAL De Duitse poli tie heeft gisteren de 34-jarige onderwijzer A. S. gearresteerd, die zijn leerlingen, wanneer de ze te laat komen of hun huis werk slecht hebben gemaakt, voor een door hem zelf ingestel de „kinderrechtbank" liet af ranselen. De straffen hielden, volgens de politie', honderd sla gen in, toegediend met een stuk kabel van 42 millimeter dikte. De leden van de rechtbank gingen gekleed in een soort toga en de straffen werden uitgevoerd in een „executiekamer" die een eind van de school is verwijderd, zodat het gillen van de „veroordeelde" niet door an deren kon worden gehoord. DEMOCRATISCH De onderwijzer heeft tegenover de politie verklaard, dat hij op het idee van een „rechtbank" is gekomen om de opvoeding van zijn leerlingen „op strikt democratische basis" te doen plaatshebben. Hij zei te hebben ge wild dat de straffen „symbolisch" zou den zijn, maar het was niet zijn bedoeling dat de jongens en meisjes werden mishandeld. Het onderzoek op de school is begonnen nadat de politie klachten binnenkreeg van ouders, van wie hum kinderen een dergelijke straf hebben ondergaan. De politie vertelde ook nog, dat een aantal ouders de metho de van de onderwijzer heeft goedge keurd. De onderwijzer wordt op het ogen* blik vastgehouden op verdenking van het veroorzaken van lichamelijk letsel en mishandeling. Bijzonder druk op de Voor jaarsheurs UTRECHT In tegenstelling tot maandag is het gisteren bijzonder druk geweest op de Utrechtse Voorjaarsbeurs. De politie telde op de parkeerterreinen 11.500 auto's, ruim 3.800 meer dan op de tweede jaarbeursdag vorig jaar. Maandag waren er naar schatting negenduizend auto's. Voor de politie leverde de ver keersstroom wein.g moeilijkheden op. Ook de NS pikten een graantje mee in de grote drukte. Veel exposanten verkiezen de trein boven een afgelegen parkeerplaats. Op het Utrechtse station was het gisteren twintig procent drukker dan op een normale dag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7